mm a f niet enige oorzaak van crisis in Israël Kraa ienest-resta urant klimt' in de top van Euromast uur naar Rotterdam, W'erkgeversverbond wel tevreden over de regeringsnota 1 hoge Britse Oranjeboom voor bier Van organisatie in La Conrtine klopt nog niet zo veel Spreeuwenpraat m 2-T MOTOR OIL ZONDER COMMENTAAR Volgende week extraproefreis Inclusief Verdachte van moord in bergen gesignaleerd Vaticaan-scliat blijkt vals Twee broertjes laten dag naar zich zoeken Franse radio: alleen muziek w- Haags slachtoffer van hotelbrand in Oslo overleden Geen vertrouwen Journalist Kalee veroordeeld en in vrijheid gesteld IV) Gegier op het dak VOOR TWEETAKT MOTOREN RUZIE Itev. HET VRIJE VOLK MAANDAG 6 JULI 1959 PAGINA 3 Een Rotterdamse lezer die naam en adres wel vermeldt, maar in de krant al leen met R. wenst te worden aange duid, vraagt „in liet belang van argeloze mensen" aandacht voor het volgende. Elk jaar om deze tijd, schrijft hij, rij den Duits, Frans of Engels sprekende stoffenverkopers per auto door de stad. Als 2 e iemand zien, by wie ze succes derken te hebben, stoppen ze en dan doen ze een ver haal over Amerikaanse tentoonstel lingsgoederen. Die gcederen moeten eigenlyk weer naar Duitsland (de vérkopers geven zich uit voor Ame rikaanse militairen-in-burger)maar omdat de invoerrechter, zo hoog zijn, heeft men besloten ze in Nederland te verkopen. De heer R. kreeg verleden week twee keer bezoek van zulke kooplui. Ze spraken Duits en ze reden in een Nederlandse auto. „Misschien is dit iets voor een ar tikeltje of om het aan de politie mee te delen," veronderstelt hij. Als dat verhaaltje van die stoffen verkopers geen smoesje is, zouden de Amerikaanse legerautoriteiten dus een aantal in burger geklede Ameri kaanse militairen in Nederland met Amerikaanse legergoederen laten leuren. Erg onwaarschijnlijk, dat vond de Centrale Recherche ook toen Pieter er naar informeerde. Ik heb het door de heer R. genoteerde auto nummer doorgegeven. Wellicht kan nu biyken, of hier inderdaad van strafbare misleiding sprake is. In dat geval heeft de heer R. de gemeen schap een dienst bewezen. Om misverstand te voorkomen, moet ik hierby zeggen, dat in Rot terdam en elders vergunningen zijn uitgegeven voor het venten met ta pijtjes of andere textielwaren. Deze venters mogen hun goederen uiter aard aanpry'zen, mits niet met een „samenweefsel van verdichtsels." Dat doen ze ook niet; ze staan gunstig bekend, ander zouden ze ook geen ventvergunning hebben gekregen. Ook voor hen is het gewenst, dat on eerlijke leurders op de vingers wor den getikt. Als de heer R. of andere lezers deze Amerikaanse stoffenverko pers weer aan het werk zien, doen zij er goed aan, de politie dadelyk te waarschuwen met vermelding van het autonummer. De tip wordt door gegeven aan een radiowagen die snel ter plaatse is en dan moeten de he ren maai- eens proberen hun bewe ringen te bewijzen. Niet Pieter Spreeuw, maar de po litie heeft in zulke aangelegenheden voorrang, meneer R! Niettemin myn (vervolg van voorpagina) De crisis in Israel is niet uitsluitend veroorzaakt door de leverantie van granaatwerpers aan West-Duitsland. Zij is ook de uitdrukking van een slepend conflict tussen de democratisch-socialistische Ma- pai en de linkse Achdoet Awoda. De wapenkwestie was slechts aan leiding. beste dank voor uw brief. „Pieter, ik heb kennissen die al een Jaar of vier op de hoogste verdieping van een flat wonen. Ze hebben twee Jaar een benedenflat gehad, maar daar zyn ze met veel verdriet wegge- 1 gaan voor de vreselijke herrie. Maar nu zijn er op het dak van die flat veel televisiemasten gekomen en die maken bij harde wind een gierend geluid, zo erg, dat het dan in de huiskamer en ook in de slaapkamer niet om uit te houden is. Men mag elkaar toch niet zo veel hinder be zorgen? Is er nu werkelyk niets aan die masten te doen?" Gelukkig