Hermes DVS „BEL' met in Overplaatsing naar Hargabegonnen Polit ie-toneelcl ub viert gouden feest Schikhof slaat goede slag bij biljarten Tribunes van Hermes gaan naar Harga M. van Noord t veertig jaar bij t onderwijs HACHÉ COMPLET f 1.28 KEURSLAGER POOT Kemper veertig jaar bij Co-op Bisschop-Moeze kampioen bridge-drive Politienieuws uit Schiedam SBLO-avonden starten weer Duivennieuws iji Burgerlijke Stand Huldiging in Zwijgerscliool Wisselkoersen s 1 - jjET VRIJE VOLK WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1959 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Voorzitter A. Stouthandel, bestuursleden, leden en donateurs van dc aloude Schiedams-VIaardingse voetbal- en cricketver eniging Hermes-DVS hebben gisteravond de eerste stap gezet 0p de lange weg, die leidt vanaf de Damlaan in Schiedam naar het noordelijk van de spoorlijn Schiedam-Vlaardingen gelegen sportcomplex Harga. Die eerste stap was de opening van het fraaie, zeer ruime, modern geoutilleerde clubgebouw, dat op het nu nog ietwat eenzaam en achteraf gelegen Harga-complex is verrezen. Nog vele stappen zullen volgen voordat Hermes helemaal naar het nieuwe complex is verhuisd. Nog vele stappen zullen volgen, voordat 10.000 toeschouwers in Harga zich de keien schor schreeuwen om het eerste van Hermes aan te moedigen. rhL"0 9'15 uuf- Stenen bouwwerk 300 gram met kruiden FANTASTISCH LEKKER Luid gejuich Moeilijkheden -De Waal 140 140 130 79 90 90 80 60 50 50. 1111111111 r (Van een onzer verslaggevers) Gisteren heeft In zijn woning te Schiedam de heer H. M. Kemper het jeit herdacht, dat hij veertig jaar {rieden in dienst trad van de coöpe ratieve bakkerij, en verbruiksvereni- ying „Door Eendracht Sterker" U.A. Ie Schiedam. Het bestuur en de bedrijfsleider tan de Schiedamse coöperatie hebben de beer Kemper uitvoerig in de bloe metjes gezet. De jubilaris werd ge prezen. voor de vele bijzondere ver diensten, die hü in de loop van de veertig jaar op zijn naam bracht. De voorzitter van de Co-op-Schle- dam bood de heer Kemper een zilve ren speld met oorkonde en een en veloppe met inhoud aan. In de loop van de dag heeft de heer Kemper nog tal van gelukwensen van colle t's en vrienden en kennissen ont vangen. Het bridge-koppel Sisschop-Moere !s gisteravond in zaal Musis Sacrum Schiedams bridge-kampioen l959-'60 geworden. Met 82 punten boekte het koppel een ruime voorsprong op num mer twee, het 'koppel Mülheim-de "egt, dat 74 punten scoorde. De kampioenschappen waren voor het vijfde achtereenvolgende jaar ge organiseerd door de stichting Schie damse Gemeenschap. Voorzitter A. de Wolff heeft gisteravond laat aan de winnaars de wissel-bokaal uitge reikt. Aan de kampioenschappen, die maandagavond begonnen, hebben in totaal acht lijnen, dat zijn dus 64 aren, meegedaan. Dinsdagavond ra-amen van deze acht lijnende win nende koppels tegen elkaar uit. Het echtpaar van Kemenade scoorde 64 punten, evenals het koppel Van der Brugge-van Loon. Deze paren ein digden resp. op de derde en vierde Plaats. Het koppel Vinke-Reinders, dat al twee keer de beker had ge winnen, kwam er ditmaal in.de fi- ttale niet aan te pas. De 53-jarige Schiedamse terrein- tnecht J. van B. heeft gisteren bij het nemen van de bocht bij de Over- schieseweg ter hoogte van. de hulp- trug zijn linkerenkel gebroken. De terreinknecht, die opeen