en van HDVS en Roda bleven in modder steken meer Gevonden voorwerpen Politie jaagt op taxi met 60.000 MAASSLUIS HF,F,FT JUDOKAMPIOEN '59 Tot Steun in met boeiende thriller BB in Nieuwsticlït heeft oe Na wilde jacht gegrepen Het Vrije Volk Voetlicht met realistisch toneelstuk Politienieuws uit Schiedam Judo-successen bij Jonge Strijd uisje ROVS wint van HBS-Scliiedam Erica verdwijnt met loonzakje £Jan Spijtkreeg spijt van inbraak Permanente oefensteiger BB Schiedam Set Up en UVG delen punten Von Papen bij de Paus Temperatuur blijft stijgen Zwaluwen-j eugcl damde @4.65.0 (3 lijnen) Kosteloze inenting Burgerlijke Stand Lezing voor NVV- en PvdA-vrouwen Russiscli-orthodox studentenkoor naar Schiedam Esperanto-agendo Vergadering SW OVD-klaver j assen De grootste krant van Nederland HET VRIJE VOLK MAANDAG 19 JANUARI 1959 Ander beeld Veelzijdigheid In de sketches, van welke we „Ver keerd verbonden" en, ,,De flatbewo ners" het vermakelijkst vonden, heb ben Walden en Muyselaar weer ver scheidene kostelijke mannetjes ge typeerd. Hun veelzijdigheid blijft be wonderenswaardig. MAASSLUIS Voor de eerste maal heeft Maassluis een alge meen judo-kampioen 1959. Het is de veelzijdige sportman Arie Kap, drager van de zwarte band. De kampioenswedstrijden von den zaterdag plaats in de sportschool Henneveld te Maassluis. Er was zeer veel belangstelling, ook van buiten de plaats. De jury bestond uit de heren H. Bruschel uit Zandvoort en J. Seis uit Gouda. (Van een onzer verslaggevers) beven O, t feit dat Q-Van wordt Advertentie LM. (Van onze sportredactie) HERMES-DVS~Roda Sport is doorgegaan. De bedoeling van dit besluit is tijdens het gehele „sneeuw- en modderballet" het levendige onderwérp van discussie gebleven. Moest men waar dering hebben voor het uitgangspunt, dat het betaalde voetbal onder alle omstandigheden, mist geen lichamelijk gevaar voor de spelers aanwezig, moet doorgaan of moest er toch ook wel rekening gehouden worden met de omstandigheid of voetbal onder bepaalde omstandigheden nog wel mogelijk is? Kortom, er is gevoetbald en minstens was er de waardering voor de spe lers, die allé mogelijkheden hebben uitgeprobeerd om het zo veel mogelijk op voetbal te laten lijken. Een poging waartegen de sneeuw en de podder zich in alle hevigheid hebben verzet, Dat er In deze wedstrijd niet ge doelpunt is, is achteraf voor een ieder begrijpelijk. De beide doelmpnden, die rnon sneeuwvrij had gemaakt, wa ren in een ware modderpoel veran derd, waaraan de bal als door een magneet werd vastgekleefd. De beide doelwachters v. Dlest en Wefels heb ben de heilzame werking van een modderbad op deze -middag kunnen uitproberen. En vanzelfsprekend leverde de tra ge bal onverwachte situaties op. Reeds in de negende minuut weiger de een terugspeelbal van De Groot alle activiteit, waardoor Oligsehlager volkomen vrij voor v. Diest kwam te staan. De modder liet ook aan de Limburger geen schot toe. Het dient gezegd, dat Roda Sport zich op ver warmend ewijze aan de moeilijke om standigheden wist te aan te passen. Agressief pakten de Limburgers de zaken aan en hadden in de eerste heflt een duidelijk overzicht. De goe de techniek van Knauf op het zware veld bracht de Schiedamse verde diging vaak in moeilijkheden, ter wijl de Limburgse middenlinie Eder- veen, Senden en Fischer het midden veld voor zich opeisten. Gevaarlijk was Kicken na een actie van Knauf, waarop v. Diest* alle in spanning nodig had. De terugsprin gende bal kon Hoenen niet op tijd uit de modedr krijgen. Aan de andere kant waagde v. d. Burg nog een enkel eschot en kreeg Mansbergen na een misser van Sen den een kans. De Schiedammer faal de echter. Zaterdag hield de algemene Schie damse toneelvereniging Het Voetlicht in het Volksgebouw een