1 Hoek van Holland wil goede badplaats voor ieder worden Beste verwachtingen van uitbreidingsplan Delfland stelt race vast Exeelsior-junioren onder hypnose IKOELKASTEN ler met en Nieuw pand Hoogenboom Te smalle weg in Maassluis TIM CO Ongekend groot inlegoverschot bij Anno 1820 Museum enkele weken dicht HF HOLLAND FESTIVAL 1959 het vrije volk DONDERDAG 9 JULI 1959 PAGINA DE MOL-JANSEN chiedammers r elkaar (Van een onzer verslaggevers) Met een massale manifestatie in de Plantage te Schiedam is gisteravond een einde gekomen aan Jeugd Jolijt, de jaarlijk se reeks van zomerevenementen voor de jeugd. Wekenlang hebben Karei Schol ten senior en zijn medewerkers jongens en meisjes in alle wijken van de stad beziggehouden met poppen kast, autopedwedstrijden, spelavonden, vijfkampen, optochten, enz. Gisteravond vond al deze activiteit zijn bekroning in een geslaagd bont programma op het Plantage-podium. Burgerlijke Stand 6.95 (Van een onzer verslaggevers) GEVONDEN (Van een onzer verslaggevers) Na een uitvoerige beraadslaging heeft de verenigde vergade ring van het Hoogheemraadschap Delfland vanmorgen een keur vastgesteld voor het gebied waarin het tracé van de nieuwe dijk langs de Nieuwe Waterweg zal komen. In een vorige vergadering was na ernstige oppositie o.a. van de zijde van de burgemeester van Vlaardingen, mr. J. Hèusdens, dit voorstel aangehouden. Het besluit om de nieuwe dijk te bouwen, hield ook in, dat, het hoogheemraadschap de bevoegdheid heeft het nieuwe tracé veilig te stellen. De concessie van de dijkgraaf om de keur te doen ingaan niet met terugwerkende kracht maar met ingang van vandaag, deed de stemming omslaan. Het voorstel werd met 24 tegen drie stemmen aanvaard. Voor iedereen Concessies Burgerlijke Stand tv-as gesloten Voorzitter Oranje verlaat Orpheus PANTALON De Droekenspeeialist De A- en B-junioren van de RKSV Excelsior hadden gisteravond ter ere van de promotie van het eerste elftal naar de tweede klasse een feestavond in Arcade. De hypnotiseur en telepaat Lestikoff zorgde voor een zeer bijzonder en origineel programma. Feestelijk afscheid vau zesdeklassers Com eniussehool A 4'ï.M3. gfi Advertentie LM. I.. KERKSTK. 66. Schiedam TELEFOON 68570 Dc vele kinderen, die gisteravond de sluitingsbijeenkomst van Jeugd Jolijt bijwoonden, hadden het zich gemakkelijk gemaakt op het Plan tagepodium. Schiedam staat dit jaar in het te ken van de recreatie dat lijdt geen twijfel. Burgemeester J. W. Peek laai geen gelegenheid voorbijgaan om een ieder die van buiten Schiedam, komt duidelijk te maken, hoe blij onze stad is met zijn groengordel, zijn Euro poort en zijn nog steeds naamloze hoe lang duurt dat nog?) stads park. En inderdaad is in Schiedam wat betreft recreatiemogelijkheden in de laatste tijd heel wat verbeterd. Een van die verbetering wordt op verheu gende wijze geprofiteerd. Maar in de ajgelopen warme da gen. voorat op zondag, waren de meeste Schiedammers toch niet te iiinien in het stadspark en evenmin in Europoort. De meeste van onze stadgenoten zochten verkieling in Eed Groenoord (herinnert u zich nog dat gigantische cijfer 0.500?) en aan het strand. Hoek. van Holland is voor de Schiedammer „de" badplaats en daarom is het voor de Schiedammers ook 3oei interessant te weten, dat Den Hoek „een goede badplaats voor ieder" gaat worden. Op deze pagina kunt u er meer over lezen. Een staaltje van recreatie juist heel dicht bij huis heb ik gisteravond gezien. Een aantal buurkinderen 7tad zich in badpakjes in de tuinen ach ter ons huizenblok opgesteld en en kele welwillende vaders richtten de tuinslang op hen. Wellicht een idee voor andere ouders om op warme da gen hun kroost icat verkoeling en plezier