ANMB beleefde geen groots jaar, zegt jaarverslag Winterslaap eindigt met derby SFC-Martinit Interessant recital in Stedelijk Museum Hermes weer naar Sittard ■kI v. Duikeren verrast tegen De Koning „Ik ben niet achtervolgd" tuk/1*™"* LAGER KNVB-VOETBAL ADVERTEERT 111 6Israël is land met toekomst 'Animo' geeft uitvoeringen Muzieklerares hield deur voor dief open Madrigalen en Staar zingen samen in Delft Burgemeester De Loor bezoekt Indonesië M'm Bestuur ANMB herkozen Kampioenschap 2e klas lïbre 4 gratis koopdagen TER/ICO ghtedammers Burgerlijke Stand Bromfietser gaf geen voorrang Russische landbouw wekt ongerustheid Deur dichtgeslagen: muurtje stort in Wisselkoersen Speciale compositie mmi HET VRLJE VOLK DONDERDAG 19 FEBRUARI 1959 PAGINA 4 Uit de ANMB Actief PANTALON BROEKENKONING DE ..t.'hiiiiiimtiimiiiiiiuiiHiiiitiiiiiuujiJiiiiiiimiiiiiuininiiiiimiiiiiiiut iggsp' isf5 i-T"72 Advertentie LM. De boekenweek valt dit jaar in de periode van 28 februari tot 7 maart. In Amsterdam wordt de week tijdens een grote gala-avond in de Schouw burg ingezet. De hele schrijverswe reld komt daar bijeen om gedurende één avond en één nacht de aandacht van het publiek speciaal op het Ne derlandse boek te vestigen. Want daar gaat het de organisa toren om! Éénmaal per jaar gedu rende een week moet het Nederlandse publiek erop gewezen worden, dat er specl/iek Nederlandse romans en ge dichtenbundels bestaan, die er zijn om gelezen te worden. In Schiedam heelt men dat ook begrepen. Weer hebben zes boekhan delaren in Schiedam de handen in eengeslagen om een speciale Boe kenweek-avond te organiseren, die vrijdag 6 maart in Arcade zal wor den gehouden. Als spreker zal optreden de be kende journalist en schrijver Henri Knap, die de laatste tijd een klin kende naam heeft verworven dank zij de VARA-microjoon. Op de van hem bekende prettige wijze zal de heer Knap zijn toehoor ders een inzicht proberen te geven in de wereld van het geschreven en gelezen humoristische boek. Het ligt in de bedoeling van Henri Knap meer een luchtige conférence dan een gewichtige lezing ten gehore te brengen. Verschillende bekende auteurs, zo als Godfried Bomans, Simon Car- miggeit en Annie M. Gr. Schmidt, Zullen door hem worden aangehaald. Bibliofielen, maakt dus even een een notitie in uw agenda: vrijdag 6 maart. De Boekenweek-avond begint precies om acht uur en zal worden ingeleid door de wethouder van cul turele zaken mr. M. J. M. van Kin deren. Grafische Bond Het hoofdbestuur van de Algemene Nederlandse Grafische Bond biedt de afdeling Schiedam zaterdag een propaganda-feestavond in Musis Sac rum aan. Het „feestelijk." deel van de bijeenkomst, die om acht uur aan vangt, zal verzorgd worden door de toneelgroep Puck met het blijspel „Taloelah" van. Arnold Ridley en Mary C. Borer. De ANMB houdt donderdag 19 maart een cursusavond in het Volks gebouw. aanvang 8 uur, waarop de secretaris van het gewest Zuid-Hol land van de PvdA, de heer P. Th. Biersma, voor het kader het jaarver slag van Wtlton-Fijenoord zal be handelen. (Van een onzer verslaggevers) Israël is een vruchtbaar land, een land met toekomst, een land in op bloei. Dat bleek duidelijk uit de le zing, die dr. L. J. Cazemicr gister avond in de grote zaal van de Op- standingskerk hield voor de wijkje- meenten 2 en 7 van de Herv. Ge meente te Schiedam. Dr. Cazemier heeft indertijd een reis naar en door Israël gemaakt. Hij vertelde, dat het klimaat in dat land het mogelijk maakt drie maal(!) per jaar de tarwe te oogsten. In het noorden