voor volle zaal KOOPJES „TIMCO Engelse atleten in t veld op SW-terrein Arme trekkers van nu straks rijke toeristen Gecombineerde straf wegens mishandeling van politieman geëist Charlotte na jaar in Amerika Vriendschappelijke sfeer is onvergetelijk VOOR PASFOTO'S Afscheid van SG-voorzitter Politienieuws Nog enkele Nü NOG V. d. AREND Klachten over de bezorging Denk om schoolmelk- knipkaart Winkels open tot twaalf uur Judo-shoivs trekken velen V erkeersregeling tijdens kermis Vlaardingen krap in industriegrond 900 wandelaartjes naar Maassluis Burgerlijke Stand Tak breekt: jongen breekt arm Sluiting van hnlppostkantoor HET VRIJE VOLK VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1959 PAGINA 4 (Van onze muziekredactie) Men kan van de romantische operette „Das Land des Lachelns" van Franz Léhar zeggen, dat zij te Wenen begint en met wenen eindigt. Dit laatste doet prinses Mi om haar verloren liefde voor graaf Gustaf von Pottenstein, die het arme kind het hoofd op hol heeft gebracht en zodoende een dub bele rol speelt, want hij neemt gravin Lisa Lich- tenstein als vrouw mee naar Wenen terug. prins Sou-Chong weet zijn gedwongen ruil van één blanke schoonheid tegen vier uit zijn eigen land, als zoon van „Het Land van de glimlach" moedig te dragen en laat de gelieven gaan, zoals dat in de romantische sfeer hoort. PANTALON De Broekenspecialist WOLLEN BADBROEKEN 2.95 WEEKEND SHIRTS 5.95 BRETELS 0.49 ANKLETS 0.95 DORUSSHIRTS 4.95 Herenmodemagazijn PROFITEER Al in 1953 verklaarde de ge meenteraad zich in principe be reid de bouw van een nieuwe jeugdherberg te financieren en toen ook al werd een terrein aan de Rochussenstraat, schuin tegen over het nieuwe hoge pand van de Unilever, als plaats voor het nieuwe gebouw aangewezen. Ar chitect ir. J. w. C. Boks maakte het ontwerp; de kosten werden geraamd op ongeveer 350.000, Kosten hoger Wanneer zij de herinnering blijven meedragen aan een geïm proviseerde jeugdherberg met een uiterst gebrekkige accommo datie zal dat zeker niet bijdragen tot hun verlangen de Maasstad in hun vakantieplannen op te nemen. Indeling Winter-bestemming 'IN AMERIKA sou ik gewoon 'bye' gezegd hebben, maar hier geef ik netjes een hand. Ze zijn daar niet zo formeel, dat is heerlijk Dit zegt maar niet precies zó Charlotte Lopes Cardozo, 19 jaar en kersvers terug uit Portland, Oregon. Niet precies zó, want een jaar lang heeft ze uitsluitend Amerikaans gesproken en haar Nederlands zit nog even in de verdrukking. „Vanmid dag is het al heter dan vanochtend", zegt haar moeder, „en over twee dagen hen je er wel over heen". Op 29 juli van het vorig jaar ging het Goudse meisje met de Johan van Olde- harneveldt naar de Verenigde Staten, gistermorgen kwam ze met de Waterman terug in ons land, in de Krugerloan 79, waar de vlag uithing. Organiseren Glimlach feto film En als er naast dat hoogte punt nog een andere, onverge telijke belevenis mag zijn, dan is dat haar bezoek aan New York. „Je bent 18 jaar, je loopt i midden in New York, Fiftji Het is érg leuk. Voor het tweede lustrum van het Schiedamse Vakantiefeest was deze operette gekozen, en zij werd gister avond in het Passage Theater voor een uitverkocht huis uitstekend ten tonele gebracht door de in Limburg zetelende Zuidnederlandse Opera. Het was een uitvoering die vei- uit stak boven wat men gewoonlijk in ons land op dit gebied te zien en te horen krijgt, al zullen de meeste medewerkenden er meer om moeten denken, dat de uitspraak in een ope rette nog veel duidelijker moet zijn dan in een opera. Advertentie LM. HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 689S1 Tijdens een buitengewone bijeen komst van de Schiedamse