IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN De tien geboden werd kakelbonte kermis... Hengelaars van S. &0. willen wel fuseren THRILLER BIJ, SOT' Verdachte weigert naam Tilbarg.se kennis te noemen SUIKERZAKJES IN SERIE Te veel eer Belinda w-Mm. SPSV3-1 Keepjes bij Tintco mod. kleine piano's Museum week gesloten Russische studenten uit Parijs komen donderdag in Schiedam Twee derby's in lager voetbal Doktersdiensten De Zwij ger-team verslaat sterk Het Vrije Volk Mutaties bij bet onderwijs ASB bouwt 82 buizen HET VRIJE VOLK ZATERDAG 31 JANUARI 1959 PAGINA 4 (Van onze filmredactïe) Passage eert zoals het zegt de massaregisseur Cecil B. De Mille met de vertoning van zijn film De tien geboden. En zoals alles wat De Mille maakte, is deze film reusachtiger dan reusachtig, langer dan lang en duurder dan duur. Maar toch blijft er na het zien van deze film een gevoel van wrevel be staan: het is allemaal te veel kitsch. Maar toch mag men een zekere bewondering voor deze film hebben, de massa-scènes zijn knap in elkaar gezet en de bombast is pakkend aange bracht. HOUTMAN r ««(CS Wisselkoersen Kunst Krediet voor tegels Liesveld 13.000,- Advies inspectie Nog meer judo in Sportcentrum Automaat geplunderd Visafslag Veiiingnieuws De grootste krant van Nederland Meer voor overwerk na 1 maart Predikbeurten Westwijk-stratcu beter wegdek Advertentie IM. NAAST RUIME KEUZE IN NIEUWE hebben wtj voorradig aen mooie collectie bedeelde Instrumenten. BILLIJKE PRIJZEN. GARANTIE. SINGEL 114—116 SCHIEDAM Het Stedelijk Museum ie Schiedam zal, met het oog op interne werk zaamheden, de volgende week de ge hele week gesloten zijn. Daarna wor den de exposities „Ach tijd, waar ben je gebleven" en Moderne Expressi onisten" weer opengesteld. Het is de bedoeling dat de histo rische tentoonstelling nog ten minste de gehele maand februari te bezich tigen is. Op 20 februari gaat er in de bo venzalen een grote tentoonstelling van modem Nederlands aardewerk open. De serie'jeugdavonden wordt in middels voortgezet. Zo ontvangt het museum de komende weken groepen, werkende meisjes van „de Zonne- blom" en de Mater Amabilisschoien, de Jeugdgemeenschap van de VCJC en de Schiedamse h.bs.-vereniging. Ook uit Rotterdam zijn aanvragen voor jeugdavondea binnengekomen. Tevens wordt met het voorlichtings- werk voor volwassenen verder ge gaan. Het museum werd dezer dagen o.a. bezocht door een Engelse con versatieclub, die een inleiding over het zien van kunst in de Engelse taal volgde. De „Ontmoetingen met kunst" heb ben ook elders de aandacht getrok ken. Behalve in Breda zal deze serie dit seizoen waarschijnlijk ook nog een keer in het Stedelijk Van Abbe- museum te Eindhoven worden gege ven. Het is de bedoeling de arbeid voor jongeren zowel als ouderen gaande weg nog verder uit te breiden, waar bij steeds naar nieuwe vormen zal worden gezocht. Tt Museum, dat vroe ger op lenen was aangewezen (met alle hachelijke gevolgen van dien!) beschikt thans over een eigen pro- jectie-apparatuur en is begonnen met hei aanleggen van een verza meling kleuren-ilia's van oude en nieuwe kunst. Bjj rondleidingen zal het publiek niet meer behoeven te staan; iedere aanwezige krijgt op zijn tocht door de zalen een licht vouw stoeltje mee. De Mille heeft voor zijn Tien Ge boden een leger specialisten laten' uitzoeken hoe het bij de Egyptenaren wel toe ging, hoe hun huizen en steden eruit zagen en wat Mozes ge daan kan hebben in de ogenblikken, die niet in de bijbel beschreven staan. Al deze heren