Doortrekken van Nieuwe tot aan Ketliel Verlenging Mëe heeft dubbel nut Groengordel aan grens Schiedam Overbezet dubbel leven, maar... Karin Larsen koel hoofd op schema mi 'Studievrienden' gaat eigen werk exposeren ERGSTE BRAND VAN DE EEUW ing moet nieuwe wegen inslaan Vijf jubilarissen bij Blauwe N.Y. gehuldigd 4Politieman nu behanger W andelaars gaan zingen Uitslagen biljarten B. en W. stellen de raad voor: Nieuwe Koers en 12 maart Laadboom stort in scbip Zilveren jubileum van wandelaar Verzilvering van vakantiezegels WEER INBRAAK Zwemwedstrijden in Sportfondsenbad 'Zonnehuis' hield een filmavond SET VRUE VOLK WOENSDAG 18 MAART 1959 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Het verlenen van een totaalkredièt van ruim zes ton voor het doortrekken van de Nieuwe Damlaan naar de Schiedamse weg en het maken van een spoorwegovergang. De bouw van 318 woningen in Nieuwland-oost tussen de Oudedijk en de spoorweg Schiedam—Vlaardingen. De aanschaffing van een moderne roltrommelauto voor de Reinigingsdienst (kosten 44.250). Bestrating en verlenging van de Meeuwensingel tot aan de Kerklaan, wat incluis de te treffen voorzieningen bijna een ton gaat kosten. Woningen Meeuwensingel Ter voorziening in de behoefte aan bouwterrein voor de woningbouw in .Kethel (ten oosten van de Schie- damseweg) is ihet noodzakelijk, dat grond bouwrijp wordt gemaakt, inbe grepen de aanleg van een riool en de verlenging van de Meeuwensingel tot aan de Kerklaan. Besparing Voor het ophalen van bedrijfs- vuil, as en huisvuil van fiatgebou wen, marktafval, veegvuil van de Sectiepost Nieuwland, afval van het woonwagenkamp enz. wordt momenteel gebruik gemaakt van twee kleine benzine-vuilnisauto's. Vervanging van beide auto's, die resp. li en 13 jaar oud zijn en uiteraard reeds lang zyn afgeschre ven, is hard nodig. Juf in circus Nare positie' Voor Herenmode TIMCO munt Zonder werk Ook tot de zilveren jubilarissen richtte de heer Schuitevoerder rich niet een speciaal woord. In de tüd Dit zijn enkele belangrijke voorsteilen van B. en W., die de Scbie- damse gemeenteraad op de laatste vrijdag van deze maand te be handelen krijgt. In verband met het steeds toene mende verkeer in de richting Kethel is het noodzakelijk, dat tot de aan leg van het gedeelte van de Nieuwe Darr.'aan vanaf de Burgemeester van Haarenlaan tot aan de Schiedamse weg wordt overgegaan. De kosten van deze straataanieg zijn begroot op 425.000. Tussen de Nederlandse Spoorwegen en de gemeente is overeenstemming bereikt over het plan voor de nieuw te maken spoorwegovergang en de overwegbeveiliging, welke uit halve afsluitbomen zal bestaan. De kosten van de door de Spoorwegen voor re kening van de gemeente uit te voe- ren werkzaamheden aan de overweg- beveiliging, waarschuwingsportalen en beveiligingsinstallaties zullen glo baal 87.000,bedragen. Dit bedrag dient te worden ver hoogd met 13.000,wegens kosten van voorbereiding en toezicht, on voorzien en afronding en algemene bedrijfskosten. De kosten voor de overweg komen dU3 op rond 100.000. Het ligt In het voornemen van de Spoorwegen de indienststelling van de nieuwe overwegbeveiliging te doen samenvallen met de indienststelling van het automatisch blokstelsel op het baanvak SchiedamHoek van Holland, hetgeen, naar verwacht wordt eind september zal gebeuren. Met het oog op deze datum is het niet mogelijk met de voor dit doel nodige kredietverlening langer te wachten. Voorts delen B. en W. mee, dat voor de met de straataanieg nodige gas-, water- en elektriciteitsvoorzie ningen in totaal 115.500,gemoeid zal zijn. B. en W. vragen de raad definitief te besluiten tot de bouw van 318 wo ningen in Nïeuwland ten oosten van het reeds in aanbouw zijnde complex van 238 woningen. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft de stich- tingskosten van dit complex voorlo pig vastgesteld op 5.983.608,67 en de nodige bouw- en grondvoorschotten verleend. Het complex is ontworpen door de Schledamse architecten Spruyt en Den Butter. Het plan omvat zes wo ningen met vijf slaapkamers, 24 met vier, 150 met drie en 120 met twee, 13 bejaardenwonirigen, negen inge bouwde en vijftien vrijstaande gara ges. De huren bedragen gemiddeld 15,40 per week. DaarbU komt dan nog 1,40 voor toeslagen. De heer J. P, Boender, bestuurslid van de WSV Wandelvrienden te Schiedam, viert in april zijn zilveren wandeljubileum. Toen hij in militaire dienst was, tippelde hij voor de eer ste maal en wel lu 1934 bij het Leidse LWSV. Sinds 1945 (In de oorlogsdagen taakte hij zijn bescheiden kwijt) heeft hij reeds 3550 km gelopen. HU wandelde tweemaal de Vierdaagse van Nijmegen, eenmaal de Elfsteden tocht en driemaal dé Vierdaagse te Apeldoorn. Dit jaar gaat hU weer naaf NUmogen. Gestolen is een portefeuille met 24 gulden uit de kleding van de bank werker J. B. uit het kleedlokaal van een staalmeubelfabriek aan de Hoog straat te Schiedam. Het is de bedoeling, dat dit com plex, een onderdeel van het vijf jarenplan, nog in 1958 zal worden betrokken. Om meer dan één reden is het uitermate wenselijk, dat de Meeuwen singel wordt verlengd en wel met het oog op de aanleg van een riool in de Schiedamseweg, waarvoor het nodig is, dat. het verkeer kan worden om gelegd via de Meeuwensingel. Voor het bouwrijp maken van het terrein is een bedrag nodig van 70.000,--. Met de gas-, water- en elektriciteitsvoorziening van deze straataanieg is nog een bedrag ge moeid van totaal 28.400, Door een reorganisatie en combina tie van de verschillende bovenge noemde ophaaldiensten is het goed mogelijk de twee auto's te vervangen door één grotere vuilnisauto, een rol trommelauto. De laadcapaciteit van een roltrommelauto is ruim drie maal zo groot als die van een kleine vuil nisauto. Het gebruik van een roltrommel auto geeft een duidelijk aanwijsbare besparing op de tot nu toe gevolgde werkwüze. Dit moge blijken uit het volgende: de kleine vuilnisauto's moeten ze ker drie. maal per dag (dikwijls vier maal) hun inhoud lossen, terwUl dit voor de roltrommelauto slechts één maal per dag behoeft te geschieden, hetgeen én tijdwinst én besparing op brandstof oplevert; zeer waarschijnlijk zal er h(j een reorganisatie tevens op personeel een besparing mogelijk zijn, doch dit kan men nog niet geheel overzien, zodat de praktijk dit zal moeten uitwijzen; aangezien alle roltrommelauto's voorzien zijn van diesel tractie levert een vervanging van de twee benzine auto's eveneens een besparing aan brandstoffen op;- het onderhoud van één auto, al is deze wat groter, is belangrijk goed koper dan dat van twee kleine auto's; winst aan garageruimte. De aanschaffingskosten van een roltrommelauto van het type Netam ter wille van.de uniformiteit met een DAF-diesel-chassis zUn totaal 44.250",—. De Hogebanweg, die de grens vormt tussen Schiedam en Rot terdam, wordt een fraaie groen gordel. Nu reeds herinnert nog maar weinig aan de langgerekte modderpoel, die tot voor kort de twee gemeenten van elkander scheidde. Jarenlang heeft de Hogcbanweg, die loopt van de Rotterdamsedük Schiedamseweg naar de spoorbaan, braak gelegen. Er moest