Kethel krijgt club voor modelvliegtuigbouwers Zolder van school wordt ingericht als werkplaats ■l mg van Vlaardings rusthuis moet worden ontruimd Op gemeentehuis Rotterdam erts in de Burgerzaal Zestig „zeepkisten5 razen afrit van V oorstraat af Lampionoptocht is nu een geweldig succes Weekmarktniet op Koolas Agenten als cowboys Obstakelvlag in heistelling Geen sigaretten, ivel de sigaar Mitra op dam en weer vlot LEESLUST IN CIJFERS Tien mil j. voor distributienet Benoemingen kantongerecht Parkeerplannen Bijenkorf Geslaagde dag vakantiefeesten ADVERTEERT Wijziging van het verkeersbesluit Solistenconcours begint vrijdag Twee jeugdige inbrekers gepakt Burgerlijke Stand Wisselkoersen Vannacht geen water in Ketliel-noorcl Kosteloze inenting HET VRIJE VOLK WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1959 PAGINA 5 (Van een onzer verslaggevers) Zaterdag 15 augustus moeten vijf van de negentien bejaarde bewoners het particuliere rusthuis' voor bejaarden," 'dat de heer H. M. Breuring aan. deSchiedamseweg in Vlaardingen exploiteert, verlaten hebben. Is dat niet liet geval, dan zal de exploitant het rusthuis moeten sluiten. Niet eerder De ambtenaren van Bouw- en Wo ningtoezicht hebben dit alles kort geleden. tydens een controle gecon stateerd. Zij achtten deze toestand niet verantwoord. (Van een onzer verslaggevers) Drukte Défilé Groene trui Ploegenklassemen t (Van een onzer verslaggevers) Kethel krijgt binnenkort een luchtvaartclub. De heren L. C. Pieters en G. Hollen) an zijn de oprichters van de vereniging, die de naam Icarus zal draden. De club zal zich aansluiten bij de Konink lijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart, het overkoepelend orgaan voor alle luchtvaartenthousiasten in ons land. Allereerst is de club bedoeld voor modelvliegtuigbouwers, maar ook zij die vliegtuigherkenner of -verzamelaar zijn kunnen er te recht. Er zijn al vele aanmeldingen binnengekomen op de oproep, die dezer dagen in de brievenbussen van dr Kethelaren werd gestopt. Als clublokaal heeft de vereniging de zolder van de christelijke school aan de Vlaardingerweg, die geheel ingericht wordt als werkplaats voor de vervaardiging van modelvliegtui gen. Als bouwleider zal de heer Pieters optreden. De heer Pieters is goed bekend met deze hobby. Kort na de oorlog was hij verbonden aan de Militaire Lucht vaart in Indlë en toen won hij menigmaal een eerste prijs met zelf gemaakte vliegtuigmodellen. De vereniging In oprichting zal materiaal inkopen. Wat de leden op de clubavonden aan materiaal ver bruiken, moeten zij betalen. Het ligt in de bedoeling, dat de leden de eerste tijd nog geen werk mee naar huis krijgen, maar alleen in vereni gingsverband aan de modellen wer ken. Gem. kennisgeving Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, dat zij in hun vergadering van 25 juli 1959 besloten krachtens artikel 5, eerste lid, sub c van het Wegenverkeers reglement vast te stellen de volgende wijziging van het Verkeersbesluit voor de gemeente Schiedam. Enig artikel. Onder het hoofd „Wachtverbod" wordt tussen de rubriek „Lange Nieuwstraat" en de rubriek „Oost- singel" ingevoegd de volgende ru briek: „Nieuwstraat tussen Korte Ach terweg en Oude Kerkhof, aan de oostzijde, nummers 56, 57" (bord mo del, WVR)". Van dit besluit staat voor ieder belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan H.M. de Koningin gericht, maar in gediend bij de commissaris der Ko ningin in de provincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Dit besluit is in afschrift verzon den aan de desbetreffende hoofd ingenieur-directeur van de rijkswa terstaat, aan de Koninklijke Neder landse Toeristenbond ANWB, de Ko ninklijke Nederlandse Automobiel