te bezorgen. Uit verschillende delen van de stad kwamen ze de Plantage binnen marcheren: het pijperkorps Harmo nie uit de Gorzen, de DOK-gymnas- ten met hun drumband uit Nieuw- land en de Oranje Garde met een groep ODO-gymnasten uit het oos telijk. stadsdeel. Inmiddels hadden vele kinderen en ouderen zich verzameld op de bordessen voor het podium, waar de drumband van DOK met daveren de muziek een even goed klinkend programma inzette. Gymnastiek en muziek waren de hoofdbestanddelen van dit bonte al- lerlei. Jongens en meisjes van DOK en ODO demonstreerden hun talen- ten op kast, brug, bank, lange mat en paard. j Veel succes had de selectie Zuid- amerikaanse muziek, die de Harmo nie ten gehore bracht. Muziek en gymnastiek werden afgewisseld met enkele aardige volksdansen, die door enkele leden van VCJC en Ruimte vlot werden uitgevoerd. ..Die weg is zo smal, daar kunnen alleen maar twee ouderwetse honde karren elkaar passeren", was het oor deel "van de Schiedamse kantonrech ter mr. O. Sipkes over een weg in Maassluis, waar de chauffeur-mon teur J. I. uit Schiedam tijdens het inhalen van een auto een bromfietser had gehinderd. De bromfietser had enige schade en hiervoor een civiele procedure in gesteld. De- officier eiste 25 gulden of tien dagen, wat de kantonrechter verlaagde tot 20 gulden of acht dagen. Geboren: Maria P S d v H P M van de Veerdonk en S van Heiten; Bart, z v B van der Heijden en A B van Lieburg; Johan z v A van der Heide en M G van der Moer; Jaco bs W M S d v W Scbeenloop en M S Godde, Adriaan J a y J C v Pes- sem en A A Leenders. Dit is het Rotterdamse closehar- mony trio The Valentines, dat zater dag as. zijn televisiedebuut maakt. Het trio, dat op 5 mei de „Grand Prix de Rotterdam" voor het beste nummer van de Stichting d'Oprechte Ameateur won, zal zaterdag optreden in het AVRO-programma Nieuwe Oogst. Advertentie IJd. Plastic Regenjassen Het eerste half jaar 1.959 was voor cc Spaarbank Anno 1820 te Schie dam zeer gunstig. Ingelegd werd namelijk 6,278.566 en terugbetaald 1 4.551.306. 'n Groei van 1.727.259 een inlegoverschot dat in de geschie denis der spaarbank nog nimmer te voren in een half jaar werd bereikt. Het aantal spaarders steeg tot 48.297 onder wie 1.011 deelnemers aan het sparen ingevolge de Jeugd- spaarwet, het gezamenlijk tegoed tot 25585.761. Zeer hoge cijfers als wij bedenken dat Schiedam ongeveer 80.000 inwoners telt. AdWV'RTÏP M NgderUnds» Tonaolmanifflstatle 1959 vrijdag 10 Juli, 8.15 uur TR0ILUS EN CRESSIDA van Shakespeare. Reglet Johaa de Meeitftr. WIENER BURGTHEATER xondag 12 Juli 8.15 uur DER ZERRISSENÈ van Netüoy Regie: Rudolf Steinboeck Medew.t Christian® Hörbiger Alma Seidler. Front Böheim, Hugo Gotisch- lich, Josel Meinrad, Hans Thlroig. Er is gedurende de vijfde week van de Schiedamse Jeügdhengelcompe- titie weer geen karper ter meting aangeboden. Deze genieten liever van de zon en dagelijks kan men ze aan de oppervlakte zien dartelen als zee honden in de omgeving van zand platen. Honger hebben de karpers trou wens niet, want op de bodem van de sloten en vijvers valt genoeg te gron- delen en bovendien leveren de sloten in de Hargpolder genoeg voor hen op. De voorn deed het beter en in deze klasse won W. de Hollander met 42 cm: de weekprijs. In de witvisklasse kwam J. Beer man weer eens sterk naar voren. Hij ving twee zeelten die samen 80 cm lang waren en werd hiermede met glans winnaar van de weekprijs. Het totaalklassement ziet er nu als volgt, uit: ruisvoornklasse: 1 P, v. d. Slot 156ti cm. 2 H. Giesen 103 li cm. 3 F.:Beukers 67 cm; witvisklasse: I J. Beerman 153 cm, 2 W. den Hollander 80 cm, 3 W. Odjjk 75 cm. De weekprfjzen bestonden uit