hebben ervoor gevorgd dat De tien geboden trouw aan de legende is en een vrome boodschap uitdraagt. Voorts heeft de regisseur ervoor gezorgd, dat men zich met deze ontstellend lange bio grafie nog kan amuseren ook. De tien gebeden is een ontspan- ningsfiim-met-een-boodschap, en een aantal predikanten en theologen en egyptologen heeft er zich blij mee verklaard. Omdat geen nieuwe bijbelboeken zyn verzonnen, er niet gevloekt wordt en alle bordjes naar Egyptisch model zijn nagemaakt Het zegt natuurlijk weinig. Er zijn te weinig artistieke of intellectuele redenen om met deze film verguld te zyn. Charles Heston speelt de rol van Mozes met de gebaren, die men zich van zondagsschoolplaten zal herinne ren. Y/1 Brynner is kaai en mok kend Farao Ramses. Anne Baxter is zijn vrouw Nefretiri. Yvonne de Carlo Mozes" vrouw Zippora. John Derek is Jozua. Nog velen, nog tallozen treden in kieine en grote rollen, dansend, vechtend, bukkend onder de zweep, opstandig en heldhaftig, vroom en blasfemerend op in deze kakelbonte bijbelse kennis. Wie van het genre houdt, zal de makers misschien ge lijk geven en De tien geboden de grootste film achten die ooit ge maakt Is. Het schijnt overigens vast te staan, dat het de duurste film is... Franz von Werra was een Duitse jachtvlieger, die reeds in het tweede jaar van de Tweede Wereldoorlog bo ven Engeland werd neergeschoten en in krijgsgevangenschap kwam. HU berustte daar niet in, want al was hij dan geen lid van de Hitlerpartij, hij moest toch zo nodig terug naar het onoverwinnelijke vaderland. Dat is hem na twee mislukte pogingen gelukt. Deze ware geschiedenis werd door de twee Engelse schrUvers Kendal Burt en James Leasor gebruikt voor. een oorlogsroman met veel Engelse zelfspot en met de naar ons gevoel enigszins overdreven'.,Engelse „spor tiviteit". Naar dit boek is de film Eén kwam terug", die tot en met maandag in Mo no pole draait, ge maakt. De jonge Duitse acteur Hardy Kruger speelt de rol van de later ge sneuvelde Franz von Werra en is daar wei een beetje te jong voor. Hij heeft daardoor meer van een dolle branietrapper dan van een fanatiek officier. De Engelsen hebben geen bezetting gekend, hadden dus nimmer Duitse militairen in het land. althans geen overwinnaars en achtervolgers. Dan is het wellicht niet zo moeilijk om een „goede verliezer" te zyn, maar voor ons liggen de zaken iets moei lijker. De tweestemmig gezongen, hevig gescandeerde soldatenliederen, die hier een vrolijke noot vormen bij een ontsnappingspoging, roepen bij ons te veel onaangename herinneringen wakker om nog ieuk te zijn. De film is wat langdradig, waar bij aan de vluchtgrage vlieger be slist meer eer wordt bewezen dan hij m werkelijkheid heeft gekregen. Belinda Lee, de Engelse filmster met het tragisch-romantische mas ker en het prachtige lange haar, is een beetje moeilijk denkbaar in de binnenlanden van Afrika. Maar door liefde per brief komt ze er toch te recht en dat levert een film op. die de tf-1 „GENADELOZE JUNGLE" heeft gekregen. Patrick McGoohan en Michael Craig zijn de belangrijkste tegenspe- Charles Heston is de Mozes in De Iers van Belinda. De eerste is zeer Mille's De tien geboden. Het is een geloofwaardig. (Van dinsdag tot en Mozes, die men zich van de zondags met donderdag in Monopole). schoolplaten zal herinneren. SS» w TP?