50 autopeds voor_ - speelgoed- actie! Velser reinigingsmannen maken wrakke stepjes nieuw Uitvinder van 24-spel wordt niet vervolgd Min. Van Rooy spreekt zélf over loonvorming Kleinste gemeenten moeten verdwijnen *1 Zwaluw maakt verlate trektocht... per schip Kiehzle Zweefkabelbaau bij Oosterbeek Tram botst op tram: enkele gewonden Jubileum boekdrukkerspatroons Bakkersionen: beslissing nog niet gevallen DESKUNDIGEN MENEN: WEMEF Scooterrijder verongelukt Brood in Breda goedkoper Gustavus gaat weg: 'Overheid mist kans' Dragline woelt bom op in Zierikzee I HET VRIJE VOLK ZATERDAG 14 NOVEMBER 1859 PAGINA 'Klanten' helpen Bandeneollecte Als ze nou 's... Lof voor pers Brommy Tommy hi Atemo TS oent HfT PAROOL aid. Baeki»*g*vw Nes 23-25 Amsterdam-C. Vraag gratis folder! Auto onverlicht geparkeerd Geef hem een - TWEEDE horlogel Met de vuilniswagen van Frans Alders (47) en Han Böhm (43) is het begonnen. Toen deze twee mannen van de Velsense gemeentereiniging omstreeks het begin van dit jaar een autoped- iorakje bij hun lading vonden, kregen zij Het Grote Idee. FRANS ALDERS, chauffeur van de vuilniswagen (links) en. Hans Böhm, inwerper. Hun initiatief leverde de VARA vijftig prachtige autopeds voor de speelgoedactie. Maandenlang nebben zij en hun collega's van andere vuilnisauto's brokstukken van autopedjes verzameld. Maan denlang hebben zij op vrije avonden in de gemeentelijke werkplaats geboord, gelast, getimmerd, geschuurd en ge schilderd. Het resultaat staat nu bij de VARA in Hilversum: vijftig fonkelende autopedjes voor de speelgoedaetie! Han B<5hm is inwerper. Hij te (Je tnan die achter de vWlnis wagen aanloopt en de zware bakken erin kiepert. 'Zwaar werk? Och, het is een slag, een handigheidje.' zegt hij. Frans Alders is zijn vaste maat. Hij is de man die de wagen bestuurt en af en toe zijn duim naar buiten «tak als hij weer een wrak je op het trottoir zag liggen. Na de eerste keer, toen ze tegen elkaar hadden gezegd dat er van die oude rommel nog wel iets te maken was, kregen ze druk werk jnet hun inzameling. Want de •klanten' van de gemeentcreiniging, de inwoners van Velgen, IJmniden, Driehuis «n Santpoort wisten so langzamerhand dat alle vuilnisop halers in hun wijben naarstig lie- Sen te speuren naar siuurtjes, vor en, spatborden, wieltjes en andere onderdelen van kinderstepjes. 'Ze kwamen uit alle hoeken en gaten. Vooral in de schoonmaaktijd hadden we goeie dagen. Er waren mensen die een. kaartje aan de autopedwrakken hingen met de mededeling: Voor de speelgoedactie. Met een man of zeven van de reini ging en de plantsoenendienst zijn we al gauw aan het werk gegaan,' vertelt Han Böhm, die zelf een hele administratie voerde, omdat er van deze of gene fabriek nog wel het een en ander nodig was. Zo kregen de vaardige amateur-monteurs lak en fietsenbéilen gratia. IN EEN HOEKJE van de werkplaats var, de Velsense gemeentereiniging ligt het alweer vol met brokstukken van autopeds en kinderfietsjes. Voor de speelgoedactie van volgend jaar! (Van een onzer verslaggever») Terwijl de aanleg van een zweef- gondelbaan van Rheden naar de Pos- bank nog zwevende is, doordat in de Rhedense gemeenteraad de stemmen over htt voorstel zijn gestaakt, heeft Oosterbeek de knoop over een der gelijk pian drastisch doorgehakt. Er wordt terstond begonnen met de op richting van een kabelbaan bij de uit spanning de Westerbouwing op ge meenteterrein. De beslissing in Oosterbeek kon genomen worden doordat Staatsbos beheer toestemming heeft gegeven. Men is er namelijk in geslaagd de baan zo te ontwerpen, dat het aan zien van het landschap ongerept blijft. Volgend jaar al zal Oosterbeek zijn zweef gasten kunnen ontvangen om hun een prachtig vergezicht over de Betuwe te bieden. Het plan-Posbank is nog lang