wel, mevrouw Van G. De technische dienst van een bedrijf dat veel televisietoestellen verkoopt, geeft op uw klacht het volgende antwoord. Dat gieren is sterk afhankelyk van het merk en de constructie van de antenne. Het treedt dus niet by alle antennes op. Waar het zich wel voordoet, kan men het euvel in vrij wel alle gevallen op een eenvoudige manier verhelpen. Een televisie-an tenne heeft de vorm van een H. Als men een nylon koord flink strak spant tussen de twee benen van de H, giert de antenne niet meer, ook al staat er een storm. Dit middeltje is al bij talloze antennes met succes toegepast. Een vriendelyk verzoek aan de eigenaars van de televisiemasten kan dus tot het gewenste resultaat leiden? mevrouw Van G. Als zy nalatig bly- ven, is er reden voor een klacht bij Bouw- en Woningtoezicht wegens overtreding van de Hinderwet. Dat gegier kan inderdaad heel erg zijn. Hiiismunten Iemand die weet, dat er veel ver zamelaars onder de Spreeuwenlezers zijn, stuurt me trouw „De Verzame laar," maandblad van de Neder landse vereniging met dezelfde naam, gevestigd te Den Haag, Columbus- straat S4. In het julinummer staat een artikeltje over een soort munten, die vermoedeiyk maar door weinigen worden verzameld. Dat zijn de huis- munten. waarvan de heer F. J. Bin- gen uit Tilburg deze definitie geeft: „Eer. munt, welke op het beperkte terrein van een inrichting, waar de bewoners niet vrijwillig verblijven, bij uitsluiting als geld wordt gebruikten die min of meer primitief van on edele metalen is geslagen." Voorbeelden van dergelijke in richtingen zijn de gevangenissen in Leiden en Leeuwarden en .straf-, tucht- of bedelaarskolonies als Veen- huizen." De heer Bingen heeft in verschei dene archieven vee! gegevens over deze huismunten verkregen. Van dit fictieve geld is niet veel onder het publiek gekomen, omdat men het bij het verlaten van de inrichting moest inleveren. Een .moeilijk verzamel object," die huismunten. Aanbod Aan het begin van de nieuwe week hebben wij de volgende aanbiedingen In dank opgeschreven: een kinderledikant met een kapstok van F. van de Wol- phaertsbocht. een oilestel met kinderkle ding van V. van de Van Noortwljcksingel en boeken van R. uit de Brigantijn- straat. Kleding hebben wij genoteerd van De G. uit de Gouvernestraat, N.N. uit Gouda, B. uit de Sneliemanstraat en van G. van do Kerkhoüaan. Gevonden BIJ de fam. L, v. Brec. Westerbeek straat 82. berust een bij de brievenbus aan de Beukendaai gevonden kinderpor temonnee. Dierenrijk Mevr. Levering, Katendrechtse Lage- dijk 369b, zoekt goede tehuizen voor twee Jonge lieve poesjes. PIETER SPREEÜW (Van een onzer verslaggevers) Het kraaienest-res taurant van de Euro mast is vandaag zijn reis omhoog begon nen. Drie krachtige vyzels, waarin een druk van 300 atmos feer heerst, drukken het 240 ton zware gevaarte van staal en glas eik kwartier vijftien centimeter omhoog. Het kraaienest, dat op een enorme sta len „servetring" rond de torenvoet is ge bouwd, hangt aan lange, meccano-ach- tige stalen strippen, die reiken tot boven het dak van de ruim honderd meter hoge Euromast. In de strippen zitten, zoals bij kleine meccano-onderdelen, op- re gelmatige afstand gaten. Langzaam maar zeker gaan kraaienest en strippen omhoog en zodra bovenop de toren een nieuw gat van een Advertentie I.M. rfiflilIlUUUi 'umuuijiw' vermengt zich vanzelf met de benzine in de tanlc. Esse 2-T Motor Oil bevat een speciale doop die bij tweetakt motoren veelvul dig voorkomende lagercor- rosie doeltreffend bestrijdt. Esso 2-T Motor Oil is de ideale motorolie voor alle typen tweetakt motoren, ook voor bromfietsen. Verkrijgbaar in bussen van 11eri 1 liter. strip verschijnt wordt door dat gat een stevige stalen pen gestoken Aan die pen hangen dan én strip én kraaienest. De strippen, die boven de toren uitsteken en hun werk hebben gedaan, worden meteen gedemon