- A r'/'' Nog slechts enkele dagen en Schiedam beleeft opnieuw het evenement van het optreden van het bekende koor van de Studenten van het Rua- sisch-Orthodox Seminarie te Parijs. Voor de derde maal maakt dit koor een concerttournee door Nederland. Donderdag 5 februari komt het naar Schiedam voor een kerkconcert in de Grote Kerk. Wie zUn deze Russen? Waarvoor dient het seminarie te Parijs? Waarom gaan zij eens m de drie Jaar op tournee en wat brengen zU? is de taal, waarin z(j hun prachtige liederen zingen. In één der buitenwijken van Parijs, Rue de Cnmée, ligt een klein stukje Rusland. In 1925 werd door de me tropoliet Eulogius het centrum ge kocht en omgeschapen tot een ty pisch Russisch Godshuis met prach tige muurschilderingen van de be kende Russische schilder en archeo loog D. Stelletzky. Geleerden van naam als Bulga- koff, Kartshoff, Zenkowsky, Flo- rovsky hebben in de loop der jaren het toen gestichte Seminarie een uit stekende reputatie bezorgd. Deze Russische kolonie in Parjjs heeft zich niet teruggetrokken in isolement en restauratie, maar is getreden in de ruimte van de oecumene. Het seminarie verzorgt de oplei ding van de priesters voor de Rus sische kerk buiten Rusland, terwijl men toch steeds hoopt nog eens naar Rusland te kunnen gaan. Hoe wel velen, die dit seminarie bevolken, Rusland nooit hebben gezien, is" het Russisch nog steeds hun moedertaal. Het is de taal van hun kerk, van de liturgie, van de prediking, van hun bijbel en van hun studieboeken. Het ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 1.30 en 7.30 u,: De tien geboden. MONOPOLE-THEATER, 3, 5, 7 en 9 uur: Eén kwam terug. Apotheek: C. Jansen, Swammerdamslngel 41. Nleuwland-Apotbeek. Wibautplein 17. Tentoonstellingen; STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Exposities „Op een blad pap.'tr" en „Ach tijd waar ben Je gebleven". Diversen: MARIJKE. 2 uur: Het Singelkwartier. KinderlUmmiddag. IRENE, 3 uur; Persozteelsver. Gusto, kmdermiddftg, circus Elleboog. IRENE, S uur: Ontspanningsver. Vegla. lezing over Nieuw-Guinea, door Anthony van Kampen. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 1 30 en 7 30 U.: De tien geboden. MONOPOLE-THEATER, 3, 5. 7 en 9 uur: Eén kwam terug. Apotheek: <s> Rembrandt, Rembrandtlaan 5. Diversen: SPORTCENTRUM SCHIEDAM, 2 uur: <g clubkamploensrheppen. T MAANDAG Bioscopen: 4» PASSAGE-THEATER, 1.30 en 7.30 u.: O De tien geboden. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u.: a Een kwam terug. 9 Apotheek: Rembrandt, Rembrandtlaan 5. Diversen MUSIS SACRUM", 8 uur: Wilton- Feijenoord, bedrtjlsjourxaaal 1958 en cabaret. Eén kwam terug heet de jüm die Engelsen maakten over een Duitse jachtvlieger, die uit Engeland ont snapte. Hardy Kriiger speelt de rol van deze Franz von Werra. Advertentie IJK. I *i i ROTTERDAMS TONEEL I iw 3 zaterdag 31 Januari, S uur k MERCADET Comedle van Honoré de Bailae. zondag 1 februari. 8 uur WIE TROUWT 0E WEDUWE? Blllspel van Carlo GoldoaL NEDERLANDSE COMEDIE dln»dag 3 februari. 8 out DANT0NS DOOD van G«org Büchner. Ko van Dijk, Han Bentr r. d, B«g, Guus Qyter, Johan Fiolei e v, q .«ROTTERDAMS TONEEL woemdag februari. 8 uur k SUIKER Toneelspel van Hugo Qw Als het amateurvoetbal zondag toch nog doorgaat, staat het Schie damse lager KNVB-voetbal twee derby's te wachten. De belangrijkste is MartinitDRZ, waarin de „Zon- ners" hun leiderspositie te verdedi gen krijgen en Martinit het een pres tigekwestie zal vinden de favoriete stadgenoten de voet dwars te zetten. In de tweede plaatselijke ontmoe ting SchiedamSVDPW is het voor i Schiedam zaak zich op de bovenste helft van de ranglijst te handhaven. De Schiedamse derdeklassers heb ben uitwedstrijden op het program