Man stak buurman mes in de rug BURGER: Socialisten willen niet dansen naar pijpen van anderen Sunil wast stralend wit.;. Droogte dwingt boer zijn vee te verkopen De Quay maastrichts INSTEMMING PERS OVER TROONREDE c De Quay naar Canada Acteur Jan R. in oktober i voor rechter Woning voor Callas non aan boord Liftster rolde 7 portemonnees Arbeider viel door spuigat WITTER DAN DE WITSTE GEIT en spaart uw linnenkast Rangeerder valt uit trein Prins Bernliard naar Istanboel Valse rapporten over huurkopers Gewest PvdA nu in Rotterdam voor ƒ75.000? Prij sindexcij f er gestegen 'GOUDBERGER' NU BESCHULDIGD VAN OPLICHTING HET VEI JE VOLK WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1959 PAGINA 3 CoolsingelR'dam-Zuid (Van onze parlementsredactb 'De KVP onder aanvoering van professor Romme maakt, gesteund waarschijnlijk door andere confessionelen en in elk geval door de liberalen, van de benoeming van. de voorzitter der Tweede Kamer een zaak van de meerder heid. Strafoefening Helft half Gevaarlijke houding Hier is met Sunïl gewassen, dat \.v hemelsblauwe Sunil, waarin al het wasgoed stralend wit wordt... 'werkelijk stralend witl - Bleken en blauwen kunt u zelfs - vergeten.'Met Sunil hebt u min der was werk, minder te wringen, dus-, minder slijtage. '.Waar Sunil de was- doet, blijft.. >- allés veel langer nie uw, Ook was- machine en wringer varen er wel bijl Neem meteen het voordelige reuzenpak Twee arrestaties: Ca zitten, kerel... neem 'n kop koffie Ik kom dadelijk ik moet even naar het postkantoor... om te sparen. HET POSTKANTOOR UW SPAARBANK ,..U meet &i> éèt£ Aan de oevers van de maas AARDEWERK De meeste confessionele en liberale bladen hadden giste ren instemmende hoofdartike len over de Troonrede. O (Van een onzer verslaggevers) De Rotterdamse politie heeft de 33-jarige huisvrouw A. J. N.—K. ge arresteerd wegens beroving, meerma len gepleegd. De vrouw had de ge woonte automobilisten omstreeks het middernachtelijk uur in het centrum van de stad om een lift te vragen. Onderweg stal zij dan hun portemon- naies en portefeuilles. Zij heeft tot dusverre zeven gevallen bekend. In juli kwam er een aangifte bin nen van een automobilist, die een portemonnaie met 300 hulden miste, zo goed als zeker gestolen door een vrouw, die hij van de Coolsingel naar Rotterdam-Zuid had gebracht. Toen zich in september opnieuw zo'n ge val voordeed, ging de politie de Cool singel op liftsters controleren. Don derdagavond vond men er een. zij stapte in een wagen en reed mee naar Zuid gevolgd door de politie, die op deze wijze haar adres te weten kwam, maar nog niet ingreep. Wel noteerden de mannen het nummer van de wagen, die de vrouw had meegenomen. De eigenaar van deze auto meldde zich de volgende dag op het bureau, omdat hij zijn portemonnaie miste. Er hadden slechts drie gulden en een voetbalkaartje ingezeten, maar voor de politie was dat genoeg. De vrouw bekende deze praktijken te hebben uitgeoefend sedert maart. Haar man was er echter volkomen onkundig van. (Van een onzer verslaggevers) Op last van de off'eier van Justitie tie te Alkmaar is de rechter-commis- saris mr, J, A, Markus het gerechte lijk vooronderzoek begonnen tegen de 58-jarige Piet V. uit Wijde Wor- mer, wiens plannen tot berging van de goudschatten uit de Renate Leon- hardt op een fiasco zijn uitgelopen. Hij wordt beschuldigd van oplich ting van enkele honderden geldschie ters, die te zamen 450.000 gulden op brachten, waarvan niets overbleef, V, is al enkele malen verhoord. (Van een onzer verslaggevers) Eerst vandaag is bekend geworden, dat de 37-jarige H. N. uit Niemv-Weerdinge zaterdag jl. na het plegen van een mislukte moord aanslag op zijn huurman J. B. v. d. A. gearresteerd is. N. werkte als landarbeider in de Noordoostpolder. Vijf jaar geleden trouwden hij. Uit het huwelijk werden twee kinderen geboren. De verhouding tussen hem en zijn vrouw liet de laatste tijd te wensen