Labour-plan tegen grote werkloosheid KVP gunde PvdA pret van I a jaar oppositie niet... doodstraf I 4Mijnwerkers moeten volle loon houden' Fransen geven Teddy (met of zonder haar mooiste jurkje) goede kans Overleg met Noorwegen over walvisvangst i Spreeuwenpraat Mr. Van Doorn in Dordrecht ft! Loods Roetman jehuldigd S' fit voor de studie 2 Prijzenregen in Rotterdam Drie honden in Berkenwoude vergiftigd SU IhK K. VOiKUIL VOOR DE RECHTBANK Luchtpost-expositie in Rotterdam Begrip Zijlstra: WD-PvdA LOOD OM OUD IJZER HET VRIJE VOLK DINSDAG 10 MAART 1959 PAGINA S - Oneerlijk Kiekendief De heer D. Amsterdam uit Rotter dam meent bU het vliegveld Laag- Zestienhoven een bruine kiekendief te hebben gezien. De vogel had lange, slanke vleugels. De vleugel- punten waren zwart en gevingerd. Aan de onderzijde was de vogel licht of wit. De heer Amsterdam hoorde het geluid: pie-èh. „Allemaal ken merkend voor de bruine kiekendief" vindt hij. „U VAART ER WèL BIJ" VERVOLG VAN PAGINA I Onveranderd dividend P. van Reeuwijk In de gisteren gehouden commissa- rissenvergaderang van de N.V. Maat schappen voor Woninginrichting P. van Reeuwijk te Rotterdam ls be sloten, dat aan de algemene verga dering van aandeelhouders, te hou den op 3 april, een onveranderd di vidend van 14 procent over het boek jaar 1958 zal worden voorgesteld. Weerstanden Ook in Schiedam (Van onze verslaggever Bert Pasterkamp) CANNES, MAANDAG. De drie niljoen landgenoten die woens dagavond via de televisie het Songfestival gaan bijwonen, kunnen gerust zijn: Teddy Scholten is veilig en wel in Cannes gearriveerd. Met de bloemen van de Nederlandse Televisie Stichting, haar op Schiphol geoffreerd, stapte de Nederlandse artieste vanmid- binnen. vm Pieter schrijft van daan het eerste 3tuk je van de spreeu wenpraat nu eens niet zélf. Dat doet voor mij een wat oudere man. 't Is maar een kort stuk je, maar ik vind het ibijzonder treffend. Hp heeft het over zijn vrouw: Jn de periode tus sen 1931 en 1959 heeft zij vrijwel in alle ziekenhuizen ge legen. Zij verbleef in het Coolsingelziekenhuis voor een ontsteking, zij was in het Bergweg ziekenhuis voor een maagzweer, in het Zuiderziekenhuis voor een tuber culeuze aandoening. In de Clara- stichting is zij geobserveerd. Zij lag ook nog in de Boezembarakken, in Bethesda, in Eudokia en weer in het Zuiderziekenhuis. Daarbij is zij nog enkele maten zéér ernstig ziek ge weest door bronchitis en andere kwa len. Ondanks alle ellende verzocht zij mij om er toch vooral voor te zor gen dat eij op Burger zal kunnen stemmen. Dit zal dan ook gebeuren. Bij volmacht." Ja, een ontroerend stukje. Ondanks moeizaam geworstel in een moeras van lichamelijke ellende, ondanks dis berg van narigheid waar zij steeds weer voor stond, is haar geest actief gebleven en acht zij het een voorrecht en een groot belang om haar stem te kunnen uitbrengen. En zij stddt erop dat het gebeurt! Glanzend voorbeeld voor de louwen en ongednteresseerden, die niet be seffen hoe belangrijk het is om in een vrp land te kunnen stemmen. Pieter sprak vorige week over het onwelriekend sop waar een be paald soort diefstalletjes mee Is overgoten. Ik d&clit aan het stiekem wegnemen van gereedschap van je collega's, aan het graaien ln ander mans tassen, aan het doorsnuffelen van andermans zakken ln kleedloka len. Lezers zorgen voor enkele voor beelden: JCk ben geen rijk man, Pieter. En fis had een fiets, geen gloednieuwe maar toch een behoorlijk ding, dat ik voor mijn werk