Gewijzigd S V V voor de ontmoeting der rivalen Hermes gaat bij ZFC de punten halen Oecumenische expositie bestrijkt de hele wereld Rotterdammer "stik jaloers op Schiedams W.de Zwijger school IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN Witte slavin' heeft niet veel om het lij' PvdA-yiaardiiigen luidt seizoen met Peschar in Vlaardingse elftallen Voorwaardelijke straf voor drie joyrijders Hoofdinspecteur Peijster tot commissaris benoemd Doktersdiensten Vat zij vingen Expositie van volkstuinders UITSPRAKEN RECHTBANK Begroting 1960 is verschenen GGD-gebouw naast politie? i Predikbeurten Burgerlijke Stand Van 10-15 oktober in Schiedam Korperslioek vóór op Jansen Prachtig gebouw geopend Weer cursus leren luisteren naar muziek Vals Wisselkoersen Veilingnieuws HET VRIJE VOLK ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1959 PAGINA 4 (Van onze sportredactie) Zondagmiddag vindt wederom de sfeervolle en traditionele ontmoeting plaats tussen twee oude rivalen: SW en Fortuna- VI., waarbij het aan Schiedamse en Vlaardingse belangstelling zeker niet zal ontbreken en de spanning weer hoogtij zal vieren. Fortuna heeft laatstleden zondag het sterke NOAD een mooi gelijk spel afgedwongen en een uitstekende wedstrijd gespeeld. Na het zwakke begin van de Vlaardingers ongetwijfeld een goede stimulans om a.s. zondag aan de bosrand extra van leer te trekken tegen hun oude rivalen, zodat de roodgroenen het zeker zwaar te verduren zullen krijgen. Aan de kop (£sso) petroleum DE HAARDOLIE Veel heeft „Liane, de witte slavin", die ge tot en met maan dag in Monopole-theater kunt vinden, niet om het lijf. Wat bralensnoertjes en lange blonde lokken van de bijzonder veel op Brigitte Bardot lijkende Mario Michael verhullen het zelfde (en dat nog niet altijd) wat de filmkeuring bij Brigitte zelf altijd zorgvuldig aan' het publieke oog onttrekt. Maar dat is dan- ook het enige opmerkelijke aan deze rol prent, die een vervolg heet te zijn op de avonturen, die het blanke oerwoudmeisje Liane beleeft als zij' meégenomen" wordt naar Europa, waar een miljonair in haar zijn verloren gewaan de dochter ziet en haar met een forse erfenis opscheept. Merkwaardig Merkwaardig Is de verlaging van de Nederlandse bijdrage voor de on derontwikkelde gebieden, hoewel de troonrede spreekt over een bereid heid om in toenemende mate aan deze internationale regeling bü te dragen. Onbedorven meisje Gedurende dit weekeinde, vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot zondag avond 12 uur zullen de volgende Sohiedamse huisartsen zondagsdienst hebben, dr. D. Houthuysen jr., Swam- merdamslttgel 43, tel. 68516; dr. G. in 't Veld, Willem de Zwijgerlaau 23, tel. 68599; dr. P. J. W. Beukers, Burg. Knappertlaan 76, tel. 68004. Als apo theker is dit weekeinde in Schiedam te bereiken; apotheek fa. A. Gouks, Hoogstraat 29. Grote Kerk; 10 uur ds. H. W. Hem mes; 5 uur ds. H. A. Visser, Amster dam, 'Jeugddienst. Bethelkerk; 10 uur: ds. D. J. Spa- ling; 5 uur ds. J. G. Jansen. Opstandingskerk: 10 uur dr. L. J. Cazemier; 7 uur ds. J. E. L. Brum- melkamp, Kethel. Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. J. G. Jansen; 7 uur ds. J, Gras. SCHIEDAM. GEHUWD: J van Ingen 50 en J C Trugelaar 48; D de Kok 24 en A Postma 24; J Kraai jen- brink 29 en H Lankhorst 27; j R Heinemann 27 en I S ersijn 22: L van Dijk 27 en T A Noordyk 24; D L A Buitenhuis 22 en H T Hollander 19; KEN Collé 65 en S Ballijns 65; T H M Bierhuizen 30 en A W M van Druten 23; J M J Zuidgeest 27 en J A Matthijssen 19; M A J Hille 24 en HLM van de Water 23; J van Dufj- venbode 44 en M M Franke 30: A J de Koning 29 en M H Lensveld 25; M van der Most 27 en E Steens 22; J A Bakker 31 en C J S van der Pluijm 25. ONDERTROUWD: W A Blanker 26 en G W Onverwacht 20; T J M de Boer 23 en H L M Rost 24; H J Kinneging 25 en W van Leeuwen 19; J P Nouwels 20 en B Faber 21; H Salari 21 en M Barvoets 19; G van Schijndel 25 en. H C Breuseker 19. Het College van Beheer van de Gemeentelijke Gasvoorziening Zuid- Holland brengt ter openbare kennis, dat de begroting voor het jaar 1960 van dit intercommunale lichaam, zoals die op heden aan de Algemene Raad is aangeboden, gedurende 14 dagen ter secretarie van de gemeen ten Delft, Dordrecht, Gouda, 's-Gra- venhage, Leiden. Rotterdam en Schiedam voor een ieder ter lezing is neergelegd en aldaar verkrijgbaar is gesteld. De SW'ers hebben nog steeds niet de juiste formatie in hun voorhoede gevonden en ook tegen Vitesse werd doorg ebrek aan stootkracht by de voorwaartsen de punten verspeeld, zij het dat ook in deze wedstrijd de SW'ers weer technisch beter waren. Doelpunten beslissen echter de wedstrijd en dit wordt ook zondag tegen Fortuna weer de belangrijkste factor. Alleen met effectief aanvals- spel zal men de defensie van Fortuna kunnen verschalken en willen de rood-groenen in de kop blijven mee doen, dan zal men beide punten aan de bosrand moeten trachten te be houden. Door een blessure van G. v. Pelt heeft het elftal een kleine wijziging ondergaan. De opstelling wordt voor ajs. zondag als volgt: Tap, Romein en Hekman jr.; J. v. Schijndel, A. v. Kampen, Hekman sr., Slavenburg, Könemann, Corbeau, v. Lideren en De Groot. Scheidsrechter is de heer J. Verkerk. Aanvang der wedstrijd 2 uur nm. Reserves; SW 2 gaat een moeilijke uitwedstrijd tegemoet In Haarlem tegen RCH 2. SW 3 speelt om 10 uur aan de Poldervaart tégen ADO 3, terwijl SW 4 op bezoek gaat by Ex celsior 4. Zondag gaat Hermes-DVS bij ZFC op bezoek. De Zaandammers, die sei zoen voor het eerst in de le divisie nitkomend, zijn uitstekend gestart. De Oecumenische tentoonstelling, die vari 10 tot en met 14 oktober 1959 in de grote zaal van het Gebouw voor Christelijk Sociale Belangen te Schie dam wordt gehouden,'geeft een fotografisch beeld"van de oecumene in de gehele wereld. De tentoonstelling bestaat uit 19 panelen, die tezamen vijf stands vormen. De eerste stand toont de verscheidenheid van christelijke kerken. Naast de hervormde kerk te Volen- dam zien wy een Anglicaanse kerk in India, de Grossmiinster te Zurich, een Grieks orth. kerk.-... Wij maken kennis met een Grieks huwelijk, devoties in Griekenland, India, kerk zang in Japan, een priesterwyding in een Anglicaanse kerk.Wy zien de Kirchentag in Duitsland, een ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER* Spaanse drif ten. 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. MONOPOLE-THEATER: Liane, dia weisse Skiavin, 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Apotheek: Gouka, Groenelaan 127. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Stoute kinde ren, zoeco kinderen. 12 tot 5 uur. jp i^crscu VOLKSGEBOUW: Tonaelver. Coznedia. a uur. DE KROON: Receptie Gusto's mu ziekvereniging. 35 uur. SPORTCENTRUM SCHIEDAM: Vier- maassteden-Judo, 8 uur. MUSIS SACRUM: toneel ver. Bona- ventura, 8 uur. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER: Spaanse drif ten. 2. 