club, de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging en aan Ge deputeerde Staten dezer provincie. Het besluit ligt gedurende de ge noemde beroepstermi'n ter visie ter gemeentesecretarie (stadhuis afd. Alg, Zaken). Het Solistenconcours, uitgeschreven door de sectie muziek van de Schie- damse Gemeenschap in het kader van het vakantiefeest, zal in afwij king van de aankondiging in het programmaboekje, gehouden worden op-vrij dag en zaterdag. De avond van 6 augustus IS dus vervallen. In verband met de vakantieweek' zal op de vrijdagen 7 en 14 augustus het zgn. Koolas te Schiedam niet voor standplaats van marktkramen worden gebruikt. Voor de daar tijde lijk opgestelde kramen zal een plaats worden ingeruimd op het Broersveld en Herenpad. Eind augustus Eind augustus wordt in De Ark te Kethel de oprichtingsvergadering ge houden, Er zal dan een bestuur wor den gekozen en een propagandist van de KNVvL zal de aanwezigen voor lichten. Belangstellenden, die nadere in lichtingen willen hebben (ook Schie dammers kunnen lid worden), kun nen terecht by onderstaande adres sen: L, G. Pieters, Goudenregenlaan 9 en G. Hollemans, lepenlaan 72, beiden in Tuindorp-Kethel. (Van een onzer verslaggevers) Elf koeien dwaalden van nacht rond in de omgeving van de Wildestraat te Schie dam. Ze waren losgebroken uit een weiland. Twee politieagen ten hebben de koeien naar het abattoir gedreven waar ze een tijdelijk onderdak vonden. Twee andere agenten ontfermden tich vannacht over een. los lopend paard dat zij op de Nieuwe Damlaan aantroffen. Toen gistermiddag om drie uur de jongste zoon van de heer M. Donker voort de (officiële) eerste paal sloeg voor het hoge woongebouw dat langs de Rijksweg in Overschie zal worden opgetrokken, woei in het hoogste topje van de heistelling een rood-wit geblokte vlag. Dat was niet zo maar een feeste- lyke versiering ter gelegenheid van het plechtige ogenblik. Het is name lijk voorschrift dat hoge obstakels in de onmiddeliyke omgeving van vlieg velden door zo'n vlag worden gemar keerd en die vlag zal dus de heistel ling blijven bekronen zolang die er staat, 's Nachts wordt deze vlag door een rode lamp vervangen. Wanneer straks het hoge woonge bouw gereed zal zijn, behoeft de vlag niet op het dak te wapperen, omdat een zo duidelijk obstakel de vliegers die de Luchthaven Rotterdam aan doen moeilijk kan ontgaan. Maar wel zal op het dak van het hoge pand 's nachts de rode obstakellamp moe ten branden om het luchtverkeer op dit gebouw vlak bij Zestienhoven attent te maken. Een onbekende man heeft gister morgen mevrouw A. v.' V.v. D., die een IJssalon heeft aan de Drebbel- straat te Schiedam, voor 36 opge licht. Hij kwam de winkel binnen en vertelde haar dat haar man Ameri kaanse sigaretten had besteld. Het ging om zes sloffen, die 36 moesten kosten. Hij kreeg het geld en zou toen de sigaretten, wel even halen, maar kwam niet terug. Het signalement luidt: flink. pos-, tuur, ongeveer 1.78, ongeveer 35 jaar» donkerblond achterover gekamd haar beige-geruit colbert, bruin pantalon, wit aan de hals openstaand shirt. (Van een onzer verslaggevers) De politie heeft gisteren In Kethel twee jongens van dertien en elf jaar aangehouden, die in het bezit waren van een flinke hoeveelheid los geld» snoep en flesjes Cola. Ze hadden de ze buit veroverd bij een inbraak in de kantine van Excelsior. Een van de jongens bekende ook nog koper en lood te hebben wegge haald by een aannemer en dit te hebben verkocht. Lekkere limonade! De renners grij pen er gretig naar.... SCHIEDAM. GEBOREN: Jan, z v J Punt en M Buitenhuis; Koert A L, z v W J van Noorloos en A L C Slingerland; Astrid M, d v C J Hoenderkamp en E M van den Hoek; Wilhelmus G J, z v W J van Rhijn en J J J de Groot; Renatus N, z v