broodnodig had Ik moest in oen zaak zijn, 'n paar minuutjes maar, en zette die fiets even voor het pand. Op slot. Maar toch had men kans gezien, die fiets mee te pikken. En daar stond je dan roor een (plotselinge uitgaaf: waar moest je het geld vandaan halen om een an dere fiets te kopen? Dat geld is er gekomen en ik heb een redelijke tweedehands fiets kunnen kopen. Maar op 't ogenblik, dat ik die eerste liets kwyt was, voelde ik me beroerd en zeer teleurgesteld. Ik had zo'n gevoel: „Waarom doen ze mij dat nu aan".... B: .Moet Je nu toch eens horen wat mij overkomen is. Mijn bromfiets zet ik altijd voor de deur, omdat wij geen stallingruimte hebben, 't Is nu ■wel niet zo'n erg mooie brommer, maar hij was toch nog wel zo goed, dat ik dolblij was toen ik hem twee dehands kon kopen. Nu kom ik op een morgen tot de ontdekking, dat onverlaten mijn knaipot hadden ontvreemd. Dit ding komt in prijs ongeveer op 25 gulden. Nu kan ik mi) niet voorstellen, dat een volwassen mens zoiets kan doen Moet je nu voor die 25,het risico lopen om betrapt te worden? Iemand die zijn hersens gebruikt doet dat niet." C: „Zeg dat wel, Pieter, nare dief stalletjes. 'k Herinner me nog hoe ■woest ik was, toen mijn kleine meid huilend thuiskwam met de mede deling dat een man haar geld had afgepakt, 'k Had de kleine om een boodschap gestuurd, 't Is nu al weer heel wat jaartjes geleden, maar ik kan er nóg woest om worden." Dat men het met gevonden voor werpen niet al te nauw neemt, is bekend. Een typisch staaltje: Kind heeft autoped. Autoped verdwijnt spoorloos. Autoped wordt enkele maanden later herkend in handjes van ander kind. Men gaat op onder zoek uit waarbij blijkt dat autoped in een pakhuis terecht is gekomen en daar was blijven staan. Eigenaar van pakhuis had niet de moeite ge nomen om politie te waarschuwen. Niet leuk, zeggen moeder cn vader nu zeer tereoht. De heer Amsterdam meende ver der nog op te merken, dat de vogel laag zweefde met schommelende vlucht en langzame vleugelslag. Ja. dat is we! bijzonder karakteristiek voor de kiekendief, maar volgens de bekende Vogelgids komt het geluid wat meer overeen met dat van de buizerd. We zouden het best op de bruine kiekendief kunnen houden, want deze vogel (die ook wel wintergast is) keert begin maart al naar ons land terug. Aanbod Th dank hebben wij vandaag: de vol gende aanbiedingen opgeschreven; twee ledikanten met spiraal en springbak en een bed (alles bestemd) van Van de K. van de Vossenberghkade te Gouda, een eiken ledikant van B. van de Sprokke- lenburg, twee tweepersoons matrassen (bestemd) van De J. uit de Justus van Effenstraat, een tweepersoons ledikant met een driedelig bed (belde bestemd) van H. uit de Marentakstr. en een bank met kussens (bestemd) van R. van de Hovendaal. Vier stoelen hebben wij geno teerd ran K. uit de Ranonkelstraat, een kinderwagen van F. uit de Heer Da- nlëlstraat, een ligstoel (bestemd) van L. tilt de Narcissenstraat. een wasmand van O. uit de Rocbussenstraat, planken voor knutselaars van Van H. van de Vredenoordlaan en capsules van Van B. van de Prof. Poelalaan. Kleding voor het oproepje hebben wij genoteerd van H. uit de Aronskelkstraat, B. uit de Vosmaerstraat, R. uit de Ca- rel van Nleveltstra.it, W. van de Beu- kelsdijk, S. van de Spaansebocht, Cora F, uit de Or. Zamenhofstraat, van de Wolphaertsbocht, Van Z. uit Hoek van Bolland, S. uit de Heemskerkstraat (met schoeisel en kinderbedje), B. uit de Wattstraat te Schiedam, \T. van de 