on Winterprogram vermeldt schilder-en fotogroep IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN Goed spel in aardige Amerikaanse komedie m DIT JAAR HALF MILJOEN VOL? opening: 2.250.000 bezoekers Schooljeugd koopt in vakantiemaand 8660 kaarten van kwartje Strenge woorden voor baldadige jeugd Dronken in auto - aantal vermindert niet Ook publiek zou nog waakzamer moeten zijn WILSO bedden Meer dan 200 bejaarden op reis C. L. de Zwart overleden Canadees tegen lichtmast Tewaterlating droogdok Mooie piaafjes Cynisch Wat zij vingen PLATE Predikbeurten mm Pap over de straat Eiigelsman onder bromfietsen G. Bloemendaal gestorven A. J. v. cl. Houwen overleden Wisselkoersen In zee verdronken Doktersdiensten Visafsiag HET VRIJE VOLK ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1959 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Een enthousiast en optimistisch 'Jonge Strijd' gaat in sep tember starten met een goed gevuld winterprogramma, dat als nieuwe punten onder meer een foto- en een schildergroep ver meldt. Bestuur en jeugdleiders hebben gisteravond in het Volks gebouw de toekomstplannen uiteengezet. De 'NW-jeugdorganisatie 'Jonge Strijd' bloeit in Schiedam als nooit tevoren. Was men sinds de oprichting van de lande lijke bond (precies tien jaar geleden) ook hier al steeds bezig met een dergelijke jongerenorganisatie pas nadat men drie jaar geleden de opzet wijzigde en meer overliet aan het eigen initiatief van de leden zijn deze pogingen geslaagd. rugklachten uitgesloten Clubwerk (Van onze filmredactle) „Houseboat" ('n Droomschip van 'n woonschip) is ondanks de afschuwelijke Nederlandse titel een aardige en goed doordachte Amerikaanse komedie. Er wordt op een prettige manier in ver teld over min of meer dagelijkse moeilijkheden en er wordt goed in gespeeld. Gary Grant is als Tom Winters de vader van drie lastige kin deren. Hun moeder (het echtpaar was reeds uit elkaar) is ge storven en nu wil de vader voor hen zorgen. De kinderen werken bepiaald niet mee. Zij zouden liever bij tante Carolyn blijven. (Van een onzer verslaggevers) Sinds 11 januari 1955, de dag waarop het Kolpabad in Vlaar dingen werd geopend, hebben 2.250.000 mensen het bad bezocht. Gisteren passeerde de twee-en-een-kwart-miljoenste. Wie dat precies geweest is, is niet uitgezocht. „Je kan ten slotte 'niét bij iedere kwart miljoen feestelijk stilstaan." Dit jaar (1959 'tot gisteren dus) werden 356.654 bezoekers ge registreerd. Dat wil zeggen, dat de kans groot is, dat het half miljoen bezoekers in 1959 zal worden geboekt. De grote vraag blijft of het jaar 1955 met 580.139 bezoekers als recordjaar naar de tweede plaats wordt verwezen. Zivemlessen Diefstallen OVERTREKKEN MEUBELREPARATIE te komen vertellen. Sjef Hendriks zal het leggen van mozaïeken de monstreren en Jan Wolffers gaat de handenarbeidgroep Instrueren over het vervaardigen van maskers. Jonge Strijd heeft echter nog enige wensen over: men zou graag de be schikking hebben over een eigen, vast clublokaal, waar de leden altijd terecht kunnen. Verder voelt vooral de heer Scheve er veel voor om het pottenbakken te gaan Invoeren als onderdeel van de handenarbeid. En, als Jonge Strijd blijft groeien en bloeien, zoals nu het geval is, ziet het er naar uit, dat ook die verlan gens in de toekomst wel in vervul ling zuilen gaan. Advertentie I.M. goede HERENKLEDING V HOOGSTRAAT Cl SCHIEDAM 'PUTSELAAN 32—31 BOTTERDAM Hervormde Gemeente: Grote Kerk, 10 uur: ds. Chr. J. Gall, 's-Graven- hage: 5 uur: prof. dr. W, C. van Unnik, Bilthoven. 