Nederlandse Comedie met Nina5 voor Kunstkring Bezetting hoofdrollen was voortreffelijk JsfcsBW CKOK&Zn Schiedam ontvangt TOV uit Dordrecht Oude tegenstanders ontmoeten elkaar Brabant Nieuw idee zaterdag van start CO-JO overhemden TIMCO Gelijke strijd verwacht bij SVDPW-Martinit Om broer te helpen uit inbreken gegaan Vechtpartij met forse klappen in café Uitgebannen bezoekers 'namen' nederlaag niet Sint-Nicolaas 21 november in Schiedam Program DWS C. van Opijnen kwart eeuw bij 'Robli' Hermes-DV S-DF C SVV naar HVC n Klaprooscollecte Brand in houten keet bi j Gusto Expositie in Steel. Museum Schiedams amateurvoetbal SYC-volleybal boekt winst Om Rembrandt Libre beker chiedammevs onderelkaar Moderne muziek „Steeds Vooruit" viert jaarfeest Gouda-Apollo gaat vetzuren splitsen Tegen verkeerszuil PPSC kan positie opnieuw versterken PAGINA 5 Dialoog f 19.75 DAMESRINGEN foto film projectie ff G. Bezemer PANTALON De Broekenspecialist Üf VRIJE VOLK VRIJDAG 13 NOVEMBER 1959 Zaterdag en zondag gaan weer dui zenden wandelaars bij de Korenbeurs van de Dam van start voor een grote wandeling. Althans, de organiserende Trekvogelsverwachten, dat e- dui zenden zullen zijn. Vorig jaar wan delden drieduizend tvandelaars mee en bij gunstig weer denkt men dat record ditmaal nog wel te kunnen breken. Ze zijn tot een traditie geworden, de St.-Nicolaaswandeltoch-tèn van de wandelsportvereniging „De Trekvo gels". De deelnemers komen van ver buiten Zuid-Holland en de mars mag daarom met recht „nation, al" ge noemd worden. De wandelac. s wor den ieder jaar opnieuw weer aange trokken door de waardevolle belonin gen en ook al door de perfecte or ganisatie van dit gebeuren. Deze twaalfde St.-Nicolaaswandel- tocht staat in het teken van de kin derbescherming en dat toil dus zeg gen, dat de jeugd gaat tippelen voor minder goed bedeelde leeftijdgeno ten. De drumbands Gusto en Cres cendo uit Schiedam en de band van Van Zwieten uit Zoeterwotide zorgen voor pittige muziek. De afstanden zijn 8, 12 en 30 km. Zaterdag wordt er om half drie ge start, zondag om tien uur. En Sint- Nicolaas komt persoonlijk de prijzen uitreiken! (Van onze kunstredactie) Gisteravond heeft een stampvol Passage-theater zich ver maakt met het blijspel 'Nina' van André Roussin, dat door de Nederlandse Comedie werd gespeeld voor de Schiedamse Kunst kring, 'Nina' is een wel bijzonder licht stuk, dat meer op een klucht lijkt dan op een blijspel. De bekende driehoeksverhou ding, man, vrouw en minnaar, wordt hier zo luchtig gehanteerd, dat stuivertje verwisselen er een diepzinnige tragedie bij is. Ze3L °ïrer Ro"ssi" en andere hoogst amusant door de vele hoest- Volgende toeek zaterdag wordt Sint-Nicolaas officieel in- Schiedam ingehaald. De goedheilig man arri veert om twee uur met zijn gevolg aan het Hoofd. Vandaar 'rijdt de stoet naar het stadhuis waar om drie uur de officiële ontvangst plaats vindt. Om half vier begint de rijtoer van Sint-Hioolaas door onze stad. Het DWS-programma luidt voor dit weekeinde als volgt. Saterdag: meisjesaspiranten: SchuttersDWS a. Laag Zestienho ven; Actief 2DWS b, Laag Zestien hoven. Zondag: dames junioren: Meeu wenDWS, Laag Zestienhoven; he ren junioren; Schutters—DWS, Laag Zestienhoven. Senioren: dames 1: Athene 2 DWS. 11.40 uur. Den Haag; dames: R.HCDWS, li uur. Gouda, heren 1 vrij; heren '2: Meeuwen 2—DWS, 12.30 uur, I.aav Zestienhoven. auteurs van Frans