We willen naar Den Haag kruipen om burgemeester v. Gils te houden Nog steeds botsingen, doden en gewonden in gistend Afrika EZ*2 We 'f Werf arbeiders stoken onrast op Malta 1 HET IS KORT DAB! j Humor van minister Klompé en C. J. Kelk opent Boekenweek Spreeuwenpraat Banditisme kost Indonesië 60% van uitgaven Vertrouwen voor regering-Segni Ford-directie vol vertrouwen in Nederland Eerste DAF in maart bij klant Weer spanning door incidenten in Leopoldstad VERSLAGEN TETERINGEN STELT PETITIE OP Ir. Den Hollander industriepromotor van Zeeland Spit,Spierpijn Tarwe en onkruid Royal Club de enige HET VRIJE VOLK ZATERDAG 28 FEBRUARI 1959 PAGINA 3 Schieten Dag step Al oud (Van onze speciale verslaggever) Bijna 800 inwoners van het 2500 zielen tellende Teteringen bij Breda hebben vrijdagavond uiting gegeven aan hun verdriet, dat hun jonge 38-jarige burgemeester ontslag heeft gevraagd, omdat hij in moeilijkheden is geraakt. Teteringen kan het niet geloven. Burgemeester Van Gils, vorig jaar juni pas benoemd, wordt In dit dorp op handen ge dragen. DJAKARTA (Reuter) Indo nesië gebruikt zestig percent van zijn staatsuitgaven voor het onderdrukken van opstan dige bewegingen en banditis me, zo heeft volgens Antara een minister verklaard. Deze minister, Wahib Wahab (van burgerlijke en militaire coördinatie) heeft gezegd dat de moeilijkheden die op het overnemen van Nederlandse bedrijven volgden geleidelijk worden overwonnen. Geluidsinstallatie Petitie DIT IS ÉÉN VAN DE 60 WASMACHINES J. A. DE LANGE T.V. EN RADIO Harmonisch samenspel van persoonlijk uiterlijk en volmaakt technisch innerlijk maakt een Aristona tot Uw verstandigste keuze, TELEVISIE-RADIO-GRAMMOFOONS-RECORDERS- Jndian Tonic Ouinine echte a*dmrtt9t» l ik heb maar een paar woorden te zeggen vandaag. Tijd g S voor lange palavers is er niet meer. De haast zit me fiks g I in de kuiten, als ge begrijpt wat ik bedoel. Ik moet op- i schieten. Het is kort dag. S PIET PAK-AIS1 (Van onze kunstredactie Feestelijk en stijlvol als ieder jaar is vrijdagavond in de Am sterdamse Stadsschouwburg de eerste bladzij opgeslagen van de Boekenweek 1959. Schrijvers, uitgevers en boekverkopers (nee, kruideniers waren er ditmaal nog niet bij) volgden geestdriftig de komische opera 'De zwarte bruid', waarvoor C. J. Kelk de tekst en Géza Frid de muziek had geschreven. Verscheidene politieagenten en een Maltezer arbeider werden gewond. Ontslag 't Begin Tan Pie- ters spreeuwenpraat zal vandaag somber zijn. Maar "k hoop. dat deze somberheid zeer binnenkort ver anderd is in blijd schap en dat wij vol doende kleding heb ben om 'n heleboel mensen te helpen. Want ddar gaat het om: We hebben kle- ding nodig, baby kleertjes, kinderkle ren en kleding voor volwassenen, De wachtlijsten zijn lang, de schappen en rekken in Florines magazijn bij kans leeg. We geven u enkele voorbeelden! We hebben "kleding nodig voor een heel jonge alleenstaande vrouw, die zeer binnenkort een baby verwacht. De omstandigheden zijn moeilijk, de zorgen groot. Kleertjes voor het nieuwe wereldburgertje konden nog nauwelijks gekocht worden. Wie hel pen? Wij hebben kleding nodig voor een vrij groot gezin, waarvan vader bui ten zjjn schuld zonder werk is ge komen. Ook hier zijn de problemen aanzienlijk, zéér aanzienlijk. Vooral meisjesmanttltjes (twaalf en twee jaar) zouden welkom zijn. Wie hel pen? Wij hebben kleding nodig voor een nog zeer jonge vrouw (moeder van vier kinderen; het vijfde is op komst) wier leven één aaneenschakeling van narigheden is geweest, ondanks moeilijkheden, waarop Pieter in deze rubriek niet nader kan en wil in gaan, heeft zij haar hoofd moedig boven water kunnen houden. Ook hier moet geholpen worden! Wy hebben kleding