'Bethelkerk, 10 uur: ds. G. van Noordennen, Berkel; 7 uur: ds. J. van Noort, Vlaardingen. Opstandingskerk, 10 uur: ds. D. J.Spaling; 7 uur: ds. J. G. Jansen. Vredeskerk, 9 en 10.45 uur: dr. L. J; Cazemler; 7 uur: ds. G. Caze- mier, Spijkenisse. Oud-katholieke kerk, 10 uur: Hei ligingssamenkomst; 12.15 uur: zon dagsschool; 19.30 uur; Verlossings samenkomst. Advertentie I.M. BROERSVEST 64 - SCHIEDAM De reisvereniging Vriendenkring van de Algemene Bond van Ouden van Dagen heeft voor dinsdag 25 augustus een dagtocht uitgeschreven, waarvoor de belangstelling bijzonder groot is. Met vijf touringcars van het reis- bureau De Vrije Wereld gaan de Schiedamse bejaarden naar Noord- Hollend en Utrecht, waar ze fraaie plekjes zullen bezoeken. Dinsdagmor gen om acht uur vertrekken 220' le den van de bond. van hun vereni gingslokaal bj) het Blauwe Huis In de Lange Nieuwstraat. De rit gaat via Noofdwijk naar Bloemendaal. In het park Groenen- daal in Heemstede zal de voorzitter van de landelijke bond de gast zijn van de Schiedamse bejaarden. Verder reist men naar Bakkum en Egmond-Binnen, waar gepauzeerd wordt ia de uitspanning Duin- vermaak, naar Alkmaar. Edam, Vo- lcndam en ten slotte Amsterdam. Na het diner gaat de tocht via Hilver sum, Soestdijk, Utrecht en Botter dam terug naar Schiedam. De be jaarden zullen daar omstreeks acht uur arriveren. (Van een onzer verslaggevers) Gisteren is in zijn woning in het flatgebouw voor bejaarden te Vlaar dingen overleden de heer C. L. de Zwart, die vooral in de socialistische beweging van vóór de Tweede We reldoorlog een vooraanstaande rol heeft gespeeld. De heer De Zwart is tachtig jaar oud geworden. Hij was in 1904 een van de oprichters van de afdeling Vlaardingen van de SDAJP. Jarenlang mm vervulde hij in het "SM bestuur van deze afdeling de functie van penningmees ter. Als gevolg van •deze bemoeiingen kwam hij ook in de Vlaardingse Be- stuurdersbond te recht. Mede-oprich ter was de heer De Zwart ook van de afdeling Vlaardin gen van de Bond van Gemeentewerklieden. Hij was in Schiedam geboren maar kwam reeds op jeugdige leeftijd naar Vlaardin gen, waar hij dienst nam bij de Vlaardingse Waterleiding Maat schappij, die later door de gemeente is overgenomen. De laatste jaren ging de gezond heidstoestand van de heer De Zwart sterk achteruit. Vorig jaar heeft hij te midden van zijn familie nog het 55-jarig huwelijksfeest gevierd. 'Jonge Strijd» telt nu in Schiedam ongeveer 250 leden, een ongekend hoog aantal. En met die groei gaat natuurlijk uitbreiding van de werk zaamheden en plannen gepaard. Omdat men ook de Schiedamse groep enigszins wil betrekken bij de viering van het tweede lustrumfeest van de landelijke bond, wordt er op zaterdag 5 september in Musis Sa crum een grote feestavond georgani seerd. Liet men enige maanden geleden de Dutch Swing College Band naar Schiedam komen, ditmaal treedt het orkest Guyana op, dat bestaat uit Surinaamse studenten in Ne derland, die de authentieke mu ziek van hun land uitvoeren. Hun optreden vindt plaats onder auspi ciën van de Stichting voor Cultu rele Samenwerking. Verder kan men The Tockin' Sen sation Boys en de Nederlandse Elvis Presley horen. De kaartverkoop be gint vandaag (bij de heren C. D. Scheve, Fabriplein 5a en J. J. Weert- man, Abbenbroeksestraat 18 en by de VW, Plantage). Ongeveer zestig leden van 'Jonge Strijd' vormen een vaste kern. Zij ontbreken op geen enkele bijeen