over van ertsov 2 2 Opoe Smit in Ter Apel wordt 106 kinderen van dijk: officier eist twee jaar 79. ZONDER COMMENTAAR Na zeven glazen bier en zes borrels Exportrecord bloembollen 50 Roomse Friezen protesteren Over aanpassing geen akkoord Delft geeft 't op; Defensie zoekt door Jongen blijft haken met horlogebandje Criminaliteit gestegen Dodelijke val van motorfiets Officier tekent appel aan Curacao heeft er weer vier S tuk van laadbrug valt op schip Vergeefs Voor boekhouder 3V2 jaar Bijrijder onder auto Zaak-Bankastraati (Van een onzer verslaggevers) *Wat moeten al die soldaten hier? 't Is toch ja geen oorlog?' Dat vroeg mevrouw Hendrikje SmitMeijering zich af, toen zij gistermorgen bezoek kreeg van enkele militairen van het 43ste bataljon infanterie chas- sé, dat oefeningen houdt in haar woonplaats Ter Apel. Verduistering 7 ton Als negenjarige ter meulen REACTIES GUNSTTG ALLEEN AAP GROVE SCHULD GELDZORGEN Eind oktober was het export cijfer van bloembollen de 200 miljoen gulden gepasseerd. zuiver wollen flausch mohair wintercoat te (Van een onzer verslaggevers) Grote ongerustheid is in Delfzijl ontstaan over een bericht in de te Emden verschijnende Ïthem-Ems Zeitung. Volgens dit blad zullen aan de haven Delfzijl beperkende bepalingen worden opgelegd, vooral met betrekking tot de overslag van massagoederen zoals erts. Dit zou een overeenkomst zijn in het Duits-Nederlands overleg te Bonn, dat binnenkort wordt afgesloten. Het gemeenteraadslid H W Hogenkamp (c.-h.) heeft gistermiddag direct reeds uitvoerige in lichtingen gevraagd aan het college van B. en W over de rol die Delfzijl bij de onderhandelingen speelt. Hij vroeg voorts inlichtingen over de beperkende bepalingen. Naar de mening van de heer Ho genkamp een mening, die men in Delfzijl wel algemeen deelt moet men een havenplaats bij een in dustriële ontwikkeling in genen dele beperken in zijn ontplooiingskansen en daarom vroeg hij of het college van B. en W. bereid is, er bij de Nederlandse regering op aan te drin gen in de overeenkomst met West- Duitsland geen voor de haven van Delfzdl beperkende bepalingen op te nemen. Advertentie IM. Advertentie I.M, Vijftig duizend gulden gaat er deze maand van onze prijzen af. tn tientallen aanbiedingen zult U zien wat dat betekent. Zorg er voor dat ook U Uw aandeel krijgt... door nu te kopen. Als deze winter Uw kinderen klagen over de koude dan tebt U deze advertentie be slist niet gelezen. Want Zaterdag beginnen wij •met de verkoop van honderden maillots in meisjes en bakvis- maten,- voor prijzen vèr be neden de normale. m aten Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze maillots met kleine foutjes in meisjes- en bakvismaten in vele kleuren, o.a. donkergroen, bleu. rood en marine, voor prijzen die alléén in deze 50.000 gulden actie mogelijk zijn. - j». .Ock in damesmatcn- „Het hoofdbestuur van het Roomsk Frysfc B-oun en de deelnemers aan de kaderdagen op Vinea Domini te Wit- marsum bijeen, spreken hun diepe teleurstelling uit over de reactie van partijsecretaris Albering op een vraag door burgemeester Boerlana van Kloosterburen op zaterdag 24 okt. '58 te Groningen gesteld, aangaande de Lauwerszee-actie. De heer Albering heeft hiermee de indruk gewekt dat hij deze aangelegenheid niet tot de zijne mankt' Dr. Albering heeft op deze bijeen komst gezegd dat er heel wat meer bereikt zou zijn op dit punt 'de Lau- werszee-iüdijkingj als er