ma staan. Excelsior '20 gaat te gast bij de Postduiven en belde clubs heb ben evenveel belang bi) winst om zich daardoor vaster m de leidersgroep te vestigen. DHS gaat naar 's-Gravendee!, een wedstrijd uit de middelmoot van de langschikking. SFC en Wilton- Fijenoord gaan beiden naar Rotter dam. SFC kan zich ten koste van het iager geklasseerde FSV Pretoria wat omhoog werken en WF zal bi] leidei Schicbroek alleen bij een verrassing tot een gunstig resultaat kunnen ko men. De medische diensten worden ge durende dit weekeinde in Schiedam waargenomen door W. H. F. Meiier. Swammerdamsmgel 43, tel. 69696, F Jungerius, VorideUann 2, tel. 67355 en L. H. Geerdes, Veenlantstraat 2, tel. 68357. De dienstdoende apotheek is Rem brandt, Rembrandtlaan 6. Tij lens een spannende volleybal- ontmoeting werd gisteravond het po- litie-volleybalteani door de TVillem de Zwijge-5chool van de bovenste plaats det ranglijst gewipt. Tevens ging het ongeslagen record van onze ordebewaarders aan diggelen, hoewel dit gebeurde in een zowel spannende als sportieve wedstrijd. De SPSV-ploeg startte tamelijk onzeker en voora! de opslag was min der goed dan anders Hierdoor trok ken de roodbaadjes steeds de serves tot zich. welk buitenkansje zij dank baar aangrepen', hierdoor wisten zij de nodige punten te scoren. Zowel de eerste als tweede set wis ten zi) hierdoor op hun naam te brengen. In de derde set sloegen de gasten goed terug en zij wisten deze te wmnen. Het jeugaige elan, waai- mee de schoolpioeg het hoge tempo wist vel te houden, stond de politie mannen echter de draw, waar hard voor gevochten werd, niet toe. Setstanden: 15—11, 15—13, 14—16, 15—11. Opstelling SPSV: J. B. Timmer mans, A. G. de Vette. D, v. d. Voor den. J Th Guneweg, B. J. de Jong, K. C. Broek, J. J. van Raay tcoaclu. Willem de ZwUgerschool: J. Cor- demans. W v. Meeteien, H. Sclioon- man. S. Vos, J. Veihey, A. Monstei, H. Groeneweg, R. Koster, coach VV. J. Kijlstra 30 JANUARI Engels pond 10.58S10,591 Amerik. doliar 3,761 i3.77 r1* Franse frank76,8576,95 Belgische frank 7 547 541 Zwitserse frank 87,44i87491 Zweedse kroon 72,86172,911 Duitse mark90,2590,30 Deense kroon 54.65154,701 Noorse kroon 52,361—52,91 Canada 3,88 fj3,89A Italiaanse lire 60,67160,724 Het geestelijk leven van de Or thodoxie wordt door de schoonheid geopenbaard, vandaar dat dit leven zijn natuurlijke uitdrukking vindt in de kunst. Doch de schoonheid der kerk is met werelds, doch gees telijk en de kunst, die haar dient is geestelijk. De eredienst van de Orthodoxe Kerk is samen te vatten met hemel en aarde. De levensadem van de kerk is, anders dan bij het protestantisme, haar liturgische dienst en de volle dige openbaring van haar ware na tuur is haar aanbidding. De vormen, het ritueel, de liederen zijn alle vol van een diepe mystiek, die hemel en aarde verbindt en ons tijdgenoten doet zijn van Jezus Christus. Het is van deze geestelijke schoon heid, dat het koor ons wil doen ge nieten. De omstandigheden, waaronder deze studenten moeten leven, zijn echter zeer armoedig. Vandaar dat deze tournee tevens plaatsvindt om gelden bijeen te brengen om in de levensbehoeften te voorzien. De Oecumenische Raad van Ker ken, die dit concert organiseert, doet dan ook een dringend beroep op de Schiedamse bevolking om door haar bezoek aan dit concert aan dit doel mee te werken. Wie reeds eerder zulk een concert heeft gehoord in 1952 of 1955 zal zich deze kans zeker met willen laten ontnemen. Het concert vangt aan om acht uur 's avonds. (Van een