m suikerzakjes e.d. Kerstbomen branden op aantalillegale' plekken Nieuwe nevelspuit begin 59 gebruikt in Vlaardings straten paal Uit de PvdA Mevr. Dmkker-Brink slaat eerste duizend woningen Voetballers opgewekt het nieuwe jaar in SPORT Vlaardingers reiken elkaar de hand Schiedam 79.005 Expositie over Nederlands Fabrikaat ONDANKS VERBOD VAN POLITIE Schiedam luidt nogal rustig oude jaar uit WAT ER TE DOEN IS W. Verboom (50 jaar HAV Bank) onderscheiden Komlijs(ANMB) in Vlaardingen in het kort wÊÊm Gratis film voor bejaarden Kiezersregisler Burgerlijke Stand Coureur gaat naar Olympia-toernooi Henrv Blackmon: bezield zanger in Immanuelkerk Afscheid bij de Gem. Reiniging Samenkomst in Julianakerk VELE NIEUWJAARSRECEPTIES HET VRIJE VOLK VRUDAG 2 JANUARI 1959 PAGINA 5 PANTALON DE BROEKENKONING (Van een onzer verslaggevers) Waar Nicuwland nog de herinnering aan een winderige en vochtige polder verdedigt tegen een voortschrijdende bebou wing van city-allure, namelijk in het oostelijk deel voorbij de Piersonstraat aan het eind van de Mgr. Nolenslaan, heeft het socialistisch raadslid mevrouw W. R. Drukker-Brink woens dagmorgen de eerste paal geslagen voor een complex van dui zend woningen. (Van een onzer verslaggevers) Huren lager Voor Herenmodes Timco Brandweerhulp Rotjes knallen Petty Coats - Onderjurken - Gaines - B.H.'s enz, (Van een onzer verslaggevers) Per 1 december telde Schie dam 79.005 Inwoners. In de maand november nam de be volking met 177 zielen toe. Deze toename is te danken aan een geboorte-overschot van- 95 en een vestigingsoverschot van 82 personen. Op 1 december waren er 39.208 mannelijke en 39.797 vronwelöke Schiedammers. Met instemming van de Ministeries van Onderwijs, Kunsten -en Weten schappen en van Economische Zaken heeft de Vereniging Nederlands Fa brikaat als onderdeel van haar voor lichtende taak enige reizende onder wijstentoonstellingen georganiseerd, waaraan diverse Nederlandse bedrij ven hun gewaardeerde medewerking verlenen. De expositie, onder de titel „Vak manschap Nederlands Faam", wil in het bijzonder de jeugd laten zien met hoeveel zorg energie en vakman schap aan de vervaardiging van het Nederlands produkt wordt gewerkt. Bovendien wordt door de aan de ten toonstelling verbonden leraar een toelichtende les gegeven. Op haar reis door Zuid-Holland komt deze expositie van 624 januari in de voormalige b.l.o.-school aan het Oude Kerkhof te Schiedam. De wethouder van onderwijs H, Sabel opent dinsdagavond om acht uur de tentoonstelling. Advertentie LM. HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 68981 (Van een onzer verslaggevers) De jaarwisseling Is in Schiedam rustiger verlopen dan in voorgaande jaren. Op liet Rubensplein en op an dere plaatsen in de stad werden wel ongeorganiseerd kerstbomen in de fik gestoken, maar gevaar leverde dat niet op. In het centrum van dc stad. met name voor aan de Hoogstraat,' was het om middernacht een drukte van beang. Honderden jongens en meis jes hebben daar op luidruchtige wijze aan hun vreugde over de komst van het nieuwe jaar uiting gegeven. Voetzoekers, rotjes en gillende keukenmeiden werden bij tientallen afgestoken. Al dan niet gillende meisjes werden tegen wil en dank omhelsd en gezoend. Er ontstonden een paar goedmoedige stoeipartijen, maar gevochten werd er niet. De politie hield trouwens (te