overeen stemming was geweest tussen Fries land en Groningen. Het niet-eens- gezinde optreden zou alleen maar remmend hebben gewerkt. (Van een onzer verslaggevers) Woensdagmiddag stortte door tot nog toe onopgehelderde oorzaak een duizend kilogram wegend en schar nierend deel van een stalen laadbrug aan de haven te Echt neer en viel op het schip „Van Driel 47". De 24- jarige schippersknecht W. Bervoet uit Rotterdam, die zich net op het gang boord van het schip bevond, werd wonderwel slechts even geraakt door het vallend gevaarte. Met 'n gebroken rechter bovenbeen en verwondingen aan het linkerbeen werd de schip persknecht daar bat ziekenhuis over gebracht. Grote ongerustheid over de berich ten uit Emden is door de vereniging van bavenbelangen en industriële ontwikkeling te Delfzijl geuit. Zij vindt, dat door de in het blad ge noemde beperkende bepalingen geen rekening wordt gehouden met de ont wikkelingskansen van' Delfzijl. Scherp is het commentaar uit de scheepvaartwereld te Delfzijl. „Dit is ten hemel schreiend," 2egt de heer Barends, directeur van de N.v. Wyn ne en Barends. Als dit doorgaat ligt de sleutel van. de haven Delfzijl voor lange tijd en misschien wel voor eeuwig in de haven van Emden. De heer Barends vindt het volkomen onbegrijpelijk, dat de Nederlandse1 onderhandelaars zich in een derge- j lijke positie hebben laten manoeuvre-1 ren, Vijftig duizend gulden gast er deze maand van onze prijzen af In tientallen aanbiedingen zult U zien wat dat betekent. Zorg er voor dat ook U Uw aandeel krijgt... door mi te kopen. Stretch Nylon warme winter dameshandschoenen. Dit sei zoen her grote modeartikel. Heerlijk warme handschoenen, binnenzijde zwaar geruwd, die altijd passen. Stretch Nylon dameshandschoenen, met een normale verkoopsprijs van 3.95 per paar. koopt U nu te kust en te keur, voor nog géén twee gulden per paar. Zaterdag morgen om 9 uuf begint de verkoop van deze Stretch Nylon dameshand schoenen in alle modekleuren als beige, wit. geel, bleu enz., per paar voor In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar fret tende uitspraken vari anderen, uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. 'Zowel de Partij van de Arbeid als de Antirevolutionaire Partij han delen op de aangeprezen manier. In hun jaarverslagen staan de contri butieregelingen en zeer uitvoerige en gespecificeerde rekeningen. Iedereen kan gemakkelijk nagaan waar het geld vandaan komt en waarvoor het is uitgegeven. In beide jaarverslagen is een accountantsverklaring de waarborg voor de echtheid. Zo hoort het ook, dit moest normaal zijn. Maar. in het korte jaarverslag van de :WD zoekt u. vergeefs naar één woord of één cijfer over de finan ciën. Toch heeft deze partij aanzien lijke uitgaven gedaan; denkt n maar aan de grootscheepse verkiezingspro paganda, die vermoedelijk tonnen geld heeft gekost. Door de gewone contributies (van het onbekende aantal leden) z|jn die tonnen vast niet bijeengekomen. De VVD heeft kennelijk een penningmeester die weet waar Abraham de mosterd haalt. Maar de gewone kiezer weet het niet, hoewel hij daar in een de mocratie recht op heeft. Hoe het bij de CHU en de KVP toegaat, weet hij trouwens evenmin, zoals ik daarnet al zei.' Radiorede van dr. A, Vondeling 21 oktober 1959. (Van onze parlementsrudactie) Heeft het optreden van het huidige kabinet bij de besprekingen met het georganiseerd overleg in ambtena renzaken reeds