Voor Schiedammers slecht weekeinde Moeilijke 40 miljoen kost Tweemaal remise in ierspelenkamp Geslaagd afzwemfeest1 in Sport fori dsenbad Na 20 volgt 3: minder moeilijk CLUTENBA morgen open Veel belangstelling voor jaarfeest van 'Bravo 4 Serie inbraken in Schiedam Duivemiieuws VCJC speelt tamme klucht GEVAARLIJK BALKENGAT ZATERDAGMIDDAGVOETBAL V chiedamme Esperanlö-agendo Heler krijgt kout op hoofd Bil j ar Lui islagen SPOELINGBRUC AFGESLOTEN HET VRIJE VOLK DINSDAG 14 APRIL 1959 PAGINA 4- Aalburg- HBSS 4—1 Baren drechlPP SC 40 ■RSMGTB 2—1 Brug Voor Herenmode TiMCO R.W.20 VLAARD SCH/fc DAM (Van onze sportredactie) Niet één enkel winstpunt hebben de Schiedamse zaterdagmiddag- clubs het afgelopen weekeinde kunnen boeken. Zelfs kregen «'IBSb erL.PPSV opmerkelijke nederlagen te incasseren respectievelijk van 4—1 en 4—0. De nederlaag van GTB bleef beperkt tot 3—1. GSS had een rustdag. Rijksweg 20 kómt er in '66 of '67 klaar Op 25 maart meenden wij in deze rubriek te moeten duiden op een too r drie Schiedamse amateur- acteurs weinig bevredigende gang van zaken bi; de Schiedamse Ge meenschap, tóen aan de heer Lou de Groot opdracht werd gegeven een vakantie-revue te schrijven, kort na dat de heer De Groot zijn veto had uitgesproken over een- revue-manu scriptvan de bedoelde drie auteurs. Thans heeft de eindredacteur van het maandblad De Schiedamse Ge meenschap onder het misleidende kopje ..Hei is al feest voordat het icest. begonnen is" een bits artikel tje geschreven, waarm hij zegt dat .dit stukje bij hem een weinig gun stige indruk heeft. achtergelaten, orn aat het bijna van a tot z onjuist is.'' Het enige wat zou kloppen is het feit, dat drie heren een revue heb ben geschreven. Maar dan gaat de bG-redacteur opsommen wat er zoal onjuist is en hij doet dat heel netjes systematisch, puntsgewijs. „De Sectie Toneel heeft er niets mee te maken, punt één'', begint hij kloek. En dit kan hij -natuurlijk tuél schrijven en laten drukken,'maar het n per se niet iBaar. Op de eind vorig jaar gehouden jaarvergadering van de Sectie Toneel kwamen enkele le den met de suggestie zelf eens een vakantie-revue te schrijven. De .sec tie. althans het bestuur, verklaar,de ttch ermee akkoord en moedigde de heren, ook naderhand, zelfs aan. Gelooft de SG-reüacteur niet, dat het zo ts gegaan'.' Hij moet dan maar eens Het Nieuwe Stadsblad van 24 december 1958 naslaan, waarin een zekere Sebastiaan, het pseudoniem van een lid van de bestuursraadf!) van de SG, vertelt over de plannen tan de Sectie Toneel. Deze Sebas tiaan schrijft: „Maar er is meer. Er is het plan voor een hardstikkc origi nele revue. Niet meer uit de la van een of andere vakman, nee: een bloedeigen Schiedamse revue. De he ienenz. Met die. een of andere vakman wordt kennelijk de 'heer De Groot bedoeld, die reeds enkele ma len een revue voor de vakantie fees ten heeft geleverd. Dit- alles toont genoegzaam aan, dat het revue-plan geen zuiver parti culiere aangelegenheid was, maar een zaak waarbij de Sectie Toneel ten nauwste was beirokken. „De SG vond hel manuscript niet verdienstelijk, want de SG heeft er ztch met mee bezig gehouden, punt twéé," aldus de SG-redacteur weer. En dtt vinden wij zacht uitgedrukt een zeer vreemde opmerking, Drie door SG-leden aangemoedigde Schie dammers spannen- zich in voor de SG een vakantie-fevue te schrijven en als het manuscript klaar is, dan neemt de SG zich nog met eens de moeite om er kennis van te nemen. Dit komt ons zo absurd poor, dat