Honderden komen in neen Honkbalcompetitie is gestart; SVV verliest ENCK-personeel viert het tweede lustrum De korfbalcompetitie loopt naar t einde In Vlaardingen en Schiedam 4.50 2.- treVira 119.- VDL ontvangt Hermes-DVS Weer inbraak in Kolpabacl Spirit eindigt als tweede J eugclspektakel netto6000,™ Duivennieuws Grotere zaken aan Fransenstraat Dam-séaiice van I tlamkampioen 1959 Kamp ïoenen van Het Westen M uziek -J D. van Dorp krijgt onderscheiding Boksers treden op voor Haven-jeugd Meer predikanten voor avondgebed «JU Een pak waar je èlles mee kan doen Kledïng VAN UFFELEN Gemeen lepersoneel le Maassluis heeft contactorgaan Vlaardingers vissen het VRIJE VOLK DINSDAG 5 MEI 1959 PAGINA 5 eren doden uit '40-'45 Advertentie I.M. Een aanbieding, waarover elke jongen (en zijn moeder) enthousiast zal zijn SHERIFF-SPIJKERSHORT Blauw dessin. Omslagen. Em bleem op achterzak. Voorslui ting en achterzak met rits. Maten van 6 tot IC jaar. Voor 6 jaar (Kleine stijging per maat) (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, HOOGSTRAAT 202 - Ttl» 2195 ook dinsdagmiddags geopend DELFT, Jacob Gerrilstraat 1 2 (Van een onzer verslaggevers De nog niet zoveel jaren bestaan de winkélboulevard Fransenstraat in het hartje van Vlaardingen onder gaat een reeks van veranderingen. Vorige week werd de modern inge richte, nieuwe dameskapsaion van Map Kalisvaart geopend en vandaag ontsluit het kledingmagazijn Van der Borden een zeer uitgebreid en ver' beterde zaak. Twee aangrenzende winkelpanden wist de heer Van der Borden bij zijn I zaak te voegen, waardoor de etalage lengte tot 30 meter steeg en de ver koopoppervlakte verdubbelde. Ook is er in de modem ingerichte p zaak meer opslagruimte gekomen. (Van een onzer verslaggevers) Vlaardingens damkampioen 1959, de journalist J. H, de Kluyver, zal vrijdagavond in hotel Boer een si- multaan-séance spelen tegen een vijftiental sterkste dammers van Vlaardingen. De vijftien dammers worden gerecruteerd uit het eerste VDV-tienta! en de deelnemers aan het kampioenschap. Tijdens een korte pauze zullen de eerste en tweede prijs vair de strijd om het -damkampioenschap worden uitgereikt. De simultaanseance, die nog deze maand door een nog gro tere zal worden gevolgd, begint om half acht. Duizenden hebben gisteravond in Schiedam en Vlaardingen voor de veertiende maal sinds de bevrijding op bijzonder indrukwekkende j wijze de in de oorlog gevallenen herdacht. Vele tientallen fraaie j bloemstukken werden in Schiedam aan de voet van het monument aan de Gerrit Verboonstraat en in Vlaardingen voor het verzets- monument op het Vcrploegh Chasséplein neergevlijd. Honderden j mensen woonden de kerkdiensten bij, die na afloop van de krans- legging werden gehouden. Rond 2000 mensen liepen in Schiedam in de „stille omgang" mee, toen de jeugd, die op het Koolas opgesteld stond, zich bij de grote groep autoriteiten had aangesloten. In Vlaardingen leek de stoet langer dan in de laatste jaren het geval is geweest. De Vlaardingse Hengelvereniging „Het Westen" heeft tijdens de jaar vergadering een nieuw bestuur geko zen. In het bestuur namen zitting: A. Stigter, voorzitter, H. Schenau, secretaris, D. Berveling. penning meester, Jaap Verhey, tweede voor zitter, E. Verheij, tweede penning meester, A. J. Berveling, alg. secun- das en A. van Wezel, lid. Het kampioenschap 1958-1959 werd door de volgende personen behaald: Gen. kampioen: D. Berveling, 5363 gram: kampioen maatvis: A. Stig ter, 3390 gram; kampioen vijf series: A, van Wezel, 5483 gram; zwaarste vis: A. Stigter, 298 gram: lichtste