geslaagde toneelavond. Voor de aanwezigen, die ondanks de televisie in groten getale waren op gekomen, werd het realistische to neelstuk, „Zij, die gestuurd was...." van Wim Dumant gespeeld. Het stuk, dat geregisseerd werd door de heer P. Burg, behandelt het probleem dat ontstaat tussen een conservatieve boer en zijn vooruit strevende zoon. die de landbouw school bezocht heeft. Wanneer zoon Geert dreigt te gaan emigreren, komt op het juiste ogen blik „zü, die gestuurd werd," een verpleegster, die een onechte dochter van de boer blijkt te zijn. Zij is door haar moeder toen die op haar sterf bed lag, gestuurd. Daar zij nogal welgesteld is, weet zij de boer, die op de rand van fail lissement staat, er weer bovenop te heipen, daarna verdwijnt zij weer even geheimzinnig als zij gekomen is. Na afloop volgde een gezellig bal op muziek van de band „Koos van Abom". AANGEHOUDEN is zaterdag In de zelfbedieningszaak van Albert Heijn in de Oranjestraat te Schie dam de Rotterdamse fabrieksarbeider H. C., die twee blikjes vis en twee zakjes amandelen had gestolen. EEN SCHOORSTEENBRANDJE woedde zaterdagavond omstreeks zes uur in het pand Broersveld 65 van de winkelierster mevr. P. W. R.- van D. Vermoedelijk door het heien aan de overkant was het roet ïos- getrild en op de vuurplaat terecht gekomen. De brandweer heeft met e: kettingtros het vuur verwijderd. EEN ZESWXELXGE TRUCK met oplegger bestuurd door J. v. d. G. uit Maassluis is zaterdagochtend in de Buigem. Knappertlaan ter hoogte van de Warande ten gevolge van de gladheid van de weg tegen een licht mast gereden. Het beeld in de tweede helft was volkomen anders. Drie kwartier lang sloot Hermes de Limburgse defensie in en dat hieruit geen doelpunt viel Is beslist niet alleen aan de terrein- gesteldheid toe te schrijven.' Reeds in de vierde minuut kwam een verre pass van De Groot bi) de vrijstaande Mijnsbergen die op twee meter over en naast knalde. De Schiedammers slaagden er zelfs in een vloeiende combinatie te leggen tussen v, d. Tuyn, Ten Braak en Mansbergen, waarbij eerstgenoem de rakelings over schoot. v, d. Burg liet een verraderlijk schot los, waarbij de goedverdedi- gende doelman Wefels een prima reactie had. Er kwam zelfs een doel punt van v. Zuylekom, maar juist deze treffer kwam uit buitenspelpo sitie. De los gelopen sneeuw en de zui gende modder lieten deze wedstrijd op 00 staan Het lukte zaterdagmiddag acht van van de negen leden van de judo- groep van de NW-jeugdorganisatie „Jonge Strjjd", afd. Schiedam, in het Volksgebouw een hogere graad te be halen. De heren J. de Haan, eerste dan, en M, Groos, tweede dan, uit Den Haag van het dan-college van de Nederlandse amateur-judo-organisa- tie gradueerden H. van de Wal, J. Burggraaf en A. Koppenol van leer ling tot zesde kyu, dus witte band. De leerlingen K. Robart en Th. Ver linde en witte-bander M. de Heyer kregen het recht de gele band te dra gen m.a.w. zij werden vijfde kyu. Voor een verrassing zorgde leerling E. Prins, die voortaan het kleurige oranje om mag doen, terwijl J. Bur ger zijn oranje voor groen d.i. vierde kyu mag verwisselen. Deze graduaties waren vooral voor de heren H. Bassler, bruine band, en K. de Munck, blauwe band, die elke week uit Den Haag komen om de jongens te trainen,'een groot succes. In geheel Zuidwest-Afrika zijn noodmaatregelen van kracht gewor den wegens grote droogte, waardoor in één district alleen al honderden stuks vee zijn omgekomen. Boeren kunnen aanspraak maken op steun bij het vervoer van vee. Advertentie LM. MAANDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 1,30 en '.30 U.t Gejaagd door .de wind. MONOFOLE-THËATER 2 uur: School voor misdaad. Geen avondvoorstel lingen. Apotheek: Van Westendorp, Singel 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—S uur: Exposities „Op een blad papier" en „Ach tijd waar ben Je gebleven". SCHOOL OUDE KERKHOF: expositie „Vakmanschap Nederlands Faam". Diversen: STEDELIJK MUSEUM, S uur: Ont moeting met kunst, lezing over 19e eeuw. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER 1.30 en 723 uur: Gejaard door de wind.' MONOPOLE-THEATEE, 2, 7 en 9 u.: Jacht op goud en Ivoor. Apotheek: Van Westendorp, Singel 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Exposities „Op een blad papier" en „Ach t«d waar ben je gebleven", SCHOOL OUDE KERKHOF: expositie „Vakmanschap Nederlands Faam". Diversen: VOLKSGEBOTTW, 3 uur: Vrouwen bond en Coöp. Vrouwenbond, lezing. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: De gouden regen van bet geluk. 2 en 8 uur (18 Jr), CAPITOL: Met bloed geschreven. 2. 7 en 9.15 uur (14 jr), CENTRAAL: De benen van Dolores. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). CINEAC (naast de Bijenkorf): Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (in Beursgebouw): Het meisje van de Veenhoeve. 9.30. 11.30, 1.30, 320, 5.30, 7.30 en 920 uur (14 jr). COLOSSEUM: Daar Romen de tanks. 2. 7 en 9.15 uur (14 jr). Donderdag: Ik beken. 2. T en 9.15 uur (18 jr). HARMONIE: Slavinnen van de Ama zone. 2, 7 en 9.15 uur (18 jr). LUMIERE: De danseres van de duivel. *2.15, 7 en 9.30 uur (18 Jr). LüTUSCA: Ketenen van de haat. 2.15, 7 en 9.30 uur (18 Jr). METRO: The one that got away. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). PRINSES: Do zwarte baretten. 2.15. 7 en 9.30 uur (14 jr). BEX: De strijd om het bloedgeld. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). THALIA: Dracula. 2.15, 7 en 930 uur <18 ir)- •t VENSTER: The green man. 2. 7 en 9.15 uur (18 Jr). VICTORIA: Fanfare. 2 en 8 uur (al.). IWWWWWWWWWWWW Zaterdagmiddag heeft ass. HBB M. F. Engels aan blokploeg vier van wijk 9 a het door de manschappen van deze ploeg zelf opge bouwde blokploegliuisje overgedragen. De bewoners van het Nieuw- sticht zijn rich er van bewust, dat zij bij rampen en onheil mogelijk op zichzelf zijn aangewezen. Derhalve hebben zij belang bij een goed uitgeruste BB-blokploeg. De huidige ploeg telt momenteel 28 manschappenen deze hebben onder elkaar gezorgd voor het eigen blok- ploeghuisjes. Hierin worden de uit rustingen van de reddings-brandweer en EHBO-ploegen ondergebracht als mede de blokploegwage'n. Alvorens het nieuwe posthuis aan het wijkhoofd H. Schild over te dra gen, sprak de heer Engels zijn waar dering uit over het werk door deze post verricht. De oude directiekeet werd ergens gehuurd en naar hier overgebracht. Er moest heel wat aangedaan wor den voordat het werd wat hét nu is en de heer Engels noemde het werk van deze post een voorbeeld van dat gene wat door samenwerking op dit gebied te bereiken valt. De heer Schild vertrouwde later de uitrusttlngen toe aan de zorgen van het blokhoofd, de heer M. van Dijk, en bracht dank aan de bevol king van het Nieuwsticht voor de verleende medewerking. Het is de bedoeling, aldus de heer Schild, om nu zo spoedig mogelijk hier ter plaatse met de oefeningen te begin nen. De meisjes van de Schiedamse rjjks-h.b.s speelden zaterdagmiddag in de hal van bet BPM-sportpark „De Vijfsluizen" een basketballwed- striJd tegen een sterk HOVS-dames- team. Tegenover de betere techniek en het beter kloppende ploegverband stelden de Schiedamse meisjes een niet aflatend enthousiasme. Dit had tot gevolg dat de wedstrijd, ondanks het grote verschil waarmee de ROVS- dames wonnen, geen ogenblik ver veelde. Vooral in het begin werden de h.b.s.