Joke Haanschoten werd bekend over hele wereld Straatsburg slaat vrijwel niets over \p8 Parijs verzacht straf van Algerijnen Spoormannen in actie voor kinder- huisje Conso Spreeuiven praat Zeilschip door piraten buitgemaakt? m Emm Voorzittershamer gestolen Slinkse blikken 'Nederland heeft geen bezwaar tegen Molotow' ifiumiiniiiiimiiiiriniiiniimimiiminifflniiinnniiimniiiiimmiiiriiiinifiiiiiifirmiiirninnniii Vreedzaam 'offensief van de Gaulle i±Li' VRIJE volk WOENSDAG 14 JANUARI 1959 Stof lil (.Van een onzer verslaggevers) MORGEN is het een jaar geleden, dat de radiumkop van een lange naald achterbleef in de neus van de vijfjarige Joke Haan- schoten uit Putten op de Veluwe. In beton A'og controle Snel vergeten die atSSes overtreft O VERVOLG VAN PAG. 1 Vertrouwen die agies overtreft... Dat het eten aan boord van zeeschepen vroeger nogal wat te wensen overliet, blijkt uit de brieven, mij door enkele oud-zee lieden geschreven. Trouwens, de positie van de zeeman was toen over het alge meen niet zo best.. De heer W. Kamp huis sr. uit Rotter dam vertelt; „Wan neer die oude see man zegt, dat de voe ding op de Lloyd-boten beter was dan op de wilde vrachtvaart, dan wil ik dit wel onderschrijven. Maar toen ik zo n 55 jaar geleden bij de Lloyd voer, kregen wij in_ de tropen toch nog zuutkooI met spek, erwtensoep en bruine bonen. Op de vrachtschepen was er bovendien nog scheepsbe schuit. Dit was kleine bruine kaak met de letters E.H. er op. DuaroTti noemden wij ze „erg hard". Ik was toen veertien jaar en maak- te elke dag, óók *s zondagsdagen van 's morgens kwart voor vier tot des avonds acht uur. Mijn gage bedroeg twactf gulden per maand. Humor was er onder de zeelui altijd, al was het meestal galgenhumor. De boten van Jos. de Poorter had den een blauw-wit-blauwe-band in de schoorsteen. Dan zei men: Blauw wit blauw, werk je dood en centen lauw Toen Solleveld, Van Hattem en Vermeer een nieuw schip in dienst steiden, was er een zeeman, die daar een heel gedicht op maakte. Ik her inner er me nog van: Dus heren Solleveld, Van Hattem en Vermeer Als je een nieuwe boot hebt. halen wij hem weer Dan kun je met champagne zitten prijken Om dan je volk.maar toe te laten kijken. Ja, Pieter, de stemming was teel eens wat geprikkeld. Zo zou, ik je ook nog kunnen vertellen van de logger roaar wij met zijn vieren uit één hou ten bak aten De heer Van Male van het Ame landseplein te Rotterdam, maakte in de winter van 1914-1915 als zestien Jarige een paar reizen op de Zaan dijk en de Waaldijk van de Holland Amerika Lijn: Rotterdam—New York v.v. „Hef eten aan boord was goed en ruim voldoende, zó zelfs, dat vrijdags de dag van nieuwe verse rantsoenen, veel kostelijk voedsel „over de muur" ping. Vooral de hele komijnekaas, die weinig gegeten werd en door de bemanning slijpsteenwerd ge noemd. vond ik verspilling. Abriko zen, diene.td als groente, werden „zweetsokken" genoemd. Ze waren niet bijzonder appetijtelijk. Voor de rest was Het eten prima, en dan voor al het zelfgebakken brood. Hygiëne was ver te zoeken. In een washok had je kranen, waar alleen maar zeewater uitkwam.' Bij storm weer stond dat hok dikwijls blank. Zeep schuimde niet en je huid werd grauw en hard. Zoet water was al leen bij de kok midscheeps te krijgen en daar was hij zuinig op. omdat de. tanks steeds bijgepompt moesten worden. Toen ik me eens bijna een vingertop afsneed, scheur de een matroos een reep van zijn hemd om het bloeden te stelpen. De behandeling aan boord was niet zo best. Dreunen om je kop moest je als jongen listig zien te ontwijken als de volwassenen een slechte bui had den en dus een zondebok zochten. Je maakte werkdagen van 's ochtends vier tot 's avonds zeven en vrije da gen waren er niet bij. Het loon be' droeg een tientje per maand plus een. gevarentoelage van een gulden vanwege he's mijnengevaar. De eerste reis ging daar 3,50 af voor een trui en f 1,75 voor een muts met linten. 