niet so ver gevorderd. Elf leden van de Rhedense gemeenteraad stemden gis teravond voor en elf tegen het ver zoek va» de Gelderse Tramweg Maat schappij om in beginsel medewerking te verlenen. Overigens rust de beslissing in deze zaak bij de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, die het terrein waar de baan. zou moeten komen, in eigendom heeft, Een bestuurslid van deze vereni ging had namens het GTW het ver zoek ingediend, maar de voorzitter van 'Natuurmonumenten* had er zich schriftelijk tegen verklaard. Het debat in de raad van Rheden lier, soms zeer hoog. Het was een felle strijd tussen degenen die het natuurschoon tot elke prijs wilden behouden en degenen die ook het sociaal toerisme een kans wilden ge ven, In dezelfde vergadering vielen trou wens nog meer scherpe woorden, toen de viermans-fractie van de VVD in de pauze zo lang ging zitten tafelen, dat ze veel te laat bij het tweede ge deelte verscheen. De voorzitter toon de zich hierover bijzonder ontstemd. (Van een onzer verslaggevers) In de Oranjeboomstraat te Rotter dam is vrijdagmorgen een tramwa gen van lijn drie op een stilstaande wagen van lijn twaalf gereden. De bestuurder van de eerste tram, de 31-jarige P. Boogaard uit de Woi- phaertsbocht, brak enige tenen en liep nog andere verwondingen op. Enkele trampassagiers werden licht gewond. In de tweede tram zaten geen passagiers: deze wagen zou juist over een wissel in tegenoverge stelde richting word engereden. De eerste tram was zwaar, de twee de wat minder gehavend. Het tram verkeer werd anderhalf uur gestag neerd terwijl het overige wegverkeer eveneens vertraging kreeg. Toen het ploegje Velsense arbei ders eind september van negentig brokstukken, die het aankijken niet meer waard waren, vijftig prachtige autopeds hadden geconstrueerd zaten ze nog met één moeilijkheid: er moesten nog banden om de wiel tjes. Een vrij kostbare aangelegen heid. De lonen die voor het zware werk van deze gemeentelijke dienst wor den uitbetaald zijn beslist niet buitensporig hoog, maar toch durf den de praktische kindervrienden het we! aan om op betaaldag een ^lijstje neer te leggen. Onder elkaar lapten ze honderd gulden, "voor de handjes.' Maar handen zijn duur. Het be drag was nog niet groot genoeg. 'Het personeel van alle Veisense gemeentebedrijven sprong bij en binnen een week hadden we genoeg. 1'oen konden we alles achter elkaar monteren.' zegt Frans Alders en hij streelt vakkundig de brokstukken van een oud, verroest autopedje. Dat is er trouwens een voor vol gend jaar, want de mannen van de reiniging gaan ermee dóórl Han Böhm komt nog met een tip: 'Ais ze ons nou es vijf minuten voor de televisie hadden laten vertellen en wat lieten zien van de resultaten dan zou je voor volgend jaar min stens vijfhonderd van die mooie dingen hebben. Want dacht je dat ze dan bij de reiniging in andere grote plaatsen wilden achterblijven? Geen sprake van!' (Van een onzer verslaggever») De Duitse ondernemer van het 24- spel dat enige tijd lang in hotel Slo- tanla in het Amsterdamse Slotermeer goklustigen een kans bood, zal niet worden vervolgd. De officier van Justitie mr. J. F. Hartsuiker heeft öesloten de zaak verder te laten rusten. De Duitser, de heer Gustavus, heeft rijn tafels ingepakt en zal waar schijnlijk ons land spoedig verlaten. Ik had me van alle voorschrfiten op de hoogte gesteld en alles was be sproken en men had mij gezegd dat ik mijn gang zou kunnen gaan. Maar 3a. uw justitie heeft haar beginselen en daar kan ik niets aan verande ren, dat zullen de Nederlanders zelf moeten doen, zei de heer Gustavus gisteravond. Een oordeel over de beslissing van de justitie, die in het spel we! degelijk een hazardspel zag, wilde de heer Gustavus met geven, snaar wel was hij