-meisjes volkomen overrompeld, waardoor ROVS spoedig een ruime voorsprong had genomen. Bij de rust hadden de ROVS-dames reeds een 263-voorsprong. Een doelpunt van T. de Jong en een benutte straf- worp van E. Glphart zorgden voor de drie op het scorebord ten gunste van de h.b.s. Na rust scoorden de vlaardingse vereniging nog rijf maal, zodat zij met 363 wonnen, daar de hJb-s.'sters geen enkele maal de basket wisten te vinden. Dinsdagmiddag van 4 tot 4.30 uur bestaat voor inwoners van Kethel gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken ten huize van dr. F. v. de Kuij, Noordeinde 5. Trouwboekjes der ouders of geboortebewijs der kin deren meebrengen. GEBOREN: Paula I. d v D Wil- lemsen en C A Smeele; Robert A, z v G v Leersum en B W Gerritsma. Wilhelmina H, d v D Hoogstad en M v d Kroon, Jacob J. z v C Koppe en W H v d Brink; Maria L, d v G A Wohler en T Bakker. Overleden: N J v d Kraan 63 j; W Wulsm&n 84 j, wed v C Suijker; A F N E Nooijen 80 j. Geboren: Wilhelmina H., d. v. D. Hoogstad en M. van der Kroon; Ja cob J„ z. v. C. Koppe en W. H. van den Brink; Maria L., d. v. G. A, "Wohler en T. Bakker. Overleden: N. J. van der Kraan, 63 jr.; W. Wuisman, 84 jr., wed. van C. Suyfcer. BOSKOOP Toen de heer Ver meer als bestuurder van een jeep met aanhangwagen, welke geladen was met lege kisten, zaterdagmorgen over de Goudse Rijweg reed, speelde de gladheid van de weg hem parten. Hij verloor de macht over zijn stuur en geraakte van de weg. Een geluk bij een ongeluk was dat het gerij steun vond tegen een langs de weg staande boom. De bestuurder van een personen auto, de heer v. d. Bogerd die op dit moment in de onmiddellijke nabij heid van de slippende wagen reed, kon op tijd het gevaar van de op de weg gevallen kisten ontwijken. De materiële 6ehaóe was gering. Zaterdag is in Osnabrück door de Duitse politie aangehouden de 20-jariyeHamburg se schone Eri ca B., verdacht van diefstal in Schiedam. Erica was donderdag hij de timmerman A. de V. op bezoek geweest. Toen De V. een dutje was gaan doen en wakker toerd, was Erica verdwenen en. met haar een. loonzakje, waarin 70,SS zat, ■uit zijn regenjas' die over een stoel in de kamer hing. Erica zou inmiddels bekend hebben. De verhuizingsflrma H. J. Schut en Zoon uit Vlaardingen heeft zater dag een ongewone rekening geïncas seerd. Men vond in de brievenbus een briefje, waarin 60 gulden was inge sloten. Uit een begeleidend schrijven bleek, dat de 60 gulden afkomstig waren van een zekere „Jan Spijt". Deze Jan Spijt had op 8 januari ingebroken in de kantoren van de firma Schut en de N.V. Kom- en Vrieslnstallaties Zero aan de In dustrieweg. Bij de N.V. Zero werd niets vermist, maar bij de firma Schut werden twee geldkistjes open gebroken. Uit deze kistjes werden 60 gulden gehaald. Jan Spijt, die kennelijk is opge schrikt door de arrestaties van andere inbrekers, schreef een eenregelige spijtbrief en betaalde de buit in klinkende munt terug. Hij verzond de brief niet per PTT. De politie wil nu weten, wia Jan Spijt is Vele Nederlanders, in sommige steden meer dan tien percent van de bevolking, gaan eens per jaar naa? de revue. Hun aantal is ge ring vergeleken met. dat van de bioscoopbezoekers, maar zij houden althans één groot gezelschap op de been. Men kan het ook anders zeggen: dank zij dat ene grote gezelschap heeft ons land nog een re vue-publiek. Het is een merkwaardige situatie. De revue-ondernemer Bené Sleeswijk heeft het rijk alleen, maar dit monopolie berust ten dele op factoren die ook hem tegenwerken. Hij handhaaft zich door zijn onmiskenbaar vakmanschap en zijn jarenlange samenwerking met Willy Walden en Piet Muyselaar, in hun genre thans zonder weerga en wellicht ook zonder opvolgers, hetgeen de toekomst van het ge zelschap onzeker maakt. De B.B. krijgt aan de Nieuw-Ma- thenesserstraat in Schiedam een per manente oefensteiger, Deze wordt momenteel reeds gebouwd op