Nieuwe brug wordt op schuiten op plaats van o evaren op zijn taak 1 Burgerlijke Stand mmhi Lijn Schiedam-Delft zaterdagnacht gestremd Na biertje besloten tot inbraak in Gaffelstraat Schiedamse Kunstkring is kwart eeuw oud VAN LOENEN VOOR tllSTEN Treinreizigers per bus Delft naar Schiedam Ierse minister in Schiedam Jongetjes uit ^beruchte' bmirt in Delft vermist Zeelieden met Spido-boot aan bet varen RPhO speelde voor jeugd De Haven start nieuw seizoen Meesterserie in Delft Feest van cle Oudstri jclers cbiedammers j elkaar onder Zaterdagnacht "pantalon Druk seizoenprogramma „Het Voetliclit" voor het voetlicht Koffie-soos van J.E. Wisselkoersen HET VRIJE VOLK VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1959 PAGINA 5 (Van een onzer verslaggevers) De landelijke stilte wordt af en toe verstoord door een trein stel, dat heel voorzichtig over de oude, half afgebroken spoor brug rommelt. En iedere keer als een treinstel nadert, laat een NS-wachter een snerpende hoorn schallen. De eenden, die vre dig tussen het kroos van de Poldervaart zwemmen, merken dat al niet eens meer. En moeder Zeug met de tien roze biggetjes knort rustig door. Met haar geweldige neus snuffelt zij aan een bouwkeet. Daar, in de landelijke omgeving, ter hoogte van de Joppeiaan in Kethel, daar, waar de spoorlijn Schiedam-—Delft over de Poldervaart loopt, wordt gewerkt aan de voorbereiding van een groots karwei, dat in het duister van de nacht van zaterdag op zondag zal moeten plaatshebben. (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagmiddag zullen vele honderden kaderleden van de Alge mene Nederlandse Metaalbedrijfsbond (ANMB) in vijf vergaderingen bijeenkomen om te spreken over de taken, die deze bond in de tomende winter moet verrichten. Deze mobilisatie-kadervergaderin- gen worden gehouden in Rotterdam (twee in bet Beursgebouw), in Spijkenisse, Krimpen aan de Lek en in Klaaswaal. Oude pijlers Eerste aanloop Deze vijf kadervergaderingen vor men nog slechts de aanloop tot deze activiteiten van de ANMB. Het dis trict XI van deze bond. waarbinnen 18.000 metaalbewerkers zijn georga niseerd heeft een winterprogramma opgesteld, dat negentig bladzijden be slaat en waarin met plaats en data de vele honderden bijeenkomsten staan vermeld voor leden en kader om over tienatllen problemen, waar de georganiseerde arbeiders mee te maken hebben voorlichting, scholing te brengen. De Broekenspecialist ;'ÖI|#S§||§ 'S O eratie Eerst nu gaat onze nieuwe stations, overkapping r'ice kunnen er trots op zijn!) heel goed tot zijn recht komen. Nu ook de lijn naar Vlaar- iingen langs de nieuwe perrons rijdt, .nu is ineens het beeld onder de over- happing héél anders. Van alle kan nen komen de treinen binnen en 'steeds stroomt een passagiersstroom our de perrons. Dit levend element 'DOET het uitstekend in de reus- jachtige en lichte hal. die de nieuwe 'merkapping is. j En we kunnen alleen maar hopen, ijat de werkzaamheden, die verricht "■moeten worden om tot de bouw van het nieuwe station te komen, net zo voorspoedig verlopen als de verwach tingen zijn. Ook wachten we met spanning op ,het moment, waarop de verkeershin- ieraar nummer één, de overweg bij het stadion, definitie; kan worden gesloopt. Nog een weekje en dan gaat ie bijl erin. Niemand zal er waar schijnlijk nog een traan om laten. Ten slotte vandagj weer enkele plitie-spreukjes -voor de voetgan gers: VOETGANGERS ills Tiet - verkeer door verkeerslich ten wordt geregeld, mag u alleen osersteken, wanneer het verkeer, dat sis richting kruist tot stilstand is ge it men of aan dit verkeer een stop teken is gegeven. Houdt echter reke ning met het afslaande verkeer! VOETGANGERS Zijn bij verkeerslichten aparte metgangers-lichten. aanwezig, steek dan alleen, over. ais het voetgangers licht op groen staat. uur Advertentie LM. Inlijsten van foto's;', platen, enz. DAM 4113 - TELEFOON 66192 (Van een onzer verslaggevers) Tussen elf uur zaterdagavond en elf uur zondagmorgen zullen over het zeer drukke treintraject SchiedamDelft geen treinen rij den. De passagiers zullen in dat tijdvak van Schiedam naar Delft en weer terug per bus worden vervoerd. Deze maatregel is het gevolg van het feit, dat zaterdagnacht de nieuwe spoorbrug over de Polder vaart, ter hoogte van Kethel, op zijn definitieve plaats zal worden gevaren. Binnen twaalf uur hoopt men het stalen gevaarte op de plaats van de oude brug gemon teerd te hebben. In de nacht van zaterdag op zon dag namelijk zal de nieuwe, zware spoorbrug, die Is vervaardigd door het staalconstructiebedrijf De Groot uit Zwijndrecht op de plaats van de oude komen. Dat wil zeggen, dat het gevaarte op schepen naar de defini tieve ligplaats zal worden gevaren. Dat zal een spectaculair karwei worden. De brug is 53 meter lang en weegt vele tonnen. Het gevaarte moest geheel naast de oude spoor brug geconstrueerd warden, om dat de wegen en kanalen, die naar de ligplaats leiden, te smal zijn voor een eventueel transport. Er moest zelfs een haventje worden gebaggerd om de brug' te kunnen bouwen. Nu, na enkele maanden hard wer ken, steken de zware stalen over spanningen van de brug ver boven het vlakke landschap rond het lief lijke dorpje Kethel uit. Bij de oude en nieuwe brug wordt koortsachtig gewerkt Er staat voor deze winter vee! werk foor de ANMB op stapel. Daar is allereerst de nieuwe c.a.o., het grote succes van de metaalarbeiders in het overleg met de werkgevers en met regeringsinstanties. Die - c.a.o. moet au toepassing vinden. Verschillende bepalingen staan er in, die voor uit werking in het bedrijf zelf in aan merking komen. ..Zo moet de verkorting der arbeids tijd per onderneming geregeld wor den. Allerlei loonregelingen moeten afgestemd worden op de situatie in bei bedrijf, waar men werkt. Dat noudt verband met de werkclassifi- catie en met de afschaffing van de sariefbasisloner., diee en verhoging van de grondtonen tot gevolg heeft jtnad. De vraag is slechts: hoe wor sen deze c.a.o.-wijz!gingen toegepast. Er is meer. De positie van de on dernemingsraad in het bedrijf wordt Mlangrijker. Deze raad zal namelijk ie toekomstige regeling inzake de verkorte arbeidsweek te behandelen VRIJDAG Bioscopen: 30NOPOLE: Maracaibo, 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Und Abends in die Scala. 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Stoute kinde ren, zoete kinderen. 12 tot 5 uur. Apotheek: Evers, Lange Baven 41. biversea: AtAISON WESTHUISNed. Ver. ran Huisvrouwen. 2.15 uur. JSCGDHAVENHBSS-ledenvergadc- vtog, s uuj. «IR. SOC. BELANGEN: Schiedamse Heldingebrlgade, 8 uur. ZATERDAG Bioscopen: kONOPOLE: Maracaibo, 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Und Abends in die Scala. 