bromfiets teed, slipte in' de bocht en viel op het wegdek. Per GG en GD is de man via de Dr. Noletstichüng naar huls gebracht. De Schiedamse bromfietsers C.J, G. en If. R. liepen gisteren ontvellingen en schoudenvonden op, toen zij in de bernt Verboomstraat tegen een por- Lvan een bestelauto botsten. Het portier werd plotseling door de auto mobilist geopend. De beide bromfiet- «rs zjjn terplaatse verbonden. Zij «onden daarna naar huis worden ftbracht. B. WOENSDAG bioscopen: kOKOFOLk;.Jerry maakt weer herriet thLen «-IS uur. «53AGE: Una Abends In die Scala. 1 en 8.15 uur. Apotheek: Gooiu, Groenelaaa 1J7. Tentoonstellingen: medeujk MUSEUM: Stoute kinde ren, zoete kinderen, 12 tot .5 uur. Wversen: htm Geref. Zendingecom- mtoa, 2 en 4 uur. Lihj300- BELANGEN: alschelds- fflltidag verkcersbrlgadiertjea, 3 uur. BDONDERDAG Bioscopen: ONopole:'Jerry maakt weer herrie! assage: Und Abends In die Scala. 1 uur, Apotheek: Gouka, Groenelaan 127. ^toonsteIling:en: MUSEUM: Stoute kinde ren, zoet© kinderen, 12 tot 5 uur. Jfrersen: PASSAGE-THEATER: Hoofdstad Vnrp^iette' 8 uur. ffiPOEBOTJW: Vrouwengroep APo 8 UUr' •^JCADE: Zomeravondcompetltie. uïgtMOüd. 8 uur. *^S1S SACRUM: WF-tonee'avond, 3 uur. RSUM CORDA: ledenvergadering Bucces, 8 uur. Dat de weg van de Damlaan naar het Harga-complex lang is hebben gisteravond acht hijgende A-juniores van Hermes ondervonden. Zij maak ten ook nog een omweggetje! Het zat allemaal zo; Op het oude en vertrouwde sportcomplex van Hermes aan de Damlaan, waar al 75 jaar lang triomfen zijn behaald en teleurstellingen zijn geïncasseerd, stond sinds 1904 een clubgebouwtje. Een clubgebouwtje, dat in 1928 nog werd uitgebreid, maar dat nu ai lang niet meer aan de eisen van deze tijd voldeed. Met het in gebruik nemen van de vijf sportvelden in Harga werden tegelijkertijd bi) Hermes plannen ge smeed om op dit sportcomplex, waar volgend jaar aan het begin van het nieuwe seizoen ook het eerste elftal zal gaan spelen, alvast een hecht en stevig clubgebouw te laten verrijzen. Eerst gingen de gedachten uit naar een stenen bouwwerk. Maar na reke nen en nog eens rekenen bleek zelfs Hermes niet in staat de grote kos ten van zo'n gebouw voor zijn reke ning te nemen. Daarom werden de plannen veranderd. Een houten ge bouw zou verrijzen. Een aannemer werd in de arm ge- pakt en schetspiannen werden ge- i maakt. Omstreeks 1 mei van dit jaar werd met de bouw begonnen. Dat was later dan voorzien was, maar de houtleverantie liet op zich wachten. Het kale clubgebouw stond er echter vlug. Half juli was het er. En toen Is de aannemer weggegaan en hebben de leden van Hermes de handen uit de mouwen gestoken. Men verfde en timmerde en con strueerde, dat het een lieve lust was en gisteravond kon voorzitter Stout handel trots een nieuw clubgebouw laten zien. Alles zag er even fris uit. De kantine had een oppervlakte van niet minder dan 263 m3 en gezellig stonden de tafeltjes én stoeltjes rondom een prachtig afgewerkte „bar-hoek". Kleurig waren de wan den versierd en helle neonlampen verlichtten het geheel. Om nu de overgang van het oude, en nu verlaten, clubgebouw aan de Damlaan uit te drukken had men de acht A-juniores In de clubkleuren omstreeks kwart over acht gister avond aan laten treden. De cricketbei van Hermes, die zo langzamerhand een trouwe mascotte begint te wor den, werd