vis: D. Berveling: meeste vis (stuks 531 stuks. a. van Wevel ving de meeste vis in twaalf series, namelijk r 9170 gram. Klokslag acht uur klonken op het Verploegh Chasséplein en in de Gerric Verboonstraat schelle hoorn signalen door de stille lenteavond. En daarna was het doodstil. Alleen de vogels vervolgden hun lied, de wind bewoog de bladeren niet. Zowel in Vlaardingen als in Schie dam stonden duizenden zwijgend rond de monumenten. Ook de kerk klokken. die tevoren hadden ge beierd. zwegen. In Schiedam waren de kransen, toen het tweede hoornsignaai de stil te doorscheurde, reeds gelegd. Èur- gemeester Peek legde daar een krans, familieleden van gevallenen brach ten bloemen aan en verder waren verenigingen, bonden, scholen en wat niet al vertegenwoordigd met fraaie kransen en bloemen. Blbemen In Vlaardingen werden de bloemen eerst na de stilte neergelegd. Bloe men van het gemeentebestuur (bur gemeester Heusdens en de wethou ders Wcststrate, Walstra en Van Minnen liepen in de stoet mee), van padvinders, familieleden, brandweer, Rode Kruis en veie andere vereni gingen en bonden. Tijdens het leg gen van dc bloemen speelde het korps van het Leger des Hcils. In Vlaardingen was de herdenking begonnen in het voormalig stadhuis in Vlaardinger-Ambacht. Daar kwa men de nabestaanden bijeen, daar formeerde de stoet zich, die zich daarna via de Algemene Begraaf plaats (waar bloemen werden ge legd bij de graven van de gevallen verzetsstrijders en omgekomen En gelse piloten) en de Hoflaan naar het Verploegh Chasséplein begaf. Zowel in Schiedam als in-Vlaai*.; dingen trok rde herdenkingsdienst, die om half negen in de kerken be gon. bijzonder veel belangstelling. In de Binnensingelkerk te "Vlaardingen werd tussen de zang door gesproken door majoor D. Bergsma van het Leger des Heils en ds. M. J. Mulder en in Grote of St. Janskerk te Schie dam voerden kapelaan H. M. J. Stoe- linga uit Den Haag en ds. J. Couvée het woord. In Vlaardingen bleef de muzikale medewerking beperkt tot orgel bespeling en muziek van liet Leger des Heils, in de Schiedamse kerk-' dienst hoorde men de muziekvereni ging „Harpe Davids" en het man nenkoor „Orpheus". Zo werd zowel In Vlaardingen als in Schiedam de herdenking van de gevallenen weer een indrukwekken de manifestatie, waaruit bleek, dat heel velen (zoals de woordvoerders in de kerken vreesden) nog lang niet vergeten zijn, wat. zij. die in de oor log vielen, voor hun land en voor ons welzijn en onze vrijheid hebben overgehad. In beide steden hingen in alle straten talloze vlaggen halfstok. Er werd drukker gevlagd dan op koninginnedag. De cafés, waarin geen muziek opklonk, waren de hele avond lang nagenoeg uitgestorven. De bussen vulden zich eerst laat in de avond weer. De straten waren na de plechtigheden leeg. Het weer had zich bij. de plechtig heden aangepast. Geen zuchtje wind stoorde de stilte. Geen lenteblad be woog. Ook de allerjongsten zwegen na acht uur twee minuten In Maassluis De Maassluise bevolking heeft op nieuw op indrukwekkende wijze de doden uit dc wereldoorlog herdacht. Zeer velen hadden aan dc oproep van het comité Dodenherdenking 1940 1945 gehoor gegeven om aan de stille tocht deel te nemen. Ook de jeugd was in groten getale opgeko men. In alle stilte trok men naar het monument op het Hoofd. Velen stonden langs de weg en lieten de stoet in alle stilte aan zich voorhij- trekken. In de buitenhaven staak ten de lossers van de schepen voor enige tijd hun arbeid. Na de twee minuten stilte vond een krans- en bloemlegging plaats, waardoor de vloer van het monu ment