in het Bio-vakantieoord Zes heerlijke weken in bos, duinen en zee K weer expositie in Vlaardings Visbank Vlaardingse schaatsers trainen in Innsbrück BIIJARTUITSLAGEN Schone en spannende zangstrijd in enotén van zon en Volgend seizoen wellicht meer ruimte voor huisjes llë i s Schiedammer in België veroordeeld Volkstuinders bieden zieken bloemen aan Operette Sissi door gezelschap uit hoofdstad Op 19 december naar Oostenri jk Proefvaart van Odorata Jeugdvisstrijd tussen Schiedam en Vlaardingen Commissaris in Maasland op fokveedag i mom; Toneel „Tot steun in den Strijd" Aantal uitleningen bibliotheek lager in augustus Binnenkort weer bedrijf skla verj assen Helikopters mogen landen en opstijgen in Papendreclit Twee kinderen door autobussen aangeredeen Laatste tentconeert van Kunst na Arbeid Wisselkoersen Wielrijder valt en breekt been Bromfiets over bond Visafslag Veemarkt Rotterdam Inenting HET VRIJE VOLK WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1959 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggeefsters) ,flee, hee, dat gaat zo maar niet. Dat kost centen om hier binnen te komenDit overbekende zinnetje uit de propa gandafilms van het Bio-vakantieoord kent elke bioscoopbezoe ker wel. Voor twaalf Schiedamse kinderen kost het geen centen om daar binnen te komen. Ze zitten er al, tussen bossen, zee en strand, in Bergen aan Zee, waar het Bio-vakantieoord ligt. Vanaf dit gezondheidsoord, gelegen op het hoogste duin, heb ben ze een prachtig uitzicht over het mooie duingebied. Het kost hun geen cent'. De Schiedamse kinderen van acht tot veertien jaar zijn an derhalve week geleden opgewekt en vol verwachting in de trein weggereden onder de hoede van zuster Keizer van de GG en GD. Zes weken zullen zij in het kinderparadijs blijven om er gezondheid, levenslust en -vreugde op te doen. Directrice G. Heesveld is hun pleegmoeder, geworden. Samen met de kinder verzorgsters zal zij de kinderen een heerlijke tijd bezorgen. (Van een onzer verslaggevers) Vlaardingse schaatscracks gaan komende winter in Oosten rijk trainen. Zij gaan zich in conditie brengen op de grote kunstijsbaan en op de ruimte spuitBaan, die de Oostenrijkse stad Innsbrück ryk Is. De ploeg Vlaardingse schaatsers zal van af Kestmis tot na nieuwjaar in Oostenrijk blijven. De tranining is een onderdeel van het schema, dat voor het komende seizoen door de Vlaardingse Usclub is samengesteld. De trainingstrip naar Oostenrijk is mogelijk geworden dank zij de inspanningen van de Vlaardinger F. van Oudenaarde en de Nederlandse consul in Innsbrück, mr. A. D. van Assendelft de Coningh. Deze laatste heeft bijzonder enthousiast aan de voorbereidingen van de tocht meegewerkt. Verkenning Burgerlijke Stand co u' Vertfek pilli mmÊm Meer ruimte De twaalf Schiedamse Bio-klantjes voelen zich al helemaal Ingeburgerd in het grote huis met zijn lichte, royale zalen. Samen met zo'n tachtig leeftijdgenootjes nit alle delen van het land zijn de Sehiedammertjes vanuit Alkmaar met een leidster per bus naar Bergen aan Zee vertrok ken. Daar werden ze al vlot op hun gemak gesteld, in kleine groepen in gedeeld. De kinderverzorgsters kre gen elk een groepje toegewezen. De rechtbank te Gent heeft de Nederlander M. H. uit Schiedam veroordeeld tot 11 maanden gevan genisstraf en 2000 frank boete en hem levenslang het recht ontzegd in België een auto te besturen. Toen hij in kennelijke staat