4.15, 7 en S.15 uur. MONOPOLE-THEATER: Liane, die weisse Sklavln, 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Apotheek: Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. Diversen: WIJKCENTRUM: Instuif r.-k. Schie dam, uur. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Dodende liefde. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (IB Jr>. CAPITOL: Joe Dakota. Zaterdag en zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr). CENTRAAL: De bloem uit de achter buurt. Zaterdag en zondag 2. 4,30, 7 en 9.30 uur (18 Jr). CINEAC (naa«t de Bijenkort): Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (in. Beursgebouw): Made leine telefoon 13.62.11. Zaterdag 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30. 7.30 en 9.30 uur. zondag vanaf 130 uur (18 Jr). Zondagmorgen 11 uur: Geen plaats voor wilde dieren (ai.). COLOSSEUM: Complot met de duivel. Zaterdag 2. 7 en 9.15 uur. zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr>. HARMONIE: Het meisje in de tijger- kool, Zaterdag 3.30, 1 en 9.15 uur, zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr), LUMIÊRE' Paradis dee Hommes. Zat. en zondag 2. 420, 7 en 920 uur (14 Jr). LUTUSCA: Opstanding. Zaterdag en zondag 2. 420, 7 en 9.30 uur (18 jr). LUXOR.: De onvergetelijke melodie. Zaterdag en zondag uitsluitend 2 en 4.30 uur (a.l.). METRO: Het dagboek van Anne Frank. Zaterdag 320 en 720 uur, zondag 1, 420 en 8.15 uur (al.). PRINSES: Safari. Zaterdag 7 en 9.30 uur, zondag 420, 7 en 9.30 uur REX:"De smokkelaars van Santiago. Zaterdag en zondag 2, 420, 7 en 0.15 uw (14 Jr). TBAUA: Room at the top. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 920 uur •t VBNSTER: Een slippertje naar de maan. Zaterdag 2, 7 en 9.13 uur, zondag 1.30, 4.15, 7 en 9.15 uur (al.). VICTORIA: De danseres van de dui vel. Zaterdag en zondag 7 en 920 uur (18 Jr). Zaterdag 2 en zondag 2 en 420 uur; Op de ranch. (af.). dienst te velde in Korea, een inter- kerkeiyke dienst in de Methodisten- kerk te Evanston, een doop in Burma, enz. enz. De tweede stand toont Genève als ontmoetingsplaats der kerken en als centrum van gesprek en overleg. Ver tegenwoordigers uit de gehele wereld komen hier ten tonele. Verder is er het organisatieschema van de We reldraad van Kerken te zien. De derde stand brengt de voorge schiedenis van de Oecumenische Be weging in beeld; de conferenties voor praktisch christendom te Stockholm 1925) en voor geloof en kerkorde te Lausanne (1927), te Oxford (1937). Dan het besluit (in Utrecht) tot op richting van de Wereldraad van Ker ken (1938) en de oprichting van de Wereldraad zelf (19-58) te Amster dam. Verder de conferenties te Lund (1952) en Evanston (1954). De voerde en vijfde stand geven een beeld van het hulpwerk, dat de Wereldraad verricht. Wij krijgen een blik op de tragedie van het kamp leven, het oorlogsleed in Korea en op wat vooral de jeugd heeft gedaan tot leniging daarvan. Juist de jeugd uit vele landen werkt mee en bidt mee. Ook Nederland als ontvangende en gevende partner wordt getoond. Wat de tentoonstelling te zien. geeft vormt een aangrijpend beeld van de ge zamenlijke hulpverlening in de hui dige wereldnood. Voor Nederland werd deze expo sitie samengesteld door het Inter- kerkelyk Bureau voor Audio visuele hulpmiddelen (I.B.V.) te Amsterdam. Vangstberichten van. zaterdag: VI 14 30 kantjes, VI 56 1, VI 70 geen vangst. VI 78 20, V! 79 40, VI 84 75, VI 85 5, VI 89 30, VI 97 geen vangst, VI 112 geen vangst, thuisvarend, VI 114 geen vangst thuisvarend, VI 