Gemeen schap op donderdag 27 augustus in de kantine van de HAV-bank te Schiedam zal de heer M. Holl de drie nieuwbenoemde leden van de bestuursraad, de heren B. Drukker, mr. F. van Heycop ten Ham en P. Th. J. Kuyer installeren. Daarna zal hij het voorzitterschap van de Schie damse Gemeenschap aan zijn opvol ger overdragen. Het ligt voorts in de bedoeling, dat de wethouder van culturele zaken mr. M. J. M. van Kinderen het woord zal voeren en dat de heer K. J. Heij- boer als oudste lid van de be stuursraad een cadeau namens de Gemeenschap aan de heer Holl over handigt. Daarna zal er gelegenheid zijn persoonlijk afscheid te nemen van de heer Holl. De 63-jarige J. de Jong is gister middag met zijn invalidenwagentje met hulpmotor op de Groote Markt omgeslagen, doordat hii de bocht te scherp nam. Hij kreeg een wondje aan het oor en werd door de GGD naar het gemeenteziekenhuis ver voerd en vandaar naar zijn woning De twaalfjarige Leonard Ver meulen uit de Van Heemskerkstraat is met. ziin fiets in de Ruys de Bee- renbroucklaan gevallen. Hii kreeg een hersenschudding en werd naar het gemeenteziekenhuis gebracht. Het zesjarige meisje I. M. Cru- men heeft bi) het schommelen in de speeltuin in het Prinses Beatrixpark een klap tegen het linkerbeen gekre- geen. Ze werd door de GGD naar de dr. Noletstiehting vervoerd en van daar naar huis. De havenarbeider A. S. liet zijn liets zonder siot aan de Marconistraat staan, waar hii woont. De leraar H. B. zette ziin fiets in het gangetje naast zijn woning aan de Vlaarding- sed(jk, ook zonder slot. Beide rijwie len verdwenen. Advertentie I.M. Advertentie IM. waren fleurig, het ballet deedveel fraais, waarvan voorai de lampions- dans en de zwaarddans in het tweede bedrijf genoemd moet worden, en zo was er dus alle reden voor het pu- bliek, om met open doekjes o.a. j natuurlijk na „Dein ist mein ganzes Herz" en met langdurig applaus uiting aan zijn geestdrift voor het gebodene te geven. Het was jsunmer, dat het ont breken van beweegbare schijnwer pers oorzaak was, dat de solisten nogal eens in het duister stonden te zingen. All Dresscl was een bekoorlijke gravin Lisa Lichtenfels met een hel dere, prettig klinkende sopraanstem. Arthur Hoogveld stak als zanger stukken boven zijn medespelers uit en speelde zijn rol van prins Sou- Chong uitstekend. Jesje Ernst maak te van zijn zusje prinses Mi een crea tie, die zowel wat stem als wat voor dracht betreft voortreffelijk was. Eigenlijk was zij de ster van de avond. Een woord van lof verdient ook Martin Hopperman, die de moeilijke stemverdraaiingen in de rol van op- per-eunuch kostelijk deedklinken. Willy Keuiartz, Hub Steins en Piet Touw hebben ook het hunne tot het welslagen bijgedragen, en de kleinste rolletjes waren ook naar behoren bezet. Solisten in fluistert T AJIe niï Cura<?ao en Aruba Ti** f duister 1S donderdag verloren gegaan bij een net orkest en de samenwerking brand in de gebouwen van het vlieg- iiiervan met solisten en koor had veld van, Georgetown in Brits Guya- axiigent Ger Terwiel stevig in de na. De post was vervoerd door een hand, de decors en de kostumering j toestel van de KLM. (Van een onzer verslaggevers) In verband met de kermis heeft de politie aan de Broersvest verbods borden geplaatst voor rijwielen, bromfietsen, scooters en motorrij wielen. Het verbod geldt van twee uur 's middags tot twaalf uur s avonds. Op de speelplaats van de Groen van Prinstererschool aan de Mar conistraat is tijdelijk een rijwielstal ling geprojecteerd. Tegen overtre ders zal de politie streng optreden. Het verkeer' over de Koemarkt wordt vanaf het station omgelegd naar de Korte Singelstraat, de Mar