wij dit niet willen geloven. We weten dan ook teel beter. Of meent de SG-re dacteur, dat de Sectie Toneel een in stituut is, dat geheel los staat van de Schiedamse Gemeenschap? Ten slotte komen wij aan 's redac teuren dérde en belangrijkste punt: „Het vakantie-comité 'heejt de heer De Groot opdracht gegeven een re- i ue samen te stellen voor het komen de feest, punt drie. Daarbij is zijde lings te? sprake gekomen of er iets met Schiedamse tekstschrijvers viel te beginnen. Toen bleek, dat de be doelde heren op eigen initiatief (en de schrijver vergeet dan: en met me deweten van en gesteund door de Sectie Toneel - red,) een revue had den geschreven, dat de mogelijkheid leeds was onderzocht, of de heer De Groot met die tekst iets kon doen (en de schrijver vergeet weei wat: uitsluitend en alleen door de heer De Groot luas deze mogelijkheid onder zocht, geen bestuurs- of sectie-lid van de SG was eraan te pas gekomen), dat de heer De Groot meende dat slechts enkele gedeelten eventueel bruikbaar waren maar dan omge werkt, dat de schrijvers daarmee niet akkoord gingen, waarop het vakan tie-comité overging tot het volgende agendapunt". Men ziet: het is de heer Dc Groot geweest die dc wet heeft uitgemaakt. Onze conclusie: de SG-redacteur die re zich voortaan .beter op de hoogte tc stellen voor hij spitse en bitse stukjes gaat lanceren. Als ons com mentaartje van a tot z onjuist was, zouden wij graag (maar dan goed geargumenteerd) horen, waar al die onjuistheden zaten. De Sectie Toneel van de SG ging toch indertijd akkoord met het plan can de bedoelde drie heren, het was toch alleen en alleen de heer De Groot die het manuscript beoordeel de. het was toch nadien dat de SG het schrijven van- een revue gunde aan de heer De Groot? O) 'weet de SG-redacleur met, wat er in de ge meenschap leeft' (Van een onzer verslaggevers) Het zal wel 1966 worden - en misschien wel 1967, maar rijks weg 20 kómt. Uit zal het zijn met die voor automobilisten zo moeilijke doortocht door de stedenrij: Rotterdam-Sehiedam- Vlaardingen. Even benoorden de bebouwde kernen zullen zij een kruisingsvrije snelweg vinden, tweemaal drie stroken breed. In bet oosten aansluitend op rijksweg 13 en rijksweg 3; in het westen verbinding gevend met de Beneluxweg. Jaudon, la 16an de aprilo ldub- vespero. Konversacia vespero ce fa- milio Van Gink. Ploegstraat 19. La kafo estos bongusta kaj sldlokoj estos suficaj. Het wordt een moeilijke weg. Een zelfs voor Waterstaatsmensen nogal zware operatie. Omdat de grond erg slecht is en een bij zondere behandeling nodig heeft, maar ook omdat in dit dicht bevolkte deel van Nederland tal van bruggen en viaducten nodig zijn. De kosten zijn dan ook navenant: ze belopen naar ra ming zo'n veertig miljoen. Zes of zeven jaar: het lijkt nogal veel voor een weg, die niet zo ver schrikkelijk -lang is. Het zit hem met alleen in. de gelden, die nodig zijn, maar ook in die slappe, zo bij zonder bewerkelijke bodem. Depaal- de delen van de weg zuilen niet on middellijk worden verhard., Men laat? zé een tijdlangjliggen om de grond goed te laten 'zakken. „Het meest economisch is, er vrij lang, over te doen", zeggen de mensen van Wa terstaat. Op weer andere plaatsen is het nodig het water uit de bodem te per sen. Men heeft daarvoor een nieuwe methode ontwikkeld, die door des kundigen de „verticale drainage" wordt genoemd. v Weinigen realiseren zich dat.,- maar eigenlijk is van rijksweg 20 al een goed stuk klaar. Dat Is de weg, die