van het land groeien citroe nen, sinaasappels en bananen en de laatste tijd is men ook begonnen met het verbouwen van katoen. Tot voor kort was de zoetwatervis stand in Israël zeer matig, er moest geïmporteerd worden. Maar dat zal binnen vijf jaar niet meer nodig zijn: er zijn grote viskwekerijen opgezeten de bedoeling is, dat straks zelfs zoet watervis wordt uitgevoerd. Dr. Cazemier vertoonde fraaie kleu rendia's van kibbostsiem, die hij heeft bezocht. In zo'n kibboets wonen een paar honderd joden, die geen privé- bezit hebben; alles is en gebeurt na melijk gemeenschappelijk, zelfs de opvoeding van de kinderen. 0.a. be zocht dr. Cazemier een kibboets, die reeds voor de oorlog door Nederlan ders en Tsjechen was gesticht. (Van een onzer verslaggevers) „Het is geen groots jaar geweest." Dat is de weinig verheugende conclusie, die vermeld staat in het verslag over de periode van X oktober 1957 tot 30 september 1958 van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektrotechnische In dustrie (ANMB), afdeling Schiedam. Het verslag is behandeld op de jaarvergadering, die gisteravond in het Volksgebouw werd gehouden. De bestedingsbeperking heeft nog sterk haar stempel op dit jaar gedrukt. Door deze omstandigheden, met daarbij een stevige toe neming van de werkloosheid, mocht het de ANMB niet gelukken. Integendeel, de achteruitgang van het vorige jaar zette door, hoewel niet zo verontrustend. Het ledental daalde van 2652 tot 2619. Ingeschreven werden 208 en af gevoerd 241 leden. Bij de afvoeringen zijn inbegrepen 34 leden die naar an dere afdelingen van de bond gingen en 61 leden die naar diverse orga nisaties aangesloten bij het NW gingen. Toch is de ANMB het nieuwe Jaar optimistisch ingegaan, in het verslag wordt gewag gemaakt van een nieuwe strijdlust, die het kader heeft wak ker geroepen. Er bestaat daartoe wel enige aanleiding. De onderhandelingen over de nieu we c.a.o. met daarbij als belangrijke punten de 45-urige werkweek en ver hoging van de tariefbasislonen zijn immers aangevangen. Ook de radio rede van de NW-voorzitter C. van Wingerden van 19 september heeft er het nodige toe bijgedragen. De afdeling is in het verslagjaar op velerlei terrein actief geweest. De grote jaarlijkse feestavond werd in. Arcade gehouden, waar dis trictsbestuurder C. Franke de ju bilarissen huldigde. Er werden di verse filmavonden en filmmidda gen (speciaal voor de kinderen) ge organiseerd. Voor het scholingswerk hebben met name een vijftal gesprekleiders zich veel moeite gegeven. Tientallen ge- sprekavonden werden belegd en et telijke belangrijke cursusavonden ge geven. De belangstelling voor dit scholingswerk is echter nog ïangniet zoals die wel zou moeten zijn. In het algemeen overzicht van de plaatselijke correspondent van het NVV-t.b.c.-fonds wordt gemeld, dat het aantal patiënten in de verslag periode vrijwel stationair is gebleven. Per I oktober '57 waren er 12 en op 30 september '58 bedroeg hun aantal 11. De chr. vereniging voor lichame lijke opvoeding „Animo" geeft vol gende week woensdag en donderdag voor het eerst in haar korte bestaan uitvoeringen. Vijftien nummers telt het uitvoerige en zeer gevarieerde programma, waaraan zoveel mogelijk leden zullen meewerken. De uitvoe ringen worden *s avonds in De Ark te Kethel gegeven en beginnen om kwart voor acht. Geboren: Pletertje L, dv M J M Hooijmans en P de Jonge; Jan, zv E Kruize en W G Vermeulen; Mag- dalena R, dv H J Polet en G Elberse; Astrid C. dv A G Scholte en L M Schaap; Heramn T. zv