Mr. Klaasesz: Gebouw is prachtig gesitueerd 8 I Het gaat er warm aan toe in schaaktoernooi voor driebandentoernooi Berggids maakt IvAO'ers wegwijs in bergtoerisme Begrafenis van A. J. Vermaat I Emmabloem Groene Kruis in Kethel heeft zorgen Schiedam leent 351.075 Drie gewonden bij botsing Slachtoffer van ongeluk na 20 dagen overleden Half miljoen voor vergroting produktiecapaciteit gasfabriek chiedammers onderelhaar IK ■mm Vanavond laatste partijen in de v. d. Water-serie AGENDA Veertig jaar in overheidsdienst Voor Herenmode TIMCO Afgesloten wegen Biljartuitslagen ■HBS? HET .VRIJE VOLK WOENSDAG 22 APRIL 1959 PAGINA 4 In aanwezigheid van de ambassadeur van de Unie van Zuid- Afrika, dr. Geldenhuys, de burgemeesters van Schiedam, Vlaar-' dingen en Zwijndreeht, Schiedamse wethouders en raadsleden, vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven en vele andere burger lijke autoriteiten heeft de commissaris der Koningin in Zuid- Holland, mr. J. Klaasesz, vanmiddag om kwart voor één het café-restaurant Europoort aan de Schiedamse Maasboulevard geopend. Ook van at zijde van het publiek bestond grote belang stelling voor deze gebeurtenis. Op de boulevard verdrongen zich véle nieuwsgierige Schiedammers waaronder tientallen school kinderen. Schiedam waardig «llSllllli f -R." #§l Tal van oort Vandaag is het vijftig jaar geleden, dat de heer C. P. van Oort (73 jaar) en mevrouw A. J. van Oordt-Tim- mermans (72) uit de Hoogstraat 178 te Schiedam in het huwelijk traden. Vanavond wordt het gouden brui loftsfeest in familiekring gevierd. Vrijdagavond is het voor het echt paar, kinderen, vrienden en kennis sen feest in zaal Beatrix. Wij wensen het gouden echtpaar van harte pro ficiat. Met een kaartje op haar borst, waarop stond Zeven pond aangeko men, één centimeter gegroeid" kwam het kleine negenjarige meisje terug uit de vakantiekolonie aan de zee, waar ze zes weken op advies van de schoolarts had genoten van de zon en de buitenlucht. Het bleke kleur tje van vroeger was ze kwijt, op haar bolle wangetjes lag nu een gezond blosje. „Wat zie jij er lekker uit, meid," zeiden familieleden tegen haar, en het meisje, ijdel als ze al is op haar -piepjonge leeftijd, lachte trots en vergenoegd. Doch gisteren ze bezoekt al weer een paar dagen de school kwam het meisje briesend van woede thuis. Ze icas furieus. Onderwerp van deze kinderlijke hartstocht was haar schooljuffrouw. Want wat was er ge beurd? De ouders van de kinderen moes ten voor het vervullen, van een of andere formaliteit op school komen, zo in de loop van de dag, als ze even tijd hadden. Ons meisjes moeder was echter nog niet geureest. Toen tijdens de les het hoofd van de school aan de juffrouw kwam vragen wie er al geweest waren, had de schooljuffrouw, na het even na gekeken te hebben, het volgende ge zegd: „De moeder van dat pipsneusje daar moet nog komen." „Dat pips neusje daar" was onze jonge vakan- tiekoloniste („Zeven pond aangeko men. een centimeter gegroeid, iaat zie jij er lekker uit meisje"). Geen wonder dus, dat het meisje, dat zoals wij reeds schreven toch ai een beetje ijdel is, op haar achterste benen stond. De piëteit tegenover het onderwijspersoneel verbood haar ech ter iets te zeggen, te blikken of te blozen. Zij kwam pas tot uitbarsting toen zij veilig thuis was. Daar vertel de zij geëmotioneerd het hele ver haal. „Dat pipsneusje daar, zei ze," zei het meisje terwijl ze trilde van woede, „ze moet eens naar d'r eigen kijken!" En toen kwam er heel ondeugend en met een van woede overslaand stemgeluid uit „Die dikkejuf frouw, het wordt tijd dat ze zelf eens naar een kolonie gaat, een vermage ringskolonie!" De moeder een wijs mens) sprak toen een bestraffend woord en glim lachte. Wij ook. Kinderen zijn soms net volwassenen. 