Marechaussee had peper op zak: geen hond kan er tegen Moordenaar ontsnapt uit gesticht Drie al oi Brug in puin Hagelfurie trekt spoor van vernieling door Noordoost-Nederland aan Vijf doden in verkeer Boudewijns bezoek Elf baders verdrinken in Honduras ZONDER COMMENTAAR Sprëeuivenpraat Britse coaster zinkt in Kanaal, 3 slachtoffers Niet-officieel overleg in Genève Aluminium schip- Jacht slaat om, 3 jongens op nippertje gered Koel, onstabiel Uitslag Richt uw lens transpiratie Ernst HET VRIJE VOLK MAANDAG 13 JULI 1959 PAGINA 3 Wasdag Varen de iüCht van in enkele minuten verdwenen (Van een onzer verslaggevers) Een ongekend hevig hemeloffensief heeft zaterdagmiddag in het noordoosten van het land zware schade aangericht. Langs een baan die leidde van Diever tot Uithuizen, vielen brokken hagel van 3 tot 6 cm doorsnee, die korte metten maakten met broeikasramen. In Middelstum ging een etalageruit aan scherven. (Van een onzer verslaggevers) De alles verlammende hitte en het nimmer aflatende proto col die verleden week bjj het bezoek van koning Boudewijn een grote rol speelden, hebben het zaterdag in Maastricht moeten afleggen tegen de spontaniteit en het enthousiasme van dui zenden Nederlandse en Belgische Limburgers. Pullen-rijm Omstel Dag Koningin! In vijver Kleumen in zwembroek In het blad Dieren bescherming (Pieter is er al jarenlang een zeer trouw lezer van) heeft de direc teur van de Neder landse vereniging tot bescherming van dieren, de heer G. Nieuwenhuysen, een artikel geschreven over „zomerperike len voor de dieren.' En óf die perikelen er zü'n! Het lijkt me goed om er ook in deze rubriek de aan dacht voor te vragen. De heer Nieuwenhuysen heeft het op de eerste plaats over zwerfdieren op stations. Hij vertelt, dat Dieren bescherming vooral in vakantietijd veel telefoontjes krijgt over honden die op stations tevergeefs naar baas of bazin zoeken. De Nederlandse spoorwegen verlenen dan steeds me dewerking om de dieren een tijdelijk onderdak te bieden. Het publiek, zegt de heer Nieuwen huysen, kan evenwel ook de helpen de hand toesteken door de aandacht van de stationschef op het dier te vestigen. Aan de stations zijn de adressen bekend van de secretariaten van de afdelingen van Dierenbescher ming en van dierenasiel. Wat eige naren van honden echter vooral moe ten doen? Bij het reizen bijzondere aandacht besteden aan hun viervoe tige metgezel. Dan immers kan voor komen worden, dat honden op die grote perrons zo triest naar hun baas lopen te zoeken. De mensen hebben het warm, de dieren hebben het ook warm. En worden zij niet vaak vergeten? Het is gewenst om voor dieren in de weide enige beschutting te plaatsen tegen de brandende zon. Men moet steeds zorgen voor voldoende vers drinkwater. Laat uw hond niet uren lang achter een brommer aandraven! Niet tang geleden, aldus de heer Nieuwenhuysen, werd door Dieren bescherming proces-verbaal opge maakt tegen een echtpaar, dat zich met grote snelheid verplaatste, ter wijl het de hond aan de lijn hield. Het dier raakte daardoor uitgeput en werd nog over een a/stand van ca. 25 meter meegesleurd. De zooikussens van zijn poten waren doorgeschuurd en bloedden hevig a De directeur van Dierenbescher ming toont verontwaardiging over „een lafhartige manier om zich van dieren te ontdoen". Komt het niet herhaaldelijk voor, dat jonge honden en katten door autobezitters midden op drukke wegen uit de auto worden gezet? Fijn. we zijn dat dier kwijt En dat dier? 