van dronkenschap verkeerde had hij te Lochristi naby Gent een dodelijk ongeval veroorzaakt. De ouders van het slachtoffer is 170.000 frank als schadevergoeding uitgekeerd. Zaterdag breekt weer de bloemen dag voor de zieken aan, die jaarlijks wordt georganiceerd door het Alge meen Verbond van Volkstuinders. Ook de Schiedamse volksluindersver- enigtng Klein Babberspolder zal daar aan meewerken. Het bestuur doet een beroep op alle volkstuinders. Dames en heren, die behulpzaam willen zijn bij de inza meling en het opbinden van de boe ketten worden verzocht zich zaterdag om één uur te melden aan het club gebouw bij de speelweide. Het bestuur verzoekt verder de volkstuinders om zoveel mogelijk bloemen af te staan voor dit bij zondere doel. Ook. van fruit® snbie- dlngen zal men graag gebruik ma ken. De volkstuinders stellen zich voor de ziekenzalen te doen veran deren in ware bloementuinen. Het bestuur van Klein Babbers polder organiseert deze winter ook weer een cursus van twaalf weken, waarbij he heer Joh. Bergsma, rijks- tuinbouwassistent te Botterdam, als docent zal optreden. Er wordt een fruit-, sier-, of een algemene cursus gegeven. De kinderen worden naar leeftijd ingedeeld, in jongens en meisjes ge splitst en alleen de jongsten blijven bij elkaar. De eerste dag in het vreemde huis bracht voor de jonge Sehiedammertjes veel drukte en nieuwigheden met zdc-h. Hun eerste gang was naar de eet zaal voor een broodmaaltijd en ver- yolgens onder de douche. Niet lang daarna was het tijd voor warm eten, nog gauw even op de weegschaal en dan is het bedtijd. De leidster leest een verhaaltje voor en nu moeten ze de vreemde bedjes eens proberen.. Dat is de Schiedamse jongens en meisjes aardig meegevallen. De mees- ten sliepen die eerste nacht als een roos. meer in toom te houden. Vooral in de eetkamer en in het zwembad is het een lawaai van jewelste. In die zes weken „ziet" men de kinderen aansterken en het gebeurt maar heel zelden, dat er eentje lan ger moet blijven. De meesten laten na anderhalve maand het Bio-vakan tieoord met een tikje weemoed ach ter zich. Overigens wordt die af- scheidsdag toch wel heel vrolijk ge vierd met een groot feest. De twaalf Schiedamse kindertjes hebben een groot deel van die heerlijke tijd nog voor de boeg. Ze hebben kaarten en enthousiaste brieven naar hun ouders gestuurd. De ouders kunnen gerust zijn: hun kinderen staan onder groede leiding en. het zal.hen. aan niets ontbreken. Trouwens over enkele weken mogen ze zelf een kijkje gaan nemen in Bergen aan Zee: dan is het ouderdag. Wat zullen hun zoons en dochters veei te vertellen hebben! De Hoofdstad-Operette komt don derdag 24 september voor de Kath. Kring naar Schiedam, waar het ge zelschap in Passage een opvoering zal geven van de operette „Sissi", muziek van Fritz Kreisler en Johan Strauss. Een van de hoofdrollen in deze vrolijke operette wordt vervuld door Hilde Jaeger van het Wiener Josef- stadttheater. Het secretariaat van de Kath. Kring Schiedam wordt voorlopig waargenomen door de heer J. J. F. Morel, Schimmelpenninckstraat 3, telefoon 64182. Met een blijspel opent zaterdag avond de Schiedamse arbelderstoneel- vereniging „Tot Steun in den Strijd" het nieuwe seizoen. In Musis Sacrum begint om acht uur een voorstelling van „Zeilschip de Zwarte Zwaan". Na afloop is er een gezellig samenzijn. (Van een onzer verslaggevers) Eindelijk, ruim een jaar na