Jongste van 3 broers neemt schuld op zich BONTMANTELS tonen MANTELPR'JZEN WASSEN 'Maak polder in Z.-Af rika' Ontploffing in monument Weduwen-en wezenverzekéring kan toch op 1 oktober ingaan ■«Él o mn ZES DAGEN ZORGELOOS DALVEN LANGS DE GOLVEN ffl S preeuwen praa t Werk voor Rip Bevolking steeg met 68667 inwoners Door tijdelijke aanpassing overheidspensioenen T/l PïfTl wm&r: Motorrijder onder oplegger Verrassende bekentenis in inbraak-zaak Nederlands advies: oliehaard f# •■ff: Dë tentoonstelling Hoofdstadoperetle lcomt met 'Sissi' HET VRIJE VOLK VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1959 PAGINA 3 Zuinige vakantiegangers (Van een onzer verslaggevers) „Alles is mijn schuld, geef mij maar tien jaar! Ik ben gemeen tegen jullie geweest, jongens. Ik ben een ploert, want ik heb het alleen gedaan, samen met een vriend. Maar jullie zijn on schuldig." Die woorden sprak, met een opgewonden stem, de jongste van de drie broers v. K., die donderdagmiddag in verband met een inbraak aan de Mathenesserlaan en een fietsendiefstal, die aan twee van hen ten laste was gelegd, voor de Rotterdamse rechtbank moesten verschijnen. ua met 158 seizoenkorting 'Onbekende meneer Die broer, de 29-jarige fabrieks arbeider S, v. K„ had ook al vreemde verhalen opgehangen. Toen hij met een eveneens van de inbraak afkom stig radiotoestel met pick-up werd gearresteerd, had hij verteld van een meneer die hem gevraagd had een koffer van het station te halen en die, met een kartonnen doos, ergens in Katendrecht af te geven. Maar die Sla nu vast warmte, in voor de 'winter. Neem de oliehaard met het warmtetapijt, .- 'hèem 'n (Van onze parlementsredactie) Dc algemene weduwen- cn wezenverzekering zal toch per 1 oktober in werking kunnen treden. De laatste belemmering het niet tijdig gereed zijn van de noodzakelijke wet tot aanpassing van de overheidspensioenen zal worden ondervangen door een tijdelijke regeling. Het daar voor nodige wetsontwerp is bij de Tweede Kamer ingediend. aai# Verdelgt muggen/ motten, vliegen MêÉMÈéMÉMÈëMÊkMS de Strandzesdaagse hebben NOODBIVAK Op de lange lijst van de natuurmonu menten in de Gel derse gemeente Ren- kum staat ook het bos van het sana torium Oranje-Nas- sau's Oord, Een mooi en afwisselend bos met naaldhout en loofhout, veel vogels, hazen, konijnen en zelfs reeën. Het is even groot als de Kra- linger Hout: twee honderd hectare. Een herstellings oord met een eigen Kralinger Hout ja, dat is in dat bevoorrechte Gelder land mogelijk. Laat ik er wel even 1 dat het bos, behalve het eigenlijke sanatoriumpark, toeganke lijk is voor houders van wandelkaar- Maar het zal er niet gauw te a-Uk worden, want er zijn in deze oingeving ook geheel vrije bossen. Dit jaar heeft een deel van het natuurmonument Oranje-Nassau's Oord dienst gedaan als kampeerter rein. Het was een kamp voor astma tische kinderen, het eerste van dien aard in Nederland. Hoewel or eigen lijk nog vrijwel geen bekendheid aan was gegeven, ontbrak het niet aan belangstelling. De proef is zo goed geslaagd, dat men het volgend jaar meer astmatische kinderen een pret tige en gezonde vakantie in dit bos hoopt te kunnen bezorgen. Er komen jongenskampen en meisjeskatnpen, beide voor de duur van zes weken'. De kampeerdertjes staan onder controle van de Koningin Emma- kliniek. Voor de maaltijden zorgt de keuken van het sanatorium. Er zijn naar verhouding veel meer kamp leiders en -leidsters dan in gewone kampen, zodat er alle