onder een schat van bloemen werd bedolven. Na de plechtigheid op het Hoofd trokken velen naar de Immanuel- kerk ter bijwoning van de dodenher- denklngsdienst. waarin voorging kapiteine A. Edeling van het Leger des Heils, ds. C. Mak, pastoor J. F. Fransen, ds. K. M. Vogel en ds. L. v. Hartingsveld. -VI VLAARDINGEN DINSDAG Luxor-theater: Pas op, val niet. 5 uur ia.1.): Onder kruisvuur, 8.15 uur (.14 jr). Stadsgehoorzaal: El Hakim, 8 uur (14 jr). Markt: Samenzang o.l.v. Otto de Vaal. 88.45 uur. Burg, Luyerincksingel: vuurwerk, 9.45 uur. WOENSDAG Luxor-thcatcr: Schots en scheef. 2.30 uur 'a.i.. Stadsgehoorzaal: Ei Hakim, 8 uur (14 jr). Badpaviljoen: uitzending Engeland Italië (t v., 2.50 uur'. De honkbalcompetitie voor de Schiedamse clubs is weer begonnen. SVV kreeg het zaterdag meteen al zwaar omdat aan de Havendijk de kampioenen van vorig jaar, de mannen van Schoten 2, op bezoek kwamen/Schoten won met 35. Het is een goede en spannende wedstrijd geworden, hetgeen wel bleek uit het score-verioop. De eerste innings waren de werpers heer en meester van het veid en als er nog eens een korte tik werd gegeven, dan was deze de prooi van het binnenveld door goed aan gooien naar de eerste honk, cn werd de slagman teruggewezen. Het tweede lustrum van de personeelsvereniging van de ENCK is met een uitstekend eabaretpr'ogramma zaterdagavond in de Stads gehoorzaal gevierd. De zaal was prima bezet. En de stemming zat er goed in, wat vooral tot uiting kwam bij het „community-singing". De heer C. W. van Zelm, voorzitter van de personeelsvereniging, opende de avond. Hij memoreerde enkele feiten uit de afgelopen tien jaar. Onder andere, dat men op 13 april 1949 startte met 150 leden. Nu is men de grootste personeelsvereniging in Vlaardingen met on geveer 500 leden. De korfbalcompetitie loopt op zijn laatste benen en daardoor worden de uitslagenlijsten steeds kleiner. Van Succes kwam dit weekeinde b.v. geen enkel twaalftal binnen de lünen, hoewel elke Succesploeg nog enkele wed strijden voor de boeg heeft. Maar toch was het voor de blauwwitten een baogst belangrijke dag. (Van een onzer verslaggevers) Tijdens een korte plechtigheid in bet Vlaardingse stad huis heeft gis termiddag burgemeester mr. J. Heus dens een ridderkruis op de borst ge speld van de vorige week op „Iintjes- °ag bij K.B. tot ritlder in de orde van Oranje-Nassau benoemde D. v. Dorp. De heer Van Dorp, gekleed in het uniform van gezagvoerder, kon vo rkje week de onderscheiding nog niet ®Ugen, omdat hij toen op zee zat. wei sprak burgemeester Heusdens toen via Radio Scheveningen met de heer Van Dorp. Burgemeester Heusdens schetste nog eens in 't kort de verdiensten van de heer Van Dorp, die 45 jaar in dienst van de NV Stoomvaart Maat schappij Wijklün-Rotterdam was ge weven en die in de tijd opklom van matroos tot gezagvoerder van het viaggeschip van de maatschappij, de nis. Noordwtjk. Naast vele andere onderscheidin gen bezit de heer Van Dorp reeds het Kruis voor Verdiensten en het Oorlogsherinneringskruis. De thuisreis van de Noordwijkwas tevens de laatste reis van kapitein tan Dorp, die 60 is en met pensioen gaat. Velen, waaronder de leden van de directie van de maatschappij, waren °i) de uitreiking aanwezig. Overkanters verloor nl. van Char- lois in een uitwedstrijd met 20, waardoor de Rotterdammers als defi nitieve degradant zijn aangewezen en Succes weer nu reeds enkele jaren in successie op liet nippertje 3e klasser is gebleven. Schiedam is bij USV op bezoek ge weest en heeft daar geduchte tegen stand ontmoet. De thuisclub kwam al