'Het is mij een voorrecht.' aldus burgemeester J. W. Peek, 'om als- vertegenwoordiger van zowel de raad van commissarissen als het Schie damse gemeentebestuur het woord te mogen richten tot .deze uitgelezen schare.' Schiedams eerste burger wees op de door de eeuwen gegroeide verbon denheid van de Schiedammers met de rivier. Helaas moest na de oorlog juist het Sterrebos ten offer vallen aan de uit breiding van de scheepswerven. By wyze van compensatie werd toen be gonnen aan de aanleg van 'n groen- gordel, waarvan de Maasboulevard en het Europoort-restaurant thans de bekroning vormen. De voorzitter van de bouwcommis sie, ir. Hoek, zei vooral verheugd te zijn, omdat het gebouw op tyd vol komen klaar was gekomen. De over dracht aan de raad van commissaris sen geschiedde symbolisch. Ir. Hoek overhandigde burgemeester Peek een taart met de Eurobaak erop en de sleutel van het gebouw. Hij dankte een lange rij van men sen die hadden meegewerkt aan de totstandkoming van Europoort. Burgemeester Peek op zyn beurt droeg het gebouw over aan J. P. Lou- werse, de directeur, in de hoop dat onder diens leiding Europoort zou uitgroeien tot een recreatiecentrum en ontvanggelegenheid, de bloeiende industrie van Schiedam waardig. Mr. Klaasesz heeft ten slotte het café-restaurant officieel voor ge-, opend verklaard, nadat hij tal van grapjes had gelanceerd. HU had be wondering voor de plaats, die men voor dit gebouw had gekozen. Op deze wyze wordt de burgery niet ge heel van de rivieroever verdrongen door industrie en werven, meende hy. HU sprak de veronderstelling uit, dat wel uit heel de provincie mensen een bezoek zouden brengen aan Europoort. Ter aarde bestelling oud-admini strateur van Het Rode Kruis. Van morgen is met colonne-eer ten grave gedragen het stoffelUk overschot van de heêï- A. J. Vermaat, oud-admini strateur van de Schiedamse afdeling van Het Rode Kruis. Aan de groeve werd o.a. gesproken door ds. J. B. Schouwink en dr. J. A. H. van den Berg, plaatselijk afde lingscommandant. Deze laatste memoreerde de grote verdiensten van. de heer Vermaat voor de colonne en de. afdeling. De teraardevestelling geschiedde op de Algemene Begraafplaats onder zeer grote belangstelling. De Emmabloem Is bij ieder bekend. Dal betekent, dat wij allen doordrongen zijn van de noodzaak tot een actieve t.b.c.- bestrijding. Daarom is een s= woord van aanbeveling eigen- lijk overbodig en kan ik vol- s staan met een eenvoudige her- - innering: g Denk aan de Emmabloem- collecte op zaterdag s De burgemeester van Schiedam Mr. J. W. Peek Op de maandagavond te Ketket gehouden jaarvergadering bleek, dat de afdeling Kethel van het Groene Kruis met een tekort aan krachten werkt en dat de groei van het leden tal geen gelijke tred heeft gehouden met de groei van de bevolking en de toename van de werkzaamheden. Voorzitter J. Korpel vroeg dan ook bijzondere aandacht voor het plan om het aantal hulpkrachten uit te breiden, om het ledental op te voe ren wil men een propaganda-com- missie instellen. Het Kethelse Groene Kruis telt thans 516 leden (v.j. 496). In januari 1961 zal de afdeling veertig jaar bestaan. Op een volgen de vergadering zal het bestuur voor stellen doen om dit jubileum op ge paste wyze te vieren. (Van onze biljartmedewerker) Er was gisteravond bijzonder veel belangstelling voor de eerste partijen die in het café Thalia in Schiedam werden gespeeld In de eindstrijd van het