Dagboek van Anne Frank krijgt een complete uitgave Straatsburg ploegde eri egde, maar oogstte niet Europese visie kwam niet tot uiting Arnhem geeft winnaar filmprijs ovaties Onder de doden bevinden zich geen Nederlanders Sp reeuwen praat Adenauer en Erhard weer vrienden Starkweather terechtgesteld Nog maar 2800 Nederlanders in Indonesië Militair bij oefening omgekomen transpiratie HET VRIJE VOLK DONDERDAG 25 JUNI 1959 PAGINA 3 Eindelijk de lUCht van in enkele minuten verdwenen Van Wingerden (Van onze speciale verslaggever) Het Euorpese parlement in Straatsburg heeft geploegd en ge- egd. Dertig parlementariërs fungeerden als trekpaarden. Zij leverden met hun allen maar pover werk. want het 'grote debat' over de toekomst van de Europese landbouw is verwaterd en verloren gegaan in langsprekerij, in ridicule details. Slechts enkele woorvoerders brachten een Europese visie op. GÉÉN TOPOVERLEG GROTE DRIE? Pullen-rijm (Van onze filmredactie) Het in gala geiiulde publiek in het Arnhemse Rem- brandt-theater heeft gisteravond onophondelijk zit ten applaudisseren onder de vertoning van Herman van der Horsts zojuist met de Staatsprijs voor film 1959 bekroonde documentaire 'Prijs de zee'. Auto tegen trein; kind gedood Hongaar verdronken bij het zwemmen Brand in Noors hotel Felle krantenkritiek ITALIAN O Itafiano. de heerlijke versnapering bij hoest en verkoudheid, MtENT 104 - ROTTERDAM-TELEFOON 117435 yS'DAMSEDlJK 447 - SCHIEDAM - IEL 63548 AMSTEL Slmon de Waard ïs uit Griekenland teruggereden in een wagentje, dat steeds harder ging ramme len uit protest tegen zijn bestuurder. Na een tooht van zes weken door grote de len van Griekenland, vaak over slechte we gen in berg- en heu velland. moest het voertuig nog even van Saloniki naar Botterdam: 2500 ki lometer ln vijf dagen. Toen het donderdag de Rochussen- straat 199b had bereikt, waren in amper zeven weken zo'n 10.000 kilo meter afgelegd. Eerst gistermiddag liet heer Si mon me weten dat hij weer goed en wel in Rotterdam zat. Hij wou me niet opbellen zo lang zijn kleuren films en dia's nog niet ontwikkeld waren. Ze konden mislukt zijn, niet waar, dat moet je maar afwachten. Gelukkig zijn de opnamen heel goed gelukt, dat had ik wel durven voor spellen. Simon de Waard heeft in een reeks van jaren een uitstekende re putatie verworven als cineast en fo tograaf. In het najaar en de winter vertoont hij zijn documentaires avond aan avond voor allerlei ver enigingen en hij is bovendien een goed verteller en commentator. In Griekenland heeft hij steden en dorpen landschappen en klassieke monumenten, boeren, vissers en zi geuners, ooievaars en gieren gefilmd en gefotografeerd. Hij vindt de Grie ken vrolijk, hulpvaardig, praatzaam en naar Nederlandse begrippen bui tengewoon nieuwsgierig. Vooral in de dorpen werd De Waard telkens lang durig ondervraagd. Het nieuwe programma krijgt als titel: „Tussen Grieken en Goden". Ik verheug me al op de première in september. Ooievaars De voorlopige berichten van onze ooievaarsteller De Bruyn en de an dere ooievaarscorrespondenten waren dit jaar over het algemeen niet gunstig. Het ziet er naar uit, dat het broedseizoen 1959 maar weinig jonge Zuidhollandse eibers zal opleveren. Wat ik over de Friese ooievaars heb gehoord, gaf ook helemaal geen reden tot optimisme. Nee. dan Griekenland! „Ik heb enorm veel ooievaars gezien", ver telde De Waard, „soms wei vijf nesten op één dak". Nu zijn er in Griekenland ook verscheidene moe rassen en andere voor ooievaars aan trekkelijke gebieden. Nederland wordt te netjes en het raakt te dicht bevolkt. Waar het pol derland nog ruim is, brengt men het zo intensief in cultuur, dat vadertje langbeen zich er niet meer thuis- voelt. Dit lijkt me de voornaamste oor