,Zwanenmysterie in Sloterplas opgelost: dieren nooit weg! Burgemeester Peek opent nieuwe Boerenleenbank 21 juni V aderdag MEER KEUS KREUGER 'Joy-riders' zijn boeven opvlucht Brug 2 over Poldervaart gegund Sandifort en Mulder leiden in hoofdklas SIMONS TIMCQ GEVEKE Export van haring daalde vorig jaar met 100.000 vaten Bantammer Leo Vree 5 juli naar Calais „VADER" m: ÖE .ROTTERDAMSE SCH0UWBUR0 Veel interesse voor werk op Tech. School ESS-streektoernooi in Schiedam Geslaagd ZVC moest beker afstaan in Schiedam Pro Juventute krijgt nieuwe voorzitter Dr. Herfst verlaat Sted. Gymnasium Volleybaldriekamp in Schiedam KEURSLAGER POOT tggyjgfNSLAAN846 n Wisselkoersen GEVONDEN VOOR ELKE VADER DIE TEKENT, SCHRIJFT OF REKENT Elektrisch Scheerapparast Ouders Emigranten JEUGD JOLIJT Route JJ-optoclit DRZ-Hillesluis HET VRIJE VOLK DONDERDAG 18 JUNI 1959 PAGINA 4 „We kunnen ons een stad als Schiedam niet indenken zonder een gezond bankwezen en deze omgeving niet zonder "een bloeiende Boerenleenbank." Deze woorden sprak Schiedams burgemeester, mr. J. W. Peek, vanmorgen bij de opening van het nieuwe kantoor aan de Zwaluwenlaan van de Boerenleenbank Kethel. voor BROERSVEST 6 De Herenmodezaak van Schiedam LUXE VERPAKKING GRATIS Vlot gebouwd HET IS HEERLIJK SMULLEN VAN KEURSLAGERS SPULLEN Voor morgen en zaterdag SPECIALE MARKTDAGKARBONADERECLAME HARST 1.98 - RIB 2.18 - LENDEN 2.38 per 500 gram 200 gram SLAGERSHAM98 cent SOEPCOMPLET met zakje kruiden 98 cent 1 blik KEURSLAGERSSOEPBALLETJES 68 cent ONS RUNDVLEES is goedkoop en van de beste kwaliteit. w j- ---BROERS VELD 159 en" In het ESS-streektoernooi, dat fn Schiedam wordt gehouden, zijn thans twee ronden gespeeld. In de hoofdgroep van dit grote schaak toernooi kwamen in de eerste ronde tegen elkander uit: Mr. Sandi fort tegen Jongsma en Vlagsma tegen mr. Mulder. Doordat Jongsma verhinderd was de eerste ronde volgens programma te spelen, werd de partij naar een later tijdstip verschoven. De uitslag werd remise. Vlagsma en mr. Mulder speelden de ruilvariant van het Spaans. In het algemeen kwam Vlagsma Iets beter te staan, kreeg een pion voorsprong, doch heeft het voordeel niet kunnen uitbuiten. De aan val kon niet worden doorgezet en na verlies van de pion werd remise overeengekomen. GEEF VADER VOOR SLAAGT U ZEKER BIJ HERENMODE MAGAZIJN BROERSVEST 56 SCHIEDAM Z.-HOLLANDSCHE KANTOORBOEKHANDEL PASSAGE -"SCHIEDAM WIJ GEVEN VADER een doch Wjj halen het bij Broersvest 58 - Schiedam (Van een onzer verslaggevers) Er is sinds de Tweede Wereldoorlog een nieuw dieptepunt be reikt in de aanvoer van haring. Werden er in het seizoen 1957 nog 756.000 kantjes in totaal aangevoerd, het vorige jaar is de aanvoer naar schatting in totaal 672.000 kantjes geweest. Niet alleen de aanvoer daalde, maar ook de export. De Nederlandse Bond van Haringhandelaren meldt in zijn jaarverslag over vorig jaar, dat de export 100.000 vaten minder heeft bedragen dan in 1957, toen er 495.000 vaten van honderd kilo werden uit gevoerd. PANTALON Dè Broekenspecialist .sria" r - De zaak van. de „verdwenen zwanen uit de Amsterdamse Sloter plas beeft vandaag: een uitermate vt' assende wending genomen., Nadat de Amsterdamse dagbladpers b, comtrent gisteren en van ochtend de meest tegengestelde berichten heeft gelanceerd „Ge