driebanden tournooi kléin- biljart. De langste party was die tussen de Bellevue-spelers G. Walda en H, Vermeulen, die 109 beurten nodig hadden. In de 40ste beurt noteerden de spelers 1213; geen noemens waardig verschil dus. In hetzelfde tempo verder spelend werd het ten slotte een overwinning voor Walda, terwijl Vermeulen slecht één ca rambole te kort kwam. De titelhouder G. HUnekamp had 1 het niet gemakkelijk tegen de Cen trum-speler G. Broekhuizen. Het spel ging gelyk op en pas na de 91ste beurt vlotte het iets beter met het spel van Hijnekamp, wie het ten slotte gelukte het eerst zijn benodig de caramboles byeen te hebben. Broekhuizen kwam slechts 5 caram boles te kort. Ook tussen. Eggelmey'er en Wee land was er geruime tUd spanning, want in de 78ste beurt was de stand 2829. Hierna maakte eerstgenoemde de enkele goede beurten en won hy zUn party in de 85ste beurt. De kortste party ging tussen Van Duyi en Seger. Eerstgenoemde had in zyn 9e beurt reeds 14 caramboles en kwam in zUn 40ste beurt met 7 op 25, toen zUn tegenspeler pas 7 no teerde. In de 43ste beurt noteerde Van Duyi reeds 46 tegen 19. Toch had Van Duijl nog 8 beurten nodig om zyn 48 vol te maken, Segers kwam slechts tot 25. De spelers Walda en Weeland speelden elk nog een tweede partij en kwamen tegen elkaar uit. Laatst genoemde was aanmerkelijk sterker en nam in zyn 7e beurt reeds de leiding won in 65 beurten. De uitslagen van de gespeelde par De tafels staan gedekt in het nieu we café-restaurant „Europoort"! De ze foto is genomen op de bovenver dieping en duidelijk is te zien, dat men van hier uit een prachtig uit zicht op de rivier heeft. (Van onze biljartmedewerker) Gisteravond zyn 'nog enkele par tijen in de eindstrijd om de Van de Water-beker gespeeld. Vanavond pas op de laatste speelavond zal de be slissing vallen. De spelers Van Soe- len en Van Duikeren zijn wel de kanshebbers. Gisteren won Van Soe len. weliswaar van Van Duyi, doch zUn volgende party tegen Van Duin kerken kon hy niet op zUn naam krygen. Van Duikeren staat nog op het programma met een wedstrijd tegen Van Stigt Thans en een tegen KooU, Na afloop van de party en zal de prUsuitreiking plaatsvinden. De uitslagen van de gespeelde par tijen zyn als volgt; Van Duyi 400 313 Van Soelen 350 350 18 18 54 73 17.38 19.44 Van Soelen Duikeren 350 180 310 180 18 27 73 33 19.44 6.66 jtyeni-zyn als volgt: Van DeUl "48 481 Seger 42 25 Eggelmeijéi-36 36 Weeland 36 30 Hijnenkamp 36 36 Broekhuizen 36 31 Walda 30 30 Vermeulen 36 36 Weeland 36 36 Walda 30 21 51 .7 51 2 85 *3 85 100 100 109 109 65 65 0.941 0.490 0.433 0.352 0.360 0.310 0.275 0.321 0.553 0.323 De ontwerpers van het café-res taurant Europoort hebben ook reke ning gehouden met 'zonnig weer. Rondom, het gebouw zijn terrasjes aangebracht, die plaats bieden aan een paar honderd personen. Een deel van de terrassen is windvrij gemaakt met glasschermen. Ter financiering van enkele aan schaffingen en van werkzaamheden t.b.v. het gemeente-ziekenhuis, de riolering in Oud-Mathenesse en de sportvelden bewesten de Poldervaart kreeg de gemeente Schiedam van de Bank voor Ned. Gemeenten een aan bod tot het aangaan van een geld lening van 351.075,rente 4(4%, looptijd 30 jaar. B. en W. stellen de raad voor de lening te aanvaarden. woensdag Bioscopen: PASSAGE-THEATER, S en 8.IS uur; Rivalen zien niet om. MONOFOLE-THEATER, 2, 7 en 9 uur; Nat asfalt. Apotheek: Van Westendorp, Singel 81. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Leven om te fotograferen (foto's van Ed van c'tr Elsken). Diversen: MUSIS SACRUM. 8 uur: WUton- Fijenoord, filmavond. CHR. SOC. 3ELANGEN. 