Armenzorg is nog steeds rijkste taak van sociale zaken Historische vergadering in nieuw clubgebouw Nelly van Geest druivenprinses '59 Kinderen en honden Grote groep met DWF in j OLIFANTEN, GIRAFFEN EN j ZEBRA'S IN JULIANAPARK I vierdaagse SVG beëindigt nedérlaagserie met sücces Het Vrije Volk TIM CO Zeeman dringt huis binnen ADVERTEERT Gouden medaille voor T. Maat chiedammers onde/lkaar Anti-revolutionaire bestuurders brengen Schiedam 'n bezoek Rangeerder redt kind van rails vóór sneltrein Ronde van Pijnacker op 1 augustus veruit de grootste krant van Nederland Jongen aangereden Provincie verhoogt molensubsidies Raadslid L. Visser uit Stellendam ging trouw judo'en Ver. Glasfabrieken gunstig beeld Boer lag anderhalf uur met gebroken been in weiland BRUINGEBRANDE EN SPORTIEVE AMBASSADRICE Veertig jaar bij Gemeentereiniging Tweejarige drinkt uit petroleumfles Wisselkoersen HET VRIJE VOLK WOENSDAG 1 JULI 1959 PAGINA 4 Werkplaats Repatrianten O o Plastic Regenjassen 6.95 Tijdens de achtste Westlandse oogstfeesten, van dinsdag 1 tot zaterdag 5 september, zal de twintigjarige Nelly van Geest uit 's-Gravenzande als druivenprinses optreden. José Damen uit Naaldwijk en Jopie Steens uit Maasdijk zullen haar als hof dames terzijde staan. Groter warenhuis Hooibergmuziek (Van een onzer verslaggevers) Zij zijn er reeds in het Schiedamse Julianapark: giraffen, olifantentijgers, zebra's, noem maar op. Niet geleend van Diergaarde Blijdorp, maar geleverd door een Engelse plastic fabrikant. Al die holle beesten zullen straks voor een niet onbelangrijk deel moeten bedragen in het succes van Lichtfestijn, een (vroeg) evenement van het tiende vakantiefeest dat vrijdag avond door burgemeester mr. J. W. Peek zal worden geopend. Het eigenlijke vakantiefeest komt pas eind juli op toeren. Momenteel is men druk doende al Dreigend cr fc&l v&n schynwerpers, "gericht op de voor deligste plekjes in.het park. En dat zijn er heel wat. Fleur Een hogere burgerschool is een nuttige instelling, niemand zal dat ontkennen, en daarom is het des te verheugender act Schiedam er al negentig jaar een heeft, de Rijks- h.b.s. aan de Overschiesestraat, die overigens met dit respectabel aan tal jaren zijn langste tijd heeft ge had en binnen afzienbare tijd zal moeten plaats maken voor een niev r stadhuis. De h.bs. bestaat dus negentig jaar. In het najaar valt dit trotse jubi leum, maar reeds aanstaande zater dag wórdt een begin gemaakt met hei bijbehorende feest. Dan wordt zoals u gisteren al in de krant heeft kunnen lezen een uitgebreid sporttoernooi gehouden, waarvoor meerdere middelbare scholen hebben ingeschreven. Voor het grote, het „echte" feest zal men echter geduld moeten be trachten tot november. In deze maand zullen leraren, leerlingen en oud-leerlingen een opvoering geven van het toneelstuk De Storm (The Tempest) van Shakespeare. De voor bereidingen hiervoor zijn nu reeds in volle gang en hoeveel daaraan, vast zit, kan men lezen in het schoolblad Oase. De Engelse leraar J. E. W. Spronk heeft de regie en hij zal voor be paalde onderdelen worden geassis teerd door de Nederlandse leraar A. F. van Dijk en de Franse leraar G. H. C. Berg. Muziekleraar A. C, Pak zal met een groep talentvolle leerlingen voor een muzikale omlijsting zorgen. De oud-leerlinge mej. Vermaas, thans balletlerares in Den Haag, zal de