01- mendaal, D. uit de Maliestraat, P. van de Znideras, De H. uit de Sandeliog- straat, H. van de Mathenesserdijk, R. uit de Gaesbeekstraat, Van P. van de Carnlsselaan, O. van de Rozenlaan te Vlaardingen, V. van het Geldelozepad te Dordrecht en van een paar onbekenden. Vondst Slaak Ophof, Oranjeboomstraat 385a, heeft op 19 fehr, ln deze straat een ring met vier sleutels en een zakmes opgeraapt. In de Scbepenstraat vond mevr. Nobel. Sophlastraat 38c, een paar heren, h andschoenen. De heer Schallenberg, Betje Wolffstraat 10, heeft op 2 maart op het P. C. Hooftpleln een zak met Jasschorten opgeraapt. Deze waren uit een auto gevallen. Mevr. Ben des, Zegenstraat 67b. heeft op 28 febr. op d« Putsebocht een rechter lederen matorhandaehoen gevonden. (Reuter) De Britse Arbeiderspartij heeft een plan be kendgemaakt, dat gebruikt zal moe- ten worden om een eind aan de grote werkloosheid in het verenigd ko ninkrijk te maken. De Labour Party heeft in dat plan vooral aandacht geschonken aan de achtergebleven gebieden in Enge land en Ierland. De bouw van fa brieken, die steun van de overheid krijgen, moet worden hervat en er zal veel meer moeten worden ge bracht om de industrie te weren uit industriële districten, waarna de zelfde gegadigden hulp krijgen bij de bouw van een fabriek in gebieden met grote werkloosheid. Bovendien zo zegt Labour zal de plaatselijke overheid met rfjksgeld in staat moe ten worden gesteld slechte vesti gingsplaatsen te verbeteren voor de industrie. WARSCHAU (Reuter, AP). Ericb. Kocb, eens Hitlers Gauleiter voor Oost-Pruisen en Noordoost-Polen, is gisteren in Warschau wegens oorlogs misdaden ter dood veroordeeld. Hij wordt verantwoordelijk gesteld voor de dood van 400.000 Polen, onder wie een groot aantal joden. Ineengedoken in een stoel hoorde Koch het uitspreken van het vonnis aan. Hij toonde geen enkele emotie. Een grote menigte verdrong zich om in de rechtszaal te komen. Zij klap ten wild toen zij het vonnis verna men. Het proces-Koch is het langste in de Poolse geschiedenis. Ket begon 20 oktober van het vorige jaar. Ver moedelijk zal de ex-Gauleiter in hoger beroep gaan. (Van een onzer verslaggevers) „Hofstra is een man laat ik het vooral verantwoord uitdrukken die af en toe moeite heeft de hele waarheid te spreken". Dat ver klaarde de voorzitter van de KVP. mr. Van Doom gisteravond op een verkiezingsvergadering van de KVP in hotel Statenhof in Dordrecht. Hij zei dit naar aanleiding van een vraag, waarom de KVP'er Lucas een debat met ex-minister Hofstra voor de radio had verme den. In het Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht is mevrouw C. Abell-Pattnama, die tijdens een brand in een repatriantenpsnsion aan de Oude Gracht in "utrecht ernstige brandwonden opliep, aan de gevol gen van dit ongeval overleden. Mr. Van Doom stelde, dat hij er niet voor gevoeld had de propagan da van de PvdA te verzorgen, maar dat bovendien „Hofstra de laatste man was om mee in debat te treden". Zelfs wanneer sleahts de helft van de uitzending door de VARA zou wor den .geregisseerd". Hij vertrouwde dat niet aan oud-minister Hofstra en aan de VARA toe. Hij herinnerde daarbij aan de ver gadering in Amsterdam, waar mr. Burger sprak en waar Hofstra vol gens mr. Van Doom minister Witte „een stoot onder de gordel zou heb ben gegeven". Hij begon 2ijn rede met het bespre ken van het programma van de WD, er daarbij op wijzende, dat deze partü slechts negatief is en dat de door haar gepropageerde vrijheid de