't Heeft alle Kans dat het door het snelverkeer verpletterd zal worden. Advies: In zulke geval len gelieve men, wanneer er geen kans bestaat de onverlaten aan te spreken (ze doen deze misdaad uiter aard bliksemsnel), indien dit enigs zins mogelijk is het autonummer op te nemen, waarop onmiddellijk aan gifte bij de politie kan volgen. Maar in de eerste plaats moet het dier geholpen worden. En ten slotte' iets waar Pieter zich altijd zeer over ergert. De familie verlaat de auto, sluit die goed af en Iaat de hond in de afgesloten ruimte achter. Brandende zon op het dak, benzineluchtde meeste honden overleven het niet. „Probeer de eigenaar op te sporen" zegt de heer Nieuwenhuysen. Pieter heeft eens meegemaakt, dat zo'n eigenaar in derdaad werd opgespoord.' Hij moest zich zeer snel uit de voeten maken, want anders' had hij van een paar erg verontwaardigde en erg potige Rotterdammers een pak rammel ge kregen. Wat hij overigens verdiend zou hebben. Briej van ,£en Pieter Spreeuw lezeres". Er moet geholpen worden. Want ,Jn de ....straat woont een van jullie 300.000 abonnees. Zij is een zeventigjarige weduwe. Toevallig op een „wasdag" ging ik er even langs en zag hoe zij grote lakens enz. met de hand stond te wringen. Hier moet wat aan gedaan worden, Pieter. Komt er wel eens een wringer be schikbaar? Het hindert niet of de rollen uiat afgesleten zijn, want daar ■weet mijn man 7vel raad op. Een mooie, bijna ongebruikte wringerbok, je -weet wel met aan twee kanten ruimte om een teil op te zetten, heb ben wij voor oma." Neen, Florine heeft geen wringers meer in haar magazijn. Vandaar dit oproepje. Ik hoop dat het in orde zal komen. T Wij zoeken meer. Wij zoeken een behoorlijke, stevige herenfiets (hoeft waarlijk niet nieuw te zijn) voor een invalide man. 't Is nodig dat die fiets er komt, zeer nodig. Meer bijzonder heden kan Pieter u niet vertellen. Wie helpen? De heer M. J. uit Rotterdam blijft tijdens zijn vakantie ln eigen om geving. Hij is do! op varen en zou nu graag van Pieter willen weten welke tochtjes hij in de naaste om geving zou kunnen maken. Wel, mijnheer J„ we hebben in Rotterdam natuurlijk de havenrond- vaart. In Hellevoetsluis kimt u naar de Deltawerken. De Watertaxi in Dordrecht organiseert een tocht rond het eiland. In Gorkum kunt ge mee doen aan boottochten op Maas, Waal, Merwede en op de onover troffen Giessen, 'n zeer bekoorlijk riviertje. Ik geloof, dat we het hiermee wel zo ongeveer hebben gehad. Wie nog meer mogelijkheden weet, melde het Pieter. De heer J. kan in elk geval vast vooruit. Ik hoop, dat hij veel ■vreugde beleeft aan Neerlands scho ne binnenwateren. .vanbod Aan het begin van de nlouwe week hebben wij de volgende aanbiedingen ln dank genoteerd: een éénpersoons ledi kant met spiraal en bed. een stofzuiger en een strijkplank van Vi-n de P. uit de Mr. Arendstraat, een kinderleüik&nt ran J. uit de Sliedrechtstraat, een lamp, een tfcecmeubel, een wrrlngerboK, een spiegel, kleding en schoeisel van S. uit de Narcissenstraat en kleding van W van de Zaagmolenkade. Een stofzuiger hebben "Wij opgeschreven van B. van do Gerard van- Voorneweg te Oostvoome. speelgoed van S. van de Vredenoordkade en een hondje (bestemd) van Van D. van de Boogjes. Verlies Louis van Hennepen, Zaagmolenstraat 11 vindt het maar verdrietig dat hij vorige week donderdag ln de omgeving van de Rusthoflaan twee zwembroekjes en twee handdoeken kwijtraakte. Ton van Gilst, Hulkstraat 18b. was ook ol onfortuinlijk. HIJ miste vrijdag ergens op Spangen een bruinachtige regenjas met in de zak een gele sjaal. Mevrouw Broere, Putselaan 229, schrijft: „Vrijdag ochtend om half twaalf verloor IK tus sen Putselaan en Pieinweg een nieuwe korte, blauwe heren pantalon, maat 50 Vondst Bil de fam. KoelewIJn, Josephstraa 139 berust een op zaterdag 4 Jtiü vonden bril. Dierenrijk Mevr. Vaik, 's-Grnvenweg 344, zoekt onderdek voor een hamster en bonte