worden vastgesteld, waar toe de Hogebanweg op de duur zou dienen. O.a. als verbindingsweg tus sen het Rotterdams-Schiedamse in dustriegebied in de,Spaansepo!der en dat langs de rivier. Deze beslissing is overigens nog steeds niet genomen. Herhaaldelijk is van Schledamse zijde bezwaar gemaakt, o.a. in de gemeenteraad, tegen de deplora bele toestand, waarin zich het ter-' rein bevond, dat in de toekomst tot verkeersweg zou dienen. Een van de moeilijkheden van Schiedam om hierin verandering te brengen was, dat de Hogebanweg voor tweederde tot Rotterdam be hoort, terwijl slechts één meter (trek kend) op Schiedams grondgebied ligt. Er is thans evenwel van Rotter damse zijde een kloek besluit geno men: met het gelijkmaken van de bodem is men vrijwel gereed geko men en binnenkert zai er een gras mat op worden gelegd. Schiedam zal voor het groen van die ene strekkende meter zorgen. Nieuwe Koers, afdeling Schiedam, houdt donderdagavond ten huize van de fam. Boerman, Burg. Knappert- laan 189a, een bijeenkomst gewijd aan de 12e maart. Onder de deskun dige leiding van nxr. H. B. Engels man zal de uitslag van de verkiezin gen worden besproken. (Van een onzer verslaggeefsters) In een gloednieuw huizenblok in een ,'loedniemve Amster- lamse wijk woont Ka rin Larsen. Een maand ïeleden, toen de kalk nog geurde en de verf imper droog was, is ze In haar flatje getrok- len. hoog boven een iteppe-achtig terrein, lat eens park hoopt te worden. Deramen kieren nog, coals in de meeste nieuwe huizen, maar net is een euvel dat ze .nauwelijks telt. Het ki- ometerswijde uitzicht op land. huizen en wolken is haar een da gelijkse verrukking. Dit huls is het rust punt in haar overbe- rett» dubbele leven. Overdag is zij onder wijzeres op een lagere school, wijdt zij 42 lie verdjes in in. de gehei men van taal en reke nen. 'Ik ben dol op kinderen,' zegt ze en een heftig armgebaar zet daar een. uitroepteken achter. Gretig vertelt ze nver haar klas '42 kinderen te veel? Welnee, als je ze eenmaal kent gaat het vanzelf' en over haar eigen speelse methoden om troebele, moei lijke dingen klaar en gemakkelijk te maken. 'Ach, doceren heb ik altijd graag gedaan, dat moest ik bij Sonneveid vaak horen.' En daar zitten we dan in haar tweede leven, dat in haar verras send afwisselende loopbaan vaak op de eerste plaats heeft gestaan: het fcabaret. De kiem van deze hartstocht lag in haar kinderwens om danseres te wor den. Vader en moeder vonden het vei liger dat ze naar de kweekschool ging. hi aar ze nam toch danslessen, bij Ma ria Petrelli. Ze behaalde haar akte en stond een Jaar voor de klas, tot een bonter be staan trok; ze ging werken bij circus Giesen. De eerste dag de beste, toen re na een repetitie in badpak over het circus terrein in Haarlem liep, hoorde te achter zich een bedeesd stemmetje: (Dag juf!' Ze schatert als ze die herinnering ophaalt: 'Het was een van de kinde ren die ik de dag daarvoor nog als leerling had gehad. Ze zal wel ge dacht hebben: wat een rare juf!' De oorlog kwam. Karin ging weer «roor de klas staan er. nam in haar vrije tijd danslessen. Een baantje als l'ci KARIN LARSEN ...rode lijn door programma... caissière bij het Amsterdamse City- theater was haar volgende stap. Het liet zo fijn de hele morgen vrij voor balletlessen. Toch zou haar geen danscarrière beschoren zijn: ze was niet sterk ge noeg. Na een operatie aan beide knio- en was het uit met balletdansen. La- Ier kwam ze terecht in de Snip- en Snaprevue van René Sleeswijk. Daar kon ze wel dansen, want dat vergde niet