spoedig, maar op vreemde wijze, met 10 voor, welke voorsprong eerst een kwartier na rust door D. Vermeulen ongedaan kon worden gemaakt. Het windvoordeel hielp hierbij 'n handje. Na 21 bracht P. Bogaerdts van ver de balans in evenwicht. Mevrouw Vermeulen stelde de eindstand op 23. Deze had nog wat gunstiger kunnen zijn als Schiedam twee toe gewezen strafworpen niet had gemist. ODI trad met drie Invallers uit het derde twaalftal aan tegen VES 2, omdat men het tweede twaalftal niet wilde verzwakken; De Hagenaars hebben die verzwakking wel uitge buit, De rust ging in met 16 en het einde kwam met 1—10... De opoffering van het eerste is ove rigens niet vergeefs geweest. Blauw Wit kwam bij het tweede op bezoek en kon bet niet verder brengen dan 33, waardoor het degradatiegevaar voor ODI 2 is afgewend. Schiedam 2 won met 14 van Charlois 2 en de aspiranten kwamen tot de volgende scoringscijfers: ODI aRWR a 22 en Schiedam aAhoy a 1—4. Het hoogtepunt in het verenigings leven werd verscheidene weken te rug bereikt. Met de opening van het clubpaviljoen. Twee leden haalde hij voor, het voetlicht. Mej. Gerda van Dijk, die al se dert de oprichting in het bestuur zitting heeft kreeg als blijk van waardering een schrijfmap. De twee de was de heer K. Kooreneef, beter bekend als .Kees.'' Hij fungeert al jaren als verbindingsman tussen fa briek en vereniging. Reeds vele le den heeft hij aangebracht. Verder heeft hij een werkzaam aandeel bij de bridge-afdeling. Als geschenk ontving hij dan ook het werk ,De be ginselen van de bridge-kunst." Producer en algeheel leider Martin Rijken heeft verder zorg gedragen voor een geslaagde avond. Zijn ge zelschap bestond uit een keur van artiesten. Het programma bood „elck wat wils." In het bijzonder voor de liefhebbers van acrobatiek en li- chaamsbeheersing viel er veel te ge nieten. Zo presteerde de jongste van de Three Hardory's het tijdens het num mer trampolin-act niet minder dan 85 salto's te maken. Een donderende ovatie was haar beloning. Op dit ge bied werkten mee Charles Ray, The Broytons. The Movers en het duo Scott and Black. Ik hou, van zoveel Schetsjes werden gespeeld door Lotte Bartschat, Octave van Aer- schot, Peter Rodan en Tina Lokker. Deze laatste trad eveneens solistisch op de voorgrond in het nummer „Dc hou van zoveel." Hierbij maakte zij met de zaal een verre reis. Zij was onder anderen Amerikaanse teen ager en Spaanse danseres. Reizen was ook het hoofdmotief van „Landen en sterren" 19091959. Hierin was Martin Rijken als pianist de reisleider. Met een reeks songs en melodieën voerde hij zijn publiek de „globe" rond. Jammer dat dit num mer zo kort en fragmentarisch was. Les Deux Pico's lieten de ac- cordeonklankensnuivers ruimschoots aan hun trekken komen. Gezellig meezingen kon men ook. Als confé- (Van een onzer verslaggevers) De internationaal vermaarde bok sers Piet van Klaveren cn Leen Jansen zullen zaterdagavond in de kantine van het Havenbedrijf Vlaar- dingen-Oost onder leiding van pro motor Theo Huizenaar een boks- demonstratie geven. Dit gebeurt on der 'auspiciën van het Vlaardingse clubhuis voor dc ongeorganiseerde jeugd De Haven, ter gelegenheid van het zesjarig bestaan. De bijeenkomst is bestemd voor de clubhuisleden van boven de 12 jaar. Voor leden boven de 14 jaar is er „bal na" onder leiding van de heer C. J. van Rijswijk met muziek van „The Melody Serenaders". Donder dag organiseert de leiding van het clubhuis een wandeltocht van 10 en 15 kilometer voor de leden van 8-12 jaar. render fungeerde Peter Pikos. Hij deed dit op bekwame wijze. Veel suc