't Is een verheugend feit, dat de jongemannen van heden een betere behandeling en betaling genieten, maar het doet bij ouderen soms ook met spijt de vraag rijzen of ze niet te vroeg zijn geboren Gemaskerde mannen in wit te plasticpakken schuifelden verleden jaar behoedzaam door de radioactieve tuin om het huis van d-~ familie Haanscho ten in Putten op de Veluwe. Het kostte weken voor die tuin en dat huis geheel waren ont smet. Oud-zeeman M. Strjjbos is het niet eens met het (volgens Pieter koste lijke) verhaal dat oud-zeeman Lijk ons vertelde over de in zee gewipte kookketel met een kamelepoot. Die kamelepoot was in Constantinopel aan boord gedragen. De heer Strijbos meent: „Als schepen namen wij in Con slantinopel nooit proviand aan boord En verder had toch geen mens het hart in zijn ribben om. ketel en vlees over boord te zwiepen, want in die dagen hadden wij een waterschout die niet met zich liet spelen. 'k Heb ook 'n paar jaar meegedaan maar vierenveertig jaren. Het eten was inderdaad vaak slecht, dat is waar, maar Pieter, er waren natuur lijk altijd mensen die het nooit goed vonden en die bedierven de sfeer aan boord". Wat die poot van de kameel be treft. Pieter heeft niet op de ouwe schuit gevaren, maar oud-zeeman Lijk vertelde me het als de volle waarheid. Laten we er geen ruzie over gaan maken en tevreden con stateren dat er zéér veel ten goede veranderd is. De grote maatschap pijen (en zij niet alleen) besteden te genwoordig de meeste zorg aan het menu van de bemanning. De tijden zijn veranderd: óók daar! Na zesendertig jaar trouwe dienst bezweek ergens in Schiedam een stof zuiger En daarom zoeken wij een andere Waarom? Deze stofzuiger is bestemd voor een bejaard echtpaar. De man is reeds jaren zwaar invalide. De vrouw is doof en heeft hernia. Zij is niet in staat om bukkend werk te verrichten. En daarom, zal ec.n behoorlijk bruik bare stofzuiger daar in Schiedam zéér welkom zijn. Wie helpen? Florine noteert graag uw aanbieding. Aanbod In dank bobben wij vandaag dc vol gende aanbiedingen opgeschreven: een éénpersoonsledikant (bestemd) van T uit de Schevenlngsestraat. een divan, stoeltjes, een klein fauteuiltje (alles be stemd) en diversen van H. van de Stn- tenslngel, een kinderledikant van B. uit de Heybergstraat en twee stoelen (be stemd) van M. van de Honlngerdljk. Stoelen, fnuteulls (alles bestemd) en een spiraal hebben wij genoteerd van Van de N. uit de Brotnverstraat, Kleding van V. uit de Kleine Visserijstraat, capsules en zilverpapier van N.N.. sl- garebandjes van J. van de Drakenburg, suikerzakjes van Tonny, Adri en Arjan H. van de Westzeedijk en twee Jonge hondjes (bestemd) van De J. uit de Re- tlefstraat. De spreeuwenpot werd ver rast met guldens van P. uit de Waal straat te Krimpen a. d. IJssel. W. van de Crooswijksebocht en Van E. uit de Mamtxstraat. Verlies Mej. de Grooto, Justus van Effen- «traat 136, verloor op oudejaarsavond In deze omgeving een zilveren oorbel met blauw glas en een tempeltje erin. Mevr. Van Oost VUetkade 34b. miste op 10 Januari een zwarte gevoerde man telceintuur, gaande van de Goud- serUweg naar huls Van de Schulpweg naar de Stmltenweg verloor de heer G. S. de Graaf 44a, een platte zwarte w i t- tvni (Van een speciale verslaggever) Het Europese Parlement vergadert door, onversaagd. Maar weinig „Kiein-Europavraagstukken" zijn in de afgelopen dagen in Straats brug niet aan de orde gekomen. En het is eigenlijk verbazingwek kend, dat zo veel ingewikkelde kwesties nog met zoveel elan zo ge degen besproken worden, van energiepolitiek en veiligheid in de atoomindustrie tot de vrijhandelszone. De vrijhandelslocomotief stoomde gisteren de statige zittingszaal bin nen met op de bok prof. Hallstein, voorzitter van de Euromarktcommis- sie, met als stoker prof. dr. Ludwig Erhard, Westduitse minister van Economische