balletgroep instuderen. Oud-leerling H. Nenneke zal voor geluid en licht zorgen. Er zijn bovendien een groot aantal rollen te verdelen, niet minder dan 25. Het lerarenkorps zal er zeven voor zijn rekening nemen. Daar is men erg blij mee, want Oase schrijft: .Mem kan bij wijze van spreken de rol van een oud, wijs man moeilijk door een hoogste-klasser laten spelen. Zij mo gen dan wijs zijn, oud zijn ze niet altijd." Of mt hieruit de conclusie moet trekken, dat hoogste-klassers op leeftijd niet wijs zijn? Enfin, een feit is dat voor de h.b.s.'ers zelf ook nog voldoende te doen blijft, want zij moeten de resterende achttien rollen bezetten. Ge ziet' het, de opvoering van De Storm is bepaald geen storm in een glas water. Er zit heel wat werk aan vast. Maar Oase. spreekt dan ook de verwachting uit, dat het een onver getelijk evenement wordt, ook inte ressant voor buitenstaanders. De door de Schiedamse Volleybal Club georganiseerde nederlaag-serie is met een serie wedstrijden tegen het Rotterdamse Hou Stand succes vol beëindigd. AUs SVC-teams zege vierden en behielden derhalve de wisselbeker voor een jaar, aangezien de overige tegenstanders geen totaal zege konden behalen. Heren I, ongeslagen, kreeg de me daille in zijn poule toegewezen. De overige medailles gingen naar dames DRL 2, dames ZVC X en heren DRL 2. De wedstrijden tegen Hou Stand brachten niet veel spanning. De Schiedammers bleken te sterk voor deze tegenstanders, hetgeen vooral bij de heren in de setstanden tot uiting kwam. Dames 2 won met 2—1 (153. 8 15 en 16—14), dames 1 won eveneens met 2—1 (17—15, 15—6 en 7—15). De herenteams legden er nog een schepje op en wonnen beiden met 30. Setstanden waren hier: heren 2: 15—10, 15—7, 15—9 en bij het eerste heren-zevental: 152, 1511 en 15—3. Na deze reeks van bijzonder pret tig en sportief verlopen wedstrijden gaan de SVC-leden tot begin sep tember op non-actief om van een welverdiende vakantie te genieten. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER: Tarzan vecht voor zijn leven. 2 en S.15 uur. MONOPOLE-rTHEATER Ontsnapping uit Corrigedor, 2. 7 en 9.15 uur. Apotheek: C. Jansen, Swaramerdamsingel 41. Nleuwland-Apotbeek. Dr. Wlbaut- pleln 17. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: 30 X 1 varia ties op een portret door Kees Ver- wey en „Drie uit het zuiden" (Snijders, Lennarts en Overstegen) 10—5 uur. Diversen: AMSTELBEON: Kon. Zeemanscollege „De Groninger Eendracht", lezing over de Groninger kunstvaart. WF-SPORTPARK: Jeugd Jolijt, vijf kamp. 7 uur. HAGASTRAAT: Jeugd Jolijt, auto- pedwedstrUden, 7.15 uur. STADHOUDERSLAAN: Jeugd Jolijt, kampvuprstoken. 7.15 uur. r" DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER: Tarzan vecht voor zijn leven. 2 en 8.15 uur. MONOPOLE-THEATER: Ontsnapping uit Corrigedor. 2, 7 en 9.15 uur. Apotheek: C. Jansen, Swaramerdamsingel 41, Nleuwland-Apotheek, Dr. Wlbaut- pleln 17. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: 30 X 1 varia ties op een portret door Kees Ver- wey en „Drie uit het zuiden" (Snijders, Lennarts en Overstegen) 105 uur. Diversen: WESTKRANKELANDSESTRAAT Jeugd Jolijt, spelavond. 