aandacht aan de kinderen kan worden besteed. Toen men Pieter vroeg iets over deze nieuwe vorm van zorg voor ast matische kinderen te schrijven, in formeerde ik uiteraard naar de kos ten. Die zjjn niet gering: 50 per kind per week. Menig ouderpaar zal dit niet kunnen betalen. „Dat is wel zo", werd me geant woord, „maar als de ouders dan eens gaan informeren bij de Geneeskun dige Dienst in de plaats van inwoning of bjj een bureau voor kinderuitzen ding, kan er wellicht een regeling worden getroffen". Voor nadere inlichtingen over deze kampen kunt u schrijven aan dr. Van Dijk, directeur-geneesheer van de Koningin Emma-kliniek te Renkum. Er kwam nog een brief met. com mentaar op de opmerkingen van me vrouw PottierBrautigam (België) over de zuinigheid van Nederlandse vakantiegangers in het buitenland. Het woord is aan mevrouw J. W. JanssenMulder, Van Adrichemweg 26d te Rotterdam (Overschie): „Het lijkt mij dat er hier twee dingen door elkaar worden gehaald: natuurschoon (stedenschoon laat ik gemakshalve buiten beschouwingen alle instellingen die betrekking heb ben op de „toeristen-industrie." Nu acht ik het builen discussie, dat de natuur voor iedereen gratis behoort te zijn. 'In de buurt van Salzburg echter heeft men de Col ling er waterval achter een hekje gezet, zodat de toerist schillingen moet offeren om dat moois van vlak bij te bekijken. Hetzelfde bij de z.g. Salzachojen, een kloof waarin de Salzach verdwijnt). Iels anders is het met café's. hotels, restaurants e.d. De stichters hebben die welis waar ten gerieve van het publiek ge bouwd, maar toch met als voor naamste doel: eraan te verdienen. Daar is niets tegen en se mogen dus verwachten, dat het publiek hetwelk van die diensten gebruik wenst te maken, behoorlijk betaalt, zich net jes gedraagt en geen misbruik maakt van de geboden hulpvaardigheid. Bij het verlangen om zoveel mo getijk te verdienen, mag de toeristen industrie echter niet uit het oog verliezen, dat het de mensen vrij staat van haar diensten al dan niet gebruik te maken. Er is zelfs een grote groep vakantiegangers die het zuinig aan moeten doen en daarom de kampeer centra, natuurvrienden- huizen en jeugdherbergen bevolken. Daar kan men meestal zijn eigen potje koken, soms zelfs in speciale trekkerskeukens. Toch verteren deze vakantiegan gers nog een aardig bedrag aan sou venirs, kaarten, het bezoeken van bezienswaardigheden, enz., enz. Per persoon mag het niet veel zijn, maar hun aantal is hoog en zo komt men beslist nog aan redelijke bedragen. Maar het wordt een beetje raar, als men lelijk gaat kijken wanneer een toerist een bergtop liever te voet „overwint" dan zich per lift voor veel geld omhoog te laten hijsen. En zo zijn er meer voorbeelden". Aanbod Vandaag beginnen wij met het note ren van het aanbod van Robbie S. Twee dozen met capsules heeft hl) aan Pietei afgegeven. Vele tijdschriften van ..Mi mosa" heeft De K. uit de Eendrachts- straat te Schiedam beschikbaar gesteld voor Invaliden of patiënten. Een twee persoons opklapiedlkant noteerden wij van B. van-de Gildenburg. een tweeper soons ledikant van Van K. uit do Justus van Effenstraat, een tweepersoons bed. stoelen, matten en een haardfauteuiltje, ran L. Tan de Welmansweg, een crapaud. kleine fauteuil, spiegel, overgordijnen en kleding van S. uit de Nlcuwenhoom- straat, kleding en meubilair van De Z. uit de Belgischestraat, kleding en schoe nen van P. uit de Vrijenbanscstraat cn lectuur van G. van de 's-Gravenweg. Alle aanbieders onze hartelijke dank. Verlies Mevr. Punselte. Gouvernestraat 64c, Is zeer gedupeerd. Dinsdagmorgen miste zij In één van de grote warenhuizen aan het Beursplein haar rood-lederen porte feuille-portemonnee met knip sluiting. 