M L Willeinse en C M van der Burg; Elizabeth, d v F P Slin gerland en E van der Stelt; Yvonne, d v H A van Gogh en T Leenhard; Hendrica PB.dvEH Niemeijer en J J Bassie; Albertus M J, z v H J Breuker en M E Mak. OVERLEDEN: A Rijkelijkhuizen, 83 j., wed v C Olsthoorn; J F van der Pligt, 14; G. Visser, 72. Tot deze beslissing is het college van B, en W. in Vlaardingen gekomen, nadat de dienst Bouw- en Woningtoezicht de zolderverdieping van de voor" oorlogse woning, waarin het rusthuis is gevestigd, voor verdere bewoning had afgekeurd. De uitgaande Shell-tanker Mitra Is gistermiddag op de Nieuwe Water weg op een dam gevaren. De zee sleper Tyne van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst heeft de tanker een uur later vlot getrokken van de stenen dam aan de zuidzijde van de Waterweg. De Mitra heeft de reis daarna voortgezet. Tot directeur van het postkantoor te Hellevoetsluis is benoemd de heer B. M. de Vries, lioofdemployè 2e kl. op het districtskantoor te Rotterdam. De heer Breuring exploiteert de woning aan de Schiedamseweg sinds 1 maart van dit jaar als rusthuis voor bejaarden. Daarvoor had h(j het huis ge bruikt als contract-pension voor ge- repatrieerden, Op de nfet bepaald ruime zolder verdieping van de woning vinden op het ogenblik zeven bejaarden een slaapplaats in vier vertrekken. Op de overloop slaapt een van hen, een bejaarde en invalide man. De zolderkamertjes z(jn afgescho ten door zeer brandbare tussenschot- ten van hout en hardboard. Licht en lucht kunnen moeilijk de kamertjes binnenkomen. De zolderverdieping wordt door de bejaarden moeizaam bereikt via een nauwe houten trap. Er is geen brandtrap aanwezig. Sinds het tijdstip waarop de heer Breuring toestemming kreeg zijn contractpension als rusthuis te gaan exploiteren, had Bouw- en Woning- onderzoek nog geen onderzoek naar de toestanden in het rusthuis ge daan. Wel zijn op regelmatige tijd stippen speciale contact-ambtenaren van de dienst voer maatschappelijke zorg en de gemeentelijke genees kundige dienst op bezoek geweest. Zij hebben nooit toestanden gecon stateerd die volgens hen maatrege len eisten. De gemeente Vlaardingen zelf, was ook overgegaan tot plaatsing van be jaarden in het rusthuis die door de gemeente worden onderhouden. Van deze bejaarden sliep niemand op de zolderverdieping. Schiedam heeft in de Afgelopen maand minder gelezen dan vorig jaar juli, zo biykt uit de maandstatistiek van de gem. openbare leeszaal en bibliotheek te Schiedam, die er als volgt uitziet: Totaal aantal uitleningen: Romans 6982 (vorig jaar 6994)studiewerken 3327 (4189)kinderboeken 3874 (4225); totaal 14.683 (15.408). Verdeeld als volgt: Centrale Biblio theek Lange Haven: Romans 3325 (3601)studiewerken 2313 (2484)to taal. 5638 (6085). Jeugdafdeling: Jeugdboeken 1018 (1195); jeugdstudieboeken 672 (760); totaal 1690 (1955). Filiaal Dwarsstraat: Romans 713 (504)studiewerken 186 (166)jeugd boeken 376 (397); totaal 1275 (1067). Filiaal Lorentzlaan: Romans 966 (1043)studiewerken 471 (605) jeugdboeken 209 (290); totaal 1646 (1938). Filiaal Dr. Wlbautplein: Romans 969 (1029)studiewerken 711 (831) jeugdboeken 958 (1010); totaal 2638 O870). Filiaal Kethel: Romans 513 (462); studiewerken 118 (81); jeugdboeken 452 (343)tot lal 1083 (886) Uitleenpost Lindenhof: Jeugdboe ken 160 (199)romans 64 (58)totaal 224 (257) Uitleenpost ziekenhuis: Romans 300 -tudiewerken 10 (7); to- tl! 13). Conc.'