conistraat en de Lange Singelstraat. Bus 44 zal tijdelijk zijn begin- en eindpunt aan de Tumsingel, hoek Singel hebben. Lijn 40 rijdt vanaf het station direct over de Koemarkt en stopt bij de halte van bus 43. BROERSVEST 56 - SCHIEDAM De Engelse atleten, die zaterdagavond ontvangen worden in Schie dam door de SVV-atletiekafdeling, komen, zoals wij reeds enkele dagen geleden hebben vermeld, zondagmiddag op het SVV-terrein aan de Bosrand, in de baan tegen een Schiedamse atletiekploeg, waarin diverse prominente atleten zijn opgenomen, die behoren tot ?SnS Zuid-Holland, De te verwerken nummers zijn 100, 200, 400, 800, 1SOO en 3000 meter, hoogspringen, kogelstoten, dis cuswerpen en speerwerpen. Morgen laatste dag van onze vakantie-aanbiedingen in CAMERA'S - KIJKERS - LEESGLAZEN - THERMOME TERS - FOTOALBUMS - PROJECTOREN, enz. enz. Let U ook eens even op onze kykeraanbiedingen. PRISMA- KIJKERS met tas (6. x 30) 74,505 7 x 50 94.50 en 10 x 50 109,—Kom, zie en koop bij HOOGSTRAAT 91 - SCHIEDAM VEIJDAG PASSAGE-THEATER: De liefdesra- man van een koningin,- 2 en. 8.15 uur (a.l.). MONOPOLE-THEATER; De danseres van de duivel, 7, 7 en 9 uur (18 j.j. Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan 127. Diversen; JÜLIANAPARK: LichUestiJn, 8-12 u. LANGE HAVEN 129; Paris a Schie dam, 7.30-11 uur. STEDELIJK MUSEUM; Opening ten toonstelling „Stoute kinderen, zoe- kinderen", door loco-burge- Jester H. Sabel, 8 uur. ARCADE: Tiende Vakantiefeest. In strumentaal. Sollstenconcours, 8 uur. PLANTAGE; Tiende Vakantiefeest, opvoering van twee wagenspelen door Theater Ailequlno, 8 uur. ZATERDAG Bioscopen; MONOPOLE (Schiedam): t/m maan dag, De danseres van de duivel, 2. 7 en &.15 uur (18 jr.). ninsdag t/m donderdag, Hebe. und 1000 Schlager, 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). massage (Schiedam): De vlerkante tecruut. Vrijdag 2 en 8 uur (a.l.). maandag tun. donderdag geen lUaavoorsteUlngen. Op de 400 meter start o.m. Water reus, één van de sterkste vierhonderd- meterlopers van Rotterdam; op de 1500 meter Bertus Veldhoven en de invité Wim de Graaf (de Nederlandse schaatskampioen) en Su ijker, het geen de sterkste middenafstandlopers uit dit rayon zijn. Op het hoogsprin gen komen de Schiedamse politie-at- leten De Vette en Dijkstra. Op de technische nummers komen op het kogelstoten en discuswerpen uit de Schiedammers Frans Ruseier, Grotendorst, Dick van Noort en de politieatleet Lujjten. Bij het speer werpen o,m. Berry Janse, K ader van de Schiedamse sportschool. De esta fette 4x1 ronden is sterk bezet met van beide teams twee ploegen. Een en ander belooft spannende en mooie atletiek aan de Bosrand tussen de Schiedamse atleten en hun Engel se gasten. Deze wedstrijden vangen aan zondagmiddag 2.30 uur met een défilé van beide nloegen. De ont vangst van deze Engelse atleten vindt zaterdagavond plaats om 7.30 uur in café-restaurant' De Amstel- bron. Vlaardingen zit binnenkort zonder bouwrijpe industriegrond. Deze toe stand kan alleen nog worden voor komen als het stuk grond ten noor den van de ENCK spoedig bouwrijp wordt gemaakt. Dit zei gisteravond de burgemees ter van Vlaardingen, mr. J. Heusdens, tijdens de raadsvergadering toen het voorstel aan de orde was een per ceel grond in erfpacht te geven langs de Van Beethovensingel, 'Jij de ge projecteerde Taanderijstraat vooreen fabrieksgebouw met kantoor van Ver kades Vlaggenfabrlek, Mr. Heusdens deelde mee. dat de raad binnenkort weer een aantal aan vragen voor gx-ond in de Industrie polder kan verwachten. En daarna zal de grond bijna op zijn. Het voorstel de grond in erfpacht te geven werd zix.st. aangenomen. Wel werd afgesproken binnenkqrt