Veelbelovend programma voor 1 mei in Schiedam Cabaret, toneel en kindermiddag Zeecadetten 1958 zeer actief Wat gaat kind doen na lagere school mm V. Een trefpunt voor CJV-kring Zuid Kwart eeuw voorzitter van SCVDe Postduif V ol ley balconflict NOG niet o Vlciardingen-Schiedam spelen apart door WAT SCHIEDAM LAS Treffen tussen 2 Schiedamse judo-scholen Forum spreekt over de vraag: BRANDJE Judo-examens Onderhond levert niets op Bil j artuitslagen Dansprijs voor Schiedams paar <ST VRIJE VOLK DINSDAG. 7 APRIL 1959 PAGINA 5 Voor Herenmode TIMCO Wisselkoersen PTT'ers gezellig in Arcade bijeen Burgerlijke Stand cbiedammers j elkaar onder Thriller VisafsJag E-hal (Van een onzer verslaggevers) Het plaatselijke meicomité 1959 heeft voor de viering van de eerste mei in Schiedam een veelbelovend programma opgesteld: een to neelochtend in het Volksgebouw, een kindermiddag in Musis Sacrum en een cabaretavond eveneens in Musis Sacrum. De eerste mei valt dit jaar op een vrijdag en dat is de voornaam ste reden, waarom de grote avondbijeenkomst niet zoals vorig in het Passage-theater, maar in Musis Sacrum wordt gehouden. Dan nog zullen toch niet minder dan zeshonderd Schiedammers kunnen luis teren naar de meirede van Wim van Halm en genieten van een ge zellig cabaretprogramma. Aan het cabaret werken mee Max van Praag, Topy Smit, Willy Rex, Tonny Huurdemaa en het radio- accordeontrio van Jan Gorissen, Voordat dit bekende gezelschap het podium betreedt, zal men kunnen luisteren naar zang van de Schie- damse gemengde zangvereniging „Excelsior" ol.v. dirigent Leo Smit. r De ochtendbijeenkomst, die om half tien begint en in het Volksge bouw wordt gehouden, komt geheel voor rekening van het Schiedamse arbeiderstoneelvereniging Kunst na Arbeid. eHt ruim 40-jarige KNA, dat zijn sporen in de toneelwereld al ruimschoots heeft verdiend, zal Her man Heyermans' onvergetelijke stuk „Beschuit met muisjes" opvoeren. Ook voor de jeugd is dit jaar weer goed gezorgd. Zij worden 's middags om half drie in Musis Sacrum ver wacht, waar het spel „Opa Hompel en de lotgevallen van Hannes de gierige herbergier" van Hans Aan- dewiel voor hen zal worden opge voerd. Medewerking verlenen leden van de arbeidersjeugd 'Ruimte, de arbeidersgymnastiekveren. ARMA.de arbeiderstoneelvereniging KNA en het orbeidersmuziekgezelschap La Matinata. Zo gierig als de In dit stuk voor- knioende Hannes is het meicomité Voor het zeecadetkorps „Jacob van Heemskerck" te Schiedam was 1958 weer een jaar van actie, een periode, waarin veel werd gedaan, gezien en geleerd, aldus het jaarverslag. Dank zij de toestemming tot het gebruik van een leslokaal van de be- drijïsschoci Werf Gusto komen ver schillende instructievakken, met na- me praktische oefeningen in 't kaart- f passen, meer tot hun recht, Het ledental vertoonde een gezonde I doorstroming met een neiging tot 5 groei, hetgeen bedenkelijk is voor de beperkte accommodatie van het op leidingsschip de Spica. f Behalve de vele zeiltochten, welke naast de voordelen van het zeilen op zich zelf, in feite tevens excursies wa- ren, werden bezoeken gebracht aan 'net machinale bedrijf van Thomsen's Havenbedrijf N.V., de Onderzeedienst en de Britse Home Pleet. De cadetten s zagen de uitbreiding van onze han- s éelsvloot bij gelegenheid van de te waterlating van de „Spilbergen", de .Rotterdam" en