H Deiman en H van den Oever. (Van een onzer verslaggevers) „Ik schrik me dood" zei een aan de Overschleseweg in Schiedam wonende muzieklerares die in de gang haar fietsband stond op te pompen, toen een man door de kamerdeur kwam en naar bulten wilde. In haar verbouwereerdheid deed ze de deur voor hem open. Even later begreep ze dat die man wel niet met eerlfjke bedoelingen in haar kamer was geweest. Ze liep naar de voordeur, riep „Houd de dief" en even later was de man gegrepen. Die man, de 39-jarige kolenwerker A. V. stond vanochtend voor de Rotterdamse rechtbank terecht. Hy gaf toe op klaarlichte dag door het raam te zijn binnengeklommen en uit het buffet een beurs met ruim 28,te hebben weggenomen. De officier van Justitie eiste tegen ver dachte die zeventien veroordelingen achter de rug heef en met proefver lof uit de Rekkense inrichtingen was gekomen, drie maanden met aftrek. Mr. J. Sepers bepleitte het doen van pogingen waardoor verdachte weer naar Rekken terug zou kunnen. Uitspraak over veertien dagen. Op het kruispunt 's-Gravenzande- straatVan Marumstraat te Schie dam kwamen gisteravond om kwart voor acht een auto en de vijftienja rige bromfietser O. T. T., die geen voorrang verleende in botsing. T. liep een gescherude bovenlip en een wond aan het linkeroor op. Beide voertuigen werden beschadigd. 'De bromfiets is in beslag genomen en proces-verbaal is opgemaak. (Van een onzer verslaggevers) Vertegenwoordigers van het Land bouwschap zullen vandaag met de minister van Landbouw a.i. een be spreking hebben over de groei van de landbouw in de Sowjet-Unie en de gevolgen die de uitvoer van Russische agrarische produkten kan hebben voor de Nederlandse landbouw. De voorzitter van het Landbouw schap, ir. H. D. Louwes, deelde gis termorgen in de vergadering van het Landbouwschap in Den Hhag mee, dat de regering zou worden gevraagd of zij zich al een standpunt had ge vormd ten aanzien van deze ontwik keling. De bespreking vindt haar aanlei ding in een rapport, dat deskundigen van het Landbouwschap hebben samengesteld over de ontwikkeling van de landbouw in de Sowjet-Unie. "Zowel graan als vlas begint plaats te krijgen in het exportpakket van Rusland,' zo wordt in het rapport ge zegd. In de Wilhelrainastraat 30 te Gouda is gistermiddag een muur tje tussen het woonvertrek en de achterkamer ingestort. Waar schijnlijk doordat de bewoonster de deur te hard achter zich dicht trok. De krotten, die hier staan, moeten hoognodig afgebroken worden. Advertentie t-M. TELEFOON 68981 HOOGSTRAAT 86 - vwiv-i-Wf «fff» Het laat zich aanzien, dat na ongeveer twee en een halve maand rust, het Schiedams amateurvoetbal het komende weekeinde weer In beweging zal komen. Met de gedachte, dat diverse terreinen het nog wel zullen laten afweten, zijn de optimisten toch vol goede moed dat de derde- en vierde klassers, en waarschijnlijk zelfs het afdelingsvoetbal, in actie zullen komen, In dat laatste geval blijven Excel sior '20 en DHS ln Schiedam om de strijd aan te binden tegen respectie velijk GDA en Alblasserdam, GDA staat zijn koppositie te verdedigen te gen onze stadgenoten die de koplo pers destijds een gelijk spel 11 af dongen. DHS krijgt een op revanche belust Alblasserdam op bezoek dat tevens lonkt naar de bovenste plaats. Een erezaak voor onze stadgenoten om opnieuw tot een gunstig resultaat te komen. Bij de vierdeklassers gaan de ver wachtingen uit naar de wijze hoe DRZ overwinterd heeft. De Schie dammers krijgen Hekelingen op be zoek dat al reeds een 