van mening dat de overheid een kans gemist heeft door zijn spel te verbieden. De behoefte aan een speelgelegen- heid is groot. De belangstelling voor mijn speeiciub bewijst dat en een casino zal voor Nederland werkelijk noodzakelijk worden. Dat bewijst ook wel het feit dat Ik twee dagen na de sluiting van mijn club van een hotelier in Amsterdam het aanbod kreeg bij hem verder te spelen. Toen ik hem bezocht, bleek, dat het bij hem ging om de gewone roulette. En zo lang zulke speelgele- genheden kans krijgen, blijkt er een grote behoefte aan speelgelegehheid. Op onze vraag naar zijn toekomst plannen wilde de Duitser alleen maar zeggen dat hij binnenkort weggaat. Ik kan moeilijk als toerist hier blij ven. Waarheen ik ga, zeg ik niet, maar het is wel zo ver dat het niet mogelijk is eens even naar Nederland over te komen. De heer Gustavus had waardering voor de Nederlandse pers. Behalve dat enkele afkeurende arti kelen verschenen, heeft hij veel steun ondervonden, meent hij. Het spijt mij. dat de zaak zo ge lopen is, maar ik kan niet doet wat de Justitie verbiedt en voor een wilde speelgeüegenheid voel ik niet*. Advertentie IM De belevenissen van 2 kleine beertje* s» hun vader, de veldwachter van Dierendorp, en Jan Rap en zijn maat. 'Brommy Tommy in Atomo* Is echt een boekje om te lezen én. vóór te lezen, met plaatjes die de kinderen -telkens weer zullen willen bekijken. In handig stripfonnaat, Verkrijgbaar hij VS. Voorburgwal 226, Amsterdam. Postbus 433 - Telefoon 38232 Oetn. Giro X 5555 - Postgiro 250128 alsmede boekhandelaren en kiosken. (Van een onzer verslaggevers) Op een terrein aan de Platteweg te Zienkzee is vrijdagmiddag tijdens herverkavelingswerkzaamheden een bom gevonden. Het al wat roestige projectiel is 1.45 meter lang, heeft vin diameter vein 50 cm en weegt 1000 kilogram. Het lag een halve meter onder de jrond, vlakbij een barskje waarin jen maatschappelijk werkster, niej. Sraamus, woont. De bom werd ontdekt door een Iragiinemachinist, die het projectie! rpwoelde. Het terrein is afgezet en iet werk stopgezet tot de bom zal ;ijn opgeruimd. (Van een onzer verslaggevers) Niet altijd speekt de tegenwoordige minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid, mr. dr. Ch. J. A. M. van Rooy door de mond van zijn staatssecretaris. Gistermiddag heeft hij in het openbaar in persoon het worod gevoerd en hij heeft daar bij zelfs de loonpolitiek aangeroerd het hete hangijzer, dat hij in de Tweede Kamer liet aanvatten door zijn secondant, de heer B. Roolvink. Het gbeurde in het Scheveningse Kurhaus, waar de Federatie der Werkgevcrsorganisatiën in het Boek- drukkersbedrüf haar gouden jubi leum vierde. Bij het loonconflict, dat zich kort geleden in het grafische bedrijf heeft voorgedaan, was deze organisatie uiteraard ten nauwste betrokken. De minister waagde zich dus in zeker opzicht in het hol van de leeuw. Ook staatssecretaris Roolvink had zich trouwens onder de feestgangers geschaard. De minister wierp om. een blik in de toekomst en het was bij die gele genheid. dat hij een ietwat spijtige toon moest aanslaan, Hoe jammer eigenlijk, zo betoogde hij, dat de fe deratie .die 7.o dikwijls baanbrekend werk heeft verricht, niet tot de eer ste heeft behoord, toen het er om ging de publiek rechterlijke bedrijfs organisatie te aanvaarden. Gelukkig heeft ze nu eindelijk een principebe sluit in gunstige zn genomen. Ook de taken, die er liggen op het terrein van de ondernemingsraden en op dat van de vrijere loonvorming, hield mr. Van Rooy zijn toehoorders-voor, ove rigens zonder in details te treden. Hij memoreerde slechts, dat het de be doeling is ,.de verantwoordelijkheden te leggen waar deze thuishoren". Slagvaardig De voorzitter van de federatie, d® heer Jos. A. M. Cleerdm uit 's-Her- togenbosch ging in zijn antwoord (Van onze soc.