de „Leiderkerk"; bij de laatste met vorming van een ere- l haag. Aan boord van de „Spica" ont gingen wij een groep van de CJMV. jOver ruimtevaart vernamen de ca- dettea het nodige in een vijftal lezin gen. Tijdens het landelijk zomerkamp te loosdrecht verwierf hetSchiedamse korps de zilveren beker voor de beste .prestaties te water en de zg. kleine wimpel voor de algemene indruk. Verder vonden er werkkampen aan... boord van dé „Spica" plaats in paas- ;en kerstvakantie en het traditionele f!pinkster-„ontberingskamp" aan de Brielse Meer. Op sportgebied had .men prettige ontmoetingen met de iiedrijfsschool van de werf Gusto op de grasmat en later op het water, waarbij Gusto zich dit jaar, met uit zondering van de atletiek, de meer dere toonde. In en om Scheveningen liepen de cadetten de jaarlijkse ALN- mars mee. In de wintermaanden werd op vrijdagavond gymnastiekles gege ten aan de kadetteu. Een zeecadettenraad, welke naar sualogie van de ondernemingsraden, dit jaar bij wijze van proef in het leven was geroepen, bleek een succes. Zodat de raad permanent zal blijven voortbestaan. niet, want de kinderen zuilen ook nog worden' gefracteerd. Kaarten voor de toneelochtend zijn verkrijgbaar bij: mevr. J. Smidt- Kosters, Rotterdamsedijk 4c; C. H. Steens, Burg. Stiilemeijerlaan 28; R. Krikke,. Lekstraat 76; C. van den Hoek, Westfrankelandsestraat 91a. Kaartjes voor de kindermiddag kosten 35 cent en men kan ze afha len bij de volgende adressen: mevr. Brand, Gordonstraat 31mevr. Weer gang, Dr. Boslaan 18; mevr. Osse- waarde, Voornesestraat 19a: mevr. v. Os, Nw. Mathenesserstraat 90; mevr. De Braaf, Westfrankelandsestraat 115b; mevr. Weihouwer, Lorentzlaan 36b; mevr. v. Woerkom, Graaf Flöris- straat 79. Kaarten voor de grote cabaret avond zijn verkrijgbaar bij de bodes van de bij de NVV-Bestuurdersbond aangesloten organisaties, bij de wijk- leiders van de Partij van de Arbeid en misschien nog op de avond van de eerste mei aan de zaal. Advertentie LM. Zaterdagavond vond in het Sport centrum Schiedam voor de eerste maal een treffen plaats tussen de ju doscholen van Bishoff en Huisker. In een gespannen sfeer, zoals bij plaat selijke ontmoetingen gebruikelijk is. werd er fel en fair gestreden. Het eerste juniorenteam van Huis ker verloor van de school Bishoff, het tweede nam goed revanche en won met 67-20. Bij senioren had Huisker twee teams op de mat gebracht en zjjn beste mensen over deze twee groepen verdeeld. Wellicht mede hierdoor bleef de judogreep van Bis hoff hen de baas. Ter gelegenheid van de lance ring van de automobielmodelleii 1959 wordt op 7, 8 en 9 april van 10 tot 23 uur een auto-show gehouden bij garage W. J. Kuil aan de Soenda- laan. Het zal dit jaar voor het eerst zijn, dat de Schiedamse A. H. Ger- hardschool (die pas twee jaar bestaat) een klas leerlingen aan het voortgezet onderwijs aflevert. Het was daarom een goede gedachte van de oudercommissie van de Gerhardschool om de ouderavond, die gisteren in het Wijkcentrum gehouden werd, in het kader van de mogelijkheden na de lagere schooi te zetten. Een zeer deskundig forum, bestaande uit mejuffrouw A. Vis, directrice van de Huishoud- en Industrieschool, de heer M. P, Hejjbber, hoofd van de Willem de Zwijgerschooi voor ULO cn de heer Meijer van de Technische School, belichtte onder voorzitterschap van het