muizen. Mevr. Arends. Frederik van Eedenstraat 6c, zoekt haar ln de nacht van 8 op 8 juU weggelopen rood kater tje. kleine kop. erot^ogen^ SpREECW (Van een onzer verslaggevers) Marechaussee K. v. d. H. moet e endag of wat hebben rondgelopen met het plan een roofoverval te plegen op de familie Testers in Putte. Dat is aan het licht gekomen bij het verdere onderzoek en de reconstructie van het vuurgevecht, dat de dader en zijn slachtoffers het leven kostte. De politie beschikt over een brief, die werd aangetroffen in de papieren van de marechausse. Zijn meisje vroeg hem daarin het spaargeld mee te brengen, voor de bruiloft. De verloofde heeft de polite mee gedeeld, dat zij beiden hadden afge sproken elke maand een bedrag van honderd gulden te sparen. Zij had dit trouw volgehouden. Maar K. v. d. H. kennelijk niet. Hijm oet lang van te voren heb ben gedacht: ik kom tegen de tijd van ons trouwen wel aan geld. De avond voor zijn huwelijk heelt de jongeman een wanhopige poging gedaan om het te roven. Enkele dagen tevoren verkende hij het terrein, zo is gebleken. Aan het eind van de Zoekweg waar het eenzame huis staat, dat door de multimiijinnair werd bewoond is de marechaussee met zijn fiets tegen een slagboom opgereden. Daarbij sneuvelde het glas in de lamp voor op. De deskundigen vonden de brok ken bij bet onderzoek'rond de villa. Inmiddels ïs ook bekend gewor den, dat de marechaussee in zijn broekzak een busje peper had. Het is kennelijk zijn bedoeling geweest daarmee na het slagen van de overval zijn sporen uit te wissen door het scherpe poeder om zich heen te strooienrg een politiehond is daar tegen opgewassen, K. v. d. H. had de woensdag voor het vuurgevecht al vrij gehad. Zijn meisje verwachtte hem in Den Haag. Maar de marechaussee had haar een excuus op de mouw gespeld: het was zo warm, kennelijk heeft hij zo lang mogelijk gewacht met het uitvoeren van zijn plannen. De week voor zijn verlof had de jongeman steeds bureaudienst gehad en kon daardoor 's avonds niet weg. Verleden, week woensdagavond vertrok hij omstreeks tien uur 's avonds uit de kazerne. Hij fietste langs een omweg naar Putte. In het grensdorp is hij nog omstreeks elf uur gezien. Direct daarna moet de jongeman „op pad" zijn gegaan. Overigens begrijpt men nog steeds niet waarom hij juist de miljonnair uitkoos. Iedereen weet dat dergelijke schatrijke mensen hun geld meestal niet in huis heb ben. De collega-marechaussees in de kazerne begrijpen erd an ook. niets van. K. v. d. H. was een wat stille jongeman, waar niets aan op of aan te merken was. De brigade Ossen- drecht waarbij, hij was ingedeeld voelt het-gebeurde als een-bla mage voor dit corps. Advertentie I.M. Mej. 1° Sue!. Brinkgrever- w«g, Deventer, schrijfc: „Ik durfde gewoon niec 3 -.meer uitgaan, want ik transpireer óntaettend en dat is ook voor an deren erg hinderüik. Ik hob toen maar eens geprobeerd oï Arrid zou helpen en ia hoor, na enkele minuten hield de transpiratie open waa de lucht ook weg." Transpiratie is niet alleen een kwestie van warmte of lichamelijke inspanning. Véél sterker, véél onaangenamer is de lichaamsgeur door „emotie" - opwin ding, spanning, angst, zenuwen. Pat kan iedereen overkomen, of het koud is of warm, op elk uur van de dag. Neem daarom het krachtigste middel tegen transpiratie en lichaamsgeur: ARRID ln handige rol-top flacon - dub bel aktief door Transtop. dubbel zacht door lanoline. Arrid verdwijnt onmid dellijk in de huid: wég transpiratie, wèg lichaamsgeur, voor méér dan 24 uur! Geen vlekken ln uw kleding: uw huid blijft koe! en droog - altijd. onder allo omstandigheden. Complete Arrid rol-top f 3.50, vulling f2.