zoveel. Ze heeft heerlijke herinneringen aan die tijd: ze leerde er een massa en werkte met veel plezier. Ze moest er eens nauwelijks voorbereid invallen voor «en actrice in een Deen- troep 'Het hele gezelschap stond me tus sen de coulissen te souffleren, en af en toe overschreeuwden ze elkaar. Ik kon mijn lachen niet houden en bet resultaat was dat ik de volgende dag in de recensies stond als "De lachen de actrice.' Na de oorlog ontdekte ze de grotere mogelijkheden van het cabaret. Ze ging zelf teksten schrijven, nam zang en spraaklessen. Met de groep van Martie Verdenius maakte ze een Niwin-tournec door Indonesië, 'een onvergetelijke reis'. Twee jaar werkte zij daarna bij 'Vim Sonneveid, toen vormde ze met Rob van Rijn en Jelle de Vries een driemanschap, dat optrad in het Am sterdamse Leidseplein-theater. Nu heeft ze een eigen troep van tien man. 'Onze musical comedie is een succes geworden- Kijk, in de meeste cabarets is elk nummer los, op zich zelf staand, maar bij ons is dat niet zo. Door alle onderdelen van het programma loopt een rode draad, die ze onderling sa- menhang geeft. Als er ln het publiek mensen zijn die de clou van een bepaald nummer niet vatten, dan zijn ze bij op zich zelf staande nummers geneigd de rest maar over zich heen te laten gaan. Bij mij hoeft dat niet. Zijn ze de draad even kwijt hin dert niet, in het volgende nummer, of het daarop volgende pikken ze hem weer op.' Janet, Karins reusachtige herders hond, bromt en piept in haar slaap. 'Zit je weer achter een droomkonijn aan?', vraagt Karin. Onmiddellijk is Janet wakker. Ze komt even vriende lijk kwispelen. Karin heeft zelf kleuren, stoffen en modellen voor de show uitgezocht. De stoffen koopt ze bij geel lamplicht, 'niet bij die koude neonbuizen, dan lijken de kleuren heel anders dan op het toneel. Soms kruip ik met een stofje in een kast, om de kleur maar goed te kunnen beoordelen.' D>s zorgen en verantwoordelijkhe den van het leidsterschap wegens zwaar. 'Democratie in een troep is niet mogelijk. Iedereen wil meteen en uitsluitend solist zijn en werkt voor zich zelf. Dat kan niet. een troep moet een eenheid vormen en een moet het hoofd zijn, strakke leiding geven. Dat is soms een nare po6iöe. Maar ik houd nu eenmaal van het wcrlc,' Karin somt een paar van haar grieven op: acteurs zijn soms zo trou weloos. Als z(j hun een massa heeft geleerd lopen ze weg omdat ze ergens wat meer kunnen verdienen. De televisie tilt de jonge acteur* en actrices vaak over het paard en ver went hen met een veel groter hono rarium dan een troep ooit kan be talen. 'Een monsterlijke veelvraat' noemt Karin de TV. Met dat al zijn haar dagen, en vooral de weekends, eivol. Ze deelt haar tijd nu zeer systematisch in. 'Vroeger raakte ik in paniek als ik zoveel moest doen, maar nu bekijk ik met een koel hoofd mijn schema en houd me daar strak aan.' Heeft ze nog liefhebberijen, naast die ene* grote? "Ja, muziek. Ik ga graag naar het concertgebouw, maar het komt er niet zo vaak van. Ik houd ook van ruimte en licht, en dat heb ik hier in overvloed.' Vol welbehagen kijkt ze haar ka mer rond. De kastanjetakken in een vaas lopen al uit. (Van een onzer verslaggevers) De teken- en schildervereniging De Studievrienden organiseert in het najaar een tentoonstelling van eigen werkstukken. Dat is het belangrijkste nieuws, dat op de tiende jaarvergadering van deze Schledamse vereniging van amateurs uit de bus kwam. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.1S uur: Da gebroeders Karamazow MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 uur: Ik was een rebel. Apotheek} C. Jansen, Swammerdsmslngel 41. Nieuwland-Apotheek Wlbautplein 17. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Nederlandse keramiek; Ach tijd, waar ben je gebleven: Moderne Nederlandse -expressionisten (alle t/m' 22 maart). Diversen: MAR TINIT-KANTINE. 7.15 uur. SVV. spelregeltestwedstrljd. VOLKSGEBOUW, 8 uur: NVV-Be- stuurdersbond, lllmvertonlng. DONDERDAG Bioscopen PASSAGE-THEATER, 2 uur: De ge broeders Karamazow. Geen avond voorstelling. MONOPOLE-THEATER. 2. 7 en 9 uur: Ik was een rebel. Apotheek: C. Jansen, Swammerdansslngel 41. Nleuwland-Apothcek, Wlbautplein 11. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Nederlandse keramiek: Ach tijd, waar. ben je gebleven; Moderne Nederlandse expressionisten (alle t/m 22 maart). Diversen: PASSAGE-THEATER. 8 uur: gymn&s- ttekverenlglng Juliana, uitvoering. Dit is een gedeelte van de winkelstraat in de Londense voorstad Ilford, waar maandag *de ergste brand van deze eeuw' heeft gewoed, gefoto grafeerd op de dag na de ramp. De brand brak uit In een van Engelands grootste meubelza ken, Harrison Gibsons, die juist werd verbouwd en uitgebreid. Twco warenhuizen, twaalf kleinere winkels en tientallen flats over een lengte van 170 meter aan beide zijden van de straat, werden door de .brand geheel of gedeeltelijk in de as gelegd. Uit de verslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat het tiende verenigingsjaar een kleine teruggang te zien gaf, voornamelijk ontstaan door het vertrek van enkele leden. Om De Studievrienden weer eens in de publieke aandacht te brengen wordt in het najaar een tentoon- De Algemene Nederlandse Bouw- bedrijfsbond, afdeling Schiedam, deelt het volgende mee: Voor de loonderving over de twee de paasdag kunnen ter verzilvering worden aangeboden: 9 dagzegels So ciaal Fonds Bouwnijverheid: 2 week- zegels Vakantiefonds Schildersbe drijf; 3 loondervingszegels Loodgie- terszegelfonds. De verzilvering vindt plaats op maandag 23, dinsdag .24, woensdag 25 maart, 's middags van 2 tot 4 uur en 's avonds van 7.30 tot 9.30 uur. Losse zegels kunnen niet ter verzilvering worden aangenomen. Landbouw: verzilverd mag worden voor een bedrag van ƒ50.—. Dit kan uitsluitend bi) de afdelingen van de Agrarische Bedrijfsbonden, van 20 tot 28 maart 1959. Baggerbedrijf: Ingeleverd mogen worden 9 dagzegels: uitsluitend bij de werkgever in het baggerbedrijf of bij het .Vakantiefonds Baggerbedrijf. Ja- vastraat 52, Den Haag. Een extra-prijs heeft, de Schie- damse WSV Wandelvrienden behaald in de openingstocht van de Wandel sportkring, Rotterdam en Omgeving. De Schiedammers namen er met drie groepen aan deel. „Wij zulien ons moeten herzien op de middelen en de wegen om nog mensen voor de alcoholbestrïjding te winnen. Er zijn op dit moment nog meer alcoholpatiënten dan t.b.c.-patiënten. Wij zijn niet alleen verantwoordelijk voor ons zelf, doch ook voor onze mede mensen en het moet dit verantwoordelijkheidsbesef zijn, dat ons de nieuwe wegen doet vinden." Dit zei gisteravond in'het Volksgebouw de heer J. Schuitevoerder uit Utrecht, die ais algemeen secretaris het hoofdbestuur vertegenwoordigde tijdens de bijeenkomst van de afdeling Schiedam van de Ned. Vereniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken. Advertentie IJl. Een insluiper heeft gisteren uit .de woning van mevr, W. van der M.