hoofd van de school, de heer P. J. Mulder, uitvoerig de wegen die het kind, dat van de lagere school afkomt, kan inslaan. De wereldraad van kerken heeft een beroep gedaan op zijn leden om hulp te verlenen aan de minstens 18.000 Tibetanen, die naar India en Nepal zijn gevlucht. De raad roept tevens op tot hulpverlening aan de slachtoffers van de overstromingen in Madagascar. if*#. (Van onze biljartmedewerker) Voor de Vierspelenkamp werden igisteravond bij de BV De Sluis in 'Schiedam de partijen gespeeld tussen ;B. van Soelen (Entre Nous) en M. Kooi] (De Sluis). De 5—3-uitslag in set' voordeel van Van Soelen bewijst ikel, dat ook Kooi) een tegenstander jts, met wie terdege rekening dier.t gehouden te worden. I Dit heef Van Soelen gisteravond DINSDAG BlOXOptn: ?tóSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Pikant verlof, •RONOPOLE-ZHEATER. 2, 7 en 9 uur: ïxeuchle van „De rode Engel". Apotheek: poule», Hoogstraat 20. Ten toona tellingen STEDELIJK MUSEUM, 105 uur; Leven om te fotograferen (foto's van EU van der Risken). Diversen; BUSIS SACRUM, 8 uur: Vegla, revue ..Cocktail en Confetti" van Eens .van Dorth. VOLKSGEBOUW: 8 uur: PvdA. mr. Su'aUe spreekt over de politieke K. WOENSDAG Bioscopen: ÏASSAGE-THEATER,2 en 8,IS uur:i «kant verlof. «OSOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u.: rrenchie van „De rode Engel". Apotheek; oovka. Hoogstraat 28. tentoonstellingen: «tbdelijk MUSEUM, 10—5 uur: om te fotograferen (foto's Ed van der Elsken). Wversen; vbLKSQEEOUW, 3 uur: AN MB, hul- Jubilarissen, ripl SACRUM, 8 u.: Geron brengt »net onstuimige hart". dan ook ondervonden, al zag het er bij de libre partij niet naar uit, want toen Van Soelen zijn 275 vol had, noteerde Kooij pas 54 van de beno digde 200 caramboles. Nu was Van Soelen in deze partij wel „op zijn best" en. voof elke tegenstander on genaakbaar, want in 14 beurten stootte hij zijn 275 caramboles bijeen. Doch bij de cadre-partii was alle superioriteit van Van Soelen verdwe nen en het heeft weinig gescheeid of Kooi) had deze pa-rtü gewonnen. Ge ruime tijd had deze speler een ferme voorsprong en toen Van Soelen in zijn 21e beurt met een serie van 20 op 177 was gekomen had Kooü nog 11 caramboles nodig. Bij bracht het maar tot 9, waarna Van Soelen zijn kans greep en zijn 200 volmaakte. De nastoot voor Kooij bracht nog „re mise". Bij de eenbandspartij waren slechts 16 beurten nodig om Van Soelen overwinnaar te maken, al was aan vankelijk Kooij de toonaangevende man. Van Soelen had in 18 beurten zijn 30 vol, waar tegenover Kooij slechts de helft kon plaatsen. Bij het driebandenspel waren de rollen echter gekeerd en was Kooij verreweg de sterkste. In 37 beurten had deze speler zijn 20 bijeen, terwijl Van Soelen het tot 9 bracht. De uitslagen zijn: Libre partij Van Soelen 275 275 14 83 19.63 Kooij 200 54 14 18 3.85 Cadre partij: Van Soelen 200 Kooij 150 Eenbands partij: Van Soelen 30 Kooij 30 Driebanden*. Van Soelen Kooij 20 20 200 150 30 15 9 20 22 22 16 16 37 37 34 .17 9.09 6.81 1.875 0.937 0.243 0.540 Een schoorsteenbrandje woedde gistermorgen in de keuken van het pand L. Nieuwstraat 193 te Schie dam. De brandweer heeft het hout werk op de schoorsteen, dat vlam had gevat, verwüderd. Maandagochtend werd een vijftigtal zwanen, die bestemd zijn voor de Amsterdamse Slo- terplas, in Schiedam gevan gen. Bij de vangst liepen enkele gemeente-arbeiders, die als jagers optraden, beten en schrammen op van de woe dende zwanen. Eén werkman kreeg zelfs'een stevige beet in zijn neus Op de foto zien tee hoe een van dc „emigranten" de eerste schreden op weg naar zijn nieuwe woonplaats aflegt. In Amsterdams Sloterplas wacht hem een kostelijk maal groene algen en ongetwijfeld vele stukjes brood, die de kleuters daar uit de buurt hem zullen aanbieden. 