300 Gulden zat erin. Wie brengt deze portemonnee bij de eigena resse weer terug? Jenny Loeve, Lange Dijkstraat 16, is op 6 augustus tussen de Pieter de Hoochstraat cn huis haar rode schoudertas kwijtgeraakt. Een vul pen, volpotlood, toilettas met inhoud, een stenoboek met drie schriften en een portemonnee zaten erin. Wie heeft op 23 juli op de Schlekade het horloge van mej. E C. L. Stolk, Abr. Kuyperlaan 9, opgeraapt? Mevr: Sas. Estafettestraat 30. vrangt wie er dinsdagmiddag op de Beyerlsnd- selaan het schoentje van haar baby heeft gevonden. Dierenrijk Zaterdagmiddag ls de bonte kanarie van mevr. Van Dtlst, Frans Bekkerstraat 121d. weggevlogen. De fam. F. van Wijk, Nic. Beetsstraat 15. zoekt een goed. te- huls voor een lief zindelijk katertje. De broedende slerduif (nonduif) van de fam. W. Manté, Disselstraat lb, is weg gevlogen. Mevr. Sièbens, Rosestraat 110b, zoekt goede tehuizen voor twee katertjes en een poesje. Mevr. J. v. d. Berg, Blokmaker- straat 44b, beeft drie zindelijke poesjes. Zij zijn tien weken oud. Ook hiervoor goede tehuizen gevraagd. De logévan de fam.. J. J. Snelders. 'g-Gravenweg 274. een blauwgrijze kater met een wit piekje aan de hals, is er vandoor gegaan. Is deze kater misschien ergens gesignaleerd? Wie kan mevr. Snel den hier iets over vertellen?. PIETER SPREEUW Advertentie Hak de knoop door! Als U een bonimantel wil bezitten, koop hem dan ni3. U profiteert voiop van de ENORM VERLAAGDE ZOMER- PRIJZEN, en nog eens EXTRA 15% SEIZOENKORTING (t/m 15 sopt.). S cho'ï'tige korte "Lapin"-manfei, langharig ijzersterk bont, vlot mo del met prima coupe en afarerking, gevoerd met zware satijn Duchesse fantasie: NORMALE PRIJS JóSrV ZOMERPRIJS J20r-, THANS..'. betaalt U«... 102.» Kleur: zwart Maten: 38 t/m 46 Royale keus uit een grote sortering mantels in de prachtigste edei- bontsoorten. En mocht U de uitgave van het gehele-bedrag-ineens niet schikken dan adviseren wij U gaarne BETALING iN TERMIJNEN. WWW ROTTERDAM: "City Centrum" Binnenweg, tel»139375 - Dorpsweg hk, Katendrcchtse I Lagedijk, tel.7425 9 DEN HAAG; Spui hk. Kalvermarkt, tel. 182148 In de 'Olifanlmoerasscn' van Nya- saland zou een polder'kunnen wor den aangelegd, die geschik is voor het verbouwen van suikerriet, cn an dere tropische gewassen. Met de in poldering van een 25.000 hectare gróót gebied zal een kapitaal gemoeid zijn van ruim vijftig miljoen, maar te zijner tijd zal de jaaropbrengst twin tig miljoen kunnen zijn. Tot deze conclusie zijn drie Neder landse deskundigen gekomen die de ontginningsmogelijkhêden. m d.t deel van Zuid-Afrika hebben onderzocht. Het zijn de hydroloog prof. S. J- Kregten,'de bodemdeskundige, dr. F- van Voorde en de landbouwkundig econoom, ir. K. Heringa, van.de Ne derlandse Heidemaatschappij. Na een verblijf van zes weken m Afrika zijn zi.1 dinsdag in Nederland terug- g6Het onderzoek hebben zij uitge voerd voor het Nederlands advies bureau voor ingenieurswerk m liet buitenland. Nedeco uit Den Haag. dat hiertoe een opdracht had van de re- sering van. Nyasaland. De deskundigen zuilen over enige maanden een rapport uitbrengen en dan zal worden beslist of de Plannen *-~ worden uitge- dienovereenkomstïg werkt De officier van