7.15 uur. ARCADE: Schiedamse Toonkunst Mu ziekschool. einduitvoering leerlin gen, 8 uur. (Van een onzer verslaggevers) De steunverlening volgens de armenwet is nog steeds de voor naamste taak van de gemeentelijke dienst van sociale zaken van Schiedam, zo blijkt uit het dezer dagen verschenen verslag over 1958. In het verslagjaar werden namelijk 1489 gezinnen of alleen staanden gesteund tegen 1249 in 1957. Deze uitbreiding vindt voor al zijn oorzaak in de toeneming van het aantal bejaarden. In totaal werd aan steungeld bijna zes ton uitgekeerd. Ook de medische verzorging van de sociaal-misdeelden eist grote be stragen. Zo werden 105 mannen, 117 vrouwen en 302 kinderen verpleegd in gestichten of gezinnen, hetgeen de gemeente op ruim 3% ton kwam te staan. Voor verpleging in sana toria van 25 personen werd nog eens. een halve ton uitgegeven. De dienst heeft meer taken. Zo heeft .sociale zaken" in 1958 ver scheidene werklozen werk verschaft. Meestal waren het handarbeiders die in Kethel, het Volkspark en de school- en volkstuinen belast wer den met het onderhoud van voet paden. het wieden van onkruid, enz. Het aantal tewerkgestelden va rieerde naar het seizoen en wel van 38 in maart tot 62 in december. Een klein aantal hoofdarbeiders kreeg werk in het Stedelijk Museum, het gemeente-archief en by de loon administratie. In de sociale beschutte werk plaats van de gemeente vonden eind december 47 mannen en tien vrouwen, die in het normale ar beidsproces niet meekunnen, een voudig werk. Van deze werkplaats zegt het ver slag: „Er werd met ijver en toewij ding gewerkt. De sfeer op de werk plaats was goed en de stemming on derling liet niets te wensen over". De werkplaats kan zichzelf eco nomisch niet bedruipen, In 1958 moest er bijna 135 mille op worden toegelegd. Speciale maatregelen waren In het verslagjaar noodzakelijk voor de In dische gerepatrieerden sis gevolg van de gedwongen versnelde repa triëring. Toch heeft Schiedam slechts weinigen uit. de grote stroom van repatrianten kunnen opnemen, daar er maar een gering aantal vrijwillige meldingen voor het verlenen van huisvesting was binnengekomen. Slechts dertig gezinnen en alleen staanden vonden onderdak in Schie dam, waarvan nog ruim de helft by familieleden. Zover nodig werd ook de laatste groep gesteund. Met de zorg voor de Hongaarse vluchtelingen is het voor wat Schie dam betreft bijna ten einde. Nog slechts één Hongaar van de oor spronkelijke twaalf is in de nazorg, terwijl aan twee anderen een studie toelage is verleend. In het verslag wordt met veel waardering gesproken over de aan passing van het merendeel van deze Hongaren en over het belangrijke aandeel van het Centraal Vrouwen comité daarin. (Van een onzer verslaggevers) De Zuidhollandse vereniging van anti-revoiutionnaire gemeente- en provinciebestuurders brengt zaterdag een officeel bezoek aan Schiedam. 's Ochtends houdt de vereniging een vergadering in het Gereformeerd Jeugdhuis aan de Lange Haven, 's Middags om een uur zuilen de ar. bestuurders, tachtig in getal, op het stadhuis door het gemeentebestuur worden ontvangen. Van drie tot vier uur maken zij een rondrit door Schiedam, waarna nog een bezoek aan Wilton-Füenoord volgt. (Van een onzer verslaggevers) Het nieuwe clubgebouw van Hermes-DVS in het Sportpark Harga te Schiedam is maandagavond in gebruik genomen. Met een jaar vergadering, die alleen al om de plaats van handeling „historisch" genoemd mag worden. Het gebouwtje, opgetrokken door het aannemingsbedrijf Timmer uit Giessendam, is inwendig nog niet geheel