voet, per flets, met mobilofoonwagen en jeep) een oogje in het zeil. Om twee uur was het reeds weer rustig. Het bestuur van de Party van de Arbeid, afdeling Schiedam, stelt de leden in de gelegenheid kandidaten voor de kamerverkiezing van 12 maart schriftelijk op te geven uiter lijk 4 januari aan het secretariaat, Graaf Florisstraat 14. Omdat de bij de verkiezingsvoor bereiding behorende handelingen nu in een snel tempo moeten plaats vinden en de eerstvolgende ledenver gadering pas 27 jenuari wordt ge houden, zal over 'de stemming voor de groslijst, die 20 januari moet zijn afgelopen, de leden nog mededeling worden' gedaan. Vele kinderen hebben met heide handen en zakken vol bierviltjes, sui kerzakjes, postzegels en sigareband- je$ de gelegenheid aangegrepen om hun verzameling te verrijken. Een ge legenheid, die hen woensdagmiddag weer geboden is door de Schiedamse Gemeenschap met een bijna tradi tioneel geworden ruilbeurs in de gro te zaal van Irene. Er gingen meer verzamelprodukten van hand tot hand dan de vier bo vengenoemde, maar suikerzakjes en postzegels hadden toch wel de over hand. De ruilbeurs is steeds weer een van de meest geslaagde evenementen uit de kindervakantie feesten-. Vooral omdat de jeugd hier volko men in het spel betrokken wordt en haar eigen gang kan gaan, terwijl de ouderen alleen maar hoeven toe te zien, dat datgene niet gebeurt wat niemand verwacht dat het gebeurt. De nieuwste aanwinst van Vlaardings Vrijwillige Brandweer, de nieuwe nevelspuit, heeft het nieuwe jaar goed ingezet. Het nieuwe jaar was nog geen drie kwartier oud, toen de politie de assistentie van de spuit aanvroeg. Het was namelijk gebleken, dat de jeugd van Vlaardingen zich ditmaal niet bepaald stipt aan de voorgeschreven plaatsen, waar kerstboomstapels mochten branden, had gehouden. Op het pleintje op de hoek NachtegaallaanSportlaan, op de hoek Richard HolststraatVan Beethovensingel en op het open terrein aan de Burgemeester Verkadesingelhoek Burgemeester Luyerinck- singel moest de spuit in actie komen om hoge stapels kerstbomen, die „uit nieuwjaarsvreugde" in brand waren gestoken, te blussen. Op de „verboden plaats" Mendelssohnplein, hoek Wagnerstraat in de Vettenoordsepolder brandde midden op straat omstreeks één uur gisternacht nog volop een stapel kerstbomen. Toen het daar al drie kwartier brandde was het „fikkie" nog niet door de politie ontdekt. Op de Westhavenkade, die tot het middernachtelijke uur somber en stil en verlaten in de koude wind had gelegen, werd het na de twaalf slagen bijzonder druk. De patrouillerende politiemacht heeft hier echter geen ernstige charges behoeven uit te voeren! De Vlaardingse jeugd heeft tijdens de jongste jaarwisseling geen ge volg gegeven aan de oproep van de politie de verzamelde kerstbomen tijdens de jaarwisseling op daarvoor aangewezen plaatsen te gaan bran den. Van de vier „voorgeschreven" brandplaatsen was er maar één in gebruik genomen. Dat was het braak liggende stuk grond op de hoek van de Burgemeester Verkadesingel Luijerincksingei, waai' ai dagen van te voren 'n flinke stapel kerstbomen bijeen was gegaard. Het „fikkie" was nieuwjaars nacht geen succes. De noord-wes telijke wind dreef kort nadat de brand in de stapel was gebracht, dichte, verstikkende rookwolken Vlaardinger-Ambacht binnen. Het bleek namelijk, dat de kerstbomen