Justitie had even tevoren tegen hem twee jaar en zes maanden en tegen elk van zijn broers twee jaar geëist, met aftrek van voorarrest. De raadslieden refe reerden zich, na deze onverwachte bekentenis, alle drie aan het oordeel van de rechtbank. Deze bekentenis was te inerkwaar- diger, omdat de drie verdachten, ook de jongste, de 26-jarige koop man H. v. K„ gedurende het hele verhoor hun onschuld hardnekkig hadden volgehouden, hoe na het vuur hun ook aan de schenen 'werd gelegd. De jongste broer, die in een foto zaak werd aangehouden toen hij het van de inbraak afkomstige fototoe stel wilde verkopen, had de gestolen flets daar voor de deur gezet. Hij zei van die fiets niets af te weten, maar vingerafdrukken op het stuur, de hulp van een speurhond en het fietssleutëltje dat hij in zjjn zak had, leerden wel anders. Ook van zjjn verhaal over het fo totoestel klopte niets. Dat zou hij van een onbekende hebben gekocht, de dag vóór de Inbraak. Later had hij toegegeven dat zowel de fiets als het fototoestel van zijn broer afkomstig was. koffer was van zijn jongste broer Een als getuige gehoorde winkelier, die hem en zijn oudste broer, her kende als de mannen die een doos bij hem kwamen halen om er een pick up in te verpakken, moest zich ver gist hebben. Deze oudste broer, de 31-jarige kleermaker S. v. K„ waste ook zijn handen in onschuld, gesteund door de verklaringen van zijn zuster, dat hij de hele dag van het winkelbe zoek bij haar thuis was geweest. De officier van Justitie die er bij zijn eis rekening mee had gehouden dat elk van de drie verdachten ai verscheidene vonnissen achter de rug heeft, had na de verrassende beken tenis van de jongste geen behoefte aan repliek. Blijkbaar beschouwde hü diens „vriend", met wie hü samen de misdrijven zou hebben gepleegd, als het zoveelste „mannetje in de maan" dat in deze zaak ten tonele werd ge voerd. Uitspraak over veertien dagen. Uit het museum te Cairo is de met goud beklede scepter van Toet-ank-Amen gestolen. Er schijnt trouwens wel meer te zijn gestolen van de fabelachtige schat uit Toet-ank-Amens graf. die voor een groot deel in het museum wordt bewaard. Er ls nu een pro fessor, Selim Hassan, belast met de taak een volledige inventaris op te maken. De diefstal getuigt overigens van bijzondere brutali teit, daar Juist nu (zoals wij in onze eigen krant dagelijks lezen) Rib Kirby zijn speurend oog over het museum laat. waken. Alle grote musea ter wereld zijn verzocht uit te kijken of de scep ter wellicht wordt aangeboden. Als een zo'n museum ooit de scep ter toont of koopt (waarschuwt professor Hassan) zullen zijn ar cheologen nooit meer opgravingen mogen doen In de Verenigde Ara bische Republiek. Hoe is de ver dwijning ontdekt? Een Russische professor las op de vitrine dat er elf scepters in moesten liggen. Hü telde en kwam tot tien. V_ (Van een onzer verslaggevers, Een oorverdovende ontploffing ontstond gisterochtend in het monu ment op de Afsluitdijk, toen de 34- jarige kelner Martin van Hekken uit Amsterdam bij een niet goed dichtgedraaide fles propaangas met een lucifer een sleutel zocht om de kraan dicht te draaien. Door de steekvlam die zich ont wikkelde. raakte de Amsterdammer ernstig gewond aan het gezicht en de- handen. De 24-jarige seryeerster Greetje Bakker uit Hippolytushoef liep brandwonden op aan haar be nen. In het magazijn, waar de gas flessen stonden, brak brand uit. De lunchroom veranderde in een chaos. Een groot deel