stolen zwanen wellicht terecht" (een ochtendblad van gisteren), „Geen spoor van de zwanen" (een avondblad van gisteren), .Zwanen zijn nooit weggeweest" (een ochtendblad van vandaag) verklaarde een woordvoerder van de afdeling Beplantingen der Am sterdamse Publieke Werken vanochtend met nadruk: „De Zwanen, die de gemeente Amsterdam voor dnizend gulden heeft aangekocht van de gemeente Schiedam zijn veilig en bevin den zich grotendeels In de Sloterplas". „Wij zijn op onderzoek uitgeweest en hebben aldaar 39 zwanen geteld, zodat er nog maar elf zoek zijn, die naar alle waarschijnlijkheid rustig rondzwönmen in de omgeving. Onze aangifte wegens diefstal by de politie hebben wij ingetrokken." De woordvoerder voegt aan deze onthutsende verklaring gedaan nadat eerst was meegedeeld dat de plas nog maar enkele zwanen rijk was toe, dat de vogels hun toe vlucht genomen hebben tot een zeer verborgen plekje van de plas. „Naar alle waarschUniykheid zyn de vogels in de nacht van zaterdag op zondag door de nozems uit de tuin steden opgeschrikt," zo zei de woord voerder, Wij hebben by de voeder plaats althans een grote hoeveelheid drijvend hout aangetroffen, uit een nest zijn vyf eieren verdwenen en bovendien verkeren de zwanen in een buitengewoon opgewonden toestand, die ons de indruk gaf dat tussen deze dieren een bom was ingeslagen. Wü zijn thans bezig ze te kalmeren en hoeden ons er wei voor hun nieu we verblijfplaats bekend te maken, opdat ze niet wederom met kano's achterna worden gezeten met het ge volg dat ze opnieuw er gezamenlijk vandoor gaan om pas na enkele da gen angstig terug te keren. Want dit is naar onze stellige overtuiging ge beurd." Schiedanise verklaring Een woordvoerder van de afde ling plantsoenen der gemeente Schiedam heeft inmiddels wat ge ïrriteerd gereageerd op de ver onderstelling der Amsterdamse autoriteiten, dat de vogels wel licht te Schiedam niet voldoende waren gekortwiekt. „De zwanen die wy aan Amsterdam hebben geleverd waren geselecteerd, d.wz, grondig gekortwiekt, en in prima staat," zo luidt deze Schie- damse verklaring. „Maar als deze vogels jongen hebben, voelen ze er niets voor om in zo'n grote, diepe plas by elkaar te zitten en zoeken ze ondiepe slootjes op. Wy veronderstel. len dat ze de landerijen zijn ingetrok ken." Antwoord van de Amsterdamse autoriteiten; „Die vogels hebben he lemaal geen jongen. Hoe dan ook, we gaan ze nogmaals kortwieken." Slechts het hoofd van de buiten dienst der Beplantingen, de heer J. Jongsma, heeft zyn visie op dit 'raad sel van de verdwenen zwanen' niet kunnen geven. 'Hij was," zo deelde men op zijn kantoor mede, ,in de omgeving van de Sloterplas op on derzoek uit.' WW" Nadat de burgemeester heel officieel de deur van het nieuwe gebouwtje had geopend, recipiëerde het bestuur van de Boerenleen bank in De Ark. Daar vertelde mr. Peek een en ander over de bete kenis en de groei van de Kethelse bank. Advertentie IM. (Van een onzer verslaggevers) De drie jonge autodieven die dins dagavond met een wagen over de kop zyn geslagen by Groenekan, blijken feen 'joy-riders' te zijn, maar drie jeugdige inbrekers die op punt ston den te worden gearresteerd door de recherche en daarom ijlings op de vlucht sloegen. De scholieren <15, 15 en 17 jaar oud) hadden dezelfde dag nog