teerd. Even later gaat de hele construc tie weer een tikkeltje hoger en in een nieuw gat wordt een pen gesto ken. De eerste pen kan dan worden weggehaald. Het hele karwei, waaraan drie ploegen van elk 23 man dag-in-dag- uit bezig zijn, zal precies 131 uur du ren, zodat het restaurant wellicht zaterdag in de loop van de middag op zyn plaats (plm. 90 meter boven de begane grond) aanwezig kan zyn. Tenminste, wanneer het werk zon der tegenslagen verloopt en het niet al te hard gaat waaien, want dan zal men bovenop de mast piet goed meer kunnen werken. Van de 23 man, die telkens druk in de weer zijn met het opvijzelen van het kraaienest-restaurant, be vinden er zich vier in de langzaam omhoog schuivende staalconstructie. Om te worden afgelost moeten ze in een bootsmanstoeltje naar de top van de Euromast worden gehesen. Ze gaan daarna binnendoor de to ren langs de al aanwezige stalen trappen naar beneden. Vanmorgen had het kraaienest- restaurant van de Euromast al één van de ruim 86 meter omhoog af gelegd. Het gevaarte (240 ton) is van buiten al keurig afgewerkt: de ruiten zijn erin gezet en de mantel is geverfd. Men ziet op de foto ook het laddertje van de glazenwasser: dit laddertje blijft aan het kraaie nest hangen het kan langs een rail worden verschoven. OSLO (ANP). De zestigjarige mevrouw M. Mulder uit Den Haag, die bii de hotelbrand te Stalbeim in Noorwegen op 23 juni ernstig ge wond was geraakt, is vannacht in een ziekenhuis te Oslo overleden. Het aantal doden door deze brand is hiermee tot 25 gestegen. Zn deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die morden geciteerd. Het verschil van mening zoals dat nu tussen de regering en de vakcen trales aan de dag treedt, is een zeer ernstige zaak. Ook eerder is het voor gekomen, dat soortgelijke regerings- beslissingen niet onverdeeld gunstig werden ontvangen, maar wat de grote lijn betreft is er vanaf de bevrijding toch geen wezenlijke breuk geweest tussen hetgeen op regeringsvlak en op het sociale vlak als juiste richting werd gezien. Het zon wel zeer te betreuren zijn wanneer nu voor het eerst een beleid zou worden gevoerd waarvoor de gro te groep van werknemers geen ver trouwen kan opbrengen. Dit De Volkskrant van 1 juli 1999. (Van een onzer verslaggevers) De Rotterdam, het vlaggeschip van de Holland-Amerika Lijn, zal de grote zesdaagse technische proeftocht niet beginnen vooral eer men zeker weet dat de turbi nes in orde zijn. Daarom zal het schip al vóór die experimentele zesdaagse zijn neus buiten de Waterweg steken: het vertrekt op zaterdag 11 juli om zondag 12 juli weer in Rotterdam terug te ke ren. Dit preluderen op de eigenlijke technische proefvaart is heel onge bruikelijk, maar .nodig. Doorgaans worden de machines van nieuwe schepen al geprobeerd, als de vaar tuigen nog aan de afbouwkade lig gen. Men noemt dat het zogenaamde „gemeerde draaien". By de Rotterdam is dat echter onmogelijk. De machines ontwikke len het reisachtige vermogen van 35.000 pk en zouden daarmee in het haventje van de Rotterdamse Droogdok Mij., waar het schip wordt afgebouwd, niet weinig scha de kunnen aanrichten. Men gaat dus met het schip naar buiten. De Rotterdam vertrekt 's zater dagsmiddags om een uur of twee en is zondagsmiddags om diezelfde tijd weer terug. Natuurlijk zit bü dit al les de bedoeling voor ten koste van alles te voorkomen, dat de Rotterdam op haar technische proeftocht op de zelfde wijze in moeilijkheden zou kunnen, raken als de Statendam des tijds. r SCHOONHOVEN Drie jon gelieden uit Utrecht die zondag in Schoonhoven hadden gepassa gierd hadden daar in een, café een consumptie gebruikt. Na het ver trek miste de eigenaar de glazen waaruit zij gedronken hadden. In IJsselstein werden de jongens door de politie uit de bus gehaald. Prompt kwamen de glazen op ta fel. Tegen de politie vertelden zij, dat de prijs van de