van het plafond kwam naar beneden, de 1 cm dikke ruiten sloegen er uit, de buitendeur werd 20 m weggeslingerd en 't meu bilair ging aan stukken. Enkele minuten voor de openings tijd van hét restaurant had juffrouw Bakker gas geroken. Zij waarschuw de de kelner. Deze ontdekte een lek in de schroefdop van de gasfles. Toen hij vlak bij de grond met een brandende lucifer naar de sleutel zocht, vond de explosie plaats. Met een ziekenauto zijn de slacht offers naar het gemeentelijk zieken- huis in Den Helder overgebracht. Hun toestand laat zich thans bevre digend aanzien. In eerste halfjaar 59 (Van onze sociaal-economische redactie) De bevolking van ons land is in de eerste helft van dit jaar met 68.667 inwoners gestegen tot 11,346.153 per 1 juli. De stijging is minder groot geweest dan in dezelfde periode van het vorig jaar. toen zij 90.808 personen bedroeg. Dit is voornamelijk een gevolg ge weest van de grote stroom van repa trianten in dat jaar, die maakte, dat het aantal immigranten (45.213) gro ter was dan het aantal emigranten (28.101). De netto toename als gevolg van de migratie bedroeg toen dus 17.104. terwijl in de eerste helft van dit jaar 10.049 personen meer het land verlieten, dan er in kwamen. Het aantal emigranten was dit jaar gedurende de eerste zes maan den met een totaal van 26.275- wel iets lager dan in 1958, maar het aantal immigranen, dus personen, die naar ons land terugkeerden, of zich hier voor.het eerst vestigden, was met een totaal van 16.226 nog veel sterker gedaald. Het aantal geboorten in de eerste zes maanden van dit jaar steeg tot 124.001 (118.278 v.j.), terwijl het aan tal overledenen volgens het CBS op 45.295 gesteld moet worden tegen 44.574 in de eerste helft van 1958. De netto natuurlijke bevolkingstoename was in de periode januarijuni dit jaar met een totaal van .78.706 ruim 5.000 groter dan in 1958. Advertentie LM. Advertentie I.M. ORGANON-OSS Officieel is meegedeeld dat er bij de overstromingen van vorige maand in West-Pakistan 67 mensen z(jn om gekomen. De aanpassingswet omvat een bij zonder ingewikkelde materie, die het parlement niet zo werd onlangs in de Tweede Kamer gezegd hol derdebolder kan bekijken. Het zal daarom stellig november, zo niet de cember worden, voor de parlemen taire behandeling ervan haar beslag zal hebben gehad. Door nu een voorlopige regeling vooc te stellen, maakt de regering het mogelijk, dat de weduwen- en wczenvcrzekcring op 1 oktober in werking kan treden, hoewel de aan passingswet er op die datum nog niet is. Voor de parlementaire behande ling van deze wet komt de daarvoor gewenste tijd beschikbaar cn daar mede blijkt de regering de bezwaren van de Tweede-Kamercommissie voor ambtenarenzaken e;i pensioenen dus uiteindelijk toch te erkennen. In feite aanvaard Aanvankelijk immers had minister Toxopeus erop aangedrongen, dat de parlementaire behandeling van de aanpassingswet voor 1 oktober achter de rug zou zijn. De voorzitter van de kamercommissie echter, de socia listische afgevaardigde Blom, reken de de Kamer op 14 juli voor, dat dit niet mogelijk was. In feite blijkt de regering nu ook de motie-Burger uit te voeren. dr«-werd immers niet meer of ir. van de regering gevraagd /y /rr.'