2r-4-nederlaag door onze stadgenoten, achter de rug heeft. Hetzelfde lot, staan de eiland bewoners opnieuw te wachten. Moeilijker zal het voor Schiedam zijn om bij HWD tot eenzelfde suc ces te komen als destijds in Schie dam (71). HWD zal namelijk alle krachten Enkele van de vele pittoreske geveltjes die de Lange Haven in Schiedam rijk. is. Elly Salomé en Alex van Amerongen hebben gisteravond in het Stedelijk Museum te Schiedam een bijzonder interessant programma van vierhandige pianomuziek uitgevoerd. Het bevatte werken van George Onslow, Balakirew en de zelden gespeelde sonate in F, KV 497, van Mozart, een keuze waarop het publiek bijzonder dankbaar heeft gereageerd. De later tot Fransman genatura liseerde Engelsman George Onslow, de grote onbekende in dit gezelschap, leefde van 1784 tot 1853. Zijn Sonate In f opus 22 bleek een werk van voortreffelijk gehalte, waarbij vooral het Largo van een voornaam mees terschap getuigde en waarin de com ponist schijnt vooruit te lopen op de muziek van Schubert. Klassieke en romantische elementen zijn in Onslows sonate zeer harmonieus ver smolten en afgezien van het slot deel, dat net iets te veel van het goede bood, was het een kennis making die naar meer deed verlan gen. Wat ons echter niet minder in hoge mate heeft verrast en bijzonder geboeid, was de cyclus van dertig Russische volksliederen van Baia- kirew: een verzameling uiterst be knopte melodieën, waarin een veel heid van stemmingen en gevoelens wordt verklankt. Het mag ongetwijfeld een daad van artistiek belang worden ge noemd, dat men hier de gelegen heid kreeg dit ten onrechte ver waarloosde stuk in een voortref felijke weergeving te beluisteren. Elly Salomé en Alex van Ameron gen bereikten hier een schitterend op elkaar afgestemd samenspel, dat bovendien van diep doorvoelde muzikaliteit getuigde. Na de pauze volgde Mozarts Sonate in F K.V. 497 inleen even eens voortreffelijke vertolking, waar uit bleek dat de samenwerking tus sen deze beide Rotterdamse kunste naars tot een resultaat van zeer hoog niveau heeft geleid. De grote door zichtigheid van het spel in dit laatste werk verried tevens een groot aan passingsvermogen aan de akoestische eisen van deze moeilijk te bespelen concertruimte. Het succes was bijzonder groot. De concertgevers dankten met een twee tal toegiften: volksliederen van Balakirew. EUGENE EBERLE 18 FEBRUARI Engels pond 10,601—10,608 Anierik. dollar 3,77f%3.77X1 transe frank 76,97177.07Ï Belgische frank 7,5437,551 Zwitserse frank87,5187,56 Zweedse kroon 72,9673,01 Duitse mark 90,28490,334 Deense kroon 54,7054,75 Noorse kroon 52,91152,968 Canada 3,87IV-3,87i»s (Van een onzer verslaggevers) Zoals bekend zal het Delfts Madri gaal Koor in juni bezoek ontvangen van de Maastreechter Staar, Speciaal voor deze gelegenheid heeft de Delft- se organist Joop Schouten een werk gecomponeerd voor twee vleugels en achtstemmig koor, dat heet „God zeegne Delft". Dit werk zal door het Madrigaal Koor en de Maastreechter Staar gezamenlijk gezongen worden onder leiding van de dirigent van het Delfts Madrigaal Koor, de beer Pierre van Hauwe. Nu de dooi is ingetreden komen de veldsporten weer in de volle belangstelling en men kan wel als vaststaand aannemen, dat het voetbalprogramma, dat afgelopen zondag ln zijn geheel werd ver schoven naar het komende weekeinde, voor het overgrote deel zal worden afgewerkt. zondag tegen DWS/A 2, doch zater dagmiddag om half vier. De Hermes- reserves zullen heel'wat van hun „reserves" moeten aanspreken om