over. Hieraan was het feit. dat N. maar een keer in de week thuis kon komen, niet vreemd. Kort geleden adviseerde de huisarts mevr. N., die overspannen was, een tijdje naar haar familie in Rotterdam ie gaan. zij volgde deze raad op. Haar buurman, de heer v. d. A„ bracht haar en haar twee kinderen naar de Maasstad. Toen haar man 2oals ge bruikelijk de eerstvolgende zaterdag thuiskwam, vond hij een briefje waarin zijn vrouw de reden van haar vertrek uiteenzette. Vermoedelijk heeft N". achter het wegbrengen van Zijn vrouw door de buurman meer gezocht dan er achter stak. Het was slechts een simpele vriendendienst. Uit het onderzoek dat door de poli tie te Emmen werd ingesteid. is ge bleken dat N. een mes kocht en daar v. d. A. de afgelopen zaterdag mee opwachtte. Onverhoeds liep hij op hem toe en stak hem enige malen het mes in de rug. Enkele omstan ders, die meteen toesnelden, wisten erger te voorkomen. Advertentie LM. Gistermiddag is te Amsterdam de 42-jarige G. J. van Otterloo uit Schiedam, die werkzaam was aan de keersluis in het Amsterdam—Rijn kanaal, vermoedelijk door onoplet tendheid door een in de sluisdeur aangebracht spuigat gevallen en in het daar 4]4 meter diepe kanaal te rechtgekomen. Na enige tijd is het stoffelijk overschot opgehaald en naar het Wilhelminagasthuis overge bracht. v. d. A. verloor weliswaar nogal wat bloed, maar nadat zyn wonden gehecht waren, achtte meri overbren ging naar het ziekenhuis niet nood zakelijk. De dader wordt vandaag voor de officier van Justitie te Assen geleid. Hem zal vermoedelijk poging tot moord met voorbedachten rade worden ten laste gelegd. Zij ontzegt de Partij van de Arbeid het recht ecu eigen oordeel to heb ben over de keuze van de presi dent. Dit blijkt uit de verklaring van prof. Romme van maart van dit laar. dat de PvdA niet in het presidium hóórt, omdat de PvdA haar eigen opvattingen heeft om trent de onpartijdigheid van de beer Kortenhorst, Wij accepteren deze dwingelandij niet. Dat men bij wijzt van straf voor deze opvatting geen lid der PvdA in aanmerking wil laten komen voor het ondervoorzitter schap, aanvaar- den wij gelaten. Wij kunnen slechts hopen dat te eniger tijd het gezonde verstand zal zegevieren en dat men sal terugkeren van het nu tot ticee maal toe "bewandelde ver keerde pad.' Aldus verklaard» ons desgevraagd de voorzitter van de Partij van de Ar- beidfractie in de Tweede Kamer, mr. J. A. W. Burger. De socialisten hebben dinsdag bij het opmaken van de voordracht voor het voorzitterschap hun stem met gegeven aan d» officiële kandidaat dei* KVP. In maart, bij het optreden der nieu we Tweede Kamer, hebben zij doen weten, dat zij bun vertrouwen met konden schenken aan dr. L. G. Kortenhorst in verband met diens m het jongst» verleden gebleken gebrek aan onpartijdigheid. De PvdA heeft toen op een ander lid der KVP gestemd. De confessioneel-liberale meerderheid besloot in maart tot een soort strafoefening: zij plaatste in af wijking van d« normale gang van zaken geen socialist op de voor dracht. De heer J. Bommer, die tot dan toe tweed» voorzitter was ge weest. werd gepasseerd. De socialisten üsbben ook ditmaal niet op dr. Kortenhorst gestemd. Zij leverden de stembriefjes blanco In. De kamermeerderheid heeft hierin reden gevonden de PvdA op nieuw te passeren. Zij heeft in het openbaar geen verklaring gegeven van haar houding. 'Een deel der confessionelen en libe ralen maakt van de voorzittersbe- noemine een meerderheidskv frtje.' aldus mr. Burger. 'Zij ontkennen het recht van de min derheid een eiaen oordeel te heb ben over de wijze waarop de Kamer moet worden geleld, d.iu.z. over de kandidaat voor dt eerste plaats- Als de Partij van de Arbeid er hink van geeft toch dit eiqen oordeel te bezitten, straft de meerderheid van de helft plus een half dit door te gen alle redelijkheid in een socialist als de heer Bommer. aan wiens bekwaamheid om leiding te geven aan de •- •nerveraa.dcrinaev door niemand wordt getwijfeld, te pas seren.' 