- Te Elmira in de Amerikaanse staat New Vork zijn zaterdagavond zes kinderen tussen de 2 en 12 jaar door verstikking om het leven ge komen nadat er brand in hun huis was ontstaan. Bij het uitbreken van de brand was hun vader op zijn werk. De moeder en een kind slaag den erin het brandende huis te ont vluchten. Twee kinderen werden door de buren gered. DEN HAAG (ANP) Zaterdag- I ochtend is nabü de South Goodwin- eilanden, in Het Kanaal, het Britse vaartuig Saint Ronan (680 ton) ge- I zonken na een aanvaring met het 7176 ton metende Griekse vaartuig Mount Athos. Zeven schipbreukelin gen, onder wie de zwaar gewonde t kapitein, zijn door de Griek opgepikt I maar drie zijn omgekomen. Men heeft tevergeefs urenlang naar hen gezocht. Het zicht was buitengewoon slecht en er stond een hoge zee. Het zuiden van Engeland heeft het zaterdag ochtend zwaar te verduren gehad van hevige onweders en slagregens die vele wegen en woningen blank zet ten. Op vele plaatsen viel de elektri citeit uit. GENèVE, NEW YÓRK (Reuter). „Het kan en moet mogelijk zijn alle geschillen tussen de VS en de Sow- jet-Unie met vreedzame middelen te beslechten, ïk doe een dringend beroep op de ministers van Buiten landse Zaken hun uiterste best te doen een wederzijds aanvaardbare regeling te vinden voor de Bcrlynse kwestie". Dit heeft Frol Kozlow, de Sow- jetminister van Buitenlandse Za ken, die vandaag van zijn bezoek aan de VS terugkeert naar Mos kou, gisteren op een persconferen tie in New York verklaard. Intussen is het niet-officiële over leg in Genève al begonnen. Vanmid dag te half vier Nederlandse tijd komen de vier ministers, Herter van de VS, Selwyn Lloyd van Engeland, Couve de Murville van Frankrijk en Gromyko van de Sow jet-Unie, weer, voor het eerst na-'drie weken, bij een voor officieel overleg. Maar gis teren zijn alle westelijke ministers al bjj elkaar op bezoek geweest en ook vanmorgen zouden ze weer onderling confereren. Bovendien heeft Herter gistermid dag zijn collega's van. Italië en Ne derland, Pella en mr. Luns, ontvan gen. Minister Luns zal bovendien aan zitten aan het diner, dat Selwyn Lloyd vanavond aanbiedt aan Her ter, Couve de Murville en de West- duitse minister von Brentano. Van zijn kant heeft Gromyko gis termiddag de Oostduitse' minister van Buitenlandse Zaken Bolz en de diplomatieke vertegenwoordigers van de communistische landen ln Zwit serland aan een lunch ontvangen. RE» DEER, ALBERTA (Reuter). - De bewoners van de prairies van Canada slapen 's nachts en leven zelfs overdag met hun deuren stevig op slot, uit angst voor een ontsnapte massamoordenaar, de 22-jarige Ro bert Cook. Cook, wie vorige maand moord op zijn vader, stiefmoeder en hun vijf kinderen ten laste is gelegd, is er in de nacht van vrijdag op aaterdag in geslaagd te ontsnappen uit het pro vinciale krankzinnigengesticht te Po- noka in Alberta, waar hij ter obser vatie was opgenomen. H(j wist het gaas voor het raam van zijn kamer op de eerste verdie ping te vernielen en door het gat te ontkomen. Later werd een in ponoka gestolen auto 45 km van, de stad ver nield teruggevonden. Ruim honderd leden van de Cana dese bereden politie, de beroemde Mounties, nemen met behulp van een verkenningsvliegtuig en twee speur honden aan de nasporingen deel. De politie brengt ook een bezoek aan af gelegen boerderijen, omdat Cook wel licht daar zijn toevlucht hèeft ge zocht en een heel gezin zou kunnen terroriseren. Ook is gewaarschuwd tegen het meenemen van lifters. De Ver. Deutsche Metallwerke ^.A. gaan over enkele dagen een schip in de vaart nemen, dat een revolutie in de scheepvaart kan be tekenen. Het nieuwe schip is nl. geheel vervaardigd van aluminium. Lukt de proef, dan zal dit voor de