e zon Schiedams 5-meifeest Lichtstoet dwingt ieders bewondering af TVerk onzer handen CURIOSA UIT DE HUISELIJKE SFEER Veel spanning bij het schaakkampioenschap Hij kon het niet laten Driebanden-competitie Schiedam voortgezet J. van Duijl winnaar Bliekendaal-biljart Hemelvaartsdag kan Ursus titel brengen Voor jeugd was er veel te doen De duivenklok registreert SZC te gast in Zierikzee Sir John Glubb in Boymans KJ achten over de bezorging ADVERTEERT Verhuur oude schoolgebouw Lager KNVB-voetbal Nieuwe scholen in Maassluis Maassluis kan lening aangaan Moonen naar Amsterdam Pupillentoernooi op Hemelvaartsdag Burgerlijke Stand Veilingnieuws B. en W. Maassluis tegen instellen van onderwijscommissie 'Klein maar Dapper' HET VRIJE VOLK WOENSDAG 6 MEI 1959 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Het zonnetje, dat op koninginnedag zo gemist werd, heeft in Schiedam op de bevrijdingsdag in ieder geval geschenen. Samen met de fleurig wapperende vlaggen gaf het deze dag het zo on misbare feestelijke tintje én hielp de mensen herinneren aan het feit, dat veertien jaar geleden zoveel voor ons betekende, namelijk de bevrijding. Deze bevrijding werd 's morgens in een bijeenkomst van leer lingen van het middelbaar-, nijverheids-, u.l.o-, v.g.l.o. en kin deren uit de hoogste klassen van het lager onderwijs in de Plantage bij het SG-podium herdacht. Het Schiedamse politiemuziekkorps, onder leiding van de heer M. Brilleman, gaf aan dit Jeugd-Appél de nodige muzikale fleur en speelde enkele pittige marsen. PANTALON De Broekenspecialist Jongere jeugd Applaus Individueel Overigens gaat het niet zozeer om collectieve inzendingen deze keer, als wel om de prestaties van de Schiedammers, die zonder club verband, in de intieme sfeer van hun eigen woning met iets bezig zijn. Voor 15 mei Raad moet beslissen Om half elf werd de vlag gehesen en zongen alle aanwezigen het be kende lied: „Hollands vlag. je bent mijn glorie." De herdenkingsrede werd uitgesproken door burgemees ter J. W. Peek. Hij wees de scholie ren op de zin van het bevrijdings feest. In enkele korte bewoordingen schetste hij, hoe de Duitse bezetter al spoedig zijn ware gelaat liet zien, tot de ergste roof overging en de mensen verschrikkelijk behandelde, ja zelfs tot slaven maakte. Onbe schrijfelijk was dan ook de vreugde bij de bevrijding. Een bevrijding ech ter, die vele en zware offers gevraagd heeft, ook van-het Nederlandse volk. De*burgemeester besloot zijn toe spraak met de overweging dat ook van de nu opgroeiende Jeugd mis schien eens deze offers gevraagd zul len worden. Hierop volgde een de clamatie van het gedicht „Hier boog-.van Bertus Aafjes door Lau- Advertentie IAI, HOOGSTRAAT K6 - TELEFOON 68981 De SCV De Postduif vloog met 350 duiven een wedvlucht vanuit Tonneville 210 km. De eerste 20 prijswinnaars waren: 1 L. Verheugen; 2 W. v, d. Kant; 3 A. Moog; 4-10-17-18 v. Leeuwen en Co; ,5 W. Kerkhof; 6 P. Hinten; .7.-14 A. Heeren; 8-11 J. Doejaaren; 9 W. v. Beuren en Co.; 12 H. v. d. Kant en Co.; 15 C. Verlinde-H. A. Vis; 19 C. Verboom; 20 O.Bolkenbaas. Gelost 7.45.00. Eerste prijsduif om 10.22.00, laatste prijsduif 10.36.00. De zwemploeg SZC zal op 6 juni de opening van een nieuw zwembad in Zierikzee opluisteren door aldaar in wedstrijden uit te komen tegen de beste zwemmers en zwemsters uit de zwemkring Zeeland. Naast de gebrui kelijke afstanden zal er ook strijd ge leverd worden in schoonspringen en waterpolo. Tevens zal aart dit evenement de showzwemploeg van Wilton-Pijenoord deelnemen met een demonstratie kunstzwemmen. In het kader van de komende jubi leumactiviteiten van DHS wordt door deze vereniging op