dankbare overtreders Bedoeling is goed, maar manier fout Van Stigt Thans en Kooij niet in vorm VOOR SCHIEDAMS KANTONGERECHT Activiteiten van Nieuwe Koers ADVERTEERT Rot fruit in de berm gegooid Sleper 'Nestor' in Vlaardingen 'Men kijkt gek op als kind iets van Badings Winterslaap i Inentingen chiedammers onderelkaar Ballastblokken gestolen Coöp. Vrouwenbond krijgt méér leden a iiiiaiiiiDiiaiiiaiiiii Tippelaars hebben nieuw clubhuis IvAO-Vlaardingen boekt ledenverlies HET VRIJE VOLK DONDERDAG 5 FEBRUARI 1959 PAGINA 5 (Van een onzer verslaggevers) De Schïedamse garagehouder F. M. S. verscheen gisteren voor de kantonrechter, omdat zijn chauffeur: ten eerste te lange diensttijden had gemaakt, ten tweede te korte rustperioden had genoten en ten derde bepaalde ritten in zijn rijtijdenboekje niet had bijgehouden of veranderd. De verdediger, mr. H. G. Ubbink, stelde deze punten discuta bel. Hij vönd de chauffeur maar een best leventje hebben: hij woont boven de garage, heeft de auto altijd bij de hand en werkt hoogstens 24 uur per week. Die bepaalde ritten, waarvan sprake was, waren privé-ritten. De uren, die een chauffeur in zijn vrije tijd doorbrengt in een huurauto van zijn baas, zijn toch geen diensturen in de zin van het rijtijdenbesluit? Agent holde Dankbaar „Ik ben dankbaar, dat lk ze nog betalen kan," verzuchtte de Schie dammer P. S., die tot 30 of 12 dagen werd veroordeeld. Hij had namelijk op een wielrijdersover steek naar rijksweg 20 geen voor rang verleend aan het snelverkeer en daarmee het meest zijn eigen leven in gevaar gebracht. Tranen PANTALON DE BRÖEKEM&ONING IvAO Voor herenmodes TIMCO Port Koe dood ^S?8 WW\U»A •rvMM; Chauffeur huurauto kan nietprivé' rijden toen reed-ie tegen mijn arm op. Ik schrok geweldig en viel op de weg. En ,lk drink nooit, edelachtbare, ik had alleen wat port op"'. „Misschien net iets te veel", meen de mr. Cos en hij veroordeelde de Vlaardinger tot 13,— of 6 dagen. Een straf van 75,— of 30 dagen kreeg de aannemer J. van R., die op de steigers om een bouwwerk niet voldoende voorzieningen voor de veiligheid van zijn mensen had ge troffen. Doordat er geen hekken waren aangebracht, was een timmer man-uitvoerder van de tweede etage van zes meter hoogte gevallen. De timmerman had beide benen gebro ken. De agent van politie C. G. had - - op de Burg. Knappertlaan te ?et m aanbouw zijnde gebouwvoor de eerste openbare lagere school (Van een onzer verslaggevers)' De plannen voor de eerste openbare kleuterschool in Vlaardlngs nieuwe Weslwijk zijn bestekkiaar. Er kan een krediet voor de bouw aan de raad worden gevraagd. De fraaie school komt te staan naast „Je durft niet!" schreeuwde Jan tot Piet, terwijl hij met 'tartende "blik de kring der vrienden rondkeek. Ze stonden allemaal aan de rand van het ijs, dat dun gevliesd over het water van de Buys Ballotsingel lag. Piet kon er nu niet meer onderuit. Angst erkennen, was voor hem het laatste wat er bestond en dus zette hij zich gereed om de aanloop te forceren. Het ijs oo de singel was nog niet al te dik.,De hele dag stampten de. jongens er al overheen. Al „ijssie brouwend"'t Feest eindigde, toen al tc veel schotsen los dreven en toen al te veel kousen dropen van hetdie fietsend op het Stationsplein te mater. Schiedam geen voorrang had ver- Kecs was de laatste „held", die er leend aan_een auto en toen was aan- De ambtenaar van het OM, mr. R. A. Schimmel, oordeelde daar echter anders over. „De chauffeur is in dienstbetrekking en rijdt in een huurauto. Of hfj nu -sen vrachtje voor zijn baas rijdt of een boodschap voor zich zelf doet, dat maakt niet uit." „Bovendien kan hij dan onderweg nog een vrachtje oppikken," voegde mr. P. Cos eraan toe en hij veroor deelde S. tot 40 of 16 dagen. De eis luidde 50 of 20 