4.15, 7 en 9.15 uur. hjotoonstellingen 5TEDELUK MUSEUM: Stoute kinde ren, zoete kinderen, 12 tot 5 uur. Apotheek: "era, Lange Haven 41. Bfoersen: ^toADE; De DUettantjes. 2 uur. "fENE: Voordrachtsmiddag Ger. SVREgel., 2 uur. ffitopHAVEN: Passe-partout, S uur. SoSE SACRUM: feestavond per- »»ÏSt®hver, Excelsior. S uur. tlGerei. Jeugdeentrale. S uur. i°Ig5GEBOITW: Het Voetlicht, S u. UkCZN'ntUM.jaarfeest tennisclub «„-S 8 uarl korfbalver. Succes, 8 u. WORTCENTRÜM: Zwarte band- «ramens, 7 uur. krijgen. Dat is een ingewikkeld pro bleem en daarom dienen de mensen van de ANMB, die op verantwoorde lijke plaatsen in het bedrijf staan zo volledig mogelijk met deze proble matiek op de hoogte te zijn, De ANMB wil voorts binnen de be drijven een verbetering van de sociale instellingen bevorderen. Vele moge lijkheden daartoe zijn aanwezig. Het kader van de bond zal ze moeten kennen. De bond heeft voorts zijn pijlen 'gericth op het ai te grote leger van ongeorganiseerden. „Gaat het wel aan. dat gij, ongeorganiseerde, de vruchten plukt van het werk der organisatie en dat gij de kracht van die organisatie ondermijnt door buiten haar rijen te blijven. Wij moeten dat leger van ongeorgani seerden kleiner maken." aldus de districtsvoorzitter de heer G. Ma ters) Hij wijst er voorts op, dat de bond zyn leden in alie mogelijke persoon lijke moeilijkheden de helpende hand reikt. Juridisch worden dé leden bij gestaan, indien dat nodig is. De bondsbestuurders en het kader zor gen er ten behoeve van de leden voor, dat de arbeidsvoorwaarden en de verdere sociale regelingen behoor lijk worden nageleefd. „Wij weten uit ervaring voorts, hoe belangrijk het is, als de vakorgani satie over een goed geschoold kader beschikt. Wij hopen duizenden deden in het werk te betrekken en wij heb ben de verwachting, dat vele duizen den ongeorganiseerden nu ook de weg naar de ANMB zullen vinden," aldus de heer Maters. De oude pijlers van de oude brug zi.ia al zover als mogelijk is afgebikt. Zij moeten geheel verdwijnen. De nieuwe brug zal namelijk Dn |traa nieuwe betonnen iandhoofden, aan weerszijden van de vaart, aange bracht, rusten. Nu al liggen de dekschuiten onder de oude brug. Zij zullen, als het trein verkeer zaterdagavond om elf uur wordt stilgelegd, worden leeggepompt en daardoor zal de oude brug worden opgetild, waarna men weg kan varen. Dan volgt het moeilijkste karwei. De nieuwe brug moet op zijn plaats. Heel langzaam, centimeter na centi meter, zullen de schuiten het nieuwe Advertentie IJl. HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 8898.1 gevaarte naar zijn definitieve plaats, tussen de twee uiteinden van de spoorrails, varen. In feite is het. heel eenvoudig, maai men heeft er veel voor moeten reke nen. Alles moet tot op de seconde, tot op de centimeter kloppen. De operatie .Poidervaartbrug" mag niet meer dan twaalf uur duren. Want om 11.10 uur zondagmorgen moet de eerste trein de brug passeren. En dan moet alles klaar zijn. Dan moet ook de spoorbaan rond de brug 25 centimeter omhoog ge bracht zijn. Want de nieuwe brug is iets hoger gelegen dan de oude Over een lengte van 300 meter zal de spoorlijn omhoog worden gebracht. Morgenochtend is van vijf vóór tien tot vijf minuten over tien de Ierse minister van Verkeer en Ener gie, de- heer Erskine Childers in Schiedam.. Samen met de president- directeur van de Nederlandse Spoor wegen ir. S. J. Lohmann, zal