loopt van de Broekweg, even benoorden Vlaardingen, via Maassluis en het Westland naar Den Haag. Een tweestrooks rij baan ligt er nu: er komt straks een tweede naast. Het tweede deel, dat door de man nen van Waterstaat zal worden aan gepakt, loopt van de Foldervaart tot aan de Broekweg; en ten slotte zal men de weg via de Spaanse polder aansluiten op de verkeerscircuns aan het begin van rijksweg 13. Dat wordt een zaak op zich zelf, want uiteraard zijn we er met de twee daar pas ge reedgekomen circulatieplemen nog lang met. Er is nog heel veel meer in het vat. Want: zodra de drukte dat nodig maakt zal rijksweg 20 onder het noordelijke circulatieplein worden doorgevoerd om een kruisingsvmje aansluiting op rijksweg 3 te garan deren. Er is voor rijksweg 20 als wij al zeiden een hele reeks kunstwerken nodig; maar van groolse allure be looft de aansluiting op de Benelux weg te worden. Hoe het stelsel van viaducten en toeleidende wegen er echter precies gaat uitzien, is op dit moment nog niet te zeggen. Een zware lijn west-oost, twee rijkswegen en projecten van vele tientallen miljoenen aangevend: ziehier een situatieschets. In het midden ongeveer (bij D) de grote verkeerspleinen even bezuiden Overschie, waar de rijkswegen 20, 13 en 3 zullen samen komen. Rechts ook rijksweg 16. In rijksweg 20 zijn, om bij de Biijdorpbruggen te beginnen, de voigende kunstwerken nodig: een tunnel nabij de Bensstraat, een beweegbare brug over de Delfhavense Schie, een viaduct door de Spaanse polder, een brug over de Schiedamse Schie, een tunnel 's-Gravelandsekaöc. een spoorwegtunncl (is reeds ge bouwd), een tunnel voor liet re creatiegebied ten noo».Jen van Schiedam, een brug ov.r de Pol dervaart, de aansiuiti-.g met pro vinciale weg 15, <L aansluiting op de Beneluxweg, een viaduct Van Hoogcndorpweg (Vlaardin gen) een viaduct Burg. Verkade- singel, een brug over de Vlaar- dinger Vaart, een aansluiting op het viaduct Broekweg. In rijksweg 3 is nodig een brug over de Schiedamse Schie, een verbrede doorgang in het Hoï- pleinviaduct (in uitvoering), de grond van een rij fabriekspanden, een viaduct over de Bergweg, een brug over de Rotte en een krui sing met de spoorlijn. Grote knooppunten zijn geprojecteerd aan de oever van de Rotte (C) en even ten westen vari de Kra- lingerhout (B). Bij punt A sluit rijksweg 3 op de huidige autoweg Rotterdam-Utrecht aan. HBSS moest bij Aalburg aantreden met drie invallers voor Duy ven bode. Dróge en D. Aaldijk, die werden ver vangen door Heyboer. v. Veen en v. Winden. In de twee helft moesten ook R, Aaldijk en Meuldijk de strijd sta ken welke plaatsen werden ingeno men door v. Heest en Landheer. Dit betekende voor de Schiedammers een dermate handicap, dat de strijd tegen Aalburg met 4i verloren ging. Voor rust stonden onze stadgenoten reeds met 20 achter waarbij de tweede treffer door Groenev/eg in eigen doel werd gescoord, Daaren tegen stopte doelman Aaldijk een strafschop. In de tweede helft wist Heyboer de eer voor de Schiedammers te redden. Aalburg daarentegen voerde de stand op tot 41. PPSC, dat twee invallers telde, heeft tegen Barendrecht in de eerste helft goed partij gegeven. De thuisclub scoorde wel door zijn midvoor. die een fout van links achter v. Dijk afstrafte, maar veel krachtsverschil was er tot aan de rust niet. In de tweede helft was Baren drecht echter overtuigend sterkeren werd de stand regelmatig tot 40 op gevoerd, Bij de Schiedammers speel den. Teeuw en Donkersloot een ver