8 uur: Las- club Schiedam, lezing met film. IRENE: 8 uur: Willem de Zvljger- school. ouderavond. WIJKCENTRUM, 8 uur: SBLO, ver gadering. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 uur: Rivalen zien niet om. Geen avondvoor stelling. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 uur: Nat asfalt. Apotheek: Van Westendorp, Singel 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Leven om te fotograferen (foto's van Ed van der Elsken).. Diversen: PASSAGE-THEATER, 8 uur: OBK, concert. MUSIS SACRUM:, 8 uur: Gemengd Koor brengt ,,De mljnopzlchter" van Zeiler. IRENE, 8 uur: De Mathenesserkring, uitvoering van de cantate „A ncgrogtri goes te school" van I- Lillen. Drie mannen, die gisteren tegen de avond van bun werk naar huis op weg waren, zyn bij een botsing in Vlaardingen ernstig gewond. Het waren de 62-jarige timmerman C. W. uit Vlaardingen, de 23-jarige bouwvakarbeider C. M. P. uit Rot terdam en de 42-jarige dakbedekker C, L. uit Rotterdam, Zij zijn met ernstige wonden overdekt naar het Algemeen Ziekenhuis vervoerd. De botsing ontstond op het kruis punt Maassluisedijk-Marnixlaan. De wielrijder, timmerman W., meende nog vóór de aanstormende motorrU- der, P., te kunnen passeren. Dat lukte niet. Met grote snelheid ramde de motorrijder P. de fietser. Zowel de fietser als de motorryder als de dak bedekker, die op de duo zat, werden op het wegdek gesmeten. De voertui gen zijn zwaar beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) Vanmorgen is in het Gasthuis te Delft de 46-jarige A. Bosch uit de Prof. Krausstraat 103 overleden, na dat hy gedurende twintig dagen tus sen leven en dood heeft gezweefd. Dit was het gevoig van een verkeers ongeluk dat op 1 april gebeurde op de hoek Prof. Krausstraat-KIooster- kade. De man kwam met volle vaart uit zyn straat rijden en gaf geen voor- I rang aan een busje met personeel van een aannemingsbedrijf. Het slachtoffer liep toen een scheaelba- sisfractuur en Inwendige kwetsingen lenden in de gelegenheid gesteld hem op. I te gelukwensen. „Hoe gedraag je je-in het gebergte?" Op deze vraag heeft gister avond de heer A. Oostwal uit Amsterdam een antwoord trachten te geven tijdens de lezing, die voor de leden van het Instituut voor Ar beiders Ontwikkeling in het Volksgebouw te Schiedam hield. Het was een zeer vlotte en stellig interessante lezing. De heer Oostwal is lid van een Nederlandse vereniging voor Alpinisme en is enige tyd in Zwitserland geweest om daar een op leiding voor berggids te krijgen. Na de noodzakeiyke voorbereidin gen die men thuis moet doen en de reismogelykheden besproken te heb ben, belichtte de heer Oostwal alle facetten van het toerisme in de ber gen. Hij vertoonde daarby prachtige kleurendia's van het landschap en liet zien welke vooroefeningen men zoal moet doen om een goede Alpinist te worden. Er werden ook dia's ver toond van het redden uit gietscher- spleten. Skiën en de techniek daaran ver bonden was ook een van de onder werpen, die de heer Oostwal besprak. Op één ding legde de heer Oostwal wel zeer de nadruk, namelyk dat men als men pas kennis gemaakt heeft met het bergtorisme, men by tochten altijd moet zeggen, waar men naar toe gaat en dat het altyd aanbeve- Donderdag hoopt de heer R. Steens, Commies A op de afdeling Bevolking, Burgerlyke Stand en Mili taire Zaken, de dag te herdenken, dat hy 40 jaar in overheidsdienst is. 