hij de nieuwe overkapping van het Schie- damse station bezichtigen. De Ierse minister bezoekt Nederland in gezel schap van zijn echtgenote. Vlak naast de oude spoorbrug over de Poldervaart bij Kethel is een nieuwe stalen brug gebouwd. Het gevaarte, dat vele tonnen weegt, moest ter plaatse worden geconstrueerd, omdat de toevoer wegen te smal waren voor een eventueel transport. Er moest zelfs een extra havent je worden aange legd om het 53 meter lange ge vaarte te kunnen bergen, In de nacht van zaterdag op zondag zal de nieuwe brug op schuiten naar de plaats van de oude worden ge varen, Men hoopt de operatie „Poldervaartbrug" binnen twaalf uut te kunnen uitvoeren, opdat de treinstremming op het drukke traject SchiedamDelft zo kort mogelijk blijft. Met bussen zullen de treinreizigers na II uur zater dagavond van en naax Delft wor den gebracht en gehaald. Advertentie I.M (Van een onzer verslaggevers) Twee jongemannen, de 17-jarige hijrijder D. v. d. H. en de 19-jarige vertegenwoordiger P. K. S. stonden gisteren voor de Rotterdamse rechtbank terecht wegens een Inbraak in de Gaffelstraat, waar zij een portefeuille en een huissleutel zouden hebben weggenomen. De officier van Justitie eiste tegen S. een jaar opsluiting in de jeugd gevangenis, mede in de hoop dat hij daar een behoorlijk vak zou kunnen leren: tegen v. d. H. acht maanden tuchtstraf, waarvan vier voorwaardelijk. (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse Kunstkring is dit jaar een kwarteeuw oud. Dit feit, in december is het 25 jaar geleden, dat de kring werd opge richt, zal echter niet op uitbundige wijze worden gevierd. Dat laat de kaspositie niet toe. Wel zal er enige aandacht aan het jubileum worden geschonken. Tijdens de avond, die in december wordt ge geven, zullen er enkele dingen geschieden, die het jubileum in de herinnering zullen oproepen. Verdachten hadden, ook volgens hun eiken verklaringen, toen zij sa men een- glaasje bier dronken, ge hoord dat er zich in het huis aan de Gaffelstraat veel geld moest bevin den. Zij waren erheen gegaan, had den met behulp van een schroeven draaier het raam opengeschoven en waren zo binnengekomen. Hun speurtocht in het huis leverde wei nig op: in de portefeuille die zij von den in een jasje, dat in de gang hing. zat niet meer dan 45, hoewel zich in het huis veel meer geld bevond. De dag daarop had v. d. K. een auto weggenomen, waarbij hij ge arresteerd werd. De kinderrechter had hem daarvoor twee maanden tuchthuisstraf opgelegd. De beide verdedigers vroegen res pectievelijk onmiddellijke invrijheids- stelling en onmiddellijke uitspraak, in het laatste geval omdat v. d. H. op 7 oktober in militaire dienst moet en diens raadsman meende dat daar van op zijn cliënt een gunstiger in vloed zal uitgaan dan van een tucht- schoolstraf. De rechtbank verwierp beide ver zoeken. Uitspraak over veertien da gen. Toch wil het bestuur niet zeggen, dat het helemaal niet aan een jubi leumviering gedacht heeft. Men is van mening, dat het jubileum echt gedurende het gehele jaar gevierd wordt, omdat het programma zo goed is. dat gepresenteerd kan worden. Dank zij het feit. dat onkosten vooi een jubelavond werden bespaard, kon men betere en duurdere stukken naar Schiedam laten komen. Het program ma begint met 1 oktober. Dan komt de Haagse Comedie met een stuk, dat wij reeds aankondigden. Er zijn nog