Hemelvaartsdag een pupillentoernooi georganiseerd, waaraan alle Schiedamse verenigin gen die b(j de organisatie pupillen- voetbal zijn aangesloten, zullen deel nemen. De wedstrijden zullen aan de Poldervaart worden gespeeld. SCHIEDAM Geboren: Maria L J, d van W H v Gisteren en J P van den Hurk; Peter, z v P Schenk en E v Zeitveld; Marina J, d van C van der Klooster en J v Rijswijk; Maria J, d van J A de Snoo en J G Hooimeijer; Anna N, d van J Grool en A G Weder; Leonardus H M, z van M F L Buckers en M C Zoet mulder; Cornells A, z van C A C Flasza en H Wanders; Rudolf F L, z van J C Hellenthal en J Eijeriks. Overleden: D Kramer Freher 71 j; A N Nugteren 71 j, echtg van J den Ouden; P T J Verspeek 82 j; J Hoogerbrugge 64 j. Geboren: Bastiana J. d v B. Ber- kel en H. J. M. Wuister; Oatharirsa J. M. d v J. M. Pi Wijnen en J. M. J. Over de Vest; Johanna C. S. d v L. P. Polhuis en W. A. van der Lin de; Joannes F. z v A. J. Hertog en E. C. van Zeelst; Albertus Q. z v A. Vlaanderen en E. W. Bonnet; An- nemarieke d v D. J. Eijsberg en C. Struck; Fredericus W. J. z v W. M. J. Kloppers en J. M. van Embden; Wihibrordus J. M., z v W. van Rut ten en M. A. van Winden; Josephus O. P. M. z'v P. J. Panken en S. F. de Jong Overleden: O. E. Jung 63 j; H. van Winkel, 81 j. wed. van G. Lek; M. J. Geurts, 23 j. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Bakvlssen-puberteit. MONOFOLE-THEATER, 2, 7 en 9.15 uur: We zien ze rennen. MUSIS SACRUM: Supp.ver. Hermes- DVS, 8 uur. IRENE: Personeelsvereniging M. J. Vlug, 7.30 uur. Apotheek: M. M. H. Evers, Lange Haven 81. ra Bijl van de Prinses Irene ulo, ter wijl Rita van Deurssen, leerlinge van de gereformeerde school voor ulo nog voordroeg het gedicht .Bevrijding" van Ida M. Gerhard. Tot besluit werd uiteraard het Wilhelmus gezongen. Voor de jongere jeugd was er des middags ook iets feestelijks op het programma gezet. In Musis Sacrum voerden De Fantasto's namelijk de kinderrevue ,Met de jeugd in sprook jesland" op. De zaal was gezellig vol en de kleintjes, waarvan er velen met oranje of rood-wit-en-blauw waren getooid, hebben ongetwijfeld genoten van wat er allemaal op daf grote toneel gebeurde. Ook al weer de jeugd, maar dan nu weer de wat oudere, was het die 's avonds het Beursgebouw vulde. Smalgeptjpt en wijdgerokt dansten zij op de muziek van Jack Wilson en zijn band, of genoten van hun Co laatje, onderwijl alweer naarstig speurend naar een volgende leuke partner. Sfeer en gezelligheid was er in ieder geval. Het sluitstuk van deze, toch nog wel wat frisse bevrijdingsdag werd gevormd door de lichtstoet. De weersomstandigheden waren in ieder geval beter dan vorig jaar (er woeien toen nogal wat lampions uit) en ook de deelname was verheugend en groter dan vorig jaar. Voorafgegaan door de harmonie St.-Ambrosius. trok de stoet, nadat deze zich in de Boerhavelaan gefor meerd had, via de Rotterdamsedijk en de Broersvest naar het stadhuis, waar mr. J. W. Peek, te zamen met diverse andere autoriteiten de stoet aan zich voorbij zag trekken. Ongetwijfeld zullen.de vele toe-: schouwers, die zich overal langs de route hadden opgesteld, - van het schouwspel genoten hebben. Men hoorde dan af en toe ook een bewon derend „aaah" of een spontaan ap plaus. Er waren inderdaad verscheidene deelnemers, die er veel werk van ge maakt hadden of getracht hadden door originatiteit de aandacht te trekken. Behalve St.