estafette-gewijs naar het sportpark Harga gebracht. Hiertoe werd de zware bel, die in 1952 zo'n grote rol speelde toen Hermes de ge denkwaardige beslissingswedstrijd te gen Sparta won en kampioen werd van de toenmalige eerste klasse, op een kruiwagen geladen en deze krui wagen werd door de acht .lopers' om beurten voortgereden. laan, de nieuwe overweg, de Schie- damseweg, langs Groenoord naar Harga, waar de lopers nog voor kwart voor negen arriveerden. Onder luid gejuich werd de bal in een hoek van de nieuwe kantine ge plaatst. En even iater bevestigde voorzitter Stouthandel met een - ruk aan de bel, dat het clubgebouw ge opend was. „Dit clubgebouw is echter nog niet af," aldus de voorzitter in zijn ope ningsrede. „De verwarming moet er nog komen, de bestuurskamer moet nog worden ingericht en er moet nog een vloerbedekking worden aange bracht." De vloerbedekking bleek nog te moeten worden gekocht. Er was geen geld meer. Via eeri actie zal men trachten de benodigde 1500 bijeen te krijgen, stukjes linoleum zijn voor een bepaald bedrag te koop! Voorzitter Stouthandel dankte leden en hun dames hartelijk voor de wijze, waarop ze aan de totstand koming van het gebouw hadden mee gewerkt. De schoonmaaksters, die vrijwillig het hele gebouw gisteren nog eens een sopje hadden gegeven, werden beloond met een doos bon bons, Voorzitter Stouthandel hoopte ten slotte, dat het clubgebouw tot „een trefpunt van alle leden en donateurs van Hermes" zou uitgroeien. Met een dansje en een gezellig samenzijn werd de opening van het gebouw verder gevierd. Advertentie I.M, BROERSVELD 159, MGR. NOLENSLAAN 846 (naast Boer's Visbcdrijf) - SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) De twee nog in leven zijnde oprichters van de Rotterdamse Politie Toneelclub Ondersteuning, de heren L. A. Dijkstal en C. J. Bazen, hebben dinsdagmiddag tijdens de receptie ter gelegenheid van het gouden jubileum van de vereniging verteld hoe men een halve eeuw geleden toneel speelde. De Rotterdamse politiemannen hadden lange diensten en voor repetities kon men zich moeilijk vrijmaken.- Om desondanks goede voorstellingen te kunnen geven repeteerde men om elf uur 's avonds of om half vier in de vroege morgen De vereniging, die werd opgericht om de leden-politiemannen welspre kendheid en beschaafd Nederlands bij te brengen, had als nevendoel het verlenen van materiële steun aan politie-ambtenaren. De traktementen waren bijzonder laag en wanneer er ziekte was in een politie-gezin dan waren bijdragen in geld of natura van de toneelclub steeds zeer wel kom! De vereniging heeft in.de loop der jaren een gewijzigde taak gekregen, maar zij heeft ook thans nog alle reden van bestaan. Daarop wees in een toespraak waarnemend hoofd commissaris B. Mellcs. Ook. andere sprekers prezen het goede wérk van „Ondersteuning". Onder meer werd op deze druk be zochte receptie het woord gevoerd door de heer G. Zuiderdorp van de 'Haagse zustervereniging Dindua, door de heer H. Meijer, voorzitter van de afdeling Rotterdam van de Ne derlandse Politiebond, en de heer G, van. Krevelen van de NATU. Op 3 oktober geeft Ondersteuning een jubileum-uitvoering in Palace, waarbij de klucht't Nichtje uit Buenos Aires wordt opgevoerd. In de serie om de Mtaltha-raket zijn gisteravond in het clublokaal 1 van de b.v. Entre Nous, een tweetal partijen