6 APRIL Engels pond 10.62410.623 Amerik. dollar '3.11 3.778 Franse frank 76.87t—76.971 Belgische frank 7.5517.56 Zwitserse frank87.3487.30 Zweedse kroon 72.92172.971 Duitse mark 90.239028 Deense kroon54.84154.891 Noorse kroon 53.03—53.08 Canada 3.9U—3.918 Italiaanse lire 60.77160.821 Oostenrijkse schilling 14.57314.583 Voor meisjes met zes jaar lagere school zijn er op de huishoudschool tal van mogelijkheden, aldus vertelde mej. Vis. Het voornaamste is, dat er op de school aan de typisch vrouwe lijke vórming wordt gedaan. Elk meisje krijgt eerst twee jaar primaire opleiding, die voor ieder gelijk zijn. Daarna is er de mogelükheid om een vakopleiding te kiezen. Tijdens de primaire opleiding krij gen de meisjes les in de huishoude lijke vakken als koken, huishoudkun de, wassen, naaien, enz. Er zijn in Schiedam drie beroeps opleidingen, te weten voor ieerling- verkoopster, assistente in de huishou ding en naaister. Elke opleiding duurt i één jaar. I De heer Heüboer vertelde, dat er op het moment een grote stroming van leerlingen naar de ulo is, die er niet geschikt voor. .zün:>.rNaast -het' staatsdiploma bestaat, er ook nog een schooldiploma en te veel ouders, al dus de heer Heüboer, sturen het op dit diploma aan. Een oplossing voor de leerlingen, die niet geschikt zijn voor de ulo kan misschien de Tech nische School ziin in deze eeuw van techniek. Over de mogelijkheden van deze school sprak de laatste spreker, de heer Meyer. Na de pauze beantwoordde het fo rum vragen uit het publiek en vertel de de heer Mulder nog iets over de schoolreisjes en het verblijf in het Schoolbuitenhuis te Oosterhout. Onder grote belangstelling is zaterdagmiddag in de Strijensestraat in de Gorzen ,,'t Trefpunt" geopend, het eigen clubgebouw van de kring Zuid van de Christelijke Jeugd Vereniging. Het nieuwe gebouw, dat uit een grote zaal beneden en twee kamers boven bestaat, was oorspronkelijk een ivaterstokerij met een woon huis, doch werd later tot een garage gedegradeerd. De eigenaar van het pand, de heer M. Schwagermann, stelde het in juni 1958 ter be schikking van ie CJV en de heren D. L, van der Kruit en J. Velt- huizen hebben sindsdien avond aan avond aan de verbouwing ge werkt, zodat zaterdag om vier uura door Jaap Schwagermann en Cobi de Bruin de vlag gehesen kon worden op het gebouw en Jamde Knoest en Jan van Loenen het lint, dat de toegang nog afsloot, konden doorknippen. De federatievoorzitter van de CJV, de heer W. F. de Wolff, zei dat de gehele federatie zich verheugt over de mijlpaal, die thans bereikt is. Ruim zeventig jaar is de CJV in Schiedam verstoten geweest van een eigen clubhuis en nu kan binnen drie maanden na „Jeugdhaven" al een tweede eigen gebouw in gebruik wor den genomen. Hy bracht dank uit aan de heren Van der Kruit en Velthuizen, die ter zijde gestaan door een groep oud- CJMV'ers en een aantal jongelui, de verbouwing tot