zaak van de vermindering der Neder landse ooievaars. Weidevogels als de kievit, de grutto, de tureluur en de kemphaan nemen ook in aantal af. Met de spreeuwen gaat het veel beter. In Diergaarde Blijdorp komen nu al weer grote zwermen overnach ten. straks misschien ook op de ge bouwen in het centrum van Rotter dam en in de bomen van het Park. Dat kan in 1960 wel eens vervelend worden voor de tuinbouwtentoon stelling De Rotterdamse Schouwburg staat in'de-steigers! Dat zal iedereen die van toneel, muziek en opera houdt plezier doen. Want men moest lang zamerhand wel heel erg veel moed hebben om het uitgewoonde gebouw binnen te gaan. Pieter houdt van opera. En daar om nam hij graag de uitnodiging van onze muziekredacteur aan om hem te vergezellen naar ..Tristan und Isolde". Het was lekker weer en zelfs de vurigste muziekminnaar zal wel eens heel diep hebben gezucht toen hij om zeven uur al naar zijn plaats in de schouwburg ging. Van zeven tot twaalf uur al de problemen van ".Vagners liefdespaarHoe mooi de muziek ook is, men moet wel wat uithoudingsvermogen hebben om er zo l«>ng naar te luisteren! Het was een voorstelling van het Holland-Festival en daarom hadden sommige mensen zich bijzonder mooi aangekleed. De dames in avondkos tuum de heren in rok. Vlak voor Pieter zat 20'n echtpaar in feestkledij. Ik keek er met veel ple zier naar. want ze zagen er echt mooi i.'it. Toen begon het voo.spel. Twintig minuten later ging het aoek op en hoorden we hoe Isolde heel tragisch over haar iot zong. Pieter was zeer geboeid. Maar juist toen Tristan voor het eerst te zien was, met zijn armen heel afwijzend over de borst gevouwen, werd ik af geleid. De heer in rok schuifelde op zfin stoel. Hij bleef stil. Hij schuifelde weer. Hij hield niet meer "op. De da me naast hem, die dat natuurlijk niet erg passend vond. stootte hem aan. H(j fluisterde haar achter zijn hand iets toe. Zij giechelde heel even, net toen Isolde verschrikkelijke din gen tegen Tristan aan het zingen Vs'IaS. Ach. Pieter was wel wat outstenrd over die onrustige meneer vlak voor hem. Maar hij had ook wel mede lijnen. Natuurlijk was de stoel van die gerokte kapot en zat hij met de grootst mogelijke zorg een plaatsje tussen de veren te zoekenEn dat moest hij nu bijna vijf uur lang uit houden De meneer heeft het uitgehouden. Pieter vond hem bijna net zo'n held als Tristan. En wat een liefde voor de kunst toonde hij! Met dit soort heldhaftigheid is het in september voorbij. Dan staan er rt"oie nieuwe stoelen in de schouw burg. dan is alles weer comfortabel en prettig. En als we nog een beetje wachten, komt er ook een prachtige is een heerlijk vooruitzicht. Maar misschien zullen we toch nog wel eens eer. beetje helmwee hebben naar dat oude meubilair waarop je aan iedereen en ook aan je zelf kon bewijzen hoeveel je voor kunstgenot wel overhad Aanbod Ook ditmaal hebben wij met veel ge noegen de volgende aanbiedingen in dank opgeschreven: een vloerkleed, speel goed en kleding van J. uit de Snoek- straat, een kachel van Van de H. uit de Dirk Smitstraat en een radio voor knutselaars van M. vit de Beverstraat. Verder hebben wij een kinderwagen ge noteerd van B. uit de RUland Bath- straat, kleding van S. uit de Borgesius- straat en nog eens kleding van K. van het Wllhelmlnaplein te Sch'^dam. Verlies MeJ. K. van Buren. Treek 22. verloor op 6 mei gaande van huis naar dc Oranjeboom:traat haar gouden scha kelarmband. Het was een gedach tenis, gemaakt van een horlogeketting en met een dubbele velllgheldsslultlng. Mevr. Book, Schiekede 43b, ia een gou den armband met twee ringetjes kwijtgeraakt. Gaande van huls naar de OostzeedljK verloor mevr. A. Damme, Johan de Mees» terstraat 11b, op 21 juni haar doubt' broche met drie blauwe