gespeeld. In beide partijen kwam Schikhof uit, respectievelijk tegen Van Stigt Thans en Buijtenhek. Beide partijen kreeg Schikhof op zijn naam en wel in 21 beurten. Tegen Buijtenhek is het wel een spannende partij ge worden; aanvankelijk ging de strijd gelijk op, toen Schikhof in zijn twaalfde beurt met een serie van 29 op 129 kwam. Prompt antwoordde Buijtenhek met eenzelfde sere en kwamen de spelers met 129 gelijk. Schikhof be haalde loor enkele goede series een voorsprong, toen hij op 226 kwam te staan, waarop Buijtenhek met 31 antwoordde on met 200 dicht bij zijn tegenspeler kwam. Doch toen maakte Schikhof zijn 250 vol en kreeg Buijtenhek nog de nastoot. Jammer voor hem, doch hij miste deze en bleef op 200. Tegen Van Stigt Thans had Schik hof zijn 250 eveneens in 21 beurten bijeen. Van stigt Thans bleef ver on der zijn kunnen, en bleek niet op dreef te kunnen komen. Met een serie van 20 in zijn vijfde beurt had hij blijkbaar zijn krult verschoten. Alleen in zijn 18e beurt liet hij een serie van 37 voor zich no teren, doch drie beurten later was Schikhof uit en had Van Stigt Thans het tot 113 gebracht. Schikhof 250 250 21 49 11,90 Buijtenhek 250 200 21 41 9.52 Schikhof 250 250 21 56 11,90 V. Stigt Thans 250 118 21 37 5,61 Voor de Luifel-beker-serie werden in poule 1 gespeeld: KarseboomDKC A 80. De Koning 150 100 34 18 2,94 Hendriks 130 130 34 16 3,82 J. v, d. Giessen 90 90 29 16 3,10 Michels 90 84 29 10 2,89 Mandemaker 70 Den Herder 80 J.Krommenhoek 50 Fraterman 50 Het centrum—RES A J. v. d. Water 150 150 Verbrugge 150 95 Fortuijn v. Haasteren Simons Edelenbos Dries Bakker Zo ging het van het oude clubhuis vla de Damlaan, de Nieuwe Dam- -r' Zo zorgden vele NS-werkers er in de nacht van zaterdag op zon dag als nijvere ntieren voor, dat in één nacht tijd de nieuwe 400 ton wegende brug over de Polder vaart bij Kcthel. ten noorden van Schiedam,, kon worden geschoven. Omstreeks half zes zondagmorgen maakte onze fotograaf dit plaat je. De brug lag toen juist op zijn plaats en de werkers van de NS waren juist bezig de rails-aan sluiting te maken. Dat gebeurde allemaal onder het licht van vele schijnwerpers. (Van een onzer verslaggevers) Voordat het Schiedamse Hermes DVS zich helemaal in het sport complex Harga ten noorden van de spoorlijn Schiedam-Vlaardingcn heeft gevestigd moet er nog heel wat gebeuren. Reeds wordt het oude veld aan de Damlaan alleen nog maar gebruikt voor het eerste en tweede elftal. Trainer T. v. d. Pijl traint zijn jongens echter alle maal al in het nieuwe sportcomplex, waar Hermes over vijf velden beschikt. Gisteravond is het nog niet geheel kunnen omzomen, voltooide clubgebouw in gebruik ge- Voor het zover is zullen nog heel nomen. Binnenkort zal een zeer wat werkzaamheden moeten worden noodzakelijke verlichting aangebracht verricht. Ook de cricketterreinen ko- worden langs de nu 's avonds wel men op Harga zeer duistere toegangswegen. Voorts zullen de leden het terrein rond het clubgebouw binnenkort gaan verhar den. In de loop van de komende zomer zullen de overdekte en open zittribu- nes van het oude veld aan de Dam laan naar Harga worden overge bracht. Het terrein, dat straks het hoofdterrein zal worden, is reeds met een aarden wal omgeven, In september van het volgend jaar speelt het „eerste" reeds de thuis wedstrijden op Harga. Rond 10.000 bezoekers