nodig voor een gezin dat uit het noorden naar Rot terdam is gekomen. Vader werd in deze vreemde omgeving ziek en kon zijn eigenlijke werk niet langer voortzetten. De zorgen werden groter en groter; er kwam achterstand. Ja, ook hier is hulp dringend gewenst. En zo zouden we nog wel even door kunnen gaan Florine en Pieter hopen dat de kleding er komen zal: babykleertjes en kinderkleding vooral, maar ook heren- en dameskleding. Wij hopen dat onze auto langs vele tientallen huizen zal moeten rijden. Het potlood houden we alvast in de hand. Om uw naam op te schrijven. Kleding! 't Is op 't ogenblik het enige waar Florine aan denkt. Pieter heeft" het jaren geleden eens meegemaakt langs de boorden van-de Brielsche Maas. Daar op het water voer een aardig plezierjachtje. Op dat bootje waren een stuk of wat opgeschoten jongelieden met een buks bezig. En nu schepten ze er een uitbundig genoegen in om met die buks op de rustig herkauwende koelen langs de kant te schieten. Ja, dat was een „grappig" gezicht om die logge beesten plotseling te zien opspringen. Sommige opgeschoten jongelieden exerceren graag met een windbuks. Pieter vindt het geen plezierig stuk speelgoed, maar er zijn nu eenmaal altijd ouders die zo'n ding toch aan de kinderen geven. Moeten zy we ten. Maar laten ze dan toch alsje blieft trachten te voorkomen, dat hun kroost op dieren gaat schieten. Want wat vertelt mij mevrouw L. S. van de Lange Hilleweg te Rotter dam-zuid? „Er zwemt bij ons een eenzaam waterhoentje. En nu zijn er zelfs lui,,die,dat vogeltje in het don ker met een buks lopen te beschie ten." Die schieters moeten dan maar erg voorachtig zijn, want (a) zy mogen de windbuks die tot de „luchtroe- ren" behoort niet open en bloot op de openbare weg vervoeren en (b) liet is verboden om op waterhoen tjes te schieten. Pieter vindt het overigens byzon- der dappere schieters „Ik begrijp het niet. Als myn zoon tje iets naar huis brengt, dat niet van hem is, dan zat ik er achterheen, dat het teruggaat. Je durft tegen woordig je kinderen nergens meer mee op straat te laten spelen zegt ons een huismoeder uit Rot- terdam-Zuidwyk. Dit is haar ver haal: „Op IS februari ging mijn zoontje naar de groenteboer. Dat doet hij graag; de jongen is haast vijj jaar en hij voelt zich heel groot. Het kind ging met de autoped. Hij zette die even voor de deur, maar even later was de autoped weg. Het winkelmeisje sag er nog net een grote jongen mee tvegrijden. Huilen geen gebrek. Ik heb op heel Zuidwijk gezocht. Ik heb bij heel wat scholen geïnfor meerd, maar alles tevergeefs. Nu doe ik een beroep op de ouders. Rijdt uw kind op een onbekende autoped? Greet ons dan een seintje „Over dat Honolulu-knopje ge sproken? Iets dergelijks kan men al geruime tyd vinden in Den Haag by de Vijverberg, waar vooral in de spitsuren een zeer intensief autover keer is. Voor zover ik weet, wordt van deze knoppen geen (kwajongens) misbruik gemaakt. Het rode Ucht blyft m Den Haag enkele seconden branden en flapt dan weer automa tisch uit. Pas enige tyd later kan het weer aangedrukt worden. In Fa- rys kende men dit systeem al lang voor de oorlog," aldus de heer A. Goud uit Rotterdam, die vrij harte lijk danken voor deze mededeling. Aasbod Aan het einde van de week hebben wij de volgende aanbiedingen opgeschre ven: een tweepersoons ledikant met springbak (bestemd) van Van L. uit de Adr. Mllderstraat, een tweepersoons le dikant (bestemd), babykledlng en een schaakbord met stukkeu van Van B. van de lepelo, een bank en capsules van V. van het Burg. Holtmanplein, een dres- solrtje (bestemd) van E. uit de Nleu- wenhoornstraat en twee fauteuils (be stemd) van Van 't H. uit de Fabriek straat. Verder hebben wij