tegen de sterke Amsterdammers suc ces te boeken. Het derde elftal speelt zondag om half elf op Spangen tegen Sparta 3, eveneens een moeilijke opgave. Het vierde elftal speelt om 10 uur aan de Poldervaart tegen Rockanje 2 en meet winnen, want de concurren tie aan de kop van de ranglijst is groot. inspannen om zich van de onderste plaats te ontdoen. Wilton-Fljenoord krijgt de gelegen heid zich op eigen terrein, te revan cheren tegen Tediro, waarvan des tijds met 32 verloren werd. Tivee derby,s Als sluitstuk is er dan nog de der by SFCMartinit. Voor de ranglijst Is deze wedstrijd van niet veel bete kenis meer al zal SFC er veel aan gelegen zijn te revancheren van de destijds geleden 3l-nederlaag. Ook in de Rotterdamse afdeling staat een Schiedamse derby te wach ten, nl. DemosUrsus. Destijds 03 in het voordeel van Demos, maar nu een open vraag, ook wat betreft het doorgaan van deze wedstrijd. Schie damse Boys ten slotte gaan op be zoek bij Vierpolders. De burgemeester van Delft, de heer C. de Loor, zal een bezoek aan Indonesië brengen als onderdeel van de wereldreis, die thans maakt op uitnodiging van de „morele herbe wapening". 0Sié$M v;:' Jkfrr Z -t.' I -'"W-V, s :'£Vt i: -Vvee&i Op de jaarvergadering "die de ANMB, afdeling Schiedam, gister avond in het Volksgebouw hield, zijn de bestuurders, die aan de beurt van aftreden waren, herkozen. Het bestuur is nu als volgt samen gesteld: voorzitter A. Teerds; 2e voorzitter L. Kessenich; secretaris penningmeester W. van der Stelt; notulist W. Dijking en de leden J. Blazer, C. van der Hoek,- I. la Lau, A. van der Pluijm, J. Venendaal, J. Warner, L. van der Stel, G. Speyer, R. C.. Glansbeek. w Het jaarverslag, waarvan wij elders op deze pagina een; uittreksel geven, werd goedgekeurd. Het districtshoofd G. Maters heeft vragen beantwoord, die gesteld werden naar aanleiding van de onderhandelingen over de nieuwe CAO. (Van onze biljartmedewerker) De laatste partij gisteravond gespeeld om het persoonlijk kam pioenschap 2e klas libre in het district Schiedam van de KNBB, Is voor de veie aanwezigen onder hoogspanning verlopen. Het was de partij tussen de DKC'er De Koning en de Sluis-speler Van Duikeren. De Koning stond met acht punten uit vijf gespeelde partijen aan de kop, terwijl Van Duikeren met 4 uit 4 op de derde plaats stond. Zou De Koning zijn partij winnen, dan stond deze speler er het best voor om het kampioenschap te behalen. Doch Van Duikeren Is geen gemakkelijke tegenstander, hetgeen ook in deze partij wederom is gebleken. Voor Hermes-DVS betekent dit dus, dat wederom de zware uitwed strijd tegen Sittardla voor de deur staat. Afwachten dus of onze stad genoten door Sittardia te kloppen de spanning in de competitie zullen te rugbrengen. Dat de blauw-witten hiertoe in staat zijn, is genoeg be kend. Het hangt alleen maar van hun produktiviteit af. Toch is er nog een wijziging geko men in het programma van Hermes. Het 2e elftal speelt namelijk niet Gezien het verloop van de partij dacht iedereen, dat De Koning recht op een overwinning afstevende, ge zien zijn grote voorsprong welke in de 18e beurt met een 12563-stand 62 bedroeg. Doch de vasthoudende Van Duikeren heeft zich van deze achterstand niets aangetrokken en speelde rustig verder. Plotseling wilde niets meer lukken by De Koning, hetgeen voor Van Duikeren aanlei ding was, dubbel zyn best te doen. In het laatst van de stryd bouwde hy een serie op, welke met de regel maat van een uurwerk hem steeds dichter by De Koning bracht; 23 caramboles