nog eens over de optiepolitlek te «preken. De jeugdige Vlaardingse wande laars zijn gistermiddag wel aan hun trekken gekomen. In totaal 900 tip pelaartjes vertrokken omstreeks kwart over twee vanaf het Kolpabad, nadat een achttal kleurige ballonnen loodrecht de windstille lucht waren Ingestegen. In kleine groepjes marcheerden de jeugdige wandelaars na de ballon- stijgerij in de richting van Maassluis. Nagewuifd door de -oorzitter van het comité Jeugdvakantievreugd, de heer H. K. v. Minnen. Visbankbureauhou- der B, v. d. Brink en Koipabadbe- drijfsleider J. Traas, die ook de bal lonnen vanaf het terras van het Kolpabad had laten opstijgen. De jeugdige wandelaartjes troffen prachtig weer. Via de Indische buurt ging de iange stoet naar de Vlaar- dingerdijk naar de rustplaats in Maassluis bij de in aanbouw zijnde woningen van Muys en De Winter. Terug ging het via de Zuidbuurtse- weg en toen de schare het Kolpabad weer had bereikt waren ongeveer vijftien kilometer afgelegd. Het grootste deel van de 900 deelnemer- tjes ontving het prestatielintje. On derweg was voor limonade en een ijsje gezorgd. Klachten over bezorging van de krant kunnen elke avond tussen half zeven en half acht opgegeveD worden aan ons kantoor te Rotter dam, telefoon 11.19.30. De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Met ingang van het nieuwe school jaar begint op de Schiedamse scholen de verstrekking van schoolmelk op knipkaarten. Voortaan behoeven, de kinderen dus geen geld voor school melk meer mee naar school te nemen. De kaarten kunnen 30 cent bij de melkhandel worden gekocht en geven recht op viermaal een kwart liter. De kaarten moeten door de kin deren een week tevoren op school worden ingeleverd. Naam en adres van het kind moeten op de kaart worden gezet door de ouders. kost nu 670 mille (Van een onzer verslaggevers) Het al vele jaren oude plan om in Rotterdam een jeugdherberg te stichten die, beter dan de oxide school aan de Lambcrtusstraat, in overeenstemming is met het karakter van onze stad en de be hoefte aan nachtlogies voor. het steeds groeiende leger van jonge trekkers, is geruime tijd geleden opnieuw in beraad genomen. De stichting De Rotterdamse Jeugdherberg, die het tijdens het bom bardement op Rotterdam verloren gegane pand aan het Haring vliet exploiteerde en zich later met de „tijdelijke" huisvesting in de Lambertusstraat moest behelpen, beschikt zelf niet over de mid delen om de bouw en Inrichting van een nieuwe jeugdherberg te financieren, zodat een beroep op het gemeentebestuur nodig was om de stichting mogelijk te maken. Geboren; Gerarda, d.v. L. Veldho ven en V. F. Friederleh; Fetronella K., d.v. F. J. J. van Dijk en A. Roden burg; Petronella J., d v J W Boel- laard en J. G. Hoegee; Magdalena, d.v. G. C. Hendriks exi J. J. A. We ber; Adrianus C„ z.v. F. L. Kneppers en N. C. van Eijmeren; Ellen, d.v. R. den Dunnen en J. Jansen; Alle- gonda H. J., d.v. M. vair der Velden en A. H. Vorstenbos: Johanna, d.v. D. Durrer en A. van Von xo; Andreas, z.v. A. Verhaar en H. S. J. Arts. Ondertrouwd: H. van Bree, 23 jr en A. M, van Noort, 20 jr; D. L. A. Bui tenhuis, 22 jr en M. T.' Hollander, 19 jr; S. van Eijk, 27 jr en E. Heijne- mans, 20 jr; J. van der Helden, 23 jr en W. Weijgertze, 30 jr; J. Huigen, 23 jr en C. J. van Genderen, 25 jr; J. Kraaijenbrink, 29 jr en H. Lank- horst, 27 jr; W. J. Lubbers, 24 jr en J. Neuschwanger, 21 jr; F. Slaven- b':!.g, 27 jr en J. C. E. van Tilborg» 2 jr; T. J. Soudijn, 25 jr en D. J. Noordam, 22 jr; A. P, Tixnmers, 25 jr en W. van Willigen, 20 jrt- - Gefcixwdr E, van Weeldén, 3.1 jr en A. J.'van Alphen 34'jr^JFr.DéJtkex', 23' jr en A. E. Touw, 23 