het ge meentelijk opslagterrein. In Rotterdam beschikt men reeds geruime tijd over een paar oefen- ruïnes. Er kwam heel wat voor kij ken eer er een geschikte plaats ge vonden.was maar nu is het toch zo ver. Er wordt tevens een loods ge bouwd waarin een volledige blokuit- rusting ter beschikking komt te staan van de diverse blokploegen die van de oefensteiger gebruik gaan maken. Het is nu gelukkig nog springle vend en zijn nieuwe programma, „"n Avondje uit!" getiteld, loopt als een goed gesmeerde machine zonder er gens te machinaal te zijn; er is voortdurend het hartelijk contact met de zaal, dat zulk levend, amuse ment dan toch voor heeft op -het door apparaten gereproduceerd ver maak. Van die apparaten moet de tele visie het ontgelden.Een nummertje van het duo Walden en Muyselaar krijgt twee vertoningen, de eerste gewoon voor het voetlicht en de tweede op het scherm van een schertstelevisietoastel met uiteraard alle soorten storingen die zich kun nen voordoen, Een leuke vondst, maar zaken zijn zaken en het ontbreekt later dus niet aan reclame voor een fabriek van t.v.-toestellen. U wist overigens al, dat Sleeswijk en de zijnen hun aan vankelijke afkeer van de studio heb ben overwonnen. ,,'n Avondje uitt" heeft als geheel dezelfde aangename stijl en de goed afgewogen dosering van sketches, liedjes, grappen, balletten, variété- nummers en kleurige finales als de vorige Snip- en Snaprevues. Als de herinnering ons niet bedriegt, zijn sommige taferelen artistieker in die zin, dat er meer naar bekoring dan naar verbluffing van de toe schouwers is gestreefd. Een dergelijk streven was ook vroeger al merk- Een draw was het resultaat van de voHeybalontmoeting tussen de eerste herenteams van SetUp (Vlaardin gen) en UVG (Schiedam). Deze wed strijd werd zaterdagavond gespeeld in de gymnastiekzaal van de Dr. Co- lijnsclioo! aan de Huljgensstraat te Vlaardingen! Met deze*puntenverdeling kregen de Vlaardingers misschien iets min der dan wat verwacht werd op grond van de krachtsverhouding, maar het onvermoeid en stug volhouden van de Schiedammers werd voldoende met een punt beloond. De eerste twee sets waren voor Set Up. In de eerste set liep Set Up snel uit tot 122, maar de Schie dammers wisten terug te komen tot 1210. Toen maakte Set Up geen Jout meer en bracht met 1512 de eerste set op zijn naam. In de twee de set namen de Vlaardingers aan vankelijk de leiding, maar fel beten de UVG-spelers van zich af eri met 15—9 brachten zij deze set op hun naam. Zeer spannend was de laatste en beslissende set. De partijen gaven .el kaar niets toe en de score bleef ge ruime tijd gelijk. Toen wist Set Up uit te lopen tot 1412. maar het be slissende punt bleef uit. UVG greep zijn kans en scoorde vier punten, waardoor het met 1614 won. Wat echter vooral opviel in deze wedstrijd was de prettige en spor tieve sfeer waarin de ploegen tegen elkaar speelden. De gemeenteraad van Dortmund heeft met algemene stemmen een motie aanvaard, die protesteert tegen legering van een Brits raketbataljon bij de stad. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 912,30 uur en 26 uur: ktnderportemorsnee: balpen; slede; blauw sportbroekje; plastic re genjas. Te bevragen bij de vinders: witte sjaal, v. Wely, lepenlaan 3 Kethel; zw. laars, K. Knook, Rotterdamsedljk 258b: grijze sjaal. Barziiay, v. Leeuwenhoek- straat 49a: kussensloop, Brussaard, Alei- dastraat 34; witte sjaal, K. Wtllems, Lange NIeuwstraat 65: bruine hond met witte vlekken, mevr. De Groot, Burg. v. Haarenlaan 1248. tel. 62536; schroeve- draaler, C. den Uil, VlaardlngerdUk 265; schroevedraaler, v. HouweUngen, Julia- nalaan 84c; rieten poppewagjen, p. de Zwart, Hogenbanweg 15b; vulpotlood, D. de Houw, Lange NIeuwstraat 163; lees