onzer verslaggevers) B, en W. van Vlaardingen vragen de raad een krediet van 13.000, voor het betegelen van het Liesveld- plein. Zoals wij reeds hebben gemeld zullen geen normale trottoirtegels worden gebruikt, maar gekleurde tegels met natuursteentoeslag. Dit kost ƒ6000,meer. Om afwijkingen in kleur te voor komen wil het college tegelijk alie tegels, benodigd voor het noordelijk deel van het Liesveld inslaan. Zoals men zich zal herinneren kan vóór 13 maart nog slechts een klein ge deelte van dat noordelijke deei wor den betegeld. Het verkrijgen van het visrecht over het water gzlegcn in en rond het recreatiegebied is het resultaat geweest van een samenwerking tussen de Algemene Schiedamse Hengelaarsvcreniging en de vereniging Schiedam en Omstreken. De besturen trokken lering uit dit bereikte resultaat en kunnen slechts voordeel zien in een fusie welke Schiedam één grote hengelaarsver eniging kan bezorgen. Wisselden de leden van de ASHV reeds eerder met eikaar van gedachten, gisteravond heeft S en O in zaai Tivoli vergaderd De meningen over een eventueel samengaan verschilden m eerste instantie, te meer daar dit samengaan gepaard zai gaan met het uittreden uit het Centraal Henge- laarsverbond om over te gaan naar het Algemeen Hengelaarsverbond, waar ASHB bij aangesloten is. Van de andere kant blijft de naam S en O ge handhaafd, maar wordt deze de naam van een vereniging met ruim 700 leden. In een vurig pleidooi bepleitte voorzitter A. Gicsen de noodzaak van een samengaan: kan slechts nuttig zün voor alle Schiedamse sportvis sers, om maar niet te zeggen nood zakelijk. Bij het in stemming brengen van het voorstel waren de leden, met uit zondering van slechts eén lid, bereid hun vertrouwen uit te spreken m liet gevoerde bestuursbeleid. Op deze wijze kreeg het bestuur mandaat om verder met de ASHV over het plan te onderhandelen. Door de voorzitter en secretaris werden de leden op de hoogte ge bracht van de stand van zaken aan gaande het van de gemeente gepach te viswater. Men had gehoopt het komende seizoen ook te vissen in het oostelijk deel van het recreatiegebied. Op advies van de afdeling Voorlich ting van de Visserij-Inspectie zal men hier nog even op moeten wach ten. Deze dienst stelde op 2 december van het vorig jaar een onderzoek m naar de kwaliteit van het water en de hierin voorkomende vissoorten. Ook de Plantsoenendienst ziet liever nog geen hengelaars m dit gebied, ait m verband met de nog verse graszoden, terwijl ook de oevers langs het water nog moeten uitzakken en verharden. Met medewerking van de gemeente die reeds 500 voteerde, kan er voor 1000 aan vis m dit wa ter worden uitgezet, zoals tweejarige karpers en pootsnoek. Op de binnenkort uit te reiken ver gunningen staat met betrekking tot het meenemen van gevangen vis nieuwe bepalingen afgedrukt. Van nu af aan, mogen slechts twee vissen welke aan de voorgeschreven maten voldoen, als buit meegenomen wor- Daar Remier Hulsker in Schiedam de beschikking heeft over een ruimte, waar het publiek op tribunes twee partijen tegelijk kan volgen, zullende zesde clubkampioenschappen van de judoclub „De Maasstad" in het Sportcentrum Schiedam worden ver werkt. Zondagmiddag worden dus gelijk tijdig de kampioenschappen van het Sportcentrum Schiedam en van De Maasstad gehouden. Op het pro gramma staat ook nog een clubont moeting tussen de jongeren en de se nioren van beide clubs. In de Lange Kerkstraat te Schie dam is gisteravond een sigaretten automaat geplunderd. Uit de auto maat