ir;': A, Boer, 24 jr en H. M. Zöun, 22 jr; C J. O. Vink, 25 jr en H. M, M. Tromp, 23 jr; H. J. van Dam. 23 jr en G. M. C. Bies heuvel, 20 jr; A-. I. Risseeuw, 24 jr en E. K. de Groote 26 jr; J. J. M. Vogels 25 jr en J. H, Sehüff, 24 jr. Overleden: M. Plooij, 66 jr: G. van Seters, 69 jr, echtg. van J. Bijl. De gebeurtenissen rondom Korea en de gevolgen daarvan op de Ne derlandse economie hebben toen een spaak In het wiel gestoken, zo dat de uitvoering van het plan naar gunstiger tijden moest worden ver schoven. Dit uitstel heeft er toe geleid dat de bouwkosten aanzienlijk hoger zullen moeten worden dan toen ge raamd werd. Niet alleen de inmid dels belangrijk gestegen materiaal- Prijzen en de hogere lonen dragen daartoe bij: ook de nieuwe inzichten omtrent de opzet in uitrusting van jeugdherbergen vormen een kosten verhogend element in de nieuwe ra ming. die 670.000,beloopt, bijna het dubbele dus van de prijs waar voor men in 1952 de jeugdherberg dacht te kunnen bouwen. Dat het college van B. en W. de bouw toch verantwoord acht, vloeit voornamelijk voort uit de overweging dat de jonge trekkers, waarvan bui tenlanders uit alle delen van de we reld het leeuwendeel vormen, straks de volwassen toeristen zullen zijn, die Rotterdam graag ontvangen wil. Advertentie In zijn gewijzigde opzet heeft architect Boks in de kelder van net gebouw, dat nu boven de begane grond niet twee maar drie verdie pingen krijgen zai, de toiletten met wasgelegenheid voor jongens en meisjes, de trekkerskeuken, de cen trale verwarming en de algemene bergruimte geprojecteerd. Op de be gane grond zal men een verkoop ruimte en het kantoortje vinden, een ziekenkamer, de keuken, toilet ten en da woning van de herberg- ouders. Op de eerste verdieping komen de dagverblijven, twee kamers voor as sistenten en een dienkeuken; op de twee etages daarboven vindt men tien slaapzalen met elk acht bedden en twee waslokalen met elk drie douches. Op elke verdieping zullen toiletten worden ingericht. Aan de achterzijde van het ge bouw is een fietsenstalling met een ruime bergplaats geprojecteerd en verder zal men hier een terrein aan leggen van bijna 500 m2 voor de be oefening van sport en spel. In het nieuwe plan heeft men er naar gestreefd het gebouw, dat an ders slechts gedurende een beperkt aantal maanden per jaar zou worden gebruikt, ook 's winters een bestem ming te geven. Door de jeugdher berg uit te rusten met een centrale verwarmingsinstallatie is het moge lijk geworden de gemeenschappelijke ruimten in het „koude seizoen" te verhuren voor het houden van al lerlei bijeenkomsten. De commissie voor Onderwijs etn Volksontwikkeling uit de gemeente raad houdt zich. door B. en W, om advies gevraagd, op het ogenblik vooral met deze winterbestemming van het plan bezig. Zodra zij over de plannen haar oordeel zal hebben uitgesproken en ook de commissie voor de Financiën haar advies heeft uitgebracht, mag verwacht worden dat het voorstel tot de bouw van een jeugdherberg aan de gemeenteraad zal worden voorgelegd. Hecht de taad daaraan zijn sanctie en is de ryksgoedkeuring verkregen, dan staat niets meer de totstandkoming van het gebouw, dat aan ongeveer 160 trekkers plaats zal bieden, in de weg. De bouw zal ln ongeveer een Jaar zijn beslag kunnen krijgen. hrrr""""' HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Pasc.ige 20 - Tel. 68798 Na haar eindexamen MMS „solli citeerde" Charlotte naar een beurs van de American Field Service, een organisatie die buitenlandse studen ten in de VS laat studeren en bij pleegouders onderbrengt. „Ik kwam ta huls bij de familie Allen. Ontzettend hartelijke mensen, die erg hun best deden me zo gauw