een paar plaatsen over, zodat aanmeldingen bij de bestuursleden graag worden ingewacht. Op 12 november laat de Schiedamse Kunstkring de Nederlandse Comedie naar Schiedam komen. Wim Sonne- veld zelf zal op 17 december met zijn cabaret-groep de feestvreugde rond om het jubileum komen opluisteren. Een betere opluistering kunnen we ons moeilijk indenken. Dan volgt op 21 januari de Hoofd stad Operette en op 25 februari komt het Rotterdams Toneel zich eindelijk eens laten zien. Valt het voor Rotter dammers ai niet mee helemaal naar Schiedam af te zakken, voor de to neelgroep Theater is de reis op 31 maart 1960 nog verder. Da nzal ech ter de sneeuw wel gesmolten zijn! De serie toneelvoorstellingen wordt besloten met de Haagse Comedie, ae groep, waarmee men dit seizoen ook begint. Donderdagavond 24 september zal in de Amsteibron de jaarvergadering De Schiedamse toneelvereniging Het Voetlicht geeft zaterdagavond een toneeluitvoering in het Volks gebouwopgevoerd zal worden het toneelstuk in drie bedrijven „Liefde is geen speelgoed" van Willem van Boxtel. Na afloop is er een „gezellig samenzijn". Het trio Jack Vos zal voor de juiste stemming zorgen. De Religieus-Spirftistische-Ver- enigiug in Schiedam, „Harmonia". houdt op zondag 20 september in zaal Beatrix een wijdingsdienst. Spreker is de heer J. Wiechert. Het begint om half elf. De toegang is wij. Rotterdam, 17 september. Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 250 kisten verse zeevis en 450 kg paling, snoek baars en spiering aangevoerd. De prjjzen waren: Heilbot ƒ2,60 ƒ3,50. Schol gr 53—55, Schol mïdd 43—47. Schol kl 35—37, Zeebot 23— 25, Schelvis midd 3843, Schelvis kl 3133. Kabeljauw gr 6270, K&oeJ- jauw kl 2530. Makreel 2326. Pol lak 4546, Wijting 25 27. Haring verse 2528, Geep 35—37, alles per kist. Spiering 0,450,50, Snoekbaars 2,102,15, Levende paling dik 5,40 5,65, Levende paling dun 2,002,10 per kg. In de inmiddels „berucht" gewor den buurt van de Kappefjne van de Coppellostraat te Delft is een dezer dagen weer het 4-jarig jongetje, van de fa. Staakman, gedurende 6!i- uur vermist. Het jongetje werd later om half zeven door een familielid in het stadsdeel Oostsingel wandelend aan getroffen. In het gezin Staakman heerste grote consternatie. Enige tijd gele den zijn in deze buurt twee kinderen verdronken. De Delftse kinderpolitie vraagt zich nu af hoe het 4-jarige knaapje zover van huis kan zijn af gedwaald. Op de dag van de vermis sing heeft de politie met twee auto's en talrijke agenten de buurt zonder resultaat afgezocht. Gisteren werden weer 2 jongtejes. de 5-jarige Preddy Meyer en de 4-jarige Theo Jansen vermist. De ouders en de meelevende buurtbewoners konden na enkele uren worden gerustgesteld, dat de avontuurlijke knaapjes boven water waren. van de Kunstkring plaatshebben. Op de agenda komt het punt „jubileum viering" voor en ook zal men twee aftredende bestuursleden kunnen herbenoemen. Men stelt verder voor de contributie niet te verhogen, zoals dit vorig jaar reeds is geschied. (Van een onzer verslaggevers) Twee Engelse zeelieden hebben gisteren getracht er met een Spido- boot vandoor te gaan. De mannen, die iets te diep in het glaasje had den gekeken, hadden de trossen van de boot al tos gegooid en de motor op „volle kracht vooruit" gezet, toen de kapitein in gezelschap van een politieman kwam aanhollen. De schipper