verdwenen 90 gulden en twin tig pakjes sigaretten. De spanning was gisteravond op de gezichten van de vele aan wezigen in Musus Sacrum, te lezen. De oorzaak hiervan was de spannende en soms geestige thriller „Ik huurde deze kamer", die de Schiedamse Onderwijzers Toneelvereniging opvoerde. Dit door Wim Bischot geschreven stuk, dat in een kamer van een ar tiesten-hotel te Parijs handelt, werd vertoond in het kader van de dooi de Schiedamse Gemeenschap uitge schreven toneelwedstrijd. In het hotel is een beroemd artiest, Las Palmas, gestorven. De levens verzekeringsmaatschappij die nu een hoge som geld aan de weduwe moet betalen, stuurt een detective. Alle artiesten denken dat écn van hen de man vermoord heeft, maar zij dek ken elkaar tegenover de detective, omdat zij geen van allen Las Paimas mochten. Na veie verwikkelingen weet de ge wezen Scotland Yard-man het raad sel op te lossen. De artiest is van angst gestorven toen hij een slang bij zun open raam zag. Dit beest is van de artlestte Jessie Eseterhazy en heeft de gewoonte 's nachts een wan delingetje te maken. De verzekering betaalt het geld uit- en de detective trouwt Vera Weber, de in het hotel wonende artieste, di, hu nog van. vroeger kende. Advertentie IJV1. ROTTERDAM. 30 Januari Aan de visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 200 kisten verse zeevis en 650 kg palmg en spiering aangevoerd. De prijzen waren: tarbot klein 1,30—1.40; griet 1,001,20; heilbot 3,904,10 per kg; schol middel 41— 44; klem 3335; zeebot 21—22; schel vis groot 62—64; middel 57—59; klem 50—53; kabeljauw groot 5062; mid del 4347; kiem 3338; makreel 28 33; wijting 3840 per kist; kuit 0,801.30; lever 1,001,25; spiering 65—80 p. kg. ROTTERDAM. Goöp. Tuin bouwveiling der Zuid-Hollandse Eilanden GA van 30 januari. Aard appelen 1116, andijvie 55118. wit lof A 42—62, idem B 35—56, spruiten A 3871, idem B *"—68, knolselderij 624, veldsla II 9o130, kroten 6— 12, rode kool 9—23, gele kool 1225, groene kool 1025, boerenkool 423, waspeen 1034, winterpeen 48. uien 4—12, idem geschild 8—17, prei 12—37, selderij 8—15. Golden Dei. St. 59—65, 46—50, SO. H. 49—53, 50—52, 31, 32, K. 22—41. Jonathan St. 3243, 2633, 1924, H. 24—38, 18—32, 17—20, K. 10—18. Goudremetten H. 22—3% 15—20, K. 12—20. den. Hieraan zal streng de hand ge houden worden. Voorzitter Giesen verzocht de leden nauwkeurig toe te zien op het nakomen van deze ver ordening. Tot slot zij nog vermeld, dat bin nenkort een grote vergadering uit geschreven zal worden voor de leden van de beide hengelaarsverenigingen. Tijdens deze vergadering zai de meerderheid van de ieden zich voor een fusie moeten uitspreken. In verband met een verdere uit breiding van het aantal klassen van het Gemeente Lyceum in Vlaardin gen is het noodzakelijk met ingang van het cursus-jaar 19591960 voor de vakken Nederlands. Duits en Frans een leraar te benoemen. Het college van B. en W. draagt op ad vies van het college van curatoren de volgende leraren voor: Neder lands: R. de la Rie (Amsterdam); Duits: 1. S. Wilk (Den Haag), 2. Rh. G. Melat (Sneek); Frans: 1. K. E. M. van Buick (Rotterdam!. 