boulevardtoneel, dat hun werk zo echt 'du theatre' is en dat ze voor de acteurs zulke heer lijke rollen schrijven. Dat zal wel zo zijn. Maar ons persoonlijk kan Roussins steeds eendere humor van liefde en doodslag niet bekoren en we betwij felen sterk, of een reeks nauwelijks samenhangende scènes eigenlijk een stuk vormt. Nina is in dit stuk twee mannen te sterk. Het begint met haar man, die haar minnaar komt opzoeken om hem pardoes naar de andere wereld te helpen, hetgeen natuurlijk niet geschiedt, want dan was het stuk meteen uit. Drie bedrijven lang zijn Nina en de beide mannen dan bezig eikaar dood te schieten en te vergiftigen. De twee mannen liggen ten slotte samen in één bed om zich door Nina te laten verplegen: een won derlijke echtgenoot, een pittige echtgenote en een verwende amant samen in één flatje. In dit soort stukken hangt natuur lijk alles af van de dialoog en die is zo nu en dan wel geestig. Maar het is uiteraard moeilijk om drie bedrij ven op onderhoudende wijze vol te praten en daarom moeten er een paar bijzonder opvallende onwaar schijnlijkheden aan te pas komen ten einde nog een zweem van handeling te suggereren. Het blijft allemaal een beetje aan de goedkope kant. Mary Dresselhuys en Guus Oster spelen de hoofdrollen, zoals men dat van hen verwachten kan: voortref felijk, tot in alle details verzorgd, snel, geestig. Mary Dresselhuys be wees voor de zoveelste keer weer eens welk een uitstekende actrice zij is door een figuur tot leven te brengen, waar ze ogenschijnlijk niets mee ge meen heeft. De verrassing van de voorstelling was Heak Rigters, die in de rol van de echtgenoot zich op het niveau van deze zeer gerenommeerde collega's goed bleek te kunnen handhaven. Hij toonde aan, hoe een 'type' nog iets menselijks kan hebben en sloeg zich buien heen. De bijrollen waren vrij zwak bezet door Pierre Myin en Tom van Beek. Maar van belang was dat niet. De voorstelling was geregisseerd door Johan de Meester, Advertentie I.M Reeds v.a, brengen wij een kerncollectie in massief 14 karaat goud met een grote verscheidenheid in echte stenen. Alle maten. Schriftelijke garantie. Horloger - Juwelier - Ed elsteenKundige Rotterdamsedijk 268 - Schiedam Advertentie X.M. Gisteren was het een kwart eeuw geleden, dat de heer C. van Opijnen als veertienjarige jongen in dienst trad bij de N.V. Rotterdamse Blik Industrie, sinds 1S40 gevestigd aan de Westerkade. Hij beoefent hier met de hand de blikbewerking, want de „Robli" ver vaardigt blikken trommels, die uit sluitend met de hand gemaakt kun nen worden De jubilaris werd met zijn echt genote en zoontje door de directie en een van de commissarissen der N.V. ontvangen. De huldiging vond later in de fa briek plaats in tegenwoordigheid van het overige personeel. Hier heeft een der directeuren, de heer P. Ris, de heer Van Opijnen toegesproken en hem een cadeau onder couvert over handigd. Namens het personeel sprak de voorman van het bedrijf, de heer H. C. van Dongen die zijn collega een fraaie lectuurbak aanbood. Voor mevrouw Van Opijnen waren er fraaie bloemen. De korfbalcompetitie Is zo hard opgeschoten, dat al aan de tweede helft kan worden begonnen. Schiedam kwam op de eerste speeldag in Dordrecht uit tegen TOV en behaalde daar een verdienstelijk gelijk spel (66). Nu komen de Dordtenaren bij de rood-zwartèn. op bezoek. Op eigen terrein is Schiedam doorgaans nog meer