Simon de Waard vertelde leden IvAO in Schiedam I TIMCO over van ROTTERDAM heeft (nog) geen standpunt GRATIS Rotterdamse rechtbank Veertien dagen tegen Schiedammer geëist EEN CADEAU VOOR REM Honderd gulden boete voor automobilist WAT GAAN WE INVOEREN: Sint-Nicolaas rijdt door Nieuivland Honderdjarige in Schiedam Koopavonden in Schiedam Afscheid Jac. van der Graaf Nederlaagserie 'Entre Nous' SVC behaalt winst en verlies Vrouwendag van -vrouiven Raad van Beroep wijst beroep van Schiedammer af Examens jiu-jitsu Renners Schiedam ~ï?r. Burgerlijke Stand Aankoop 2 panden Wisselkoersen Sint-Nicolaas bij „De Dilettantjc 19.75 DAMESR1NGEN MODEL PARKEERCONTRÖLESCHtJF KGNfNKÜjKc NEDERI.ANDSCHE TÓEfUST£M$ONO A.N.W.8.? ÜfS NA-MIDDAG I SP» «M SöïiöpftllSSii! ^mSÊKSÊSmSÊSm- mui Advertentie IM. natuurlijk van HERENMODEMAGAZIJN Broersvest 56 - Telef. 69642 Luxe verpakking gratis. Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling in Schiedam heeft gisteravond in het Volksgebouw aan de Tuinlaan een bijeen komst gehouden, waar de bekende Rotterdamse cineast en we reldreiziger Simon de Waard sprak over Griekenland. Zijn causerie was getiteld 'Tussen Grieken en Goden' en han delde zowel over het Griekenland van onze tijd, als over het grote en machtige Hellas uit vroeger eeuwen. De heer De Waard lichtte zijn lezing toe met een serie geslaagde kleurendia's. (Van een onzer verslaggevers) Honderd gulden boete en twintig dagen en ontzegging van de rijbe voegdheid voor drie maanden eiste de officier van Justitie gisterochtend voor de Rotterdamse rechtbank tegen de 49-jarige Utrechtse winkelier C. J. V. die ten laste was gelegd dat hü op 29 augustus in de Burgemeester Knappertlaan te Schiedam de voet gangster H, Bu»ter had aangereden die daarbij een bekkenfractuur op liep. Verdachte verklaarde uit de file te zijn gereden zonder tijdig te be merken dat vlak voor een stilstaan de vrachtauto iemand de weg over stak. Hij ontdekte later pas, dat zich daar een door knipperbollen be schermd zebrapad bevond. Zijn snel heid was ongeveer 35 kilometer ge weest en hijhad onmiddellijk ge remd toen hij de vrouw zag maar toen was het al te laat. Zijn twee medepassagiers; verklaarden, als ge tuigen gehoord, eveneens dat zij de oversteekplaats niet eerder hadden opgemerkt. Tegenover de officier die gesteld had dat verdachte door zijn onacht zaamheid een grove fout gemaakt had, stelde mr. Schurer In zijn plei dooi dat althans van roekeloosheid geen sprake wasgeweest. Hij vroeg de rechtbank de intrekking van het rijbewijs achterwege te laten. Uitspraak over veertien dagen. De 52-jarige J, J. Protzman uit Almelo is dinsdagavond om het leven gekomen. De man die lopend met een bromfiets aan de hand de rijksweg HengeloEnschede wilde oversteken, werd door een auto gegrepen en over leed vrijwel onmiddellijk. Hjj besteedde onder meer veel aan dacht aan de grote contrasten in bouwreen van de stad Saloniki. Deze stad brandde in 1917 geheel uit en h daarna geheel in moderne stijl v, er opgebouwd. Tussen de hypermoderne flatge bouwen kan men zo nu en dan nog eenoverblijfsel ontdekken van een poort of tempel, die aan de Turkse of Romeinse overheersing in Grie kenland herinnert. De heer De Waard nam zijn ge hoor ook mee naar Athene. Men kreeg aardige opnamen te zien van de Griekse hoofdstad. En om de sfeer nog te verhogen, liet Simon deWaard enkele opnamen horen van de typi sche Griekse volkszang. Athene De heer De Waard zei het te be- De Centrale Raad van Beroep in Utrecht heeft dinsdag