inge broken in drie Naardense villa's waarvan de bewoners met vakantie In het buitenland waren. De politie zat het trio al op het spoor, waarop de boeven het hazepad kozen in de wagen, die ze in HoUandsehe Rading stalen. Een uitgebreid onderzoek wordt in gesteld naar het drietal. De politie vermoedt, dat het nog veel meer op zyn kerfstok heeft gehad. Daaruit is ook te verklaren, dat de 17-jarlge chauffeur tydens de achtervolging een stopteken van een opperwacht meester in Maartensdijk negeerde, maar recht op de politieman toe reed met de auto. zodat deze opzij moest springen om het vege iyf te redden. De rector van het Stedeiyk Gym nasium te Schiedam, dr. P. Herfst, zal aan het eind van dit leerjaar de school verlaten in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op 11 juli zal 's middags in de aula van het Stedelijk Museum te Schiedam een afscheidsreceptie wor den gegeven. (Van een onzer verslaggevers) Van nyverheid gonsde het gister, middag en -avond in de Technische School voor Schiedam en Omstreken, waar openbare lessen werden gege ven. Men kon de leerlingen aan het werk zien en vele ouders hebben van deze gelegenheid gebruikt gemaakt,1". Niet alleen konden de vaders en moeders hun zoon bezig zien, zij kon den zich ook met zijn leraren ver staan omtrent zyn vorderingen en gedrag. Veel aandacht van de tairyke be zoekers trokken de werkstukken van de diverse klassen, o.a. die van de afdeling houtbewerking. In de praktyklokalen was het voor al druk met leerlingen van lagere scholen, die binnenkort naar de Technisch Schooi denken te gaan. Hier konden zij een goede indruk krygen van het milieu en de pret tige sfeer, waarin zy terecht zuilen komen. (Van onze volleybalmedewerker) Zaterdagmiddag en -avond zal er In de gymnastiekzaal in Nienwland te Schiedam een volleybaldriekamp gehouden-worden. Deze driekamp is georganiseerd door de Schiedamse vereniging Juliana. Er wordt aan deelgenomen door Set Up (Vlaardingen)DOS (Rot terdam) en Juliana zelf. Iedere ver eniging komt uit met een dames-, heren- en juniorteam. Met de puntenverdeling wordt enigszins afgeweken van de normale gang van zaken. Inplaats van twee punten voor iedere overwining ont vangt elk team één punt voor iedere gewonnen set. Er worden drie seis gespeeld tus sen de ploegen in elke afdeling. Het totaal aantal behaalde punten door alle teams van een vereniging zul len beslissend zyn voor de bezet ting van de eerste plaats. En de Boerenleenbank is sterk ge groeid. Men kan dit concluderen uit de omzeteyfers die voor 1950 in de negen miljoen en vorig jaar in de 29 miljoen Hepen. Men kan dit ook opmaken uit de uitbreiding van het ledental van 66 tot 250. Mr. Peek zei» ervan overtuigd te zyn, dat de Boerenleenbank voor Kethel van grote betekenis zal blij ven. Ook als het landbouwareaal zal worden teruggedrongen door de voort- schreidende woningbouw en Kethel een soort satellietstad van Schiedam wordt, zal de Boerenleenbank altijd hier een taak hebben, zij het een enigszins gewijzigde. Voorzitter A. de Vette hoopte, dat de'Tbank1 .nu een waardige huisves ting gevonden zou hebben na-de vele verhuizingen die de heer Vette heeft moeten meemaken, omdat de bank steeds uit zyn jasje groeide. De voorzitter van de bouwcommis sie DL Hoogerbrugge zei zer