stand brachten. Hy noemde met name een aantal helpers, onder wie Joop Waas, die evenals bü „Jeugdhaven" het schilderwerk voor zü nrekening nam en onder andere Srachtige muurschilderingen aan- racht. Als men de verbouwing door een particulier had laten uitvoeren, had dat zeker veertienduizend gulden ge kost, zo zei hy. Veel dank is ook ver schuldigd aan diverse instanties, die financieel steun verleenden. Het aan nemingsbedrijf Muüs en De Winter stelde bü voorbeeld de helft van de benodigde materialen gratis beschik baar. De leden van de ontspanningsver eniging van de posterijen „PTT" wa ren zaterdag voor het laatst in dit seizoen in Arcade byeen om te ge nieten van de cabaretavond, die het bestuur daar voor hen had georga niseerd. De voorzitter, de heer A. Vertinde, verwelkomde in zün openingswoord de afgevaardigden, uit Vlaardingen en drukte de wens uit dat het con tact met Vlaardingen. in het komen de seizoen weer verstevigd zal wor den. Verder deelde hij mede, dat de afdeling voetbal van PTT binnen kort weer actief wordt. Zü zal onder andere deelnemen aan de zomer avondcompetitie en de PTT-compe- titie. Het gezelschap „Het Weerhuisje" zorgde er voor 'dat de aanwezigen zich vermaakten. Eddy Schuyer was een voortreffelyke goochelaar en voerde met zün vrouw Jacqueline Schuyer en de cabaretière Cora Ville een aantal kostelüke sketches op. Het mondaccordeontrio The Snap shots boekte veel.succes. De muzikale omlijsting was in de vaardige handen van Theo Waas. Na afloop zorgden The Sounödiggers voor genoeglijke balmuzivk. Geboren: Geertruida E.dvJ Koe- vermans en L F A Oosterveer; Cas- parina H, tl v T W P Schoenmakers en J M T de Kaper; Lena, dv GA Harte en A van Duijn; Manita, d v F J v d Stel en R P W 't Gilde; Cor nelia M E, d v T S de Vette en W G J Roeling; Frank, z v H Aarssen en L Lok; Richard, z v I Kamermans en M A M Westdük; Teunie E, z v E Visser en C, v d Steenhoven. De wykdonimee. ds. J. D. Smids, bood zyn felicitaties aan en zei het Trefpunt enorm beiangrük te vinden. Hij hoopte op een goede samenwer king tussen de CJV en de kerk. Na mens de Hervormde Jeugdraad sprak mejuffrouw G. Mak. Zij drukte haar bewondering uit over het werk, dat verricht was en hoopte dat het werk van de CJV iets zal gaan of iets blijft betekenen voor vele jongelui. Verder spraken nog de heer Kor- peraal, de jeugdouderling van de Bethelkerk ,de heer Sonneveld na mens het OOV, de heer Schwager mann, de „huisbaas", die naast zyn felicitaties nog tweehonderd gulden aanbood om het ongedekte bedrag van duizend gulden te verminderen Hierna bleven de aanwezigen nog geruime tüd büeen en was er gele genheid om het gebouw te bezichti gen. De leden van de Katholieke Kring krijgen donderdagavond in het Pas sage-theater een Victoriaanse thriller te zien. De toneelgroep Purk komt naar Schiedam met het stuk „Streep door de rekening" van Stuart Ready. De regie is in handen van Guus Verstraete. Aanvang acht uur. Prenten Onder de titel „Weg naar prenten" verzorgt mej. Rift Janse. pedagogisch ambtenaar van het museum Boy mans-Van Beuningen, vrijdag in het Stedelijk Museum te Schiedam een demonstratieavond over grafische kunst. De bijeenkomst, die om kwart' over acht begint, staat onder auspi-. ciën van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum. Geron In het kader van dc toneelwed strijd