bril, J. v. Smissen. Prof, Aalberselaan 39; vulpotlood, P. Hoogerwerf, Marconi straat lb; 1 pr. blauwe kinderwantjes, Kersemeljer, Nieuwsticht midden 20; groen kinderwantje, M. de Jong, Doele- hofje, 4; beige lederen herenhandschoen A. C, Koremans, Geert Reindersstr, 32a; 1 pr. bruine herenglacê's, v. d. Kuil, P. de Hoogbstraat 22;. rood kinder wantje, G. Monster, Strljensestraar 14; d,-bl. glacé dameshandschoen. Kruithof, Lorentzlaan 44d; grijze glacé herenhand schoen (r.), Helnsbroek, Zalmstraat 21; 1 pr. rode kinderhandschoenen. De Jong, Rotterdamsedljk 230b; bruin lederen he renhandschoen, J. v. Delden, Esdoom- „Waarom hulp aan onderontwik kelde gebieden? Op deze vraag zal mevrouw E. TasCallo donderdag avond. in het Volksgebouw antwoord geven op een bijeenkomst van de NW-Vrouwenbond en de Vrouwen groep van de PvdA. Aanvang acht uur. Na de pauze zullen een aantal films worden vertoond, te weten „Dit is het grote doei", „Gezondheidswerk in Midden-Oosten" en „Nnescowerk in Griekenland". laan 14; gladde gouden ring, v. Hem men. Dr. Kuyperlaan 217; lepeltje, H. Marks, Morsestraat 28; bedrag aan geld, C. Munnlk, Prof. Kamerllngh Onnealaan 125a; bedrag aan geld, mej. Peek, Groen v. Prinstererlaan 57; portemonnee met Inh., A. Hezemans. Brugmanstraat 8b; zwarte portemonnee, H. Mars, Morse straat 28c; damesparaplu. L. Groeneveld. Lorentzlaan 43c: grijze kinderportemon nee met inh.. Donkersloot, Franselaan 242, Rotterdam: portemonnee met Wh., N. Jung, Numansdorpsestraat 17b, baar. maar het heeft nu tot enkele wel heel mooie effecten geleid, zoals in „Trinidad". Het komt niet vaak voor, dat een komisch duo. beroemd geworden door een bepaalde creatie, in dit ge- vai de babbelzieke damesSnip en Snap, daarvan vrijwel geheel afstand doet en tal van nieuwe successen weet te behalen. Ter wille van de traditie is er ook ditmaal een num mertje Snip en Snap. vrij kort en puntig; het hoort er toch eigenlijk ook wel bij. Teddy en Henk Scholten, Bert van Dongen. Aase Rasmussen en Kitty Knappert behoren tot de voornaam ste medewerkers. The London Star lets. charmant en geestdriftig, vor men weer het rappe ballet en verto nen zich nu en dan in lichtgevende kostuums, dwarrelend tussen de de cors als vuurvlinders tussen boom stammen. Van de buitenlandse varieté-num- mers hebben vooral twee bijzonder behendige gooi- en smljtacrobaten en een eveneens zeer virtuoze jong leur groot succes. Deze eenentwintigste Snip- en Snaprevue blijft zes weken in Luxer, dat zaterdagavond b(i de Rotterdam se première was uitverkocht. BRUINS De uitgestelde concerttoumee van het beroemde koor van het Russiseh- Orthodox Seminarie te Parijs, welke in november door onvoorziene om standigheden plotseling moest wor den afgelast, zal nu in februari plaatsvinden. Dit koor, dat reeds in de jaren 1952 en 1955 met zoveel succes in ons land is opgetreden en in het laatst genoemde jaar ook in Schiedam heeft geconcerteerd, komt op don derdag 5 februari opnieuw naar Schiedam, om een kerkconcert te geven in de Grote Kerk, Het pro gramma zal kerkmuziek bevatten en bestaat uit liederen gekozen uit het gehele liturgische jaar. Gezien het grote succes, dat dit studentenkoor overal, waar het op trad, heeft geoogst, mag worden ver wacht, dat de belangstelling ook nu weer groot zal zijn. Wie zich hun op treden nog herinnert, zal donderdag 5 februari zeker niet in. de Grote Kerk willen ontbreken. Plaatsbewijzen ad f 1.zijn aan de op de affiches aangegeven adres sen verkrijgbaar. VATICAANSTAD (AP) Paus Jo hannes XXIII heeft de voormalige nazi-diplomaat Franz von Papen vanmorgen in particuliere audiëntie ontvangen. De Paus en von Papen kennen elkaar uit Turkije, waar bei den gedurende de jongste wereld oorlog als diplomaat waren geaccre