pad- vindersriemen, beschikbaar gesteld door Jan v. d. Werken. Ondanks de warmte wordt in de Poldervaart veel baars gevangen. Vlak tn de kant komen grote exem plaren voor. Ook in de binnenhavens komt, nu de nieuwe Spuisluis weer voor goed water zorgt, veel blank- voovn voor. Ter hoogte van de dro gerij van Windhorst worden er heel wat verschalkt. (.Van een onzer verslaggevers) Een bedrijfspand van twee ver diepingen hoog en niet- een grond - oppervlakte van 6500 m2 staat aan de Van Deventerstraat De Rotterdam, op een paar passen afstand van de grens met Schiedam. Het is het nieuwe hoofdgebouw van het Auto mobielbedrijf Hoogenboom N.V., de grootste Volkswagendealer van Ne derland. Het pand, pas gereed gekomen, is in drie etappes gebouwd. Eind 1953 werd de eerste paal geslagen en sinds januari 1955 zijn successievelijk de diverse afdelingen en werkplaatsen in gebruik genomen. Het bedrijf is modem geoutilleerd. Een van de nieuwste snufjes op tech nisch gebied is een motortestbank, zodat men een auto niet meer mee „naar buiten" hoeft te nemen om hem te, beproe ven. In het bedrijf is ook een wasserij voor textielgoederen ondergebracht. Het Automobielbedrijf Hoogen boom is in de bijna 25 jaar dat het bestaat sterk gegroeid. In 1935 start te men in de Hendrick Sorchstraat te Rotterdam met een garage voor acht automobielen en met twee man personeel. Thans heeft de N.V. zes filialen en een zusterbedrijf. Ongeveer 350 men sen vinden nu hun werk bij Hoogen boom, waar dagelijks driehonderd auto's „passeren." Hoek van Holland wil e#* goede badplaats voor iedereen wor den. Tot dusver heeft het «roerdje „goede" voor „badplaats" wel wat ontbroken: de Hoek tm een badplaats en niet meer. Maar het ziet ernaar uit, dat dit in de niet al te verre toekomst anders wordt. Ais de gemeenteraad van Rotterdam het nu ter visie gelegde uitbreidingsplan in onderdelen voor het zuidelijk strand- centrum van de Hoek t.z.t. goedkeurt, zal een begin kunnen worden gemaakt met de verbetering en verbreding van toegangswegen tot het strand, met de aanleg van nieuwe parkeerterreinen (zondag j.l. bijvoor bee id kwam men zeer veel parkeerruimte te kort!), met het verleggen van de achter de duinen gelegen strandboulevard, waar door men vanaf die boulevard weer de zee zal kunnen zien, én met de douw van hotels, café-restaurants, winkels en ongeveer tachtig üensions. Hoek van Holland kan door dit alles een moderne badplaats worden, die méér biedt dan alleen „een dagje aan zee". Als de verwachtingen van de gemeentelijke plannenmakers werkelijkheid worden zal de Hoek niet alleen tijdens zonnige weekein den, maar gedurende het hele zomer seizoen een aantrekkelijke plaats voor vakantiegangers zijn. DONDERDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER: De vrouw die %r™imaai leefde, 2 en 8.15 uur. HONOPOLE-THEATER: Helden zon der moed, 2, 7 en 9.15. uur. Apotheek: Backer, St.-Lldulnastraat 58. ^tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: 30 X 1 varia ties op een portret door Kees Ver- «fy.l#,en .-Drie uit liet zuiden" snijders, Lennarts en Overstegen) ■10—5 uur. Öiversen; v°tKSGE7JOUW: Klaas dc Vries- imtïSf Bhwbeldsbijeenltbmst. JULIAN Af'ARK: Lichtfestijn, 8—12 u. Bl VRIJDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER: Mon oucle, unwv?„ nir. SS?P?LE" theater Jsilhouse 2, 1 en 9.15 uur. Apotheek: c!cer> St.-Uculnastraat 58. Jj®toonstolUng»n: stedelijk MUSEUM: 30 X 1 varia- op een porti et door Kees Ver- M „Drie uit het zuiden" lomjders, Lennarts en Over«»»ecm w—3 uur. Wrtrsen: S^'APARK: Lichtfestijn. 8-12 u. SACRUM: Stichting De Zon- eoioem, contactbijeenkomst, 8 u. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 912.30 uur en 2—6 uur: grijs kindervestje, plastic regenjas, zwarte regenbroek, portemon nee met inhoud, etui met sleutels, roze- krans. Te bevragen bij de vinders: zwarte motorhandschoen, K. Paling, Rotterdam- sedijk 199a; witte dameshandschoen, J. Noordam. Rotterdamsedijk 407b; herders hond, dierenasyl, St. Anna Zusterstraat; 2 postduiven, S. Bijl, Groenweg 46 Ke- thel: rode autoped, L. Kamp, Damlaan 49/11; tuinstoel, Mijnheere, Jan Steen straat 44b; beugeltje van kindergebit, Droog, G. Relndersstraat 5c; 2 llpssleu- tels aan ring, Klelnekoort, Rembrandt- laan 13; zonnebril, L. Wlllebrand, Prof. Kameringh Onneslaan 131a; nagelgarni tuur, N. Gros, Iepenlaan 23 Kethel; zon nebril in etui, H. Haak, Daltonstraat 35a; zonnebril in etui. Terbeek, Swammer- damslngel i3b; fletssleuteitje. Da men, j Cliarl. de Bourbonstraat 7; zonnebril. Boks, Overschiesestraat 8; etui met vul pen, vulpotlood en balpen, H. Steen- groven, Copernlcuspleln 8b; witte fLets- pomp, H. Zijlstra, Bm. van Haarenlaan 1246 (flat); portemonnee met inhoud, v. *t Hof, Lange Haven 83; portemonnee met inhoud, C. Kerklaan. Archimedes- straat 14a; portemonnee met inhoud, L. Domenie. Gordonstraat 9b;tas met in houd, H.Groen en daal, Ketheïstraat 8: tas met inhoud, mevr. Honeveld, Gast huislaan 93n. Delft; portmonnee met in houd, v. Krogten, Nieuwsfcieht Midden 43; akten tas met inhoud, A. v. Waart, Westvest 27c; wandelntedallle, P. Ha maker, Rozenburgplein 5a; bedrag aan geld, W. Barends, Noordeinde 26 Kethel; gouden ringetje, Brussaard, Aleidastraat 34; bedrag aan geld postkantoor Tuln- laan; bedrag aan geld, H. VTijenhoek; Beierlandsestraat 15b; blauwe gidsen- muts, v. Raay, Rozenburgsestraat 2b; mand en sjaal, H. v. Hoven, Fr, Hals plein 6a; wit kinderschoentje (r.), A. Oosters, Havendijk 202b; knipbeurs met Inhoud, De RoUw, Broersvest 129; kin derbadpak, Kerklaan, Jac. van Lennep- straat 23b; bruin suéde-klnderjasje, ijs- salon Boemerang, Grote Markt 5; blauw schort, Triel. Frankllnstraat 7b; bad doek, Krowlnkel. Dieselstraat 9b: geruite jongensbloes, Krug, Dr. Schaepmansin- <cl 90; wit damesvest, mevr, v. Putten. Hargslngel. 1; biainvgestreepte blazer, H. v. Breda, Villastraat 31; zwembroek en handdoek, v. d. Meulen, Dr. Kuyperlaan 17; groene regenjas, glace-hancischoen en muts, Zonneveld. Celsiuasturat 24a, 1 pr witte kinderschoenen, K. de Raay, Eoer- havelaan 64a. Na een gloedvolle verdediging van het voorstel vanmorgen door de dijk graaf mr. dr. 3. Winsemius, werd het de hoofdingelanden duidelijk dat men, door met deze keur een bouwbeperking vast te stellen voor een bepaald gebied, als het ware komt tot een negatieve vaststelling van het dijktracé dat nog niet definitief bekend is. Het Stedelijk Museum te Schiedam zal in verband met de voorbereidin gen van de grote zomertentoonstel- ling, die van 7 augustus t.m. 26 sep tember gehouden wordt, van maan- dtg 13 juli af tot vrijdagavond 7 augustus voor het publiek gesloten zijn. De zomer ten toonstelling, die op- nieu wonder auspiciën van de stch- ting van „De Schiedamse Gemeen schap gehouden wordt, zal alle za len van het museum in beslag ne men. Over de aard en inhoud van deze expositie zullen binnenkort uitvoerige mededelingen volgen. Aangereden door een personen auto werd gistermiddag op de Vlaar- dingerdijk te Schiedam de achtjarige Henny Grete uit de Mariastraat. toen hij onvoorzichtig overstak. De jongen liep een lichte hersenschud ding op en werd ter observatie naar de Dr. Noletstichting gebracht. Een verkeersopstopping, die on geveer een. kwartier duurde, ont stond gistermiddag om kwart voor zes op de Rotterdamsedijk bij de ver keerslichten, toen een motorfiets, be stuurd door L. v. O. uit Den