van de Schiedamse Gemeen schap geeft Geron vrijdagavond in Musis Sacrum een opvoering van „Het onstuimige hart" van John Patrick. Op de twee avonden daar voor (woensdag en donderdag: voert Geron ditzelfde stuk voor eigen kring op. Zivemmen Het Sportfondsenbad Schiedam or ganiseert zaterdagavond om half acht een afzwemfeest. Het diploma- zwemmen zal worden afgewisseld met demonstraties kunst- en show- zwemmen. komisch springen e.d., terwijl het Sporthuls Ritman een show van bad- en sportkleding zal verzorgen. In het gezellige clublokaal aan de Broersvest hield de SCV De Postduif gisteravond een feestvergadering ter gelegenheid van het zilveren voorzittersjubileum van Piet van Os. Een kwart eeuw de voorzittershamer hanteren in een postduivenvereniging, die nu zo ongeveer achtentwintig jaar bestaat, is op zich zelf reeds een uni cum. De wijze, waarop echter Piet van Os de belangen van de Schie damse postduivenliefliebbers uit eigen vereniging en ook daar bui ten heeft gediend, vraagt om waardering. Dit weekeinde zijn de volgende leerlingen van het Sportcentrum Schiedam voor hun examens judo of jiu-jitsu geslaagd: Gele band: J. P. Aalders, W. P. van Boesschoten, F. A. Bierman. W. Hage en P. van Vollenhoven. Oranje band: D. B. Groenendal. Afgewezen werd één kandidaat. 2e graad jiu-jitsu: C. v. d. Boom, A B. Blogg, J. J. Bolkenbaas en W. Grauw. Ook hierbij werd één kandi daat afgewezen. De examens in het Sportcentrum Huisker ziin altijd voor belangstel lende toegankelijk. Het eerstvolgende wordt gehouden op zaterdagavond 2 mei. ROTTERDAM, 6 april. Aan de visafsiag alhier werden van IJmuióen en elders 350 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren; Tong midd. 2,70 —2,80; Heilbot 2,50—2.70 p. kg.; Schol midd. 38—43; Schol klein 19— 28; Schelvis midd. 3843; Kabeljauw gr, 4548; Kabeljauw midd 3537; Kabeljauw klein 2830 Zeewolf 35 37; Makreel 25—27; Wijting 15—25 p. kist. Penningmeester N. in 't Hol sprak namens medebestuurders en leden waarderende woorden. Hij bood zün voorzitter een fraaie polshorloge aar; en een staande schemerlamp. Ook mevrouw Van Os werd in de hulde betrokken, zonder de medewerking van zün echtgenote is het voor een duivenliefhebber immers moeilijk zijn geliefde sport te beoefenen. Namens het district Rotterdam voerde de heer N. de Roode uit Vlaardingen het woord. Een grote fruitmand was het geschenk van het bondsbestuur. Na hem werd nog ge sproken door de heren T. van Biezen en T. van Iten. In zün dankwoord richtte de ju bilaris zich vooral tot zijn mede- - bestuurders, hierbij de wens uit sprekend, dat de vereniging er niet alleen een mag blijven- van duiven- liefhebbers maar op de allereerste plaats een van vrienden. Hij ver wacht nu spoedig zyn taak te kun nen overdragen aan een jongere kracht, die dan bezield zal moeten zün met deze zelfde gedachte. Driebanden. Poule 1; Vermeulen 30 30 60 4 0.500 Smit 30 17 60 3 0383 Poule 2: Bleeksioot 30 25 107 3 0333 Schepen 30 30 107 3 0380 De Ruiter 30 30 58 5 0317 Schepen 30 16 58 3 0375 Poule 3: Valkesteijn 42 16 36 4 0.444 Hendriks 30 30 36 6 0.833 Jubileumwedstrijden. 