zullen dan het hoofdveld Geboren: Corenlis P z v G Douw en L vf n der Kooij, Nicolette d v N M Kolmeijer en N Boertje, IJpe S z v S Schuitmaker en H M van Bar- neveld; Antonius L z v A L Meijdam en J P C Korpel. Overleden: N Bujjnink 32 Jr echtg v M Poot, G Koffijberg 74 jr echtg v C Luijcx, A Zwaan, 57 jr, J H Hart man 63 jr. De twaalftallen van de Vlaar- dingse korfbalvereniging Spirit heb ben zaterdag In vier wedstrijden ne gen punten verzameld. Spirit 1 won van DIO 3 met 4—3; Spirit 2 speelde gelijk tegen Rotterdam-Zuid (3—3); Spirit 3 zegevierde over Oranje Nas sau 4 en Spirit b wist met 20 van Maassluis a te winnen. (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse Bond voor Licha melijke Oefening, de SBLO, zal ook In het komende winterseizoen weer een aantal jcugdleidersbijeenkomsten organiseren. Dit als rechtstreeks ge volg van het feit, dat een clubblad cursus, die vorig jaar werd gegeven, vele belangstellenden bleek te. trek ken. Op 21. oktober zal de eerste bijeen komst worden gehouden. Die avond zal in het Wijkcentrum Nieuwland een demonstratie op liet gebied van de stenciltechniek worden gegeven. In de maand november zal vervol gens een bijeenkomst worden belegd voor de liefhebbers van de honkbal- sport en voor hen, die deze sport graag willen gaan beoefenen. De Nederlandse Honkbalbond heeft reeds medewerking toegezegd, In de maanden januari en februari van het volgend jaar zal een drietal jeugd leidersbijeenkomsten worden geor ganiseerd. Hier zullen dan onderwer pen, die op het gebied van de jeugd- recreatie, sporthygiëne en jeugd- sport liggen, worden behandeld. Be langstellenden kunnen zich melden bij het secretariaat van de SBLO, de heer N. Spithoven. Fransois Haver- schmidtiaan 47 te Schiedam. (Van een onzer verslaggevers) Precies veertig jaar lang was het gisteren, dat de heer M. van Noordt (67) het onderwijs in de gemeente Vlaardingen had gediend. Honderden, misschien zelfs wel duizenden Vlaardingers heeft de nu nog steeds bijzonder populaire leerkracht in zijn klas gehad. En ondanks het feit, dat hij reeds een paar jaar de pensioengerechtigde leeftijd is gepasseerd, geeft de heer Van Noordt nog steeds zijn tekenlessen. Hij doet dat nu al een reeks van jaren aan de Willem de Zwijger-uloschool en voorts vermeldt zijn lesrooster lesuren aan de iagere technische school. Gistermorgen is de heer Van Noordt in intieme kring bijzonder hartelijk gehuldigd. In het tekenlo kaal van de Willem de Zwijgerschool waren daartoe onder meer de wet houder van Onderwijs in Vlaardin gen, de heer H. K. van Minnen, de heren C. Schouten en P, van Rijn, vertegenwoordigers van de tech nische school, het voltallige personeel van de school en de leerlingen van de hoogste klassen bijeengekomen. Uit de woorden van de vele spre kers sprong duidelijk naar voren, dat men de heer Van Noordt als mens en als onderwijzer altijd bijzonder heeft gewaardeerd. Schoolhoofd C. J, Theunessen bij voorbeeld prees zijn „vriend" Van Noordt voor diens „trouw en vriendschap". „Ik heb u leren kennen als een zeer hoogstaand mens." De heer N. van Vliet, hoofd van de afgesplitste Rembrandtschool, had met name de grote plichtsbe trachting en de grondige voorberei ding van de lessen altijd bewonderd. „Het lesgeven gaat u daardoor blijk baar heel gemakkelijk af." Namens' de l.t.s. sprak