dagen. Voor weggebruikers, die geen voor rang hadden verleend of doorgang hadden vrijgelaten, was mr. Cos on verbiddelijk. De bromfietser G. L. uit Vlaardlngen had geen doorgang vrij gelaten voor een bestelauto en kreeg 20 of 8 dagen. Een soortgelijk geval was dat van de Schiedammer F. van P., die in Vlaardlngen had gebromd. „Ik remde vroegtijdig, maar door het slechte weer kon ik niet al te stug remmen," betoogde hij nog. „Dan had u zachter moeten rijden," repliceerde de rech ter: 20 of 8 dagen. „Ik heb helemaal geen scooter ge zien," voerde de Schiedammer A. K. aan, die met zün bromfiets geen doorgang had vrijgelaten voor een scooter. „Die moet u gezien hebben, anders heeft u niet opgelet," zei de rechter en ditmaal werd het 25 of 10 dagen. Niet alle overtreders waren zo dankbaar. De Schïedamse automo bilist B, P. B., die geen doorgang had vrijgelaten voor; een brommer, bjj voorbeeld niet. ,,Ik reed niet tegen hem op, hij reed tegen mij op!" pro testeerde hij heftig. „Dat doet er niet toe," merkte mr. Cos droogjes op. „u had ruimte voor hem moeten vrijla ten." Mr. Schimmel eiste 30 of 12 da gen. Terwijl mr. Cos vonniste, riep B. uit: „Dat is helemaal niet goed. Ik heb geen fout gemaakt!" „U hééft een fout gemaakt." „Ik heb géén fout gemaakt." „Val me niet in de rede,' viel de rechter een beetje driftig uit, „ik ben nu aan het woord." Conform de eis werd B. veroordeeld. Meer mededogen had de rechter met de Rotterdamse Margreta de J., Schiedam kinderen helpen over steken. Toen was- met een vaartje van 45 km een auto komen aan rijden, die voor de knipperbollen zijn snelheid niet had geminderd. „Dat is in zekere zni waar," zei de automobilist v. y. uit Gouda gisteren voor dc kantonrechter. „Maar die agent holde met dat kind naar dc overkant". En zich tot de verbali sant wendend: „Zegt u het maar eer lijk, meneer, u had een behoorlijk gangetje". Hü vertelde verder nog, dat zijn zicht beperkt was geweest, omdat hü achter een vrachtauto zat. „Dan had u Juist voor de knipper-' bollen vaart moeten minderen", meende mr. Schimmel, die 25, of 10 dagen eiste. „Zou het in dit geval niet minder kunnen", deed v. v. een laatste po ging, „ik wil de uiterste clementie". Niettemin werd hij conform de eis veroordeeld. in de Westwijk aan de Van Boisotstraat. Het plan bevat drie speel-werklo- kalen, die trapsgewijs naast elkaar zijn gegroepeerd, waartussen zich steeds een toegang vanuit de gang naar de speelplaats bevindt. Deze groepering van de lokalen biedt grote voordelen. Alle lokalen zullen de Volle zon zowel vanuit het oosten als uit het zuiden ontvangen. Eveneens krijgt hierdoor elk lokaal zijn eigen speelpiaatsje, waarop ook de zand bak is geprojecteerd. De speelplaats is vanuit elk lokaal bereikbaar via grote schuifdeuren, waarboven een iattenrooster is aan gebracht, dat de binnen- en buiten ruimte met elkaar- verbindt. De grote openheid van het geheel, waarbij de overgang tussen tuin, speelplaats en lokaal zo geleidelijk mogelijk is gemaakt, en de inpandig- Advertentie I.M: HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 6898! De Chr. Filmactie (Cefai vertoont morgenavond in Irene de film „Schipper naast God". Deze niet al te recente, maar nog wel actuele rol prent is gemaakt naar hst gelijkna mige toneelstuk van Jan de Hartog. Aanvang acht uur. V riendenkring De Schïedamse mondharmonica- vereniging Vriendenkring houdt za terdag voor haar leden en donateurs een contactavond in het Volksge bouw, Tuinlaan 50. Aanvang acht uur. Medewerking verleent het ge zelschap van G. Vink. Maandag 16 februari houdt het IvAO een discussle-avcnd met als onderwerp „Is er reden tot cultuur pessimisme?!' Gespreksleiders is voorzitter, ,P,.; Spruit,-.. Leden, .die zich voor dit onderwerp interesseren, kun