mans. Een nederlaag is daar dit seizoen nog niet gevallen, Het zou ons dan ook niet verwonderen als er nu een bescheiden zege uit de bus kwam. Dat zou overigens een voortreffelijke prestatie zijn tegen het sterke TOV. Deze club heeft namelijk nog maar vier verliespunten. Succes verraste vriend en vijand op de eerste dag door koploper Trek vogels een gelijk spel af te dwingen. Schiedam bestond het zelfs om de Rotterdammers met een nederlaag huiswaarts te zenden. De drie ver liespunten kreeg Trekvogels dus in onze stad te incasseren. Na gaat Succes bij de lijstaan voerder op bezoek, maar we ver moeden, dat deze nu wel beter op zijn tellen zal passen. Winst zal er voor Succes in dit treffen dan ook niet zitten, maar we verwach ten toch na de goede verrichtingen van de laatste weken een uitslag, die gezien mag worden. ODI ontvangt lijstaanvoerder Kin derdijk. Op 5 september werd van deze club met 6—4 verloren, maar nu er op eigen terrein wordt ge speeld zou het niet vreemd zijn als ODI aan het langste eind trok. De CKB'ers hebben namelijk voor meer verrassingen gezorgd en dit is nu net een wedstrijd, die zich uitnemend voor een onverwachte uitslag leent. Verder zijn vastgesteld: Schiedam 2Succes 3. ODO 2Spirit, Schie dam ATrekvogels B, WION B Succes B, Spangen DSchiedam B, ODI A—Spirit A, ODI B—Blauw Wit A. Advertentie I.M. Een wedstrijd Hermes DVSDFC zal bij menigeen herinne ringen opwekken aan tientallen spannende ontmoetingen tus sen deze beide, ruim 75 jaar oude, clubs. En terecht, want de traditie heeft steeds gewild, dat de wedstrijden tussen Hermes en DFC interessant waren. Ze mochten zich dan ook, steeds in een grote publieke belangstelling verheugen. De wedstrijd van zondag zal hier op wel geen uitzondering maken, want ook nu weer staan belangen op het spel. Immers DFC en Hermes ne men vrijwel dezelfde positie in op de ranglijst en een overwinning bete kent een grote stap in de goede rich ting. Men zal geneigd zijn de kansen van onze stadgenoten iets hoger aan te slaan, want behalve het terrein- voordeel, zy'n de resultaten van Her mes in de laatste drie wedstrijden beslist beter dan die van DFC. Hermes behaalde 5 punten uit de laatste 3 (moeilijke) wedstrijden en dit kan wel eens een opmars betekenen naar de eerste 3 plaat sen in het eindklassement. Maar Hermes-DVS zal er goed aan doen zich danig voor te bereiden, want dit wordt geen gemakkelijke op gave. In verband met de te verwachten belangstelling willen wij het publiek adviseren tijdig aanwezig te zijn. Aanvang twee uur. Ook het tweede elftal speelt tegen DFC 2. Deze wedstrijd wordt echter in Dordrecht gespeeld. Zojuist heeft Hermes 2 de rode lantaarn aan DFC 2 overgegeven, dus kan Hermes-DVS 2 ervan overtuigd zijn, dat een zware wedstrijd wacht. Wy hebben, echter vertrouwen in de blauw-witte reser ves. Hermes-DVS 3 doet van zich spre ken door grote overwinningen. Dit elftal is duidelijk in opmars en kan dit bewijzen door zondagmorgen om 10 uur op 'Harga' Gouda 3 te klop pen. GVacht u voor verrassingen' is echter de boodschap. De roodgrenoen gaan zondag naar Amerfoort, waar hen tegen HVC weer een zware strijd te wachten staat. Het laatste duel tegen GVAV Is weliswaar met minimum verschil verloren en het heeft de SWcrs aangetoond .dat zij zeker niet minder sterk zijn als hun tegenstanders. Met wat meer stootkracht zouden sjj ze ker succes kunnen boeken. De