tevreden te zyn over het vlotte verloop van de bouw. Op 11 juni 1957 werd besloten tot de stichting van een nieuw kan toor. Vorig jaar 3 oktober werd de eerste paal gelsagen en 27 februari werd het hoogste punt bereikt. De nieuwe Boerenleenbank werd ontworpen door het architectenbu reau Chr. C. van Kluyven en L. J. v. d. Boogert en gebouwd door de firma D. Baron, beiden uit Schiedam. Er in ondergebracht zijn een grote kantoorruimte, een bestuurskamer, een zeer solide kluis en wasgelegen heden. Het gebouw is even fraai, als doeltreffend en ruim ingericht. Naast de bank zijn tegelijkertijd drie hulzen gebouwd en de onderste daarvan, die bewoond wordt door de kassier staat in directe verbinding met dit bankgebouw. Binnenkort zal de bouw van de Poldsrvaartbrug II ter hand worden genomen. Deze brug komt te liggen over de de Poldervaart in het ver lengde van de tot de Schiedamseweg doorgetrokken Nieuwe Damlaan. ^Gisteren is, besloten dit werk" te gunnen aan 'O. Dykstra's Aanne- mlngsbedryf N.V. te Breda voor de som van 634.750. Het ontwerp voor deze brug werd gemaakt door het ingenieursbureau Friesland te Leeuwarden, Wanneer je als schipper je hele leven op het water hebt gezeten en de oude dag haalt je naar de taal, dan is er op die wal altijd nog wel een plekje waar je je weer een echte schipper voelt. Of dacht u dat deze man op zijn pan toffels naar de rivierkant is gegaan om te zonnebaden? Hij wil er .zijn" schipperij aan de gang zien en tien tegen één dat hij negen van de tien voor bijvarende schippers kent. Op het ivater vorm je één grote familie en familiebanden lo pen heus door naar een schip- per-aan-wal. Advertentie LM, Voor het eindexamen van de Ge meentelijke Middelbare Handels avondschool met vijfjarige cursus te Schiedam slaagden: mej. N. J. van Gelder en de heren C. Anker, J. v. Deursen, A. K. Doesburg, C. van Drie!, D. Dijkshoorn, G. J. van Kat- wyk, J. Liebeek, J. C. Maat, W. van Pelt, R. P. Prenger en R. E. Uyl. Namens de Kamer van Koophan del en Fabrieken werd aan de heer A, K. Doesburg, als best geslaagde kandidaat een boek uitgereikt. In de tweede ronde speelde mr. Mulder tegen Jongsma en mr. San difort tegen Vlagsma. In de partij mr. MulderJongsma werd de Benoni-verdediging toegepast. De opening kostte de witspcler veel tijd, omdat hy vermoedelijk een buisviyt- variant van de ex-jeugrkampioen verwachtte. Mulder bracht zijn geschut op de e-iyn in stelling, terwyi Jongsrua aanval op de damevleugel trachtte te verkrijgen. Na enig gemanoevreer slagde wit er ra de kwaliteit te ver overen ten koste van een pion en een stevige aanval van de zwarte stukken. Doorslaggevend was echter een witte vrijpion op de c-Hjn, Dit werd Jongsma noodlottig. Mulder versterkte zyn stelling en besliste de partij in zijn voordeel. Sandifort opende zyn party tegen Vlagsma met c4» aldus de Engelse opening inluidende. Vlagsma voelde hier blijkbaar niets voor, want na verwisseling van zetten ontstond er een soort Hollandse verdediging zon der roehade en met een vroegtijdig naar e5 gespeelde zwarte pion. Op de achtste zet mochten de dames niet meer meedoen, waarna er zich een aardig figuurspel ontwikkelde. Wit offerde een pion, riulde nog zo het een en ander, en na verloop van tyd bleef er voor wit een toren en twee Advertentie IM. Advertentie IJM. een FOTOTOESTEL of ELEKTRISCH SCHEER- APPAKAAT. Hy is het waard. Uw fotohandelaar Beijerlandsestr. 