dienstelijke partij. GTB was in de uitwedstrijd tegen RSM in de eerste helft heer en mees ter. Door goede combinaties kreeg de Schiedamse voorhoede iegio kansen die echter onbenut bleven. Hieruit putten de Rotterdammers echter de kracht om tegen het spel- beeld in, de leiding te nemen. Ook in de tweede helft, nu met wind mee, slaagden de Schiedammers er niet in de geboden kansen te benutten. De grondwerkzaamheden, die on langs werden aanbesteed, betreffen het wegvak, dat van de Rotterdams- Schiedamse grens loopt tot aan de Poldervaart. Men begint daarmee, omdat het een vrij langdurig karwei Interessant is ook nog de kruising van rijksweg 20 met de provinciale weg 15. De laatste zal onder de rijks weg worden doorgevoerd. Dit knoop punt zal worden verbonden met Schiedam en Vlaardingen. Samenvattend is het dus zo. dat rijksweg 20 zes rijstroken zal hebben vanaf rijksweg 13 tot aan de Bene luxweg en vier rijstroken vanaf de Beneluxweg tot aan Den Haag. is: hier doen de moeilijkheden, ver bonden aan de bodemgesteldheid, zich het sterkst voelen. Het stuk zal lang moeten liggen om tot rust te komen. Een project van importantie wordt bovendien de brug over de Delfsha- vensche Schie, die vijf en een halve meter boven het wateropper vlak beweegbaar zal zijn. Men kan zich voorstellen dat voor die twee- maai drie rijstroken vrij grote in stallaties nodig zijn. Even ten westen van deze brug zal een langgerekt viaduct worden ge bouwd, dat het verkeer over de Spaanse polder heen zal voeren. Dat viaduct is nodig omdat er voor zo'n grote weg niet voldoende ruimte is. r 7-{Men gaat dus de lucht in. Voorlopig Lj(iua •vijyqLiiechter zal het verkeer a niveau over enkele parallelwegen worden geleid. (Van onze biljartmedewet'ter) t. .O, vierspelenkamp kwamen za- het eerst Van Stigt Thans en ,eijn tegen elkaar aan de tafel. ,i dc Ubre-party het Van, Stigt beur. ten o.a. van 48, 32, 39 en 47 voor zich noteren, waardoor hij op 230 kwam, waartegenover Valkesteijn pas 132 kon plaatsen.'In zijn 20e beurt kwam Van Stigt Thans met 38 op 269 en in zijn volgende beurt maakte, hij zijn 275 vol. Bij het cadre-spel heeft het tussen beide spelers duchtig gespannen; weliswaar bracht Van Stigt Thans ook deze partij op zijn naam, doch zijn tegenspeler kwam slechts negen caramboles te kort. Zowel bij de eenbands- als bij de driebandenpartij had Valkesteijn meer succes, mede door het feit dat Van Stigt Thans minder goed speel de, Bij de eenbandspartij poedelde Van Stigt Thans door tamelijk non chalant spel 11 maal. v. Stigt Thans 275 275 21 48 13 09 Valkesteijn 200 159 21 35 7.57 200 200 34 54 5.88 150 14.1 34 18 4.14 30 30 29 8 1.03 30 13 29 5 0.44 20 18 43 'a 0.41 20 20 43 3 0.46 v Stigt Thans Valkesteijn Valkesteijn v. Stigt Thans v. Stigt Thans Valkesteijn Van Soelen was Sn de libre- en eadre-partij de sterkste, terwijl zijn tegenspeler Buijtenhek In de beide overige spelen dit was. Beiden be haalden dan ook vijf punten. In de libre-partij serveerde Van Soelen al direct hoge series en hij had in zijn 12e beurt reeds 170 caramboles bijeen met een voorsprong van 56. "Wel kon Buijtenhek, die geen. enkele maai poedelde, zijn achterstand iets verkleinen, doch hy bracht het tot slechts 201 toen zijn tegenspeler uit was. Bij het cadre-spel waren de rol len aanvankelijk omgedraaid, doch goed volhoudend won Van Soelen ook deze partij. De beide overige partijen, de eenbands- en driebandenpartij kwamen op naam van Buijtenhek. Door een zwak moment in