nen zich opgeven bij het secretariaat van de afdeling: zij ontvangen dan nader bericht waar de gespreksavond gehouden wordt. Nieuwe Koers, afdeling Schiedam, houdt vanavond om acht uur een bijeenkomst op het adres Roëlïstraat 63, waar Laurens Verliey een inlei ding zal houden over „China.... een massa in beweging". Voor februari zijn nog drie bijeen komsten vastgesteld, die alle zullen worden gehouden ten huize van de fam Boerman, Burg. Knappertlaan 189a. Op 11 februari spreekt ars. J. wakhals over „Verzuiling". B. Kedde komt op 19 fabruari aan het woord over „De opkomst van de arQeiders- bewegtng in Schiedam". Ds. J. D. Smids houdt op 26 februari een in leiding over „Oost- en West-Bcrlijn. Belangstellenden zijn ais vanouds van harte welkom. held van de speelplaats zullen de kleuter de zo gewenste vrijheid ge ven. Het plan werd ontworpen door de Vlaardingse architect B. N. A. A. D. de Vos. Indien de benodigde goedkeuringen van hrr rijk niet te lang op zich laten vachten, verwacht men in sep tember de school voor gebruik ge reed te hebben. In de periode van 10 januari tot op heden zijn van het bouwterrein van Muis en De Winter aan de Mgr. No- lenslaan te Schiedam 25 ballastblok ken van een hijskraan gestolen. De blokken zijn van metaal, wegen 25 kg per stuk en zijn 8 cm dik. De laatste dagen verdwenen er vijftien. (Van een onzer verb.» Soevers) De Vlaardingse groentekoopman M. V. had in Maassluis een partij rot fruit in de berm weggegooid. Op willekeurige plaatsen vuilnis storten is echter verboden en daarom moest V. gisteren voor de kantonrechter in Schiedam verschijnen. „Het was geen vuil," voerde V. aan. „Het waren rotte peren, die ik achter het prikkeldraad aan de rijksweg voor de paarden heb neer gegooid. Die boer daar heeft het graag." Mr. P. B. Cos wist wel het verschil tussen rot fruit en vuilnis, maar voor de wet maakte het in dit geval niet- uit. „De schillenophaler bestaat ook nog," merkte hü op. „De bedoeling was goed, maar de manier waarop u die bedoeling waar maakte was niet goed," zei mr. R. A. Schimmel en hij eiste tegen de groentekoopman, die beloofde voortaan verstandiger te zün, 5 of 2 dagen. Het vonnis was conform. Achteruitrijdende met Zijn auto was de Vlaardingse architect J, S. in .Vlaardingen opgebotst, tegen een voetganger, die met zijn fiets aan de hand liep. S. vertelde, dat h(j de ander wel degelijk gezien had. „Wc zien elkaar nog overheen ging en nu was 't dan de beurt aan Piet. Nou ja, en toen nam hij die aanloop en, u begrijpt 't reeds. Piet zakte tot aan zijn mid del de singel in. Gejoel en gejuich. Piet had een zwemdiploma en kwam dus gemakkelijk aan de kant. Druipend itond-ie even later voor zijn moeder, die maar niet wilde ge loven dat Piet in een plas gevallen was. En dit is dan één van de verha len, die de Schiedammers in deze da gen onder elkaar vertellen. Overal was en is het „ijssie bauwen" ge blazen. Overal moeders, die natte kousen of belhamels behandelen. 't Gevaar is echter groot. De klei nere jongens apgn. de groten na. En dan is Schiedam in last. Vaders en moeders, wijst uw kinderen dus op de gevaren. Advertentie I.M. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 1.30 uur: De tien geboden. Geen avondvoor- steUlng. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en S u.: Genadeloze jungle. Apotheek: Rembrandt. Rembrandtlaan 5. Diversen: PASSAGE-THEATER, 8 uur: Kath. Kring, Hoofdstad Operette brengt „Zwel Herzen lm Drel viertel takt". GROTE KERK, 8 uur: Concert door het Russisch Studentenkoor uit Parijs. VOLKSGEBOUW, 8 uur: ANMB, Oon- gresvërgaderlng. VRIJDAG Bloseopen: PASSAGE-THEATER. 120 en 720 U.: De tien geboden. Monopole-theater, 2, 7 en b u.: Het veld van eer. Apotheek: Rembrandt, Rembrandtlaan 5. Diversen: MUSIS SACRUM, 8 SOT brengt „Ik kamer". IRENE. 