rijnvaart van grote betekenis blijken te zijn. (Van een onzer verslaggevers) Drie Franse padvinders hebben gisteren voor de Zeeuwse kust bij Cadzand een hachelijk avontuur be leefd, toen hun zeiljachtje in een harde wind omsloeg. Een van hen kon zwemmend de kust bereiken, de andere twee werden uitgeput uit het water gehaald door de reddingboot van Cadzand. De jongens waren 's morgens uit Duinkerken vertrokken. Voor de Zeeuws-Vlaamse kust kwamen zij in een zware bui. Het scheepje kap seisde en de jongens kwamen in zee terecht. Alle drie waren goede zwemmers, maar de afstand naar het strand was voor twee van hen toch te groot. De reddingboot, die door badgas ten was gewaarschuwd, voer onder commando van schipper Beun uit en slaagde erin beide drenkelingen nog juist op tijd op te pikken. Belgische badgasten in Cadzand hebben de jongens gisteravond naar Duinkerken teruggebracht. Het jacht is gisteren aangespoeld bij Groede en naar Breskens gesleept. In deze rubriek vermeldt Hei vnje Volk xmder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. 'De bedoelde werkgevers zullen na melijk nu moeten bewijzen, dat het hun ernst is met hu» solidariteitsver klaring door middel van het verstrek, ken van alle gegevens die nodig zijn om te kunnen komen tot een ver. antwoorde en rechtvaardige loonvor ming. Met een slag ln de lacht en daarop is door de voorstanders van een vrijer loonbeleid herhaaldelijk en met nadruk gewezen is niemand gebaat, omdat dit ofwel kan lelden tot een onderwaardering va» de ar beid, ofwel tot een nieuwe bestedings beperking.' Stuwing, orgaan van de Neder landse Katholieke Grafische Bond van 25 juni 1959. 'Drie motoren van uw vlieg tuig draaien nu. de vierde staat nog stil.' Met gebarentaal con verseerde prins Bernhard za terdagmiddag op het vliegveld Beek nog even met koning Boudewijn, toen die al in het vliegtuig zat dat hem naar Brussel terug zou brengen. Koningin Juliana begreep het iet direct. Zij keek wat verbaasd naar het vingerspel van haar enigszins verwaaide gemaal. (Van onze weerkundige medewerker) De vakantiegangers moeten de eerst komende dagen rekenen op koel en onstabiel weer. Van tijd tot tijd vallen er buien, die worden afge wisseld door zon. De temperatuur blijft bij aanvoer van oceanische lucht aan de lage kant. Omstreeks het midden, van de week (woensdagis een kleine stijging' van temperatuur mogelijk. Het warmtefront van een nieuwe oceaandepressie kan dan onze om geving bereiken. Zwaar beschadigd bleef de tankwagen op Delfts grondge bied staan, vlak voor café Zwethbeul. Links ziet men nog juist de oplegger, die een aantal meters werd meegenomen en tegen een houten zomerverblijf werd gedrukt. (Vervolge van voorpagina) Onmiddellijk zette men drie man sterk de achtervolging in, maar om dat de achtervolgers over een min der snelle wagen beschikten, verloren zij terrein. Op de hoek van de Over- schiese Dorpsstraat en de Zestten- hovense kade achterhaalden zij de dolleman. Terwijl Van der H. zich met zijn tankauto los maakte uit het kapotte liek. slaagde een erin op de tree plank te springen. Hij werd er echter afgegooid, toen de bijrijder de auto met een enorme schok weer in be- weging bracht. Enige minuten later bracht hij de buurtschap De Zweth in opschud- ding door de zware stalen ophaal- brug totaal te vernielen en twee auto's plus een oplegger mee te ne men. De oplegger kwam-tot stil stand tegen een houten zomer verblijf, dat beschadigd werd. Omdat de zware stalen ophaal-' installatie van de Zwethbrug ge vaarlijk uit het lood hing en tegen het nabije café Ztvethheul kon stor ten, brandde men haar nog in de nacht van zaterdag op zondag af Zondagmorgen was er van heel