2. R. P. Pekelharing (Amsterdam!. Aan onderwijzeres aan de Prins Hendnkschool «als opvolgster van de heer J. Groeneveld) draagt het col lege voor mej. K. D. Breevaart uit Vlaarömgen, die sinds 17 september reeds tijdelijk aan deze school ver bonden is geweest. B. en IV. van Vlaardingen stellen de raad voor een wijziging in de ovcr- werkregelitv: voor het gemeenteper- soneei aan te brengen. Op deze wijzi ging was reeds tijdens de begrotings behandeling aangedrongen. Het gevuig van deze wijziging zal zijn, dat voor overwerk gedurende twee uur onmiddellijk aansluitend aan de werktijd 25 percent van het uurloon en voor overwerk op alle overige uren 50 percent van het uur loon zal worden uitbetaald. Voor overwerk op zaterdag na af loop van de werktijd of op zon- en feestdag is de regeling ook gewijzigd. Met ingang van 1 maart zal de nieu we verordening m werking treden. De bomt combinatie ASB uit Rot terdam wil in de buurt Lage lVeide van de Westwjjk in Vlaardingen 82 huizen bouwen. De blokken zullen bestaan uit 64 maisonettes, 18 een gezinswoningen en 32 garages. B. en TV. stellen de raad voor de grond in erfpacht te geveu. Aanvankelijk was het desbetreffen de perceel gemeentegrond bestemd voor de Rotterdamse bouwkundigen C. J. en H. J. Manhave en W. A. en A. van der Velden. Zij wilden op de grond 40 flatwoningen, m tien woon lagen, 72 flatwoningen in vier woon lagen, 20 eengezinswoningen en 16 garages bouwen. Dit gaat als ge volg van de gewijzigde omstandighe den niet door, HERV. GEMEENTE: Grote kerk, 10 uur: ds. H. W. Hemmes; 5 uur: ds. J. G. Jansen. Bethelkerk, 10 uur: ds. J. A, Hebly; 5 uur: ds. G. de Ru, Rot terdam (Open-deurdienst). Opstan- dmgskerk, 10 uur: ds. J. D, Smids: 7 uur: ds. A. Hoffman, Vredeskerk. 9 en 10.45 uur: ds. A, Hoffman; 7 uur; ds. J. Gras. NED. PROT. BOND. 10.30 uur: dl'. H. Faber uit Wassenaar. OÜD-KATH. KERK, 10 uur: Hoog mis. LEGER DES HEILS, 10 uur: Hci- ligmgssamenkomst, 12.15 uur: Zon dagschool en 7.30 uur: Verlossings samenkomst. (Van een onzer verslaggevers! Acht maanden met aftrek eiste de officier van Justitie, mr. J P van der Meulen, gistermiddag tegen de 52-jarige voorman-monteur tl. J. P. J. uit Dordt, die verduistering, subsidiair diefstal, subsidiair heling van Dicseimotoronderdelen was ten laste gelegd, De verdachte ontkende ten stelligste de onderdelen te hebben weggenomen bij zijn werkgever, de NÏV'. TTillem van Twist. Hij beweerde de onderdelen te hebben gekocht van een kennis in Tilburg, die hij niet met name wenste te noemen. De officier van Justitie vond de zaak duidelijk. Verdachte had aan een garagehouder in Oudenbosch ge JEHOVAH'S GETUIGEN. 6 uur Wachttorenstudie. (Van een onzer verslaggevers) En zodoende zal men met ingang van 1 febru ari in De Kroon voort aan bu de koffie ook een suikerzakje krijgen. „Zolang ik in dit be drijf zit, heb ik per soonlijk altijd een he- mensen m De Kioon kei aan suikerzakjes ge- 0m suikerzakjes vra- had." zegt de heer F. bijzonder suiker- van Heezik, eigenaar rakje de fraaie uit ruil het hotcl-cajé-res- ^dt hebben jullie voering nog daargelaten taurant De Kroon te hier geen suikerzak- wa,nl onder een ai Schiedam. ,es?- WOrdt vaak ont- «an niet amusant re sisted en verbaasd uit- clame-tekstje zal men „De ober moet vaak geroepen en de zoveel- kunnen lezen, dat dit tweemaal lopen, omdat ;j,, verzamelaar verlaat soort rakje het mved er mensen zijn die aan ^an teleurgesteld de ste nummer uit de een zakje niet genoeg epa/c hebben. De asbakken worden gebruikt als pa- bc „kroon" de serie is. een serie bestaande uit Zoiets kan de houder twaalf uitgaven ieder werptaerjeeen braTden- van een hoteibednjf met cen ander tekstje. natuurlijk niet, De heer Van Heezik wil op deze manier niet alleen teleurstellingen •vciH» uitiuuai- de lucifer in en je hebt een binnenbrandje, dat klanten mo=en met te m allerijl geblust wordt 1®^^* Heezik^verzon - met een half