'Ik heb voor een dergelijk optreden geen goed woord over.' aldus mr. Burger. 'Ik ben ervan overtuigd dat de KVP en VVD voor de uit- i sluiting van de PvdA in de eerste plaats verantwoordelijk zijn Dp antirevolutionairen moeten bij de eerste stemming over het vice-voor- zitterschap de voorkeur hebben ge geven aan hun eigen kandidaat, zij moeten dus ook de kandidaat der PvdA hebben gepasseerd. Maar toen hei ten slotte ging fusspn een vrouwelijke liberaal en een so cialist moeten zij toch hun stem aan de PvdA-kandidaat hebben ge geven. De CHU zal in eerste instantie ver deeld zijn geweest en later even eens in meerderheid haar stem aan de heer Bommer hebben gegeven 'De houding van KVP en VVD acht ik uit democratisch, oogpunt een gevaar.' aldus bestoot mr Burger. 'Zij vestigen de indruk de minder heid slechts te loillen respecteren voor zover zij zich bereid verklaren naar de pijpen der meerderheid te dansen. Daarvoor past de PvdA!' ,M'n reis naar Canada heeft twee doeleinden," aldus verklaarde minis ter-president prof. dr. J. E. de Quay dinsdagavond op Schiphol. Woensdag reeds breng ik een bezoek aan pre mier Diefenbaker in Ottawa, waarbij ik o.m. het emigratievraagstuk ter sprake zal brengen. Prof. De Quay, die vergezeld wordt op deze reis door zijn echtgenote, zal zijn twee kinderen bezoeken, die eni ge jaren geleden naar Canada zijn geëmigreerd. Verder woont hij in To ronto twee bijeenkomsten bij, een van de Nederlandse Club en de andere samengeroepen door een aantal Nederlandse instanties. Voorts is prof. De Quay van plan enkele ge zinnen van Nederlanders te bezoeken, die naar Canada zijn geëmigreerd. Op 24 september vertrekt de mi nister-president uit Toronto en reist via New York per KLM naar Neder land terug. ajjf-r (6.680 Op het stafcionsemplacement te Alkmaar is vanochtend om ongeveer 8 uur de 2f -jarige rangeerder S. Vie ring uit een rangerend postrijtuig gevallen. Hij kwam daarbij met het hoofd tegen een perronseinpaal en werd zo ernstig gewond dat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. Het slachtoffer was gehuwd en had geen kinderen. (Van een onzer verslaggevers) De bekende Haagse acteur Jan R. zal zich de eerste week van oktober voor de Haarlemse rechtbank moeten verantwoorden wegens het onder in vloed besturen van een auto, waar mee hij cqn oodelijk ongeluk heeft veroorzaakt. Op 28 mei reed de heer R. met grote snelheid van Aalsmeer naar Kudelstaart. Even buiten de bebouw de kom greep hij op de lmkerweg- helft de hem tegemoetkomende wiel- rijdster, mevrouw H. M. v. 't Schip v. d. Laan. De wagen schoot door en reed van de dijk. -De vrouw, moeder van vier jonge kinderen, overleed aan de verwon dingen. De politie constateerde dat de acteur onder invloed achter het stuur zat. Sindsdien bevindt de 41- jarige acteur zich m voorlopige hech tenis. Prins Bemhard is vanmorgen om vijf uur per vliegtuig van Soesterberg vertrokken naar Istanboel. Hij zal daar de vier dagen durende Bilder- bergconferentie bijwonen. (Van een onzer verslaggevers) Om minder goed bekendstaande aspirant-huurkopers toch aanneme lijk te maken voor een financierings- bank, zijn er de afgelopen maanden uit Rotterdam verscheidene valse rap porten verzonden! Dat was het werk van de 49-jarige koopman H. D.» die een zaak drijft in duurzame huishou delijke goederen, en van de 59-jarige kantoorbediende N, J., die werkzaam was bij een informatiebureau. Beiden zijn gearresteerd. Er was de koopman wel wat aan gelegen radio's en televisietoestellen ook aan twijfelachtige betalers te verkopen. Om de risico's op de bank af te wentelen, nam hij N, J. in de arm, die in financiële moeilijkheden zat. De laatste wist bij zijn werk gever een aantal blanco invulformu- heren te bemachtigen en vulde die in op aanwijzingen van de koopman. De gevolgen bleven niet uit. De bank kreeg met verscheidene wan betalers te maken en wendde zich. tot het informatiebureau, waaraan N. J. verbonden was. Daar beschikte men over geheel andere gegevens en de zaak kwam dan ook al spoedig aan het licht. (Van een onzer verslaggevers) Talrijke Nederlandse boeren zien de komende maanden met zorg tegemoet. De droogteperiode dreigt In vele gebieden tot moeilijk beden te Jeiden, doordat het gras op is en men de karige voorraad gewonnen voer moet bewaren voor de winter. 