-Ambrosius trokken ook nog andere orkesten mee en zagen we o.a. De Harmonie, Jong Harmo nie, Drumband Gusto en de band van de gmnastiekvereniging THOR. De Troelstralaan was de plaats, waar de jury de taak had, de inzen dingen te beoordelen en eenvoudig zal deze opgave zeker niet geweest zijn. Eerste prijs Uiteindelijk is men tot de volgende uitslagen gekomen. In de groep Grootbedrijven veroverde de .inzen ding van bierbrouwerij De Amstel de eerste prijs, terwijl de showwagen van Simon Rijnbende de tweede prjjs ten deel viel. In de groep Middenstand was de eerste prijs voor de fraai versierde auto mét bruidspaar en mét bruids meisjes van de firma Beijersbergen. De tweede prijs was voor de fa. Mak, Magazijn De Ooievaar behaalde de derde prijs en de vierde prijs was voor de firma Mercurius. In de afdeling Verenigingen en Scholen behaalde de originele inzen ding van de Lindenhof, de cowboys te paard, de èerste prijs en was de tweede prijs voor de Jan Ligthart- school. De padvinders veroverden de derde prijs en CJMV-Zuid kreeg een vierde prijs. Het succes was dit jaar groot en de opzet is zeker voor herhaling vat baar. In Musis Sacrum ten slotte had de r.-k. toneelvereniging Alberd. Thym de avond van de bevrijdingsdag ge kozen ter opvoering van de come die Mr. King. De vele aanwezigen zul len zich ongetwijfeld met dit vlot gespeelde stuk geamuseerd hebben. De vroegere Engelse bevelhebber van het befaamde Arabische legioen in Jordanië, It.-gen. Sir John Glubb (Glubb Pascha) zal op' II mei op uitnodiging van de vereniging Ne derland—Engeland naar ons land komen om een aantal spreekbeurten te vervullen. Op 12 mei houdt hij een lezing in museum Boymans-van Beuningen in Rotterdam. Op vrijdag 8 mei 1959 bestaat er gelegenheid tot kosteloze inenting voor kinderen beneden het jaar in het wijkcentrum Nieuwland, Dr, Wi- bautplein 129. De pokkeninenting zal geschieden tussen 15.30 en 16 uur; die tegen difterie, kinkhoest en tetanus tussen 16,15 en 16.45 uur. Trouw boekjes of geboortebewijs mee- Klachten over bezorging van de krant kunnen elke avond tussen half zeven en half acht opgegeven worden aan ons kantoor te Rotter dam. telefoon 11.10.30. De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Er zijn thans drie ronden gespeeld In het toernooi om het per soonlijk schaakkampioenschap van Schiedam. En dit merkwaardige feit hebben wij nu reeds kunnen zien, dat de spelers in de hoofd klasse, in tegenstelling tot vorige jaren, die toch ook heel wat span ning gaven, elkander thans niets toe geven. De ene remise na de andere wordt geboekt en salonremises zijn er praktisch niet bij. Over en weer worden aanvallen opgebouwd en uitgevoerd, maar evenzo vele malen weer afgeslagen. Ook nu zijn er weer twee remises genoteerd. Met jeugdig vuur trokken.Vrijland (SCS) en Stahlie (ESS) er na de opening beurtelings tussen uit. De ene aanval na de andere rolde over het bord, stukken werden geruild, maar de stellingen bleven volkomen in evenwicht. Ten slotte werd de vrede maar getekend. De doorschuifvarlant van de Franse verdediging werd ditmaal eens door Immerzeel en Den Uijl (beiden ESS) doorgenomen. Wederom bleef het centrum gesloten en wederom werd een aanval gericht op de zwarte koningsvleugel. In tijdnood en met totaal vastgelopen stellingen werd tot remise besloten. De partij Reitsma (SpangenPlan ken (SCS) werd een Caro-Kann. Wit zette vakkundig een aanval op touw, die even vakkundig werd afgeslagen. Planken zag toen de kans schoon om door een tijdelijk pionoffer twee ge vaarlijke torens te ruilen, waarna de partij echter afgebroken werd. De partij Noordegraaf—Hölzken werd uitgesteld. De stand in de hoofdklasse is thans; 1. J. Immerzeel 2 uit 3; 2. H. Planken VA uit 2 en een afgebroken partij; 3. J. Stahlie 1 uit 2 en een afgebroken party; 4. G. M. Groen 1 uit 2; 6. H. den Uijl 1 uit 2; 6. L. Reitsma 'A uit 1 en twee afgebroken partijen: 