twee maal gefaald, zowel op het punt van de salarisver hoging, als bij de aanpassing van weduwen- en wezenpensioenen aan de AWW-pensioenen? Ten dele wordt deze vraag door de minister van Binnenlandse Zaken ontkennend, beantwoord. De bespre kingen over de salarisverhoging be vinden zich nog in een voorlopig stadium. Bij de kwestie van de aanpassing Is inderdaad geen ovcreenstemmlnt bereikt, maar over een 'falen van het overleg' kan niet worden gespro ken, aldus minister Toxopeus in de memorie van antwoord bij de begro ting 1969. De wensen ten aanzien van de aan passing achtte de regering onaan vaardbaar. Een aantal andere wen sen was niet aan de orde. doch had betrekking op de pensioenwet. Over de voorstellen van de com missie voor het georganiseerd over leg in zake de salarisontwikkéling van het overheidspersoneel m het kader van de gedifferentieerde loon politiek is nog geen beslissing ge nomen. De soldaten onder leiding van overste L. G. G- F. Onvtee bezorgden opoe Smit een voorproefje van wat haar zaterdag te wachten staat, wan neer zij haar 106de verjaardag hoopt te vieren. Zij verrasten haar met een groot boeket .bloemen en een doos chocola. 'Wat een drukte voor een oude vrouw,' vond opoe Smit. Zij liet zich overigens reep waarderend uit over dc militaire deputatie: 'Mooie mannen, mooie uniformen. Heel wat anders dan vroeger; toen waren ze zo stijf." Mevrouw Smit is nog springlevend en gezond. Zij eet 'wat de pot schaft, samen met 'us volkien'; -dat is het lek- Ook technici van het laboratorium voor grondmechanica te Delft heb ben het geheim van het Wormcr-gat niet tot een oplossing kunnen bren gen. Na gedurende enige weken In en rond het gat verschillende peilingen te hebben gedaan om een mogelijke verstoring in de bodemgesteldheid op te sporen, overigens zonder enig re sultaat, is donderdag het besluit ge vallen het werk te staken. Dit betekent overigens niet dat het „ding" nu met rust gelaten zal wor den. Kapitein Blommaart, die de lei ding van de werkzaamheden heeft, geeft de moed namelijk nog niet op. Hij heef opdracht gegeven aan een machinefabriek in Culemborg een 24 merer lange buis van non-ferro me taal te vervaardigen waarmee men in de grond wil gaan prikken rond het gat. Deze zogenaamde bomlocator zou een verstoring in het aard- magnetische veld registreren. Voordat deze nieuwe aanval op het Wormer gat zal worden begonnen zullen ech ter nog enige weken heengaan daar de vervaardiging van deze non-ferro buis ongeveer twee weken in beslag zal nemen. De rechtbank te Amsterdam heeft de 64-jarige Haarlemse boekhouder- kassier N. C. de T. wegens verduiste ring cn valsheid in geschrifte meer malen gepleegd veroordeeld tot een gevangenisstraf van jaar met af trek van het voorarrest. De officier van Justitie had v|jf jaar gecist. De rechtbank acht bewezen dat hij de Amsterdamse houthandel v/h Bontekoning en Aukes sedert de be vrijding voor bijna 700.000.heeft benadeeld door de verkoop van par tijen hout voor te lage bedragen te boeken, waardoor h|j de beschikking kreeg over grote sommen geld de laatste twee jaar voor zijn arrestatie in november van het vorig jaar sou hij zelfs twee ton per jaar hebben verduisterd die hij besteedde aan zijn huishouding, zijn familieleden en kennissen. Veel geld heeft hü ook uitgegeven aan een vrouw, die h|j in Amsterdam had ontmoet en voor wie h|j alle mogelijke moeite deed haar van haai' verkeerde levenswandel te overtuigen. Hij schonk haar geld om een café te kopen en gaf haar kleren en een auto. Verdachte werd In de rapporten geschetst als een rustig, timide voor zichtig man, ietwat ouderwets in zijn opvattingen. kérst.'' Ze is ook niet arkerig van een 'zeupie' op zijn tijd. Maar koffie drinkt ze net zo lief. 