de Schiedamse achterhoede kwam RSM zelfs tot 2—0, alvorens de GTB-mid voor tegenscoorde. Heei GTB trok hierna, ten aanval, maar de verdiende gelijkmaker bieef achterwege. Een hoofdwond liep de 23-jarige heier W. van der Wal gisteren op bij heiwerk aan de Noordvest ce Schie dam. HM kreeg een bout op het hoofd toen hy aan een lijn trok die los schoot omdat een pennetje was door gesleten. Door de GG en GD is hij naar het Gemeenteziekenhuis ge bracht. (Van een onzer verslaggevers; In Schiedam is gisternacht een sé rie inbraken gepleegd: drie in de Stadhouderslaan en cén in het be lastingkantoor aan de Lange Haven. Via het hek naast het gebouw van het kantongerecht heelt men de achterplaats van het belastingkan toor kunnen bereiken. Vandaar maak ten een brandtrap en een gebroken ruit in de arch'efzolder het gemak kelijk binnen te dringen. Vreemd is. dat er niets wordt ver mist en dat niets is opengebroken. Alleen een kassierstafel is van ouder dom uit elkaar gevallen. In de Stadhouderslaan 95 werd in gebroken. terwijl de bewoners slie pen. Het slot van de keukendeur werd geforceerd en alle kasten zijn doorzocht. Uit een portefeuille miste men 570 gulden en een gouden trouw, ring Bij mevrouw G. J. J. R.-N. aan de Stadhouderslaan zijn de laden van een schrijfbureau opengebroken. Er wordt niets vermist. In. haar tuin vond men een trapje. Het bleek toe te behoren aan mevrouw F., die een paar huizen verder woont, en die ook een zeem miste. Via een kelderraampje is men bin nengedrongen bij mevrouw C. W. R~ van 't H. op nummer 103, waar een schrijfbureau werd doorzocht. Het leverde de inbreker niets op. (Van onze zwemmedewerker) Druk was het zaterdagavond in het Sportfondsenbad te Schiedam, waar een geslaagd afzwemfeest werd gehouden. Niet alleen de resultaten van de Schiedamse zwemjeugd. hebben tot een goed ver loop van de avond bijgedragen, maar ook het werk van de heer F. A. Putto, directeur van het zwembad, met zijn staf heeft het feest een vlot verloop gegeven. Het is aan 103 van de 104 zwem- mertjes gelukt het zo fel begeerde eerste diploma in hun bezit te krij gen. Ook voor diploma twee werd slechts één kandidaatje afgewezen. Er slaagden voor dit onderdeel 55 jongens er, meisjes. De vrolijke noot werd gebracht door het accordeon-orkest „Levens lust", dat o.a. de „Twaalf rovers" en „Fleur de rnai" speelde. Attractief was de bad- en sport- kledingshow die door de belangstel lenden aandachtig gevolgd werd. Op zeer charmante wijze toonden enkele dames fraaie badpakken, strandhoe- den. enz. Een groot deel van de avond werd opgeëist doorde show- en kunst- zwemgroep van „Wilton-Fijenoord". De leden van deze vereniging toon den enkele zeer aantrekkelijke staaltjes kunstzwemmen. Voor het komische gedeelte van de avond zorgden Herman Bouwman en In de jubileumserie 4e klas poule 2 werden gespeeld, by het Volksgebouw te Vlaardingen: v. d. Meyden Verbeek v. d. Meyden Schippers Schippers ve Genderen Schippers Meijer De partijen gespeeld; de stand is thans als volgt: 1 H. J. Verbeek 13 pnt. moyenne 1.53, 2 M. van Ryn 10—1.42, 3 E. Boogaart 10—1.39. 