adjunct- directeur G. Schouten waarderende woorden tot de jubilaris. HU haalde enkele herinneringen op uit de tijd. waarin hü de heer Van Noordt aan vankelijk als leraar en later als col lega had leren kennen. Wethouder Van Minnen gaf een overzicht van de loopbaan van de heer Van Noordt. Hij wees op de be langrijke plaats, die onderwijskrach ten als de jubilaris in de Vlaardingse samenleving innemen. „U vormt de mensen, die later in de samenleving leiding moeten geven." De voorzitter van de schoolclub, Kees de Keizer, sprak een. dankwoord namens de leerlingen. Namens de oudercommissie sprak voorzitter Van der Sluis zijn waardering uit voor het feit, dat de heer Van Noordt altijd „rust en sfeer" in zijn klassen wist te scheppen. Alle sprekers lieten hun woorden vergezeld gaan van ge schenken. In zijn dankwoord zwaaide de ju bilaris alle lof bescheiden weg. Hij was dankbaar voor het feit, dat het gemeentebestuur van Vlaardingen hem ook na zijn pensionering nog weer had benoemd. Tot schoolhoofd Theunessen zei de heer Van Noordt: Degenen, die enige tüd geleden over de moeilijkheden op de Willem de Zwijgerschool hebben geschreven, waren niet op de hoogte van de juiste feiten. De heer Theu nessen kwam als jong schoolhoofd met nieuwe ideeën naar Vlaardingen. Naar een school, die een goede naam had en NOG HEEFT. Uiteraard was het nieuwe hoofd geen verjongde uitgave van zijn voor ganger, aldus de heer Van Noordt, en als gevolg daarvan ontstonden enkele moeilijkheden. De medewer king liet aanvankelijk namelijk iets te wensen over. Buitenstaanders gin gen daarover praten en dat was on juist. Men vergat, dat wie aan de school raakt, ook aan het personeel raakt. „Er is," Zö zei de heer Van Noordt letterlijk tot de heer Theunessen, „er is over u gepraat, maar er is ook aan u gedacht. De school heeft ondanks alles nog steeds dezelfde goede naam als voorheen en die naam zal de school onder leiding van de heer Theunessen zeker houden." De jeugd van de school wees de jubilaris erop, dat de school er is om te werken, omdat de school opleidt voor het leven. Aan de laatste seizoenvlucht ge houden door de Rotterdamse Post- duivenbond vanuit Oldenzaa! (180 km; nam de vereniging De Postduif deel met 184 duiven. De vereniging De Blauwe Doffer had in dit con cours 170 vogels ingezet. De duiven werden om 6.30 uur gelost. Resulta ten De Postduif 1 A Heeren (9.11 u.), 2 H Blonde, 3 J Doejaaren. De prij zen waren in. 12 minuten verdiend. Resultaten De Blauwe Doffer 1 Hers- bach, eveneens Hersbach en 3 Van Gogh en Co. De Nederlandse Algemene Bond vloog vanuit Mons (160 km). De ver eniging De Vrijheid nam deel met 168 duiven. Gelost om 8.45 uur arri veerde de eerste om 11.17 uur op zijn hok. Resultaten; 1 T Willems, 2 J Christen, 3 A Pronk. Hier waren de prijzen in 25 minuten verdiend. De SPV De Postduif sloot het vliegseizoen af :net een wedvlucht uit Oldenzaal (176 km), waaraan 200 duiven deelnamen. 1, 7, 8, 20 A Hee ren, 2 H Blondé, 3, 6, 14, 17 J Doe jaaren, 4, 19 Kant Breur, 5, 9„ 11 C Verlinde, 10, 13 J de Waard, 12 G Vermeer en Zn, 15 C Grijp, 16 van Leeuwen Schrumpf, 18 A Brouns. 