komst en vooral de instuiven op zon dagavond in het Volksgebouw trek ken veel belangstellende jongelui. Daar wordt gepraat, gedanst en ge pingpongd. Ook het clubwerk ontplooit zich echter. Op de eerste maandag in september gaat de handenarbcidclub weer draaien. Donderdags komt de fotogroep b(j elkaar en zaterdags middags beoefenen de Jonge Strijders de judosport. Dit jaar zal daarbij viermaal de Koreaanse vijfde dan Choi-In-Do de training leiden. Op de tentoonstelling Werk onzer handen zijn - bovendien contacten gelegd met verschillende standhou ders, die de jongens enmeisjes van advies willen dienen, bij "de beoefe ning van hun liefhebberijen. De heer Bosch bijvoorbeeldtoonde zich be reid om iets over linoleumsnywerk In een vrijgezeUenfiat te Washing ton met drie kinderen wonen blijkt ook al niet gemakkelijk. En vooral het jongste jongetje weigert zich te schikken. Hij bederft een concert bezoek met zijn mondharmonika en loopt weg. Tegelijk loopt de volwassen doch ter van een beroemde Italiaanse diri gent weg. Zij heeft genoeg van haar vaders strengheid en van de vele sociale verplichtingen en gaat uit om te genieten Het Jongetje en z(j tref fen elkaar op de kermis. Het meisje (Sophia Loren) brengt het jongetje ten slotte naar huis. Zij is wat vuil geworden en wordt door Cary Grant aangezien voor een straatmeid. Maar goed: ze komt by hem in dienst als kindermeisje. Het gezin zal naar een zomerhuis trekken, maar bet zomerhuis verongelukt. Dan gaan zij een totaal vervallen woonschip bewonen en in die entourage gebeurt wat men ai had kunnen voorspellen. De kinderen verzoenen zich met hun vader en deze trouwt het kinder meisje. De geschiedenis Is goed verteld en bevat vele treffende details. Het aardigst is eigenlijk het spel van het jongste jongetje, dat overal harmo- nlka loopt te spelen, omdat hy meent de mensen en de wereld te haten, Cary Grant is een sympathieke ac teur. Sophia Loren heeft zich tot een prettige actrice ontwikkeld. In Passage. Sophia Loren en Cary Grant zijn prettige acteurs in „House boat". Op de B.K.-laan in Schiedam is gistermorgen een 27-jarige Canadese automobilist met hoge snelheid tegen een boom en een lichtmast gereden. Hij verkeerde vermoedelijk onder de invloed van sterke drank. Hjj had geen geldig rijbewijs. De auto werd totaal vernield en is met een takelwagen naar het politiebu reau gebracht. De Canadees is aan gehouden. zoals het uit de grond rukken van banken in plantsoen enz. Tenslotte Zes kratten met flessen pap vieler vanmorgen in Schiedam van een vrachtauto, bestuurd door de Rotter dammer j. j. p. De zijklep van de laadbak was losgeschoten en 66 liter Pap raakte verspreid over de Rotter- damsedijk. In het Beafrixpark zijn twee jongens verwijderd wegens het vissen zonder vergunning. zaterdag Bioscopen: MONOPOLE: Het kamp op het bloed- elland, l en 0.15 uur: Rusty en de vluchteling, 2 en 3.30 uur. PASSAGE: Houseboat, 2 en 8.15 uur. Apotheek: A. Gouka, Hoogstraat 29. Tentoonstellingen; STEDELIJK MUSEUM: Stoute' kin deren. zoete kinderen, 1022 uur. Diversen: ■HTLIANAPARK: concert OBK, 8.30 u. ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: Het kamp op het bioed- riland. 7 en 9.15 uur: Rusty en de vluchteling, 2 en 3.30 uur. PASSAGE: Houseboat, 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen 'STEDELIJK MUSEUM: Stoute kin deren, zoete kinderen. 