Eerste trein denderde langs gesloten bomen Veel belangstelling bij opening nieuwe overweg Schiedamse postduiven profiteerden van weer Honkbaltitel voor SVV-junioren Theo Sijdioff snelste sprinter in Schiedam Struielingen bij Jazz Sociëteit Burgerlijke m 69 cf. Serie van vijf concerten RPIiO voor Toonkunst Voorzieningen Wilton-flats 6Ruimte gaat volksdansen EHBO-cursus Rocle Kruis van start Kinderen en hun honden op televisie A.J. Vredebregt overleden Gemeente leent ruim zeven ton Pupillenvoetbal start met 500 spelertjes Coureur-ploeg had veel pech Opheldering in veel inbraken Licht ongeval 1.39 1.29 Eerste prijs voor Wan del vrienden J. J. Reynart leider van KVP-fractie Havenmeester Van Reenen met pensioen Minderjarige broers stalen bromfiets voor joy-riding Klaverjassen Botsing op rijksweg bij Rodegraven Wisselkoersen iSOHSEöAMSFi J ZUURTJES het VRIJE VOLK DINSDAG 8 SEPTEMBER 1959 PAGINA 5 vóórdeel-tips a *.300gr. m Cl. Sinds tien jaar (Van onze honkbalmedewerker) De honkbaljunioren van SVV hebben in het afgelopen week eind als kampioen van het rayon Rotterdam de andere rayon kampioenen van Nederland ontmoet in een toernooi op de ter reinen van 'Schiedam' in Harga. De deelnemende ploegen waren HCK, Haarlem, Ajax. Am sterdam, Elinkwijk, Utrecht, Celeritas, Den Haag en SVV. Dit jaar kwam de beste ploeg niet, zoals gebruikelijk, uit Haarlem of Amsterdam, maar van de Havendijk: SVV won de beker met ere. De Schiedammers versloegen alle tegenstanders met dubbele cij fers en toonden zich veruit het beste team, aan slag zowel als in het veld. De Schiedamse lopers wisten 51 maai over de thuisplaat te komen en stonden slechts vier tegenstanders toe een punt te scoren. Zangeres rGeetje Kauffeld zat zondagavond zenuwachtig aan het tafeltje van de toiletjuffrouw in de Amsterdamse Cara- mella-club aan het Leidseplein. Ze schreef teksten van Ame rikaanse songs over uit een dik schrift op een briefje, maar die bezigheid was het niet die haar nerveus maakte. Oorzaak van haar opwinding waren jazzklanken, die uit de zaal tot haar doordrongen via een met (jong) publiek volgepakte, open deur én de wetenschap dat zij niet zou kunnen optreden met het orkest dat daarbinnen de eerste avond van de Amsterdamse Jazz Sociëteit losblies. Er waren strubbelingen bij de start. Goedkoop 3® (Van een onzer verslaggevers) De bel rinkelde, het rode licht ging aan, spoorwegmannen, politieagenten en belangstellenden verlieten gehaast de over weg: 27 seconden later denderde de trein uit Vlaardingen voor bij. Even klonk er gejuich, de bomen gingen omhoog en de eer ste Schiedamse jongetjes schoten de rails over op hun fietsen. Een groot aantal inwoners van Nieuwland waren naar de Nieuwe Damiaan gewandeld om van de opening van de overweg vooral voor deze stadswijk een belangrijk gebeuren getuige te zijn. Ook ir. Schipper van de plantsoenendienst, ir. Moesker van gemeentewerken en stationschef De Zoet waren naar de Nieuwe Damiaan gekomen. Eerder was het rode knipperlicht op de oude overgang aan. de Schie- damseweg- buiten werking gesteld. En even nadat de nieuwe overgang was geopend, werd de oude afge sloten. Terwijl daar aan de Nieuwe Dam iaan de belangstellenden min of meer gespannen de ingebruikneming van de beveiligingsinstallatie en daarmee de opening van de overweg afwachtten, deelde een spoorwegbe ambte handig foldertjes rond, waar- In wordt gewezen op de eisen, die de beveiliging ook aan de weggebruikers stelt. Advertentie I.M. Mager RUNDGEHAKT AA «1 500 gr. 33 Clï LAMSCAKBONADE 500 gr. Mager doorregen VARKENSLAPJES 500 gr. Verse UIERBOORD heel kilo Héle PALINGWORST mm IJ kent toch onze adressen RUBENSPLEIN 10 LANGE KERKSTRAAT 16 Het Rotterdams Philharmonisch Orkest geeft in het komende seizoen voor de afdeling Schiedam