en óe politieman wis ten nog net aan boord te springen en even later overmeesterden z(j na een korte worsteling de zeelieden. Het gebeurde gisteravond allemaal in Vlaardingen. De Spido-boot ,_De Molenplaat", lag aan de kop van de Oude Haven rustig op de golven van de Nieuwe "Waterweg te dansen. Op het moment dat de kaptein van de Spido-boot even naar het dichtbij gelegen kantoor van zijn maatschap pij was gegaan, namen de Engelse zeelieden, de 22-jarige J. D. en de 25-jarige W. L„ hun kans waar. Nadat .de boot weer aan wal wass gebracht, zijn de zeelieden naar het bureau van politie in Waardingen overgebracht. Advertentie I.M. of SCHIEDAM. GEBOREN: Abd- el-Wahhab M, z v M Sulaiman en C J T M Holierhoek; Nanna A. d v P J Peektsok en W K A Hoek; Petrus G W K, z v T F M Brugeling en J M Hoogervorst: Peter, z v J H Kieijn- jan en M de Lange: Johanna, d v G A Domenie en M E Leines; Truai. d v P Dijkshoorn en J G van Kekem. OVERLEDEN: A A Nolet. 71 jaar. GEHUWD: J A Stoutjesdijk 26 en K H Verhaeren 21; C P Gijzen 25 en A M Frederiks 27; J H Koks 24 en J de Jong 26; "W M A van der Hei den 24 en M L M van Steenoven 18; JAW van Dalen 31 en T C E van der Minnen 28; N W J van der Stap 26 en N Bezemer 22; J Barvoets 25 en M C Kr use 22; A Filler 43 en G de Boer 25; A Schaper 39 en M van Hoogdaletn 29; L J van de Wateren 39 er» K van Sc'nijndel 46: K Ver meulen 53 en C Wouters 44: J Grii- delbach 23 en G M Zandbergen 22: A J Feelders 27 en H P Koppenha gen 19; A den Uijl 25 en J Snijders 27. In het Passage-theater te Schie dam hebben gistermiddag leerlingen van een aanial Schiedamse scholen muisstil geluisterd naar het eerste pedagogische jeugdconcert, dat door het Rotterdams Philharmonisch Or kest werd gegeven. Werken van Mozart, Ravel en Liszt werden onder de enthousiaste leiding van Frans Moonen, die een zeer dui delijke inleiding gaf. voortreffelijk' vertolkt. *t Leek wel of de musici er plezier In hadden voor de Schiedamse jeugd te spelen. Verschillende in strumenten werden weer getoond en dat maakte de muziekmanifestatie tot een onbetaalbaar leerrijke les. Meer van dergelijke lessen, zo zouden we willen roepen. Een smalle streep boven woelig water: ziedaar de Dana 2, de 373 ton metende binnenvaarder, die in de nacht van dinsdag op w oensdag in enkele minuten naar de bodem van de Rotterdamse Maashaven zonk. Gistermiddag omstreeks drie uur bracht IV. A. van der Taks Bergingsbedrijf de drenkeling met behulp van de bokken Arend en Condor weer boven water. Het schip werd naar de zuide lijke oever van de Maashaven ge bracht om daar te worden ge lost. Daarmee was men vanmor gen nog druk bezig. De lading lijnzaadschilfers. 366 ton groot, gaat naar een drogerij; de Dana 2. die ogenschijnlijk niet zo heel veel schade van het onplezierige bad heeft opgelopen, naar een werf. (Van een onzer verslaggevers) Ook voor het Vlaardlngse clubhuis „De Haven" breekt het nieuwe win terseizoen aan. Zaterdag wordt daar het startschot gelost met de uitvoe ring van een bijzonder programma. De „ongeorganiseerde" jeugd zai zich overigens gedurende de komende we ken ook niet behoeven te vervelen. Zaterdagmiddag om 3 uur wordt in het clubhuls De Haven voor de jeugd tot veertien jaar een poppen kastvoorstelling gegeven. Voorts zal een goochelaar optreden. Om half negen 's avonds begint, een gezellig bal voor de jeugd van boven