7. A. Noordegraaf uit 1; 8. C. Vrijland uit 2; 9. J. C. Hölz ken p uit I. ROTTERDAM, 5 mei. Coöp. Tuin bouwveiling der Z.H. Eilanden G. Aardappelen 6—15, andijvie 81—87, bloemkool A 63—87, B 25—58, C 15— 45, sla I 7,80—15,10, II. 5,10—9,20, IC: 5,10—5,80, stoofsla 16—29, radijs 5— 11, rabarber 916, witlof A 40—82, B 50—67, spinazie 12—42; selderij 8—14, peterselie 9—11. uien 3—14, waspeen 2125, peen 3—9, prei 10—17, sjalot ten 17—21, bospeen I 6776, II 39— 56, aardbeien doosje 1,301,80, to maten A 1,90—2,40, C 2,30, postelein 57—63, kroten bos 30, kaskomkommer A 45, B 39, Jonathan H 5175, 52 67, 45—68, 32—36, K 17—45, Goud- reinet H 40—46, K 18—29, Lombard C H 68—69, 64, 56, 30, K 30--62. De uitslagen: Hoofdklase: O. Vru landJ. Stahlie 'A—IA; J. Immerzeel H. den Ufjl 'i; L. Reitsma—H. Flanken afg.; A. NoordegraafJ. C. Hölzken uitg. Ie Klasse A: C. van TolG. Roos- sloot uitg.; A. LeereutveldM. Hers- bach 10; G. HamerslagA. Rip 01: A. de BruinJ. Marbus uitg. Ie Klasse B: P. J. van OijenN. J. Heesemans 10; N. v. d. StarreA. de Konlngh 01; N. Grevenbroek H, Swartz 10; A. van EttenS, Koster 10. 2e Klasse: P. ten KortenaarJ. C. den Boer uitg.; W. van DrielJ. v. d. Kraan 10; J, MackenbachD. v. d. Hoeven 1—0; J. C. Roozen—H. Boele 1—0. Duizenden mensen hebben gis teravond vanaf de burgemeester Luyerincksingel te Vlaardlngen een indrukwekkend vuurwerk aan schouwd. Talloos was het aantal projectielen, die razendsnel de lucht inschoten om dan ten slotte in kleurrijke Ilchtfiadders naar omlaag te spritsen. „Oooooh en aaaah" werd er dan gereopen. De 16-jarige Vlaardingse metselaar Jan P. S. kan het niet laten. Nu is hij weer door de politie te Hoek van Holland aangehouden en naar het Huis van Bewaring in Rotterdam overgebracht. Hij heeft bekend nu al in totaal 26 bromfietsen te hebben gestolen. S. was het niet om de bromfietsen zelf te doen. Hij maakte alleen maar ritjes. En als de benzine op was, dan zette hy de brommer neer om zich op een andere bromfiets weer verder te begeven. :''Enigéï tijd-geleden werd de jeug- dige metselaar reeds door de-Vlaar- dlgse politie gegrepen. Hij.had toen in Vlaardingen een zestal bromfiet sen ontvreemd en in Hoek van Hol land ook een zestal, zodat het op een uitwisseling begon te iyken. Het feit. dat bromfietsen meestal op slot zitten was voor de metselaar geen probleem. Met een flinke steen forceerde hij de sloten. Na zün vrijlating is hy weer aan zün oude kwaal gaan lyden. Nu ont vreemde hy 14 bromfietsen. Met de veertiende trof de politie hem dezer dagen op de pier te Hoek van Hol land aan. Hy werd ondervraagd om dat de politie de in zee uitlopende pieren ge enplaats acht om eens te gaan brommen Gelegenheid tot het verzilveren van vakantiezegels voor de loonder ving over Hemelvaortsdag en 2e pink sterdag bestaat op: woensdag 6 mei en vrijdag 8 mei des avonds van 7.30 tot 9,30 uur. Verzilverd kunnen wor den: Sociaal Fonds Bouwnyverheid, 30 dagzegels; Schildersbe-irijf, 5 week- zegels; Loodgietersbedrijf, 7 loon dervingszegels. Losse zegels worden niet aangenomenDe verzilvering vindt plaats In „Het Volksgebouw", Tuinlaan 50. MAASSLUIS Sedert jaren !s In de aan het onderwijs onttrokken Kon. Wilhelminaschool op 't Hoofd een kleuterschool, uitgaande van de Ver eniging voor Chr. Herv. Schoolonder- wys, gehuisvest. Het gebouw is eigen dom van de gemeente. Het bestuur van de vereniging heeft zich tot B. en W. gewend met het verzoek de gehele benedenverdie ping van het gebouw aan haar te verhuren, aangezien de kleuterschool in de Pres. Steijnstraat, ook na de opening van de nieuwe kleuterschool in de Sluispolder-West, in een be hoefte blijft voorzien. Daar