105 uur. Deze mededelingen heeft de heer J. Traas, bedrijfsleider van het Kolpa bad, ons gisteren verstrekt toen we informeerden naar de stand van zaken na de uitzonderlijk fraaie zomermaanden, die tot nu toe zijn verstreken. Het hoge bezoekcijfer van dit jaar is te danken aan het fraaie weer, dat sinds de opening van het buitenbad in mei. troef is geweest. Niet minder dan 226.000 mensen kwamen in 316 maand een duik nemen in het blau we water van het buitenbad. De maand juli spant van de 1959- maanden tot nu toe de kroon. Juli 1959 betekende namelijk voor het Kolpabad een bezoekerscijfer van 88.821. Vorig jaar was dit cijfer 61.730. Op 8 en 9 juli werden topcijfefs geboekt5376 en 5933 bezoekers. De recorddag 23 augustus 1955 met 7564 bezoekers kwam echter niet in ge vaar! Het daggemiddelde van dit jaar is tot nu toe 2865 en dat is heel wat meer dan over het vorige jaar. Toen was dit gemiddelde 1991 groot." Niet alleen de belangstelling van de zwemmende en zonnebadende be zoekers in het Kolpabad is groot. De zesjarige Arnold v, 2. van de Vlaardlngerdijk viel by de Maasbou levard in Schiedam met een wan delwagentje van een stenen stoepje. Hij kreeg een bloedende hoofdwond en werd verbonden doorde GG en GD. Hy wilde niet in de ziekenauto en ging met zijn grootvader naar huis. Ook voor de zwemlessen bestaat bij zonder vee) belangstelling.' Er be staat een wachtlijst met daarop niet minder dan 350 tot 400 namen van mensen, die zwemlessen willen ne men. Dat er buiten de schoollessen altyd a! veel animo voor de zwem lessen bestond in het verleden blijkt uit het feit, dat in totaai niet minder dan 117.185 lessen werden gegeven. Hieruit kwamen 7212 zwemdiploma's te voorschijn. De invoering van de kinderlegiti- matiekaarten gedurende de vakan- tietijd is dit jaar een groot .succes geweest. De schoolkinderen uit Vlaardingen kochten 8660 kaarten van een kwartje. Gisteren, de laat ste dag waarop de legitimatiebewy- zen nog geldig waren, werd een re cord geboekt: 931 kinderen kwamen met evenzoveel kwartjes. Het was gisteren dan ook wel erg warm en alle vakanties zyn nu bijna op, zodat ieder weer tri. Vlaardingen was. Bijna tien percent van het totaal aantal bezoekers heeft dus van de reductievoordelen genoten, zo lieeft de heer Traas uitgerekend en hy vond, dat de reductiekaarten daar mee het bestaansrecht hadden ver worven. Het drukke bezoek op de wanne dagen heeft ook minder prettige ge volgen, Weliswaar bleven ernstige ongelukken uit, maar vrij veel dief- (Van een onzer verslaggevers) Gisteren heeft de kinderpolitie tien jongens van 15 tot 21 jaar oud voor de kinderrechter gebracht. Het waren de belhamels van een groep van ongeveer dertig jongelui, die in de avond van woensdag 5 augustus op het Heemraadsplein een rel hadden gemaakt. Zij hadden allerlei baldadigheden r hadden zij verzet "gepleegd tegen de uitgehaald en vernielingen aangericht politie en een bus van de RET met stenen en klei bekogeld. Dat ging zo stevig toe dat de passagiers dekking moesten moeken Een kind van vier jaar in de bus kreeg daarbij scher ven van een ruit over zich heen. De rechter heeft de jongelui, die ruim veertien dagen in voorarrest hebben gezeten, met grote ernst toe gesproken. Omdat de verdachten merendeels minderjarig zijn, hebben ook hun ouders de gang naar de Noordsingel moeten maken. De uitspraak in deze zaak is op geschort tot februari met het doel het gedrag van de verdachten tot die datum nog eens na te gaan. Zoals de zaken aanvankelijk stonden, was er een ernstige kans, dat zij tot vrij heidsstraffen zouden worden veroor