afgebouwd, terwijl het ook nog geverfd moet worden. Maar de recreatiezaal was echter ai zover gereed, dat er vergaderd kon worden. De agenda werd vlot afgehandeld. Als voorzitter van de commissie be taald voetbal volgde de heer A. Stouthandel de heer Th. Vredebregt (Van een onzer verslaggevers) De Vlaardingsc NS-rangeerder J. Engels heeft gisteren op het laatste nippertje een vierjarig jongetje juist voor een aanstormènae sneltrein uit Hoek van Holland van de rails afge trokken. Het jongetje, J. van der L.. dat aan het Mendelssohnplein woont, was bij de Wagnerstraat te '"aardingen de spoorbaan opgelopen. Rangeerder Engels zag het kind tussen de rails lopen op het moment dat de sneltrein In aantocht was. HU rende reheen, greep het kind en on gedeerd konden beiden een ogenblik later de trein vlak langs zich laten denderen. PIJNACKER. Zaterdag 10 augustus organiseert de supporters club SOS de tweede ronde van Pijnacker. De beste Nederlandse amateurs en onafhankeiyken zullen aan de start komen. Het parcours is Emmastraat, Stationstraat, Juliana- straat, W. de Zwygerlaan. De komende weken zullen de leden van de supportersclub, evenals vorig jaar, aan alle inwoners van Pijnac ker een bijdrage in dé kosten komen vragen. op. In het bestuur van de vereniging kwam één wijziging. De heer F. Damen moest zijn functie wegens drukke werkzaam heden ter beschikking stellen. In zijn plaats werd de heer W. van der Most gekozen, waarmee dus automatisch liet pupillenvoetbal in het bestuur zal zijn vertegenwoordigd. Verder werd op deze avond de cricketer Manus Stolk gehuldigd, die erin is geslaagd het respectabele record te breken van Gust Nolet, die 270 wedstrijden voor het eerste cricketteam van Hermes-DVS heeft gespeeld. Manus speelde laatst voor de 271e maal. De drie HDVS'ers R. van Dijk en L. van der Water en P. Kreeft ontvin gen het insigne in verband met hun 25-jarig lidmaatschap. Advertentie LM. (Van een onzer' verslaggevers) Onverwacht bezoek kreeg vannacht om. kwart over één de 57-jarige me vrouw F. W.-de J., Hellevoetse- straat 6 te Schiedam. Een Noorse zeeman, die op weg was naar zijn schip by de Tankercleaning, sloeg een ruit van haar woning kapot en kroop door het gat naar binnen. Wakker geschrokken buren zetten de zéèman, die onder de invloed was, weer op straat,'waar hij door de politie werd meegenomen en op gesloten. De Noor, de 39-jarige elektro-mon- teur O. N. L., liep bij deze escapade verwondingen aan zyn linkerhand op. De schade zal hy moeten ver goeden. Aangereden door een fletser werd gistermiddag op de Burg. Knappert- laan te Schiedam de vyfjarige Fran- ciscus Groenendijk. Hij liep een die pe snywond in de linkerenkel op, die in de dr. Noletstichting werd gehecht.. Het ongeluk gebeurde op de over steekplaats by de Bosboomlaan; De jongen stak met andere' leerlingen onder de hoede van Klaaorovers over, maar liep plotseling had vooruit. Provinciale Staten hebben gisteren subsidies voor de restauratie van mo lens in het gewest verhoogd. In al deze gevallen zijn Cc restauraties duurder uitgekomen dun was ge raamd. Voor de korenmolen te Vlaardingen werd een aanvullende bydrage van 1500 verleend. Uitslag verloting clubhuis St.