'Daar ben ik mee grootgebracht; niet met jenever.' zegt ze om alle mogelijke verdenking meteen maar resoluut de kop in te drukken. Eerst nadat zij getrouwd was. leer de mevr. Smit zich zelf lezen. Lezen doet ze hoe steeds zonder bril. Toen zij achtennegentig jaar was gewor den, leerde zij van een kleindochter haken. Ook dat mag ze nog graag doen. Zaterdag, bij het bereiken van haar 106de verjaardag, zal ze nog wel even terugblikken. Op de tijd dat ze als, negenjarige in de huishouding de kost moest verdienen. Voor vijf gulden en een paar klompen per jaarDat was in 1862. Het zal opoe Smit op haar verjaar dag niet aan belangstelling ontbreken. De twee nog in leven zijnde kinderen (zij heeft er zeven gehad) zullen on getwijfeld aanwezig zijn. En natuur lijk ook een flinke vertegenwoordi ging van haar zeventien, kleinkinde ren, drieënzestig achterkleinkinderen en vier achterachterkleinkinderen. (Van een onzer verslaggevers) De 17-jarige W. Poortman uit Nieuwe Pekeia is gisteren te Zwjjn- drecht overreden door een vracht auto. Hij overleed op weg naar het ziekenhuis aan zijn verwondingen. De jongen was ais bijrijder meegekomen met een vrachtwagen die een lading stenen moest ophalen bü de beton- fabriek De Eem. Tijdens een manoeuvre met de wa gen sprong hij uit de cabine, waarbij de band van zijn polshorloge aan een haak van een der zijkleppen bleef hangen. De klep kwam naar beneden en sloeg het slachtoffer tegen de grond, waarna hij werd overreden. (Van een onzer verslaggevers) Na in verschillende cafés minstens zeven glazen bier en zes borrels te hebben gedronken, reed de 61-jarige groentehande laar L. V. op 20 augustus, 's avonds omstreeks half zeven, in zijn woonplaats Krimpen aan den IJssel met een vrachtauto twee kinderen van de smalle en steile IJsseldijk. De achtjarige Maar ten Heijkoop werd dodelijk gewond en stierf tijdens het vervoer naar een Gouds ziekenhuis; de vierjarige Gijsbertina Albers liep zwaar lichamelijk letsel op. V. reed na het ongeluk met verhoogde snelheid door. Hij toe- weerde later, dat hij niets van de aanrijding had gemerkt. De officier van Justitie bij de Rotterdamse rechtbank heeft don derdagmiddag tegen deze verkeersmisdadiger twee jaar gevan genisstraf, ontzegging van de rijbevoegdheid voor de duur van vijf jaar en verbeurdverklaring van de vrachtauto geëist. De in het zwart geklede verdachte, die er ziekelijk en afgeleefd uitzag, gaf op de vragen van de president korte maar duidelijke antwoorden Hij kon zich nog steeds niets van het ongeluk herinneren en hij ontkende dat hij onder de invloed van die der, tien alcoholhoudende consumpties was geweest. „In Gouda had ik ook nog een stuk wordt gegeten, meneer.' 