onvrijheid betekent voor de grote massa van ons volk. De achtergrond van de kabinets crisis was volgens hem de verwar ring „waaraan de socialisten dage lijks ten prooi zijn". De PvdA wenste daarom volgens hem anderhalf jaar in de oppositie te zitten. „Die pret hebben wij ze niet willen geven", zei mr. Van Doorn. H(j nam met deze woorden duidelijk de voortijdige kamerontbinding voor zijn rekening. Even later nam hij ook de kabi netscrisis voor de rekening van de KVP, door op een vraag van een der ongeveer 50 aanwezigen te antwoor den, dat volgens hem de PvdA in de cember „onder de knoet van de KVP", een term, die hij slechts aar zelend durfde te gebruiken, is door gegaan. Ook een door de KVP verwach te verschuiving van de PvdA naar de VVD. de party die hij tevoren zo laakte, noemde hij als een van de motieven om een uitspraak van het volk te verlangen. „Ik geef toe", zei hij, „dat wij het Hofstra niet gemakkelijk hebben ge maakt. Vooral door dr. Luca3 is her haaldelijk en met harde woorden aangedrongen op assistentie. Maar- als Hofstra kwam om geld voor een sociaal belangrijke zaak, hebben wij nooit niet thuis gegeven". Over het KVP-plan voor de be zitsvorming zei hij slechte, dat de KVP nu door de liberalen wordt ge steund en dat de socialisten er tegen zijn. „De liberalen moeten wel mee lopen, omdat er winst in zit", zei hij. CVan onze correspondent) De zéeloods G. Roetman herdacht maandag het feit, dat h(j 40 jaar ge leden in dienst trad van het Loods wezen. De jublilaris die aanvankelijk werkzaam was bij de loodsdienst te IJmuiden werd tijdens de crisisjaren (1930) overgeplaatst naar Maassluis, waar hij alle rangen doorliep. De Loodsenvereniging „De "Water weg" heeft de jubilaris maandag een receptie aangeboden, waarvoor veel belangstelling bestond. De jubilaris, die vergezeld "was van echtgenote en familieleden, werd toe gesproken door de heer Van der Made, voorzitter van do vereniging, die de hartelijke woorden vergezeld liet gaan van een Friese klok. Verder voerden het woord de com missaris van het loodswezen, de heren F. Hamakers namens de „oude garde", J. v. d. Steen namens de ge pensioneerde loodsen, Ruseier namens de schippers en stuurlieden en Kou- wenhoven namens de Rotterdamse Roeiers verenig) ng. Advertentie I.M. voet de HOU-AND Hetwasenlg, de Nieuwe dek» sport en sp''1 Heerlijk 'u,er^ J"aar de bioscoop 'savonds dansen (k heb een zalige tijd gehad en ton mijn studie vol komen uitgerust en fit beginnen Van een onzer verslaggevers) De Amsterdamse rechtbank behan delt op 20 maart een klacht van de heer A. A. Redeker, lijstaanvoerder van de PSP te Amsterdam bij de raadsverkiezingen van-vorig jaar, te gen de heer K. Voskuil, hoofdredac teur van Het Vrije Volk. De heer Redeker acht zich beledigd hoor een zinsnede In een op 16 mei 1958 in Het Vrije Volk verschenen be richt, waarin werd aangetekend dat hij zijn functie als penningmeester van Nieuwe Koers had neergelegd in verband met onregelmatigheden. De Nederlandse mijnen nemen in het geheel een behoorlijke positie in, al is de dreiging door de Duitse in voerbeperkingen acuut geworden. Het is nog niet te overzien welke weer slag een goedkeuring van de voor stellen der Hoge Autoriteit op de werkloosheid in de Limburgse Mijn streek zal hebben. De heer Spierenburg gaf toe dat in de besloten vergadering van de MIR harde noten zijn gekraakt over het standpunt van de Hoge Autoriteit, dat de mijnwerkers in deze situatie een gegarandeerd minimumloon moe