stenen. Vonds» In Plorine's iade ligt een grijs dames- vest dat woensdag op de Groenendaal door de heer De Bruin ls gevonden. PIETER SPREEUW. Advertentie I.M. BONN (Reuter). De West duit-se bondskanselier dr. Adenauer en zijn minister van Economische Zaken Erhard hebben eikaar gisteren voor het parlementsgebouw te Bonn de hand geschud nadat de socialistische oppositie er op hsd aangedrongen, dat zij „in het openbaar blijk zouden geven van hun eenheid". De socialist Mommer had een daartoe strekkende motie - bij de Bondsdag ingediend. (Van onze kunstredactie) Advertentie i M Mcj- -1° S"*'* E-rinkgrever- sËSf^^iHF w<-* Deventer. scbrijfvï „Ik durfde gewoon niet 3 rater uitgaan, want ik transpireer ontxettend en dat is ook voor an deren ert hinderlijk. Ik heb toen maar eens jeprober d 'f Arrid zou heipen en ja hoor, na enkele mmucen hicid de transpiratie op cn was de lucht ook w Transpiratie is niet alleen een kwestie van warmte of licr.ameli.ilte inspanning. Veel sterker, veel onaangenamer is de lichaamsgeur door ..emotie" - opwin ding. spanning, angst, zenuwen. Dat kan iedereen overkomen, of het koud is of warm. op elk uur van de dag. Neem daarom het krachtigste middel tegen transpiratie en lichaamsgeur: ARRID in handige rol-top flacon - dub bel aktief door Transtop, dubbel zacht door lanoline. Arrid verdwijnt onmid dellijk in de huid. weg transpiratie, weg lichaamsgeur, voor méér dan 24 uur: Geen vlekken ln uw kleding: uw huid blijft koel en droog - altud, onder alle omstandigheden. Complete Arrid rol-top f 3.50, vulling f2.- Bij de uitgeverij Contact in Amsterdam bestaat het plan, een uitgave te doen verschijnen met de volledige tekst van „Met Achterhuis", het dagboek van Anne Frank. Het wordt een zoge naamde handschriftuitgave, een reproduktie van de geschre ven tekst, zoals die na de Duitse overval in het huis aan de Prinsengracht te Amsterdam is gevonden. Met deze uitgave wil men een eind maken aan de kwaadaardige- geruch ten, die in Duitsland de ronde doen. als zou het dagboek een vervalsing zijn. Zoals men weet, is deze aantij ging het eerst uitgesproken door een leraar in Lübeck, een ex-nazi, die in een schoolkrantje schreef over „de vervalste dagboeken van Eva Braun en de niet veel echtere.van Anne Prank, waarmee profiteurs van Duitslands nederlaag miljoenen heb ben verdiend.' Hoewel vader Frank onmiddellijk een aanklacht tegen de man indien de en de verdachtmaking in het openbaar werd gebrandmerkt, ging net praatje verder. Het weekblad Der Spiegel, bekend door zijn „onthullin gen" over ons koninklijk huis, stelde in een uitvoerige reportage vast. dat de gepubliceerde tekst in elk geval niet gelijkluidend was aan het oor spronkelijke dagboek. Het blad had zich de moeite kunnen besparen, want in het slotwoord van de be kende uitgave staat immers te lezen: ..Op enkele gedeelten na, die van weinig 'waarde voor de lezer zijn, is de oorspronkelijke .ekst afgedrukt." Bovendien was bekend, dat een aan tal taalfouten waren verbeterd. De nieuwe uitgave zal ongeveer 10 gaan kosten. De opbrengst is voor de Anne-Frankstichting. Bij Contact kon men c as nog niet ver tellen. wanneer het boek gaat ver- schijnen^ Er worden nog besprekin gen gevoerd met de heer Otto Frank. In deze rubriek, vermeldt Het Vri;e Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. Het was altijd een genoegen de heer Van Wingerden te horen en bezig te zien. Hij was beknopt, altijd ter zake, steeds opgewekt. Met op posanten sprong hij zowel goedmoe dig als kernachtig om. Hij was nooit onduidelijk. Zijn aftreden als voor zitter betekent voor het NVV een groot verlies. Dat hij lid van het ver- bondsbestuur blijft, zal daarentegen voldoening wekken, al Is voor het NVV de sohadebalans niet