het oude schoolgebouw in zijn huidige staat niet geschikt is voor het geven van kleuteronderwys moeten voorzieningen worden getroffen, wil het schoolgebouw weer aan zijn doel beantwoorden, nl. het geven van on- derwhs. De totale kosten van deze voorzieningen worden geraamd op 18.100. Tijdens de Vakantieféesten van het vorige jaar werd in de Koren beurs een expositie Hobbies en Bloemen gehouden, die bijzonder veel succes heeft gehad en veel bezoekers heeft getrokken. De Sectie Culturele Ontwikkeling van de Schiedamse Gemeenschap wil dit jaar een soortgeiy ke expositie in de sector Vrijetijdsbesteding organiseren, zonder evenwel de opzet van Hobbies en Bloemen geheel te herhalen. Thans gaat het erom de Schie dammers een beeld te geven van wat knutselaars onder ons met. eigen handen tot stand hebben gebracht. Het wordt een expositie met als titel „Het werk onzer handen". Het belooft een ryke verzameling van curiosa uit de huiseiyke sfeer ie worden. Men vindt er zowel de spoortrein, die vader in zyn vrye uren bouwt om er samen met zyn oudste zoon in zün vrije uren mee te spelen, als de tweedekker van «atten en plastic, waarmee de jongere kin deren vliegeren op de speelweide by de Vlaardingerdyk. De fotografen zullen er ook hun mooiste opnamen kunnen inbrengen en in principe hadden ook de kunst schilders daartoe een kans, maar de amsteur-koloristen hebben het laten afweten, omdat zy geen mogelijkheid zien om op tyd met een collectieve Inzending voor de dag te komen. Er zitten onder ons van die kunstenaars, die ieder vry uurtje be steden om een miniatuur draaiorgel te bouwen of om een zeiljacht te maken, waarmee ze zich veiUg op de Schie of de wyde Maas kunnen wa gen. Dat zyn de toekomstige helden van de expositie „Het werk onzer handen". In Schiedam was eens bijv. een zeventigjarige vioolbouwer, die zijn werkplaats op zolder had vol staan met heel of half voltooide cello's en bassen. Maar er zijn ook jongeren, die yverig bezig zyn: gymnasiasten, die een marionettentheater ontwer pen met fantasieryke coulissen en fraaie zelfgemaakte poppen. De zieke kinderen in het ziekenhuis maken daar allerhande knutselarü- tjes: miniatuur boerderijtjes, met beestjes en kleine mensenfiguurtjes, hooibergen en wagens, waarvan de (vielen voorzien zyn van spaken, zo dun als lucifertjes. Zo zyn er allerlei scheppingen van meer of minder geniale amateurs, die op de expositie „Werk onzer handen" beslist niet mogen ontbreken. Ook de verzamelaars van curiosa postze- Gisteravond zyn voor de competitie driebanden (groot biljart) in de bil jartzaal van de heer A. v. d. Enden de partyen gespeeld tussen De Beyer A—Entre Nous en De Beyer BRem brandt. De Beyer A—Entre Nous 4—2. De party tussen P. Scheffers en W. van Weeland Is een geiykopgaande party geweest, welke in 75 beurten door Scheffers werd gewonnen. In de eerste 40 beurten ging het spel geiyk op en noteerden beide spelers 20 ca ramboles. Tien beurten later had Scheffers met een 2522-stand een voorsprong van slechts drie, doch toen Weeland hierna wat al te dlkwyis poedelde kon Scheffers zyn voor sprong vergroten, welke in zyn 75e beurt toen hy zyn 30 caramboles by- een had, tot zes was opgelopen. P. Scheffers 30 30 75 7 0.400 W, v. Weeland 30 24 75 4 0.320 Ook Kreuger wist in de volgende Het Driebanden-toernooi, om het BUckendaal-Blljart, is achter de rug. De Rembrandt-speler J, van Duijl Is dit jaar winnaar geworden, onbe dreigd zelfs, gedeeltelijk als gevolg van het feit, dat zUn grootste concur rent, de houder en verdediger van. het biljart, de heer G. Hijnekamp, het toernooi niet geheel heeft kunnen uitspelen als gevolg van opgelopen