ces had hij met zijn „kindermoppen." Na afloop kon de ENCK-familie zich nog op tweeërlei wijze verpo zen. De dansliefhebbers konden te recht in de Harmonie, waar de bal- musiek werd verzorgd door het „Radio Ballroom Quintet." De lei ding was in handen van de heer A. Korpershoek. Voor de anderen was een strijkje in de wandelgangen. Ook dc beide onlangs in Schiedam gekomen predikanten, ds. D. J. Spa- iing (Ned. herv.) en ds. J. Couvee (gereformeerd) gaan hun medewer king verlenen aan het oecumenisch avondgebed, dat iedere zaterdag avond van half acht tot acht uur in de Lutherse kerk aldaar wordt ge houden. Het wordt nu om-beurten geleid door vijf hervormde (dr. Cazemier, ds. Smids, ds. Gras. ds. Hebly en ds. Spaling), vier gereformeerde (ds. Krijger, ds.Oomkes, ds. Nawijn en ds. Couvee en een ev. luth. predi kant (ds. v. d. Haagen) alsmede pastoor v. d. Berg (oud-kath.) De bedoeling van het avondgebed is allereerst voorbereiding voor de zondag en in de tweede plaats het scheppen van een gelegenheid tot gezamenlijke aanbidding door chris tenen van verschillende kerkforma- ties. Het wekelijks gebed om de eenheid der christenheid vormt een essentieel onderdeel van de dienst der gebeden. Op deze wijze kan het avondgebed de grondslag leggen voor een nauwer samengaan en samenleven der chris tenen. In de maand mei wordt het avond gebed geleid door: ds. Couvee op 2 mei. ds. v. d. Haagen op 9 mei, ds. Oomkes op 16 mei, ds. Gras op 23 mei en ds. Nawijn op 30 mei. In de derde gelijkmakende slag beurt passeerde C. v. d. Gaag het tbuishonk na een goede tweehonk- slag van G. Gommel (10). Deze achterstand kon Schoten in de vijfde en zesde innings omzetten in een 31-voorsprong, doordat het binnenveld van SVV enkele steken liet vallen, alhoewel een zeer goede vartg van C. v. d. Gaag in het lin- kerveld een slagman terugwees naar dc bank. Ook B. Heshof liet zo'n staaltje zien door met een duik in het midden veld een slagman uit te vangen. Door deze prestaties geprikkeld, toonde SVV een goede wedstrijdmentaliteit te hebben, want in de zevende in nings konden H. Kooy en C. Bras het thuishonk passeren door goede tweehonkslagen van H. Kooy en K. de Haas. Hierdoor keerde de spanning w - - - - weer geheel terug. Het was voor SVV jam mer, dat opnieuw door enkele kleine foute en te langzame aangooien naar het eerste honk Schoten in dc reste rende innings uit kon Jopen naar 3—5. De werpersresultaten waren als volgt: Schoten 2: Munsterman 12-3-6 SVV De Lange 8-0-3. Aanstaande zaterdag gaat SVV Rooswijk, dat een onbekende tegen stander is. SVV 2 en SVV 3 starten dan met de competitie resp. thuis zondags tegen RFC 2 en uit zaterdag tegen Feijenoord 2. Schiedam heeft de honkbalcompe- titic goed ingezet met een 00-zege, alhoewel met enkele reserves moest worden aangetrteden. Werper Tette- taar was er deze middag bijzonder goed in. Hij schakelde acht spelers uit met met drie-slag en gaf geen enkel vier- wijci weg. Er werd zeer goed geslagen o.a. door W. v. d. Have, die een home-run sloeg en de werper Tette- laar die een mooie twee-honkslag gaf. De werpersresultaten waren: Voor EDO: A. Braak, 7 X drieslag, 4 x vienvijd en 15 honkslagen tegen. Voor Schiedam: T. Tettelaar, 8 x drieslag, 0 x vienvijd 0 honkslagen tegen. MAASSLUIS. Het eerste elftal van VDL krijgt donderdag om 220 uur Hermes-DVS op bezoek. Deze wedstrijd wordt,, gespeeld voor de tweede ronde van de KNVB-beker- com petitie. Verder wordt donderdag gespeeld te 10.30 uur VDL 4—HOV 3 en om 12 uur VDL 3RK WIK. Zaterdag is voor de junioren vastgesteld: VFC c2 VDL