stand op de ranglijst maakt het overigens voor ae roodgroenen zeker noodzakelijk tegen HVC te to nen, wat zij waard zijn en te trach ten de punten mee naar Schiedam te nemen. Winstkansen zijn er zeker, mits men de wedstrijd op de juiste wijze weet aan te pakken. SVV 2 gaat eveneens een moeilijke opgave tegemoet tegen Rapid JC in Hermes 4 is vrij maar wil de con ditie bewaren en speelt daarom vriendschappelijk op 't Schiedamter- rein om 10 uui' tegen Schiedam 2. Advertentie 1JM. TUINLAAN 98 SCHIEDAM TELEFOON 67464 (Van een onzer verslaggevers) „Ruimte" gaat een nieuw plan ten uitvoer brengen. Het cabaret dansant, waarover we al eens eerder spraken gaat, zij het in een wat gewijzigde vorm, zaterdagavond van start Met een programma, dat dit keer weiiswaar nog meer „dansant" dan cabaret inhoudt, maar dat vindt zijn oorzaak in het feit, dat „Ruimte's" enthousiaste cabaretman, Hans aan de Wiel, in militaire dienst is. Hij heeft dus weinig gelegenheid om zijn optreden voor te bereiden, maar toch zal h(j zaterdagavond het programmaatje aan elkaar lijmen met een praatje.. Het cabaret-dan- gant wordt gehouden "in het eigen gebouw van „Ruimte" aan de Stad houderslaan, achter het Juiianapark. Het gebouwtje wordt voor deze ge legenheid opgemaakt met kleine de cors en het krijgt de naam van „Plein op deze wereld". Het ligt In de bedoeling de eerste „ontmoeting van jongeren" te doen uitgroeien tot een reeks van dergelijke avonden. Of dat streven werkelijkheid zal worden hangt voor een deel ook af van de belangstelling die de Schie damse jeugd zaterdag toont. Tussen het dansen door zal men moderne muziek kunnen beluisteren. Charles de Hey bespeelt de klarinet. Hans aan de wiel praat de program ma-onderdelen aaneen en The Kol- pa's, de amusementsband van „Ruimte" in Viaardingen, speelt de dansmuziek. Schiedamse jongelui, die dat programma op de een of andere wijze willen aanvullen, zijn van harte welkom. Dat blijkt uit de aardige aankondiging, die de organisatoren hebben rondgestuurd. Andere „Ruimte"-plannen zullen nog worden verwezenlijkt: over een paar weken begint de fotogroep en in januari start een kampeerclub. Een dezer dagen bovendien is het eerste nummer verschenen van Can-can'.?,';een gestencild -orgaan, dat twaalf maal per jaar zal uit komen. De Ruimte"-jongerenwil len er hun problemen en allerlei onderwerpen, die hun leeftijdgeno ten'interesseren, in aansnijden. In het eerste nummer zijn ze meteen al aangevallen op het vraagstuk van de nozems 1 met de nieuwe boord uit één stuk (zonder naden) in popeline, no-iron en terlenka vanaf 12.90 De grootste collectie vindt U bij Herenmodemagazijn Broersvest 56 - Schiedam Zolang onze oorlogsgraven in ere worden gehouden, zo lang zal de gedachte aan vrede en eensge zindheid in onze harten niet ster ven. Hierbij gedenken wij hen, die gevallen zijn in de strijd voor vrijheid en recht. Laten wij hun rustplaats niet laten verkommeren, maar onder houden als een nationaal monu ment van onze dankbaarheid. De Klaprooscollecte van a.s. zaterdag beveel ik gaarne bij u aan. De burgemeester van Schiedam Mr. 3. W. PEEK Bij Gusto is gisteravond brand uil. gebroken in een houten keet aan de kant van de Nieuwe Waterweg, die eigendom was van De Hoop in Rot terdam. De brandweer o.l.v. de heer D. de Jager, rukte met groot materiaal uit en was de brand met acht stralen in tijd van tien minuten meester. De