-K. aan de Boerhaavelaan 16a tc Schie dam een damesarmbandhorloge en een bedrag van 10 gulden ontvreemd. Buren hebben de man naar bin nen zien gaan. Hi) had huis aan huis gebeld en gevraagd of er iets te be hangen of te witten was. Ook by mevr. v. d. M, belde hij aan. Deze was echter niet thuis, maar had wel het raampje in de deur open laten staan voor leveranciers. De insluiper werk. had dus makkelijk Waarschijnlijk is het dezelfde man, die vorige week op klaarlichte dag in de Lorentzlaan inbrak en beweerde van de politie te zUn, toen hij tUdens zijn duistere bezigheden werd ge stoord door de thuiskomst van de be woonster. De heer Schuitevoerder huldigde tUdens deze bijeenkomst vyf jubila rissen, .te weten de heer J. van de Wel. mevrouw Smit-Huizinga, de heer A. Meerkerk (allen, vijftig jaar aan de vereniging verbonden) en de heer P. Smit en mevrouw Van de Wel (beiden vijfentwintig, jaar). Namens het hoofdbestuur speldde de heer Schuitevoerder hun het ere-insigne op en overhandigde hen een oor konde. In een rede tot de jubilarissen duidde spreker op de verschillen op het gebied van de alcohoibestrijding met vroeger. Omdat het alcoholge bruik sterk verminderd is en in die mate, dat alcohol in, tegenstelling met vroeger, geen 'maatschappelük probleem meer vormt is het thans moeilijk om mensen voor de „Blauwe NV" te winnen. Vroeger deed algemeen het gezegde opgang „Mensen, die drinken denken niet en mensen, die denken drinken niet." Tegenwoordig liggen de zaken enigszins anders. De opkomende ge neratie heeft de ellende niet gezien, die de alcohol vroeger teweegbracht. „U bent uw werk begonnen in een tüd met allerlei eliendige sociale wantoestanden, u bent erop losge trokken om propaganda te maken en wij kunnen thans zeggen, dat uw werk succes heeft gehad," zo richtte de heer Schuitevoerder zich tot de gouden jubilarissen. „WU, dat is deze generatie," zo vervolgde hij, „zullen trachten uw werk over te nemen." 'stelling van het werk der leden ge houden in het atelier, dat is onder gebracht in het gebouw Arcade aan de Lange Haven. Op deze expositie moei, zeker tot uiting komen, dat de teken- en schilderkunst wel tot de beste vor men van vrijetijdsbesteding mag worden gerekend. Onder leiding van de kunstschil der Jaap de Baat werken de leden in de wintermaanden op het atelier en 's zomers ln de vrije natuur. Voor hen, die er liefhebberij in hebben hun impressies met teken- stift of penseel te willen weergeven, bestaat altijd gelegenheid om tot deze vereniging als lid toe te.treden. De atelieruren zijn: op woensdag avond van zeven uur tot half elf of op zaterdagmiddag van half drie tot zes uur. De gezamenlijke wandelsportver- enigingen in Schiedam, aangesloten bij de Wandelsportkring Rotterdam en Omgeving, houden zaterdagmid dag om half drie een zangmiddag in het gebouw van Chr. Soc. Belangen, Lange Haven 73. Als dirigent zal de heer Lafeber uit Rotterdam optre den. Alle senior- en junior-leden van Trekvogels, Schiedam, Wandelvrien den, SWS OV en De Schledamse Tippelaars worden verzocht in uni form te komen. dat zU tot" de vereniging toetraden, I r'"k; zwemvereniging Start is Kon yan de arbeiders met _de «"ganisatie van liep driekwart zonder werk. Er was een misère en er was dus moed nodig om lid te worden. „U heeft met trouw en toewijding geko zen voor een leven, waarin voor alco hol geen plaats was," zo zei de heer Schuitevoerder, „er komt u hiervoor alle hulde toe." Het Vlaardingse gezelschap „Con Brio" had de bijeenkomst met een serie pittige liedjes geopend. De heer C. van de Hoek vertoonde een serie mooie kleuren-dia's over een reis naar Italië, die hjj heeft gemaakt. In het kader van een grote natio nale