diteerd. Van Papen was ambassadeur van de Hitler-regering. Na een wilde achtervolging met auto's door nachtelijke Rotter damse havenwijken en over een verlaten spoorwegemplacement heeft de Rotterdamse politie vannacht dne mannen gearresteerd, die betrokken waren bij een waarschijnlijk grote smokkelarij van Amerikaanse sigaretten. non zich daaraan, maar ze niet snel genoeg en werden De chauffeur was ook al in politie honden. In zijn wagen vond men 60.000 Amerikaanse sigaretten, af komstig van een buitenlands schip. Het drietal werd overgegeven aan de recherche van de rivierpolitie, die momenteel bezig is uit te zoeken, welke omvang deze sigarettensmok kel heeft en hoeveel mensen erbij betrokken zijn. (Van onze weerkundige medewerker) Lang niet Iedereen in. bet noord oosten van het huid'heeft In de af gelopen nacht rustig "geslapen. Mas sa's sneeuw schoven met het geweid van een donderslag van de daken, naar beneden: bet waren lawines In het klein. Het was een teken dat de dooi verder terrein won. De temperatuur is gisteren nog niet erg ver gestegen. De maxima waren omstreeks 1 graad wat een gevolg was van het de koude lucht uit Frankrijk werd aangevoerd door zuidelijke winden. Op de Lemelerberg kon dan ook het gehele weekeinde nog geskied wor den. - In de afgelopen nacht is de tem peratuur geleidelijk verder gaan stij gen doordat het koude-depot in Frankrijk uitgeput raakte. De dooi heeft hierdoor terrein gewonnen en wij troffen vanmorgen, de vorstgrens aan langs een lijn van Noord-Schot land over Noord-Denemarken tot in Zuid-Zweden. In Skagen vroor het 4 graden, een station in Zuidwest- Denemarken meldde 4- 4 graden. Een depressie bij Ierland is van plan de dooiwerkzaamheden met forse hand door te zetten. Met zuidelijke tot zuidwestelijke winden wordt geleide lijk zachtere lucht aangevoerd waar in de thermometer in het westen kan oplopen tot 7 of 8 graden, in het noordoosten tot 4 of 5 graden. Een storingsfront doet de kans regen en motregen toenemen. Op Katendrecht zagen drie surveillerende politiemannen in de nacht van zondag op maandag een personenauto op verdachte wijze rondjes rijden. Bovendien liepen in de omgeving enkele mannen rond, die kennelijk op de uitkijk stonden. Die uitkijkposten waren blijkbaar niet voldoende op hun hoede, want ze merkten niet, dat de politiemannen zich verdekt opstelden om In de ga ten te houden wat zich precies ging afspelen. Na enige tijd arriveerde een taxi, die met flinke vaart een haventer rein opreed. Een kwartier later kwam de wagen terug: behalve de chauf feur zaten er nu twee personen in. Met hogesnelheid koerste de taxi in de richting van de Maas haven OZ. meteen achtervolgd door twee inmiddels door de agen ten gewaarschuwde politie-auto's. BU de Parallelweg haalde men de taxi In, maar de chauffeur stoorde zich niet aan de politiële somma tie: „Stoppen!" Ook trok de taxichauffeur zich niéts aan van enkele waarschuwings schoten; hij verhoogde de snelheid en met een roekeloze vaart stoof zijn wagen in de richting van de Ko ningshaven. Hij moest echter stop pen voor de gesloten bomen van de brug over de Spoorweghaven. Nog gaf hij de ontvluchtingspoging niet op. Hfj draaide de wagen vliegensvlug en reed het spoorwegemplacement bij de Parallelweg op. Hotsend en bonkend slingerde de wagen van links naar rechte over de rails tot hij bleef ste ken tussen de spoorbiels. De twee passagiers zwaaiden met een de deuren open en namen de be nen, achtervolgd door politiemannen, die schietend en schreeuwend HALT sommeerden. Evenmin als de chauf feur daarvoor stoorden nu de m;m- Arie Kap, die het soms heel moei lijk had tégen zijn tegenstanders, ontving «de wisselprijs van de school een zilveren zuil uit handen van burgemeester W. J. D, van