brand werd om tien minuten over half zeven ontdekt door de elek tricien M. de G. Deze trachtte het vuur met een schuimblusser te be dwingen. Toen hij daar niet in slaag de werd de brandweer gewaarschuwd. De schade aan materiaal bedraagt veertigduizend gulden, terwijl de schade, doordat de keet geheel uit brandde, op tienduizend gulden wordt geschat.. De oorzaak van de brand is niet bekend. De politie stelt een on derzoek in. In het bijna zestig jaar oude Schie damse Stedelijke Museum wordt vrij dagavond 20 november om kwart over acht een tentoonstelling van de collectie H. L. Straat geopend. De heer Straat, chirurg in Leeuwarden, heeft oude Nederlandse kunst, Chi nese grafplastieken, moderne Neder landse kunst en vooral werken van Gerrit Benner verzameld. De expo sitie duurt tot en met 13 december. Voor de tweede achtereenvolgende maal wordt het Schiedamse amateurvoetbal zondag opgeluisterd door een plaatselijke ont moeting. SVDPW en Martinit, die het beide zeker niet onverdienste lijk doen in deze competitie gaan de degens met elkaar kruisen. tJit zeven wedstrijden behaalden beide clubs ieder acht punten, zodat in dit opzicht weinig krachtsverschil blijkt. Alle reden dus om op het terrein van SVDPW veel spanning te verwachten. Aan rie Oversebieseweg ter hoogte van de Hillebrug is gisteren van een wagen, bestuurd door de Hagenaar H. G. C. L. het linkerach- terwiel losgelopen. De bestuurder bleek niet in het bezit te zijn van het vereiste rijbewijs. De nut- en ontspanningsvereni ging „Steeds Vooruit" hout zaterdag in Arcade het veertiende jaarfeest. Hieraan werken mee Harry Bordon. Gino Manelli, Frans Dusschoten, Jacktini en assistente en de Corita's. De muzikale omlijsting wordt ver zorgd door Gillis Pirotte. Het dans- (Van een onzer verslaggevers) „Difc is de onberaden daad van iemand, die maar al te gemakke lijk tot zulke dingen overgaat", zei vanochtend de officier van Justitie voor de Rotterdamse rechtbank in de zaak tegen de 22- jarige classificeerder J. S. die van inbraak werd verdacht. De eis van de officier luidde acht maanden met aftrek waarvan drie voorwaardelijk. Verdachte was tot die onberaden daad acht dagen voor de proeftijd van een voorwaardelijk vonnis ver streken was gekomen, omdat hij zijn tweelingbroer een zeeman, die zijn monsterboekje kwijt was geraakt en honderd gulden nodig had, wilde hel pen. In de Eekhoutstraat was hij over een hek geklommen en met behulp van een ladder verschafte hij zich via het keukenraam toegang tot het kantoor van een galvaniseerbedryf. Hij vond er weinig van zijn gading, niet meer dan een handdoek, een broek en een pak lucifers. Nadat hij zijn buit onder het hek doorgescho ven had stapte hij op zijn fiets, maar voordat hij het gestolene had opge- orkest Maarten Slavenburg zorgt haald greep de politie hem in de voor de muziek bij het bal na. kraag. Excelsior *20 moet zondag weer tot puntenwinst in staat zijn. Onze tweedeklassers gaan op bezoek bij good old HW, dat op dit moment als rode lantaarndrager fungeert. Wan neer de Excelsior-voorhoede een wat grotere produktiviteit kan opbrengen, moet er in dit treffen winst zitten. Meer problemen telt de komende wedstrijd voor DHS. De derdeklasser zal op de tellen moeten gaan pas sen. Slechts twee punten scheiden de Schiedammers van de onderste plaats en in de uitwedstrijd tegen VDL, dat een goede tweede plaats bezet, is