propaganda-actie organiseerde de protestants-christelijke vereniging tot verpleging van behoeftige chroni sche zieken Het Zonnehuis gister avond een film- en declamatie- avond in de remonstrantse kerk aan de Hoflaan. Het doel van de vereniging kwam duidelijk tot uitdrukking in de ope ningstoespraak van ds. J, van Rhijn, die vertelde hoe weinig aandacht er altijd besteed werd aan langdurige rieken. „Wanneer men eens een paar weken riek is, wordt men niet ver geten. Er komt altijd wel een fruit- mandje of. een bos bloemen, maar zodra het jaren gaat worden, ver flauwt het enthousiasme meestal al gauw," zo zei ds. Van Rhijn. Op het programma van deze avond stond csn tweetal films. Eerst zag men een bijzonder geestige poppen- film in fraaie kleuren van Joop Geesink, getiteld „Prins Elektron". De tweede film „De zeven stuivers" gaf een beeld van het Zonnehuiswerk in verleden, heden en toekomst. De film heet „De zeven stuivers", omdat deze destijds de grondslag ge vormd hebben voor de stichting van het Zonnehuis. - de vufde van de zes competitie-avonden van de Zwembond Rotterdam en Om streken, die zaterdag in het Sport fondsenbad te Schiedam wordt ge houden. De wedstrijden beginnen om half' acht. Enkele bekende Schiedamse zwemsters die deelnemen zUn: Cockie Gasteiaars, Jopie van Alphen Joke de Korte en Pauline van der Wildt, Tijdens het laden van de Noorse tanker Rimfonn, die in de haven van. de Nieuwe Matex in Vlaardingen ligt, is vanmorgen een laadboom aan boord van het schip losgeraakt en naar beneden gestort. Een arbeider van Wilton-Fijenoord kwam tussen de vallende laadboom en de reiing van het schip terecht. Hij moest met inwendige kneuzingen naar het Alge meen Ziekenhuis worden vervoerd. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt door de Haveninspectie een onderzoek ingesteld. HET WEKELIJKS spreekuur van de burgemeester van Vlaardingen op vrijdag 20 maart en vrijdag 3 april zal, in verband met zijn afwezigheid, worden waargenomen door de loco- burgemeester, de heer H. K. v. Min nen. Op vrijdag 27 maart zal in verband met Goede Vrijdag spreekuur worden gehouden. geen Uitslagen jubileumwedstrijden 5e klas biljarten: Uitslagen van gespeelde partijen in poule I bij OBK Vlaardingen: van Opstal Buddebohmer M. Smit A. Vermohrem A. v. d. Roest F. Rijsbergen A. Vermohrem G. Biddebohmer 50 50 50 50 50 50 50 50 50 15 50 43 28 50 50 28 25 25 36 36 43 43 36 10 36 4 2.00 0.60' 1.38 1.19 0.65 1.16 1.38 0.77 Poule 2. gespeeld bij de Confiance te Vlaardingen; A. Kentie 50 50 51 6 0.98 A. de Romph 50 41 51 6 0.80 P. van Reeven T. Brussaard v, d. Ende v. d. Vaart Molendijk Verhei) de Romph van Reeven 50 50 50 50 50 50 50 50 50 46 41 50 50 38 49 50 44 44 46 46 55 55 40 40 1.13 1.04 0.89 1,08 0.90 0.69 1 L25 Poule 3, gespeeld bij HVO te Vlaar dingen: A. de Kor ver P. V. d. Have 50 50 W. Schwagermann 50 J. Prein 50 v. d. Weijden 50 de Korver 50 50 49 27 50 50 11 39 31 31 0.86 0.79 0.69 1.28 1.61 0.35 Competitie poule 1, afdeling F: Entre Nous—DKC 2—6. J. Hcinebroek W. de Jong D. Verdam A. Niewaard R. Borrani J. Prein J. Koens 60 69 50 60 45 44 40 W. Schwagermann 28 60 45 56 60 32 44 31 28 26 11 26 7 43 11 43 6 32 32 39 39 2,30 1.73 1.30 1.39 1.00 1.37 0.79 0.71 Competitiewedstrijden in afdeling F:.de partijen RES—LEV zijn niet gespeeld. De jubileum wedstrijden in de Se klas poule 4 bij dc Karseboom zijn verschoven naar donderdag, hetgeen ook volgende week zai geschieden in verband met een reeds lopende twee kamp.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1