dé opbouw niets meer te zien. De Delftweg moest voor alle verkeer worden gesloten. De zwaar beschadigde brug voert over de Zweth, die de grens vormt tussen Rotterdam en Delft. De Rot terdamse politie leidt het onderzoek en heeft er de handen vol aan: heel wat mensen zijn van de ongeluksrït getuige geweest en heel wat mensen en instanties leden schade. Zondag avond was men met het horen van de getuigen nog steeds niet helemaal klaar. Van der H. is op het Rotter damse hoofdbureau ingesloten. Naar vanmorgen bekend werd zul len de herstelwerkzaamheden aan de brug ongeveer zes dagen duren. Zij alleen nog voor voetgangers open. Het scheepvaart verkeer op de Zweth is gestremd. De 24-jarige R. Koopman uit Dor drecht is gisteren overleden aan de verwondingen die h(j bü een auto- ongeluk op rijksweg 16 ter hoogte van Zwijndrecht opliep. De jongen was met zijn vader en moeder en een derde familielid op weg naar huis, toen hij doordat hij omkeek, de macht over het stuur verloor. De auto sloeg over de kop en de bestuurder werd naar buiten ge slingerd. Met een schedelbasisfractuur bleef hü in de berm liggen. In de ambu lance-auto, die pas een half uur na het ongeluk arriveerde overleed hij. Het echtpaar K„ dat zijn enig kind verloor, werd licht gewond. De vier de inzittende bleef ongedeerd. Zaterdagmorgen is de achtjarige J. S. uit Driebergen, die met een clubje jongens en meisjes op weg was naar Ermelo te Kijker!: door een aan hangwagen gegrepen. Hij was op slag dood. Te Velzen is zondagavond de 21- jarige J. F. Westenburger uit Haar lem met zijn motor tegen een autobus gebotst. Hij werd daarbij dodelijk ge- wond. De anderhalf jarige Helena Rei- i mers is zaterdagmiddag te Geleen j overreden en gedood toen het kind j spelende onder een auto raakte. Maandagmorgen om half acht fietste het achtjarige meisje H. W, R. brouwer uit de Lange Brinkweg in :oest op de Steenhoffstraat. Zij taakte hierbij geen gebruik van het fficiële rijwielpad, maar reed op de (jweg. Een militaire truck met op- tgger passeerde haar waardoor zi waarschijnlijk gechrokken is. De be stuurder van de auto zag in zijn spiegel dat zij kwam te vallen en on- der de achterwielen van dc oplegger lerehctkwam. Het kind was op slag dood. i Ernst kenmerkte nog het eerste ge deelte van bet bezoek: na de aan- komsj; op het vliegveld Zuid-Limburg bij Beek. waar koning Boudewijn en het Nederlandse vorstenpaar werden welkom geheten door de commissaris der Koningin in Limburg, dr. F. Hou- ben, vertrok het gezelschap naar het bij Maastricht liggende Heer. Daar werd een krans gelegd aan de voet van het monument van de elf Bel gische verzetshelden die daar één dag voor de bevrijding door de Duitsers werden neergeschoten. Uitbundige vreugde echter in Maas tricht dat, voor deze gelegenheid met vijftigduizend Belgen versterkt, df vorsten op hun tocht door de stad naar het vrijthof met zuidelijke geestdrift toejuichte. Advertentie LM. Branding fel zwemmer snel opgebeurd meegesleurd kreet van strand boot bemand scherp getuurd goed gestuurd nog maar nèt jnaa geréd op de pier Amstel Bier Vendeliers wachtten nier de vor sten op, die naar eeuwenoude tra ditie over de vendels naar de koninklijke loge schreden. Vandaar zagen zij hoe enige dui zenden a-fgezanten van de beide Lint burgen de arbeid, de landbouw, de industrie, de folklore en de cultuur kleurig uitbeeldden. Een- uitgelaten menigte maakte het de koninklijke gasten hierna bijna onmogelijk hun rijtoer door de stad. aan te vangen.. Na deze tocht, waarbij het 'Vive le Roi' en het 'Leve de Koningin en de Prins' uit duizenden kelen weer klonk, arriveerde het gezelschap bij het gouvernementsgebouw, waar- het noenmaal werd