consumptie inclusief was en dat zij dachten dat dat inclusief uit het glas be stond.... INNSBRDCK (Reuter). De Oos tenrijkse politie heeft gisteren alle grensposten aan de Italiaanse grens verzocht uit te zien naar een man die verdacht wordt van de beschie ting van twee Britse toeristen bü Innsbruck. Zij vermoedt dat de ver dachte zal proberen naar Italië te vluchten. Het onderzoek naar de verdachte, die gisteren door twee herders is ge zien, is gisteren gevoerd met behulp van een hefschroefvliegtuig, groepen politie, soldaten en vrijwilligers. Een der twee toeristen is aan zijn verwondingen overleden. De andere, de 4?= jarige mevrouw Franklyn, is wel buiten gevaar, maar zij zal ge deeltelijk verlamd blijven. In een land, waar de meerderheid van de bevolking of zelf in een con centratiekamp heeft gezeten of naas te familie door de nazi's verloren heeft, bestaat er een grote afschuw van Duitsland. Het is echter moeilijk te zeggen hoe diep die gaat. Feitelijk zijn de handelsbetrekkingen tussen Israel en Duitsland normaal en ook vele par ticulieren zien niet op tegen bezoeken aan Duitsland of het op andere wijze contact onderhouden met de vroege re doodsvijanden. Politieke sentimenten zyn echter gemakkelijk op te wekken. Tegen West-Duitsland is het niet moeilijk een coalitie te formeren van rechtse, hypcmationalistische elementen, re ligieus-ethische groepen, communis ten en meelopers, ieder met zyn eigen motieven. Toch was, vergeleken met de op gewonden toon van politieke leiders en kranten het publiek opmerkelijk kalm. Een der leidende dagbladen, dat zelf tegen de transactie ge schreven had. hield een opinie onderzoek op kleine schaal en ont dekte, dat tweederde der onder vraagden geen bezwaar had tegen deze overeenkomst met Duitsland. Tot de ja-zeggers behoorden vele mensen die zeif onder het naziregiem te lijden hebben gehad. Dat de rege ring een krappe meerderheid be haalde (met behulp van. een der op positieparty'en) is dan ook beslist niet in strijd met de stemming in het land. De tweede reden voor de crisis was de steeds hoger lopende ruzie tussen Ben Goerions Mapai, de sociaal democratische party, en haar beide linkse arbeiderspartners. De samenwerking met de marxis- tisch-zionistische party is nooit erg hartelijk geweest, maar het conflict was tenminste van principiële aard. Met de andere partij, Achdoet Awoda, ging het van kwaad tot erger. Deze party kenmerkt zich door een activisme en een zucht tot oppone ren, die haar ongeschikt maken voor de regeringsverantwoordelykheid. De spanning was de laatste maan den opgelopen doordat de Achdoet Awoda in verschillende gemeente raden de coalitie ten val had ge bracht. Nu hebben zij voor de tweede maai in één jaar het regeringsgebouw aan het wankelen gebracht en dat was zelfs voor de gematigdste leden van de Mapai de druppel die de emmer deed overlopen. De parlementaire fractie stond zonder enige uitzonde ring achter Ben Goerion. Ben Goerion dreigde toen, dat hy zich terug zou trekken, en zijn woestijnverblijf in de kibboets Sdee Boker zou opzoeken, als hij zijn zin niet kreeg. En om zyn dreigement kracht by te zetten heeft hy de dag waarop de crisis het hoogst was, twee uur doorgebracht by een Jeruzalemse boekhandel, waar hij zich werken over de bybel en Griekse filofie heeft aangeschaft. De vier opponerende ministers hielden evenwel het been styf, waar na Ben Goerion besloot af te treden. VATICAANSTAD, (Reuter)) Een der beroemdeste schilderijen van het Vaticaan, „Het mystieke huwelijk van de Heilige Catharina", blijkt niet van Murilio te zijn, aan wie het was toe geschreven, maar een vervalsing te zijn. Toen het doek onlangs werd schoon gemaakt, werd onder de genoemde voorstelling een landschap ontdekt dat omstreeks 1600 moet zyn geschil derd. Voorts werd geconstateerd dat ten minste 100 jaar later het doek moet zijn