Zaken. Hallstein gaf met nogal toonloze stem, zonder enige emotie, als een ware college-professor, het parlement een uiteenzetting over de nogal de plorabele toestand waarin de vrjj- handelstrein verkeert. Het verenigd „Klein Europa" wil bijzonder graag samenwerking met andere landen in een vrijhandelszone. Het wil daarbjj zelfs zoeken naar 'n compromis en .breed denken'. Maar t wil niets prijsgeven van wat het met de verdragen van Rome bereikte. Prof. Erhard was het daarmede wel eens, maar hij vond het kennelijk nodig, wat politieke stoom af te bla zen. Wij kunnen natuurlijk wel onze eenheid verdedigen, zei hij, maar er is, hoe dan ook. grote ongerustheid over onze vereniging. Die ongerust heid is een politieke werkelijkheid, of wij het er nu mee eens zijn of niet. De Duitse baas van Economische Za ken toonde zich enthousiast over de verruimde convertibiliteit, de vrijere inwisseling van de valuta's. Nu wij die hebben zei hij, zal alles gemakkelijker en beter gaan. (Het geen volgens de socialisten nog maar de vraag is De Nederlandse KVP'er Biaisse was zo op dreef, dat hij op drift ge raakte. Er zat waarheid in zijn op merking dat een der oorzaken voor het falen van de vrijhandelszone is: het aarzelen bij het tijdig nemen van politieke beslissingen en het te vee) overlaten aan experts. Maar bij school rechts door, toen hy i i jubelende termen de sanerings maatregelen van de Fransen prees, inclusief de afschaffing van de sub sidies. Biaisse^ond Frankrijk een der grootste stabiliserende en stuwende krachten van het moment in het Verenigde Europa. Het vrije geldver keer was ook voor de heer Biaisse kennelijk het grote economische won dermiddel. Pas een dag later werd dit gemerkt in het Stads- en Academisch Zieken huis te Utrecht. Dr. G. de Wit, chef van de kliniek, sloeg alarm, het eerste ernstige ongeluk met radioactieve stof in ons land was een feit. Nagenoeg alle kranten van de wereld brachten het bericht van dit unieke geval. U herinnert zich nog wel wat er gebeurde. Het gezin Haanschoten I werd geïsoleerd in een barak op de terreinen van het ziekenhuis. Want men had vastgesteld, dat het meisje de radiumkop niet meer bij zich droeg: het kind was misselijk geworden en had 's nachts overge geven. De gevaarlijke stof is toen met het braaksel in de kachel gedepo neerd de as werd later uitge strooid in de tuin. Er moest een prikkeldraadversper ring worden gelegd om de besmette woning aan de Schoolstraat nr. 90. De tuin werd belegd met lappen plastic om te voorkomen dat radio actief stof zou wegwaaien. Dag en nacht bewaakten politie mensen het afgezette gebied, waar over ook de toegangsweg loopt naar een kleuterschool die dus moest worden gesloten. Deskundigen van KEMA en Mari ne verwijderden de as, daarna de kachel en ieder ander voorwerp dat aan de straling had blootgestaan. Alles werd in beton vastgegoten ook de radioactieve schoen van de burgemeester, die door de achtertuin had gelopen. Een kruiser heeft de 20 vaten en 2 kisten overboord gezet op een plek, waar zeker vijfhonderd meter water staat ergens in de Atlantische Oceaan. De radioactieve schoorsteen in het huis werd afgebroken en weer opgetrokken. Alle kamers moesten worden ontsmet en daarna opnieuw behangen, geschilderd, gewit. Er kwamen nieuwe meubelen, nieuwe vloerbedekking alles nieuw. En op 26 februari keerde het hele gezin weer terug: in een 'ander' huis. Joke Haanschoten heeft van de straling gelukkig geen nadelige ge volgen ondervonden. De radioactieve radium-naaldkop (gebruikt bij dc genezing van een hardnekkig gezwel achter in de neus) had ze maar enkele uren bij zich gedragen. Het meisje wordt natuurlijk nog geregeld onderzocht, maar tot nu toe schijnt haar gezondheid niet te hebben geleden. Putten heeft van de zomer de (Van een speciale verslaggever) In Straatsburg is gisteravond een onderzoek geopend tegen een onbe