3e klasse: Jacobs Valkesteijn 100 92 35 9 100 100 35 16 4e klasse. Poule 2: (Van een volleybaimedewerker) Het volleybalconflict tussen enerzijds de Schiedamse en Vlaar- dingse verenigingen en anderzijds het bestuur van de afdeling Rot terdam van de NeVoBo is nog steeds niet opgelost. Dit ondanks een gesprek, dat bestuursleden vati de „rebellen" en een afgevaardigde van het Rotterdamse bestuur met elkaar hadden jn de afgelopen week. Bij dit gesprek was eveneens een afgezant van het hoofd bestuur uit Den Haag aanwezig. Maar doeltreffende resultaten heeft dit gesprek geenszins opgeleverd. Het conflict ontstond aan het begin van het seizoen, toen een ver zoek van de Schiedamse en Vlaardingse verenigingen aan het Rot terdamse bestuur door laatstgenoemde werd afgewezen. Het verzoek behelsde een aanvrage om thuiswedstrijden in eigen zaal te mogen spelen. Tot dat moment moesten de Schie dammers en Vlaardtp.gers al hun wedstrijden in de E-hal te Rotter dam spelen. Aanvankelijk toege staan, werd het geweigerd onder druk van de Rotterdamse verenigingen. Daarop traden Schiedam en Vlaar- Uit de statistiek van de Gemeente lijke Openbare Leeszaal en Biblio theek te Schiedam blijkt, dat in de afgelopen maand aanzienlijk minder (bijna vierduizend boeken!) is gele zen dan vorig jaar maart. Totaal aantal uitleningen: romans 10.460 (v. j. 11.941) studiewerken 6.583 (v. j. 7385) kinderboeken 7.926 (v. j. 9.571). Totaal 24.969 <v. j. 28.797). Centrale bibliotheek Lange Haven: romans 5367 (v. j, 6119) studiewerken 4009 (v. j. 4411) totaal 9376 (V. j. 10.530). Jeugdafdeling: Jeugdboeken 1785 (v. j. 2553) Jsugdstudieboeken 1264 (v. j. 1535) totaal 3059 (v. j. 40SS). Filiaal Dwarsstraat: romans 975 (v. j 875) studiewerken 277 (v. j. 285) jeugdboeken 790 <v. j. 785) totaal 2042 (V. j. 1945). Filiaal Kethel: romans 670 (v. j. 793) studiewerken 178 (v. j. 184) jeugdboeken 587 (v. j. 893) totaal 1435 (v. j. 1870). Filiaal Lorentzlaan: romans 1457 (v. j.1876) studiewerken. 902 (v. j. 1165) jeugdboeken 1124 (v. j. 1531) totaal 3483 (V. j. 4572). Uitleenpost Lindenhof: jeugdboe ken 178 (v, j. 185) romans 36 (v. j. 52) totaal 214 (v. j. 237). Uitleenpost ziekenhuis: romans 238 (v. j. 303) studiewerken 3 (v. j. 3) totaal 241 (v. j. 306). Filiaal dr. Wibautplein romans: 1533 (v. j. 1629) studiewerken 1173 (v. j. 1199) jeugdboeken 2126 (v. j. 2016) totaal 4832 (V. j. 4844). Correspondentschap Maasdijk: ro mans 184 (v. j. 294) studiewerken 33 (v. j. 38) jeugdboeken 70 (v. j. 73) totaal 287 (v. j. 405). Houders van leeskaarten 5509 (v. j. 5424) Boekenbezit 57.974 (v. J. 58.244). dingen uit de afdeling Rotterdam, daarmee tevens uit de NeVoBo, en gingen zy een eigen competitie, spe len. Enige weken terug werd een Schiedams bestuurslid vanuit Rotter dam benaderd. Men wilde proberen alsnog tot overeenstemming te ko men. De voorstellen van Rotterdam hielden onder andere het volgende in: Terugkeer tót de afdeling Rot terdam. Op een algemene ledenver gadering met het voorstel komen thuiswedstrijden in eigen zaal te mo gen spelen. Vooral de Set Up-afgevaardigde J.v. Zelm uit Vlaardingen maakte hier bezwaar tegen. Met deze voor stellen werd niets concreets bereikt, want bij stemming op de algemene ledenvergadering hebben de Rotter dammers een ruime meerderheid. Zodat dit voorstel zonder meer ver worpen zal worden. Op zün vraag in welke klasse de ploegen zouden gaan speien bü een eventuele terugkeer, kreeg hü als antwoord de derde klas se. Dit is onaanvaardbaar voor de „afgescheidenen". Van Rotterdamse züde werd verder meegedeeld, dat