19A - Tel. 66755 Schiedam Advertentie LM. Engels pond 10,6010,60* Amerik. dollar 3,7613,774 Franse frank76,87*76,97a Belgische frank 7.557,554 Zwitserse frank 87,4587,5'" Zweedse kroon 72,8572,90 Duitse mark 90 2190,26 Deense kroon 54,75*54,80* Noorse kroon 52,97153,021 Canada 3,922—3,93 Italiaanse lire 60,744—60,794 Oostenrijkse schilling 14,5714,58 Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, tussen 912.30 en 26 uur: beige jongensjasje, witte fiets pomp, halsketting met steentjes bezet. Te bevragen bij de vinders: geruit kin- dertasje, Klarenbeek, woonschip Janny, WUlemskade 1; portemonnee met inh., J. Baay, Grofbaan 25/22; zwarte porte monnee met inh„ T. Hages, L. de Co- llgnystroat 9c; rode portemonnee met inh., mevr. Bok, Fabristraat 88; twee sleutels, mevr. Bijtenhoorn, Wingerd laan 5. Kethel; étui met sleutels, H. C. Olsthoorn, Schiedamseweg 187, Ketel (tot 17.30 uur Amsterdamse Bank); sleu tel, Krabbendam, Jan Steeustraat 23; fletss! eutelt je, F. Verhoekx, Van Leeu- wenhoeckstraat 41b; oorbel. Grete, Maria straat 102b; bedrag aan geld» A. Ham, Noordeinde 17, Kethel; witte halsketting W» Leliveld, Numansdorpsestraat 11 (na 18 uur)* bedrag aan geld, J. Middelburg, Julianalaan 80a; bedrag een geld, hoofd van de Domin. Savorschool, Dr. Schaep- mansingel 9; dekzeil, Govaart, Gorden- straat 33b; poppenwagen, v. d. Raaf, Dr. Kuyperlaan 225; driewielig kinderstepje, v. d. Hil. Rembrandtlaan 53aa; autoped, M. van 't Hof, Havendijk 178; duimstok, J. v. d. Geer, Seringenhof 8, Kethel, combinatietang, bacosleutel en schroe vendraaiers, J. Nooteboom, Schiedamse weg 24, Kethel; schroevedraaier, mevr. Ruiten, Schiedamseweg 47, Kethel; wiel dop van auto. Wij ten burg, Boerhave- plein 14; glacé dameshandschoen (1), G. v. d. Winden, Bakkerstraat 13; wit wol len handschoen (r.), A. Galeins, Kreu- pelstraat 21; blauw melsjesvest, J. van Noordennen, Schietbaanstraat 4, Kethel; groen plastic jasje. Bokhorst, Esdoorn- laan. li, Kethel; serise-rood melsjesvest, mevr. Scheepmaker, F. van Bourgondie- straat 41a; geen melsjesvest, Zijlstra, Burg. Van Haarenlaan 1246; bruine ka boutermuts met gele bles, H. Peters, Polderweg 3Kethel; wit kindervestje, mevr. Gravendeel, Burg. Stulemeijerlaan 30; badtas met lnh., P. Holster, Parallel weg 128b; knot beige wol, A. Vermaat, Nieuwsticht midden 1; blauw dames- vest, P. Hengst, Alb. Thymstraat 54a; glacé herenhandschoen (1.), Jansen, Prof. Aalberselaan 98. De met zoveel spanning tegemoet geziene wedstrijden van de Schiedam se Volleybal Club tegen bekerhou- *®er hebben geheel tegen de ver wachting in weinig spanning ge bracht. Het vertoonde volleybal was stukken minder dan in de vorige wed strijden. ZVC moest de beker afstaan aan de Schiedammers. Nog geen tegen stander is het gelukt SVC een totaal- nederlaag op punten toe te brengen, zodat het heel wel mogelijk is, dat de beker dit jaar in eigen bezit biyft. Dames 2 moest met 12 de meer dere erkennen in ZVC 2,15—8,10—15 en 11—15. Dames X stelde bijzonder teleur en kwam er in de derde set helemaal niet aan te pas. Hier ein digde de wedstryd in een 3—0-zege voor ZVC, 13—15, 13—15 en 3—15. De heren deden het