cl en VDL c2Excelsior c4. Zondag krijgt het eerste Trans- valia op bezoek. Het vierde gaat op bezoek bij Excelsior 14. In <le prille lente op een zonnig stoepje. Twee kleine meisjes schil deren als grote kunstenaars het prille groen van de ontluikende bomen. Ergens in Schiedam ont dekte onze fotograaf gisteren dit vredige tafereeltje. Tja, wat weten zij van herdenken of bevrijdings feesten? (Van een onzer verslaggevers) Voor de derde maal in enkele maanden tijd is in het Koipabad te Vlaardingen ingebroken. Weer was de 'buit niet groot. Weer werd ge tracht automaten en kassa's te for ceren. De politie heeft' nog geen da ders kunnen opsporen In het Badpaviljoen werd een snoepautomaat geforceerd, vijf pak jes en een klein bedrag aan geld ver dween uit een la in het buffet. Daar na is men verder gegaan naar het Koipabad, waar de kassa's een proef moesten doorstaan. Hier wordt niets vermist. De inbraak is vermoedelijk in de nacht van zondag op maandag ge pleegd. Zondagavond is" het" Koipabad en ook het Badpaviljoen gesloten. Dc laatste competitiewedstrijd van dc Vlaardingse korfbalvereniging Spirit is geëindigd in een ruime en verdiende overwinning op het Rotter damse Top. een overwinning die in de eerste helft, reeds behaald werd. Doelpunten van Arie Teerds (2x>. Jaap iMooy. Rir.a van den Bos en Koos van Heijst zorgden voor een 15-ruststand. Hoewel de Vlaardin- gers na rust met de wind mee speel den. konden ze in deze tweede helft niet meer tot bijzondere daden ko men. Top verkleinde de achterstand tot 25 en even later was het Corrie Klos die gebruik maakte van het feit dat haar tegenstandster wegliep om beheerst in te schieten en daarmee de eindstand op 2—6 bracht. Het laatste half uur was van geen enkele betekenis meer. Zo kwam dan met deze fantasieloze wedstrijd voor Spirit I een einde aan de competitie 1958/1059, die niet het gewenste kam pioenschap heeft opgebracht, doch slechts een stevige tweede plaats j met 23 punten uit 14 wedstrijden en een doelgemiddelde van 75 tegen 33. Dc vastgestelde wedstrijd Odo 2 Spirit 2 ging niet door wegens de siechte gesteldheid van het Maas- landse terrein. Het gevolg is dar, de Sprint-reserves nog drie wedstrijden te goed hebben. Spirit a ten slotte verloor onnodig van Oranje-Nassau a met 2—1. Mar griet Hogenverf wist de eer voor Spi rit te redden, maar verder zat er de ze middag weinig „spirit" in Spirit. Dc CJMV heeft zondagavond offi cieel afscheid genomen van het ge bouw „Liefde cn Vrede" aan de Ge dempte Biersioot. Er heerste dan ook een weemoedige stemming, want reeds 65 jaar heeft het gebouw ais „hoofd kwartier" gediend. Tevens werd op deze avond het resultaat bekend ge maakt van het Jeugdspektakel 1959. De netto-opbrengst, bestemd voor het nieuwe gebouw, bedroeg niet min der dan zesduizend gulden. Zesdui zend menisen bezochten het feestterein aan de Broekweg. Onder dit grote aantal bezoekers werden 120 taarten verloot- Twee leden kregen het ere-tnsigne van de CJMV als onderscheiding voor hun bijzondere verdiensten. Het wa ren T. Kleiberg en J. de Ligt, Verder werd de avond gevuld met twee voor drachten. Mej. N. Degeling sprak over de CJW en de heer A. Hofman ver telde iets over het toneel in vroeger jaren. Advertentie I.M. Nu de „jasloze" periode voor de gezonde Hollandse jongen aanbreekt en de moeders toch graag willen dat hij er, ook in z'n spel, ..ooglijk" uitziet ijzersterke katoenen JONGENSRUITHEMD met korte mouwen. Diverse ruitdessins. Maten van 5 tot 15 jaar. Voor 5 jaar (kleine stijging per maat) VLAARDINGEN, HOOGSTRAAT 202 Tel. 2195 ook dinsdagmiddags geopend DELFT, Jacob Gerrilstraat 12 De Vlaardina.se PV „De Lucht bode" een wedvlucht met 333 duiven vanaf Venlo, afstand 139 km. Er werd gelost om 12 uur met westen wind. De eerste prijsduif noteerde 2.39.15 uur, de laatste 3.11.55 uur. De uitslag is als volgt: M. Broek 1, 13; C. Venvey 2; A. v. d. Hoeven 3; J. Kroos 4; A. Struys 5. 