mogelijk op m'n gemak te stellen. Er werd in het begin langzaam ge praat en ik werd heel erg verwend," vertelt Charlotte. Toch vielen die eerste weken niet mee. „Je was een gewone student, net als de andere kinderen, maar je was ook een buitenlandse. Het duur de even voordat de mensen begrepen dat je eigenlijk precies zo dacht en voelde als zij." Zjj kwam in de hoogste klas van de Woodrow Wilson High School (mid delbare school) terecht. Er waren ruim 1500 leerlingen, in hsmr jaar 250. Zij studeerde de verplichte „so ciale vakken", geschiedenis, economie en Engels en koos daarnaast Spaans en spreken in het openbaar. „In elke klas zitten studenten van hetzelfde kaliber, zodat elke klas zijn eigen tempo heeft. Wat me opviel was dat de meisjes lang niet zoveel aan sport doen als wij denken. De jongens daarentegen wel. baseball, basketball en vooral football, erg ruig." Vol bewondering is Charlotte over het Amerikaanse organisatietalent. Ook op school merkte je dat goed, alle bijeenkomsten en feestjes wor den leuk opgezet, en al organiserend krijgen ze veel dingen goed gedaan." Hoe wordt er in Portland, Oregon gedanst? „Rustig, je hoort er- vrijwel geen jazz en rock-and-roll wordt hier in Holland veel meer gedaan dan daar. En éls ze 't doen gaat het langzaam De mode? „Die lichtrose lippen stift, die hier vorig jaar nieuw was, kwam daar pas kortgeleden Ir de mode. Hetzelfde geldt voor toiletten, daar worden nu ballonjurken gedra gen, die er hier net uit zijn," Chariotte heeft in het altijd groene heuvelland van Oregon genoten. Ze heeft met andere studenten een lange busreis dwai-s door de VS ge maakt. Ze heeft ln Portland veel spreekbeurten vervuld, voor de vrou wenclub, voor de tutaclub, voor de radio. Ze vertelde over „teen-agers in Holland", over religie, over Gouda en de Goudse kaas (die ze daar wel kennen, maar er staat een stempeltje „Chicago" op). „Wat zo fijn is in Amerika, dat is de sfeer. Het gevoel van „broeders en zusters" te zijn. Die beroemde Ame rican -smile"die glimlach van het goed met elkaar te menen." Daarom alleen zou ze nog eens graag te rugwillen. „Ik heb er zoveel goede vrienden gekregen. Dat is dan het werk ge weest van de Americaix Field Ser vice, die na de eerste wereldoorlog jonge soldaten van verschillende na tionaliteiten op Amerikaanse univer siteiten liet studeren. Nu wordt dat ook vooral voor nog jongeren ge daan, omdat deze vaak beter open staan voor denkbeelden van ande ren." Het hoogtepunt van Charlotte's jaar in Amerika was de toespraak, die president Eisenhower drie weken geleden tot 1175 studenten uit 74 landen hield. „President Eisenhower zei iets van ons te verwachten. Dat we nu de waarheid over Amerika zouden uit dragen, dat we eikaars opvattingen moesten respecteren en dat wfj als jongeren moesten meewerken aa<n de wereldvrede, 't Kwam vaak op het zelfde neer. maar hij zei 't met zo veel overtuiging dat we erg onder de indruk waren. Tranen, weet je wei." (Van een onzer verslaggevers) Zes maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar, onder loezichtstellixig van de reclassering en de bijzondere voorwaarde dat h\j zich na het uitzitten van de straf laat opnemen in een psychiatrische inrichting. DU eiste vanmorgen de officier van Justitie voor de Dordtse rechtbank, mr. H. E. van Renesse, tegen de 24-jarige Aiblasserdamsc elektricien C. G. van G. De rechtbank besloot na raadkamer het verzoek van de verdediger, mr. IV. Beernink. om verdachte onmiddellijk ln vrijheid te stellen, af te wijzen. De verdachte, die met zijn vrouw in de rechtszaal verscheen, werd ten laste gelegd, dat hij op 24 mei, na een worsteling met zijn vrouw, een amb