door het langdurige verblijf ter plaatse nogal vochtig waren ge worden en natte sparren, dicht op een gestouwd leveren als ze in brand worden gestoken een machtig rookgordijn op. X). de Winter sr. van het aan nemingsbedrijf Muys en De Winter noemde deze eerste paal op de laatste dag van het oude jaar „een mijlpaal voor Schiedam". De duizend wonin gen vormen het laatste complex, dat Muwi in het kader van het vijfjaren- contract voor de gemeente bouwt. De laatste klappen van het zware heiblok op de 18 meter lange beton nen staaf, waarvan1 de eerste tien meter na een kleine aanmoediging „uit eigener beweging" de grond in gleed, kregen nog een spectaculair lawaaiig karakter dank zü wat klap- pertjes. Mevrouw Drukker kreeg na het beëindigen van haar taak bloe- VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.J5 uur: De familie Trapp. MONOPOLE-THEATER. 2, 7 en 9 u.: Een tijd van leven en van sterven. Apotheek: Gouka en Ca., Groenelaan 127. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Exposities „Op een blad papier" en „Ach tijd waar ben Je gebleven" Diversen: ZANDVLAKTE, 3 uur: SG, nleuw- lanrsvuur. VOLKSGEBOUW, 8 uur: NVV Be- stuurdersbond, cabaret. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: De familie Trapp. UONOPOLS-THEATER, 3. 5, 7 en S uur: Een tijd van leven en van sterven. Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan 127. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur- Exposities „op een blad papier" ei dj „Ach tijd waar ben Je gebleven Diversen: IRENE. 7.45 uur DOK. feestavond. V men van de heer De Winter. Na afloop kwamen de aanwezigen (wethouders, hoofden van diensten, commissieleden, bouwers, architecten en vele anderen) in de bouwkeet aan de Piersonstraat bijeen, waar wet houder mr. M. J. M, van Kinderen hen vertelde om welke redenen deze eerste paal- met enig vertoon was ge slagen. Als"vóórnaamste reden bracht hjj naar voren de gunstige tendens in de huurontwikkeling. Van de hoog ste huren In Nieuwland werden de toppen afgekapt. Binnenkort komt een complex van 318 woningen ge reed, waarvan de huren gemiddeld 15.30 per week zullen bedragen. En de huren van de woningen, waarvoor woensdag de eerste paal is geslagen, is op gemiddeld 14.95 gesteld. De wethouder legde er de klem toon op, dat de verlaging niet ver kregen is door versobering in de bouw; integendeel, de nieuwe wonin gen krijgen nog meer voorzieningen. Hij memoreerde, dat op 25 februari 1952 door Muys en De Winter een begin werd gemaak met de ontslui ting van de Nieuwlandpolder en dat sindsdien alleen al door Muwi 2563 woningen zijn opgeleverd. Woensdag verliet de heer W. Ver boom na een ruim 50-jarig dienst verband de N.V. Levens verzekering- Maatschappij HAV Bank te Schie dam. Bij het afscheid ten hoofdkantore reikte de burgemeester, mr. J. W. Peek, hem de ere-medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, uit. Door de directie werd hem, mede ter gelegenheid van zijn 50-jarig ju bileum, een televisie-toestel aange boden. Bij zjjn jubleum ontving de heer Verboom reeds de medaille in goud van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel te Schiedam. Van bet agendabureau van de Schie damse Gemeenschap ontvingen wij de volgende gegevens over het tijdvak, van 5 tot en met 11 januari. Advertentie I.M, In verband met het jubileum van het Passage-theater heeft de direc tie besloten voor de Schiedamse be jaarden een gratis filmvoorstelling te geven en wel op dinsdagmorgen om tien uur (zaal open half tien). De Alg. Bond van Ouden van Da gen zal maandagmorgen om negen uur "in het Blauwe Huis aan de Lange Nieuwstraac toegangsbewijzen uitreiken. Contributiekaart meebren gen I 3 januari. Chr. Soc. Belangen. 