brachten hem op 145. De Koning poedelde daarna en Van Dui keren maakte zijn 150 vol. Van Duikeren De Koning De jeugdige 150 150 31 23 4.83 150 143 31 26 4.61 Van der Does heeft (Van een onzer verslaggevers) De Vlaardinger P. A. van D. stond gisteren voor de kantonrechter in Schiedam, omdat hy in zyn woon stad met een motorrijtuig 70 km had gereden. Een achter hem rijdende politiewagen had hem daarop be trapt. Mr, prompt R. A. Schimmel 40 of 16 dagen. verkeersovertreding en 25 ef 10 da gen voor het opgeven van een valse naam. „Want dat is toch heel wat erger". .Heeft u nog iets te zeggen?" vroeg mr. Oos uit gewoonte. „Kan er niet iets vanaf?" vroeg de man met de eiste valse naam. Het ging moeilijk. Maar v. D. was nog niet uitgepraat. „We zijn niet achtervolgd door de politie", betoogde hij heftig. „We zijn niet gecontroleerd. Daar zijn getut- gen van". En toen mr. P. B. Cos hem con form veroordeelde, ging hij verder: „Mag ik hoger beroep aantekenen?" „Dat mag". „Dat doe ik dan". „Ik heet Jan Cornelissen", had een Schiedammer gezegd, die op de Koe markt het rode voetgangerslicht had genegeerd en toen was aangehouden door een politie-agent. Mr. Schim mel eiste nu of 2 dagen voor de Tot 30 of 12 dagen en 15 of 6 dagen werd de chauffeur J. O. uit Maassluis veroordeeld, die in Schie dam had gereden met een vracht auto, waarvan de bedryfsrem niet deugde ea die te zwaar was opge laden. „Ik kom uit een andere stad", ver klaarde hij. „Ik dacht, dat ik een op roep van het ykwezen zou krijgen. De volgende dag heb Ik myn fout direct hersteld". HU kreeg 7,50 of 3 dagen. Tot 20 of 8 dagen werd de chauf feur L. T. uit Alphen a. d. Rijn ver oordeeld. omdat hl) zijn lading niet goed had gestut. Toen hij in Schie- op de plotseling moest remmen, was een deel van de lading op de keien be land. De Vlaardlngse bankwerker A. H. had op 26 oktober op de Bommeer zonder akte en zonder vergunning met levend aas. Dat nam Niet geijkt De filiaalhouder van een levens- middelenbedrijf uit Vlaardlngen ten3 nie+r warf' «uirn juciu a. ujj an het laatste ilfcteken hoog en by laag vol. Daarom Is zyn voorzien waren geweest. Hy had zaak aangehouden tot 11 maart, zo- mr. Cos hem byzonder kwalijk. „Maar ik heb niet met vissies ge vist, maar met worm", hield H. by kans gezien de geroutineerde biljart- rot Van Rynderhoff een nederlaag toe te brengen. Aanvankelijk ging het erop gelijken, dat Van RUnderhof rechtstreeks op een overwinning af ging. Van der Does bleef rustig ver der spelen en maakte zelfs een serie van 29. De Jeugdige speler liep zUn achterstand In en het gelukte hem zelfs in zyn 23e beurt Van Rynder- hof te passeren. v. d. Does 150 150 30 29 5.00 v. Rynderhoff 150 135 30 22 4.50 De party Weeland—Verbrugge is wel wat lang geworden met 48 beur ten. AanvankelUk ging het spel gelijk op; in de 18e beurt was de stand 8163. Enkele beurten later pas seerde Van Weeland zijn tegenstan der, waarna hy met de regelmaat klok zyn voorsprong ver- Het Duitse vrachtschip Carl Fritzen kwam gistermorgen in de mistige Rotterdamse haven aan met het anker van de Liberiaanse super tanker Spyros Niarchos in de bak boordflank. Dat anker scheurde het schip over een afstand van zeven meter open. De beide schepen kwamen gister avond in de mist voor de Water wegmonding in aanvaring. De su pertanker schampte langs de Duit ser, 'waarbij het stuurboordanker door de scheepswand drong. De railing van de Carl Fritzen werd van even achter de steven tot de brug weggeslagen. Het anker scheurde een gapend