- Joris Doele: 1045, 1ste prüs, een piek. up; 985, 2e prijs, elektrisch scheer- apparaat; 1945, 3e pry's, ünnenpak- ket ter waarde van 25; 1064, 4e prys, levensmiddelenpakket ter waarde van ƒ10; 2030, 5e prijs, piastic afwasbak. De pryzen kunnen tot en met 7 juli tussen 7 en 9 uur 's avonds in het clubhuis worden gehaald. Het lot moet natuuriyk worden meegebracht. In de historische Spaanse vloot in 's-Gravenzande gaf de broederschap van de Blauwe Druif dinsdagmiddag deze geheimen prys. Niet alle ge heimen nog, want al werd medege deeld dat de intocht op dinsdag X september vanuit Den Haag zal ge schieden, rond die intocht is nog een waas van geheimzinnigheid biyven hangen. Al is de taak van de druivenprin ses in grote lynen dezelfde gebleven, namelijk veel bezoeken aan zieken huizen, en al zal het moeiiyk zyn de fraaie oogststoet van de laatste jaren nog attractiever te maken, toch heeft de Broederschap niet ge schroomd ingrypende veranderingen aan te brengen. Het centrum van de feesten was vele jaren het fraaie Wilhelmina- plein te Naaldwyk, waar ln het grote glazen warenhuis honderden een paar gezellige uurtjes doorbrachten. De belangstelling om in dat waren huis een trosje druiven te eten en een glaasje wyn te drinken, werd echter te groot voor het warenhuis, ■Nu komt er op Patynenburg een groter, van niet minder dan 1200 m2 waar plaats is voor meer dan 1400 bezoekers, terwijl op het Wilhelmlna- pleln maximaal achthonderd perso nen een plaatsje konden veroveren. Op het "Wilhelmlnaplelh Is nu door de kunstenaarshand van de heer Vo gel een grote pergola geprojecteerd. In deze pergola komen ook stands met druiven, perziken, meloenen, to maten, appels, pruimen, enz., die ver kocht zullen worden door meisjes in klederdracht. In het midden van het plein zal een hooiberg worden opgesteld, die dienst zal doen als muziektent. Om die hooiberg komt een grasrand met oogstarrangementen en de ruimte daaromheen zal 's avonds dienst doen als dansvloer. Verder komen er nog tal van an dere evenementen, attracties op het vermaaksterrein aan de Geestweg. Dit is het nieuwe clubgebouw van Hermes in het Sportpark Harga dat, hoewel nog niét helemaal gereed, maandagavond in gebruik is geno men. Twintig, judoka's vanhet Sport centrum Schiedam hebben met suc ces èxamen gedaan. Vermelding ver dient in het bijzonder de prestatie van de heer L, Visser, ax. raadslid uit Stellendam; trouw Is deze land bouwer, 38 jaar en 120 kilo iedere zaterdag en de laatste maanden ook wel tweemaal per week in Schiedam op de mat verschenen. De geslaagden zyn: gele band: de dames M. C. de Bert, F. W. van Heyst en K. M. J. Lemk" Junioren: H. v. d. Sande, M. H. Koot, A. Koot. Senioren: J. W. Stoker, De Grys, J. B. F. Schaap, D. F. M. Rietdyk, O. Boomsma, Th. ,H. M. Scholte, L. Vis ser, W. C. v. d. Veer, H. J. Krol en J. B. van Geenen. Oranje slip (jeugd) G. Schipper en A. J. Kousbroek, Oranje band (jeugd)G. Vermeulen. Groene band: C. v. d. Boom. De over 1958 behaalde concern resultaten van de N.V. Verenigde Glasfabrieken te Schiedam geven de directie, biykens het jar verslag, vol doening. Zowel de omzetten op de binnen- als die op de buitenlandse markt ondergingen een verhoging dank zij het uitgebreide produktie- prógramma van de gezamenlijke fa brieken. Als winstsaldo resteert 1,4 miljoen. Voorgesteld wordt, zoals gemeld,, een dividend van 11 pet (vorig jaar 10) op de oude en van 2% pet op de in 1958 geëmitteerde aandelen. Door deze emissie van een miljoen