van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst een serie van vijf concer ten in het Passage-theater. De concerten vinden plaats op de donderdagen 22 oktober, 10 decem ber, 14 januari, 4 februari en 3 maart. Als solisten treden achtereenvolgens op de violist Fredell Lack. Shura Ciierkassky, piano. Salvatore Ac- cardo, viool. Voor het derde concert zal de solist nader bekend worden gemaakt en 3 maart ten «slotte treedt Hans Henkemans als solist op Men kan zich als lid van Toon kunst aanmelden by notaris Blaisse 'tel. 68116), bij een van de andere bestuursleden of door storting van de contributie op postrekening 247454 van Toonkunst in Schiedam. Het lid maatschap geeft recht op voorrang by de plaatsbespreking. Het systeem van de halve bomen wordt sinds tien jaar op allerlei pun ten in Nederland toegepast, aan vankelijk voornamelijk op heel rus tige wegen, de laatste tijd echter meer en meer op de drukste punten en zelfs midden in de bebouwde kom. Volgens ir. G. Verheul van NS, die de leiding heeft gehad over het werk aan de overweg, zal dit systeem in de toekomst wel op alle overwegen in ons land worden gebruikt. Het is namelijk een bijzonder vei lig systeem, ook al omdat by even tuele storing altijd de bomen auto matisch dalen. De eerste week zullen een politie agent en een man van de spoorwegen toezicht houden btf de overgang en het verkeer in goede banen leiden. Bovendien worden in deze pe riode, terwyl de bomen gesloten zijn steeds de NS-folders uitge deeld, die een duidelijk beeld geven van de gemakken van dit beveili gingssysteem, maar ook van de gevaren, als men er niet strikt aan gehoorzaamt. (Van een onzer verslaggevers) Schiedams gemeenteraad heeft in dertijd een krediet van 35.450 be schikbaar gesteld om de 93 woningen, 7 winkels en 12 garages, die de Stich ting Pensioenfonds Wilton-Fijcnoord laat bouwen nabij de Burgemeester Honnerlage Gretelaan te kunnen aansluiten op het gas-, waterleiding en elektriciteitsnet. Dit bedrag was bestemd om de helft van de kosten hiervan te dek ken. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor om ter uitvoe ring van het volledige werk nogmaals een krediet van 35.450 te voteren. Ir. Bart Wilton heeft inmiddels zaterdag de eerste sleutel uitgereikt van een rij van 31 flats aan het echt paar P. de Pijper-Rozendaal. De wandelsportvereniging Wande! - vrienden heeft met veel succes deel genomen aan de wandeltocht, uitge schreven door de Vlaardmgse Folitie- sportvereniging. De Wandelvrienden kwamen met drie groepen uit en be haalden de eerste prijs. De seniorenploeg neemt zondag deel aan een wandeltocht, die is uit geschreven door de kring Amsterdam. De wandelaars vertrekken om half negen per bus vanaf het postkan toor in Schiedam. 'Van een onzer vers'aggevers) Het jeugdcentrum Ruimte is zijn werk zaterdagavond weer begonnen met een dansavond in Ons Gebouw. Verder gaat donderdag 10 september om half acht in hetzelfde gebouw een volksdansclub van start. De be hoefte aan een dergelijke club is tn Schiedam groot gebleken. Inlichtin gen verstrekt Marius Korper, Car- tesiusstraat 18b in Schiedam. DINSDAG Bioscopen: MONOFOLE: De twee wezen. 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: De naakte Ma ja. 2 en 8,15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Stoute kin deren, zoete kinderen, 105 uur. Apotheek: Hembrandt-Apoth., Bembrandtlaan 5 Diversen: VOLKSGEBOUW: vergadering PvdA, 3 uur. plantage PODIUM: concert door de muziekver. Gusto, 8 uur. WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: De twee wezen, 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: De naakte Maja. 2 en 3.