8 uur: Fllmactle, „Schipper naast God". uur: Expoge. huurde deze gereden. Zij barstte op een gegeven ogenblik in tranen uit. Margreta was er heilig van over tuigd, dat die aanrijding niet nodig was geweest. „Als lk een fout met de verkeersregels maak, mag iemand anders me dan aanrijden?", vroeg zij verbitterd. De straf was niet al te zwaar: 15 of 6 dagen. De schone Vlaardingse Mia Pa tricia M. mag gezien worden, maar op een donkere avond met veel mist was zij niet of nauwelijks te zien ge weest. Zij reed toen in een auto, waarvan alleen de stadslichten waren ontstoken en dat was niet voldoende. Dit kostte Mia nu 20 of 8 dagen. De Rotterdamse Willem H. had op een avond in Schiedam op een mo torfiets gereden, waarvan de kop lamp niet brandde. Hij had niet ge merkt, dat het voorlicht was uitge vallen. Mr. Schimmel eiste 20 of 8 dagen. Of verdachte nog iets te zeg gen had? „Ik vind het verschrikke lijk," zei Willem. De rechter maakte er 15 of 6 dagen van. Tegen de Vlaardinger C. D. eiste de officier 20 of 8 dagen. D. had op de Koemarkt te Schiedam, nabij de voetgangersoversteek naar de tramhalte, al fietsend een passerende brommer gehinderd door „met zijn linkerarm te wapperen". HU zelf was daarbij gevallen. Verdachte verdedigde zich als volgt; „Het was een hele drukte en achter me zat een bromfietser ais een halve wilde te bellen. Ik gebaar de teen met mijn linkerarm, dat-ie wat rustiger aan moest doen, En gelijktijdig en stoppen beiden op een meter afstand. Ik kreeg de Indruk, dat Ik verder mocht rijden, keek naar de andere kant of alles veilig was en toen. S. had echter niet verder mogen rijden, maar moeten wachten tot de ander voorbij was. De officier eiste 35 of 14 dagen. „Oei!" liet de ar chitect verschrikt horen. Mr. Cos maakte er toen 30 of 12 dagen van. Op een mistige avond 'had L. D. uil Maasland samen mot zijn broer een stuk of acht koeien over een spoorweg-overpad gedreven, toen plotseling een trein uit de mist was opgedoken. Eén koe werd het slacht offer. „Als die trein blaast, horen we hem aankomen. Als hij niet blaast, horen wij hem niet aankomen," verdedigde D. zich. De NS hebben echter laten weten, dat de trein wél heeft „ge blazen". D. werd veroordeeld tot 10 of 4 dagen, omdat hü niet voldoende vei ligheidsmaatregelen had getroffen. (Van een onzer verslaggevers) De beroemde zeesieepboot Nestor van het bureau Wijsmuller ligt op 't ogenblik in de Vlaardingse haven. De Nestor, die samen met de zuster schepen Hector en Stentor jarenlang IJ muiden als thuishaven heeft ge had en die een roemrijke staat van dienst heeft, is verkocht aan de Bloemendaaise Aannemingsmaat schappij D. Blankevoort en Zn. De Nestor zal door de nieuwe eige naar worden gebruikt voor het ver richten van werkzaamheden, die ver band houden met de aanleg van een pijpleiding en de uitvoering van grondwerken in de Perzische Golf. De sleepboot is gisteren b(j de scheepswerf en machinefabriek A. dc Jong N.V. te Vlaardingen aangeko men. De Nestor zal In Vlaardingen gereedgemaakt worden voor de nieu we werkzaamheden. Voorts zal een oliestookinstallatie worden aange bracht. Als deze werkzaamheden verricht zijn. zal de Nestor naar de Perzische Golf vertrekken. De sleper zal dan twee pontons van 500 ton ieder op sleeptouw nemen. De pontons zullen heistellingen meetorsen. De reis met deze sleep zal ongeveer vijftig dagen in beslag nemen. De afdeling Vlaardingen van de Nederlandse Coöperatieve Vrouwen bond heeft een goed jaar 1958 achter de rug. Tijdens de jaarvergadering in zaal 5 van het Volksgebouw bleek, dat het ledental van 65 tot 108 was gestegen. Het grootste deel van de winst was het gevolg van de landelijke leden- winactie,waaraan ook door de af deling Vlaardingen werd deelge nomen. Een groot aantal bijeenkomsten we-rden uitstekend bezocht. 