115 geen vangst thuisvarend, VI 121 130 VI 131 wemig, VI 132 geen vangst, VI 142 geen vangst thuisvarend, VI 172 2 thuisvarend, VI 190 40, VI 197 geen vangst, VI 199 17, VI 203 20 thuis varend, VI 208 12. Prijzen; maatjes volle 32,6038,40, volle haring 4043, steur 33.9034.60 steurharing met ijle 25, (Van een onzer verslaggevers) Tijdens de inhaalronde in de strijd om het persoonUjk kampioenschap schaken van Vlaardingen heeft oud- kampioen W. Korpershoek een voor sprong genomen op de kampioen L, B. Jansen. Korpershoek won de afgebroken partij tegen De Jong, Jansen, die nu 2(4 punt heeft roet een afgebroken partij, staat een halve punt achter op Korpershoek. Debutant Nagengast verloor de strijd tegen Aad Hoogerwerf en zo kwam het, dat Hoogerwerf op de derde plaats terecht kwam. A. d. Jong heeft nog geen enkel punt ge scoord. Er moet nog één ronde ge speeld worden. Plus nog de afgebro ken partijen. Ook in de andere klassen beginnen de verschillen in sterkte nu meer aan de dag te komen. Momenteel staan z(j met VSV aan de kop met 2 punten voorsprong op o.m. Hermes-DVS. Het ligt dus voor de hand, dat de Schiedammers op een warme ont vangst kunnen rekenen. Winst voor Hermes betekent een heel grote stap in de goede richting. Nu de Schie dammers de laatste tijd schotvaardi- ger zyn geworden, achten wy Her mes niet kansloos. Doch dan zal deze ontmoeting in een hoog tempo en zeer tactvol gespeeld moeten worden. Het 2e elftal van Hermes speelt zondag om 2 uur aan de Damlaan tegen NAC 2. De reserves van Her mes zyn na 2 wedstryden nog zon der winst en zal dus a.s. zondag alles op alles zetten om met een overwin ning uit de strijd te komen. Ook het 3e elftal staat voor een moeilyke opgave. Om 10 uur speelt dit elftal op het Harga-complex te gen DFC 3, de huidige lijstaanvoer der. Advei. ntie LM. voor eWefiaandtes met het hoogste rendement zuinig - geta roet - meer warmte (Van een onzer verslaggevers) De grootste Rotterdamse volkstuin- dersvereniging „Streven naar verbe tering" die over een terrein van 18 hectare met ruim 500 tuinen aan de Abraham van Stolkweg beschikt, houdt vandaag en zondag een ten toonstelling van bloemen en fruit in en bü haar clubhuis. Dank zij het mooie weer kon het fruit op tafels in de open lucht wor den uitgestald. Prachtige dahlia's, chrysanten en andere bloemen geven kleur aan het clubhuis, waarin ook een fraaie rotsparty is gebouwd. Dit grote volkstuinpark is altijd voor iedereen vrij toegankelijk (velen weten dit nog niet) en dus ook tij dens deze tentoonstelling. De toe gangsweg begint niet ver van het eindpunt van lijn 1. Het College van Beheer van de Gemeentelijke Gasvoorzienine Zuid- Holland brengt ter openbare kennis, dat de rekening over het jaar 1958 van dit intercommunale lichaam, zo als die op heden aan de Algemene Raad is aangeboden, gedurende 14 dagen ter secretarie van de gemeen ten Delft, Dordrecht, Gouda. 's-Gra- venhage, Leiden. Rotterdam en. Schiedam voor een ieder ter lezing is neergelegd en aldaar verkrijgbaar is gesteld. (Van een onzer verslaggevers) Een vertgenwoordiger van de Rotterdamse onderwijswereld, ulo leerkracht G. D. Weekhout, heeft gisteravond zijn bewondering voor de scholenbouw in Schiedam niet onder stoelen of banken gesto ken. Tijdens de offieële opening van de nieuwe Willem de Zwijger ulo, die aan de St. Liduinastraat is verrezen, merkte dc heer Week hout in zijn toespraak op: „Wat een droom van een school, 't Is om stik jaloers op te