-econ, redactie) Vrijdag hebben de werkgevers- en werknemersorganisaties in het bak kersbedrijf de besprekingen over een nieuwke ca.o. voortgezet, zonder dat er een beslissing ia gevallen. Er kon nog geen beslissing worden genomen over het voorstel van de vakbonden de lonen met vier gulden per week te verhogen, onder meer doordat men nog niet kon beschikken over een berekening van de produkti- viteitsstijging, die aan het Centraal Bureau voor de Statistiek is ge vraagd. De onderhandelaars komen volgen de week we» bijeen. enkele van dese slagvaardig in op punten. Dat, zei hij, de minister ons van advies dient nu hij voor een zo om vangrijk gehoor kan spreken is geen toonder, maar ach, ook wij hebben zo onse verlangens en het is niet al tijd mogelijk deze met de wensen der regering in overeenstemming te bren gen. Wat de PBO aangaat, deze eist een totale ombouw van allerlei instellin gen van de federatie. Ondernemings raden ziin er overigens al enkele in werking en aan productiviteitsverho ging ten slotte zal het nu ook de werking hebben toegezegd, hopelijk niet ontbreken. Dit zit er in elk ge val In. zo verklaarde de heer Cleer dm met nadruk. (Van een onzer verslaggevers) Wat is de toekomst van de kleine gemeenten en kleine woonker nen? Hebben zij nog levensvatbaarheid en wanneer hebben zij die niet meer? En is het niet beter de zeer kleine kernen op te heffen en te kleine woonkernen te laten uitsterven? Advertentie IM Dat is in het kort het veelomvat tende onderwerp van een conferentie van de Stichting Nederlandse Land bouw Gemeenschap, die gisteren en vandaag op ,.De Pietersberg" te Oos terbeek werd gehouden. Planologen zowel als gemeentebestuurders, amb tenaren van cultuurtechnische dien sten zowel als leiders van volkshoge scholen waren er voor bijeengeko men. Over een ding waren z(j het wel eens: de zeer kleine gemecenten moe ten verdwijnen, want zjj kunnen niet redelijk goed bestuurd worden. De geesten scheidden zich ech ter al by de vraag wanneer een gemeente niet meer te klein is om zelfstandig voort te kunnen be staan. Over de afzonderlijke woon kernen sprak men zich nog minder concreet uit, omdat het daar voor al zou gaan over de wijze waarop het uitsterven" moet gebeuren. De belangrijkste inleiding die vrij dag werd gehouden, was van prof. mr. A. Kleyn, burgemeester van Meppel en buitengewoon hoogleraar aan de Economische Hogeschool te Rotterdam. Hij beperkte zich tot de bestuurlijke aspecten en mogelijk heden en verklaarde het al direct voor ondoenlijk om aan te geven, wat nu precies een kleine gemeente is. Evenmin waagde hij het een in wonertal te noemen, dat als mini mumgrens kan gelden voor een re delijke bestuurbaarheid van een ge meente. Vlieland bijvoorbeeld met- zijn 700 inwoners zal altijd een ge- isoleerde zelfstandige gemeente moe ten blijven. Niettemin stond het voor prof. Kleyn vast, dat hoe minder Inwoners een gemeente telt, hoe kleiner ook het financiële draagvlak ervan is. Bovendien is het in kleine gemeen ten dikwijls zeer moeilijk, om ge schikte raadsleden te vinden en even moeilijk om ambtenaren aan te trek ken. Hij bepleitte dan ook een geleide lijke opheffing van dergelijke dwerg gemeenten door mei de kleinste te beginnen. De praktjjk zal dan wel Advertentie LM. voor mod*m bootok (Van een onzer verslaggevers) Op de rijksweg VoorstZutphen, onder Empe, is vrijdagavond de 24- jarige scooterberijder R. Nap, bij een botsing met een personenauto om het leven gekomen. De scooterrijder moest uitwijken voor een onverlichte vrachtauto, waarbij hij op een hem tegemoet komende personenauto reed. Hij kwam bij het ontwijken van de ge parkeerde vrachtwagen op het imker weggedeelte. De heer Nap werd