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Stoute kin deren, zoete kinderen, 105 uur. Apotheek: Hembrandt-Apoth., Rembrandtlaan 5. Diversen: ttft. vvibaUTFLEIN: mars van de ubr. gytnnastiekver. DOK door Nieuwland en Schiedarn-west. SAD GROENOORD: zwemfeest kleu ters. Ook de Schiedamse postduiven hebben het afgelopen weekeinde geprofiteerd van het mooie we.er. De Ned. Bond van Zaterdagvlie gers zond de duiven naar Roer mond (137 km). Door de vereni ging „De Snelvliegers" werden 36 duiven meegegeven. Gelost om 12 uur arriveerde de eerste om 13.39 uur op zijn hok. Drie best geplaatste duiven: 1 H. Tjade, 2 en 3 A. v. d. Bie. Door de gezamenlijke plaatselijke verenigingen werd eveneens zaterdag deelgenomen aan een vlucht voor jonge duiven vanuit Chateauroux, een monsterafstand van 600 km. Ver wachtte men over geheel Nederland een deelneming van 10.000 duiven, uiteindelijk namen er slechts 3500 rogels deel. Voor vele liefhebbers lag de rampvlucht van enkele weken te rug vanuit Orleans nog te vers in het geheugen om nu een feitelijk nog groter risico te wagen. Vanuit Schiedam namen 36 dui ven aan deze vlucht deel. Deze wer den zaterdagmorgen om 7 uur ge lost. De eerste meldde zich zondag morgen 10.30 uur by zijn eigenaar A. Haeers. De vroegste meldingen in Neder land waren zaterdag om 18.05 uur te Voorschoten en om 18.35 te Sassen- heim. De Rotterdamse bond vloog zondag vanuit Eist (96 km), Eerste van 370 door de Postduif ingezette duiven arriveerde om 9.07 uur op zijn hok. Lostijd in Eist was 8 uur. Re sultaten: G. v. d. Meer Zn (de zelfde duif werd vorige week even pens winnaar). 2 A. Brouns, 3 H. Crama, 4 L. Verheugen, 5 A. v. Tuvn, 6-9-10-23 C. Verlinde, 7 J. Westerholt, 8-16 J .v. d. Beek en Co., 11-12-19-22-24 J. Doejaaren, 13 H. v. d. Kant en Co., 14 A. Hersbaeh. 15 W. Poelman, ark 17 A. Moog, 18 J. v Harmeien en Vol. 20 A. Heeren, 21 Koffieberg. 25 Leo Lems. Resultaten De Blauwe Doffer. In- '»zet 140 duiven: Sebreehts 1: F. Claes 2-21-25: mevr. v. d. Steen 3; Looik jr. 5-14-17-22; Kamt) en Co. 7-8: Vrquwdeunt en Zn 9-20-28: v. Gogh en Co. 10-26: B ,v Goeh 11-15 -27; A. Broeders 12; T. v. d. Hei den 13 dipl.; Kazenbroot 16-18: Wen- teler 23. Priizen in de Rotterdamse Bond weren gauw verdiend. De AW—taoe Ned. Bend vloog v»unb ("6 km). De vereni ging Dp Vrijheid nam met 321 dui ven deel. Gelost werd om 7.45 uur, aankomst eerste pnjsduif 9.00 uur. 1 H. J. v. d. Steen; 2 J. v. d. Windt; 3 J. Bak ker. De prijzen waren in 30 minuten verdiend. (Van een onzer verslaggevers) Met de aanvang van het nieuwe seizoen begint er ook weer een nieuwe cursus voor eerste hulp bij ongeluk ken, die wordt georganiseerd door het Rode Kruis. De cursus start woensdagavond 16 september om kwart voor acht in het Rode Kruis- gebouw aan de Lange Nieuwstraat 197. De rodekruiscolonne heeft tot taak om naast het transport van ge wonden en zieken ook bij ongevallen en dergelijke eerste hulp te verlenen. Voor toelating tot de cursus moet men achttien jaar zyn. Ook zij die reeds een EHBO- diploma bezitten, zijn welkom bij de kolonne. Inlichtingen worden ver strekt op het bureau van het Rode Kruis, Lange Nieuwstraat 197, des morgens van 9 tot 1 uur of telefonisch onder nummer 68013, des middags en des avonds onder nummer 63954. De Schiedamse kindertjes en hun honden kunnen zichzelf woensdag middag om vijf uur nog eens terug zien op de televisie tijdens de ge kostumeerde hondenshow. die in het kader van de Vakantiefeesten is ge houden. Van deze show Is namelijk, een filmpje opgenomen, dat in het jeugd journaal de Verrekijker wordt ver toond. In de vacature van ir. H. W. van der Toorn is als fractievoorzitter van de KVP in de Schiedamse gemeen teraad gekozen de heer J. J. Reynart. De heer en mevrouw K. de Vries- Landzaal uit de Van Leeuwenhoek- straat 24b in Schiedam vieren woens dag 16 september hun gouden brui- lojtsjeest. Onze hartelijke gelukmen- seni Na een langdurige ziekte Is zon dagnacht in Schiedam overleden de heer A. J. Vredebregt, die voor het r.