vlas hier her van HeeziK verzon. Je krijgt met suikerzak- hl-i zfou °lk„hs^erZma!fr voorkomen, maar hoopt jes aiieen maar een m-oeten hebben, maa» er 00j- mee te bereiken rommel in je zaak." dan heel bijzondere. dat men vaker zal terug- Dat is de reden, kreeg een ideeHij <omcn jn ZJjn zaak voor waarom in zijn zaak pthat'e met de rekjes- <iop>te koffie, alleen al suikerpotten op de ta- fabrikant T an oorat <s om (je heie serie com- feltjes staan. Maar de Co. maar die durfde het p]eet te knjgen. laatste tijd is de ver- niet aan wegens de n- zamelwoede zo toegroo- nanciëie risico's. Hij Overigens: ondanks men, dat niet alleen praatte met de firma de suikerzakjes blijven kinderen, maar ook de Puttershoek en die durf- de suikerpotten op hun grote en de grootste de wel. plaats. i tracht onderdelen te verkopen. De garagehouder vond de zaak verdacht. Hij belde op naar zyn principaal verdachte wachtte m een andere kamer. Meteen daarna wilde verdachte weg. Hij verdween in een door zjjn zooa bestuurde auto, die volgens de verklaring van de garagehouder eerst nog zonder licht reed. De garagehouder reed er achteraan om het, nummer op te nemen. Verdachte had volgens hem zeer zenuwachtig en gehaast gedaan. De onderdelen, die de verdachte te koop had aangeboden, werden ook geleverd door het bedrijf waarbp hu werkte. Hi| ging er zelfs dagelijks mee om Verdachte gaf toe ruim schoots de gelegenheid te hebben ge had om zo hij dat wilde onder delen weg te nemen. Hij ontkende echter ten stelligste dat gedaan te hebben. Hij bleef bij zijn verklaring de onderdelen te heb ben gekocht van een kennis in Til burg tegen veertig percent van de prys. Hu trachtte ze toor zestig per cent van de prijs te verkopen De naam van deze kennis wilde hij niet noemen. „Dat is nu eenmaal een karaktertrek van mij", zei hij. Hij was bereid alle consequenties te aan vaarden. Mr. G. Ch. Aalders meende, dat er in het geheel geen wettig en overtui gend bewijs was geleverd. Het ver band tussen de ie koop aangeboden onderdelen en de onderdelen, die het eigendom van Van Twist waren, was immers niet geiegd. Ook tvas niet be weren, dat de onderdelen van enig ander misdrijf afkomstig waren. Hij vroeg daarom vrijspraak. Uitspraak over veertien dagen. (Van een onzer verslaggevers) Als de Vlaardingse gemeenteraad er rijn goedkeuring aan hecht, dan zuilen binnenkort vele straten in de nieuwe Westwijk worden herstraat. De eerste herstrating vond plaats, toen er nog slechts 390 woningen in de Westwijk gereed naren. Vandaag is het aantal bewoonde TVestwjjk- woningen gestegen tot 1200. Het is thans noodzakelijk over te gaan tot herstraten van: Van Leeu wenhoekstraat, de 's-Gravesande- straat. de Buys-Ballotlaan. de Ka- merlingh Onnesstraat (tussen Van Leeuwenhoekstraat en Buys-Bailot- laan). de Leeghwaterstraat, de Plan- ciusstraat, de Hugo de Grootstraat, de Swammerdamstraat. de Gijsbrecht van Amstelst-ast. de Zeerr.anstraat, de Van der Werffstraat (tussen Dirk de Derdeiaan en Philips de Goede- straat i de Jan van Sehaffelaarstraat, de Witte van Haemsrodestraat, de Van Oostervantstraat, de Graaf van Hoomeslraat 'tussen Jan van Sehaf felaarstraat en Witte van Haemste- destraatide Van 't Hoifstraat en de Musschenb.-oekstraat. Woensdagmiddag om half drie komt het gezelschap 'van Chris Hof land m de Stadsgehoorzaal met het sprookje „Sneeuwwitje en de 7 dwer- aen". Dit gegeven heeft Chris Hof land omgewerkt voor toneel, met zang en bailetdansen.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1