'Wie nu een koe koopt, kan er aan verdienen,' zei de heer J. de Geer vanmorgen in Utrecht tijdens de ver gadering van het Produktschap voor Vee en Vlees. Het secretariaat van het gewest Zuid-Holiand van de Partij van de Arbeid wordt op 21 september ver plaatst van Leiden naar Rotterdam. Het nieuwe adres luidt: Zeilmaker straat 38b te Rotterdam. Advertentie I.M, A_' (Van een onzer verslaggevers) Dij 75.000 klonk maandag een luid 'mijn* door het zaaltje in het Venduhuis der notarissen in Den Haag bij het afmijnen van het pand Waalsdorpersveg 161 in Den Haag, dat naar verluidt, bestemd is voor minis ter-president prof. De Quay. De koper, de heer W. de Ridder van het makelaarskantoor Gemako, wilde de naam van zijn opdrachtgever niet noemen, maar men was het er in het veditigzaaltje algemeen over eens, dat de minister-president zijn spullen al vast kan gaan inpakken. De biedmg op het pand (met voor- en achtertuin en garage) eindigde vorige week bij een bod van make laar Doorschodt op ƒ60,400. Het afmijnen startte maandag op 'de kapitale som' (zoals notaris Maal- dimk het uitdrukte) van ƒ120.000. Het "mijn' uit de mond van de heer De Ridder ontlokte commen taar aan de vendumeester 'precies aan de prik', oftewel vertaald: precies wat de verkoper ervoor wilde hebben. In de Eilandsraad van Aruba is voorgesteld het Nederlands als offi ciële taal voor de raad te handha ven, maar de mogelijkheid te openen het debat ook in het papiaments te voeren. Advertentie I. M. Daar staan nu de uitgestrekte fa briekscomplexen van de N.V. Sphinx-Céramique, waarin ruim 4000 mensen werken aan de ver- i vaardiging van MAASTRICHTS AAR0EWERK. 125 Jaar geleden legde Petrus Re- gout bier de grondslag van de aarde werk-industrie. Sedertdien is Maas tricht in de hele wereld bekend als de aardewerkstad. Volgens de aloude, geheime pro- céde's wordt ook het modern Maas trichts aardewerk hier gemaakt. Sterk van kwaliteit, hoog van glans, mooi van vorm, aantrekkelijk van kleur en decoratie. Kortom waardewerkLet op deze merken. J dan heeft U een goed product,/ Hij meende, dat de prijzen van de koeien in december sterk zullen stij gen. Talrijke boeren, vooral in het noorden en oosten, staan nu echter voor de noodzaak, dat zij vee met verlies moeten opruimen doordat er geen voer meer is. Boeren die nog wel de beschikking hebben over voer, kunnen op het ogenblik goed vee kopen tegen lage prijzen. Deze ontwikkeling heeft op de vleesprjjzen op het ogenblik nog met veel invloed, omdat er vooral nog jong melkvee wordt opgeruimd. Vo rige week toonden de prijzen op de markt in Rotterdam een fikse daling. Deze week werd die daling weer goedgemaakt doordat de boeren geschrokken van de lage prijzen hun vee toch nog weer vasthielden. Ze zullen echter gedwongen zijn straks te verkopen, zo meenden en kele leden van het bestuur van het Produktschap, waarbij de vraag werd gesteld of het Produktschap iets kan doen aan wat men reeds nu een nood-situatie noemt. Daarb(j werd er de nadruk op ge legd, dat juist de boeren die toch al de meeste schade van de droogte hebben, gehad, nu nog een extra schadepost hebben. Daarentegen kun nen de boeren in gunstiger gebieden, waar de droogte weinig invloed bad, nu extra-winst maken. en dar) natuurlijk van de N.V. SPHINX.CERANIQUE V/H PETRUS RE60UT, MAASTRICHT KORTENHORST ..niet onpartijdig 'Wat de inhoud betreft, maakt het staatsstuk als geheel een gunstige indruk,' zegt het Algemeen Han delsblad (üb.)'We! zeer duidelijk blijkt dat het nieuwe kabinet voor stander is van vermindering der staatsbemoeienis, indien zulks ver antwoord is.' Het blad gaat nog even ln op de benoeming van ir. Visser tot minister van Defensie. 