ten hebben dat in principe in alle zes landen gelijk zou moeten zijn. Landen met een gebrekkige werk loosheidsvoorziening, zoals België, De Nederlandse vereniging van aero-phiiatelisten „De Vliegende Hol lander" houdt zondag haar jaarver gadering ln de school voor scheeps- werktuigkundigen in Rotterdam. Aan deze vergadering is een ten toonstelling verbonden over de natio nale luchtpost, 's Middags worden enkele luchtvaartfilms vertoond. Er zal ook een veiling van poststukken zijn. Films en tentoonstelling zijn van 11 tot 5 u. voor iedereen toegankelijk. SOUTHAMPTON, Engeland (Reu ter). Juwelen ter waarde van onge veer een miljoen gulden zijn gisteren in Southampton gestolen uit een doos in de auto van lady Norah Docker, de vrouw van de Britse in dustrieel sir Bernard Docker. (Van een onzer verslaggevers) Een combinatie van kantoormen sen heeft vandaag bijzonder geluk: twee kwartloten uit de serie F van de Staatsloterij zijn op hun nummer 4214 ire'i in totaal een netto-bedrag ■van -13.000 uit de bus gekomen. De Rotterdamse collectrice me). J. Beukers, Avenue Concordia 17, heeft deze beide kwartloten van het halve serienummer verkocht. Het is ae derde keer in haar 31-jarige loopbaan van collectrice, dat zij de hoogste prijs in de staatsloterij door haar vingers ziet gaan. Een andere Rotterdamse collectrice, mevr. C. Nieuwpoort, Pieter de Hooghweg 11a, heeft een vol lot 4214, serie C in twintigjës verkocht. Twin tig lotbezitters in Rotterdam krijgen daardoor elk een netto-bedrag van 4.250 uitbetaald. In een grote handvol gezinnen in Rotterdam is het vandaag dus wel „een goede dag". De overige series zijn verkocht in Enschede, Gorkum, Alkmaar en Am sterdam. zullen in dit geval meer van oe Europese fondsen profiteren; dan lan den met een behoorlijke regeling. In het Nederlandse wachtgeld en werkloosheidsfonds is bij voor beeld éen bedrag van rond 30 mil joen gulden gereserveerd voor even tuele moeilijkheden in de mijnin dustrie. Het zou zeker weerstanden oproe pen wanneer ondanks de WW-voor- ziening en dit extrafonds de Neder landse mijnwerkers er bij gehele of gedeeltelijke werkloosheid - niet beter aan toe zouden zijn dan hun collega's in nalatiger landen. Het standpunt van de Algemene Nederlandse Bedryrsbona mijnindus trie (NVV) is, dat bij noodzakelijke produktiebeperking de invoering van een verkorte werkweek met behoud van het volle loon ver te verkiezen is boven het inleggen van v •zuim- diensten. In het laatste geval zou den de arbeiders het slachtoffer wor den van de gemaakte economische fouten. De heer Spierenburg is van mening dat het ontbreken van een gemeen schappelijke handelspolitiek door de huidige crisis scherp is aangetoond. 'Op dit punt dient het KSG-verdrag te worden aangepast' aldus de vice- voorzitter van de Hoge Autoriteit. (Van een onzer verslaggevers) In Berkenwoude, klein dorp in het hart van de Krimpenerwaard, spreekt men over „de hondenmoord in de Achterbroek". In deze buurtschap ontdekten omstreeks het midden van de vorige week twee eigenaars van waakhonden, dat hun' dieren dood voor het hok lagen. Zaterdagmorgen stierf een derde hond. De dieren ble ken vergiftigd te zijn. Woont er in Berkenwoude iemand die niet van honden houdt? Moesten de dieren uit de weg geruimd worden met het oog op een te plegen in braak? De rijkspolitie stelt een on derzoek in. Een van de dode honden is daartoe gebracht naar de Rijks- seruminrichting te Rotterdam, waar men zal nagaan wat voor vergift er