-k. organisatieleven, maar ook in het openbare leven vele functies van betekenis met buitengewone toewij ding heeft vervuld. De heer Vredebregt nam in het zakenleven een belangrijke plaats in. Hjj was een tijdlang voorzitter van de Middenstandscentrale en lid van het Borgstellingsfonds. Voor het Interkerkelijk Bureau tijdens en na de oorlog maakte hy zich zeer ver dienstelijk De heer Vredebregt is lid van de Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas geweest. In 1949 werd hem het Pro Ecclesia et Fontlfice toegekend. De heer Vredebregt heeft ook veel gedaan in het r.-k. armbestuur. Hij was echter bovenal zeer gezien om de wijze, waarop hij een leder altijd met raad en daad wilde bij staan. (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester en wethouders van Schiedam stellen de raad voor een lening van de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten, groot 166.000 tegen een rente van 4% percent, te aanvaarden. De lening is bestemd voor de fi nanciering van de bestrating van de Meeuwensingel en van het geschikt maken voor gas onder hoge druk van een raffinaderij-gashouder. De gemeente zal voorts een lening van 322.800 aangaan voor de fi nanciering van kleine kapitaalswer- ken, eveneens tegen een rente van 4H pereent, en van 213.000 voor de herbestrating van de Nieuwehaven, de Noordvest en de Vellevest. Als eerste tegenstander kwam Ajax in het veld. Reeds in de eerste slag beurt wist Wout van Meeteren een fout in het Ajax-veld uit te bulten en kon het eerste honk bereiken. Hij stal vervolgens fraai het tweede en derde honk en kon op een verre tik van Huib den Dunnen welke in het verre veld verkeerd werd beoordeeld, de thuisplaat passeren. In de tweede innings kwamen door een inzinking van de Ajax-werper 6 SW-ers door vïer-wijd op het eerste honk, van wie vijf over de thuisplaat kwamen. In de derde slagbeurt toonde SVV ook een ferme slagploeg te hebben: vijf gave honkslagen, waarop zes man binnenkwamen. Ajax zette ten slotte nog even de tanden op elkaar en kreeg twee honkslagen op de sco rings lijsten. Ze leverden de enige tegenpunten van de Amsterdammers op. Einduitslag: 122 voor SVV. Op het tweede veld won Celeri tas met 42 van HCK. In de wed strijd tussen sw en Elinkwijk kwamen de Utrechters het eerst aan slag. In het begin had de SW- werper een kleine Inzinking waar door twee Eünkwijkers op de hon den konden komen. Verder dan het tweede kwamen zij echter niet. De drie nullen volgden elkaar vlug op door goed veldwerk van de Schie dammers. SW kon vy'fmaal de kus sens bereiken door tweemaal vier- wijd en drie honkslagen, waardoor vier man konden scoren. Ook in de twee innings konden de Utrechters niet tot een punt komen. De Schie dammers scoorden opnieuw viermaal. Eerst in de derde slagbeurt plaatste Elinkwijk een honkslag. Er -werd echter niet Tan geprofi teerd. SW maakte in de gelijkma kende slagbeurt zelfs een dubbele in- De Rotterdammer Theo SUthoff had zaterdag in Schiedam weer eens een van zyn beste dagen. In de lange spurt, welke nodig was om de beslis sing- te forceren en waarbij de Zwyn- drechtenaar Jantje Stoik meteen aan zijn kort tevoren nog bestaande illus- sies om met voorsprong te kunnen winnen, een einde zag komen, was de onstuimige Theo iedereen te snel af en boekte hij zfln vijfde overwinning in dit seizoen. Een resultaat, waarop menig amateur jaloers mag zijn. Theo kwam behalve voor de eerste prys ir. deze jubileumronde van ren nersclub Schiedam tevens in het be zit van de fraaie wisselbeker, waarvan Mik Snyder uit Halfweg de houder was, maar deze door ziekte niet kon komen verdedigen. Eenentwintig renners