-Ar, msm dan te zorgen, dat de algemene weduwen- en wezenwet per 1 ok tober in werking zou treden. Overigens werd deze motie op 14 juli door de regeringspartijen ver worpen, omdat zo werd gezegd het verzoek beter aan de Kamer kon worden gedaan, maar dat heeft de regering toch niet weerhouden er ge hoor aan te geven. In de toelichting op het wetsont werp 'tijdelijke regeling' staat, dat de regering ook de aanpassingswet en de AWW na 1 oktober met terugwerken- dekracht in werking zou kunnen la ten treden. Zowel om psychologische als principiële redenen bleek dat ech ter zo niet onmogelijk, dan toch uitermate ongewenst. De tijdelijke regeling zal voorkó men, dat de daarvoor in aanmerking komende pensioenen tijdelijk niet zouden worden aangepast. Het is een eenvoudig ontwerp, dat overeenkomt met de kortingswet voor de AOW en' kan daardoor op een vlotte parlementaire behande ling rekenen. Voor de behandeling van de gecom pliceerde aanpassingswet zal er alle tijd beschikbaar zijn, omdat de tijde lijke regeling van kracht zal zijn tot de definitieve regeling in werking treedt. In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard. voor i rekening van hen die worden geciteerd. De grote Sowjet-tentoonstclling In New Yorks Coliseum is, naar ons werd verteld, georganiseerd met bet doe! een bijdrage te leveren tot beter wederzijds begrip, en om ons iets te laten zien van het Russische leven cn de Russische waarden en van het doen en laten van de Sowjet-mens. Maar hoe meer wü er rondwandel den cn rondkeken, hoe verbijsterder en verwarder wij ons voelden. Het verschil tussen Oost en West werd voor ons, door wat wij zagen, niet kleiner maar groter. Het was een be nauwend gevoel en wij stellen hen die de tentoonstelling hebben opge zet, daar aansprakelijk voor. Wij gingen verder naar de stands" die op 'cultuur' betrekking hadden, in de hoop dat we daar wel enige voor beelden van gemeenschappelijke waarden en gemeenschappelijke maatstaven zouden vinden. Maar juist daar realiseerden wij ons, dat onper soonlijke machines en onpersoonlijke slagzinnen kenmerkend voor de heie tentoonstelling waren. Wij zagen een maquette van de uni versiteit van Moskou, die de grandeur van Rockefeller Centre tracht tc combineren met versierselen zoals men ze op het gebouw van een pro vinciale rechtbank kan vinden. Met een mengsel van medelijden en ongeloof keken wij naar de model- driekamerflat, die even alledaags cn ongezellig was als een tweederangs motel. Eu we bedachten hoe hard miljoenen Sowjctfamilies gewerkt hebben en nog moeten werken voor zij zo'n woning kunnen betrekken. The Reporter (Amerikaans weekblad) van 23 juli 1959. (Van een onzer verslaggevers) Na „Zwei Herzen im Dreiviertel- takt" heeft de Hoofdstadoperette voor het komende seizoen opnieuw een uit allerlei elementen bestaande operette op het programma geno men: „Sissi" ofwel „G'schichten aus dem Wienenvald". Voor dit werk is muziek van Fritz Kreisler en Johann Strauss gebruikt. De hoofdrollen zijn in handen van Fritz Steiner, Otto Aurich, Lizzi Schöffmann, Jan Handeron, Claire dairy, Marga Graf, Louise Maertenp en Herman Valsner, De muzikale leiding berust weer bü Wilhelm Ret tich en de regie bij Otto Aurich. (Van een onzer verslaggevers) De heer Breunese, 'big boss' van De Vierdaagse, heeft bij ons weten nog nimmer over- wél OP een tafel geslapen; in En toen er maandag een dertig maar tot een ommetje van een tien vt wandelaars uit Den Helder vertrok- kilometer over de sluizen. Het Witte huis te wijk aan ken zijn zy en nog een Helders twee- Des te meer waardeerden ze het Zee. tal gestart als'staf', met een donker- strand weer. Barrevoets banjerden ze zijn gepasseerd.' Op het