de laatste, krijgt Vlaardingen weer een kleine culturele expositie binnen de gemeentegrenzen. De tentoon stelling is de reizende expositie „Romantiek en Biedermeier", die in de Visbank zal worden ingericht. De expositie zal van 30 september tot 14 oktober duren. De tentoonstelling die reeds ge ruime tijd door Nederland trekt, is samengesteld door de leden van het bureau van de rijksinspecteur voor roerende monumenten, in Den Haag. De Vlaardingse expositie is voorbe reid door de afdeling Onderwijs en Culturele Zaken van de gemeente secretarie. De tentoonstelling omvat een ver zameling schilderijen van de roman tische school in Nederland. Op een aantal borden wordt door middel van foto's en teksten een overzicht gege- yen van het wezen van de romantiek en haar betekenis voor de kunst en voor het leven in de eerste helft van de vorige eeuw. Er zullen ook een'aantal voorwer pen worden geëxposeerd, die het tijdsbeeld zullen verlevendigen. Tij- De Gemeentelijke Openbare Lees zaal en Bibliotheek, die onlangs dank zij een verbouwing een veel lichter en aantrekkelijker Interieur kreeg, is als gevolg vandie verbouwing in de maand augustus een week langer gesloten geweest dan verleden jaar. Het aantal uitleningen was daar door lager. Vorig jaar augustus wer den in totaal 15.875 boeken uitge leend, dit jaar waren het er 14,033, waarvan 7.016 romans. 3600 studie boeken en 3417 kinderboeken. Er waren in dezelfde maand 5475 hou ders van leeskaarten tegen 5508 in 1958. Op de tweede dag begint de ver kenning. Uitgelaten trekken ze de bossen in, rennen over het stand én zoeken schelpen. De jongens hebben op maandag, woensdag en vrijdag, de meisjes op dinsdag, don derdag en zaterdag een uurtje zwemmen. Ze kunnen pootje baden in het eigen zwembad. Zo draait het leven in het Bio- vakantieoord opgewekt verder. Iedere dag is er wel wat te beleven en de leidsters hebben soms de handen vol om de stille kindertjes, die zich als echte robbedoezen ontpopten, min of W Broekhuizen. Tij deus een eind maart gehouden speciale vergadering heeft het be stuur van de Vlaardingse IJsclub voor de leden een trainingsprogram ma opgesteld. Een onderdeel van dit programma was een gezamenlijke tainingsreis, die naar Oostenrijk zou worden gemaakt. De heer Van Oudenaarde, die in het dagelijks leven bedrijfsleider van een vervoersmaatschappij en enthou siast lid van de ijsclub, belastte zich met de voorbereiding van deze trip. Dezer dagen is de heer Van Ouden aarde van zijn vakantiereis naar Oostenrijk teruggekeerd en hij had een volledig programma meegeno men. Alles is vrijwel definitief gere geld. SCHIEDAM. Geboren: Yvonne, .dr van L Notenboom en E Bout hoorn; Benatus G M. zn van A J Jonk en H J den Herder; Cornells M zn van C M Hoogwerf en C Nuijens; Antonius A L, zn van A J Tas en J C van den Nieuwendijk; Johannes M ,zn van J M Roosloot en C S M Vermeulen; Antonie, zn van F J Kriiter en G P van der Pol, Overleden: L van Wassenaar, 76 jr; A A Leujes, 84 jr; A J S Swart, 3 weken: A Kruit, 86 jr; J C A van Breda, 81 jr; A van Wassenaar, 83 i jr; C M B Kreuger, 72 jr, echtg. van Poule 1,. gespeeld in het Volksge- bouw te Vlaardingen: Voor de vierde achtereenvolgende maal start binnenkort de Schiedam se Bedrjjfs-klaverjas-competitie. In schrijving voor deelname staat open op de jaarvergadering, die op 11 sep tember in de cantlne van de RV Excelsior aan de Buitenhavenweg