14; J. Bel 6, 18; G. v. Vliet 7, 11, 12; gebr. V. Zelm 8. 15; P. Hitter 9, 17; S. v. Vliet 10; Salfischbergen 16, 19: M, v. Tienen 20. Vrijdag 9 mei inkorven voor Sittard van 7 tot 8 uur, klokken stellen om 8 uur. In TÖkio is een conferentie be gonnen van de economische commis sie van de VN voor Azië en het Verre Oosten over de middelen ter verbete ring van de televerbindingen in Azië en het Verre Oosten. Afgevaardigden uit meer dan twintig landen wonen de conferentie bij. Advertentie LM. ro'n pak is van m«t 45®/, wol dat pak van TREVIRA, in de juiste verhouding met wol gemengd, onvermoeibaar kreukhersteilend plooihoudend vormbestendig licht van gewicht ttmperatuur.nivellerend HOOGSTRAAT 212 - VLAARDINGEN J. Gerritstraat 12 - Delft Ook dinsdagmiddag geopend. MAASSLUIS, Voor mij persoon lijk heeft het woord „contact" wel een zeer vertrouwde klank, aldus burgemeester IV. J. D. van Dijck in hel eerste nummer van Pé-Veetje, contactorgaan van de personeelsver eniging der gemeente Maassluis. Als burgemeester van onze snel groeiende gemeente ervaar ik im mers dagelijks, clat liet. leggen van contacten steeds de onmisbare ouver ture vormt voor de verwezenlijking van plannen, welke ons op verschil lend terrein bezighouden. Een vaak niet genoemd, maar nochtans belangrijk en doorlopend contact heb ik, aldus de burgemees ter. daarnaast, hetzij direct of in direct, met u als personeel in dienst van de gemeente. Alhoewel hier sprake is van een intern contact, hetwelk dus zelden of nooit naar buiten optreedt, ben ik mij er van bewust, dat deze verhouding tot het personeel één der voornaamste „leid sels" vormt tussen dc diverse teugels, welk een gemeentelijk bestuur in de hand rijn gelegd om daarmede het „span" van de gemeentelijke gang van zaken en de ontwikkeling in de juiste richting te dirigeren. Het valt dart ook geenszins te verwonderen, dat mijn belangstel ling zeer zeker gewekt wordt, wan neer een grote groep van het ge- meentepersoneel, dat dus één mij ner belangrijke contacten vormt, op eigen wijze en in onderling ver band aan liet woord „contact" een gezonde uitleg wenst te geven, ge tuige de oprichting van uw ver eniging. haar doelstellingen cn thans het verschijnen van het eerste officiële contactblad. Verder schrijven in het contact orgaan. dat onder redactie staat van Qe heer Jac. de Rave, en dat keurig is uitgevoerd, mede dank zij de aar dige en goed gevonden tekeningen, de gemeente-secretaris L. J. Mostert en de voorzitter van de personeels- vereniging A. Roodenburg. De vereniging heeft een pijlnselle groei doorgemaakt, het ledental steeg van 40 tot ruim 100. De zeehengelclub „Vlaardingen" heeft zondag op het strand van s-Gravenzande een serie-concours gehouden. Ondanks kou en harde wind werd toch nog flink vis gevan gen. Op Hemelvaartsdag gaat de zeehengelclub naar Zierikzee'om mee te doen aan het internationale hen- gelconcours. dat daar dan wordt ge houden. De uitslagen van zondag waren: C. Smit 530 gr, W. v. Leeuwen 520, L. v. Hees 420. T. Buisman 390. J. v. Hees 260. W. Harteveld 260. A. Zwaanswtjk 250. J. VUijn 240, B. Bouman 180. W. Brinkman i80, H. Roodenburg 180, w. de Jong 180.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1