worden." Een beter compliment hadden architect ir. L. A. Haas, oud ge meentelijk architect, de bouwer en het hoofd der school, de heer M. P. Heijboer niet kunnen ontvangen. EnIedereen was het trouwens met deze opmerking eens. In de centrale hal van de fraaie school die wy onlangs al eens hebben, beschreven was een groot gezelschap samengepakt. Niet alleen de wethouders H. Sabel en mr. P. van Bochove waren aanwezig, ook gemeentesecretaris mr. N. J, Post, rijksinspecteur M. Bij post en ge- rnëenteiyk inspecteur O. H. Kamp gaven, van hun belangstelling biyk. Vele sprekers voerden het woord. Vele onderwijsproblemen passeerden de revue. Maar ieder was het eens: De Zwügerschool was In een juweel van een gebouw gevestgid. De nu al 555 leerlingen van de school zullen er op uitstekende manier les kunnen krijgen. Er waren ook veel geschenken. Een pryzenkast van de aannemers, een schrijfmap en sigaren van de leerlingen, een bandrecorder van de ouders (door de heer M. Heroma als voorzitter van de oudercommissie overhandigd) en siervazen namene de leerkrachten. Schoolhoofd HeUboer heeft tot slot dankbaar gestemd de ge schiedenis van de school nog eens uitvoerig geschetst. Liane is in het oude evenwel niet gelukkig en trekt *erug naar haar negerstam. Een ontdek kingsreiziger vindt haar en na aller lei moeiiykheden wint hij haar nog ook. een bediende neemt een Madonna beeld ter hand en slaat de broer weer neer. Hy ligt net lang genoeg te bloeden om Brigitte voor het leven verliefd te maken. (Van een onzer verslaggevers) DE DORDTSE rechtbank heeft de 37-jarige fabrieksarbeider P. G. uit Dordrecht gisteren veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van twee maanden. Hij stond veertien dagen geleden terecht om dat hij, toen hij eerst in West en daarna in Oost-Duitsiand was gaan. werken, rijn vrouw onverzorgd had achtergelaten. De els tegen hem was zes maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftyd van drie jaar. DB ZAAK "<ren de 22-jarige Schie dammer G. M. J., die op 9 mei na een serie verkeersovertredingen in Dordrecht zou zyn doorgereden zonder dat zyn identiteit kon wor den vastgesteld, werd voor een nader onderzoek terugverwezen naar de rechtercommissaris. DE 45-JARIGE Dordtse chauffeur H. A. K. werd veroordeeld tot boe ten van 50, 100 en 25, omdat hij resp. de maximumsnelheid had overtreden, de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht en met een auto reed, die niet op zyn naam stond. HET PRIMAIR ten laste gelegde, bet rijden onder invloed van sterke drank, werd door de rechtbank niet bewezen geacht. Er werd tegen Maar ook de tante (Alida Valli) staat in vuur en vlam. De jongeman (Stephen Boyd) is enige tyd later tot zyn spyt genoodzaakt om oom te evrmoorden en een nacht lang de tante te beminnen. Hij zou wegens moord gearresteerd zyn als niet Bri gitte hem had helpen vluchten. Da nwordt het heel moeilijk: het koppel, achtervolgd door vele gen darmen en de kwade tante, raakt zeer in de liefde verstrikt, verhon gert en verdorst. Brigitte komt ellen dig, maar liefdevol om het leven. Roger "Vadim heeft „Spaanse drif ten", geschreven, en,geregisseerd. Hij is een begaafd man, doch met'een' sadistische inslag. Telkens weer krygt de hartstochtelijke Brigitte er van langs. De hele week in Fassage-thea-- werelddeel ke r. In samenwerking met de Maat schappij Tot Nut van 't Algemeen organiseert de gemeente ook dit jaar weer de cursus Leren Luisteren naar Muziek, door de heer Ru