beter. Heren 2 won met 21, setstanden 1511, 15 17 en 1513. Heren 1, nog ongesla gen, zegevierde met 3—0, 15—10, 15— 5 en 156. De setstanden geven de economie van de SVC-heren duidelijk weer. Advertentie I.M. Aan twee kanten z|jn er prijsver- hogingen te zien, zo bhjkfc uit dit jaarverslag, dat voorts betreurt, dat het vraagstuk van de overbevissing nog verre van een oplossing is. Aan de ene zyde ziet men een sty- ging van de gemiddelde prys per kantje: in 1957 was dat by een aan voer van 756.000 kantjes f 36,73, het vorige jaar was de prijs gestegen tot ƒ46,11 gemiddeld. Aan de andere kant ziet men een stijging in de ex portprijs per vat van honderd kilo. Deze kwam van ƒ63 op ƒ71, resp. dus by een export van 495.000 en 390.000 vaten in totaal. De export naar België en naar de Oostduitsers bedroeg in beide geval len 105.000 vaten. West-Buitsland nam 98.000 vaten af, waarmee tege- ïykertyd de grootste haringklanten van ons land zyn genoemd. Frankrijk, Saarland, Italië en Noorwegen staan genoteerd voor 37.500 vaten, 8000 vaten, 958 en 27.000 vaten. Israël komt met ruim 22.000 De Nederlandse Vereniging van Ouders van Emigranten, afdeling, Vlaardingen en omstreken, houdt vrijdagavond om acht uur haar jaar vergadering in Amicitia. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte zal een film worden vertoond. (Van een onzer verslaggevers) bantamgewicht Leo Vree, lid van de Schiedanise boksvereniging W* r? 7,aan en sedert januari kampioen van Zuid-Holland, heeft een aanbieding gekregen om op 5 juli in Calais te boksen, waar dan in ternationale amateurswedstrijden worden gehouden. vaten eveneens vry hoog op de rang lijst. De Bond van Haringhandelaren waarschuwt bij een beschouwing over de prijzen, dat logischerwijze de schaarste via vraag en aanbod een hogere pr|js tot gevolg heeft, maar dat er ook een grens bestaat aan deze stijging, 'Enerzijds is er de rederij met zyn streven naar hogere prijzen, om de exploitatie lonend te maken» ander zijds zyn er de handelaar en de ex porteur die pogen op deze hogere prijzen te verkopen en daar bij stui ten op Internationale en handelspo litieke concurrentie." En gezien het feit, dat de prys per kantje meer is omhooggegaan dan de gemiddelde prys per exportvat, constateert men terloops, dat 'er spanningen z|jn ontstaan in de prijs structuur.' Een dag eerder, op 4 juli, boksen vier leden van boksvereniging De Haan in Roosendaal. Het zijn de halfzveaargewicht A. van Wijngaar den, de middengewicht W. van dei Merwe, de lichtweltergewicht L Voogd en de weltergewicht J. Offer man. Dezer dagen hebben drie van hen een goede partij gebokst in Den Haag. Van der Merwe won van Van Duiken, Van Wijngaarden versloeg heel fraai Hulzenaars leerling J, Dok en Voogd bokste onbeslist tegen Pennings, De afdeling Schiedam van Pro Ju- ven tu te houdt donderdagavond in De Lindenhof haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. Een belangryk punt op de agenda is de bestuurs verkiezing. Er zyn In het bestuur nogal wat mutaties te verwachten. O.E«. zal ^en nieuwe voorzitter moeten worden gekozen door het vertrek van de heer M. Hoil; voorgedragen wordt de heer D. H. van Mourik. »De vergadering begint om half acht. Na afloop van het huishoude lijke gedeelte (om ca. 8 uur) zal de heer K. de Blools, directeur van de vereniging Zoekt het Verlorene te Rotterdam .spreken over „De harmo nische ontwikkeling van het kind," waarna gelegenheid bestaat vragen te stellen. pionnen over en voor zwart twee paarden en twee pionn^p De toren bleek sterker en Sandifort won.