uit een veld van om en naby de tachtig brachten hun strijd tot een goed einde. Onder hen bevond zich niet de Dordtenaar Werner Swaneveld, want hij maakte al vroeg kennis met de onzachte keien van de Hooikade, een plaats, waar in de voorgaande jaren menige kreet is geslaakt door renners, die óf tegen de vlakte gingen, wanneer zij hun bochten niet goed namen, dan wel op de lange duur zo waren ge plaagd door de steeds weer op te brengen inspanning, dat zij er ten slotte de brui maar aangaven. Een Ab van Egmond bijvoorbeeld, vorig jaar zo groots voor de dag gekomen, bleek er toen m de eind fase op dit onberekenbaar zware parcours uiteindelijk niets van te recht te kunnen brengen. Dit jaar verging het Van Egmond -weliswaar anders, maar toch kon hij zich met verder opwerken dan tot de achtste plaats. Met de Duitse afvaardiging naar de Ronde van Schiedam verdween o.a. ook de Rotterdammer Manus Brink man. Hij was ziek, maar wilde toch proberen een graantje mee te pikken Het gmg evenwel niet en vroeg moest hy onder de wol om zondag nog wat krachten op te sparen om zijn club De opzet, van de jonge soeiéteit (op zondagavonden jazs brengen zon der entreegeld, zonder verplichte consumptierondes en zonder exorbi tant hoge consumptieprijzen) had al ver voor acht uur drommen jeugdig oubliek naar Caramella gelokt. Zelfs later op de avond verdrongen nog tientallen zich voor de Ingang: zon der veel kans om binnen te komen, want m de club zat het propvol, zo vol zelfs dat er van dansen niets kwam. Erg was dat niet, want het bete kende extra aandacht voor het Bar bados Kwintet (Theo Loevendie, te norsax; Ado Broodboom, trompet; Pim Jacobs, piano; Ruud Jacobs, bas en Cees See, drums), dat een verfris sende hoeveelheid moderne jazz door de benauwend warme zaal sprenkel de, nadat commentator Michiel A. de Ruyter de sociëteit had geopend. Ondertussen zat Greetje Kauffeld daar maar aan het tafeltje van de toilet juffrouw en ze zuchtte af en toe. Voor de opening van de avond had Pim Jacobs haar gezegd dat hij en Cees See haar niet zouden bege leiden, zoals het bestuur van de Jazz Sociëteit tevoren had bekendgemaakt. Pim wilde dat niet doen tegenover Rita Reys, die eerst door de AJS was benaderd en er na het noemen van een zeer gereduceerde prijs (alle jazz musici spelen hier voor weinig geld) op gerekend had dat zij deze avond zou moeten optreden. Na zijn te rugkeer van vakantie, afgelopen za terdag, had Pim in de krant gelezen dat hij zou spelen in het Greetje Kauffeld Sextet. Hij was hierover nogal ontsticht. Er moesten dus inderhaast vervan gers worden gezocht om het optreden van Greetje met kwintet toch nog te kunnen laten doougaan. Wim Jong-, bloed en Joop Korzelius kwamen door deze ontwikkeling achter piano eri drums terecht toen Greetje haar schreden op het pad van de jazz-zang gmg zetten. Het lijkt niet juist nu al een be oordeling te geven van haar capaci teiten op dit voor haar nog vrij nieuwe gebied. Ervaring en een gro tere stembeheersing heeft zij nog in ruime mate nodig om tot het peil te komen waarop een moderne jazz zangeres behoort te staan, wil zij maar enigszins gaan schitteren. Zelfs met inachtneming van de nodige cle mentie voor de zenuwen als gevolg van de gang van zaken op deze avond, mag dit gezegd worden. Overigens waren ne strubbelingen over bezetting en begeleiding niet de enige dingen die hier en daar wat onvrede veroorzaakten. De prijzen van de consumpties (ƒ1,75 inclusief voor een flesje cola of een kleintje bier) beantwoordden zeker niet aan de verwachting dat het 'zo goedkoop mogelijk- zou gaan. Men kan er zeker de wenkbrauwen over fronsen als men weet hoe dras tisch de musici, die m Caramella spelen, hun honorarium hebben ver laagd om de jazz te dienen en be reikbaar te maken