'stamelde V. Een ooggetuige, de verkoopster mej. W. Dokters van Leeuwen, ver klaarde, dat de vrachtauto plotseling een scherpe zwenking naar rechts had gemaakt, waar de beide kinde ren in de berm stonden. De zijkant van de auto raakte hen en zij wer den van de dijk geworpen. Ook de magazijnbediende A. van de Wal had de zwenking gezien; „Ik reed daar op mijn fiets en V. kwam na de aanrijding recht op mij af. Als ik niet krachtig had geremd, zou h|j mli ook gegrepen hebben," zei de ge tuige. "Verder op de dijk was verdach te nog dwars door een grindhoop gereden. (Van onze parlementsredactie) De misdrijven tegen het leven en dc gevallen van vernieling vertonen in 1959 duidelijke stijging ten opzich te van 1958. Dit zegt minister Beer man in de memorie van antwoord bij de begroting van Justitie naar aan leiding van statistische gegevens van de.politie. ïn het eerste halfjaar van 1958 werden 113 misdrijven tegen het le ven geconstateerd, in de eerste helft van 1959 waren het er 125. Voor ver nieling waren de cijfers: 1888 geval- ien in het eerste halfjaar van 1958 en 1951 gevallen tot en met juni 1959. Voor verduistering daalden de cij fers echter van 1982 tot, 1649, voor diefstal met braak van 4806 tot 4113 gevallen. Ook van de jeugdcriminaliteit con stateert de politie een stijging, die overigens al vijf jaar geleden inzette. Ten aanzien van de cijfers hiervan is de minister echter vrij kritisch De stijging wordt voornamelijk veroor zaakt door het toenemen van de ge vallen diefstal en van joyriding. Opmerkelijk is echter, dat het aan tal veroordelingen absoiuut vrij con stant is gebleven en relatief zelfs is gedaald. Advertentie I.M. komt ook voori u Doordat U zichzelf helpt en wij daardoor minder kosten hebben, koopt U Inonzezeifhelpafdeling speelgoed voor prijzen lager dan ooit. Wilt U een beter voorbeeld dan deze grote, houten spoortrein met een locomotief met drie wagens, in fraaie kleuren gelakt, bijna een meter lang, die normaal voor f 7.9S spotgoed ts, maar die U nil koopt voor nog géén vier gulden. (Van een onzer verslaggevers) Gisteren is in de buurtschap Half - wegdiep in Steenwijkerwold de 33- jarige grondwerker M. Snijder van een motorrijwiel geslagen, teen hij met zijn collega de heer M. Mos op weg was naar zijn werk. De heer Snijder kwam met het hoofd op de rand van de straat te recht en was vrijwel op slag dood. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Complete crem van bijna een meter lang Locomotief mee houtwa gen. tankwagen en een bakwagen, van pX voor mem Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze hou ten treinen, In onze zelfhelp- afdeling, goedkoper dan waar ook, voor de helft van de normale prijs. Amerika vindt vaccin tegen mazelen '(Van onze medische medewerker dr. J. 7. Baruch) In Amerika is het gelukt een vaccin te maken tegen een van de meest besmettelijke kinderziekten; mazelen. Twintig kinderen zijn kortgeleden met het mazelen-vaccin ingespo ten en de resultaten zijn zó bemoedigend, dat men verwacht binnen enkele jaren alle kinderen afdoende te kunnen be schermen tegen een ziekte, die op zich zelf niet al te ernstig is, maar wel met ernstige complicaties gepaard kan-gaan. Het onderzoek naar het virus van mazelen is nog; vrij jong. Nog maar vijf jaar geleden heeft men het virus ontdekt en het feit, dat men nu al een vaccin heeft kunnen maken, be wijst, dat de onderzoekers in Ame rika haast hebben gemaakt. Met de voorzichtigheid, die de me dische wetenschap kenmerkt, heeft men echter meegedeeld, dat afge wacht moet worden of het verzwakte, levende virus in het vaccin na ver loop van tijd niet zijn oorspronke lijke activiteit en levenskracht her wint. Ais dit zo is, zou het vaccin rabruikbaar zijn. Toepassing van. het vaccin op grot* schaal i* ook nog voorbarig omdat nog een te