's Middags van drie tot vier uur zal in de raadszaal van het Stadhuis een ontvangst worden gehouden voor zyn collega's. De burgemeester zal de heer Steens huldigen, waarna de gemeente-secretaris enige ca deaus zal overhandigen. Van vier tot vijf uur worden vrien den, kennissen en andere belangstel- lenswaardig is.om een gids mee te nemen. Er was een flinke opkomst. De vol gende lezing in de serie over land- schapsschoon is op 12 mei. De heer A. Gols zal dan spreken over de Hol landse natuurreservaten. Advertentie 1M. De spoorwegovergang aan de Kan- delaarsweg (Kethel) zal wegens werkzaamheden voor alle verkeer worden, afgesloten in de volgende nachten: 24/25, 26/27, 27/28 en 28/29 april tussen 1.30 en 5.00 uur. Wegens werkzaamheden aan de tramrails wordt de Bergse Dorps straat van de 'kant van de Grindweg met ingang van maandag 27 april om plusminus 8 uur voor ongeveer vier dagen worden afgesloten voor alle verkeer, behalve fietsers. Men zal dan via de Argonautenweg en de Ringdijk moeten ryden. Jubileumwedstryden le klas v. d. Lee Eikenbroek Dijkshoorn Verbrugge Cordemans Van Gent 200 200 200 200 200 200 200 152 200 176 193 200 35 35 36 36 35 35 29 22 28 20 27 49 5.71 4.34 5.55 4.88 5.51 5.71 I Volgens het Belgische blad 'Het Volk' willen ouders van Belgische jongelieden die in het Franse Vreem delingenlegioen zUn gegaan een 'anti- legion-liga' oprichten om van pu bliek en overheid steun te krijgen in een actie tegen het .huurlingensy steem' van het legioen. De onderwijzers in Frankrijk hebben dinsdag een uur het lesgeven onderbroken uit protest tegen een onlangs afgekondigde verkorting van de vakantietijd. De lasclub Schiedam houdt van avond een byeenkomst in het ge bouw voor Chr. Soc. Belangen, aan vang acht uur, waar de heer P. W. Tichler van Smit-Nijmegen een le zing zal houden over „De laatste ont wikkelingen van het lassen met Ar- gon-arc." Paus Johannes heeft vanoch tend de Britse koningin-moeder Eli zabeth en prinses Margaret in par ticuliere audiëntie ontvangen. In het toernooi om het persoontijk schaakkampioenschap van. Schiedam is het er warm aan toe gegaan. In het heetst van dc strijd gingen de jasjes uit en in hemdsmouwen kwam het gevecht op de vier en zestig velden tot een hoogtepunt. Vryland ging geruisloos tegen Im merzeel ten onder. Groen en Planken bouwden een bizarre stelling op, waarby Groen het beste spel had. Juist toen hy in het centrum tot doorstoten kwam, was Planken hem voor met een onweerstaanbare tö'- renaanval langs de h-iyn, waardoor laatstgenoemde de partij in zyn voor deel besliste. De mooiste party werd echter geleverd door Reltima-en Stahlie. Wie gedacht mocht hebben dat Stahlie, het vorig jaar gepromo veerd naar de hoofdklasse, een wil lig slachtoffer zou zijn voor de kampioen Reitsma is wel zeer be drogen uitgekomen. In een door beiden zeer goed ge speelde party werd een spelletje schaak op het bord getoverd, waar van de liefhebbers konden smullen. Aanval en verdediging hielden elkan der in evenwicht en zelfs in tydnood was de slagvaardigheid niet van de lucht. By re tijdcontrole bleek Reits ma een pionnetje voor te staan. Of dit voidende si voor de winst zal af gewacht dienen te worden, omdat de party werd verdaagd. De uitslagen: Hoofdklasse: J. Immerzeel—C. Vrijland 10, G, M, Groen—H. Plan ken 01. L. ReitsmaJ. Stahlie af gebroken, A, NocrdegraafH. den Uyi uitg. le Klasse A: N. Grevenbróek~N. J.'