kon met de doorvoering van de mecha nisatie van de produktle worden voortgegaan. Een verdere mechanisa tie zal ongetwyfeld nog grote eisen stellen aan de financiering. De concern-resultaten in de eerste helft van 1959 zyn bevredigend. Zo wel bü het hoofdbedrijf als bij de dochterondernemingen is de order portefeuille gunstig. Nauwlettend wordt de ontwikke ling gadegeslagen van het algemeen loonbeleid, hetgeen vooral van grote betekenis kan zyn voor de fabrie ken, waar de handarbeid een over wegende rol vervult. Deze handar beid, die vooral ln de kunstnijver heidssector ligt, kan moeilijk of niet door mechanisatie vervangen worden. de wynheks uit Oberwezel, concer ten, enz. Als het weer meewerkt, kun nen de oogstfeesten dus wel een suc ces worden.' In het kantoor van de N.V. Betz en Van Heyst aan de Westhaven- kade heeft vanmiddag, even na het middaguur, burgemeester mr. J. Heusdens, zelf vandaag jubilaris, de ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in goud,over handigd aan de heer T. Maat. De heer Maat kreeg de koninkiyke onderscheiding, omdat hy vandaag precies veertig jaar in dienst is van de N.V. Betz en Van Heyst. Op 1 juli 1919 trad de heer Maat. op 8 juni 1907 in Vlaardingen gebo ren, als jongste bediende by de N.V. in dienst. Thans behoort hy tot de belangrykste medewerkers in het bedrijf. Dank zy zyn activiteiten kon de N.V. onder andere afzetgebieden krjjgen als Noord-Afrika, Libanon, Trans Jordanië en Egypte. LEERDAM De landbouwer J. Kras, Schaikseweg was maandag middag met een wagen bespannen met een pony in een weiland op het Hoogeind. Toen de pony op hol sloeg, kon de heer Kros net geval niet in bedwang houden. Hij werd een eind meege sleurd, waarby een wiei over zijn been ging. Het duurde byna ander half uur voor men de heer Kros op merkte. Het bleek dat hy een gecompliceer de beenbreuk had opgelopen. Per am bulanceauto is hij naar het Leer- dams ziekenhuis vervoerd. Jk weet natuurlijk nog niet wat er allemaal van mij wordt verlangd. Maar ik heb mijn voorgangster ook aan het „werk" gezien en de heren van de Blauwe Druif zullen mij ver der wel inlichten: Dat zei gisteren een vrolijk lachende Nelly van Geest, Westlands druivenprinses 1959. Overigens is de taak van ambas- satrice haar niet geheel vreemd. Zij heeft namelijk ook al eens meege werkt aan een bloemencorso en was informatrice op Keukenhof. Met de talen had ze geen moeite, want nadat ze het diploma van de m.m.s. had behaald, is ze aan de studie voor En gels MO begonnen. „Of ik voor de klas beland. Nee, dat geloof ik niet, maar het is nu eenmaal prettig wan neer je je talen kent.' Nelly is de dochter van een expor teur en wie kent niet Maart van Geest uit s-GravenzandeZe benut overigens niet elk vrij ogenblikje om in de boeken te duiken. Ze zeilt graag, tennist en luiert verder graag in de zon. Dat is haar aan te zien, want Nelly ziet er bruingebrand en sportief uit. Ze is de oudste van een mertal. De vijftienjarige Jaap, de twaalfjarige Johan en natuurlijk de achtjarige Frits vinden het leuk dat zuslief prinses wordt. Ook al is het dan maar voor een week. Hofdame José Damen was andere jaren al drulvenmeisje. Haar vader is een bekend kweker en ook in de sportkringen kent men de heer G. Damen. De 22-jarige José helpt thuis in tuin en huis. Als ze vrij is, gaat ze ae natuur in. Ze