20.00 uur; Chr. Besturenbond: ,,De Jeugd- spaarwet" door de heer J. G. Gordeau. 5 januari. Grote Kerk, 19.30 'uur: NCRV: Opnamen van samenzang t.b.v. uitzending op 14 Januari in de rubriek „De wereld zingt Gods lof'. 7 januari. Ierene. 19.30 uur: Chr. Be drijfsgroepen-Centrale: Jaarfeest. Musis Sacrum, 20.00 uur: Kon. Zangvereniging Schied. Mannenkoor Orpheus: Feestelijke bijeenkomst. 8 januari. Passage-theater: 20.00 uur: Kath. Kring: Revue „'t Zit tn de lucht". 9 januari. Musis Sacrum, 20.00 uur: S.G. Toneelwedstrijd. Brederode brengt „Geld te geef' van Walter Black en William Mendrek. Irene, 20.00 uur; Chr. Film Actie: „Toxy". Wijkcentrum, 20.00 uur: Dienst Bescherming Bevolking: Contactavond. 10 januari. Wljkgebouw Nw. Maasstraat. 1.40 uur: Het Zwarte PaardDrie-ronden. - schaaktoumooi. Sursum Corda, 20.00 uur: CJMV: Passe-Partout. Volksgebouw, 20.00 uur: Gruno: Toneelavond. Irene, 20.00 uur: PTT: Filmavond. Musis Sacrum, 20.00 uur: Pers. Ver. Roml: Ca baret. Dagelijks. Stedelijk Museum, exposities „Ach tijd, waar ben Je gebleven?"» „Op een blad pap ter". De burgemeester van Schiedam brengt in verband met de a.s. ver kiezing van leden .van de Tweede Kamer der State'n-Generaal ter openbare kennis dat een ieder koste loos de inlichtingen uit het kiezers- register kan verkrijgen, waaruit hij kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet be hoorlijk is opgenomen. ONDERTROUWD: P. Bouma 32 Jr en J. C. Lems 23 Jr; H. Dorré 69 jr en Vf. J. M. Drlessen 43 jr: J. D. de Greet 27 jr cn E. van Noort 21 jr; P. A. Hoef man 24 jr en M. C. P. Driehuis 23 jr; G. C. Kooning 28 Jr en A. P. Ippel 26 jr; A. W. G. de Leede 27 jr en J. E. T. van der Hoeven. 24 jr; C. N. Mul 30 Jr en P. M. de Jong 22 jr; J. Punt 25 jr en C. H. Sleeuwenhoek 20 jr. GEHUWD: A. Adamopulos 38 Jr ij J. van Kuilenburg 24 jr; C. C. A. Blndels 24 jr en J. W. H. Tromp 20 jr; H. Gun- neweg 26 jr en J. G. Verver 29 jr; C. J. Hoenderkamp 37 Jr en E. M. van den Hoek 31 jr; W, C. J. C. van der Wcljden 24 jr en M. M. Bosch 22 Jr; C. M. Rebers 37 jr en P. M. T. van der Knaap 33 jr. GEBOREN: Hendrik zn van J. J. de Haan en H. J. Kruithof; Karei B. zn van L. A. van Bezbofjen en A. H. Droge; Sebastianus N. zn van M. Gouka en M. H. van der Horst; Peter zn van P. van Wolfe ren en P. A. H. Wieldets; Jac queline dr van A. J. Beukers en M. J. Schafthuizen: Fioris zn van M. Groe- nendaal en J. H. van den Akker. OVERLEDEN: J. Bazen 80 jr; B. van Woerkom 61 jr; L. van "Woerkom 77 jr. Daarom werd ten slotte de nieuwe nevelspuit maar te hulp geroepen! Op het braakliggende „speelterrein" naast het bureau van politie aan de Delftseveerweg ontdekten we slechts enkele smeulende armetierige sparre- boompjes aan en op het terrein aan de Mr, L. ,A. Kesperwcg, hoek Van Hogendorplaan was niets, dat op een georganiseerd vuur leek, te bespeu ren. Ook het braakliggende stuk grond tussen de Fioris de Vijfdeiaan en de Karei de Grotelaan, het domein voor de Westwijkjeugd, werd niet