'Om het gewichtige militaire appa raat goed te beheren moet men een voortreffelijk organisator en een be ginselvast man znn. die bovendien zijn gezag weet te doen gelden. Ot de kort voor deze troonrede opgetre den minister over al deze eigenschap pen beschikt zal de toekomst moeten Ieren. In ieder geval heeft ook deze minister er recht op, dat men zijn daden afwacht.' De passages over de Europese ge- de meenschappen vindt het Handelsblad D[!t 'rijkelijk optimistisch.' Aan Lauwers- zee en IJtunnel wordt 'in geer. enkel opzicht prioriteit' verleend. 'Mogen wij eraan herinneren, dat voor de verbinding tussen Amsterdam en de rest van Noord-Holland zelfs onge wone middelen denkbaar zijn?' zegt het blad, kennelijk doelend op tol heffing. Het Handelsblad besluit: 'Uit het heden voorgedragen staatsstuk blijkt, dat de regering met moed en over tuiging haar schouders onder het zware werk heeft gezet' De Troonrede bevat niet veel nieuws, constateert De Tijd (kvp). 'Zij geeft veeleer te kennen, dat de regering zich door de ervaringen van de eerste maanden bemoedigd acht om m de aangekondigde rich ting verder te gaan.' De regering had aangekondigd, 'dat tot belastingverlaging zou wor den overgegaan, "indien en voor zo ver" de groei van het nationale in komen de toeneming van de omvang der staatsuitgaven zou ovei schrijden. Het is in dit- verband misschien hier en daar toch een verrassing, dat hoewel de genoemde situatie zich voordoet, niettemin de tijdelijke be lastingmaatregelen wederom ge handhaafd worden.' Met de aangekondigde verlaging zin doortrokken, kortom vrij en blij.' Maar een aantal punten zijn on besproken gebleven: zo de betrekkin gen met Indonesië; prijsbeheersing en haar uitvoerbaarheid; en de zgn. nozems, die althans niet uitdrukke lijk worden genoemd in de weinig verrassende mededeling, dat een ver antwoorde vorming van de jeugd een bijzonder belang is van ons volk. 'Interessant en verheugend' is het, dat in de passages over de structuur ook aandacht wordt besteed aan 'de vooraanstaande positie, die de Neder landse zeehavens in West-Europa in nemen.' 'Aan dit deel van onze wel vaartsbronnen wordt niet altijd zo veel aandacht besteed in een Troon rede als thans gelukkig het geval is.' De NRC besluit: 'Wanneer wij deze Troonrede als hoopgevend beschou wen. geven wij ons er tevens reken schap van, dat een aantal minder gunstige omstandigheden er niet in worden aangeroerd. Vrijheid en blij- van de ongehuwdenbelasting en een heid, waarvan dit staatsstuk is door verzachting van de fiscale bepalin- trokken, zijn intussen alleen wat gen inzake de fusie van ondememin- waard, als zij hun verwezenlijking gen, 'heeft zij het "voor zover" van kunnen vinden. Daaraan te werkea beleid. Dat is dan ook een zeer be langrijke zaak. Hoe dan daaruit d« verdere mogelijkheden zullen zijn, komt in de Troonrede niet duidelijk naar voren. Misschien is dat ook we! voorzichtig 'Een oordeel over het beleid der regering is daardoor aan de hand van de Troonrede slechts in beperkte mate mogelijk. Wij zullen de concrete rege ringsdaden moeten afwachten, wij hopen, dat die daden tot heil van ons volk kunnen zijn.' De regering heeft de problemen van de buitenlandse politiek terecht voor op gezet, meent Het Parool (onafh.). 'Die buitenlandse paragrafen zim bevredigend, maar bieden ge lukkig nauwelijks nieuwe perspec tieven. Minder gunstig moet ons oor deel znn over het gedeelte, dat het binnenlands beleid raakt.' 