in even wicht. Uit het Algemeen Handels blad van 23 juni 195,9. Van Wingerden is een oprecht cn eerlijk arbeidersleider, die onomwon den zegt, wat hij denkt cn wat hij wil. Hij kan harde woorden zeggen tegen zijn tegenstanders, maar ook tegen eigen mensen. Als alie vak bondsleiders is hij een enorm harde werker te hard voortdurend op pad voor de belangen van zijn men sen. En dat in een altijd monter humeur. De persoonlijke verhoudin gen tussen hem en zijn collega's van de confessionele arbeidersorganisaties en met de werkgevers zijn voortref felijk. Het neerleggen van zijn func tie komt op een moeilijk ogenblik. Voor het eerst na de oorlog zijn de drie vakcentrales het niet eens over het te voeren loonbeleid, voor hei eerst heeft het NVV geen politieke geestverwanten in dc regering. Voor de goede verhoudingen zal dan ook veel van de nieuwe voorzitter van het NVV afbangen. Uit de Volkskrant van 24 juni 1959, LINCOLN, Nebraska (Reuter, AP) I Uiterlijk onbewogen heeft de 20- i jarige Charles Starkweather die vo- I rig jaar in de Amerikaanse staten j Nebraska en Wyoming elf mensen heeft doodgeschoten, vanmorgen in alle vroegte plaatsgenomen in de elektrische stoel in de gevangenis van Lincoln. Toen hem gevraagd werd of hij nog iets te zeggen had, schudde hij slechts met het hoofd. Hij slaagde zelfs erin een soort glimlach op te brengen, toen hij, vastgebonden inde stoel, naar de 35 getuigen keek. Kort daarop had hij opgehouden te leven. De gevangenisarts dr. Pinkel die hem dood had moeten verklaren, kreeg zelf kort voor de executie een hartaanval en stierf enkele ogenblik ken tevoren. Gisteren hadden Starkweathers advocaten nog twee pogingen gedaan opnieuw voor de vijfde maal uitstel van executie te verkrijgen op grond van „onregelmatigheden" in het proces. Maar ditmaal werd het verzoek geweigerd en de executie voltrokken. De meestert verkochten achter hun microfoons regionale stande- punten, niet eens nationale. In volle ernst zei een Italiaan, nadat bij gepleit had voor de koeiemelkbelangen van zijn streek: „Maar dan, meneer de voorzitter, is er nog iets anders, er Is de geitemelk, ook de geitenmelk dienen wij onder geen beding te vergeten Dr. Mansholt. vice-voorzitter van de Europese Economische Commissie, de man die voor het eind van het jaar het Europese land- bouwpatroon geweven moet hebben, had het in zekere mate gemakkelijk, toen hij zeer laat in de avond zijn heldere lichte stem door de zaal mocht laten klinken. Zoveel tegen strijdige wensen hadden de parle mentariërs geuit, zei dr. Mansholt, dat hij het maar beter vond op geen enkel naar voren gebracht detail thans in te gaan. Enkele punten uit zijn rede: Het Europa van de zes zal onder alle omstandigheden uitvoer-land- bouwgebied moeten blijven. Autarkie is nonsens. De produktiviteit zal toe nemen, de consumptie ook wel. maar lang niet zo sterk ais de produkti viteit. Er dreigt dus een overschot in Europa. Dat overschot, aldus Mans holt, moeten wij kwijt, ais het maar even kan in de vorm van veredelde produkten. Voor het overige: is het nodig dat wij in Europa zoveel graan verbouwen? Kunnen landen als Ca nada en Amerika dat niet veel beter? Kunnen wij ons niet veel meer dan tot nu toe toeleggen op de verede ling van graan? De agrarische markt zou er een ander perspectief door krjjgen. Hulpverlening Over de prijsvorming: die kan nooit zo geschieden dat alle boeren die tot nu toe voor hoge prijzen nog net lonend konden produceren dat zullen kunnen blijven doen. Er drei gen dus moeilijkheden. Die kunnen overwonnen worden op verschillende manieren. Een der voornaamste: hulpverlening. Krediet voor structuurverbetering is daarbij uitermate belangrijk. Over de noodzakelijke structuur verandering: er zullen