ge bruikt. Wij hebben er althans geen vlammetje kunnen ontdekken. In verschillende straten echter werden wel „illegale" vuurtjes ge stookt. En de politie -was kennelijk niet bij machte om deze vuurtjes di rect de kop in te drukken. Midden op straat laaiden de vlammen vaak hoog op. Op de hoek Mendelsohnplein Wagnerstraat ontwaarden wé om streeks 1 uur een nog volop brandend kerstboomstapeltje Met „rotjes" is ijverig, gesmeten. Dat had het „voorspel" al doen ver wachten. Immers, nog voordat dc oudejaarsdag in Vlaardingen was aangebroken, werden de bewoners van tal van straten in heel Vlaar dingen iedere keer weer opgeschrikt door harde knallen. Ondanks het verbod van politie-zijde werd lustig geknald. Onmiddellijk na het gelui van de klokken, het geloei van de sirenes en het gefluit van de scheepstoeters, stoven een aantal vuurpijlen sissend de lucht in. Zevenklappers en gil lende keukenmeiden werden in iedere straat gebruikt. Berichten over ongelukken in Vlaardingen hebben ons niet bereikt. Tot omstreeks half drie is het op de Westhavenkade en de Westhaven plaats bijzonder druk geweest. Voor automobilisten was er bijkans geen doorkomen meer aan. En de Vlaar dingse jeugd maakte weer een over vloedig gebruik van het feit, dat, zo als de traditie wil, gedurende enkele uren na de twaalf slagen alle meis jes, die zich op straat vertonen, flink gezoend mogen worden.... De Vlaardingse wielervereniging De Coureur, die op 1 januari 10 jaai oud is gewor.-: n, gaat zondag aan het nationale hometrainertoernooi van de oudste wielervereniging van Ne derland, Olympia uit Amsterdam, deelnemen. Tijdens dit toernooi zal weer gestreden worden om de Dolfin- beker. Sj. Koevermans, Rein ter Steege, Jan Sloot en Piet Heijster zullen de Coureur in Amsterdam ver tegenwoordigen. Als eerste reserve is aangewezen Henny van der Vaart. Vasthouder is Jo van Rijsoort. Morgenmiddag gaan 'laardin- gers „los rijden" in ht igebouw. Dan zal ook worden vastgesteld, wanneer het vertrek zondag naar Amsterdam zal plaatsvinden. (Van een onzer verslaggevers) De Vlaardingse voetballers zijn 1959 vol goede voornemens in gestapt. Dat bleek ons wel tijdens een tocht, die we langs de recep ties van de verschillende voetbalverenigingen maakten. Overal was op die recepties gisteren bijzonder veel belangstelling. Ook al was aan een aantal bijeenkomsten een meer besloten „instuif'-karakter gegeven. Het zeer druk bezochte nieuwjaars concert in. de Immanuelkerk te Maassluis, waar een zeer uitgebreide theepauze iedereen de gelegenheid bood iedereen veel voorspoed te wen sen, heeft behalve gezelligheid en feestelijke sfeer ook muzikale genoe gens van hoog gehalte verschaft. Zij zijn grotendeels te danken aan de bariton Henry Blackmon. De eerlijkheid gebiedt te zeggen, dat de andere solist, de Haagse or ganist Aart Smink, niet die zeker heid in zijn spel kon leggen. (On wennigheid op het orgel zal daar niet vreemd aan zijn geweest), die een artistieke prestatie overtuigend moet maken. Hij speelde Bruhns, Bach, Franck en Handel. Van de laatste een door hem zelf uit6 losse stukken samengestelde „suite", die eigenlijk helemaal geen suite was, gezien de aard der samenstellende delen: alle gro, duo. air en fuga. Dit maakte dus al een ietwat vreemde indruk. Daarenboven was zijn spel niet vrij van ritmische oneffenheden en