de veertien. Alleen de inge schreven leden van het clubhuis zijn hiervoor uitgenodigd. Dit laatste vooral, omdat men feestelijk afscheid wil nemen van de heer F. L. R. Schoemaker. die naar Haarlem gaat en die als leider wordt opge volgd door de heer F. J. de Vries, die op zfjn beurt, weer als hoofdlei der van een clubhuis in Rotterdam heeft gewerkt. Voor Projectie-, SmalfiJbm- Dia-apparatuur is er maar één adres waar vakkundig wordt voorgelicht. De oprichtster en voorzitster van de Union Internationale des Amis du Bel Canto, jonkvrouwe Henrietta van Lennep, organiseert in het sei zoen 1959—1960 weer een Meester serie in het museum „Prinsenhof" te Delft. Als opvolger van de heer Frans Moonen is tot directeur van de Schiedamse Toonkunst Muziekschool benoemd de heer Cor Backers uit Den Haag, Bovendien is als nieuwe ieraar aan meente pianiste Maria Kalamharian, de school verbonden de heer Gerard de Hongaars-Amerikaanse pianiste Deze serie wordt 15 oktober ge opend met een recital door de Zwit serse pianiste Fernanda Kaeser. In november zal dan optreden de Ame rikaanse mezzo-sopraan Carolyn Stanford en in de daarop volgende maanden de violist. Theo Otof, de Ar- Oudstrijders en dragers van het mobilisatiekruis hebben, gisteravond een contactavond gehad in Café-res taurant ..De Amsteibron" te Schie dam. Een groot aantal ieden was hier aanwezig, vergezeld van hun dames. De voorzitter van de Afdeling Schiedam, de heer P. van Rijn. open de de avond, waarna G. Rosman in het bestuur werd opgenomen. Hierna konden de oudstrijders nog een keer vechten, al was het nu in de vorm van bridge- en klaverjaswedstrijden. Voor de liefhebbers waren ook nog tal van andere gezelschapsspelen te beoefenen. Er werd aangekondigd, dat op 24 november de jaarlijkse feest avond in Musis Sacrum gehouden zal worden. De Rotterdamse Politie-amu- sementsvereniging „Hermandad" zal dan voor een onderhoudend pro gramma zorgdragen. Na afloop is er bal onder leiding van de Music Boys. Het is voor alleenwonende jonge mensen meestal moeilijk, om in con tact te komen met de buitenwereld. Jeugd en Evangelie, een interkerke- '4jke vereniging, probeert dit contact tot stand te brengen. En als resultaat- van een van haar ideeën is de „kof- fie-soos" tot stand gekomen. Deze „Sociëteit" wordt in het ver volg iedere donderdagavond gehou den in het zaaltje aan de West- Frankelandsestraat nummer 40. Hier wordt iedereen vol enthousiasme en met een kop heerlijke koffie ontvan gen. Het is de bedoeling ook buiten kerkelijken erin te betrekken. Het doel van deze avonden is namelijk vooral, om over de meest uiteenlo pende onderwerpen te discussiëren. Behalve donderdagsavonds in het zaaltje, worden er ook 's woensdag avonds en 's zondagsavonds discussie avonden georganiseerd. Die worden dan bij verschillende leden aan huis gehouden. Velthuijsen, de eerste trombonist van het Rott. Philh. Orkest, voor trom bone- en tubalessen. June Kowasc en ten slotte het Ro gier: kwartet, onder leiding van deCanada violist Piet Nijland. Italiaanse 17 SEPTEMBER Engels pond 10,59!—10.60 Amerik. dollar 3,773—3,781 Franse frank77,02s77,121 Belgische frank 7,55—7.55! Duitse mark 90.31—90,36 Zwitserse frank 87,3387.33 Zweedse kroon 73,02—73,07 Deense kroon 54.781—54,83! Noorse kroon 52.S452,99 3,983.981 lire 60,89!60.34!

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1