voor een jong publiak met weinig geld. TON DE JOODE de Pedaalridders by te staan in het teamkampioenschap van de provincie Zuid-Holland. Met enkele rondjes voor de wielen waren het de renners Frans van Velthoven uit Poeldijk, good-old Ger- rit van Straten uit Schiedam en Sijt- hoff, die trachtten gedrieën de be slissing te forceren. De overigen roerden zich en gaven duidelijk blijk dit niet over hun kant te zullen laten gaan, waarna de drie man het ver der wel geloofden. Toen echter Jan Stolk in de laatste ronde demarreerde, waren zij op huu hoede en hoe sneu het voor Stolk was, hij werd door een heel gezel schap voorbügestevend en hU kwam zelf pas op de veertiende plaats te recht. De uitslag was: 1 Sythoff, 100 km in 2.34.14; 2 Van straten; 3 Sluis, Badhoevedorp; 4 Mesters, Den Haag; 5 Schilling, Den Haag: 6 Hamellnk. Den Haag; 7 Van Velthoven, Poel dijk; 8 Van Egmond, Den Haag: 9 Van Bastelaar, Rotterdam; 10 Pe ters, Haarlem; 11 Duijzer, Sliedrecht; 12 De Vries, Waalwijk; 13 Ten Dam, Rijswijk; 14 Stolk, Zwijn dracht; 15 Heinig, Rotterdam. De rest volgde op een ronde. De aspirantenwedstrijd over 25 km, welke het grote gebeuren der ama teurs en onafhankelijker.: voorafging, werd gewonnen door de 14-jarige Jan van Veen uit Werkendam vóór Hee ren uit st. wülibrord en. Drop uit Vlaardingen. nings. Opnieuw wisten zes SVV'erg te scoren. Met een 140 no-run-zege hadden de Schiedammers de tweede tegenstander omvergelopen, Ajax won met 21 van Celeritas, tegen welke ploeg SVV vervolgens in het veld kwam. Deze wedstrijd was zeer eenzijdig. SVV begon al terstond met een dubbele innings waarin 17 spelers in het slagperk traden, hetgeen U punten opleverde. In deze weJ-t'ijd was prachtig slagwerk te zien van werper Van Meeteren, Den Dun nen, Gommel, Van Eyk en Van de Gaag (4 tweehonkslagen). De eind uitslag werd ten slotte 150, de tweede no-run-overwinning der halve. HCK kwam tegen Elinkwijk met de hakken over de sloot: 76 voor de Haarlemmers. ElinkwijkCeleri tas werd 60 voor de Utrechtse kampioen en Ajax won met 120 van HCK. Elinkwijk vier punten uit drie wed strijden en SVV zes punten uit drie wedstrijden. De laatste wedstrijden moesten de beslissing brengen. Elinkwijk kon Ajax met 4—1 terug wijzen en behield dus een kans, In dien SW de laatste wedstrijd tegen HCK zou verliezen. SW liet het daar echter niet op aankomen, hoewel de eerste innings met slechts 42 in het voordeel van SVV eindigde. SW, het eerst aan slag, kon acht man in het slagperk brengen en wist vier man over de thuisplaat te slaan door goed slag werk, waaronder een prachtige drie- bonkslag van Henny Steenbergen. HCK kwam aan slag en na reeds één nul werd op een korte tik door de SW-derde honkman een fout ge maakt, waardoor het eerste honk werd bereikt. De volgende slagman, door vier-wijd op de honken geko men, kon ook het tweede honk stelen, zodat met slechts één nul en twee honken bezet de spanning steeg. Door een korte tik in het binnen veld kon de tweede nul worden ge maakt, maar ook scoorde de Haar lemmer De Nijs het eerste punt. Hierna kwam nog een tweede HCK'er binnen op een doorgeschoten bal. Van Meeteren maakte er toen een eind aan door de volgende slagman met drieslag terug te wijzen. SW kon in de tweede innings opnieuw tweemaal scoren, zodat men opnieuw tot vier punten uitliep. SW maakte aan de onzekerheid een einde door goede slagen in het verre veld en door het uitbuiten van fouten van de tegenpartjj (10—2). Woensdagmiddag 16 september starten de pupiiienwedstrijden, ge organiseerd door de commissie Schie damse Pupillenvoetbal. Hieraan ne men dit jaar ongeveer vijfhonderd jongens van tien tot twaalf jaar deel, Alle verenigingen kunnen op deze wijze, via de jeugd bouwen, aan hun toekomst. De KNVB-afdeling Rotterdam