deeld, d.w.z. voor de minderjarigen tuchtschool en voor de anderen ge vangenisstraf. Het is voor hen te ho pen, dat hun gedrag in de komende maanden van die aard is, dat het vonnis wat milder uitvalt. Men kan erop rekenen, dat ge welddadigheden als deze door politie en Justitie met de meeste gestreng heid zullen worden aangepakt. (Van een onzer verslaggevers) B(j Verolme Verenigde Scheeps werven N.V. op Rozenburg zai op vrydag 28 augustus 's middags om kwart over vier het droogdok Prin ses Margriet te water worden gela ten. Het dok kan schepen opnemen met draagvermogens tot 25,000 ton. stallen werden geregistreerd. Uit kle ren van zwemmers werd veel ge roofd. Als oorzaak van vele diefstallen gaf de heer Traas aan, dat vele men sen hun kleren en andere eigendom men achteloos laten liggen als ze gaan zwemmen. Er wordt deze dagen scherper dan anders gepatrouilleerd, want men vermoedt, dat er bezoekers rondlo pen, die er speciaal op uit zijn te kapen wat van hun gading is, De vemieuwingiwerkzaamheden aan het dak van het Kolpabad zijn nu begonnen. Zoals men zich zal her inneren, heeft de gemeenteraad on langs een krediet verstrekt voor de revisie van het dak, dat als gevolg vah een foutief ventilatie-systeem over grote oppervlakten verrot bleek. Een beweegbaar daksegment met zeil doek overspannen, wordt- nu door de aannemer Woudenberg gebruikt om het dak te repareren. Door dit sy steem is men ih staat om onder alle weersomstandigheden door te wer ken. lijk produkt van cynische zake lijkheid. Tot en met maandag in Mono- pole. Frank Harris is in zijn tijd (1856— 1931) een. beroemd man geweest. Hij was een avonturier, ook in de geest, en zyn boeken wekten, schandaal. In 1930 publiceerde hij zijn herin neringen aan de tijd, dat hij cowboy was en onder regie van Delmer Da ves is daar nu een film van gemaakt: „Cowboy" gebeten. Frank, een jonge hotelklerk, Wil met een groot veekoper, Reece, mee naar Mexico, ter wille van het avon tuur en om een mooi meisje terug te zien. Het leven van de cowboy blijkt hard. En de humane moraal van Frank Harris blijkt op deze mannen niet te passen Onder leiding van Reece leert hü echter. Hij leert te goed. Hy moet ten slotte nog be- grypen, dat er verschil is tussen een harde man en een ellendeling. De film bestaat uit vele mooie plaatjes en enkele goede scènes, maar is langzaam en niet verrassend ge noeg. Glenn Ford speelt op de vah hem bekende manier de rol van Reece. Van dinsdag t.e.m. donderdag In M o n o p o 1 e. Zaterdag- en zondagmiddag' ver toont M o n o p o 1 e „Rusty en de vluchteling". Afgrijseiyke oorlogssensatie biedt „Het kamp op het Btoedeiland", dat uitvoerig vertelt over een sadistische Japanse kampleiding, die krygsge- vangenen aanhoudend martelt. Aangezien het kamp op een eiland ligt en de commandant gedreigd heeft de mannen en vrouwen en kinderen allen te vermoorden, indien Japan de oorlog zou verliezen, moet men heel moedig en voorzichtig zyn. Hoewel de film .natuurlijk voor geeft üe waarheid te vertellen en de deugd te dienen, is het niets dan een onsmakelijk en verwerpe- De 22-jarige Engelse zeeman E. B. stak gistermiddag plotseling het ry- wielpad van de Vlaardlngerdijk in Schiedam over. Hy werd daarby aan gereden door twee bromfietsers, de zeventienjarige V. en de even oudé K. De voetganger brak het linkeronder- been en is per GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) Op 94-jarige-leeftijd is in Vlaar dingen overleden de heer G, Bloe mendaal, oprichter