kleine, overigens niet ernstige, slor digheden, Volledige voldoening kon het niet schenken, totdat Aart Smlnk zich goeddeels revancheerde in de prelude en fuga in a van Bach, dat toch van een moeilijkheidsgraad is, die dit herstel niet deed verwachten na de duidelijk minder geslaagde voorafgaande werken. Henry Blackmon daarentegen was over de gehele linie van zijn kun nen weer de bezielde kunstenaar. Zelfs minder interessante aria's van Handel weet hij door de vol ledige inzet van zijn persoonlijk heid en de gloed van zijn stem die indringende kracht mee te geven die het publiek over zjjn twijfels heen zet. Twijfels die zelfs niet rezen in aria's van Mendelssohn, liederen van Beethoven en drie negro-spirituals. Koos Bons heeft uitstekend bege leid. Beide kunstenaars zjjn lang zamerhand zo vergroeid in hun in tenties dat men de beste verwach tingen kan hebben omtrent hun aan staand optreden in West-Berlijn. WESSEL BENNIS Bestuur. leden en supporters van Fortuna-Vl. kwamen om elf uur des morgens al bijeen in Concordia aan de Westhavenkade. De stemming was puik, vooral onder deserrn- profs, die toen al wisten, dat 's mid dags in het gure weer de wedstrijd tegen VDL afgelast was. Voorzitter Dick Haddeman moest, evenals zijn medebestuursle den, een groot aantal handen schud den. En onderwerp van gesprek was natuurlijk de kans, die Fortuna zon dag heeft op een overwinning op BW.... VFC deed het wat rustiger. In in tieme kring werd daar de jaarwisse ling gevierd. In 1959 moeten nog vele zware wedstrijden worden gespeeld en nog steeds is de kans op een kam pioenschap nog niet verkeken! En dat is een zware last! 's Middags in het fraaie clubge bouw van De Hollandiaan hoorden we. in een gesprek met bestuursleden, die allen aanwezig waren om vele handen te schudden, dat het clubge bouw in 1958 weer aanzienlijk ver beterd Is. Niet alleen inwendig werden tal van voorzieningen aangebracht, er wer den bovendien twee nieuwe kleed lokalen in gebruik genomen. Wel een bewijs, vond men. dat men op dat gebied in het afgelopen jaar niet stil heeft gezeten. En in 1959 zal er ook weer heel wat gebeuren, zo begrepen we. Zwaluwen had traditiegetrouw het gebouw van de Volksbond weer tot nieuwjaarsdomicilie gekozen. Ook hier was het hele bestuur aanwezig en kampioenskansen werden „druk" besproken. De afdeling Vlaardingen van de AN JIB (metaalbedryfsbond) houdt op woensdagavond 14 januari een bijeenkomst in het Volksgebouw. De heer n. J. W. Koudijs, bondspen- ningmeester, zal een inleiding hou den over het onderwerp „Leiding door scholing". De heer Koudijs zal ondermeer spreken over de indruk ken, die hjj op dit gebied tijdens zijn recente reis door Amerika (op uitno diging van de Amerikaanse vakbe weging gemaakt), heeft opgedaan. De bijeenkomst begint om acht uur. Op 28 januari geeft de ANMB- Vlaardingen de tweede filmavond van dit seizoen. Welke films er dan in de Harmonie worden gedraaid is op- dit moment nog niet bekend. Voorts zal binnenkort een bijeen komst worden belegd, waarop de voorsteilen voor de verschillende c.a.o.'s zullen worden besproken. De Amerikaanse Atletiek ünte heeft de James Sullivan Trophy dit jaar toegekend aan de 24-jarige stu dent Glenn Davis, houder van de wereldrecords 400 meter horden (49,2 sec.) en 440 yards hardlopen (45,7 sec.). West-Duitsland heeft revanche ge nomen