gat in de scheepswand, verbrak enige leidin gen en beschadigde de lading: per sonenauto's- Negen Volkswagens werden geheel verkreukeld, een groot aantal an dere auto's, waaronder bestelwa gens en enige sportmodellen kre sen aanzienlijke schade. Deze auto's waren bestemd voor Amerika, maar werden nu bij het Vrij Entrepot in de Waalhaven ge lost. Men had nog geen beslissing genomen, of de Carl Fritzen, na een voorlopige reparatie, haar reis zou vervolgen. Advertentie I.M. ROTTEROAHJI SCHOUWBURG {•1 I* ROTTERDAMS TONEEL 11 I vrijdag 20, zaterdag 21 ea zondag 22 februari 8 uur Eerste voorstellingen van f QEORGE DILLON Toneéltpel van John Osborne en Anthony Crelahtoa. Regie t r»ter Cotes (Londen)* Enny Meunier, Ton van Duinhoven, Coba Keiling, Ina van Faassen, Wlm C'reitngor, Trees van der Donck* reter Holland, Peter Aryan», Hans Polman. DE NEDERLANDSCHE OPERA maandag 23 februari, 8 uur LA F0RZA DEL DESTiiTO van Giuseppe VerdL Dirigent t Arrlao Guarnferl. Regie V/olf-Dieier Ludvrig. Decor/Costumes i Hans van Norden. Hoofdrollent CoraCanne Metier, Maria van Dongen, Charles Hol land (a.g.), Paolo Gorln, Gerard Groot, Frltz Hollendorff (a.g.) DE HAAGSCHE COMEDIE dinsdag 24 februari, 8 uur DE HUMORIST John Osborne. van de grootte. Weeland Verbrugge 150 150 150 137 48 48 17 19 3.12 2.91 Eenenvyftig beurten om een be slissing te brengen in een partij om het kampioenschap 2e klas zyn wel wat erg veel. Van der Veer, die pas twee matchpunten had, was toch blU met zyn overwinning op Bredius. Al was het een lange party, het was voor beide spelers toch een spannen de party, want tot In de 24e beurt noteerden elk 76 caramboles. Hierna ging het iets beter met het spel van Van der Veer, die geleidelü'k aan zyn voorsprong wist te vergroten, v. d. Veer 150 150 51 2.94 Bredius 150 131 51 2.56 De huidige stand luidt thans: De Koning 6 8 875 236 26 3.69 v. Duinkeren 5 Weeland 5 v. d. Does 6 Verbrugge 6 v. RUnderhof 5 v. d. Veer 5 Bredius 5 738 684 833 711 673 567 651 :04 220 191 219 187 197 186 33 22 29 21 31 28 26 3.61 3.19 4.37 3.70 3.59 3.10 3.59 echter niete slechts in de zin ge had. dat dam ook de verbalisant gehoord kan worden. Aangezien enkele partyen nog niet zyn gespeeld, is een „inhaal-avond" vastgesteld, welke zal gehouden wor den op maandag 23 februari. Ge speeld zal worden by OBK te Vlaar dlngen. Op 24 februari zullen de laatste partUen gespeeld worden, waarna de Kampioen 1959 gehuldigd zal wor den. DONDERDAG Bioscopen PASSAGE-THEATER, 2 uur: Der Bet- telstudent, Geen avondvoorstelling MONOFOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u.: Onder kruisvuur. Apotheek; Gouka en Co.. Groenelaan 127. Diversen: PASSAGE-THEATER, 8 uur: Toon kunstconcert Rott. Philh. Orkest Sylvia Rosénberg. VOLKSGEBOÜW, 8 uur: IvAO. films en li zing over Oost-Afrika. CLUBHUIS. S uurviering 10-jarig bestaan voor oudera en familieleden BK-LAAN 189a. S uur: Nieuwe Koers, lezing over „De opkomst van de arbeidersbeweging ln Schiedam". VRUDAG Bioscopen PASSAGE-THEATER. 2 en 8 15 uur- Don' t go near rhe water MONOPOLE-THEATER. 2. 7 en 9 u - Met de dood voor ogen. Apotheek: Gouka en Co.. Groenelaan :27. Diversen: MUSIS SACRUM, 8 uur: SG-toneel- wedstrljd, Kunst na Arbeid brengt „Beschuit met muisjes". STED. MUSEUM. 8.15 uur: Dr. T. A H. M. Dobbelmann opent de ten toonstelling „Ceramiek". WIJKCENTRUM. 8 uur: Ned. Ge- spreks Centrum, lr. C. Boerman spreekt over de invloed van de kernenergie op het maatschappelijk

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1