'Voor de talrijke demonstraties bestond in '68 veel belangstelling. Vanavond houdt de afdeling Vlaar dlngen in zaal 5 van het Volksgebouw weer een bijeenkomst. De heer H. W. Schot zal spreken over het onder werp „Moeilijk opvoedbare Jeugd'. Het begint om 8 uur. De trainingsavond, die vanavond in de turnzaal Huyensstraat zou worden gehouden door de C-juniores van Fortuna-VL, is afgelast. De jon gens hoeven om zeven uur roet te komen. Een groot aantal jongens en melsj'es kwamen gistermiddag en -avond bijeen In de toonzaal van de orgel- en pianohandel Houtman aan de Singel te Schiedam om deel te nemen aan de eerste ronde van de planowedstrijd, die de Nederlandse Bond van Piano- en Orgelhandelaren en -Fabrikanten heeft georganiseerd. De animo was, voor zover het Schiedam betreft, groter dan In 1955. Waren er toen 37 Inschrijvingen, nu hadden zich ongeveer 50 jongens en meisjes opgegeven. Advertentie LM. DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG' v' i' - 8,/WROTTERDAMS toheu I w I zaterdag 7 lebroart 8 trur h SUIKER' Toa««lspel van Hago Clou». FAMILIE MA TIN SE zondag 8 februari, 2.15 uur k MERCADET Comfrdl» van Hoooré da Balzac. zondag 8 februari, 8 uur WIE TROUWT BE WEDUWE? BÜjipol van Carlo GoldonL DE NZDERLANDSCHE OPERA maandag 9 februari, 8 uur ANDREA CHENIER van Umberto Giordano.- Hoofdrollen t Gr* Tan Svrol* Brouw «aslijn, Joao Glbin (a.g.), John Sb crw (a.g.) In het zilveren water van de zonovergoten haven ligt dit zeilscheepje ie wachten. Te wachten tot het gewekt a wordt uit zijn winterslaap. Het JJ a ligt er te wachten, tot weer m vrolijke stemmen opklinken a over het stille water. Nu zoekt a het nog beschutting onder een a zeil tegen de koude wind die a over het brede water komt a aangeblazen. m Sinds „De Schiedamse Tippelaars- een nieuw clubhuis heeft, ontwikkelt deze wandelsportvereniging zich in stijgende lijn, zo bericht het bestuur ons. Het nieuwe clubhuis is in de Grofbaan op nummer 51 te vinden. De contactaconden worden donder dags gehouden. Op deze clubavonden kan men tafeltenissen. sjoelen, kla verjassen, biljarten, enz. Voor de leden, die moeilijk buiten televisie kunnen of een bepaald pro gramma persé willen zien, is ook gezorgd: De inventaris van het club gebouwtje is namelijk verrijkt met een TV-toestel, (Van onze biljartmedewerker) Gisteravond zijn in café Hei Cen trum te Schiedam drie partijen ge speeld in poule 2 om de Van de Water-beker. De eerste partij, tussen R. van Stigt Thans (DKC) (400 caramboles) en P. Eikenbroek (Pleinzïcht) U90) verliep in het begin niet zo roos kleurig voor Van Stigt Thans. I'iken- broek weerde zich duchtig, zodat in de I4e beurt de stand 10270 was in het voordeel voor Stigt Thans. Geleidelijk aan kwam Van Stigt Thans iets beter in zijn spel: Eiken broek liet nog series o.a. van 12, 13, 10 en 16 voor zich noteren maar dat pam met weg, dat Van Stigt. Thmis zijn „achterstand' ging verkleinen. Na de 28ste beurt ging het met het spel van Eikenbroek wat minder goed. Van Stigt Thans zette nu alles op ales en doordat Eikenbroek slechts lage beurten liet noteren, nam de DKC'er een voorsprong. In zijn 39ste beurt had hü zün 400 caramboles bij een. Eikenbroek bracht het tot 153. v. Stigt Thans 400 400 39 42 iD.25 2 Eikenbroek 190 153 53 24 2.92 0 V&lksteijnStigter is een lange partij geworden, want 49 beurten had Valkesteijn nodig om zijn 290 caram boles bijeen te stoten. Na zijn be- ginstoot van 33 kwam deze sjemr pas !n zijn 22ste beurt in de dubbele cijfers met beurten van 25, 13 en 36. Valkesteijn 290 290 49 33 5.81 2 Stigter 150 146 49 10 2.97 0 De partij Stigter—Kooü eindigde ln het voordeel van Stigter. Zün tweede partü speelde