heeft zyn goedkeuring gehecht aan de wedstrijden en de voorzitter, de heer J. Bijioo toonde meermalen grote lof voor de uitstekende organi satie van dit jeugdwerk. Het doel van de wedstrijden is de jongens gezonde vrijetijdsbesteding te bieden en hen voorts spelender wijs vertrouwd te maken met het voetbalspel. Ook de verenigingen, die niet over een eigen terrein beschik ken, kunnen hun pupillen wedstrij den laten spelen; het bestuur van Hermes-DVS stelt voor dit doel op woensdagmiddag speciaal een veld beschikbaar. De deelnemende verenigingen zijn HBSS, DRZ. WF. GTB, SW, DHS, Schiedam, Hermes DVS, Ursus, Mar- tinit, SFC, PPSC, SVDPW en Demos De wielerploeg, die de "Vlaardlng- sc wielervereniging De Coureur had ingezet in de strijd om het club- kampioenschap van Zuid-Holland, zondag b(j Gouda verreden, heeft niet veel geluk gehad. De ploeg startte met als renners Sjaak Koevermans, R. ter Stege. J. Franken, R. Liebrechts en de debu tanten H. v. d. Vaart en G. Bors- boom. Borsboom viel al na 32 km uit door een klapband. In de tweede ronde kon Franken het hoge tempo met meer volgen. En in de laatste ronde moest Ter Stege van zijn flets wegens krampen. De laatste drie renners bezorgden De Coureur nog een negende plaats, een prestatie, die beneden het kun nen van De Coureur ligt. De jeugdige adsptrant Adrie Drop heeft zaterdagmiddag in Schiedam tydens een wedstrijd over 25 kilo meter een derde plaats behaald. Hy moest in dc laatste bocht wijken voor achterblijvers, waardoor hy zyn rivalen niet voorbijkwam. MAASSLUIS. Op 12 augustus Is te Rysayk aangehouden H. v. d. G., 47 j., woonachtig te Den Haag. Hij bleek een groot aantal inbraken ta hebben gepleegd o.a. op 29 september '58 in de fabrieken Van Blitz en Gebr. van Swaafj aan de Industrie weg en in de kistenfabriek Valke aan de Keucheniusstraat; op 10 novem ber '58 in de kantoren van de Wall- ramit Hardmetaal aan de Keuche niusstraat en van de graanhandel Verhagen aan de Govert van wyn- kade en op 5 februari '59 in de fa briek van Verolme Elektra aan de Nyverheidsstraat alhier. Behoudens een schroevedraaier was van het ont vreemde niets meer aanwezig. De verdachte is voor de officier van Justitie te 's-Gravenhage geleid. WOERDEN. De 15-jarige J. V. en de 17-jarige A. V. uit Woerden had den vorige week zaterdag de ouder- lyke woning verlaten en waren des avonds niet teruggekeerd. De ouders van beide knapen kwamen de andere dag bij de politie om medewerking te vragen bij de opsporing. Ondertussen kwam er echter een seintje dat de jongens weer terug waren gekomen. Omdat er bU een plaatselijk café een bromfiets verdwenen was en de vader van een van de jongens had verteld dat zijn zoon vrrzot was op brom fietsen, werd de kleinste door de politie goed aan de tand gevoeld. En a' spoedig bleek dat de brommer door de jongens was meegenomen om er een plezierritje op te maken, zy wisten echter niet goed wat zy er mee aan moesten, omdat zy er over dag niet mee in de buurt van het café durfden te komen. Het karretje was verstopt in het struikgewas bij de rijksweg 12. En dat was zo grondig gedaan dat de politie de brommer waarschijnlijk nooit gevonden zou hebben. De politie maakte proces verbaal op wegens roy-riding. De uitslag van de vrydag door da kj.v. DOM gehouden prysklaverjas- wedstryd om een konijn Is als volgt: le prijs (winnaar van het konijn): Van de Berg 4788 pnt., 2. Fenselaar 4785 pnt., 3. Brobbel 4776 put., 4. Ver heugen 4737 pnt., 5. Schoenmakers 4704 pnt. Ook aanstaande vrydag weer een konijn als hoofdprijs. Daarnaast nog zeven prijzen. Een ieder kan deelne men. Er wordt om acht uur begon nen. Men kan zich opgeven bi! het MAASSLUIS. Op zaterdag on geveer 16.20 uur deed zich een ver keersongeval voor op de kruising Mackayplein-Industrieweg. A. Marcus