kende dief. Ernstige beschuldiging: het stelen van de hamer van de voorzitter van het Europese Parle ment, De hamer werd het laatst gehan teerd maandagavond om 12 uur door de Nederlander Hazenboseh, die het voorzitterschap waarnam. Dinsdag morgen was de hamer verdwenen. Een souvenirjager waarschijnlijk? Hoe dan ook: de Franse politie kreeg van hoge zijde opdracht, de hamer terug te vinden, koste wat het kost. „Het is zo'n fraaie hamer", zei Robert Schuman ons. „Wij kregen hem van een student uit Delft. Het is een bijzonder mooi stuk handwerk. Ik hoon, dat hij terugkomt Aan de recherche te Straatsburg zal het niet liggen. De eer van Straatsburg en van Frankrijk staan op het spel. •Van alie politieke partijen is de VARA wel het actiefst. Afgelopen week verschenen alle zes lijsttrekkers van de Partijvan de Arbeid op het schermpje, niet onsympathiek. Al leen de heer Burger leek ons moeite te hebben zijn slinkse blikken niet ai te kwalijk aan dc kijkers te ver raden. Na de oprechte taal van Hofstra, Suurhoff en Samkaiden was zijn lach je beslist geen reclame. Met name toen h(j gnuivend sprak van de KVP als beschermster van de bezitsvor ming van bezitters, was zijn valse iach z(jn valse bedoelingen een slag voor. Het is te hopen dat de TV-kij- kers goede ogen hebben.' (Uit De Unie van zaterdag 10 januari). fin deze rubriek vermelden toij •treffende' uitspraken over de PvdA. Zonder commentaar. Zij spreken voor zich zelf. Wij houden ons voor inzendingen aanbevolen, We kunnen niet alles lezen. Red. Het Vrije Volk.). LONDEN (AP) Het 495 ton me tende zeilschip Ian Crouch, dat reeds bijna vier maanden wordt ver mist, is volgens de verzekeringsmaat schappij Lloyds wellicht door piraten in de Chinese Zee buitgemaakt. Op 26 september van het vorige jaar vertrok de Ian Crouch met twaalf opvarenden uit Hongkong voor de maidentrip naar Adelaide in Australië. Het radiocontact met het schip werd reeds na een dag ver broken. Een Brits vliegtuig dat boven de Chinese Zee patrouilleerde op zoek naar zeerovers, meldde in december op een door koraalriffen omgeven eiland op 500 km ten noorden van Laboean op Brits-Borneo een aantal mensen te hebben waargenomen.dat aan boord ging van een boot die veel weghad van een zeilschip. rekening gepresenteerd aan het Aca demisch Ziekenhuis. De Haanscho- tens wonen in een huis van de ge meente. Er is na het ongeval in totaal een bedrag van ruim elfduizend gul den aan de woning besteed. Deze schadevergoedingszaak is nog steeds niet afgewikkeld. Het zieken huis heeft de nota doorgestuurd aan de verzekeringsmaatschappij, die binnenkort zal beslissen of de claim al dan niet wordt geaccepteerd. De familie Haanschoten heeft met deze nasleep niets te maken. Vader en moeder, Eefke (9), Sinia (8), Wim (7), Joke (6) en Corrie (4), ze willen alles zo gauw mogelijk vergeten. Wekenlang hebben ze verleden jaar moeten leven in een storm van publiciteit. Ze zijn duizenden keren gefotografeerd. 'Ik hoop, dat u kunt begrijpen waarom we nu liever zwijgen,' aei gisteren mevrouw Haanschoten. Intussen speelde buiten de kleuterschool was net uit de nu zesjarige Joke, Tk ga al bijna naar de grote school,' zei ze en ging door met sneeuwballen gooien. Als alle andere kinderen. MOSKOU, DEN HAAG (Reuter) De Nederlandse regering heeft haar agrément verleend voor de benoe ming van Molotow als ambassadeur in Den Haag, zo verneemt het Britse persbureau Reuter in diplomatieke kringen in Moskou en Den Haag. De Nederlandse ambassade in Moskou heeft gezegd 'deze geruch ten' eveneens te hebben vernomen. Officieel is nog niets gepubliceerd. Volgens diplomatiek gebruik zal dit pas geschieden als Moskou Molotows benoeming bekendmaakt. De huidige Sow jet-ambassadeur in Den Haag. Kirsanov, is al enige tijd niet op zijn post. Over een eventuele nieuwe bestemming voor Kirsanow wordt van officiële zijde eveneens angstvallig