klein aantal kinderen er mee'is ingespoten. De reacties van de met het vaccin ingespoten kinderen zijn echter gun stig. Complicatie» hebben zich niet voorgedaan. De voorzichtigheid, waarmee de ge leerden deze zaak aanpakken, is be grijpelijk. want niemand is vergeten wat er gebeurd is toen de farmaceu tische fabrieken in de VS zich (te vroeg zo bleek later) met de massa- produktie van het Salk-vaccin gin gen bezighouden. Daarbij werden toen niet alle noodzakelijke voorzorgs maatregelen genomen toot als gevolg enkele honderden gevallen van kin derverlamming né de vaccinatie. Het speurwerk naar middelen om mazelen te voorkomen is tot nog toe erg moeilijk geweest. Weliswaar be schreef de Engelse medicus Syden ham in de zeventiende eeuw al de verschijnselen van mazelen, maar in het begin van deze eeuw werd de ziekte nogal eens verward met andere besmettelijke kinderziekten zoals roodvonk en rode hond. De onderzoekingen op het gebied van het mazelen-vaccin maken deel uit van een grootscheeps laborato riumonderzoek naar alle virus-ziek ten, zoals kinderverlamming, griep, pokken, gordelroos, bot en waterpok ken. Oorspronkelijk konden virussen alleen worden aangetoond ais men eeti proefdier met besmet weefsel of bloed van een ziek mens kon infec teren. Maar weinig proefdieren kunnen besmet worden met een virus, dat bij een mens ziekte veroorzaakt. Zo is alleen de aap het proefdier voor menselijk poüovirus. De Amerikaan John Enders heeft enkele jaren geleden een methode ontwikkeld, waardoor het mogelijk werd poüovirus te kweken op weef sels in een buisje. Dank zij deze me thode kon het poliovacciti en thans het mazelenvaccin worden ontwik keld. Op dezelfde manier probeert men vaccins te maken tegen verkoud heid en trachoom, een besmettelijke oogziekte. Volgens twee wachtmeesters van de rijkspolitie had het eerste ver hoor niet veei meer opgeleverd dan de steeds herhaalde bewering: „Het bestaat niet dat ik die kinderen heb geraakt, dan had ik het moe ten zien." V, stond bekend ais iemand die vaak te veel dronk. De wachtmeesters hadden van hun groepscommandant opdracht ge kregen, op hem te letten. De officier gaf uiting aan zijn deer nis met dc ouders van de overleden jongen en het zwaar gewonde meis je. Il|j achtte bewezen, dat het on geluk aan de grove schuld van ver dachte te wijten is, en dat V. de vrachtauto bestuurde, terwijl hij on der de invloed vau alcohol verkeerde. Dit laatste Is ook gebleken uit het resultaat van de bloedproef: een al- coholmiiiage van 2,55. Op het politiebuerau toonde de man zich ruw en onverschillig. „Je liegt dat je barst en de getuigen liegen ook." zei h|j, „ik heb wel een borreltje gedronken, eerlijk, maar dronken ben ik niet!" Deze verdachte bad een dubbel hu welijk: hij was met een vrouw ge trouwd, en ook met de drank. Zelfs nu nog toont hij zeer weinig berouw en spjjt, hoe tragisch de gevolgen van zijn roekeloosheid ook zün geweest. Volgens de verdediger, mr. A. F. Verbist., was die onverschilligheid van z|jn cliënt slechts schijn, v. doet ruw om zijn gevoeligheid te verbergen. Het ongeluk is althans ten dele ook te wijten aan de veie bochten van de smalle IJsseldijk en wellicht aan de gemoedsgesteldheid van, verdachte, die leed onder huwelijksmoeilijkhe den en .geldzorgen. Zijn omzet was tot de helft teruggelopen en op die zelfde twintigste augustus had de di recteur van de tuinbouwveiling hem geschreven, dat hij