de Centrum speler heel wat beter. Kooü móest weliswaar een voorgift van 140 geven, doch van deze speler nebben wü wel zuiverder spel gezien dan gisteravond. Hü was er werkelijk slecht in, hetgeen reeds na ae 7de beurt bleek met een 5422-stand in het voordeel van Stigter. Stlgtei 155 155 31 25 424 Kool) 294 168 33 29 5.15 0 De kinderen, die ten hoogste veer tien jaar mochten zün en ten min ste eén jaar les moesten hebben, mochten een werkje naar eigen keu zo spelen. De musicoloog drs. A. Houtman uit Zeist beoordeelde de werkjes, waarbij hü niet zozeer op de moeilükheid van de gekozen wer ken lette als wel op de voordracht. Drs. Houtman was over het alge meen goed te spreken over het uit gevoerde. Er werden onder andere een menuetje van Bach, werkjes van Eusten en Tsjalkowski uitgevoerd. Drs. Houtman toonde zich echter niet enthousiast over de geijktheid" van het repertoire. Hij vindt dat de muziekpaedagogen zich meer en meer moeten bezinnen op een ver- nieuwing van het repertoire. Men hoort nog te weinig van moderne componisten. Als een kind eens iels van Badings speelt, kijkt men gek op, aldus drs. Houtman. Ouders en vriendjes van de deel nemers, waarvan de jongste negen jaar was, mochten meekomen en werden door de charmante dochter des huizes getrakteerd op een kopje thee of een glaasje limonade. De tweede ronde van de wedstrijd, de zogenaamde „plaatselijke ronde", wordt waarschijnlijk aan het eind van deze maand in Rotterdam ge houden. Daar zullen de kinderen, die het beste uit de eerste ronde te voorschün komen, naar toe mogen. De besten daarvan mogen dan naar Amsterdam, waar de finale gehou den wordt. De directeur van de GG en GD maakt bekend, dat in verband met de poli-inentingen de inentingen tegen difterie-kinkhoest-tetam-s niet vrüdag 6 februari zullen plaatsvin den, maar op vrüdag 13 februari 's middags van 2 tot 3 uur ;n het gebouw van de GG en GD, Tuin laan 80. Voor de bewoners van Nleuwland van 1.15 tot 4.45 uur in het. Wijk centrum, Dr. Wibautplein 129, Gedurende de maanden maait en april worden mede in verbano met de poliovaccinaties de inentingen tegen pokken, difterie, kinkhoest en tetanus stopgezet. (Van een onzer verslaggevers) De afdeling Vlaardingen van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling (waarin opgenomen De Natuurvrien den) heeft in het afgelopen jaar een ernstig ledenverlies geleden. In 1958 iiep het aantal leden met nici min der dan 81 terug tot 373. Dit meldt secretaris A. van Lien- den in het jaarverslag, dat tijdens de jaarvergadering op 13 februari in het Volksgebouw zal worden behan deld. De meeste leden, die bedankten, zü'n hooguit één jaar lid van de af deling geweest om te kunnen pro fiteren van goedkope vakantiereizen en -verblüven. De toon van het verslag over het jubileumjaar 1958 (het IvAO bestond toen tien jaar) is niet erg optimis tisch. Tüdens de tali'üke büeenkom- sten was de belangstelling van de zijde der leden bepaald slecht te noemen. De jubileumavond m de Stadsgehoorzaal trok slechts 260 be zoekers en het optreden van Bert Brugmans Marionettentheater in de Harmonie werd door slechts 90 leden bezocht. De kleinere bü'eenkomstcn schünen meer in trek. De onderafdeling „Berg Vrü" moest in het afgelopen jaar worden opgeheven. Een cursus En gels moest worden afgelast omdat er geen belangstelling voor bestord. De financiële positie van da afdelmg is niet bepaald gunstig te noemen. Het bestuur beraadt zich uu over een programma, dat meer de aan dacht van de leden zal hebben. De ereste lente-modeshow in 1959 in Vlaardingen zal op 11 febr. in de Harmonie worden gehouden. De show die om half drie 's middags begint, wordt georganiseerd door het dames weekblad Libelle.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1