Dijck, De Schiedamse arbeiderstoneelvereniging Tot steun in den strijd, voerde zaterdagavond in Musis Sacrum het boiende spel „Het huis aan het meer" van Hugh MlUes op. Deze thriller, die geregisseerd werd door de heer P. Rodenberg, stond qua spel op goed niveau. Vooral de rol van, Janet werd meesterlijk gespeeld. Zij Jaudon, ia 22 an de januaro Klub- vespero. Mensa gimnastiko ca fam. v. Gink. Ploegstraat 19. Vi estos bonuena key la kafoestos preta. De Schiedamse .voetbalvereniging SW houdt dinsdagavond haar half jaarlijkse ledenvergadering in de zaal van café-restaurant De Amstelbron. is de vrouw van de hypnotiseur Mau rice die, onder druk van zijn stief broer Colin, zijn vak niet meer mag uitoefenen. Hij besluit om met Stella zijn zus ter, Colin uit de weg te ruimen. Deze opzet slaagt, maar het wordt geen perfecte misdaad. Janet komt achter de waarheid, en nu moet ook zij vermoord worden. Hei stuk bereikt hier zijn climax; door Maurice onder hypnose gebracht zal zjj zich een kogel door haar slaap jagen. Op het juiste ogenblik echter komt een detective van Scotland Yard, die haar redt en de hele zaak ontmaskert. De aanwezigen, die dit stuk boven Darus verkozen, hebben deze gezellige avond besloten met een dansje op de rustige muziek van het trio „Ben Bosman". voor wie de judo-sport geen onbe kende is. Burgemeester Van Dijck -wees op de accommodatie van de school; Htf was van mening, dat de school zeer spoedig een ander, nog beter onder komen nodig heeft om de steeds groeiende belangstelling uit Maassluis en verre omgeving voor deze takken van sport te kunnen opvangen, mj maakte de heer Henneveld een com pliment voor hetgeen hij in het korte bestaan van de school reeds tot stand wist te brengen. De verders kampioenen, die ook hun beloning ontvangen uit handen van de burgemeester, zijn: A-jeugd ft. de Groot; B-jeugd K. Hoogendam; G-jeugd A. Koffeman, Lichtgewicht J. Tuit; middengewicht D. v. d. Lee en zwaargewicht H, v. Vliet, Rozen burg. Gele band L. Varekamp, Ro zenburg, oranje band H. v. Vliet en zwarte band A. Kap. Tot slot van het sportfestijn ont ving de burgemeester de hoogste on derscheiding, geldend in de wereld van de judosport. Namens de Bond van Judo- en Jiu Jltsu-ieraren werd door de heer Henneveld de bruine band en de daarbij behorende kleding aangeboden. Getroffen door deze geste dankte burgemeescer Van Dijck voor deze hoge onderscheiding, die slechts een 3-tal personen ia den lande mochten ontvangen. Om. prins Bcrnhard en de Japanse gezant. VLAARDINGEN. IS jan, Binnen met 39 last haring gekocht in Ierland VL 5S J. M, Dijkhuizen. Aan de slmultaan-damwedsrtijd tussen de heer O. van Veelen en juniors van Zwaluwen hebben za terdagmiddag 45 jeugdige dammers deelgenomen. 43 van hen moesten het onderspit delven, één (Kees Dubbeldam) bracht het tot remise, terwijl de 13-jarige Geert Wapenaar winst boekte. Er heerste een geanimeerde stem ming, al zal het bij wedstrijden een Roosenburg wel wat rustiger zijn, maar het experiment is alleszins ge slaafd. De zaal werd door het be stuur van de „Volksbond" belange loos afgestaan, terwijl de VBV haar materiaal beschikbaar had gesteld. Acht verenigingen waren vertegen woordigd op de vierde kiaverjasbU- eenkomst van de tweede helft van de competitie om de OVD-wissel- beker in Excelsior. Met 12.395 pun ten speelde VARA-DES zich in de finale. Tweede werd Burgo 12339 pt: 3 Oranjeplaafc 11.704 pt; 4 Zwaluwen 10.997 pt; 5 GEKRO 10.603 pt; Smits vr. 10.462 pt; Meibo 10.461 pt; Burgo 10.423 pt; koppelprljzen: J. v. d. Lugt-J, Lagendijk 4248 pt; VanVllet- Van Genderen 4236 pt; Timmer-Van Dam 4165 pt en Van der Zwaï Genderen 4151 pt. Vanavond de competitie voortgezet.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1