het in de bedoeling ligt om in de toekomst alleen de hoofd- en overgangsklasse-teams in de E-hal te laten spelen. .Daar tegenover staat weer, dat de gemeen te Roterdam nog steeds geen toe stemming verleent voor het spelen van eompetitic-wcdstryden in gym nastieklokalen. Al met al is het resultaat van het onderlinge overleg nihil geweest en de plannen tot vorming van een nieuw NeVoBo-distriet horen nog steeds niet tot het verleden. De toenadering van Rotterdamse zijde was bij voorbaat al tot misluk king gedoemd. Terecht eisen de Schiedammers en Vlaardingers bü hun terugkeer Jiaar de afdeling Rot terdam zekere garanties. Niets veranderd Maar deze worden in geen enkel opzicht gegeven. De toestand Is nog precies zoals bij het begin van het seizoen, toen men besloot het district Rotterdam te verlaten. Wat van de voorstellen echter vee) weer stand zal ondervinden en onaan vaardbaar zal blijken te zijn is het feit dat alle ploegen opnieuw zullen moeten beginnen in de derde klasse. Dit wordt op geen enkele wijze gerechtvaardigd, want het spelpeil van de meeste ploegen, die deel na men aan de onderlinge competitie, lag beslist hoger dan dat van de der de klasse. Wü denken hlerby spe ciaal aan de ploegen van Set Up (Vlaardingen), Willem de Zwyger- school en Juliana (beide Schiedam). Sterk is ook het argument, dat de sfeer en belangstelling (dus ook de propaganda) beier is in de onder linge competitie dan wanneer er in de E-hat gespeeld wordt. Wedstrij den met meer dan 50 toeschouwers waren geen uitzondering, terwijl in Rotterdam men vrijwel zonder pu bliek speelde. Zoals de zaken er nu voor staan, blijft inderdaad de enige oplossing een nieuw district. Wanneer hier tenminste het hoofdbestuur uit Den Haag mee akkoord kan gaan. - De algemene vergadering van de coöperatie De Voorloper te Vlaar dingen zal dit jaar dinsdag 28 april, 's avonds om 8 uur In het Volksge bouw .worden gehouden. Aftredende bestuursleden zün S. K. Bravenboer, J. L. Andriessen en K. Boer en af tredende commissarissen zün mevr C. Roodenburg-Hoppe. A. Seller en A. J. Teunissen. Allen zün herkies baar. v. Genderen Verbeek v. d. Meijden Boogaart Smit v. Ryn v. d. Meüden Van Rün Boogaart Verbeek Poule 3: v. Marle Van Wyk De Vette v. Stolpe Roetman Coens v. stolpe v. Marle v. Wü'k Roetman Alphenaar Coens 75 75 75 75 75 75 75 52 75 75 75 75 37 75 41 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 62 75 55 55 43 48 48 48 56 56 54 54 4e klasse, poule 5: v. Duikeren Mouthaan 75 75 62 75 45 75 75 71 75 56 75 49 63 75 54 75 42 42 35 35 47 13 47 7 35 13 35 5 38 38 36 36 3e klasse, poule 1: Libregts Zeebregtse v. d. Brugge Jacobs Valk Post Huiskes Groen Libregts v. d. Brugge Huiskes Valk Post Groen 10Q 68 100 100 100 66 100 100 100 100 100 77 100 83 100 100 100 62 100 100 100 75 100 100 100 77 100 100 42 5 42 12 44 8 44 12 36 19 36 15 48 17 48 19 46 8 4b' 10 44 15 44 15 43 8 43 10 40 6 40 12 2.62 2,85 1.36 136 0.77 1.56 0.85 1.56 0.92 1.33 1.14 1.38 1.47 1.78 138 2.14 139 1.51 2.14 1.60 1.97 1.36 1.75 2.08 138 1.78 134 237 1.83 2.77 2.08 1.63 1.80 2.17 1.40 2.27 1.74 2.32 1.92 2.50 By de jaarlijkse dansfestünen om de Maaskant-trofee te Rotterdam heeft het jeugdige Schiedamse dans paar Ria Korpel en Kees Sitton in de A-klasse de eerste priis behaald.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1