gezwegen. Advertentie LM. BESTEDIN E S- BE«« 9- m Advertentie I.M. Of we nu te veel hebben in gekocht ...of dat het nog aan de bestedingsbeperking ligt een feit is, dat er in onze maga zijnen vee! te veel baddoeken liggen, uit de duurdere series. Stapels en bergen zware bad handdoeken van 3.75 en boven dien in een extra grote maat, liefst 54 x 107 cm. Baddoeken met body, aan beide zijden vol-badstof. Kanjers van doeken die U gisteren nog kocht voor 3.75 (en dat was voor deze doeken nog spotgoedkoop) koopt U nu voor een ongelooflijk lage prijs, voor nog géén twee gulden. Donderdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze extra zware badhanddoeken in grote maten, bad doeken van 3.75 in blauw, rose, groen enz. voor anoaoeKen in ("Van onze Parijse correspondent) Een reeks van maatregelen tot verzachting van de straf van ver oordeelde Algerijnse nationalisten is gisteren in Parijs bekendge maakt. De Franse regering probeert met dit nieuwe „offensief" de opstandelingen langs vreedzame weg ertoe te brengen de wapens neer te. leggen. De nationalistische leider Messali Hadj, geïnterneerd op Beile lie, zal zich voortaan vrij in Frankrijk mo gen bewegen. Naar „zijn" eiland worden overgebracht Ben Bella, een der leiders yan het Algerijnse Be vrijdingsfront en vermoedelijk de vier medestanders van Ben Bella die thans in de.Santé-gevangenis zitten. Zevenduizend Algerijnse „verdach te personen", die in Algerië zonder vorm van proces in concentratie kampen zitten, worden vrijgelaten. President de Gaulle heeft gratie verleend aan alle mensen die door Franse rechtbanken ter dood waren veroordeeld en voor wie geen beroep meer mogelijk was. Voorts krijgen amnestie de Alge rijnse gevangenen die ten minste drie maanden bij de Franse strijd krachten in Algerië hebben gestreden of die tijdens de dienst werden ge wond. De gevangenisstraffen van opstan delingen die door rechtbanken in Al gerië zijn veroordeeld worden met een tiende deel bekort. Bovendien wordt van geval tot geval bekeken of een verdere, verlichting van de straf mogelijk is. De gisteren bekend gemaakte maatregelen die op voorstel van pre mier Michel Debré zijn genomen, vormen een onderdeel van belang rijke te nemen clementiemaatregelen is in Parijs meegedeeld. Franse bladen berichten dat de Gauile de vorige week veel bezoeken heeft ontvangen van diplomaten die over de opstand in Algerië hebben gesproken. In het Elysée wordt verwacht de Italiaanse premier Fanfani, die kort geleden in Cairo is geweest en daar met Nasser heeft gesproken. Fan- fani zal ongetwijfeld waardevolle ge gevens hebben over de kwestie Al gerië gezien doorEgyptische en Al gerijnse bril. De ultra's in Algerië protesteren heftig tegen de clementie voor Ben Bella. Maar in Parijs neemt men al gemeen aan dat zij niet de moed zul len hebben de Gaulle openlijk te desavoueren: hét zal dus wel bh harde woorden blijven. Italiaanse sleepboten hebben vanmorgen de 34 opvarenden van het Britse schip Pelayo, dat op ongeveer vijf km. buiten de kust van Livorno op een rots was gelopen waarbij bet grote averij opliep, in veiligheid ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) De negerin mevrouw C. E. White is in het onöerwijsdistriet Houston, het grootste district met rassenschei ding in het zuiden van de VS ge ïnstalleerd als lid van de schoolin spectie. Op Cyprus zijn weer 35 politieke gevangenen vrijgelaten. „Als het bestand aanhoudt zouden wij de te rugkeer kunnen toestaan van de bannelingen, ook van aartsbisschop Makarios", zo heeft Sir Hugh Foot de gouverneur, verklaard. Dank zij het initiatief van en kele machinisten en conducteurs van de Nederlandse Spoorwegen o' de Betuwelijn (Nijmegen re.actievelijk Arnhem Gelder- maisen) zullen twee, door ver lamming aan het bed gekluister de kinderen in het dorpje Op- heusden worden geholpen aan een zonnehuisje. De actie, die