en directeur van de nu rond een halve eeuw bestaan de N.V. Onderling Grondbezit te Vlaardingen, De heer Bloemendaal was 'verder oud-secretaris en ere-lid van de gymnastiekvereniging Leoni- öasDovldo, oud-secretaris van de afdeling Vlaardingen van de Libera le Kiesvereniging, bestuurslid van de Nutsbewaarschool en secretaris van de Vlaardingse Verhuurders Vereni ging. (Van een onzer verslaggevers) In Vlaardingen is donderdag op 54-jarlge leeftijd overleden de heer A, J. van der Houwen, onder meer tweede voorzitter van de Stich ting Vlaardingse Bejaardenzorg en diaken var» de Nederlands Hervorm de Diakonlc te Vlaardingen, De heer Van der Houwen, samen met de enkele weken geleden over leden Jac. den Boer, mede-oprichter van de N.V. den Boer en Van der Kouwens Luxe Broodbakker!), orga niseerde onder meer de bustochten van de stichting Bejaardenzorg. Hy was reeds enige tijd ernstig ziek. Vangstberichten van zaterdagmor gen: VI. 56 35 kantjes, thuisvarend; VI, 89 weinig: VI. 97 30 kantjes; VI. 112 12 kantjes, thuisvarend; VI. 115 200 kantjes gisteren; VI. 121 150 kantjes; VI. 131 50 kantjes; VI. 132 15 kantjes; VI 142 270 kantjes giste ren; VI. 172 20 kantjes; VI. 190 100 kantjes; VI. 197 25 kantjes; VI. 199 200 kantjes gisteren; VI. 203 2 kantjes; VI. 208, 24 kantjes; VI. 216 2 kantjes. Prijzen van hedenmorgen: Vleet haring klein f 35,40 tot 37.60; groot 37.60 tot 38,20; Steurha- ring: 21,40 tot 24,70. 21 augustus binnen de VI. 14, schipper Cor Verbaan, 38 last. 22 augustus vertrokken, per „trawl- visserij de VI. 114, schipper J. Spaans. 21 AUGUSTUS Engels pond 10.615-10,62i Amerik. dollar 3,77{-J3,78,% Franse frank 77,071—77,174 Belgische frank 7,567,564 Zwitserse frank87,5987,64 Zweedse kroon 73,04ï73,094 Duitse mark 90,33690,386 Deense kroon54,81654,861 Noorse kroon 53,04»53,091 Canada 3,9613,97 Italiaanse lire 60,91160,961 Oostenrykse schilling 14,65i14,66i Advertentie I.M. De Jordaanse regering zal te Jeruzalem een paleis en een rege ringsgebouw laten bouwen om aan te geven, dat zy het Jordaanse deel van deze stad als tweede hoofdstad van het land beschouwt, waar zy in de toekomst regelmatig bijeen zai komen. van stoelen, clubs, nieuwste stalen. Prijsopgave vooruit. Ook voor GROTE MARKT 19-21 (t.O. stBdb.). TELEFOON 67762 - SCHIEDAM Vrijdagmiddag" om vier uur is in de zee bij het dorp Noordwelle op Schou- wen-Duivelind de 35-jarige K. Knol uit Hardenberg bij het zwemmen ver dronken. De heer Knol die de zwem kunst heel goed machtig was, heeft vermoedelijk kramp gekregen. Er stond hoegenaamd geen stroom. Te gen half acht spoelde het lijk op het strand bij Noordwelle aan. In Schiedam zullen de volgende artsen dit weekeinde dienst hebben: J. van der Veer, Ruys de Beeren- Iroucklaan 16, tel. 69873; H. J. Ormel, Singel 76, tel, 68950; G. Ormel, Schoolstraat 5, tel. 64244. Apotheek: F. H, Backer, Liduinastraat 58. W. ROTTERDAM Visafsiag. De prij zen: Schol midd 36—39, id klein 25— 27, Schelvis midd 3543, Kabeljauw klein 14.18; Makreel 23—25, Zeeha nen klein 20—24, wyting 20—24, Ha ring verse 25—28 p kist; Spiering 5055 p kg. (Van een onzer verslaggevers) keersfout of een ongelukkige samen- om een zaak gaat waarin wij niet Op dezelfde zitting diende de on- Hefc aantal travallen van aiifn- I0^ '(an omstandigheden Het on- rechtstreeks zyn betrokken. Dat is begrijpelijke zaak tegen een monteur „ü'iio j gevallen van auto geluk biyft aan nog ellendig genoeg, een tot op zekere hoogte sympathieke uit