vele kleine bedrijven moeten verdwijnen, er zul len metterdaad in een generatie tijds ongeveer 8 miljoen mensen uit de Europese landbouw moeten worden geheveld. Dat is geen ramp. Het is beter, het de mensen tijdig mee te delen. De schok daarvan is te prefereren boven het verzwijgen van de stand van zaken. Met. alle macht moet ge streefd worden naar een waardig opnemen van de overtollige arbeids krachten in andere bedrijfstakken. WASHINGTON, BONN (Reuter, AP) Het ziet ernaar uit dat er geen kans is op een topconferentie van de westelijke grote drie. De berichten hieromtrent verschenen het eerst in de New Vork Times, maar een offi ciële Amerikaanse woordvoerder heeft ze niet bevestigd. Een officiële Westduitse woordvoer der heeft duidelijk iaten doorscheme ren dat kanselier Adenauer, die aan vankelijk voorstander van zo'n con ferentie zou zijn, geweest, het denk beeld heeft laten varen. Von Eckardt. het hoofd van de Westduitse voorlichtingsdienst, heeft gezegd dat minister von Brentano van mening is dat de samenwerking tussen de westerse delegaties in Ge- nève zo goed was dat zij door een westerse topconferentie nog beter zou kunnen worden. Dat Adenauer er anders over denkt, of dacht, blijkt uit het vraaggesprek dat hij het Amerikaanse tijdschrift Life heeft toegestaan vier dagen voor het opschorten van de conferentie van Genève. Hij zei toen dat "de meningsver schillen' in het westerse kamp zo spoedig mogelijk uit de weg moeten worden geruimd teneinde Chroe- sjtsjow niet in de kaart te spelen. Intussen heeft Italië officieel ver zocht de Raad van Ministers van de NAVO bijeen' te roepen nog voor de hervatting van de conferentie te Genève. Advertentie I.M. Interieur goed van kleur huis dat fris smaakvol is pas ontdekt nieuw aspect Pul geeft fleur extra kleur Amstel-smaak altijd raak i eea ncel- I ea u W leverancier Hast! alles 0ver 1 kiVD eT 1 vertellen. DJAKARTA (Reuter) -— In geheel Indonesië wonen naar schatting nog slechts 2800 Nederlanders, van wie 1800 in dienst zijn van de Shell. De andere duizend omvatten zendelin gen, kleine zakenlieden en ongeveer 300 personen die in dienst zijn van genationaliseerde Nederlandse onder nemingen. Tot voor drie maanden bedroeg dit aantal van 300 nog on geveer het dubbele. Verwacht wordt dat ook de laatste 300 snel in aantal zullen afnemen, naar verwachting nog voordat Indonesië op 17 augustus zijn nationale feestdag viert. Alle Nederlandse employes van drie voorheen grote Nederlandse onder nemingen. Lindeteves, Jacoberg en de Nationale Handelsbank zijn reeds weg."Slechts twee firma's hebben nog een betrekkelijk groot aantal Neder landers in dienst: Borsumij (26) en Pactorie ,(38). Het aantal Nederlanders dat in Soerabaja woont, wordt op slecht» 24 geschat. Geen aanstellerij, die luidruchtige huldeblijken 1 Van der Horst, die wij kennen als een tegelijkertijd ruige en dichterlijke filmer uit o.a. „Houen zo", verdiende ze dubbel en dwars met deze overrom pelende filmvisie op Nederland. Dr. J. Huiskei', chef van de afde ling kunsten van O. K. en W.. was naar Arnhem gekomen om Van der Horst zijn prijs te overhandigen en ook bij die gelegenheid al moest de cineast zich ovaties van de zaal laten welgevallen. Daarvan kreeg Charles Huguenot van der Linden als tweede-prijswin naar zün deel. verdiend met de gril lige Poppenfantasie 'Tussenspel bij kaarslicht", evenals de derde-prijs winnaar Han van Gelder, die met 'Palaeontologie' een verrassende kijk op oudheidkundige vondsten had ge geven. •- De Arnhemse filmweek is na de vertoning van deze mooiste voorfilms besloten met de grand-prixwinnaar van Cannes. 