weinig puntenwinst te verwachten. SFC, nog steeds ongeslagen, gaat naar Rotterdam om hekkesluiter The Rising Hope te ontmoeten. Een kans voor de Schiedammers om het onge slagen record te handhaven. Schiedam heeft d„ kans rich bij de kopgro; - -voegen. Onze stad genoten sii Rockanje op be- zoek en ,iedam moet in deze wedstrijd;sterker geacht worden. DRZ gaat zondag op eigen terrein tegen Waddinxveen weer eens voor winst zorgen, terwijl de strijd Ursus- Hekelingen voorlopig zal gaan uit maken wie van deze twee clubs de voorlopige drager van de rode lan taarn zal .worden. Een bijzonder be langrijke wedstrijd dus voor onze stadgenoten, die liet in de vierde klas niet makkelijk blijken te hebben. In de Rotterdamse afdeling- krijgt Demos het Rotterdamse Voorwaarts op bezoek, dat een moeilijke te genstander is. Schiedamse Boys moet op eigen terrein de baas blijven over Vierpolders. In het kader van de Rembrandt Libre beker serie werden bij DGC te Schiedam gespeeld Schwagerman 20 - - - 34 44 46 20 40 Buddebohmer Fraterman v. d. End Schwagerman Vermehrem 18 32 34 32 44 33 28 33 20 29 37 29 4 7' II 4 3 5 0.56 1.08 1.33 0.84 068 127 En het Driebanden toernooi kwa men by OBK te Viaardingen tegen elkaar uit: J. Heinsbroek 30 30 115 2 0.26 W. Droge 30 26 115 3 0.22 J. Smit 30 30 135 3 0.22 W. Droge 30 26 135 2 0.18 Voor de Rembrandt Libre-beker, werden in poule 3 by De Sluis, on derstaande partijen gespeeld: F. Bosman G. Bezemer F. Bosman A. v. d. Roest Hoevener 34 26 44 46 46 44 34 34 43 38 27 43 34 21 34 46 46 34 0.59 1.04 0.79 0.62 0.61 1,35 (Van onze soc.econ. redactie) Naast de fabriek van Gouda- Apollo zal, wanneer de overneming van dit bedrijf in Gouda door de Unilever doorgaat, een nieuwe fa briek worden gebouwd, waar met be hulp van- ozon vetzuren worden ge splitst. Uit een nadere toelichting op het De teams van de Schiedamse Vol- j aanbod van de Unilever de aan- leybal Club hebben In de afgelopen j delen van Gouda-Apollo over te dagen goede resultaten behaald. I nemen blijkt, dat de Ünilever samen Dames 1 zegevierde met 31 over het i met de Emery Industries uit Ohio moeilijke DOF uit Rotterdam. Vooral in de derde set werd het een gelijk opgaande strijd, die dank zij de routine van de SVC'sters in hun voordeel werd beslist, Setstan- jdeiï: 7—15, 15—5, 17—15 en 15—12. Heren De verdediger, mr. W, A. P. Smit, voerde aan, dat zijn cliënt zijn troosteloze jeugd in een tehuis had doorgebracht en het slachtoffer was van de geestelijke chantage die zy'n broer op hem pleegde. I - Hii dronz cr hii de rechtbank ad Heren 1 won. met 30 vöh Spel. aan voor deze amateuristische po- I Hillegersberg. Hoewel de R°tterdam- zïne tot misnlaatste ridderliikheid ™rs een aardig spellet je speelden konden zy het smash-geweld van de SVC-heren niet weerstaan en moes- ging tot misplaatste ridderlijkheid een zo gering mogelijke straf op te leggen. Uitspraak over veertien dagen. De Dordtse vertegenwoordiger J. T. wilde gisteren met zijn wagen op de B. K. laan een voor hem rijdende auto passeren. Hij vergiste zich ech ter in de ruimte en botste tegen een verkeerszuil die zeer ernstig werd be schadigd. (Van een onzer verslaggevers) afwezigheid geuit. van het drietal was maanden, waarvan voor elk een „Het was er zo'n bende, dat de vrouwelijke hezoekers zich als een maand voorwaardelijk. hoop opgejaagde kippen in een hoek van het café hadden terugge- De