Sevenhuy- zen. De lessen worden gehouden op de avonden van 30 september en 3 en 17 februari in de nijverheidsschool, Kromhout 170. Op de eerstvolgende cursusavond zal de heer Sevenhuyzen ten behoeve van degenen die de cursus verleden, 3aar ruet gevolgd hebben een korte samenvatting geven van hetgeen ver.' leden jaar behandeld is. De eerste cursusavond is afgestemd op het eerstvolgende abonnementsconcert van 't Nut. Ook op de volgende avonden zal rekening gehouden wor den met de Nuts-concerten. De* deelname-kosten bedragen een gul den per avond. (Van een onzer verslaggevers) De lengte van de troonrede zou te accepteren zijn wanneer er duidelijks en concrete dingen waren gezegd. Op tal van punten wordt een voortzetting van het tot nu* toe gevoerde beleid aange kondigd, doch overigens blijft de troonrede zeer vaag. Het is daar door voor de Partij van de Arbeid niet gemakkelijk om een duidelijke positie in te nemen. Deze uitlatingen deed het socialistische Tweede-Kamerlid, drs. H. Peschar, gisteravond op de eerste ledenvergadering van de Vlaar dingse afdeling van de PvdA in het nieuwe seizoen. De eerstvolgende vergadering, die gehouden wordt, is een openbare vergadering van de streekfederatie van de PvdA op 10 oktober in zaal Harmonie. Mr. M. Vrolijk zal daar spreken over; „de Partij van de Ar beid in de oppositie". BS met de Spaanse driften in het bloed.... De Partij van de Arbeid wil op positie voeren in die zin dat zy de regering zuiver zakelyk op haar daden wil beoordelen. Op enkele onderdelen kan men reeds nu vaststellen, dat er duide- lyke verschillen zyn tussen de stand punten van de regering en die van de PvdA, doch over de meeste belang- ryke vraagstukken zal men pas een oordeel kunnen vellen, wanneer het eigen gezicht van de-regering is ge bleken, Dus nadat een aantal aan gekondigde nota's zy'n verschenen en vooral ook bij de behandeling der begroting. De heer Peschar voorzag een aan tal onderdelen van de troonrede van een eigen commentaar. Zo achtte spreker reeds nu bewe zen dat de stelling die de PvdA reeds eerder innam t.a.v. de sociale span ningen, die veroorzaakt zouden wor den door de Invoering van een vryere loonpolitiek, juist is geweest. De verlaging van het aantal wo ningwetwoningen levert het gevaar dat de woningnood 'zal voortduren, daar .waar. zy het .grootst is, zo meen de'- drs; peschar. "OpVallend-Hs- het, 'dat'" ih*-de troonrede-, Igeëftconcrete dingend worden gezegd over. een her ziening van de invaliditeitswet en de algemene 'kinderbijslagwet. Voor deze eerste vergadering in het winterseizoen bestond" een be vredigende belangstelling. (jen zal zich misschien de dokters roman „El Hakim" van de Zwitser John Kiütatel nog herinneren. Er wordt in verteld over een arme Egyptische jongen, die uit roeping en genie arts wordt, tegen de ach terlijkheid van zyn land strydt, na de fantastische operatie van een wanhopig rondtrekkende Engelse lady naar Londen gaat en ten slotte terugkeert in zyn vaderland om aan longkanker te sterven. Hy heeft in zy njonge jaren de mooie, maar onontwikkelde Aziza ontmoet, en biyft van haar houden, hoewel hy haar indertijd heeft ver stoten. In Parys vmdt hij haar als danseres terug en zy helpt hem om tevreden dood te gaan. Regisseur Rolf Thiele („Das Mad- chen Rosemarie) maakte „El Ha- kim" zo vals ais men maar denken kan, een schoolvoorbeeld van slechte smaak, sentimentaliteit en nare be rekening, Nadja Tiller is Aziza. O. W, Fischer speelt de dokter. De film. draait dinsdag, woensdag en donderdag in Monopol te- the a t e r. Brigitte Bardot is een meisje, dat van de kloosterschool komt en dU haar oom en tante in Spanjt gaat hem drie weken onvoorwaardeiyke t logeren. Oom heeft zojuist de zelf gevangenisstraf, zes maanden ont- moord van een Spaans meisje veroor- zegging van de rybevoegdheid en zaskt en wordt, net als Brigitte de verbeurdverklaring van de auto hof binnentippelt, door de broer van geëist. 