binnen vieren twintig uur 3750 moest betalen. Pleiter verzocht de rechtbank, een gedeeltelijke voorwaardelijke straf op te leggen met ais bijzondere bepaling, dat V. zich onder toezicht van het consultatiebureau voor alcoholisme zal stéllen en zich voortaan zal ont houden van het gebruik van alcohol houdende dranken. V. had aan het pleidooi nog iets toe te voegen; „Op het politiebu reau ben ik recht over de krijtstreep gelopen, meneer, een keer heen en een keer terug!" De uitspraak volgt 19 november. Advertentie IM. (Van een onzer verslaggevers) Het zal vrij zeker ruim tien per cent hoger worden clan vorig jaar. De najaarsexport van gladiolanb'al- len is echter nog niet bekend. Ver wacht wordt, dat na de publikatie van de exportresultaten van dit ar tikel het totaalcijfer over 1958 tussen de 210 miljoen en 215 miljoen gulden zal liggen. Op 39 september van het vorige jaar bedroeg het exportcijfer zon der de gladiolenexport ruim 166 miljoen gulden. De hogere bedragen van dit jaar zijn niet alleen ontstaan door grotere uitvoer, maar ook door hogere prijzen en een grote verkoop van giadioienbollen in het voorjaar. Ook het gewicht -van de exportbol- len is dit jaar belangrijk gestegen; bijna 2 miljoen kg meer. Vorig jaar 55.798.662 kg en dit jaar 57.508.747 kg. öe export naar West-Duitsland leverde ruim 1 miljoen gulden meer op dan in 1958, Frankrijk 2'A miljoen meer. Engeland bijna 3 miljoen meer, de Verenigde Staten bijna 2 miljoen meer, evenals Zweden. De export naar Finland was dit jaar l.l miljoen gulden hoger dan in 1958. Het abnormaal droge weer heeft voor de bolgewassen geen nadelige gevolgen gehad. De kwaliteit was over het algemeen goed te noemen. Wij zijn erin geslaagd een brengen tegen een prijs ver beneden normaal, li betaalt voor deze prachtjas geen 98.SO maar tijdelijk slechts Uitgebreide collectie WINTERJASSEN van 39.75 tot 185.- DE KLEREN MAKEN DE MAN EN JISMAN MAAKT DE KLEREN KORTE HOOGSTRAAT 15 te MIDDELLANDSTRAAT 98-100 WOLPHAERTSBOCHT 218-224 (Van een onzer verslaggevers) De officier van Justitie bij het Amsterdamse gerechtshof, ntr. L. van den Berg, heeft aanpel aangetekend tegen de vonnissen die de hoofdste delijke rechtbank heeft uitgesproken tegen de hoofdfiguren tn de zaak- Bankastraat, de roofoverval, waarbij de 67-jarige winkelierster Carolina Belles om het leven is gekomen. De officier van Justitie had tegen de 24-jarige schilder Thijs van G. 12 jaar met aftrek wegens diefstal met geweldpleging en dodelijk gevolg ge- eist. De rechtbank, die niet bewezen, achtte, dat de vrouw gestorven is ten gevolge van het geweld, veroordeelde hem tot 6 jaar met aftrek. De 18-jarige papierperser Plet A. H., tegen wie lö jaar met aftrek en ter beschikkingstelling van de rege ring was geëist, weid veroordeeld tot 3 jaar met aftrek en terbeschik kingstelling. Aan de 28-jarige cafetariahouder Wim van V. is wegens medeplichtig heid en heling 4 jaar met aftrek op gelegd. De officier die hem als 'me dedader' heeft beschouwd, had in zijn geval 12 jaar met aftrek geëist. WILLEMSTAD (ANP) Curagao heeft nu weer slechts vier gedepu teerden. De besluiten van de Eilan- denraad tot verkiezing van de heren Leon en Schlag tot gedeputeerden, zijn b|j iandsbesluit van 4 november vernietigd. De motivering luidt: 'omdat zij i» *tr|jd ?,|jn met het algemeen belang van de Nederlandse Antillen',

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2