tenaar in functie zou hebben mis handeld. Verdachte gaf onmiddellijk toe, dat hij volkomen verkeerd had gehandeld door een opperwachtmees ter van de rijkspolitie een stomp op het oog te geven. De worsteling met zijn vrouw had volgens hem slechts bestaan uit het beiden aan een van de hengsels van een weekendtas trek ken. De agent pakte verdachte toen bij de schouder en wilde hem wat kal meren. Dat had echter de verkeerde uitwerking. „Toen barstten alle span ningen los en zonder dat ik wist wat ik deed, gaf ik hem een stomp," ver klaarde de verdachte, die toegaf, dat hij 'nogal eens lastig' voor zijn vrouw was geweest. Op de vraag van mr. W. O. de Kat Angelino of verdachte nu weer samen met zijn vrouw woonde, antwoordde hij adrem, dat zoiets vrij moeilijk is, De dertienjarige J. P. was gister middag op het dak van de Vlaar dingse Don Boscoschool aan de Cu- raeaolaan geklommen. Toen hu er weer af wilde en aan de tak van een boom ging hangen, brak deze en de jongen viel op de grond. Met een armfractuur is hi) naar het Algemeen Ziekenhuis overgebracht. Advertentie I)M. Avenue, allemaal chique dames, j twaalf uur geopend zijn, behalve op 1 zondag. Tussen de middag sluiten ze evenmin. (Van een onzer verslaggevers) Gedurende de feestweek zullen de mkeis in Schiedam tot 's avonds zolang hjj nog in het huls van be waring verblijft. HU was echter vast van plan om weer helemaal opnieuw te beginnen. Op de publieke tribune knikte een jonge vrouw nadrukkelijk. De raadsman, mr. Beernink, meen de, dat het de beste weg was om ver dachte onmiddellijk in vrijheid ie stellen en met zijn vrouw naar Al- blasserdam te laten gaan. „Als het tussen hen dan toch weer fout gaat, zü ner nog genoeg politieagenten in Alblasserdam om in te grijpen," meende sij. De officier vond dit ar. guxnent niet steekhoudend en ook de rechtbank was het niet met de raads man eens. De uitspraak volgt over veertien dagen. Het postagentschap aan de Bxlli- toniaan te Vlaardingen zal van 10 t.e.m. 15 augustus wegens vakantie gesloten ziin. De uitbetaling van de op dit agentschap betaalbaar gestelde cheques en van de AOW-uitkering geschiedt op het hoofdkantoor. De actieve leider van de Vlaarding se sportschool, de heer J. v. Gorsel, Iaat geen kans onbenut om propa ganda te maken voor de snel in de belangstelling gestegen judo-sport. Gisteravond was hij met enkelen van zijn judoka's present als een onder deel van het Jeugd vakantieprogram ma. Op twee plaatsen In de stad werden de matten uitgelegd. En een schare van belangstellende Vlaardin- gers keek geamuseerd naar de val partijen van de witte „manretjes". Na een kort inleidend woord van de leider zelf kwam achtereenvolgens de Jeugd en daarna de „ouderdom" op de mat. De toeschouwers kregen een zeer aantrekkelijk gerecht judo en jioe- jitsoe voorgeschoteld. Alle „vedettes" van het Vlaardingse j: waren aan wezig en hun aanwezigheid was een garantie voor een goede bereiding. H. v. Oosten, kampioen van Vlaar dingen alle categorieën, trad twee- maai aan voor een „competitie spe ciaal". HU nam het op tegen acht Vlaardingse judoka's, onder wie en kele kampioenen als T. Kool en S, Kattestaart. Bij de eerste demonstra tie had de algemene Vlaardingse kampioen 6 minuten en 45 seconden nodig, de tweede maal „vloerde".hij zijn tegen standers in 4 minuten en 20 seconden. De ingevoegde straatscène, ge bracht door enkele mensen met .de vijfde graad jioe-jitsoe, oogstte even eens veel succes. Het goede weex- had vele Vlaardin- gers naar de demonstraties getrok ken. Al met al een bijzonder geslaag de demonstratieavond. Zeker voor de jongeren.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1