1 het dode meisje neergeslagen. Maar (Van een onzer verslaggevers) „We hadden een dolle bul en dan wil je voor elkaar niet onder doen"; dat was het verweer van de drie verdachten, die gistermiddag voor de Dordtse rechtbank verschenen wegens joyriding, subsidiair diefstal van een auto. De officier van Justitie, mr. dr. J. Remmelink, noemde het een manier van optreden, die niet door de beijgel kan. Hij eiste tegen elk van hen een voorwaardelijke gevangenisstraf van veertien dagen met een proeftijd van drie jaar-en een boete van ƒ75,—. Op de elfde mei waren de 26-jarige bankwerker J. B., de 22-jarige losse werkman A. de K. (beiden uit West- maas) en de 22-jarige P. v. d, B. uit Mynsheerenland in. een vroiyke bui geweest. Toen ze elk een paar glazen bier ophadden, steeg de stemming nog een beetje en omdat de een niet voor de ander wilde onderdoen, stap ten ze overmoedig in de personen auto van de heer M. de Bruin. In Rotterdam werden ze gearres teerd door een agent, die hun optre den vreemd vond. De andere morgen stonden ze met z'n drieën op de stoep by de heer e Bruin om hun excuses aan te bieden en de schade te ver goeden. Gisteren voor de rechtbank gaven ze toe, de auto te hebben weggeno men. Ze verklaarden, dat hei, niet hun bedoeling was geweest om de auto te houden, ze wilden zomaar een eindje ryden. „Maar je mocht toch altyd in de auto van. je vader rijden?", vroeg de oudste rechter, mr. Creutzberg aan Van der P. „Dat is nou juist het absurde, dat we toch die auto namen", zuchtte de ver dachte. - De officier achtte de joyriding be wezen en meende, dat dit met kracht de kop moet worden ingedrukt. De rechtbank zal over veertien uitspraak doen. Fortuna-Vl. moet hef. zondagmid dag tegen SW in Schiedam zonder Bonman stellen. In zyn plaats speelt Baksteen op de midvoorplaats. Bij De Hollandiaan ontbreekt Ban- net in de wedstrijd tegen OVV. De rechtervleugel wordt na gevormd door Groeneveld-M, de Graaf. Zwaluwen heeft De Biels op de rechtervleugel in plaats van Berg werf, terwijl v. d. Weyden weer ais rechtsbinnen staat opgesteld. De diverse elftallen spelen zondag in de volgende opstelling: Fortuna: J. Kramer, doel; G. Swa- neveld en J. Kooiman, achter; M. Weber. A. 'E. Jansen en J. v. d. Bor den, midden; I. Smits, J. C. Maltha, J. Baksteen, J. v. d: Berg en L. de Korver ,voor. VFC: Joh. Groeneveld, doel; A. v. d Zwan en P. Barendregt, achter; J. Dekker, P. v. d. Burg en H. v, d. Woude, midden; M. de Wilt,.J, v. d. Hengel, H. Groeneveld, L. Weeda en H. van Rees, voor. Hollandiaan: J. Meeldyk, doel; J. van Eek en W. van Berkel, achter; A. de Graaf, A. de Vette en B. de Vette, midden; J. Mostert, L. Fattla- pon, C. Tettelaar, J. Groeneveld en M. de Graaf, voor. RKWIK: J. Suijker, doel; A. 01st: hoorn en C. Olsthoom, achter; D. de Rond, Aug. Olsthoorn en C. Boose, midden; J. Bakker,' R. van Schayk, L. den Brabander, W. van Rutten en L. Verbeek, voor. (Van een onzer verslaggevers) De begroting 1960 van de gemeente Vlaardingen Is gereed. Vandaag rijn de boeken