.Heesemans 1N. v. d. Starre—P. J, van Oojjen 10, H. Swartz—S. Koster 0—1, A. van EttehA. de Koning uitg. le Klasse B: C. HamerslagC. Roossloot 1—0, A. LeerentveldC. van Tol 10, A. de BruinM. Hers- bach 10, A. RipJ. Marbus uitg. 2e Klasse: J. C. RoozenA. v. d. Kraan 10, J. Mackenbach—J, C. den Boer 0—1, W. van DrielP. ten Kortenaar 1—0, P, v. d. HoevenH. Boele 01. Jubileumwedstryden 4e klas: De Jong 75 69 33 10 Mondt 75 75 33 12 Niewaard 75 67 45 12 Kentie 75 Hardingsveld 75 Mouthaan 75 Droge 75 Schellebeek 75 Hardingsveld 75 v. d. Berg 75 Hardingsveld 75 Droge 75 Gerritsma 75 Post 75 69 75 67 75 75 37 48 75 39 75 75 70 55 75 33 33 45 45 35 35 34 34 28 28 41 41 27 27 10 12 12 9 11 8 6 13 9 11 7 9 7 12 2.03 2.27 1.48 1.66 2.14 1.05 1.41 2.30 1.39 2.67 1.82 1.70 2.03 2.77 Jubileumwedstryden 3e kl. poule 1: Zeebregts 100 100 38 11 2.63 Post 100 56 38 9 1.47 Zeebregts 100 100 27 10 3.70 Valk 100 70 27 19 2.59 Jubileumwedstryden 3e kl. poule 2: Boomert v. d. Lugt Van Vliet v. d. Ster Hulsman Vink v. d. Linden De Jong v. d. Ster v. d. Lugt 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 65 100 100 72 82 100 100 80 77 100 26 26 41 41 38 38 40 40 31 31 8 13 18 11 15 14 12 12 9 16 2.50 3.84 2.43 1.75 2.15 2.63 2.50 2.00 2.48 3.22 Reeds sedert geruime tijd dient zich dc noodzaak van vergroting van de produktiecapaciteit van de Schiedamse gasfabriek aan. Met het oog op de gehele ontwikkeling op het gebied van de gasvoorziening paste evenwel enige voorzichtighedi, zodat noodzakelijke, doch vergaande voorzieningen zo lang mogelfjk worde uitgesteld. Thans evenwel heeft het toenemende gasverbruik een zodanig grens bereikt, dat de directeur het niet langer verantwoord acht de produktiecapaciteit op het huidige peil te handhaven. Met name geeft deze niet zoveel ruimte, dat plotselinge pieken kun nen worden opgevangen. Voorts is terwille van de bedryfszekerheid een reserve-installatie onmisbaar. In het byzonder hebben de afgelopen win termaanden, waarin de gasafleve- rlng met 29,3% is gestegen, dit aan getoond. Uitgebreide studies hebben uitge wezen, dat de aanschaffing van een geearbureerd-watergasinstallatie en van een raffinaderygas-luchtinstalla- tie het meest voor de hand ligt, voor al ook omdat deze apparatuur in iedere toekomstige ontwikkeling past. Intussen is het produkteiapparaat van de gasfabriek reeds grotendeels in deze geest opgebouwd, zodat thans nog slechts 15 a 20% van het beno digde gas wordt geproduceerd met de traditionele kaalgasovens. Zouden deze als reserve-installatie moeten worden gehandhaafd, dan valt aan een uitgave van 200.000 k 300.000 niet te ontkomen. B. en W. stellen dan ook voor over te gaan tot de aanschaffing van een gecarbureerd-watergasinstallatie, compleet met teerafscheider, stofvan- ger, pompen, meters en bybehorende stoomketel, tevens ingericht voor het kraken van raffinaderygas, alsmede van een raffinaderijsas-Iuchtinsta]- latie met regeling en meting. De kos ten van deze installaties belopen resp, 365.000 én f 135.000. v' - 'V' sG V:] (Van een onzer verslaggevers) De rust waarmee deze Schiedamse plichtnoodwachter ziin schoenen past, is tekenend voor de ordelijkheid waarmee gis teravond de uitreiking van de. BB-uitrustingstukken in Musis Sacrum verliep. Maar voor dat het zover was, was het er nogal rumoerig aan toe gegaan. De byna 250 plichtnoodwachters lieten niet na hatelijke opmerkingen te plaatsen, te joelen en te fluiten !oeS c}f ¥er A b Nouwens, hoofd van de BB in de A-kring te Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen, een tosepraak hield. Achter in de zaai was hy volslagen onverstaanbaar De stemming bij de nieuw ingelijfde BB'ers was onder nul maar niettemin vatte men een en ander sportief op. Hetenigc incident dat zich voordeed, was een twist tussen een fotograaf en een dnor hem gefotografeerde plichtnoodwachter, die perse niet wilae dat hij of zijn kamerr m in de krant zouden komen.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1