hen- nia. Gisteravond zouden, indien enigszins mogeiyk door de heer Hynekamp twee partyen, waarvan een tegen Van Duül, gespeeld worden, doch de pijnen, waren van dien aard, dat spelen onmogelijk was. Reglementair moest de verdediger van het biljart afgeschreven worden, waardoor automatisch de heer Van Naar alle waarschijnlijkheid gaat het Schiedamse lager voetbal op Hemelvaartsdag zyn eerste kampioen begroeten. In de eerste klasse A van de Rotterdamse afdeling staat Ursus namelijk op de drempel van het kampioenschap en bij winst in de thuiswedstrijd tegen Bel védère is de promotie naar de vierde klas van de KNVB een feit. De wedstrijd wordt op het Harga-sportpark gespeeld en vangt aan om 12 uur. Zoals bekend recipiëren de Schie dammers bij het behalen van het kampioenschap in Arcade van 6.30 7.30 uur. Naast deze „kampioenswedstrijd" van Ursus kunnen de voetbalenthou siasten op Hemelvaartsdag ook nog een keuze maken tussen twee plaat selijke ontmoetingen namelijk Schie damSFC. en SVDPWMartinit. Schiedam heeft theoretisch nog een kleine kans om de achterstand op koploper DRZ weg te werken. Op zün minst zal er in de strijd tegen plaatsgenoot SFC aan op de volie winst gespeeld moeten worden. Het eerste treffen tussen beide Schie damse clubs eindigde in een 0-2- overwinning voor Schiedam. De andere derby, die voor de rang- lüst overigens van geen betekenis meer is, Is de ontmoeting SVDPW Martinit. Ongetwijfeld zal het in dit treffen aan spanning niet ontbreken, daar SVDPW de laatste maanden in een voortreffelijke vorm steekt en Martinit afgelopen weken bewees op de ranglijst te laag geklasseerd te staan. De eerste ontmoeting tussen beide clubs eindigde in een 31- overwinning voor Martinit. In de Rotterdamse afdeling speelt Demos ten slotte nog op eigen grond tegen Florlssant/OBR, waarin we Schiedamse winst mogen verwach ten. Duül voor een jaar winnaar werd. Het was in café Thalia zeer druk van de vele biljartliefhebbers, die de laatste party tussen de rivalen Van Duül en Hijnekamp, gaarne gezien zouden hebben. De party werd echter afgelast. De districtswedstrydleider, de heer A. Snijders heeft bovenstaande in een korte rede gememoreerd en had per- sooniyk liever ook de eindstrijd nog willen meemaken, doch reglementair kon geen uitstel gegeven worden en werd de heer Van Duyi winnaar. Hiermede wenstte de .heer Snijders de heer Van Duül geluk en sprak de wens uit, dat een volgend jaar, wan neer de heer Van Duijl het biljart zal moeten verdedigen, de belangstel ling minstens zo groot zal zijn. Spre ker dankte de deelnemers voor de geleverde sportieve strijd. Hierna bood de heer Snyders aan de heer Van Duül het prachtige biljart aan. De heer Van Duül heeft hierna dank gezegd en vond het persoonlük voor de heer Hynekamp, die een even groot kanshebbers was als hijzelf, jammer dat hy moest afgeschreven worden. De heer Van Duyi wenste hem een spoedig herstel. Nog geruime tyd bleven de spelers met hun dames en vele andere bil jarters in Thalia büeen. De eindstand van het toernooi is als volgt: J. van Duijl (R.) 12 288 379 8 0.780 C.-Ecselmeijer (EN) 9 .211 482 7 0.437 H. Seger (K.) 8 232 40O S 0.580 G. Broekhuizen (C.) 5 189 452 4 0.418 G. Walda (B.) 4 159 462 8 0.300 A. Weeland (EN) 2 178 438 5 0.40S H. Vermeulen (B.) 2 194 502 3 O 386 parten twee punten voor de Beyer A binnen te halen, tegen A. Bleiksloot, waarvoor echter 105 beurten nodig waren. Gedurende het grootste deei van de partij heeft Bleiksloot de lei ding gehad welke in de 60e beurt vyf caramboles bedroeg (1510). Hierna kon Kreuger zyn achterstand gelei- deiyk wegwerken en kwam in de 91e beurt met 23 geiyk. Kreuger hield