'Zwarte Orfeus'; in Bra zilië gemaakt door de Fransman Marcel Gamus. Feestelijke film Voor zo'h feestelijk programma was als sluitstuk geen feestelijker film te vinden geweest. Deze naar de car- navalvierende negerbe olking van Rio de Janeiro getran: poneerde Or- pheus-iegende gaat zonder enige twijfel 'de geschiedenis in als een klassieke film. Dat kan beslist niet verwacht wor den van de 's middags vertoonde, en met hooggestemde verwachtingen te gemoet geziene film 'Levend water' van Frangois Viliiers, met in de hoofdrol de Anne Frank van het Fa- rijse toneel, Pascale Audret. Dit was een boerendrama, met als enig wezenlijk bestanddeel de docu mentaire achtergrond van de stuw- dammenbouw in een Zuidfranse ri vier. Pascale Audret was aanwezig om een deel van haar film voor de zo veelste keer aan te zien, en zij kreeg wel applaus. Maar een later op de middag bij het Gemeentemuseum aan haar opgedragen tuinfeest moest het behalve tegen de hitte ook opnemen tegen de sfeer van teleur stelling. die „Levend water" had op geroepen. Vanmorgen, even voor half zeven, is op de onbewaakte overweg in de Heerdenweg te Vinkenveen een auto tegen een goederentrein gereden. De bestuurder van de auto werd gewond en een kind dat ook in de auto zat is gedood. De negentienjarige Hongaar Jozsef Havasi uit Heemstede is vanmiddag omstreeks het middaguur bij het zwemmen in de Ringvaart van de Haarlem mermeèrpolder bij de Benne- broekerdijk tijdens het zwemmen verdronken. (Van onze Scandinavische corresp.i Van het houten Noorse vakantie hotel Stalk rim ls niets anders over dan verkoolde balken en as. Niet minder dan 24 levens heeft de brand geëist die het gebouw in de nacht van maandag op dinsdag verteerde. Onder de doden bevinden zich geen Nederlanders. De reisleider P. M. de Boeck, die bij zijn heldhaftige reddingpogingen de dood heeft gevonden, is volgens de Nederlandse ambassade in Oslo Ame rikaan en niet Nederlander van na tionaliteit. De Nederlandse mevrouw Mini Advertentie I.M Mulder is ernstig gewond. Gisteren was haar toestand nog kritiek Haar z. on is per vliegtuig overgekomen om haar in het ziekenhuis van Vosse- vanger, 40 km van Stalheim, op te zoeken. Het hotel beschikte niet over een automatische alarminstallatie en over automatische blusapparaten. De al gemene veiligheidsvoorschriften zul len naar aanleiding van felle kran tenkritiek in geheel Noorwegen wor den herzien. Terecht, want in de eerste helft van dit jaar zijn in Noorwegen reeds vijftig mensen bij branden omgeko men. De materiële schade hiervan wordt op zestig miljoen kronen ge- Schat, dat is 400.000 kronen per dag. De brand in Stalheim is waar schijnlijk te wijten aan onvoorzichtig heid met een brandende sigaret var, een Noorse reisleider. De man had de avptid voor de brand een feestje op kamer gehad. Hij is verhoord m&ar weer vrijgelaten. Twee Amerikaanse dames uit Chicago, overlevenden van de grote hotelbrand in Noorwegen, gefotografeerd bij hun aankomst in Oslo. Het enige wat zij konden redden was een tasZij moes ten in nachtgewaad de wijk ne men voor de laaiende vlammen. Tijdens de militaire oefening „Panta Rei" die op het ogenblik in het zuiden des lands wordt gehou den, is gisteravond om halfeif de dienstplichtige soldaat E. Bunskoek die deel uitmaakte van een pa trouille, die als infiltratiegroep op trad, om het leven gekomen. Volgens de Legervoorlichtingsdienst is de soldaat onmiddellijk bij het te water gaan onwel geworden. Hij zak te weg, werd direct gegrepenen is levend op de wal gebracht. Tijdens het transport naar het ziekenhuis is nü overleden. Soldaat Bunskoek was 19' jaar. Hij was niet gehuwd. Hij woonde in Gla- nerbrug en behoorde tot het 46e bataljon infanterie uit de legerplaats Steenwi(jkerwold. EEN PRODUCT VAN KING- EN RANG FA BRIEKEN TONNEMA N.Y. SNEEK

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2