uit Maassluis reed per bromfiets over het Mackayplem in de richting van het kruispunt. Tegelykertyd naderde over de Industrieweg uit de richting van de Govert van Wijnkade M. P. Baaij uit Rotterdam met een perso nenauto. De bromfietser verleende ("Van een onzer verslaggevers) Havenmeester M. A. van Reenen bereikt op 3 januari 1960 de pen- sioengeredhtigde leeftyd. Hy heeft in j geen voorrang, waardoor een botsing verband daarmee ontslag gevraagd, ontstond. Marcus geraakte licht ge- Dit ontslag zal hem met ingang van wond. Zyn bromfiets werd zwaar 1 februari eervol worden verleend, j beschadigd SCHIEDAM Geboren: Anna A., d. v. W. Vinke en M. Tems; Fran- ciscus N., z. v. H. C. A. Drayer en M. J. Heesen; Marina A., d. v. M. Schoute en A. A. Droge; Joseph F. A., z. v. M. Klepke en A, J. de Bek. Overleden: H. W. Helen, 46 jr., echtg. v. J. J. van Wijnen; J. C. J. Stecher, 86 Jr., wed. v. W. J. van Paassen; A. H. van Styn, 65 jr., echtg. v. J. B .W. Koole. Geboren: Eric, z v A. Veringmeier en G. T. Pelie; Rik, z v H. Sanstra en C. E. van der Vlies; Yvonne C. L. M. d v J. M. van Dongen en A. G M Hofmans; Adrianus J. z v A. van Gerven en A. van leeuwen; Cornelia M. L. d v C. M. van den Toorn en M. M. Thvssen; Adnana P. C. d v P. J. Smeets en C. M. P Huüskens: Arie Gistermorgen om ongeveer kwart over vyf heeft op de rijksweg 12 na- by Bodegraven een ernstige botsing plaatsgehad tussen een tankwagen en een autobus. Een vrachtauto uit Pynacker, met eraan gekoppeld een tankwagen, bestemd voor delgmg van onkruid, was even op de rijksweg gestopt. De tankwagen kwam hier- by haaks op de weg te staan, gen autobus botste er met grote snelheid van achteren tegenop. De voorwielen werden afgebroken en de bus werd over een lengte van 4 A 5 meter vol komen opengescheurd. De bus raak te van de weg af in de berm en kan telde. Het verkeer ondervond vertra ging door het ongeluk. De chauffeur van de bus de enige inzittende kwam met de schrik vrij. 7 SEPTEMBER Engels pond 10,591—10,592 Amerik. dollar 3,783,781 Franse frank 77,10—77,20 Belgische frank Zwitserse frank Duitse mark Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling Zweedse kroon 73.06—73,11 Noorse kroon 52.8452,99 7,561—7,57 87,431—87,481 90.33190,38; 3,961—3.96S 60,911—60,961 14,651—14,661 Volksgebouw bii de heer A. Korman, Deense kroon 54,76154,811 J. v J. Zeeuw en H. W. Labryn; Yvonne, d v C. J. Hollaar en J. J. Scheeper; Eric P z v J. Bisschop en T. C. M. den Breejen. Overleden: E. T. van Pelt 69 j; A. J. Vredebregt, 70 j. KUNSTGEBITTEN repara ties ook voor spoedgevallen i Rotterd&msedyk 265, teleï. 68021 KAPSALON BÊLÊNE brengt u de betere haarverzorging Stroom permanent 5. Stroomloos, de permanent voor elk haar, f 760 compl. alles Inbegrepen Gratis ha len en brengen per auto Een gulden reductie op vertoon van deze advertentie. Kapsa lon Hélène, Rembrandtlaan 22, Schiedam, tel. 67170 Gevr. ie KAPSTER en ge vorderd kapster. Kapsalon C. Zwang, Koningsplein 10, Delft, tel. 01730-20421. De betere merken TELEVI SIE 1959. gratis antenna (naar keuzei compleet ge plaatst en draaibare TV-ta- fel. 100 gar en service, gem betaling, ook bandre corders, tel 47667, Rotter dam, ook 's avonds. TELEVISIE i960" 110 Yr. beeldbuis. Gratis antenne naar keuze en prachtige draaibare TV-tafel. Mobiele service. Voll. gar. Gem. bet. Tel. 41890—87727, Rotterdam, ook 's avonds. mVEEGPINCHERTJE. Een zeer mooi goudkleurig hond je, 3 maanden, iets bijzon ders, lage prijs. Wijmans, Boerhaavelaan 83. Bas v. d. Heyden Zelfbedie ning, Rotterdam-West, vr. flinke caissières en VER KOOPSTERS voor de afde ling vleeswaren. Prettige werkkring, goed loon. Aan melden: kantoor Mathenes- serlaan 476, R'dam. if

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1