4 B. Schipper 6—.49, 5 M. Meijer 61.26, 6 D. van Genoeren 5—1.24, 7 H. v. d. Meijden 4—1.08, 8 J. Smit 2—1.08. Uitslagen van gespeelde partijen in de Jubileumserie 4e klas. poule 3: 75 45 38 S 1.18 75 75 38 12 1.97 75 40 41 7 0.97 75 75 41 10 1.82 75 75 35 10 2.14 74 45 35 9 1.15 75 69 53 10 1.30 75 75 53 8 1.41 deze poule zijn Ult- Alphenaar 75 55 46 17 1.19 Stolpe 75 75 56 7 1.73 Van Wijk 75 75 30 13 2.50 Alphenaar 75 65 30 7 2.16 De Vette 75 75 27 8 2.77 Van Wijk 75 30 27 7 1.11 Roetman 75 39 27 8 1.44 Stolpe 75 75 27 11 2.77 Coens 75 61 53 6 1.15 Van Marle 75 75 53 6 1.41 In het kader van het driebanden- toernooi om het Bliekendaalbiljart werden in poule 1 in café De Moriaan tc Maassluis, gespeeld: Walda Dries Walda Simons Vermeulen Fortuijn onderstaande partijen 30 30 30 30 30 30 30 28 29 30 30 26 78 78 74 74 65 65 0.38 0 35 0 39 0.40 0.46 0.40 (Van een onzer verslaggevers) En na rijksweg 20 volgt dan hopelijk spoedig! rijksweg 3: vooral voor Rotterdam een interessante route, ofschoon de plan netjes nog niet zover gevorderd zijn als die voor rijksweg 20, De „3" belooft bijzonder belangrijk te worden, "omdat hij de grom Overschiese circulatiepleinen, waarop de rijkswegen 13 en 20, uit monden, gaat verbinden met de snelweg GoudaUtrecht. Niet te zeggen is overigens nog, wanneer deze route klaar zal zijn; men begint eraan zodra rijksweg 20 gereed is. Erg veel moeilijkheden zijn er voor de bouwers niet, ofschoon de ruimte niet erg groot is. Het iaat zich aanzien, dat aan de Noorder- kanaalweg een rjjtje kleine fabrieks panden zal moeten worden afgebro ken. De NS hebben van. de restaura tie van het Hofpleinviaduct gebruik gemaakt om het bouwwerk aan de toekomstige rijksweg aan te passen. Er zullen voorts bruggen moeten worden geoouwd over de Schiedamse Schie en over de Rotte en ten slotte zal een aantal verkeersknooppunten moeten worden aangelegd. Van Soelen Buijtenhek Van Soelen Buijtenhek Buijtenhek Van Soelen Buijtenhek Van Soelen 275. 275 275 201. 200 200 30 30 20 20 200 160 30 26 20 17 21 21 33 33 23 23 26 26 42 13.OP 21 2,o7 28 27 6 4 7 4 6.06 4 84 1.30 1.13 0.76 0.65 Vermoedelijk zal ook deze weg in etappes worden gebouwd. Opmerke lijk is het stelsel van „secundaire verbindingswegen", dat door Water staat en de gemeente Rotterdam is ontwikkeld en dat grote diensten zal bewijzen zodra rijksweg 20 klaar is, maar rijksweg 3 nog niet. Die paral lel-route zal ongeveer worden als het nieuwe deel van de Gordehveg en via de Boezemsingel en de noordelijke rand van de Kralingerhout naar de huidige Hoofdweg voeren. Kralingerhout Men hoopt uiteraard de Kralin- (Van een onzer verslaggevers) Woensdagavond om half acht wordt in het Clubhuls St. Joris Doe len nc negende Clutenba geopend. Tientallen jongens en meisjes zijn thans in het clubhuis nog druk bezig alles in orde te brengen voor de ten toonstelling en de bazaar. De Clutenba wordt gezien als de afsluiting van het winterseizoen. Al lerlei werkstukjes van de diverse groepen krijgen een plaatsje op de tentoonstelling. De bazaar wordt ge organiseerd om aan geld te komen voor het werk, dat in en buiten het clubhuis voor de ongeorganiseerde jeugd wordt gedaan. Herhaaldelijk constateert directeur - - - Karei Scholten sr.. dat vele Schie- gerhout zo weinig mogelijk schade dammers niet weten welke "mogehjk- te doen, reden waarom de nieuwe heden het clubhuis voor de ioneecen route langs de noordrand is projecteerd. De kwekerij in ge- de clubhuis voor de jongeren uit Schiedam biedt. De Clutenba is ecn uitstekende gelegenheid om noord-westelijke hoek van het bos daarvan op de hoogte te komen zal echter van het park worden. afgesneden. Werkelijk recreatieve De Clutenba Is geopend: woensdag, gedeelten zullen niet verloren i donderdag en vrijdag 's avonds van gaan, zo verzekerde men ons. j half acht tot half elf, zaterdag van half drie