kampeerterrein Langeveld bij Noordwijkerhout zaten donder dagavond de twee directeuren breed- We willen u hiermee maar maken, dat de ene wandeltocht de voj piunjezakken. groene legertent, vier butagasappa- verder zuidwaarts en in Bloemendaai uit ta fantaseren over de Strandzes- nuiaeiyk raten cen kist ]imonade en een auto stond er een bordje op het strand daagse nacht op een tafel in het ge- an(jere niet is. dat die twee jonge bouw De Vereniging te Nij- mannen uit Den Helder die de megen. De organisatoren van strandwandeling naar Hoek van Ho! no. 2. 'Dan zal Je es wat zien. Overal langs de kust worden de kampeer- Een Amsterdamse familie inviteer- terreinen ontruimd als wij komen: -v o ,l*i n r on Jn bnf tin n no „or lilt - dat hen naar een van de zomerhuis jes dirigeerde. deze daar op de koffie. Zo maar. uit hinnmm Vol land op touw. hebben gezet, pioniers Die dertig hadden alleen maar een sympathie voor die tocht, schonken j r?! vnn zijn die niet terugschrikken voor wat pakje met acht boterhammen en een ze ,;aar een zeventig koppen koffie. g 11 aandelen imnmvkatie plastic jas als reisbagage. Die dertig mee!' improvisatie. waren onbezorgd, maar Henny Hors- De een is Henny Horsman, man en zijn vriend ('de directeuren' KIJKSPEL een lange knaap van 22 jaar met een zoais ze al gauw werden genoemd) kruin en een kin vol rossig krullend hebben op de derde bar regenrijke 'Het is zoiets als de Vierdaagse.' :haar, elektromojiteur van beroep; in dag niet geheel zorgeloos meegewan- meenden de mensen, die ze met hun - zijn vrye tj|d een zwerver, in de goede deld. Het was de twee regendag in gele wimpeltjes voorbij zagen komea zin van het woord. successie en ondanks het plastic had Maar dat was er wel ver naast. De De ander heet Hans Kroon- niemand meer een droge vezel aan strandwandelaars zijn er niet op uit stuiver, 24 jaar, bankwerker. In de het lijf. De natte tenten waren niet gegaan om te marsen. Ze dalven 1 jongerenorganisatie 'Ruimte' hebben meer waterdicht. maar wat. Ze nemen af en toe een ze elkaar leren kennen en samen duik in zee. Ze gaan soms een uurtje 'hebben ze het plan ontworpen voor Een politieman te Wijk aan nee met de mg jn de zon zitten. I een zesdaagse trektocht langs het begreep de moeilijkheid en hij wond wie voorziciltig poist 0f het mis- strand. een noodbivak: een vakantiedag- schien niet eentonig is, wordt ge- Een buurman Jurjen Nauta, vond ^hool* Op matrassen en luchtbedden hoond. 'het een leuk idee. Hij wilde wel de hebben de deelnemers^ er kunnen 'Eike stap is een avontuur, meneer, ■vrachtauto rijden, waarmee ze de slapen. De HH organisatoren zeil een krab of een steen of een schelp,' tenten en de keukeninventaris van de namen wei genoegen met een taiel. prijst er een. en een ander vindt: -ene bad(pleister)plaats naar de vol- Gisteren, hadden ze een nieuwe 'Het is één lang kijkspel, want tk 'gende zouden brengen. Zijn vrouw hindernis: het Noord zeekanaal bij geloof dat we. voordat we in Den zou wel koken. IJmuiden. Het dwong hen dan toch Hoek zijn, wel een miljoen mensen (Van een onzer verslaggevers) De 22-jarige motorrijder H. P. Güsberts uit Gróesbeek is vanoch tend omstreeks acht uur op rijksweg 15 by Gorkum dodelijk verongelukt. Hij was aan de rechterzijde gaan rijden van een truck met oplegger die rechtsaf wilde slaan en kwam onder de achterwielen van de oplegger te recht. De motorrijder had geen rijbe wijs.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2