is gebruikt. In Schiedam is de laatste tijd een aantal honden en katten ernstig ziek geworden" door vergiftiging. Gisteren werd bij de spoorbrug over de Pol dervaart een hond aangetroffen die onwel was geworden door het eten van vis. Een Vlaardingse dierenarts heeft de vis onderzocht en kwam tot de ontdekking dat deze strychnine bevatte. De politie stelt een onder zoek in. BUREAU Uitgeleide gedaan door vele vrienden is Teddy Scholten naar Cannes vertrokken. Daar zal zij de Nederlandse kleuren gaan ver dedigen in het Euro-Songfestival met „'n Beetje" van Willy van Hemert en Dick SchaiHes. Echtgenoot Henk Scholten geeft zjjn vrouw hier een harte lijke kus. (Van onze parlementsredactie) Nederland en Noorwegen voeren momenteel onderhandelingen over de walvisvangst, die van invloed kunnen zijn op waarde van de aandelen van de Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart. Om speculaties te voorkomen zijn daarom gisteren op de Amster damse effectenbeurs de noteringen van deze aandelen op speciaal verzoek van de minister van Financiën tijdelijk stop gezet. Onmiddellijk hierna deden op de beurs allerlei geruchten de ronde, waarvan de Interessantste wel was, dat de maatschappij overgenomen zou worden docr de Unilever. En kele uren later liet het margarine- concern evenwel officieel weten, dat dit gerucht van alle grond ontbloot was. Intussen is wel bekend geworden, dat de onderhandelingen op voorstel van Noorwegen worden gevoerd. In dit verhand kan nog worden opge merkt, dat Nederland en Noorwegen vorig jaar de walvisconventie voor waardelijk hebben opgezegd, waarbij de walvisvangende landen (Rusland, Japan, Engeland, Noorwegen en Ne derland) een maximaal te vangen hoeveelheid ovéreenkwamen. Voor da aanstaande zomer kan een beslissing verwacht worden over dit vraagstuk, omdat dan ook de voorwaardelijke opzegging afloopt. De Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart is tot nog toe geen zakelijk succes geweest. De Neder landse regering heeft indertijd een garantie gegeven voor een lonende exploitatie voor de tijd van tien jaar. .Daarvan zijn inmiddels al acht jaar verstreken, die in totaal de schat kist 32,5 miljoen hebben gekost. Voor dit jaar prijkt er op de begroting van het Landbouw Egalisatie Fonds een bedrag van 5 miljoen ten behoeve van de walvisvaartmaatschappij. Ir. deze rubriek vermeldt Het Vrijs Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die wor den geciteerd. Voor de wijze, waarop de ontwer pers alles hebben geredigeerd, vereen voudigd en gecoördineerd, kan toen slechts diepe bewondering hebben. Op tal van punten heeft minister Hofstra niet willen toegeven aan de op hem uitgeoefende aandrang van uit het bedrijfsleven, maar hij heeft voor de noden in de tijd en voor de 'elangen van het land en zijn bewo- iers toch wel heel wat begrip ge- >ond, naar mijn persoonlijke mening. H. G. Hagelen in 'Verzekerings kroniek' van 17 dec. 1958, over de ontwerpen 1958 Inkomsten-, Loott en Vermogensbelasting. Dolgeiukkig verliet zij in de avond het festivalpaleis. Het mocht tóch. maar dat alleen, omdat haar andere jurk in champagnekleur en met veel tule en het blauwe ge bloemde japonnetje ook niet zo ge schikt waren. 