vol en had in de 99e beurt met 28 nog een voorsprong van drie. Zes beurten later had hy zyn 30 vol en kwam Bleiksloot vier caramboles te kort. J, Kreuger 30 30 105 3 0.285 A. Bleiksloot 30 26 105 2 0.247 In de derde party kon H, de Jonge voor Beijóer a geen winst behalen en redde Eggelmeyer de eer van Entre Nous. Het was voor de kleine De Honge moeiiyk spelen op de gro te tafel, waardoor hy nogal wat miste. In de 340ste beurt had De Jonge met 8 caramboles een achter stand van 3. De verhouding bleef zo en in de 60e beurt was de stand 1811. Hierna had Eggelmeyer nog 40 beurten nodig om zijn 30 caram boles vol te maken en kwam De Jonge, die er 36 moest maken tot slechts 26. H. de Jonge 36 26 100 2 0.260 C. Eggelmeyer 30 30 100 4 0.300 De Beyer bPleinzicht 06. De Beyer b heeft tegen Pleinzicht geen enkele puntje kunnen binnen halen; het volle pond kwam voor Pleinzicht. De Beijer-speier Van Leeuwen hield in zijn partij tegen Buütenhek aanvankeiyk stand, doch toen Van Leeuwen na zyn 34e beurt 29 maal achtereen poedelde, had Buütenhek met 19 caramboles een voorsprong van 8 gekregen. Aanvankelijk liep Van Leeuwen deze achterstand wat in, doch na de 74e beurt ging het weer mis met Van Leeuwen en had Buijtenhek in 102 beurten zyn par ty gewonnen. C. Buütenhek 30 30 102 3 0.294 Van Leeuwen 30 19 102 2 0.186 In de volgende party heeft ook P. Meüer het niet tegen Eikenbroek kunnen bolwerken. Hoewel Eiken broek ook niet al te best op de grote tafel op dreef kon komen had hy toch geen last van zün tegenspeler, In 80 beurten had Meijer pas 9 ca ramboles, waar tegenover Eikenbroek er 19 kon stellen. Heel langzaam kroop het aantal caramboles van de spelers omhoog en slaagde Eiken broek er ten slotte in de 125ste beurt in, zijn 30ste carambole te maken. Meyer was slechts tot 14 gekomen. P. Eikenbroek P. Meyer 30 30 30 14 125 125 01260 0.112 In de laatse party heeft J. van gelen voor Pleinzicht voor het restant van de voile 100 winst ge zorgd. Ook won hü zün party tegen de Beüerb-speler v. Slobbe. Aanvankelijk ging het met het spel van Van Diggelen zeer goed, en had hy in zün 21ste beurt reeds een voor sprong van zes caramboles, doch toen hy hierna wat poedelde kwamen de spelers op geiyke voet. Na de 50ste beurt ging het met het spel van Van Diggelen weer beter en kreeg hij op nieuw een voorsprong, welke in de 80ste beurt met 26 caramboles'zes bedroeg. Hierna heeft zün tegenspe ler Slobbe geen enkele carambole meèr kunnen maken, zodat hü aog 20 noteerde, toen Van Diggeièn zijn 30 vol had. gels, munten, fossielen of wat dan ook zullen hier een plaatsje kun nen vinden, mits zij er iets byzonders van gemaakt hebben; Dit staat dan ter beoordeling van de tentoonstel lingscommissie, die formulieren ver krijgbaar stelt voor de aanmelding. Deze formulieren kunnen worden aangevraagd bij de Schiedamse Ge meenschap. zy moeten vóór de 15de mei zijn ingediend met opgave van de omvang van de te exposeren Inzen ding. Wie opziet tegen de kosten kan ge rust zijn: de organisatoren willen tegemoet komen in de transportkos ten van wat onhandelbare expositie stukken. De expositie wordt gehouden van 7 tot 15 augustus. Verwacht wordt, dat de Plantsoenendienst wederom voor een entourage van bloemen zal zorgen. De Algemene Fotokring organiseert een fotowedstru'd. gewyd aan onder werpen "om en by het restaurant Europoort". De prijzen zullen op 7 augustus bekend zyn en dan gaat een deel van het ingezonden mate riaal naar de Beurs om daar te wor den geëxposeerd. Dit als voorbeeld, hoe ook verenigingen met een collec tieve inzending kunnen uitkomen. MAASSLUIS Mevrouw An Ha makers, voorzitster van de raads fractie