officier van Justitie sprak van tSeleaiging trokken". Zo beschreef een der getuigen de laatste fase van een eenstaaltje van openlijke geweld- wegens belediging van zy'n huis vechtpartij die woe voor de Rotterdamse politierechter VS5? werd behandeld. Die vechtpartij in de nacht van 18 op 19 juli bracht drie mannen voor het hekje. Ze hadden met de vrouw van een hunner en een gemeenschappelijke vriend aan het eind van een „verhuispartij" verschillende café's bezocht en waren na middernacht ergens neer gestreken, waar ze al gauw met bezoekers aan een ander tafeltje moeilijkheden kregen. Met een „zacht lyntje" waren ze ken, bleek de schade aan de nacht- toen naar buiten gewerkt, maar ze clubinventans niet gering. („Er was hadden weinig lust het strijdtoneel zeker voor duizend gulden stükgesla- te verlaten, vooral niet toen bleek dat de vrouw in. het gezelschap ge wond was geraakt. Over de oorzaak van die wond liepen de meningen uiteen: de uitgestoten bezoekers ver klaarden. dat ze in de nachtclub een klap had opgelopen; anderen be weerden, dat ze gestruikeld en met het hoofd tegen een tafeltje geval len was. Hoe dan ook: het vfjftal trok in slagorde en met opgestoken zeil het café weer binnen. Daar kwam het al spoedig tot een formele veldslag. De verdachten zei den dat ze alleen uit zelfverdediging hadden gehandeld; een der bezoe kers zou hen met een omhooggehe- ven stoel hebben opgewacht en de gen", kwam later de caféhouder ver klaren) Een vertegenwoordiger, die met een stel vrienden een feestje zat te vieren, was met vereende krachten tegen de grond gewerkt, zodat hy later in de keuken van het etablis sement door een toevallig aanwezige Engelse arts verbonden moest wor den, De oudste verdachte zou een lege champagnefles op zijn hoofd aan gruzelementen hebben geslagen. meer in Rotterdam voorkomt. Hij voor de politierechter verschijnen. De nam aan dat de verdachten en de afvoer van zyn w.c. was lek geweest andere leden van hun gezelschap en toen de huiseigenaar de reparatie weer naar binnen gegaan waren met niet wou betalen, had verdachte de kenneiyke bedoeling de boel op hem toegevoegd: „Vuile sehoft, ik zal stelten te zetten. Tegen elk van de je wel krijgen." drie verdachten eiste hij vyf maan- De politierechter bleek begrip te den gevangenisstraf, waarvan voor de hebben voor 's mans woede, maar oudste (die al acht vonnissen achter hield hem toch voor dat je ook tegen Dat slachtoffer en enige em ployés van de zaak hielden vol Heerlen. SVV 3 eaat op bezoek bii oudste verdachte zou al een klap CW 2. Het vierde elftal van SVV j in zijn nek hebben gehad voor zij ontvangt aan de Poldervaart om 10 zelf tot de aanval overgingen, uur Neptunus 2. 1 Toen de kruitdamp was opgetrok- de rug heeft) twee en voor de beide vervelende hulsheren, zulke dingen anderen drie maanden voorwaarde- niet zeggen mag. iyk. De eis van de officier, f 25 of vyf Nadat drie raadsleden, die onder dagen, vond verdachte aan de hoge dat de verdachten het handgemeen meer aanvoerden dat het in vereni- kant: „Die reparatie heeft me ook begonnen waren. „We zullen de ging optreden niet bewezen en dat er al 25 gekost. Dat is voor een werk zaak hier eens schoonvegen," zou ook van de opzet tegen personen en man niet te betalen." een van hen hebben gezegd, maar goederen geweld te plegen niets ge- „Nou, dan maak ik er een tientje het werd uit het verhoor niet hele- bleken