70 61 50 40 100 100 100 94 39 39 90 70 70 60 90 57 66 60 44 4 44 8 6—2: 33 18 33 15 36 11 36 15 35 10 35 7 37 6 37 8 1,79 1.56 1,13 0,80 4,54 2,37 2.77 2.61 2.57 1.62 1.78 1,62 In het kader van de Beker werden gespeeld BellevueHet Raadhuis Vrije Volk- in poule 1 a (6—2) 48 18 3.02 48 14 2.70 50 13 2.40 50 5 1.28 36 10 1.38 36 7 1.58 43 10 2.16 43 15 3.48 51 14 2.35 51 9 1,62 32 9 1.56 32 14 2.50 Pieterse 150 145 Voorburg 130 130 Van Tielen 120 120 Voorburg 90 64 Kloosterman 65 65 41 9 1.58 Engelse 80 57 41 6 1.39 Bot 50 50 v. Beveren 70 57 TonegidoDCL 44 v. d. Veer 140 93 Hoogerwerf 150 150 Van Reeven 120 120 v. d. Zwam 100 83 Alphenaar 70 50 Goedendorp 80 80 P. v. Reeven 50 50 24 6 2.08 F, Liebregts 50 27 24 4 1.12 Voor poule 3 werdén gespeeld de partijen: Het Raadhuis b—Sunlight 2—4 v. d. Veer 130 112 11 45 2,48 De Winter 130 130 11 45 2.88 Van Dorp 90 66 S 39 1,69 Kalisvaart 90 90 7 39 2.30 Groeneveld 60 60 9 40 1.50 Van Hees 50 33 5 40 0.82 Voor poule 4 werden gespeeld de partijen: Vgb bConfiance b 62 Van Rossen 130 130 27 21 4.81 V, d. Ster 130 72 27 13 2.66 Mondt 90 90 37 9 2.43 v. Stolpe 90 55 37 6 1.48 Gast 70 70 39 9 1.79 v. d. Linden 80 51 39 6 1.30 Verbeek 60 59 55 4 1.07 Verheij 50 50 55 8 0.90 Voor poele 4 werden gespeeld; DGL b—De Waal b 6—2. 130 130 28 26 4.64 130 90 90 70 De Neef Dessens Qualm v. d. Kruif Tempelaar v. Steenbergen 70 Mei] boom 50 Papeveld 5 85 28 14 3.03 90 42 11 2.14 85 42 11 2.02 70 46 6 1.52 61 46 8 1.32 32 43 9 0.74 50 43 5 1.16 En de poule 2 werden gespeeld de partijen: Confiance a~ Van Rees Hofman Vink Van Aalst Van Wijk Steenbergen v. d. Enden Nieuwijk MES—LEV Grava v. d. Does Van Doorn Van Reeven Van Roon v. d. Have Pulle v. d. Roest a 26. 140 136 150 150 100 89 100 10O 70 70 80' 66 50 39 45 45 a 6—2. 43 34 43 11 45 7' 45 8 33 10 33 7 30 12 30 6 32 23 32 20 35 17 35 13 33 9 33 15 32 10 32 7 3.25 1.83 1.80 2 2.42 1.39 1.66 0.70 4.25 4.68 2.54 2.85 2.12 2.— 1.21 1.40 In poule 2 werden gespeeld de par tijen-. DKC bDe Karseboom b 26. v. Rijnderhoff 150 150 37 17 4.05 v. d. Graaf 130 75 37 10 2.03 De Vormer 90 59 29 10 2.03 Leenderts 90 90 29 10 3.10 De Jong 80 45 25 13 1.55 Penning 80 80 25 19 325 Van Drie! 40 40 70 3 0.57 RES bHet Trefpunt 80. De Grijs 130 130 55 13 2.38 v. d. Knaap 130 86 55 11 1.56 De Jong 100 100 41 21 2,43 v. d. Knaap 90 73 41 9 1.78 G. Frederiks 90 90 47 10 1.91 Davids 70 68 47 6 1.44 J. Frederiks 50 50 38 5 1.34 Van Harlingen 50 37 38 5 0.97 Het Vlaardings Kunstcentrum haudt op maandag 28 september de jaarvergadering in de bovenzaal van hotel Boer. 22 SEPTEMBER Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling 10,591110,603 3,773—3,772 76.95—77,05 7,545—7,551 87,314—87,363 72,97373,023 90,273—90,323 54,8154,86 52,943—52,993 3.9613,973 60,833—60,883 14,632—14,642. V. «Ofl I. z-> M- y 7 1 zÜSïi v" ÜM Zo zullen, straks ook in Vlaardingen en Maassluis de zogenaamde Deense woningen volgens het montage systeem Larsen en Nielsen worden gebouwd. De grote betonelementen ongeveer 25 voor elke woning) wor den van de fubriek mei speciaal voor dit doel ontworpen diepladers naar de bouwplaats vervoerd en daar met behulp van een grote kraan op hun plaats gebracht. De bouwmethode die in Vlaardin gen en Maassluis wordt toegepast, zal geen andere zijn dan in Denemar ken en andere landen waar deze systeembouw ingang heejt gevonden, wordt gevolgd. Het uiterlijk aspect van de woningen zal echter worden aangepast aan de in ons land gebrui kelijke normen en esthetische opvat- Ungen.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1