stoelen en gordijnen (alles bestemd) genoteerd van H. uit de SchUperoordsirant, een haard (bestemd) van D. van het Olverpleln te Gouda, een gashaard van B. van de MIJnaherenlaan. een kinderwagen van v. d. L. van de Eergselaan, een atrijkplank (bestemd) van De G. van de GUnthorst en relsbonnen van B. van het Burg Hoïf- manpleln, V. uit Gouda, Van LJ. uit de Tochtstraat en van N.N. De spreeuwen- pot werd verrijkt met vijf gulden van B. van de Gordelweg, een rijksdaalder van B. uit de Oranjeboomstraat en twee kwartjes van B. uit de Brabantsestraat. Onze dank. Vondst De heer A. A. Smits. Haverlandstraat 19, heeft op de Westzeedijk een klein tollettasje met inhoud gevonden. Op het Oostplein heeft mej. Nobel. 60- phlastraat 38c, op 25 febr. een vlerkante hoofddoek opgeraapt. Een kinder- kerkboekje ls op 22 febr. gevonden door de beer Van Golden, VUetkade 14a. In een bioscoop op de CoolBlngel. 1 Dierenrijk Mevr. Brand, Italiaanseatraat 23, zoekt een goed tehuis voor een aardige hond. BIJ mevr. Groahoff. Voorde 159. ls onge veer twee weken geleden een grijs kater tje komen aanlopen. Voor dierenvrien den heeft de heer J. A. Verwijk. Gaes- beekBtraat 36, een Jonge hond beschik- baar. Mevr. Verstraete, Tldemanstraat 58c. «ockt voor ..Robbie", een foxterrler van vier maanden, een beelist goed tehuis. PIETER SPREEUW Elizabeth Taylor, echtgenote van de verleden jaar bij een vlieg tuigongeluk omgekomen Mike Todd, beweegt zich sinds enige tijd weer in de Hollywoodse uit gaande kringen. Hier zit zij weer eens) aan een diner met de bekende Amerikaanse zanger Eddie Fischer, wiens scheiding met de zangeres Debbie Rey nolds deze week is uitgesproken. Ir. F. Q. den Hollander wordt In- dustriepromotor van de provincie Zeeland. Dit heeft gisteravond de Commissaris van de Koningin in Zeeïand medegedeeld tijdens een be spreking, die het voltallige provin ciale bestuur met de ministers zyi- stra en Van Aartsen in Goes hebben gehouden over de ontwikkeling van Zeeland. De heer Den Hollander heeft zich bereid verklaard, aldus jhr. De Ca- sembroot, als adviseur op te treden van het provinciaal bestuur bij de ontwikkeling van de Industrialisatie in deze provincie. (Van onze buitenlandredactie) In Zuid-Rhodesië, waar de noodtoestand van kracht is, was giste ren „alles rustig" maar er zijn in het geheel 335 leiders van het Afrikaanse nationale congres gearresteerd. De voorzitter van het congres in Zuid-Rhodesië, Yoshua Nkomo, heeft het verbod van zijn party onwettig genoemd. Advertentie LM. en reumatische pijnen wrijft ij eveneens weg met In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die wor den geciteerd. De PvdA maakt zich bezorgd over wat men eten en drinken zal, maar vraagt niet hoe God het wil. Dat zoeken de heidenen ook, aldus de spreker, want als een arbeider 'rood' wordt, dan iaat hij de kerk varen. Daarom kan een oprecht christen nooit zjjn stem uitbrengen op deze partijen, want men kan zondags geen christen zijn cn in de week een hei den. 'Weliswaar,' aldus ds. Zeiie,'zeg gen zowel de VVD als de PvdA dat ook bij hen een christen zich thuis voelt, maar wie dat gelooft, gelooft in de duivel, want die zegt hetzelfde.' 