Bosch, bovenop een stoppende auto reed. Van O. liep zware kneuzingen aan het rechterbeen op. Bi Hoek van Holland is men blü met het voorgestelde uitbreidings plan. De wijkraad heeft in een be sloten vergadering op 12 juni al zijn vreugde over de plannen uitgespro ken. „De badplaats Hoek van Hol land begint nu pas gezicht te krij gen," meent de heer D. v. d. Burg, de secretaris van de wijkraad. De heer A. de Jager, exploitant van het café-restaurant Het Jagershuis, juicht de piannen van harte toe. „Wij hebben het mooiste punt van heel Europa, „zei hij ons, „en daarvan moeten we profiteren. Grote banken en kredietinstellingen, die geld in Hoek van -Holland durven steken, zullen daarvan zeker plezier hebben." Hij voegde er echter aan toe: „We moeten er wel voor zorgen, dat het hier Hoek van Holland blijft. De badplaats moet niet te mondain wor den." De heer Speksnijder van De Sein post zei ongeveer hetzelfde: „Hoek van Holland moet de badplaats voor iedereen zijn. Het is hier schitterend en de massa moet daarvan kunnen profiteren. Zowel de arbeider, die goed verdient, als de arbeider, die het wat minder breed kan laten han gen, moet hier naar toe kunnen ko men. Als er pensions worden ge bouwd moeten de prijzen niet te hoog worden." De plannen, waarover de Rotter damse raad zich later zal moeten uitspreken, betreffen nog maar een klein gedeelte van de Hoek. Ook at, omdat men rekening moet houden met de aanwezigheid van een strook militaire grond ten noorden van de Strandweg. De militaire belangen schijnen een bebouwing iangs de boulevard ideaal voor hotels! in ieder geval voorlopig in de weg te staan. Er is niemand in Hoek van Holland, die verwacht, dat „Oorlog" liet militaire terrein af zal staan ten behoeve van de recreatie. Al vraagt menigeen zich wél af of die militaire belangen (hoe groot ook!) wel opwegen tégen oe enorm grote behoefte aan recreatie ruimte voor de miljoenenbevolking in de randstad-Holland. Overigens schijnt het ministerie toch wel bereid tot enige concessies ten behoeve van de recreatie. Het is ingevolge de zogenaamde kringenwet (van 1852!) verboden om in de om geving van het strand van Hoek van Holland stenen gebouwen neer te zetten. Maar men is bereid om een aanvrage om ontheffing van de ver bodsbepalingen voor eik bouwplan afzonderlijk in overweging te nemen Het zou ook wel wat al te vreemd zijn als men in de Hoek alleen hou ten hotels en pensions zou mogen bouwen. Hoek van Holland is er niet op uit een concurrent van het nog altijd wat deftige Scheveningen en het nog mondainere Noordwij 1c te worden. Maar het wil wèl een goed-geoutil- leerde badplaats voor de man-met- de-niet-zo-heel-grote-beurs worden. Als dat doel wordt bereikt het uitbreidingsplan Is een stap In de goede richting dan zar daarmee niet alleen het belang van Hoek van Holland zijn ge diend. De om recreatieruimte schreeuwende bevolking rond het Waterweggebied zal er volop van profiteren. Een nieuwe wereldburger moet bin nen drie dagen bij de burgerlijke stand worden Ingeschreven. Van E. uit Schiedam was een half uur na sluitingstijd van de B,S. (drie uur) op het bureau gaan kijken, en had dit gesloten gevonden. „Waarom hebt u niet aangebeld?" vroeg gisteren mr. Schimmel, de offi cier van Justitie. Van E. voerde trot zijn verweer aan, dat de ambteijkren toch niet zouden hebben opengedaan. H(j moest ervaren, dat niet iedere baby met duizend gulden onder ziin arm ter wereld komt, zoals het ge zegde luidt, maar dat dit kleintje hem op ƒ10 of vier dagen komt te staan. (Van een onzer verslaggevers) De voorzitter van de Schiedamse zangvereniging Orpheus nam gister avond na een vijftienjarig bestuurs- lidmaat.chap afscheid