op slag gedood. In de Scottish Motor Show, die vrijdag te Glasgow is begonnen, Is een vrachtauto te zien met een mo tor, die op benzine, petroleum, die selolie en vliegtulgbenzine kan wer ken. (Van een onzer verslag gever*) Verscheidene weken na het vertrek van zijn soortgenoten zal van morgen een Nederland- ze boerenzwaluw de ver re rei* naar Afrika be ginnen. Deze achterblijver gaat niet vliegen, maar varen, Hij krijgt een plaatsje in de but van de eerste stuurman van de gehelde van de Ko ninklijke Rotterdamse Llovd, Bij aankomst in Afrika herkrijgt de vogel zijn vrijheid. Op een dag in oktober werd de jonge zwaluw met een gekneusde vleu gel op de weg bij Oosl- burg in Zeeuwsch-Vlaan deren gevonden. Me vrouw Rasker te Oost burg verleende de eerste hulp. De gen* •patient' I* vervol door de Zeeuws- Vlaamse vogelwacht naar het vogelhospitaal van onderwijzer Karei Schot en zijn leerlingen in Rot terdam gestuurd. Hij bleef er drie weken en dank zij de goede ver pleging is hij nu geheel genezen. De laatste dagen vloog hij tijden» de lesuren lustig heen en weer In het schoollokaal De jongens zullen bei- zaterdagmnrgen aan boord van de Schelde brengen. uitmaken wanneer er met deze „sa nering" onder de gemeenten gestopt moet worden. Voorshands dacht hij aan een inwonertal van ongeveer vijf duizend (5000). (Van onze soc.-econ. redactie) Dc bakkers in Breda, die kort ge leden de prijzen van het brood had den verhoogd, zonder overleg met het ministerie van Economische Zaken, hebben nu besloten deze prijsverho ging ongedaan te maken. Het ministerie had de bakkers, die de prijzen van de drie meest popu laire broodsoorten met een cent had den verhoogd, gewezen op het onge oorloofde van deze handelingen. Om verdere moeilijkheden met het mini sterie te voorkomen hebben de bak kers nu besloten deze verhoging te laten vervallen. Alleen over het meikwltbrood, dat twee cent duurder werd gemaakt, wordt op het ogenblik nog beraad ge pleegd. £en tip voor St, Nicoiaas, me vrouw! Geef uw man er een hor loge bij: Zo'n sterk, betrouw baar KIENZLE-horioge. dat hij bij z'n werk kan dragen en z'n „mooie" horloge spaart! Ook voor uw zoon is een KIENZLE het Ideale geschenk, dat „er tegen kan"! Klenzle-horloges in de populaire prijsklasse v.*. 19,25, met datumaanw. v.a. 27,50. met autom. opw. v.a. 55,- Verkrijgbaar in iedere goede horlogezaak. In een door de KSG uitgeschre ven prijsvraag voor Europese archi tecten, die ontwerpen moesten inle veren voor woningen voor arbeiders in mijnen en staalbedrijven, heeft de Nederlander K. H. Tielman uit Nij megen een tweede prijs van zeven honderd dollar (ongeveer 2.700 gul den) verworven. Moet u 'horen! In 'Het Heem', het Amster- staat voor matigheid, zelfbe- damse (model) tehuis voor heersing en zelftucht, zit er werkende jongens Initiatief maar mee. De heer C. N. van van Pro Juventute speelde der Poel, de 73-jarige seereta- donderdagavond de laatste ris, legde mij uit, dat het fase van een allerplezierigst woord Tuchtunie voor Neder- Englandspiel. landers een nare bijsmaak De zeventienjarige Peter En- heeft. gel en z'n achttienjarige mak- 'Het woord blijkt een totaal ker Frans van Aken, die op verkeerd begrip te wekken bij uitnodiging van de zanger de mensen omtrent ons doel Frankie Vaughan (afgod van en streven. Maar bij de 200 teenagers) veertien dagen in antwoorden die we op onze Engeland hebben rondgezwor- prijsvraag binnenkregen, heeft ven, gaven tijdens een feeste- niemand kans gezien' een lijk etentje 'effe' 'n kernachtig naam te bedenken die het be verslag. 