Waddinxveen, die twee Goudse rijders die dronken achter het Maar als deze man inderdaad bene- eigenschap, maar deze schroomval- agenten had willen beletten een af stuur zitten, vermindert niet', zei veld was (zo'n verdenking berust in ligheid ls in elk geval misplaatst restant op te brengen, de officier van Justitie vrijdag- de regel niet op losse gronden), zijn wanneer het om dronken weggebrui- morgen ter zitting van de Rotter- "l626 Aderen het slachtoffer gewor- kers gaat. Misschien is dat ook een vader- non uaD 1 PTv\ onri h»\o n Va (vn onv» aav f~L aUi U-l 1 We traven den vaö }emancS' die A®*1 in een voor Gelukkig wordt de politie, wat dit landse eigenschap: partij kiezen'voor er ons op dat moment geen re- levensgevaarlijke staat heeft betjeft^wel vrij,„vaa^,«e«p£..zü het de zwakste en bij een „overbrenging" damse politierechter. kenschap van, hoe alarmerend deze korte en zakelijke medede ling in wezen is. Artikel 26 komt tegenwoordig immers op elke rol vele malen voor. Het is geen nieuws mee; het wordt vervelend. Verreweg de meeste van die zaak jes lijken op elkaar als twee druppels alcohol. Maar dan staat er 's avonds weer eens een bericht in de krant over een autobestuurder, die een verkeerde manoeuvre maakt en twee kleine nog niet zo vaak als wenselijk is. dus tegen de politie, ook al weet men niet wat de arrestant op zijn kerf- - j stok heeft. f „Hij pakte me bij de arm en zei; f ..Laat die man naar huls gaanl" vertelde een der agenten. „Ik legde hem uit, dat die meneer naar a het bureau moest omdat hy ervan werd verdacht, een auto te hebben bestuurd terwfj] hij aangeschoten f was. Maar zelfs na drie waarsehu- f wingen bleef hy ons hinderen. 4 Toen werd ik het zat". Deze Waddinxveense monteur staat Is het niet afschuwelijk, dat uw De chauffeur uit Nieuwerkerk aan kinderen aanrijdt. Een jongetje sterft Wnd (of uw man, of uw vrouw) kan den IJssel, die vrijdagmorgen wegens gunstig bekend; hij had een blanco tydens het vervoer naar het zieken- worden verminkt of gedood, omdat overtreding van artikel 25 tot zes strafregister; hy kende die autobe- huis; een meisje is zwaar gewond. er hag tal vaJ autoryders, mo- weken gevangenisstraf en een jaar stuurder helemaal niet; hü wist nu De autobestuurder (niets gemerkt en torrijders en oromxietsers op de weg ontzegging van de rybevoegdheid is dank zij de (geheel onverplichte) Tn- doorgereden) wordt gearresteerd; zun, die liever zichzelf en anderen in veroordeeld, was in Gouda aange- formatie, dat het om eer, bihonder men verdenkt hem ervan dat hü on- gevaar brengen dan hun borreltje of houden nadat iemand, die hem op de gevaarlijk en ergerlijk verkeersmis. der de invloed van alcohol ver- hun bierte te laten staan? rijksweg Rotterdam—Gouda sünge- drijf ging, en toch probeerde hii de kCCrdG TPTlri hfld 9!if»n riirlmn rlo r>rtHfia hoJ 4.a 'uj had zien rijden, de politie had Arrestant te bevrijden Het schynt kenmerkend te zyn voor gewaarschuwd. (Zeven biertjes, zei Het vonnis was veertien dagen ge- TH7^.11: —Lv I-cl Voor de ouders va», die kinderen het Nederlandse volkskarakter, dat hy zelf. Geen bier, maar tien tot'vilt- vangenisstraf Wellichtheeft hnk en voor hem moet men hopen, dat wy er nie^spoedig^toe komen iemand tien glazen cognac, volgens een café- 's avonds dat bericht uit Krimuen ----- - - Nan TTaaM hier alleen sprake is van een ver- bij de politie aan te brengen, als het houder) aan den IJssel gelezen.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1