is een actief bestuurs lid van de Jeugd Natuurstudieclub. Ze heeft nog niet de mening van al haar broers en zussen gehoord over haar uitverkiezing. Ze zyn by Damen nameiyk met zyn dertienen. m Jopie Steens (22), de andere hof dame, moet u niet verwarren met Jopie Steens die tydens de eerste drulvenfeesten als koningin optrad. Die is namelijk al jaren getrouwd en slijt haar dagen aan de zijde van een eerzaam boekhandelaar. Deze Jopie Steens is misschien wel een verre achternicht, maar kennen doen de twee Jopies elkaar niet. Ook Jopie vindt het prettig aan de oogstfeesten mee te werken. Opge groeid temidden van bloemen, groen ten en fruit, kent ook zy de produk- ten door en door. Zij heelt ook »en eigen bloementuin. Haar hobby is muziek. Zy speelt viool en houdt veel van klassiek. Jopie is de jongste thuis. Twee van de broers en zusters zyn al getrouwd, Jopie zelf is verloofd en nog twee zusters zijn thuis. jaar. Aanmelding kan geschieden tot en met dinsdag 4 augustus by de VW-kiosk in de Plantage. Aan de deelneming zyn geen kosten verbon den. (Van een onzer verslaggevers) Zaterdag 8 augustus zal in het kader van het tiende vakantiefeest te Schiedam op de speelweide aan de Vlaardirigerdijk eeh shoty'tyor- den gehouden waarin kinderen en hun honden de hoofdrollen zullen spelen. De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren, afdeling Schiedam, organiseert nl. twee shows tegeiyk. In de eerste plaats een hon denshow. Hierbij zal alleen gelet worden op de verzorging van de hon den. Of de viervoeter van zuiver ras is, speelt geen rol. Een jury zal beoordelen welke hon den voor pryzen in aanmerking ko men. In deze jury hebben zitting: dr, Langeler, dierenarts verbonden aan de rüksserurainrichting te Rotter dam, dr. Boom, dierenarts te R'dam en dr. Van der Akker, dir. van het slachthuis te Schiedam. In de tweede plaats zal er een kos tuumshow voor de begeleidende kin deren zijn. Met een beetje fantasie en weinig geld moet het mogeiyk zijn hiervan iets leuks te maken. Ook hier worden aardige prijsjes beschik baar gesteld. Televisie-omroepster Hanny Lips, by de jeugd beter bekend als tante Hanny, zal ook aan de show mee werken. Deelneming staat open voor jon gens en meisjes tot en met vyf tien Vanmorgen is de heer J. van Rut ten, die veertig jaar ln dienst is bij de gemeenteiyke reinigingsdienst, in de bloemetjes gezet. Om half elf werd de jubilerende opzichter met zyn gezin tn de kantine aan de Bui tenhavenweg ontvangen, waar hij werd toegesproken door directeur E, T. Kraan, de voorzitter van het ju bileumfonds A. Maan, die de heer van Rutten een televisietafel en zyn vrouw bloemen aanbood, de chef van de werkplaats J. Hermans, de secre taris van de commissie van bystand, de heer L. Brunt en de oud-hoofdop zichter H. van Hoogdalem. Na afloop maakten vele personeels leden van de gelegenheid gebruik om de jubilaris geluk te wensen. M)l!lll!llill!)!llllll!l!lllll!l|l|||ii|l!l|li!lili||||||||||||||!||!j|||||||||n!l!lli;il!|||ill!||i||l!li;||!|l!l||||!!||!|!|||||!!