overgeschilderd. Murilio is overleden in 1682. na verscheidene jaren niet te hebben gewerkt, zodat hij het niet kan hebben geschilderd Het stuk is in 1850 door koningin Christina van Spanje aan paus Pius 9 geschonken. Het had een ereplaats gekregen in het Vaticaan, waar het door duizenden is bewonderd. Het is nu uit het Vaticaanmuseum verwij derd. DJAKARTA (Reuter). De recht bank te Djakarta heeft vandaag de heer II. IV. Kalee, correspondent van Het Vrije Volk en het Franse pers bureau AFP, veroordeeld tot 105 da gen gevangenisstraf. Daar de heer Kalee reeds 105 dagen in voorarrest had doorgebracht, is hij onmiddellijk in vrijheid gesteld. De veroordeling geschiedde op grond van „het verspreiden van be richten, die de openbare orde en rust konden verstoren." De heer Kalee had een bericht gegeven over een op handen zynde drastische verhoging van de benzineprijs in Indonesië. Dit door de regering genomen besluit was nog niet officieel bekendgemaakt en werd later ingetrokken. (Van onze sociaal-economische redactie) 1 Het Centraal-Sociaal Werkgevers Verbond vindt dat de rege ringsnota getuigt van zelfstandigheid en doortastendheid. In „De Onderneming", het orgaan van het verbond, waarin de nota wordt besproken, wordt gezegd dat verscheidene punten van de nota de instemming van het verbond niet hebben, „maar" zo wordt eraan toegevoegd „zo zal het waarschijnlijk elke organisatie vergaan, die bij het opstellen van het advies van de SER betrokken is ge weest". Advertentie IJV1. ,jvt 1 n-ci mtseaüSssssii (Van onze speciale verslaggever) LA COURTINE Velen van de Nederlandse militairen die thans in. Frankrijk oefenen, waren zondag teleurgesteld en on tevreden. De organisatie is nog niet in kannen en kruiken. Het lijkt erop, of men dit grootse militaire experiment nog niet ge heel aan kon. Want zondagmiddag, meer dan 24 uur na hun aankomst in het stoffige en meedogenloos hete kamp in La Courtine, hadden de militairen er nog geen warme maaltijd gehad. Zij moesten toen nog steeds hun noodrantsoenen gebruiken, evenals tijdens hun driedaagse monsterrit bij tropische temperaturen, dwars door België en Frankrijk. Deze marathon zonder ongeluk ken en met heel weinig pech was wel een groot succes. Ondanks hun vermoeidheid hebben zij zaterdagavond by duizenden het dorp met 1100 inwoners en een zeventigtal cafeetjes op stelten ge zet en hun toelage (in totaal 4000 franks) duchtig aangesproken. Zo overvloedig stroomden bier en wijn, dat de streng patrouillerende marechaussee handenvol werk had en dat de Franse officieren de Hol landers nog vrolijker vonden dan hun landgenoten, die op dat gebied toch ook wel van wanten «veten. Overigens is slechts één militair wegens dronkenschap opgesloten. De vaste kampstaf was vooruit ge reisd. Deze 90O man hebben het bedje gespreid voor hun byna 6200 wapen broeders die later kwamen. Dat was een vies karwei, omdat het kamp in een uiterst smerige staat was achter gelaten door de Marokkaanse solda ten van het Franse leger, die er eer der waren gehuisvest. Zo vuil waren de slaapvertrekken dat een schoonmaakploeg van hon derd Nederlandse militairen zes we ken achter elkaar tot diep in de avond in de weer is geweest om deze 'stallen' zoals sommigen het uit drukten te. ontsmetten en te ont doen van kakkerlakken, luizen, vlooien en muizen, die in de matras sen werden aangetroffen. Kasten om de spullen in op te ber gen zijn er niet, evenmin als toilet ten zoals wy die in Nederland ken nen. Hier zijn latrines, d.w.z. putten, omgeven door zeildoek. Bij de vaste staf, die verscheidene maanden wegblijft, heerst hier en daar ook ontevredenheid, omdat men niet tussentijds eens naar huis kan. Kolonel Bouwman overweegt echter om dit voor bepaalde gehuwde mili tairen mogelijk te maken. Hij zou ook proberen een hogere toelage los te krygen, omdat alles in Frankryk zo duur is. Gelukkig