'De Franse televisie-mensen hebben nu eenmaal andere eisen dan de Hol landse, zij zijn hier nog niet zo ver als bij ons.' leidde dirigent Dolf van der Linden daaruit af. pr waren meer zorgen. Kapeimees- ■*-' ter Van der Linden kon moeilijk enthousiast zijn over het orkest dat Frank Fourcel hem aanbood roor de begeleiding van Willy van Hemerts dag lachend de Rivièrawereld en Dick Schallies' 'Een beetje'. In zijn rtrpn Tiroc ViaE Km.nrtVinnf «TUT/v»* La Een paar uur iater verdween die charmante lach echter wel even. De kostbare robe, die zij zich speciaal voor deze gelegenheid had laten aan meten, werd zo maar te licht bevon den. 'Non.' decreteerde de Franse regis seur Marcel Cravenne. ■En het is nog wel sjkiü pimjüi T&dói, oren was het brandhout. 'Moet je die violen horen! Om te huilen.' De aap kwam snel uit de v?c. Hier zat niet de echte troep ran Pourcel. Hij had uit Parijs alleen een paar koperblazers en de rit mische groep kunnen meenemen. Het hele orkest zou te duur gewor den zijn. De overigen, onder wie vijftien violisten die nog nooit met elkaar gespeeld hadriao, werden opgetrom meld aan de Rivièra. Van der Linden begon aan de res tauratie. Een half uur kreeg hij er voor en dat hielp, het werd beter. Teddy Scholten repeteerde mee. Staande voor een simpei molen- en waterdecor in diep zwart, dat men hier als typisch Nederlands be schouwt ('Er staat niet eens een klompop,' schertste onze landge note), zong zij van het hart, dat een kast met een deurtje moet hebben. 'Het ging niet zo goed, he? Ik had m'n mooie jurk nog niet aan.' vond zij zelf. Bravozeiden daarentegen de Fransen, en zij gaven haar zo maar een kans om bij de eerste drie te ein digen. XVat dat betreft zijn zij niet ds enigen. Voor iedereen is datgene dat tot nu toe is gezongen op de repetitie vrij teleurstellend. In dit gezelschap mag 'Een beetje' er best een beetje zijn. lytaar nog niet iedereen heeft de kans gehad om zich te laten zien en horen. Morgen VOlgen nog vier kandisjabau Vandaag had ook de Italiaan Domenico Modugno moeten ver schijnen in het paleis aan de Bou levard d'Alles. Maar Domenico kwam niet opdagen. Hij bleef ge woon weg. Zonder meer. 'Ik win het toch,' heeft hij bij voor baat laten weten. Dinsdag zal liij toch moeten verschijnen. Om te re peteren, net als ieder ander... Er is geloot, vanmorgen vroeg al. Modugno komt als derde op het tot nu nog kale podium, na Jean Phi lippe en de Deense Birth e Wilke. Voor Teddy Scholten kwam num mer vijf uit de twee kruiken. De Fransen zijn jaloers op die plaats. Zij zweren dat de songs die door de vijfde en zesde deelnemer wordeD gebracht, althans favoriet zijn. Laat het u niet verwonderen als Teddy Scholten ten slotte tóch niet in die kostbare greene ballonjapon op het beeldscherm verschijnt. 'Ik ben er nog niet. zo gelukkig mee,' hoorden wij NTS-commentatoï Piet te Nuyl zeggen. 'Morgen toch nog eens over praten met haar." voorlopig is Teddy er wél gelukkig (Van een onzer verslaggevers) *Wij hebben nooit watervrees gehad voor een brede basis met socialisten. Wij hebben ook geen watervrees voor een kabinet met liberalen. Ik heb ge noeg vertrouwen In mij zelf: om mij zelf te kimmen blijven. Principieel achten wij de WD niet beter en niet slechter dan de Partii van de Arbeid. Het is voor ons lood om oud ijzer.' Zo verklaarde minister J. Zijlstra gisteravond op een verkiezingsbijeen komst van de antirevolutionairen in een stampvol Krasnapolsky te Am sterdam. De a.r. hebben een duidelijke voor keur voor een christelijk kabinet van de drie christelijke partijen (ARP, CHU en KVP). Maar als dat niet lukt na 12 maart? 'Wij hebben er geen behoefte aan om nu te gaan speculeren," aldus de fijiaJstsi.-■

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2