zal worden gehouden. Aanvang van de ze jaarvergadering is acht uur. Ook kan men zich als deelnemer melden bij het secretariaat Jacob van Len- nepstraat 30a. Fraterman 50 50 37 8 1.35 Buddebohmer 50 42 37 4 1.13 v. d. Ent 50 50' 35 6 1.42 Fraterman 50 34 35 6 0.97 Bezemer 50 50 34 11 1.47 v, d. End 50 34 34 4 1.00 Buddebohmer 50 50 45 4 1.11 Smit 50 34 45 5 0.75 v. Genderen 50 36 7 1.38 Hovener 50 30 36 4 0.83 Poule 3, gespeeld bu de Confiance te Vlaardingen: Schra 50 50 55 6 0.90 Bekkers 50 39 55 7 0.70 Spronkers 50 50 38 8 1.31 Meijer 50 30 38 5 0.78 Verhelj 50 24 28 3 0.85 Schra 50 50 28 13 1.78 Smit 50 50 52 5 0.96 Bekkers 50 42 52 4 0.80 Poule 3, gespeeld bij DKC te Schie dam; Prein 50 50 46 7 1.08 Akkerman 50 43 46 9 0.93 Schwagerman 50 32 42 4 0.76 Hoekveen 50 30 42 1.19 WOENSDAG Bioscopen: kïQNOPOIE: De twee wezen, 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: De naakte Maja. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Stoute kin- fleren, zoete kinderen, 105 uur. Apotheek: Rembrandt-Apoth., RembrandtSaan 5- Diversen: DK. WIBAÜTPLEJlN mars van ele Jto. gymnastiek ■'er. DOK door Nleuwland en Scnledam-west, 6.30 uur. Schwagerman 50 26 47 4 0.55 Koens 50 50 47 5 1.06 Uitslagen voorwedstrijden Vrije- Volk-beker in poule 2, gespeeld bij MES te Vlaardingen: H. van Bees 140 140 C. Grava 140 73 J. Vink S0 L. van Doorn 100 H. van Wijk 80 W. v. Doorn 100 A. v. d. Ende 50 P. Pulle 50 Uitslagen van W. Pieterse 150 L. Hoogerwerf 150 90 70 77 100 33 33 28 28 39 39 15 11 14 11 13 13 40 40 4 10 50 42 de gespeelde 150 '49 18 142 49 tijen in Poule 1: Bellevue-DGL: 4.24 2.28 3.21 2.50 1.97 2.56 1.25 1,05 par- 3-06 2.89 Alphenaar 70 Engelse 80 P. v. Reeven 50 N. v. Beveren 70 70 72 44 70 48 13 1.45 48 7 1.50 34 5 1.33 34 10 2.05 ZWÏJNDRECHT Maandag zal het hij de firma Kooijman gebouwde mofcortanksehip Odorata zijn offi ciële proefvaart maken. Het 820 ton metende schip zal dan overgedragen worden aan de opdrachtgevers, Zwaans en Van der Heuvels Tank rederij te Zwljndrecht. Het is het vijfde schip dat de gebroeders Kooij man voor deze rederij gebouwd heb ben. Maandagmiddag om drie uur vertrekt het schip van de Voorhaven te Schiedam. De Odorata is uitgerust mete en radarinstallatie. donderdag Da twee wezen, 2. 7 en Bioscopen: Monopole 8.15 uur. Tentoonstellingen stedelijk MUSEUM: Stoute kin- fleren, zoete kinderen, 105 uur. Apotheek: Rembrandt-Apoth.. Rembrandtlaan 5 Diversen: RASSAGE: feestavond van de per- WJÏK. 8 uur. "««GEBOUW: eerste volksdansavond «Eulinte". 7.30 uur. J. v. Tieleu 120 120 48 14 2.50 J. v. d. Zwam 100 94 48 8 1.95 J. Smit 60 60 47 7 1.27 H. Goedendorp 80 49 47 9 1.04 I. Bot 50 50 39 6 0.78 F. Lïebrechts 50 25 39 3 0.39 Uitslagen van de gespeelde par- tijen TonegidaRaadhuis: H. v. d. Veer 140 140 50 18 2.80 A. v. d. Veer 150 134 50 12 2.68 A. v. Dorssen 100 100 54 1.85 G. Voorburg 90 63 54 5 1.16 PAPENDRECHT De Neder landse helikopterindustrie heeft van de Rijksluchtvaartdienst ten behoeve van Aviolanda een voorlopige ver gunning' gekregen voor het in Pa- pendrecht laten landen en opstijgen van civiele hefschroefvliegtuigen. Een en ander houdt verband met de plan nen in Fapendrecht een helihaven aan te leggen. Deze mededeling over het verlenen van de vergunning werd gedaan door ir. J, A. de Vries, een van de direc teuren van Aviolanda, tijdens het be zoek dat de commissaris van de Ko ningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, aan Fapendrecht heeft gebracht. Op 19 december zal de Vlaardingse ploeg "vertrekken. In Innsbrück zal het gezelschap, dat de tocht in twee dagen per touringcar maakt, worden ontvangen door de Nederlandse con sul, die hijzonder veel werk heeft ver richt om alles mogelijk te maken. Een 'Gasthof' is gereserveerd. Dit. hotel-restaurant is tien minuten wandelen verwijderd van een prach tige kunstijsbaan. Nog iets verder Ugt een spuitbaan, die tweemaal 20 groot is als de spuitbaan op het tennis park Soende in Vlaardingen. Het is de heer Van Oudenaarde gelukt een gedeelte van de buiten- spuitbaan te reserveren. Als het weer te slecht is, zodat men buiten niet kan trainen, dan» kan men gebruik maken van de baan in de Messe. Tegen een sterk gereduceerd tarief zullen de Vlaardingse schaatsers van de banen gebruik kunnen maken. Ook kan er geskied worden, In to taal zal men zestien dagen onderweg zijn. De prijzen voor de tocht zijn door alle regelingen bijzonder gebleven. (Van een onzer verslaggevers) Twee Vlaardingse kinderen zijn in de afgelopen twaalf uur door auto bussen aangereden. Een tienjarig jongetje moest vanmorgen ernstig aan een been gewond naar het Alge meen Ziekenhuis worden gebracht. Gistermiddag liep een driejarig meis je schaafwonden op toen een auto bus haar schampte. Vanmorgen omstreeks half negen werd de tienjarige C. V. op de Deïft- seveerweg door een RET-bus aange reden. De jongen wilde zonder op het verkeer te letten de rijbaan na bij de brug over de Viaardingse Vaart oversteken. De 38-jarige buschauffeur J. D. week nog uit en. ...remde.- krachtig.- Maar hij kon niet voorkomen dat het rechtervoorwiel van de bus over' een been van de jongen reed. Wel wist de- bestuurder de bus tot stilstand te brengen voordat de achterwielende benen van het jongetje hadden be reikt. De driejarige Johanna V. werd dinsdagmiddag in de Emmastraat door een bus aangereden. Het meisje liep zonder op het verkeer te letten van achter een stilstaande auto de dens de schooluren zal de tentoon stelling toegankelijk z\jn voor de leerlingen van ulo-, middelbare en nijverheidsscholen, 's Avonds wordt de expositie voor het Vlaardingse pu bliek geopend. De expositie is ae eerste, die sinds de opheffing van de commissie van beeldende feu: vorig jaar augustus, wordt gehouden. maten, in Vlaardingen (Van een onzer verslaggevers) Zaterdag 12 september organiseert de Vlaardingse Hengelaarshond een jeugdconcours tussen de jeugdige leden van de VHB en de Schiedamse jeugdhengelaarsverenlging Het Jonge Vissertje. De wedstrijden worden gehouden in de vijvers van 't Nieuwelant. De korp sen van beide verenigingen zullen kampen om een beker. Tot donderdag kan men zich nog laten inschrijven bij de volgende adressen: M. Haddeman. Johan de Wittstraat 126 in Vlaardingen, cafe De Oude Markt. Mark 9 in Vlaar dingen en A. Stigter, Lombokstraat 15 in Vlaardingen. De prijsuitreiking zal plaatshebben in het clubgebouw van de voetbal vereniging De Hollandiaan. Om kwart over twee zaterdagmiddag starten de jeugdige hengelaars vanaf de brug by het Hollandiaanterrein. (Van een onzer verslaggevers) De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, zal Maasland bezoeken. Hij zal gedu rende zün bezoek aan deze gemeente de vijftiende Fokveedag openen, die op 16 september wordt gehouden. De opening zal in De Magneet plaats