tot vijf uur (speciale kin dermiddag) en van half acht tot een uur "s nachts. Als rijksweg 3 eenmaal gereed zal zijn. zal de huidige Hoofdweg onver mijdelijk aan belangrijkheid verhe zen. Zeer waarschijnlijk zal deze verbinding dan wel door Waterstaat worden afgesloten. Twee nieuwe grote aders zulien het verkeer diep de stad in voeren. ie bazaar heeft vele attracties, W, - een spook grot. rad van avon tuur, bussen gooien, grabbelton, enz. De toegangsprijs bedraagt tien cent. Zondag speelden als eersten Rug- genberg en KooiJ. Eerstgenoemde nam ra de librepartij al direct ecn kleine voorsprong, welke na elke beurt bleek vergroot tc zijn. Het spel van Kooy zakte toen wat af, terwijl Ruggenberg goede series maakte en hierdoor m zijn 26e beurt zijn 200 vol had. De cadreparty was na 30 beurten voor Kooy, hoewel Ruggenberg na 13 beurten met 68 caramboles een voor sprong had van 37. Zowel de een- als driebandspartij werden door Ruggenberg gewonnen. Ruggenberg 200 200 26 40 7.69 Kooy 200 157 26 50 6.03 Kaoy 150 150 30 17 5 00 Ruggenbeig 150 129 30 16 4.30 Ruggenberg 30 30 22 8 1.3G Kooij 30 16 22 6 0.72 Ruggenberg 20 20 27 4 0.74 Kooy 20 11 27 3 0 40 Tegen zijn clubgenoot Valkesteijn heeft Van Duijl bijna de voile winst geboekt. In de librepartij kwam Val kesteijn slechts 2 caramboles te kort, toen Van Duijl zijp 375 hpd bijeenge- stoten, waarvoor 33 beurten waren nodig geweest. In de cadreparty ging het spel gelijk op, wat tot gevolg had dat na 22 beurten de partij als remise eindigde. De eenbandsparty kreeg Van Duijl m 17 beurten en de driebandspartij hy won dus met 9- -1. Van Duijl 375 375 33 66 11.36 Valkesteijn 200 198 33 35 6,60 Valkesteijn 150 150 22 19 6.81 Van Duijl 250 250 22 54 11.30 Van Duijl 30 30 17 5 1.76 Valkesteijn 30 25 17 12 1.47 Valkesteyn 20 18 46 4 0 418 Van Duyl 20 20 46 o 0.434 De Spoelingbrug (bij het Over- sclueseplein) za! op woensdagavond a s. vanaf 7 uur, in verband met werkzaamheden ter plaatse, voor alle landverkeer zijn gesloten. Aan de eerste wedvlucht, georga niseerd door de Rotterdamse Fost- duivenbond, werd deelgenomen dc r 515 duiven van de SCV „De Post duif" en 186 van de vereniging „De Blauwe Doffer". De vogels werden om negen uur vanuit de duivenauto gelost op de vliegheide in Seppe (bij Roosendaal) en kregen zodoende een afstand af te leggen van hemels breed 44 km, Met de felle Z.W. wind op de staart werd deze afstand met een ge middelde snelheid van ver boven de 90 km per uur afgelegd. Het feit dat de voor Schiedam beschikbaar ge stelde prijzen binnen de vy'f minuten waren verdiend is een bewijs hoe ge makkelijk de duiven het op deze eerste officiële wedvlucht hebben ge had. In de SCV „De Postduif" was de eerste prijs voor de combinatie H. v. d. KantBreur. Tweede werd J. Lips die als klein liefhebber de prestatie leverde en 5 prijzen in de wacht sleepte. F. J. Eykenbroek ein digde hier als derde. P. Morra werd van de leden van „De Blauwe Doffer" winnaar gevolgd door J. Wenteler, terwijl F. Claes een goede derde werd. Alex de Raay. Zij kregen met hun geestige stunts steeds weer de lachers op hun hand. Vooral de opkomst van Herman, die zaterdag 21 jaar werd, was spectaculair. Aan een touw, be vestigd aan het plafond, sprong hij over het ondiepe gedeelte van het bad heen en plompte in het diepe in het water. Vermelding verdient zeker de prachtig plantenversiering, die het geheel een vrolijk aanzien gaf. Advertentie LM. ae „De eenzame heer uit Shanghai," klucht die door VCJC