wegens ge zondheidsredenen. De heer Smit. de nieuwe voorzitter, hield een toespraak tot zijn vertrekkende collega, waarin hij o.a. de voortdurende werkzaam heid van de heer Oranje ten zeerste roemde. Dank zij een inzameling, docr de koorleden onder elkaar gehouden, was het mogelijk, dat een complete thnmerkist aangeboden werd. De ver raste ex-voorzitter Oranje bedankte mede namens zijn echtgenote de le den. waarmee hij zoveel jaren har monieus heeft samengewerkt, harte lijk voor dit zowel nuttige-als mooie geschenk. Telkens als iemand namelijk een bouwvergunning aanvraagt, worden rijk en GS min of meer gedwongen een stukje van het dijktracé vast te stellen. Indruk maakte ook de opmerking van de dijkgraaf dat men in het al gemeen belang besloten had niet over te gaan tot de zeer kostbare versterking van de bestaande dijk omdat die dwars door de bebouwde kom van diverse gemeenten loopt. Advertentie l.M. UOOUSTKAAT 86 TELEFOON 68981 WATERINGEN. Zaterdagavond speelt Westlandia tegen VELO. Deze derby verdient door velen te worden bijgewoond, want de opbrengst is voor het Rode Kruis. Een geslaagde vondst was bij voor beeld, dat de hele zaal aan het pro gramma mee kon werken. Er werden dankzij verschillende proeven, enkele „mediamieke" personen uitgezocht, met- wie Lestikoff verder werkte, ge holpen door zijn charmante assistente Ritn. Na de pauze werd het programma voortgezet met het huldigen van het eerste elftal, waarvan de leden als extra verrassing een ingelijste groeps foto aangeboden kregen. Hierna hervatte Lestikoff zijn toe ren. Bijzonder grappig was het, toen hij enkele gehypnotiseerde jongelui geïmproviseerde muziekinstrumenten in handen gaf en hen suggereerde, dat zij in de Duke Ellington-band meespeelden. Het lawaai was oorver dovend. Een daverend gelach steeg danook vaak uit de zaal op. Tot slot vond nog de uitreiking van de Ter Braak-prijs plaats. Het be stuur van de juniorencommissie kon zeer zeker tevreden zijn over het welslagen van deze feestavond. Zo zal de kaart van Hoek van Holland er in de niet al te verre toekomst uitzien. Be neden ziet men de Nieuwe Waterweg, links de Noordzee. De strandboulevard zal iets naar de kant van de zee wor den verlegd, waardoor men overal een uitzicht heeft op liet strand en branding. De Schelpweg, die langs de Hoek se Bosjes loopt, wordt ver breed en verbeterd, waardoor een tweede goede toegang tot het strand ontstaat. Rechtsboven ziet men een toekomstige bebouwing aan zee aangegeven; wellicht kan hier een hotel verrijzen. Hal verwege de punt van de Hoek en het haventje zal een geheel nieuwe badplaats-kern moeten verrijzen. Dit gedeelte tus sen Strandweg en Koning Willem III weg is'bestemd voor de bouw van circa tach tig pensions. Aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen is voor het apothekers examen geslaagd mej. B. van der Wral uit Vlaardingen. De leerlingen van de zesde klas van de Comeniusschool A hebben gister avond in Irene te Schiedam op fees telijke wijze, afscheid van de lagere- schooibanken gevierd. Geopend werd door mevrouw Berg- veldt, de voorzitster van de ouder commissie. De leerlingen verzorgden zelf het eerste deel van het pro gramma, met muziek, declamatie en zang. Verder werden dia's vertoond, die gemaakt werden tijdens de vakantie week in het schoolbultenhuis. Na de pauze werden enige films vertoond en verder vond de uitreikin" va nde prijzen van de tekenwedstrijd die enige tijd geleden gehouden weid plaats. Het hoofd van de school, de heer Th van Woerkom, sloot ten slotte deze avond .die nog lang in de herinnering van de scheidende leer lingen voort zal blijven leven.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1