hebben. De voorbereidingen voor de fokvee dag zijn reeds geruime tijd in volle gang. Tal van instellingen en fabrie ken hebben hun medewerking reeds toegezegd en door de jongerenorgani saties worden wedstrijden in melken, slaatjes maken, gewichtschattcn en bloemschikken voorbereid. Het ziet er nu al naar uit, dat er meer runderen, varkens en schapen zullen worden aangevoerd dan ooit het geval geweest Is in voorgaande jaren. Tal van besturen van verenigingen en directies van bedrijven hebben prijzen beschikbaar gesteld. MAASSLUIS. Zaterdag geeft de harmonievereniging van de N.V. Ver. Touwfabrteken .Kunst na Arbeid" onder leiding van de heer J. Boer het tweede en laatste tentconcert van dit seizoen. Het tamboerkorps verleent medewerking. Het concert begint om half acht. De Christian Science Society „Vlaardingen" houdt op woensdag 9 september haar maandelijkse ge tuigenisavond in de Koninginneza&l van het gebouw Obadja, Callenburg- straat 67. Aanvang 8 uur. Het elektronisch instituut van de Westjapanse Kyoto-universitett heeft een typemachine ontwikkeld die de trillingen van de menselijke stem in Romeinse letters kan om zetten. Het internationale vocalistenconcours in Den Bosch bereikte dins dag met de demi-finale hoogtepunten van spanning, concentratie en luistergenot. Muzikaal viel er het meest te beleven bij de bassen en sopranen. Harold Gray blonk uit als echte Engelse zanger in oratorium en lied met een stoer geluid, iets minder zeker in het middenregister. Max van Egmond uit Hilversum ontpopte zich als een all-round lyrisch bariton, niet volumineus, maar wel zeer goed dragend. De Zwitser Arthur Loosli oogstte veel succes bjj het publiek met een virtuoze en vooral geestig voorgedra gen Registeraria uit Don Giovanui. De Belgische sopraan Lia Rottier heeft een sterk geluid, wel zuiver, maar in de afwerking soms minder gecultiveerd. De Italiaanse Giusep- pina Schettino ontvoerde in lied én oratorium én opera door een grote gevoelsinnighéid en souplesse van zang. Voor haar landgenote Giovanna Pizzo Revessi lijkt een toekomst bij het cabaret weggelegd. De Hongaarse Judith Heller kan ik vanwege de metalige keelklanken minder waarderen. De jeugdige WU- helmina Driessen uit Den Haag ver raste door haar veelbelovende mo gelijkheden en charmante voor dracht. De grootste aandacht werd terecht opgeëist door het overrompe lende optreden van de Poolse mezzo sopraan Sofia Janukowicz-Poblocka, een raszangeres met een allesdoor dringende, maar welluidende stem, rijweg op, juist toen de bus naderde. melodieuze pianissimi en beklemmen - De autobus reed echter langzaam en I de forti, daardoor kon de chauffeur' door krachtig remmen voorkomen dat het I De Engelse Loris Sutton, die vorig fneisje ernstig werd gewond. j jaar met een eervolle vermelding (Van onze correspondent) Het kampeerselzoen in Hoek van Holland loopt snel ten einde. Reeds zijn er de eerste tekenen van de naderende winter. Weliswaar zijn de beide kampeerterreinen nog bezet, maar de kampeerders bereiden zich er al op voor, om straks, als de najaarsstormen over de stranden gaan blazen, weer naar hun woonsteden terug te keren. Bij vele huisjes ziet men de eigenaars bezig om hun eigendommen een laatste verfje te geven, zodat zij geen hinder zullen ondervinden van regen en sneeuw. Anderen hebben minder haast. Zij gemeten nog van de zon en de laatste mooie dagen. Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada 8 september 10.59110.593 3.77Ü—3.78A 77.07577.171 7.561—'7.562 S7.48—87.53 73.03—73.03 9031190.36) 54.77554,82) 52.94152.995 3-96A—3.96A w Italiaanse lire 60.915—60.96 I Oostenrijkse schilling.. 14.64414.651 De 48-jarige typograaf G. Tax wilde gistermiddag voor zijn woning j in de Willem de Zwijgerlaan te Gou da van eer damesfiets afspringen. I Hij bleef echter meteen van zijn broekspijpen hangen, viel en brak zijn linkerbovenbeen. Hij werd naar het Van Itersonziekenhuis overge bracht. De man heeft echter ongeveer een uur op straat gelegen aangezien zijn familie niet precies wist wie zij om j hulp moest vragen. De politie ver- I zoekt ons mee te delen, dat in der gelijke gevallen het nummer van de gemeente 5041 moet worden gedraaid. De GGD en de politie ressorteren onder dit nummer. Het is voor de kampeerders een seizoen geweest om de eerste jaren niet te vergeten. Zij hebben trouwens niet alleen geprofiteerd van de over vloed aan zon, maar ook van de ver beteringen, die de laatste tijd tot De centrale winkelstraat van. de Hoekse kampeerterreinen. stand zijn gekomen. Zo mogen thans de huisjes 's winters blijven staan. Vroeger waren de kampeerders ver plicht de huisjes voor de winter maanden af te breken. De gemeente geeft nu ook wintervergunningen voor dertig gulden. En uit deze rege ling komt voort, dat men nu ook gas en elektriciteit in de gebouwtjes kan laten aanbrengen. NOORDELOOS. Op de Nieuwendijk is zaterdagavond de paardenhande laar B. Prins uit Molenaarsgraaf met zijn bromfiets over de hond van de heer D. de Jong gereden en kwam zodanig terecht dat LUj diverse ver wondingen in zijn gelaat opliep. Dr. Brandsma verleende de eerste hulp. De hond mankeerde niets. De politie stelt een onderzoek in. Ook op het gebied van parkeren is een drastische verbetering inge voerd. In de Wierstraat is een flink parkeerterrein aangelegd, zodat de smalle rijweg is ontlast Bovendien is intussen begonnen met de verbre ding van de behelpweg. Plannen voor verdere verbeterin gen op allerlei terreinen zitten in de pen. Het Hoekse kampeergebied, dat is gesplitst in een 'oud' en een 'nieuw' kamp, die samen achthonderd huis jes tellen, zal wellicht volgend jaar nog groter worden. De gemeenteraad heeft namelijk besloten om het kin derkamp van „Vakantievreugd" vol gend jaar over te brengen naar het sportcomplex aan de Harwichweg. De gebouwen van het kinderkamp staan nu vlak naast het oude kamp. Door verplaatsing zou ruim te ontstaan voor een tachtigtal nieuwe huisjes. Aangezien er hon derden aanvragers op de wachtlijst staan, zal deze verulming zeer wel kom zijn. Ten slotte wil men volgend jaar ook een gemeenschappelijk ingang maken aan de Wierstraat. Tot nu toe hadden de beide kampeerterreinen ieder een eigen ingang. Een begin is reeds met het combinneren gemaakt door de gemeenschappelijke winkel straat. De kampen, die door een dijk van eikaar zijn gescheiden, suilen in de toekomst door een luchtbrug wor den verbonden. de finale bereikte, heeft haar stemmiddelen nog meer gepolijst en tevens haar uitspraak verbeterd. Een ietwat kil aandoend perfec tionisme. De Duitse Manya Breïer onderscheidde Zich met een pittig gevoel voor dramatiek en lyriek. Een spitse voordracht van een aria uit Die lustige Weiber en een fraai lied. Zigeunerromance, van Karl Reuter. Van de alten hoorde ik slechts even Djurdjevka Cakarevic