- De stand ra de hoofdklasse 'luidt nu: 1 en 2 mr. W. H. Sandifort cn mr. E. Mulder, 3 en 4 Chr. Vlagsma en A. K, P. Jongsma. De laatste ronde, waarin Jongsma tegen Vlagsma en Mulder tegen San difort uitkomen, wordt gespeeld op dinsdagavond 23 juni In de bovenzaal van café-restaurant De Amstelbron. In de tweede helft van deze week is er weer volop Jeugd Jo- lyt in Schiedam. Vanavond is er een gecostumeerde optocht door Schiedam-Zuid. De deelnemertjes dienen, zich om zeven uur te ver zamelen op de speelplaats van de school aan de Dwarsstraat. Me dewerking verleent de Oranje Garde. Morgenavond zyn er om zeven uur autopedwedstrijden in de Marconistraat. Zaterdagmiddag is er een jeugd- rally. Vertrek uit de Plantage om half drie. De route van de gecostumeerde optocht, die vanavond in het kader van Jeugd Joiyt door Schiedam- Zuid gaat, luidt: Dwarsstraat, Haga- straat. Spuistraat, Willemskade, Oudorpsestraat, Goereesestraat, Geervlietsestraat, Zwartewaalsestraat Abbenbroeksestraat (1 en r), Oude Maasstraat, Nieuwe Maasstraat, .Gas- straat, Groenelaanj Dwarsstraat! Vis- serstraat, Grdenalaan,- Zalmifcraat, Dwarsstraat, Ploegstraafc, 'Pemisse- straat, Rconsestraat, ïdasewaalse- straat, Pendrechtsestraat, Zuidland- sestraat. Groenelaan, Middelharnis- sestraat. Nieuwe Maasstraat, Ridder - kerksestraat, Groenelaan, Hoofd straat, Lekstraat, Nieuwe Maasstraat IJsselmondesestraat, Portugaaise- straat, Havendijk, 't Hoofd. De belangrijke wedstrijd DRZ— Hillesluis, die zondagmiddag op het SW-terrein te Schiedam wordt ge speeld, begint niet om twee uur, zoals wy gisteren berichtten, maar om half drie. Advertentie IM. HOOGSTRAAT SS TELEFOON 68931 DONDERDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER: Meisjes in uni form: 2 en 8.15 uur. MONOPOLE-THEATER: Geen genade voor bandieten, 2, 7 en 9.15 uur. Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan 137. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: 30 X 1 varia ties op een portret door Kees Ver- wey en „Drie uit hot zuiden." »i mrs, Lennarts en Overstegen) 10—5 uur. Diversen: DWARSSTRAAT: Jeugd Joiyt, ge kostumeerde optocht, 7 uur, VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER: Ketenen van de haat. 2 en 8.15 uur. MONOPOLE-THEATER: Jacht op een schaduw. 2, 7 en 9.15 uur. Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan 127. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: 30 X X varia ties op een portret door Kees Ver- wey en „Drie uit het zuiden" (Snijders. Lennarts en Overstegen) 105 uur. Diversen: MARCONISTRAAT: Jeugd Joiyt, autopedwedstrijden. 7 ur WIJKCENTRUM: finish WKR-avond- vlerdaagse, 8 uur. Advertentie IM, maandag 22 Juni |7 uur] TRISTAM UND ISOLDE Opera van Richard Wagner* Regie, decor» en coitumeei Wie land Wagner. Medew.. Martha Mödl, Ramon Vinay, Josei Grclndl, Gustav NeidlingeT. in. m.v. Het Concertgebouworkest Dirigent* ïerdinand Leltner. KASSAYERKOOP10-3,TEL. (111765)11-7 voor alle Fcstival-voorstcllfngan

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1