'Op 12 maart zuilen er twee soor ten mensen zijn, gelovigen en onge lovigen, tarwe en onkruid, rechts en links.' Uit de Provinciale Overijsclse en Zwolse Courant van 21 fe- fruari 1959; verslag van toespraak ds. J, H. Zelle uit Leeuwarden voor ARP te Heerde, Nkomo, die thans in Cairo vertoeft, heeft het voornemen naar Londen te vliegen om daar juridische bijstand te zoeken. Hy heeft bijval gekregen van zyn Zuidafrikaanse partijgeno ten. In Nyassaland daarentegen is weer een dode gevallen by een botsing tussen 200 Afrikanen en de politie. Het dodental in Nyassaland is thans gestegen tot drie. Het vliegveld bgj Fort Hill van belang voor troepenbewegingen Is onbruikbaar doordat boomstronken op de rolbanen zijn gesleept. Elders hebben" inheemsen de wegen versperd. Uit verscheidene plaatsen worden nog incidenten van geringe omvang gemeld. Enkele personen liepen verwondingen op. Tanganjika heeft zyn grenzen met Nyassaland versterkt om te voorko men dat de onlusten ovc n. De premier van Frans K. Pul- bert Youlou, heeft in begirucl toege stemd in verkiezingen voor een nieu we nationale vergadering. De recente onenigheid hierover had tot gevolg Advertentie I.M. .VviyrL'-u.. "f y dat hy de oplaaiende partijstrijd on geveer 120 personen werden gedood. In Lady Selborne, een negerstad bij Pretoria (Zuid-Afrika), heeft de politie donderdag een menigte van ongeveer 2000 negerinnen uiteenge jaagd, die protesteerden tegen de in voering van persoonsbewijzen. De politie trad zo hardhandig op, dat 22 mensen werden gewond. Zeven vrouwen zijn gearresteerd. Het felst weerde zich daarby een negeragent. Hij ranselde er hard op los :en trof daarbij een vrouw met een baby op.de arm. Een blanke col lega ontstak daarover in woede en sloeg hem neer. En toen donderdag het verplette rende nieuws bekend werd, dat de burgemeester in zijn vorige functie van commies ter secretarie van Don gen kleine bedragen uit de gemeente kas in collectebussen van Iiefdadidge instellingen zou hebben gestopt zon der deze gelden behoorlijk te ver antwoorden, stonden de mensen in dit Brabantse dorp sprakeloos. Maar niet lang. Want in de nacht van donderdag op vrijdag toog een spontaan gevormd actiecomité aan de slag. Er werd een circulaire opge steld. die huis - aan huis werd ver spreid en waarin de bevolking van Teteringen voor vrijdagavond naar De Harmonie werd geroepen. 'Dit om van onze sympathie voor de persoon van de burgemees ter blijk te geven en uit dankbaar heid voor hetgeen hij reeds ln korte tijd heeft verricht...' Zij kwamen vrijdagavond allemaal. Zij kwamen in zulk een- overstelpend aantal, dat de 500 plaatsen tellende zaal van De Harmonie veel te klein bleek. Maar het actiecomité had overal op gerekend. Een geluidsinstallatie in de zaal en luidsprekers buiten be reikten iedereen: de boeren, de win keliers, de industriëlen, de raadsle den, de notaris, de gemeentearchi tect, de nonnen, meneer pastoor, iedereen. Iedereen, behalve burgemeester Van Gils, die weliswaar op verzoek van zijn burgerij naar Teteringen was teruggekomen (hij was met ziek teverlof) en thuis rustig de dingen afwachtte. En even waardig als zij gekomen waren, gingen zij na twintig minu ten weer weg. In die luttele minuten had dokter De Mol, de dorpsarts, duidelijk gemaakt, dat Teteringen geen invloed wenste uit te oefenen 'op de procedure in verband met de gerezen kwestie'. Wél wees hij met klem op het feit, dat de burgemees ter er zelf niet rijker, maar integen deel armer van was geworden. De dokter riep op tot een gezamen lijke actie: het tekenen van een pe titie aan de commissaris van de Ko- ningin in de provincie: Noord-Brar bant. Een' actie"" Mét'aBdoel"Het' behoud van onze burgemeester in ons rpidden, op de hem toekomende plaats in een ongekrenkt rechtsge voel'. Een daverend applaus en een oor verdovend voetengetrappel gaf aan, dat Teteringen deze petitie dolgraag wilde ondertekenen. Naar de burgemeester werd een telegram gestuurd, waarin de wens werd uitgesproken 'U als burgemees ter in ons ongeschokte vertrouwen te mogen behouden.' Toen dat gebeurd was. wilde me neer pastoor nog iets zeggen. Meneer pastoor stond op en bad het Onze Vader. Heel Teteringen bad mee. Daarna gingen ze. na getekend te hebben, naar huis. Waardig en be heerst. maar verslagen. 