worden de mili tairen in het dorp niet afgezet. Als dit gebeurt worden de betrokken za ken onherroepelijk door de Fransen gesloten. Zondag hebben vele militairen ge zwommen. Tijdens de weekeinden kunnen zy met militaire voertuigen tochtjes maken in de wonderschone maar wat onherbergzame omstreken. Dan krijgen ze 2 lunchpakketten mee, maar dan moeten ze hun (bin nen) helm dragen. Al vallen dc vogels dood van het dak van de hitte. Want voorschrift is voorschrift. Daarom: veldtenue. En wee degene die zijn mouwen opstroopt. Want de discipline is keihard. Dat zullen ook de minister van Defensie, de chef van de generale staf en prins Bernhard merken als zy zoals wordt verwacht een bezoek aan het kamp brengen. Bij de houw van een stuwdam in de Han, een rivier in de Chinese provincie Honan, is onlangs een ko pergieterij blootgelegd, die meer dan 3000 jaar oud zou zyn. In hetzelfde gebied hebben Chinese oudheidkun digen ook een ijzergieterij ontdekt, die circa 1800 jaar oud zou zijn. Het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond twijfelt eraan of er na het uitreiken van de aangekondigde com pensaties nog wel voldoende ruimte overblijft om een meer dan minimale loondifferentiatie mogelijk te maken. Bovendien spreekt men de vrees uit, dat er over de loonmaatregelen niet meer in de Stichting van de Arbeid zal worden onderhandeld en gespro ken, maar dat zij eenvoudig door de regering worden opgelegd. ,De Katholieke Werkgever", het officieel orgaan van het Katholiek Verbond van Werkgeversvakyereni- gingen en de Algemeen Katholieke Werkgevers Vereniging vindt dat de nieuwe regering nu wel een pro gramma voor het sociaal-economisch beleid heeft voorgelegd, maar dat het beleid daarmee nog niet is bepaald. In deze kringen vindt men echter wel dat de nota een kordate indruk maakt. Ook hier vindt men dat de loon- compensaties voor de maatregelen, die de regering voorstelt, verder nog weinig ruimte overlaten voor spectaculaire resultaten by een vrijere loonvorming. Bepaald ontevreden is „De Katho lieke Werkgever" over het voorstel de tydelijke belastingmaatregelen te verlengen. Men wil daar met klem tegen waarschuwen. (Van een onzer verslaggevers) Ecu zeven- en negenjarige Dordt- se jongen, Christiaan en Harry Wie- se uit de Kromme Elleboog, hebben zaterdag de hele Dordtse politie macht op de been gebracht. Zij wa ren sinds 's morgens vroeg spoor loos verdwenen. Omstreeks midder nacht werden zy slapend terugge vonden in een glaskist op de Kui pershaven, die zy tot slaapplaats hadden ingericht. De beide broertjes waren 's mor gens gewoon naar school gegaan. Fas later op de dag werd bekend, dat zy daar niet waren aangekomen. De hele buurt en de familie begon te zoeken. Omstreeks acht uur 's avonds de den de ouders aangifte by-de politie. De hele politiemacht die op dat mo ment dienst deed, een deel van de recherche en enkele politiemannen van buitenposten zochten, geholpen door buren en familie, de hele stad af. Pas tegen midernacht had deze grootscheepse opsporingsactie resui- taat. De jongetjes, die de hele dag in het Wantypsrk bleken te hebben gespeeld, hadden op de Kuipersha- ven een glaskist tot slaapplaats in gericht met oude kranten en stro. Het was helemaal niet hun bedoe ling geweest om weg te lopen. (Van onze Parijse correspondent) Door een staking van het te*'1"}" sche personeel heeft de Franse rauio zondag alleen maar grammofoon- muziek ten gehore gebracht. Er wa ren slechts drie korte nieuwsuitzen dingen. Ook de televisie werkte niet. Men kreeg derhalve geen berichten en beelden over die Tour de France. De stakende technici protesteer den tegen het treuzelen van het Mi nisterie van Financiën. Men heelt hun op 4 februari 1959 nieuwe ar beidsvoorwaarden gegeven, maar cue I zijn tot heden nog steeds met m I werking getreden.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2