8rlP verruimt en prettiger De grote Frankie had de aandoet, twee jongens laten overkomen, fe een kwam met zelfdisci- omdat Peter en Frans de beste pline aandragen, maar dat is zangers van Het Heem bleken, maar een onderdeel van wat Aan hun spreekvaardigheid, onder tucht versta. Anderen bleek me, mankeert het even- kwamen met wellevendheid, min, maar dat is het ook niet, Daar- Oine Jackie Bultennan, die om houen we maar wat we de Engelandvaarders van te- hebben.' voren had getraind, kreeg een Tuchtunie heeft 500 (mee- fikse pluim op z'n hoed. Uit rendeels bejaarde) individuele beide opgewonden jongens- en Hl corporatieve leden als monden noteerde ik de vol- verenigingen, instituten en fa- gende historische woorden: brieken. Zij wil de tuchteioos- •Vliegen is geen barst an. De heid bestrijden, de baldadig- Duke van Gloucester is geen heid te lijf gaan en misstan- royale baas. Bij hem bleven den opruimen. De voorzitter: we op 'n droogje, maar zelf It.-admiraal b.d. C. E. L. Helf- stonk-ie naar de gin. Het eten rich ï73 '- was zó, maar die stugge groene t)e leden zijn vóór: méér erwten mogen ze van mij woningen, méér sportvelden houen. Londen, een pracht- en speelplaatsen, méér speel- stad, Glasgow is een vieze, straten. Zij roepen luid om stinkende plaats, Edinburg snel recht voor wétsovertre- éên groot feest... de Engelsen ders en méér huiselijkheid in zijn ontzettend hartelijk en het gezin. gastvrij, dus conservatiefTuchtunie kortom predikt het goede en hekelt De jongens van Het Heem luisterden ademloos naar dit grote Engelse avontuur, dat op Peter en Frans een enorme indruk heeft gemaakt. Ze heb ben in Londen het grote jaar lijkse feest van de Britse jon gensclubs meegemaakt en zelf in de show gestaan. 'Ik had geen eens tijd om zenuwachtig te worden,' aldus Peter, 'ik maar het toneel op van de Royal Festival Hall, met m'n klompen kwam ik anklossen, klepperdeklep, 'k weet niet eens of ik wat ge- het kwade. En daarom is haar aanhang klein en haar stem slechts zwak. Maar de heer Van der Poel verliest niet de moed. "De bal dadigheid,' zegt hij berustend, 'is niet groter dan vroeger. Denk maar aan het palingop roer en het katknuppelen.' De Zuidafrikaanse krant 'Die Bijvoegsel' schreef onlangs een leerzame wedstrijd uit. meldt mij een lezer. De redactie zegd heb, heb ik wat gezegd, vroeS haar abonnees: Wat zou Frans?' u doen als u dictator was? Vrijwel vergeten was het Meneer C. O'Reilly, Haldon- moeilijke ogenblik van de aan- weE 88, Bloemfontein, schreef: komst op London Airport, 'A1!e Hollandse immigrante sal waar de twee jonge Amster- uit Suid-Afrika verban word dammers zich verloren waan- as ek diktator word.' den, omdat de immigratie- Felle reacties bleven niet uit. ambtenaar zich niet kon voor- Daarom nam meneer O'Reilly stellen, dat buitenlanders met opnieuw de pen op: 85 cent op zak naar Engeland 'Ek is aan niemand verdul- kwamen delikings skuldig nie. Een van de hoogtepunten: Een van die baie naamlose het optreden met de Irish briewe wat ek ontvang het, Guards, 'n knaap van een word aan Die Bijvoegsel ge- orkest, waarmee ze drie minu- stuur. Ek laat dit aan die ten hadden mogen repeteren, redaksie oor om te besluit of 'Ik verstond er geen p... van, dit die moeite werd is om dit 't was allemaal van dat deftige te publiseer. Oxford-Engels!' Wat kan die Hollanders hier kom doen wat ons Suid-Af rlka- Geen sterveling in Ne- ners nog nie gedoen het of nog derland heeft met sal doen nie? een beloning van 250 Sover dit mij betref, is die gulden voor ogen een saak afgehandel.' ander woord kunnen bedenken Die Bijvoegsel, die deze on- voor TUCHT, dat een vriende- frisse prijsvraag uitschreef, lijker klank heeft, maar het- plaatste laconiek hierbij dit zelfde begrip dekt. onderschrift: (Ons plaas geen De Tuchtunie, een 51 jaar naamlose briewe nie, lees dit oude organisatie die op de bres nie eens nie.) WILLY LEV1E

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2