'Verslagen zijn wij.' zegt Jac. Oomen, een van de twaalf leden van het in allerijl opgerichte actiecomité. 'Gisteravond hebben ons mensen uit Dongen opgebeld. Zeg maar, zeiden' zij, hoeveel je nodig hebt. Al is het honderdduizend gulden, het komt.' 'Zeg maar wat we kunnen doen," moeten zij in Teteringen zelf hebben gezegd., "ai moeten wij naar Den Haag kruipen.' Zo heeft op waarlijk unieke wijze een bevolking uiting gegeven aan haar smart en ongeschokt vertrou wen in een jonge burgemeester, die nog niet eens een jaar aan het hoofd van zijn gemeente staat, maar in de ogen van die gemeente geen kwaad gedaan kan hebben, i Advertentie Iü. En van die 60 soorten wasmachines, die wij in voorraad hebben, valt uiteraard heel wat te vertellen! Er zijn immers "gewone" wasmachines (die alleen wassen), combi's (die wassen en centrifugeren) en wasautomaten (die alles doen, waarbij 'n druk op de knop voldoende is). En dan heeft elk merk nog z'n eigen, specifieke snuf jes U begrijpt, dat u bij het kopen van 'n waschmachine objectieve voor lichting nodig hebt...! WIJ kunnen u die - dankzij onze gtote sortering ge makkelijk geven! Komt u eens bij ons langs...? 0. BINNENWEG 146-148 TEL.124067 JONKER FRANSSTRAAT 106 TEL.123251 8EIJERi.AN0SEi.AAN 31 TEL. 71593 ROME (AF). De Italiaanse pre mier Antonio Segni heeft gisteren het vertrouwen van de kamer van afge vaardigden gewonnen voor zijn nieuwe regering. De minderheidsregering van de christen-democraten won haar eer ste vertrouwensvotum dank zy de steun van de rechtse partyen. (Van onze Londense correspondent) Duizend arbeiders van de admiraliteitswerf in La Valetta, op het eiland Malta, hebben een uur lang tegen de politie gevochtery - De commandant van de werf, schout-bij-nacht John Lee Barber, werd met stenen bekogeld, drie auto's en een brandweerspuit werden van de kade in zee gegooid. Busladingen politie werden naar de werf van dwe admiraliteit gestuurd, voorzien van traangasbommen, sta len helmen en stalen schilden tegen de stenenregen. Advertentie IJM. ristona JMCIMIV BOITIVO BY YJMS ROTTERDAM M Voor ik weer ga naar mijn ploeg die op m() «faai te wachten §g heb ik alleen maar dit te zeggen: Tel de uren, die voor werken nog be- §f j schikbaar zijn. En als rif ze geteld hebt zult ge begrijpen, waarom ik g g zeg, dat wij geen uur meer mogen verliezen, geen kans meer mogen g missen. g g Nog acht avonden. Acht avonden om de laatste hand aan het werk p g te leggen. Acht avonden om nog eens duizenden er van te doordrin- p S gen, dat de toekomst, HUN toekomst en die van hun kinderen op het g g spel staat. J§ Acht avonden om de beslissing over vier jaren regeren jj g te beïnvloeden. Nu telt waariyk rilt nnrl f§ .Werk hardert j§ T. Offer méér! fg U Win nóg meer abonnees op de afrijdende krant! ig g De eindspurt Is begonnen! f§ §f Het komt er nu op aan. g Voor de goede verstaander: bet gironummer van de Partij van de ff Arbeid (Tesselscbadestraat 31, Amsterdam) Is 18218. Ook postwissels g zijn welkom. Op de strook vermelden: Het komt er nu op aan. g ff En denk aan de dubbele slagl "Win een abonnee op Het Vrije Volk. De directie «tort vijf gulden ln het Strijdfonds voor elke abonnee, die gij aanbrengt. (Van onze verfceersredaeteuri Een getuigenis van vertrouwen in Nederlands positie van het ogenblik en voor het komende jaar heeft vrij dag de directeur van de Nederlandse Ford Automobielfabriek, de Ameri kaan D. M. Fifer, uitgesproken in een persconferentie, die was belegd om de in gebruik genomen uitbrei ding van de fabriek te tonen en om de huidige situatie van de maat- schappü te schetsen. Wij zyn optimistischer in 1959 dan In 1958, zei de „managing-director", omdat de gulden zeer sterk staat, de handelsbalans in Nederland goed is en te verwachten is dat de vraag naar goederen herleeft, nadat men zich enige jaren heeft beperkt in zün aankopen. Wat de automobielen betreft, ge looft de heer Fifer, dat in Nederland vooral de middenklasse het goed zal doen. Van Doorne's Automobielfabriek te Eindhoven zal 23 maart met enige plechtigheid de twee eerste DAF- personenauto's die voor het publiek zyn bestemd, afleveren. De eerste is voor mevrouw Truus Smulders-Belien, burgemeester van Oost-, West- en Middelbeers in Bra bant, de tweede voor jhr. mr. J. Th. M, Smit van Oyen, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Automo biel Club in Den Haag. Mevrouw Smulders heeft de auto van de burgerij gekregen toen zij verleden jaar baar koperen jubileum ais burgemeester vierde. De heer Smits van Oyen had de wagen vier jaar geleden al besteld. De DAF hoopt dit jaar vyftien- duizend personenauto's af te leveren. I De onlusten braken uit toen 6000 van de 12.000 arbeiders die op de werf werkzaam zyn, vrijdagmiddag in hun loonzakjes de mededeling von den dat zy ontslagen waren. Tegelijkertyd werd hun echter eens te meer medegedeeld dat de Britse firma die de werf overneemt, ieder een die door de admiraliteit ontsla gen wordt, te werk kan stellen. De firma zelf heeft twee weken geleden bekendgemaakt dat zy 50 60 mil joen gulden, wil Investeren om de werven uit te breiden. De havenarbeidersbond, geleid door oud-premier Dom Mintoff, heeft principiële bezwaren tegen deze gang van zaken. De bond wil niet dat deze beiang- ryke stap wordt genomen zonder dat de regering van Malta erin wordt ge kend. Deze regering bestaat echter, op het ogenblik niet. Malta wordt thans weer als kolonie door een gouverneur bestuurd omdat een overeenstemming tussen de Brit se regering en de regering van Malta over de toekomst van het eiland on mogelijk bleek. (Van onze Brusselse correspondent) Wederom wordt een toenemende spanning waargenomen in Leopold stad, de hoofdstad van Belgisch Congo, De burgemeester, Tordeur, heeft daarom de blanke en de in heemse bevolking van de stad met klem opgeroepen zich te beheersen en zich te onthouden van elke daad die provocerend kan werken. Klokslag kwart over acht verhief men zich van de zetels, om koningin Juliana het Wilhelmus toe te zingen. Tydens de openingstoespraak van de heer Chr. Leeflang, voorzitter van de commissie voor de propaganda van het Nederlandse Boek, deed zich een grappig incident voor. De heer Leeflang verwelkomde eerst de Koningin en toen minister Klompé, die zich in de coulissen op hield. De vrouweiyke minister ver scheen, werd harteiyk toegeklapt, en verdween zichtbaar geschrokken weer achter de gordynen. Algemene vroiykheid. Even later kwam ze toch te voor schijn om een charmante toespraak te houden. 'Ik zal het niet lang ma ken,' zei ze. 'V bent hier gekomen voor een zwarte bruid en niet voor een grijze minister.' Dat was opnieuw aanleiding tot gelach want mej. Klompé heeft, zo te zien. nog niet één grijze haar. Tn de loop der tyden is het boek verguisd, verboden, verbannen en verbrand,' zei ze. "Maar het boek is ook door de eeuwen heen de mens heid tot vriend geweest, ik denk bi) voorbeeld aan de bybel. De moderne mens vindt in het boek een middel om zich voor te bereiden op de ont moeting met de ander.' Toen ging het gordijn omhoog voor De zwarte bruid. Dat werd een dol le boel. C. J. Kelk had de ene dwaze invar op de andere gestapeld en het resultaat was een kleurig kostuum- stuk anno 1900. met fleurige muziek van Géza Frid. Tegen 11 uur haakte men op de gangen in voor het schrijversbal.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2