naar de raadsleden gezon den. Naar wiI vernemen sluit de be groting dit jaar voor het eerst sinds vele jar met een nadelig saldo. (Van. een onzer verslaggevers) Bij koninklijk besluit van 23 september is met ingang van donder dag 15 oktober tot commissaris van politie te Vlaardingen benoemd mr. dr. C. H. Peijster, hoofdinspecteur van politie in Den Haag. De nieuwe commissaris is de opvolger van de aan het begin van dit jaar plotseling aan een hartverlamming overleden commissaris K. v. d. Ham. Gistermorgen heeft de burgemees ter Van Vlaardingen, mr. J. Heus- dens, als hoofd van de politie de le den van het Vlaardingse politiekorps in een officiële brief op de hoogte gesteld van de benoeming. De burge meester uit in dit schrijven zijn waardering voor de wijze, waarop de heer J. W. F. Dorleyn gedurende een groot aantal maanden als waar nemend commissaris is opgetreden. (Van een onzer verslaggevers) Uit betrouwbare bron vernemen wij, dat de plannen voor het stichten van een nieuw gebouw voor de Ge meentelijke Geneeskundige Dienst te Vlaardingen in een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeren. Op het ogenblik is een onderzoek gaande naar toekomstige behoefte aan ruimte. De bedoeling zou zijn het nieuwe GGD-gebouw op te trek ken naast het politiebureau aan de Delf tscveerweg. Op het nu nog braak dagen j liggend stuk grond waar ook de l nieuwe BLO-school moet komen. Wanneer de heer Peyster zal wor den geïnstalleerd is nog niet bekend. De datum zal nog nader worden vast gesteld. De burgemeester van Den Haag, mr. Kolfschoten, was gistermiddag de eerste, die hoofd inspecteur Peyster met zyn benoeming feliciteerde. Hy deed dat telefo nisch vanuit het kabinet van de mr. dr. Peijster commissaris van de Koningin, mr. J. Klaasesz. Onmiddeliyk daarna heeft de bur gemeester van Vlaardingen, mr. J. Engels pond 10,591—10,591 Amerik, dollar 3,7713.771 Franse frank 76,92577,025 Belgische frank 7,546—7,555 Zwitserse frank 87,28587,335 Duitse mark 90,281—90,335 Oostenrijkse schilling 14,6314,64 Italiaanse lire 60,83160,885 Zweedse kroon 72,98573,035 Deense kroon 54.81—54.86 Noorse kroon 52,9452.99 Canada 3,975*5—3,97H Heusdens, de felicitaties aangeboden. De eerste burgers werden door com missaris Klaasesz op de hoogte ge steld. Coöp. Tuinbouwveiling der 3uid- Hollandse Eilanden GA. Rotterdam- Zuid van 25 september. Aardappelen gr 1418. bonken 15 —17; Andyvie 7—12; Bloemkool A 12—59; Dubb bonen 37—66; Kom kommers 1126; Bospeen 20—21. Sla 6—13; Kroten 8—21; Spinazie 1924; Kassnijbonen 63105; Ibronk- bonen2541: Spekbonen 30—33; Sel derij 612; Peterselie 310; Was- peen2326; Sjalotten 16—19; Pre' 12—24; Uien 17—20; Rode kool 15— 25; Gele kool 17—23; Groene kool 9 —18; Witlof 117—120. Tomaten: Export, Binnenland: A 46—57, 20—66; B 50—61, 22—69, C 38—48, 20—42; CC 26—28, 20—24. Ananas meloen 6278; Net meloen 26—56; Alicante 119—148; Frankentn 120—151; Golden Champ 147—183. Muscaat v alex 180—183; Aardbeien p d 61—114. Cox Orange Extra 6675,1 62—74. n 27—62; Ellison Or I 37—53, H 28 —38; Glorie v Hoil I 29—44, IX 25- 32; Ingrid Marie I 4753; Goudrei- net I 30—35, n 28—30; Notaris I 33 43, II 21—29; Sterappel I 38—5°, II 28—48; James Grieve Extra 60— 74. I 64—70, II 53—57. Br Hardy I 63—70. II 53—61; Br Alex Lucas I 51—65, II 25—34; Lep pont Extra 4058, I 4356, II 25— 46; Bon Lolse I 43—61, II 35-65, Conference I 3646, II 2238; D°" yenne de Com II 6476.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2