uit Zuidslavië, in enige opvallende expressies! "79© enige tenor die zich wist 'te handha ven was de Belg Kamiel Lampaert, maar hij lijkt mij nog iets te week voor de eerste prijs. Van de 98 deel nemers resten woensdag voor de fi nale nog twaalf vocalisten. Met de aangegeven volgorde waag ik een voorzichtige prognose van de uitslag. Alten: Djurdjevka Cakarevic (Zuidslavië). Mariëtte Dierekx (Bel gië), Julianna Falk (Hongarije).Bas- sen-baritons: Harold Cray (En geland), Arthur Loosli (Zwitserland). SopranenSofia Janukowicz-Po blocka (Polen), Loris Sutton (Enge land). Giuseppina Schettino (Italië), Manya Breier (Duitsland), Lia Rot tier (België), Judith Heiier (Hon garije). Tenoren: Kamiel Lampaert (België) Tevens zullen Max van Egmond en Wilhelmina Driessen nog eenmaal optreden om te kampen voor de extra-aanmoedigingsprijs van de Maatschappij ter Bevordering der Toonkunst. DOMIEN VAN GENDT ROTTERDAM, 8 september. Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 150 kisten verse zeevis en 200 kg paling en spiering aangevoerd. De prijzen waren: schol midd 36 tot 40. ld. klein 28 tot 33, schelvis midd 35 tot 39, kabeljauw gr 58 tot 60, j makreel 21 tot 2S» zeehanen klein 18 tot 25, wijting 25 tot 30, haring verse 23 tot 26, alles per kist; spie ring 0,45 tot 0,50, levende paling dik 5,20 tot 5,30, id. midd 3,10 tot i 3,30, per kg. ROTTERDAM, 8 sept. Vee markt: aanvoer in totaal 3358 dieren; hierbij waren 370 vette koeien, 1013 stuks gebruiksvee, 504 vette kalveren, 440 graskalveren, 278 nuchtere kal veren, 33 varkens, 75 biggen, 93 paar den, 53 veulens, 4G8 weidelammeren, 25 bokken of geiten. - De prijzen waren: vette koeien le kw 3.00—3.20. 2e kw 2.80—3.00,. 3e kw 2.702.80. vette kalveren le kw 3.00—3.30, 2e kw 2.70—3.00. 3e kw 2.402.60, graskalvcren 420—370270, nuchtere kalveren 907565, lopers 1008575 biggen 655545, slacht- paaxden 2.2021.90, veulens 400 300—250, schapen 80—7050, lamme ren 75—6050, kalf- en melkkoeien 1175—1000875. vare koeien 870 800675. vaarzen 875775600, pin ken 575—500—400. Overzicht: vette koeien, aanvoer tamelijk, handel traag, prijzen van gisteren met moeite te handhaven; vette kalveren, aanvoer iets ruimer, handel vlot, prijzen vooral bu afloop wat lager in prijs; graskalveren, aan voer even kleiner handel stug prijzen iets minder in prijs; nuchtere kal veren, aanvoer even groter, handel goed, prijshoudend, lopers en biggen aanvoer aanmerkelijk groter, handel kalm, prijzen onveranderd; siacht- paarden, aanvoer iets ruimer, handel stil prijzen wat lager in prijs, veulens aanvoer als vorige week, handel ta melijk, prijzen niet geheel prijshou dend; schapen en lammeren, aanvoer korter, handel redelijk, prijzen goed prijshoudend; kalf- en melkkoeien, aanvoer matig, handel stil, prijzen niet geheel prijshoudend; vare koeien, aanvoer iets minder, handel slepend, prijzen vooral niet hoger in prijs; vaarzen en pinken, aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen niet geheel' prijshoudend. Vrijdag bestaat er gelegenheid tot kosteloze inenting van kinderen be neden het jaar in het wijkcentrum Nieuwland, dr. Wibautplein 129. De pokkeninenting eeschiedt tus sen 15.35 en iti uur: die tegen dlf- terle-klnkhoest-tetanus tussen 16 15 en 16.45 uur. Trouwboekjes der ouders en even tueel inentingsboekjes der kinderen dienen te worden meegebracht.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1