gebruikt. Twee maal gaven de vorsten toe aan het luid ruchtige verzoek op het balkon te verschijnen. Omstreeks 3 uur vertrokken de koninklijke gasten weer naar het vliegveld bij Beek. De 2i-Jarige Marit van Deursen uit Elsloo glipte daar onopgemerkt langs iedereen heen, stapte par mantig naar onze vorstin en zei: 'Ddg Koningin!' De Koningin was hierdoor zo verrast, dat zij enige tijd met het meisje babbelde, Nagezwaaid door een enthousiaste nenigte. die even voor het vertrek de afzetting had verbroken en langs de agenten naar het toestel van de Koning was gesneld, verdween koning Boudewijn ten. slotte met een vlieg tuig van de Belgische luchtmacht in de richting van Brussel. Et/en voor half vijf landde het toestel op het vliegveld van Meis broek. Slechts een paar dagen rust heeft Boudewijn in het vooruitzicht. Vrij dag aanstaande wacht hem een nieuwe zware taak, dit keer - als i gastheer. De bezoeker: niemand minder dan Haille Selassie, de Negus van Abessinië. Het bezoek van de Negus zal het eerste staatsiebezoek zijn van eenbuitenlandse vorst ge durende Boudewüns regering. In het Ridderbad te Schalkhaar (Diepenveen) is zaterdagmiddag de 21-jarige soldaat eerste klas F. B. Wi thers uit Diepenveen, die geen ge oefend zwemmer was .verdronken. Bij het baden in Zee bij Den Hel der verdronk saterdagmiddag de 15- jarige Gerhard Höher uit Dusseldorp. die met zijn ouders in Julianadorp logeerde. De jongen was met zijn Jongere broertje en zusje in zee af gedreven. De twee jongere kinderen konden gered worden. Onder de ogen van haar man en kinderen verdronk zaterdagmiddag in de Nieuwe Waterweg de 29-jarige mevrouw R. van den BergVermeer uit Maassluis. Zij is vermoedelijk plotseling onwel geworden. De sterke stroom maakte het de omstanders onmogelijk het slachtoffer te redden. In het Zuid-Laardermeer verdronk zaterdagmiddag de 21-jarige dienst plichtige sergeant J. Bakker uit IJmuiden, die vermoedelijk niet kon zwemmen. Tegen het verbod ran de politie in gaan kinderen wel eens pootje ba den in de vijver van het wandelbos bij Tilburg. Zaterdagmiddag had dit tot rampzalig gevolg dat de 10-jarige Joh. Claasens, die naar een in de vijver gelegen eilandje wilde lopen, in het 1.70 m. diepe water ver dronk. Er was geen hulp in de buurt op dat ogenblik. In de vijver 'het Koffiepoeltje' op de Brunssummerheide bij Brunssum heeft de politie gisteren het stoffelijk overschot opgedregd van de 34-jarige Brnnssummer J. Golfsma. Zaterdag avond waren zijn kleren bij de vijver gevonden. De Eindhovense politie vond zater dag het stoffelijk overschot van dc 38-jarige W. Tijssen uit Tongelre. die vrijdag verdronken was. Men had die avond zijn kleding bij het Eindho- vens kanaal gevonden. In het Almelo's kanaal verdronk gistermiddag de 8-jarige L. Over- bosch uit Zwolle. Zaterdagmiddag is in de Rijn bij Millingen juist op Duits gebied de 25-jarige G. Gerritsen uit Millin gen verdronken. Het slachtoffer dat niet goed kon zwemmen kwam in een diep gedeelte en kon niet meer worden gered. De 44-jarige Haagse stoker G. R. van H. is vrijdagmiddag bij het zwemmen in het Wanty by Dubbel dam verdronken. Kanovaarders von den zij nstoffelijk overschot aan het eind van de middag. Pogingen de levensgeesten nog op te dekken, mis lukten. Het stoffelijk overschot van de 27- jarige Leidse student E. J. M. van Royen, die woensdag by het zwem men in de Noordzee was verdronken, is zaterdagmiddag op het strand by Katwyk aangespoeld. Zijn kleren wa ren donderdag door een Leids meisje op het strand gevonden. Zaterdag is de uitslag bekend ge worden van de fotowedstrijd 'Richt uw lens op de werkende mens', geor ganiseerd door de vereniging 'Neder-, lands