was, op vrijspraak hadden van." zei de politierechter maal duidelijk wie van de drie die aangedrongen; veroordeelde de poli- „Dat moet dan maar," repliceerde worden had gesproken er. of dat tierechter de oudste verdachte tot verdachte, maar helemaal van harte voornemen voor of na de tydelijke vier en de beide anderen tot drie klonk het niet. in de VS in Nederland chemische produkten wil gaan maken en ver kopen, die bereid zijn uit plantaar dige en dierlijke olie en vetten. Deze produkten kunnen worden gebruikt als grond- of hulpstoffen bij het maken van plastics, afë smeermiddel, bij de fabricage van schuimrubber, bij. het. maken van verf e.d. Gouda-Apollo vervaardigt de grondstoffen die voor een dergelijk bedrijf nodig zijn. Nadat eerst over wogen was een langdurig contract met dit Goudse bedrijf te sluiten, is ten slotte toch de voorkeur ge- ten met 158,15—9 en 15—3 de winst in Schiedam laten. Dames 2 verloor met 31 van Smash I, dames 3 won met 30 van geven aan overneming. Tenacoli, terwyi het 2e heren team RANG 1 met 3—0 klopte. Voor de komende dagen luidt het programma als volgt: Dames: SVC 1—DRL 2; Shell 1—SVC 2; SVC 3— Hou Stand 2. Heren: Hou Stand 1 SVC 1; ZVC 3—SVC 2. Zaterdagvoetbal In het Schiedamse zaterdagmiddag voetbal gnat het PPSC byzonder voor de wind. Zonder zaterdag jU. zelf in actie te zyn geweest, hebben onze stadgenoten hun leiderspostitie ver stevigd, doordat naaste concurrent DVO door het Schiedamse GTB ver rassend werd verslagen. Zaterdag gaat PPSC zelf te gast by DVO en wanneer de Schiedammers deze wed strijd in een zege weten om te zetten zitten zy voorlopig op fluweel. Het optreden van HBSS is tot op heden zeer wisselvallig. Na eer, goede start vielen onze stadgenoten beden- keiyk terug in de onderste regionen van de rangiyst. Uit de laatste drie wedstrijden werden echter weer vyf winstpunten behaald, hetgeen een duidelyk herstel inhoudt. Zaterdag krijgt HBSS de return- wedstryd tegen Rynsburgse Boys. Op eigen terrein verloren onze stadgeno ten met 40 en het ligt niet in de verwachting dat HBSS rich tegen deze koploper zal kunnen revanche ren. In de tweede klasse van de Rotter damse afdeling krygt GSS bezoek van koploper NBSW, GSS bezet mo menteel de derde plaats op de rang iyst en het is zeker niet onmogeiyk, dat onze stadgenoten tot een verdien- steiyk resultaat komen. HFT VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 Advertentie IM. HÓOUSTKAAT 86 TELEFOON 689S1 VRIJDAG Bioscopen: MONOFOLE: St. Louis Blues. 2, 7 SB 9.15 uur. PASSAGE: De hond van de Baeker- viUes. 2 en. 8.15 uur. tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: „Nederlandss schilderkunst van na 1900" en schilderijen, tekeningen, en gouaches van Lucebert. Diversen: STEDELIJK MUSEUM: Jan Sesslom voor jongeren van 15 tot 30 jaar, MUSIS SACRUM: Stichting Toneel groep Podium, toneeluitvoering. Apotheek: Fa. Gouka en Co., Groenelaan 127. ZATERDAG Bioscopen: MONOFOLE: St. Louis Blues, 2, 4-15. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: De hond van de Basker- vllles, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: „Nederlandss schilderkunst van na 1000" en schilderijen, tekeningen en gouaches van Lucebert. Diversen: MUSIS SACRUM: Volksonderwijs, feestavond. ARCADE: St.peda vooruit, cabaret, WIJKCENTRUM: H.B.S.-vereïiiglng Onder Ons, instuif.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2