.puudentschap Maasdijk: Ro mans 132 (141); studiewerken 18 (15)jeugdboeken 29 (31)totaal 179 (187). Houders van leeskaarten 5465 (5465). Boekenbezit 58.632 (58.047). (Van een onzer verslaggevers) Een werkkrediet van 10 miljoen gulden vragen burgemeester en wet houders van Rotterdam van de ge meenteraad voor de aanleg van een stroomdlstributienet in Botlek en Europoort. De industriële vestigingen in beide havengebieden maken het nodig, zegt het college, voorbereidingen te tref fen om tijdig te-kunnen overgaan tot aanleg van een distributienet, aan sluiting van de indrijven, bouw van transformatorhuisjes e.d. B. en W. verwachten, dat voor het Botlekgebied nog 4,5 miljoen en voor Europoort 5,5 miljoen nodig zal zyn. van ontvangst Drie van „De laatste dag naar Rotterdam, naar havens en rivier. Daar tonen wij heel trots en fier de forse Tour van DrieDit schone lied van de Tour van Drie schalde vanmorgen door de Burgerzaal van het Rotterdamse raadhuis. Het werd gezongen door 140 miniatuur-renners, die witte petjes in de hand wat schuchter deze imposante zaal waren binnengeschoven. Met ontzag keken ze naar de grote lampen, het marmer en de muurschilderingen. Stil volgden zij de aanwijzingen van de bodes op Het gemeentebestuur heeft de Tour van Drie een grandioze ont vangst bereid. Daar was loco-burgemeester J. U, Schilthuis met een zilveren ambtsketting. Hij dacht aan zijn jeugd toen hij met zijn vriendjes meedeed aan een „zesdaagse" die op een pleintje bij de 's-Gravendijkwal werd gehouden; de politie maakte wreed een einde aan de pret. Hij toonde waardering voor de leiding van de tour, die de jongens niet alleen laat sprinten maar ook doet genieten van alles wat er in stad en omgeving te zien ïs. Zelden zullen wet- houderlijke woorden met zulk een applaus zijn beloond. Tourbaas I. van Hennik, direc teur van het Kruininger Gors, antwoordde. Hij was dankbaar voor de goede hulp die de ge meente Rotterdam het gors steeds weer biedt. Miss Tour, de 12- jarige Arja van der Heuvel, ver tolkte die dankbaarheid. Zij bood de loco-burgemeester een kleurig vaantje aan. Voor de zieke burge meester Van Walsum was er een groot boeket bloemen; vanmorgen op het oGrsplein geplukt. En Tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Rotterdam zijn be noemd: mr, A. C. van Epenhuysen, voorzitter van de Raad van Arbeid; mr. W. Noordwyk, advocaat en pro cureur; mr. H. Vlet, advocaat en pro cureur- en mr. J. H. Verstegen, advo caat en procureur, allen te Rotter dam. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER: De vierkante recruut, 2 en 8.15 uur (a.I.). MONOPOLE-THEATER: -t Kan niet gekker, 2, 7 en 3.15 uur (14 Jr.). Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan 127. Diversen: JULJANaPARK: Ltchtfestijn, 8-12 u. lange HAVEN 128: Paris k Schie dam, 7.30-11 uur. DONDERDAG Bioscopen.; PASSAGïï-THEATER: De vierkante recruut, 2 uur (a.l.). Geen avon- voorstelling. MONOPOLE-THEATKR: 't Kan n.et gekker, 2, 7 en 9.15 uur (14 jr.) Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan 127. Diversen: JULIAN" a PARK: Ltchtfestijn, 8-12 u. LANGE HAVEN 129: Paris a Schie dam, 7.30-11 uur. PASS AGE-TKEATEHTien dC Va- kantiefeest, Zuid-Nederlandse Opera brengt „Das Lands des liAchelns". 8 uur. ARCADE: Tiende Vakantiefeest, So listenconcours uitgeschreven door de Sectie Muziek van de SG, 8 uur. (Van een onzer verslaggevers) De Bijenkorf in Rotterdam wil een proef nemen met het parkeren tegen betaling. Als die proef slaagt wil zy in haar uitbreidingsplannen een par keergarage opnemen. Dit streven verdient steun, menen burgemeester en wethouders van Rotterdam. Daar om stelt het college de gemeenteraad voor aan de n.v. een terrein te ver huren van 1700 m2. op de hoek van de Aert van Nesstraat en de Henne- kijnstraat. De huur bedraagt 2000 per jaar. Aan de' zijde van de Hen- nekynstraat zullen enkele inritten komen. Iet terrein zal van een pas sende afscheiding worden voorzien. pjren glorierijke dag was het gisteren voor de Yakantieferèsl bestuursleden van het Jeugdvakantievreugd-co- mité