zaterdag- vond in het Volksgebouw werd op gevoerd, was nauwelijks geestig te noemen, Lodewijk van Straten wordt ach tervolgd door een meisje waar hij mee gecorrespondeerd heeft. Hij kent haar niet; in een droom echter heeft hu haar gezien en zy is hem toen niet bevallen, Hjj komt uiteindelijk in Kikker- aam, waar de herenmodezaak Plum gevestigd is. die uitverkoop houdt. Er gebeuren hier vreemde dingen en ha vele verwikkllrsgen komt cr toch een gelukkig einde. Iedereen trouwt met ledereen: ook de heer uit Shanghai neemt zijn Julia. Toch heeft het publiek zich wel kunnen amuseren: vooral maakte het spel van de acteurs en actrices 'in spéi veel goed. Tot slot werd er door de jongelui op grammofoonmuziek gedanst. De Amerikaanse filmspeler Junmy Gleason, die beroemd werd om de types die hii m een groot aan tal films uitbeeldde, is op 72-jarige leeftiid te Hollywood overleden. De laatste film waarin hy optrad was The last hurrah. Zeer binnenkort zal een begin worden gemaakt met het verder opspuiten van het voormalig Bal- kengat. Zoals bekend, is het le vensgevaarlijk om zich op opge spoten terreinen te begeven. Dit geldt niet alleen tijdens de op spuiting maar ook gedurende lange tijd daarna. Nu is bij de vorige opspuiting gebleken dat het ondoenlijk is om de jeugd van deze werken weg te houden, ook al Is het gehele ter rein afgerasterd (dit is thans ook weer het geval). Daarom worden de ouders nog maals gewezen op de gevaren die voor hun kinderen aan de komen de opspuiting z(jn, verbonden. Met nadruk dient te worden gesteld dat de gemeente Schiedam geen enkele verantwoordelijkheid en risico kan nemen voor een ieder die zich op de opgespoten terrei nen begeeft. J dinsdag Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Giet MQNOPOLE-THEATER, 2, 7 en S uur: Koning der manége. Apotheek: Gouka en CoGroenelaan 127. T entoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 20—5 uur: Leven om te fotograferen (foto's van Ed van der Elsker.). V Diversen: VOLKSGEBOUVV, 8 uur: Mercurius, vergadering. OPSTANDLNGSKERK, 8 uur: Comm. van beheer der Oer. Kerk, toneel avond. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: cigl. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 ea 9 U.; Koning der manége. Apotheek: Gouka en Co Groenelaan 127. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur- Leven om te fotograferen (Ioto'3 van Ed van der Elskenj. Diversen: CLUBHUIS ST. JORIS DOELS, 7 30 S uur: ojjenlng Clutenba X MUSIS SACRUM. 8 uur- Wilton- jj FUcuoord. film cn lesing. Vrolijk klonken zaterdagavond in Irene de muziek van de CJMV-mond- accordeonvereniging Bravo. Met enige bekende nummers luidden zij het 29ste jaarfeest in. Dc voorzitter, de heer C. J. P. de Bree vond de opkomst boven ver wachting, vooral omdat Borus voor de televisie zou verschijnen. De aanwezigen genoten van het toneelstuk „George en Margaret", dat door de chr. toneelgroep Het Zuiden werd opgevoerd. Het verhaal van het Garth Bamder, dat bestaat u. vrien delijke, verstrooide vader, u-u steeds weer intrigerende moeder, twee zoons (slome Elande en vrolijke Dudley) en de dochter Braakte, een grote flirt. Een belangrijke plaats neemt Dudley's vriend Roger in, die met Frankie trouwt Waarom het stuk „George en Mar garet" genoemd is, is ons nog steeds nie Jelijk, want dit echtpaar dat op ,i i,o dreigt te komen, is van zo'n ondergeschikt belang, dat het niet eens op het toneel verschijnt.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1