hiervoor op touw is gezet, kreeg een landelijk karakter, doordat een comité gevormd uit spoor- mensen van de Betuwelijn, zich met een circulaire tot alle sta- drie. beiden aan bed gekluisterd door een verlamming aan de beentjes. Hun enige vertier was eigenlijk de trein, die hier twee maal per uur voorbij kwam. overtekend. Van wat er méér binnen komt zal een fonds worden gevormd, waarmee de kinderen in hun latere leven zullen worden geholpen. Overigens geldt de actie niet al- tionskantoren m Nederland heeft leen vo|r de mensen van NS. Ook gericht, waarin gevraagd deze actie te steunen. wordt De reactie hierop is zo groot ge weest, dat het niet mogelijk is ge bleken alle Nederlandse spoorweg mannen en dat zijn er ruim 30.000 op 15 januari, de dag waarop in tekenlijsten zullen worden gelegd bij de uitbetaling van de salarissen, te bereiken. Drieduizend gulden zijn er nodig, maar het staat nu dan wel vast dat dit bedrag ruimschoots zal worden anderen kunnen hun goedgeefsheid tonen door een gift te storten op giro 898388 van de Spoorweg Sport vereniging Nijmegen ten bate van het Witte Kuuske. Enkele jaren geleden reeds wa: het de conducteurs en machiniste, van de Betuwelijn opgevallen, da even voorbij Opheusdén steeds twe Kinderen van achter het raam vat een vriendelijk wit huisje naar dc voorbijgaande treinen zwaaiden. Het waren de kinderen van sigarenmaker nehuisje, drieduizend gulden, bijeen Rothuis, Annie, nu vijf jaar en Aii, te krijgen. De mannen van 't spoor vonden dat zij de kinderen met Sinterklaas wat moesten aanbieden en een clubje, dat zich inmiddels had ge vormd, bracht honderd gulden voor dit doel bijeen. Er werd speel goed gekocht en een paar afge vaardigden van de „club" zorgden er voor, dat de kinderen meer dan in de wolken wareij, l ntekenlijslen Van het een komt meestal het an der en de spoormannen kwamen na een gesprek met de dokter tot de conclusie, dat het voor de verpleging en de gezondheid van de kinderen veel beter zou zijn, wanneer zij een eigen huisje in de tuin zouden heb- >cn. Er werd een comité gevormd en ..i behoorlijke voorbereiding heeft .en zich een week geleden ongeveer >t alle stationchefs in Nederland .■richt. Door intekenlijsten te leg- ,-en bjj de salarissen a.s. donderdag, hoopt men nu het geld voor het zon- Alle vrijheden die de Beigen genie ten, moeten ook in Congo door een 'grondwet' worden gewaarborgd. De nieufve maatregelen kunner, worden getroffen 'dank zij het be schavingswerk van meer dan een halve eeuw.' België wil in Congo een democratie vestigen die in staat is over haar eigen onafhankelijkheid te beslissen. Congo kan alleen tot welvaart ko men door de arbeid van zijn inwo ners en dank zij een klimaat van ver trouwen. België is bereid te heipen met technici en het bevorderen van investeringen. Het algemene levenspeil dient op een hoger peil te komen en ook het onderwijs moet over ruimere mid delen kunnen beschikken. Er zullen geen maatregelen wor den getroifen zonder advies in te. winnen van de op dat tijdstip be staande organen. 'De gehele bevol king en niet alleen de steden hebben het recht op medezeggenschap. Dit recht za! geleidelijk worden uitge breid totdcCongo een hechte demo cratie is en niet alleen een karika tuur ervan.' Advertentie IM, Een ongekende opruiming, niet alleen van restanten en enkele stuks, neen. ook van onze te grote voorraden in Maastrichts serviesgoed. 10.000 ivoorkleurige kop en schotels staan er morgen voor U klaar. Eerste keus kop en schotels in het veel gevraagde moderne hoge model, met achtkantige schotels, zó uit de fabriek, extra hard geglazuurd, die U gisteren nog overal kocht voor 85 cent. koopt U nu voor nog géén veertig cent. Donderdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze 10.000 Maastrichtse kop cn schotels, alleen eerste keus. 'oor

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2