voor de 2l-nederlaag die het op 28 december tegen Egypte leed. Het won gisteren met dezelfde cijfers, van het Egyptische nationale voet balelftal dat overigens voortreffelijk speelde. Ringel en Morlock scoorden de goals voor de Duitsers. Mel Anderson, de Australische ten nisser, wordt professional. Hij heeft een contract getekend met 'circus baas' Kramer voor 2 jaar, dat hem 190.000 oplevert. Advertentie LM. Bij de Gem. Reinigingsdienst is woensdag afscheid genomen van de heer J. Koendennan, die 17 jaar by de dienst als reiniger werkzaam is geweest en de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. De directeur E. T. Kraan sprak de heer Koenderman toe. De voorzitter van het jubileum fonds A. Maan overhandigde de scheidende een elektrisch scheerap- paraat.' Het comité „Schiedam voor Christus" organiseert zondagavond een samenkomst 4n de Julianakerk. Aanvang acht urn. De zakenman D. van Katwyk uit Aalten vertoond een prachtige kleurenfilm „Dust or des tiny" (stof of bestemming). Hierin wordt het technisch kunnen en wil len van de mens van heden gesteld in het licht van de schepping Gods. De meest gesorteerde speciaalzaak in ROTTERDAMSEDIJK 399 - SCHIEDAM - TELEFOON 67550 In het afgelopen jaar hebben 119.300 Oostduitsers in West-Berlijn politiek asiel gezocht. 90.500 van hen zijn naar West-Duitsland overgevlo gen. De overigen zijn in West-Berlijn ondergebracht. (Van een onzer verslaggevers) Niet alleen in de huiskamers, maar ook tijdens vele, drukbezochte nieuwjaarsrecepties hebben vele Vlaardingers elkaar gisteren de hand gedrukt. Het begon iceer met dc drukbezochte „instuifjes" van de voetbalverenigingenhet ging om kwart voor twaalf verder in de aloude hal van het Vlaardingse stadhuis, waar burgemeester mr. J. Heusden s en mevrouw Th. Heusden s-M ans- h olt zich hadden opgesteld en het werd besloten met de jaarlijkse vrienden-bijeenkomst van de NVV-Sestuurdersbond. Evenals vorig jaar kon het weer (harde loind en „frisjes") bepaald niet stimule rend genoemd worden.' Ruim een uur lang heeft het stadhuis-in-zondagsrust gisteren rond het middaguur gegonsd van de elkaar voorspoedig 1959 wen sende Vlaardingers. In een lange rij stelden vele raads leden, wethouders, ambtenaren, be stuursleden van verenigingen, direc teuren van bedryven en leiders van zaken en voorts tal van Vlaardingse burgers zich op om Vlaardings eerste burger de beste wensen mee te geven. Gezellig knapperde weer het hout in de oude stadhuistaal terwijl de gas ten het glas hieven. Voor de vijfde maal In successie „drukten vrienden elkaar de hand" in het Volksgebouw. Voor 't eerst werd de nieuwjaarsreceptie van de NVV-Bestuurdersbond niet in de Muziekzaal gehouden. En de keuze van de koffiekamer van het Volks gebouw bleek een goede keuze te zijn. De sfeer was er intiemer en hét was er dan ook gezellig. Bestuurders van de PvdA-afdeling, van de vrouwengroepen en van „aan verwante" organisaties kwamen allen hun opwachting maken by voorzitter S. Barendregt en zijn medebestuur- ners. Het onderwerp van vele nicuw- jaarsgesprekken in het Volksgebouw laat zich gemakkelijk raden: Dat was natuurlijk de verkiezingsstrijd, die tot 12 maart op de eerste plaats zal ko men te staan. En over één ding was men het wel eens: Wim Kan had ge- lyk, oudejaarsavond....

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1