te Vlaardingen. Onder overweldigende be langstelling zijn alle programmapunten op ge slaagde wijze afgewerkt. Een heerlijk mietje, dat slechts af en toe schuil ging, koesterde de zeepkistenrace van *s middags en 's avonds dwaal de door het centrum van de stad een enorme menigte met lampionnen. Zeker 2000 kinderen en ouderen maakten de lampionoptocht tot een indrukwekkend gebeuren. Ivoor de jeugd Engels pond 10,60410,61 Amerik. dollar 3,774—3,77? Belgische frank 7,55?7,565 Zweedse kroon 73,93473,984 Duitse mark 90,20590,251 Deense kroon 54,78554,83? Noorse kroon 52,98453,034 Zwitserland (vrij) 88,54588,594 Canada 3,9313,6—3,941,6 Italiaanse lire60,791-60,845 Het succes van de dag werd 's morgens vroeg al aangekondigd. Voor de fietstocht naar het Rotterdamse vliegveld meldden zich niet minder dan zeventig meis jes en jongens. De twee poppenkastvoorstellingen trokken weer veel publiek. En dan de zeepkistenrace! Reeds ruim een uur van tevoren zochten de eerste toeschouwers een plaatsje langs de route op de helling van de Voor straat. De stroom bezoekers groeide gestaag zodat op het laatst een enor me menigte de kleurrijke races aan schouwde. In verband met uit te voeren werkzaamheden zal de waterlevering naar de v.m. gemeente Kethel ten noorden van het Tuindorp, dus van af de Schiedamseweg hoek Harg- singei, donderdagavond 6 augustus van 10 tot 4 uur onderbroken wor den. Vrijdagmiddag van 2 tot 3 uur be staat gelegenheid tot kosteloze in enting tegen difterie, kinkhoest, te- I van de afrit af. Het werd een prach tanus voor kinderen vanaf 6 maan den oud in het gebouw van de GG en GD, Tuinlaan 80. Eventueel in entingsboekjes der kinderen mee brengen. Een zestigtal coureurs werd inge schreven. En toen vond leider L. van Zanten even enthousiast en hard werkend als altijd het welletjes. Er konden er niet meer by. Ondanks het feit, dat nog meer bestuurders zich met hun karretjes meldden by de start. Kort na drie uur gistermiddag raasden de soms zeer wonderiyk ge construeerde wagentjes en karretjes tig festij. In klasse A (normale wa gens) kv m ten slotte Ronald v. d. Valk me» 19 seconden als eerste door. In klasse B maakte de snelle wagen van Rob de Zwaard de snelste tijd' 18.6 seconden had Rob nodig om het fi-aiect af te leggen. Glorierijk waren ook de busritten „Zo zag ik Vlaardingen nog nooit." De hele dag reden twee bussen vol rond en de laatste tocht werd zelfs met drie eivolle bussen gemaakt. Voorlichtingsambtenaar J. C. Spruijt werd zelfs achter zijn bureau weg gehaald om het toelichtend woord in de derde bus te gaan spreken. Het hoogtepunt van de dag werd de lampionoptocht, die na twee keer dit jaar al uitgesteld te zijn geweest nu onder ideale weersomstandighe den werd gehouden. Met voorop het muziekkorps Sur- sum Corda, met in het midden het pijperskorps de Jonge Pijpers en met achteraan de muziekvereniging Voor waarts slingerde zich in de avonduren een lang lint lampionnendragers door de Vlaardingse straten. Rond tien minuten duurde het voorbijtrekken van de nogal snel passerende stoet. Raadsleden en wethouders obser veerden de lichte -atoet vanaf het bordes v-.n het stadhuis, waarin juist fractievergaderingen aan de gang waien. Zö zagen hoe de fraaiste en ingewikkeldste lampions werden ge dragen. De einduitslagen van de zeepkis tenrace van gistermiddag luidden: Klasse A: 1. Ronald v. d.