'Wie de vraag stelt: wordt hier nu een reactionair beleid geformuleerd, zal in redelijkheid daarop geen beves tigend antwoord kunnen geven. Hei kabinet-De Quay wil in dit stadium De Volkskrant, die tn haar Ten Geleide de Troonrede „een pret tig leesbaar" stuk noemt vraagt zich af: „De socialisten zijn voor het eerst na de bevrijding in de oppositie. Komt deze ingrijpende verandering ook in de Troonrede tot uiting?" Het blad schrijft dan: „Nu het klimaat gunstig is wil de regering doorgaan met de „verwijdering van kunstma tige elementen uit ons economisch be stel". Een wezenlijke verandering is dit niet," aldus de Volkskrant, „ook het laatste kabinet-Drees kv,am al tot de conclusie, dat huur- en melk- subsidies een te zware belasting voor de overheid zijn." In verband met de tudelijk verhoogde belastingen merkt het blad op: „Voor de grootste groep belastingbetalers opent de begroting 1960 in elk geval reeds een doorkijk naar een roziger toekomst." Onder de kop „Vage zon" zegt het Algemeen Dagblad over de „heel lange Troonrede": ma3r mon kan niet zeggen, dat de lengte evenredig is met de opmerkelijkheid van de inhoud. Groot nieuws staat er bepaald niet in" en „Waarom is datgene, wat er in staat zo vaag, zo weinig geconcretiseerd? De regering zoekt kennelijk nog naar eigen vorm" GLYFADA, Griekenland (Keuter. AP) Maria Callas is nog steeds aan boord van het jacht van de Griekse reder Ona sis, zo hebben journalis ten en fot grafen kunnen zien die gisteren door Onassis zelf werden toegelaten tot het dek van zijn jacht Christina, in de Griekse haven Gly- fada. Onassis maakte grapjes over de „bezetting" van zijn jacht door de pers en zei: „Ik voel mij een gevan gene". Daarna voegde hij er ernsti ger aan toe: „Ik ben hier voor zaken en Maria komt hier om uit te rus ten, want zij was uitgeput". De beroemde zangeres weigerde vragen van de verslaggevers te be antwoorden. (Van onze soc.-econ. redactie' Het prijsindexcijfer van de kosten van levensonderhoud 'm de periode van half juli tot half augustus is met twee punten gestegen. Deze stijging is hoofdzakelijk een gevolg van de hogere prijzen van aardappelen en groenten. Die van fruit daalden, maar de kleding werd iets duurder. regeringsverklaring niet uitge- zal nu de taak van regering en Sta- terugzetten: het blijkt 4en het blad besluit: „Er rest slechts meent De Tijd ten-Generaal zijn.' kijv. uit haar streven naar een ver- de hoop. dat de daden van dit kabi- -J rinno trnlfn/Mmr* tïQv» Vwsf rfal c*z*1 «inn >4 -l.'iuA- -1 t_. 'Uiteraard trekt de regering op tal van beleidspunten de lijn door van vorige kabinetten, maar zij geeft ook m deze Troonrede verder reliëf aan haar eisen gezicht.' 'Opgewekt is de toon van de Troonrede.' meent de liberaie Nieuwe Rotierdamse Cou rant. 'Opgewekt en van vrijheids- De Troonrede is in vele opzichten meer een beschrijving van de be staande situatie dan een program, schrijft T r o u w (ar). 'Wat de binnenlandse politiek be treft, spreekt In deze Troonrede het duidelijkst de wil tot handhaving van een gezond linancieel-economlsch dere voltooiing van het 'stelsel van sociale zekerheid 'Maar wie goed en tussen de regels door leest, kan dunkt ons, toch mer ken dat wel sommige beleidslijnen, voorlopig althans, en noodgedwongen misschien, worden doorgetrokken, maar dat er toch een andere geest, bezig Is vaardig te worden over het regeringsbeleid.' net duidelijker taal zullen spreken." De (a.r.) Rotterdam ner schrijft o.a.: „Op het eerste oog lijkt het vreemd, dat de huidige suustige rituatie niet tot ruimer belastingver laging voert, maar voor wie even doordenkt zal ook hier de stand van zaken duidelijk zijn," waarbij het blad wijst op '„het gevaar van overbeste- ding, dat uit belastingverlaging en loonsverhogingen voortvloeit." In deze rubriek vermeldt Het Vrge Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. i ee if ;:i ,..KMcn.,,3g 'vet. Boude 'tdens 'naefx/am, eerJwsebiioS, die door de ov«i- eens gedvroe -,-n -tmtetniüe. uitged'jd is tot *,zn SHlftTef staatszwendsl ifRKetSefefed door -JACQUES lans; Uit De Telegraaf nwi 15 sept embe*

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2