Fabrikaat' in samenwerking met de Stichting ter Bevordering vat. Amateurfotografie en 22 dag bladen, onder patronage van de cen trale werkgevers- en werknemersor ganisaties. De eerste prijs werd toegekend aan de heer F. C. Ch. Bakkers, documen talist te Vlaardingen. De tweede prijs ging naar de heer R, van Volen. to neelkapper te Amsterdam en de der de prijs naar de heer J. Foppema, ambtenaar te Leeuwarden. Om half twee begon in Diever het hageloffensief. Na afloop van de bui lag daar een korenveld zo plat als een vel papier, een aardappelveld leek te zijn omgeploegd. De wegen in Assen waar ruiten, dakpannen en neonreclames werden vernield waren een half uur na de bui nog bezaaid met hagcis van 3 cm. Bjj Haren vormde zich een nieuw complex, dat met een windhoos zeven bomen velde en daarna tal van kas sen in Midden-Groningen hevig bombardeerde. In Stedum doorboor-- den hagelstenen van 6 cm duizenden! ruilen. Aardappelloof werd zfgesne-i den, bomen, schilferden af door de: soms pyramidevormige stukken (js. i Een derde bui trok van Gasselter-j nijeveen naar Veendam, Ook dezej ging vergezeld van een windhoos, die! een aantal bomen deed sneuvelen.: Het verkeer moest worden omgelegd,! onder meer de burgemeesterswoning: weixl beschadigd. De meeste regen viel in Belde' (20mm). De temperatuur op het vliegveld Eelde daalde van 33 tot... 15 graden! Waar in dit gebied de bomen niet ontworteld werden, lagen de wegen bezaaid met bladeren. Kinderen huilden van angst toen de ijsbrokken tegen ramen en op daken bonsden. In vele dorpen hadden de schilders druk werk. In Middelbert werd een schuur in elkaar' gedrukt, een paar kippenhokken gingen de lucht in. In Ewartemeer bezweek de zijmuur van een huls. Het noodweer bracht ook schade toe aan TV-matten, en zon neschermen. In de rest van het land veroor- saakte èen stormwind uit het zuid westen veel hinder. In Zeeland werd aan de zeewering bjj Vlissingen zelf! zware schade aangericht, zand en stortsteen spoelden wee. De reddingboot Twenthe moest za terdag uit Harlingen uitvaren om dat de felle wind twee Engelse offi cieren van de mynenvegers die daar tot gisteren in de haven lagen) en dc zoon van de Harlinger tandarts H, de Leeuw, op het vogeleiland Griend- in de Waddenzee in moeilijkheden had gebracht. Met de sloep van het jacht Njord waren de drie jongelui op Griend aan land gezet en even later was de wind zo sterk, dat het onmogelijk was met de sloep het eiland te bereiken. De reddingboot bracht de drie ge- stranden, die alleen in zwembroek waren gekleed en na vier uren op het eiland door en door verkleumd waren, veilig terug. TjsewwmtéwOo.-fm-mkxrdH'deMHaa Ook de uit Zeeland geleende veer boot Oosterschelde hadzaterdag avond op reis van Harlingen naar Terschelling last van de wind. De reis duurde by na vier uren, bijna-alle passagiers ware» inmiddels zeeziek geworden. ,v.., - "WASHINGTON (AFP)Voor de tweede maal heeft een voqrmalig cncl van de legerstaf in Honduras. Ar- mado Velasquez, gisteren geprobeerd de macht door een staatsgreep m handen te krijgen. Zijn poging IU1 echter mislukt zijn. Het aantai slachtoffers wordt op een honderd tal geschat. De opstand begon zondagmorgen vroeg en de gevechten die zich con centreerden by het hoofdbureau van politie in de hoofdstad Tegucigalpa, waren om elf uur afgelopen, aldus hebben reizigers verklaard, die uit Honduras in Nicaragua zijn aange komen. Velasquez was na het mislukken van zijn eerste poging, in mei, naar Costa rica uitgeweken. Ook thans zou he mweer verlof worden verleend liet land te verlaten, krachtens een na zyn eerste mislukte poging gesloten overeenkomst.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2