van de Party van de Arbeid te Maassluis, stelde de raad in een schryven van 27 maart voor een vas te commissie in het leven te roepen, waaraan wordt opgedragen advies uit te brengen over alle zaken betreffen de het onderwijs. B. en W. zyn echter tegen het voorstel en stellen de raad voor het verzoek niet-ontvankelük te verklaren. Het is u bekende aldus B. en W. aan de raad. dat alle zaken op het onderwüs betrekking hebbende, in eik geval de commissie voor de financiën passeren en met haar advies de raad bereiken. Voor zover het zaken be treft, die mede betrekking hebben op MAASSLUIS. Het bestuur der Ver. voor Chr. Herv. Schoolonderwijs heeft zich tot de raad van Maassluis gewend met het verzoek om mede werking te verlenen en gelden be schikbaar te stellen voor de bouw van een nieuwe school in de Sluis- polder-Oost. Het bestuur is van mening, dat overeenkomstig redelijke verwachting de school kan worden bezocht door ten minste 50 leerlingen, daar rij ge vestigd, zal worden in' een nieuwe stadswük. Nu echter in deze polder nog geen enkele woning gereed is, kan het be stuur geen verklaring overleggen, waarop handtekeningen van ouders zün vermeld, die hun kind de te stichten school zullen laten bezoe ken. Een dergelijke verklaring wordt volgens art. 72 der lager-onaerwüs- wet 1920 vereist. Het bestuur volstaat met de ver klaring. dat de school door ten minste 50 leerlingen zal worden be zocht, waarmede de inspecteur van het lager onderwüs in de inspectie zich kan verenigen. De nieuwe school zal ruimte bieden aan 211 leerlingen en zes lokalen be vatten. In de raadsvergadering van Maas sluis. die vrijdag wordt gehouden, komt verder in behandeling een voorstel van de heer W. van Ant werpen (arb.) tot het stichten van een tweede openbare lagere school in de Sluispolder-Oost. MAASSLUIS. De N.V. Bank .voor Ned. Gemeenten heeft aan Maassluis een vaste geldlening aangeboden tot een bedrag van 1.337.150 tegen een rentevergoeding van 4 li pet. De lening is bestemd voor de financie ring van de volgende kapitaalsuit gaven: restant bouwkosten bijzon dere school ln de Sluispolder 86.950); het bouwrüpmaken van een terrein in de Sluispolder-Oost en daarmede verband houdende inves teringen ten behoeve van de Nuts bedrijven 1.156.400): de aankoop van transformatoren ten behoeve van 't elektriciteitsbedrijf 10,000); de aanleg van een nieuwe verbin dingsweg naar de in aanbouw zünde openbare kleuterschool 15.300) het aanbrengen van openbare ver lichting in de 65 in aanbouw zynde maisonettewoningen en de aan koop en plaatsing van de gasgeisers in genoemde woningen waarvoor een bedrag nodig is van resp. 6500 en 17.000. en het herstel van de gas houder, waarmee een bedrag is ge moeid van 45.000. Wü vernemen, dat de heer Frans Moonen, directeur van de Schiedam se Toonkunst Muziekschool, met in gang van 1 september is benoemd tot adjunct-directeur van de vereniging Muzieklyceum, afdeling Conservato rium te Amsterdam. Frans Moonen was reeds sinds 1954 hoofdleraar Koordirectie en Grego riaans aan deze instelling. Sinds 1 september 1956 is .de heer Moonen directeur geweest van de Schiedamse Toonkunst Muziekschool. Van Diggelen Ven Slobbe 30 30 30 30 0.337 0224 MAASSLUIS De jeugddrum band 'Klein maar Dapper' présen teerde zich dinsdagavond aan het Maassluise publiek. Een bijzondere gebeurtenis voor de jongens, daar zy voor het eerst naar buiten traden In vol ornaat. zy werden vergezeld van vele ouders, die trots kunnen zyn op de band, daar het geheel een keurig aanzien bood. Maassluis is weer, wat het verenigingsleven betreft, wat rij ker geworden.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1