|||||!i|||i^ Giraf en olifant zullen voor die t(jd van een inwendige lichtbron worden voorzien, hetgeen in de avonduren ongetwijfeld een bizarre aanbli zal opleveren. les in gereedheid te brengen. Gister avond lagen verschillende dieren nog ln stukken en brokken op het natte gras. Twee grote giraffen zonder hals en kop maakten, maar een zielige in druk. Behalve de genoemde dieren, die in de rest van het park staan opge steld, treft ge by de vyver voor de rotonde een loerende krokodil on een netjes rechtop zittende ijsbeer aan. De eenden en ganzen, die tn het water rondspartelen, vallen in dit milieu een weinig uit de toon. Het meest imposante stuk uit deze hele plastic-collectie is een levens grote olifant met dreigende slagtan den en opgeheven slurf. Hu staat ais het ware gereed om luid trompet terend op de argeloze bezoeker af te stormen. Met de normale verlichting is men reeds een heel eind gevorderd. Boven de rotonde, waarop een thceschen- kery zal worden geplaatst, en rond om de vyvers hangen witte en oranje lampjes. En natuuriyk zijn icht Verschillende soorten bloemen in geel. oranje, paars en rood zullen straks een natuuriyke fleur geven aan het lichtfestijn. En alsof dat niet voldoende zou zijn, heeft men ergens nog een dot kunst-orchi deeën geplant. Ook het vrouwelijk naakt in hei park, dat meermalen zo snood ls be handeld, zal ln het zonnetje worden gezet. Met behulp van die schynwer- pertjes. Alleen zou het oj. geen kwaad kunnen, als het beeld werd gereinigd. Maar daar zal men -. aan denken. In de voorlaatste week van juli zuilen Dordt en omstreken weer flink vertegenwoordigd z(jn in de Nijmeeg se vierdaagse. Bdna zestig wande laars hebben zich gemeld. Dlt aantal zou groter zijn geweest, als in dezelf de weck de Hoffeesten niet werden gehouden. De politie moet daardoor verstek laten gaan. Dinsdagavond zyn de vlerdaagse- lopers in Americam bijeengeweest als gasten van de Dordtse wandel sportfederatie. De heer A. Byi heeft nogmaals uitvoerig de gang van za ken ln Nymegen uiteengezet en ver scheidene goede wenken gegeven. De 59 Dordtse deelnemers vertrek ken maandag 20 juli om acht uur van het Oranjevrystaatplein. zy worden vergezeld door het bekende EHBO-trio, gevormd door mevrouw Van der Schulp en de heren J. Ja cobs en W. Verwey. De oudste deel nemers zijn de heer M. Spruyt, die 73 jaar is, „opa" De Bruyn en de heer Goedman, die voor de achttien de keer van de partij is. Voorts zyn vier wandelaars van plan hun gouden kruisje te halen. Het zijn de heren T. van Heteren, J. C. Steenis en C. Luthart van de Dordtse vierdaagse en L. de Heer van Op Mars, die voor de tiend" keer meelopen. De jongste deelnemer is de zestienjarige Chris Byi. De Dordtse vierdaagse levert het grootste contingent met 29 leden. Ook Nooltgedacht uit Oud-Alblas is met elf man goed vertegenwoordigd. De tweejarige Nollie Majoor. Kie vitstraat 24 te Dordrecht, heeft gis termiddag in een onbewaakt ogen blik vry veel petroleum opgedronken. Haar moeder bracht haar ogenblik kelijk naar het Gemeenteziekenhuis. De toestand van het kind was van morgen redelijk. De moeder was een vergasser aan het bijvullen uit eeu llmonadefles gevuld met petroleum, toen er werd gebeld. Toen zy de kanier had ver laten. zette het kind de fles aan de mond. 30 Engels pond 10,60t—Ï0.60J Amerik. dollar 3.76J3 77* Franse frank 76.8576,95 Belgische frank 7,548—7,55* Zwitserse frank87,5087,55 Zweedse kroon 72,8872,93 Duitse mark 90,301—90,261 Deense kroon 54.8054,85 Noorse kroon 52,9953,04 Canada 3,94H~3,95r»s Italiaanse Ure 60.74J—60,794 Oostenrykse schilUng 14,57j14&4

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1