- Valk, 19 sec.; 2. Peter v. d. Voren: 3. BasVer- mey; 4. Wim Rietdyk; 5. Bart Ben- nema; 6. Eric van 't Hoogh: 7. Hans Hardonk; 8. Hans Struys; 9. Marrie van Dorp. De verllezersnrys in deze klasse ging naar André de Bloem. Klasse B (snelle wagens): 1. Rob de Zwaard (18.6 sec.); 2. Simon de Hoed; 3. Nico v. d. Vaart. De verlle- zersprijs ging hier naar Evert Baas. De prijzen voor de mooiste versiering gingen naar 1. Ernst Moréé; 2. Nico 1 v. d. Vaart; 3. Freddie Hartman. daarna hier jurylid Goedknegt, hoofd van de christelijke schooi te Oostvoorne, zijn dirigeerstok en daverde het Tourlied tegen de burgerzaalmuren. In de hal werden op wit-gedekte tafels vele liters limonade ingeschon ken. In troepjes bekeken de jongens een deel van het raadhuis. Maar wat zij eigenlijk het mooiste vonden? De politiemotoren die hun stoet bege leidden. Want dat was toch wei reus achtig: De politie van Maassluis gaf de karavaan over aan de politie van Vlaardingen, de politie van Vlaar dingen aan de politie van Schied.zn en die van Schiedam aan de motor agenten van Rotterdam Naast de geletruidrage Piet de Haard mocht aan het slot van de gisteren gehouden tweede etappe van de Tour van Drie burgemees ter mr. VV. H. Sprenger van Oost voorne zich in de bijzondere be langstelling van Miss Tour ver heugen. Piet werd van een ctappekus voorzien en geholpen in zijn kost baar gewaad, terwijl Oostvoornes burgemeester van de donker blonde Arja van de Heuvel 75 in de hand gestopt kreeg voor het „badhuisfonds". Het werd dus een mooi besluit van een nieuwe dag; Mis Tour. Anja van der Heuvel, biedt loco-burgemecster een vaantje aan. waarin de jongens volop aan hun trekken waren gekomen. Henk den Ouden van DSS, rug nummer 140, was de enige die wat ongelukkig was, omdat op een band dikte, de etappezege aan zyn neus voorbij ging. Nu moest Henk met een eervolle tweede plaats genoegen nemen, omdat hy door een klein mankement aan zyn fiets door Da Haard van Zomerkamp werd geklopt. Samen hadden de knapen de etap pe in de kortste tijd gereden en in een sprint moest de winnaar worden aan gewezen. De rennerskaravaan was by het krieken van de dag uit Oostvoorne gestart vanaf het Gorsplein en maakte anderhalf uur daarna al de overtocht van Rozenburg naar Maas sluis. Van Maassluis trok de bonte stoet naar Naaldwü'k waar trwgemeester Van Heyst, de renners ontving op de binnenplaats van het .Heiligen Geest Hofje". In een speechje tot de karavaan, maakte burgemeester Van Heyst een vergelijking tussen de „steen"stad Rotterdam en zyn eigen „glas"ge- meente, die intensief werkt aan de voedselvoorziening van - de „steen"- stad. Ondertussen was het al we! dui delijk geworden, dat Peter Bos van Duinoord erin geslaagd was om Koos Blok in het puntenklassement de groene trui te ontfutselen. Met 158 punten veroverde Peter Bos dit al evenzeer graag begeerde kledingstuk, tcrwyi Koos Blok op de tweede plaats kwam met 148 punten. De meeste daarvoor benodigde pun ten werden nog verzameld in de be hendigheidswedstrijd die in Oost voorne werd gehouden na het défilé dat de karavaan hield voor het ge meentebestuur. Miss Tour kreeg het toen druk om dat ook mevrouw SprengerPool, echtgenote van Oostvooms burge meester, een fraai boeket bloemen overhandigd moest worden. Grote vreugde verwekte de snel heidsrace die toerbaas Van Hout met de directeur van het Kruininger Gors in de kruiwagen ten beste gaf. Een draaiorgel zorgde daarby naast de muziek uit de geluidswagen voor vrolijke melodieën. Voor al deze vroiykheld had ech ter Bart Blok van UNO weinig be langstelling; hy was ziek geworden en beëindigde als „ongelukkigste renner" de etappe in de bezemwagen. Heel wat beter was de stemming in de ploeg van de tien Oostvoomse jongens, die erin geslaagd waren om. ook nu weer het ploegenklassement op hun naam te brengen met in to taal 1379 punten. Met een achterstand van 8 punten volgde op de tweede plaats de ploeg van Het Nieuweland (1371 punten), terwyi de derde plaats bezet werd door de ploeg Waalboer „De Klok", met 1357 punten.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1