afwijzend be schikt op het beroep van de belas- tingcontroleur G. V. uit Schiedam tegen hethem gegeven ontslag uit Rijksdienst. Dit ontslag was onder meer ge grond op het feit dat de controleur betaalde werkzaamheden voor parti culieren had verricht, zonder de hier voor vereiste toestemming van zijn superieuren. Voorts was hem ten laste gelegd, het doen van valse aan giften voor de vermogens- en in. komstenbeiasting en het zich on rechtmatig verrijken uit de erfenis van een van zijn familieleden. treuren dat zo weinigen het prach tige Griekenland als reisdoel uitzoe ken voor hun vakantie, hoewel hij aan de andere kant een afstand van zo ongeveer 3500 km ook wel iets te ver vond voor de gewone vakantie ganger. Wanneer men echter over wat meer tijd beschikt, zal een va kantiereis naar Griekenland bepaald niet teleurstellen.' Voor Simon de V/aard, die door de voorzitter van het Instituut in Schie dam, de heer P. Spruyt, werd-inge leid, was het wel jammer, dat het aantal aanwezigen ditmaal maar ge ring was. Advertentie LM Reeds va, brengen wij een kerncollectie in massief 14 karaat goud met een grote verscheidenheid in echte stenen. Gouden KINDER- RINGEN v,a. 8.25 Alle maten Schriftelijke garantie. Horloger - Jxiwelier - Edelsteen kundige Rotterdamsedijk 268 - Schiedam Parkeermeters óf de parkeerschijf? De volgende leerlingen van het sportcentrum Reinier Hulsker heb ben deze maand een hogere band be haald. Gele band; J. Boet. F. Man schot, P. J. Ketting en B. W..A. Bek- ker. Oranje band: R. Bergmans, J. W. Stoker. J, de Wit, O. Boomsma en H. J. Stolk. Een kandidaat werd af gewezen. Derde graad jiu jitsu: F. Bliek en J. Vetter. Tien judoka's zijn witte band-dragers geworden. Zater dagavond 28 november zijn in het Sportcentrum opnieuw examens van o.a, vierde en vijfde graad iu jitsu- kandidaten. De stad Schiedam is inmiddels zo groot geworden, dat Sint-Ni- colaas zaterdagmiddag een extra rijtoer gaat niakén door dat deel van de stad, dat na de oorlog is gebouwd, Nieuwland. De stoet vertrekt om half drie. De route luidt als volgt: Hotel Beijersbergen, Nw Damlaan, Mgr Nolenslaan, Dr Wlbautplein, P J Troelstralaan, Rembrandtlaan, W Frankenlandsestraat, Anth Muijs- straat, St.-Liduinastraat, Waran de, Schoolstraat, L Nassaulaan, Prins Mauritsstraat, Stadhouders laan, Nieuwe Brug, Wlllemskade, Groenelaan, Wm Brouwerstraat, Hoofdstraat, Lange Nfeuwstraat. Gerrlt Verboonstraat, Koemarkt plein, Hoogstraat, Dam; Vlaardin- gerstraat. Hotel Beijersbergen, eindpunt m 4.30 uur. Muziek - sang - dans - toneel - cabaret." Zo luidde het motto van het programma dat tijdens het grote feest van de Bond van Oud strijders en dragers van het mobilisatiekruis in Musis Sacrum werd uitgevoerd. Een reeks prominenten uit de wereld van het amusement heeft eraan meegewerkt om dit motto waar te maken. En met succes.' De liedjes van de bekende Sonja Blaak, de geestige schetsjes, die het publiek deden schateren van het lachen, de kostelijke parodie op Al Jolson, het interview van Peert Gell- ferich, kortom alle onderdelen van het programma waren stuk voor stuk geslaagd te noemen. De Rotterdamse Politie Amuse- mentsvereniging Hermandad die deze avond verzorgde heeft daar dan ook veel eer mee ingelegd. De voorzitter P. v. Rijn, wees er in zyn openingswoord op, dat er toch nog behoefte is aan een groot aantal donateurs. Het is in deze tijd moeilijk om de leden bij elkaar te houden, want daar is veel geld voor nodig. Toch weet de vereniging iedere maand nog een wedstrijdavond te organiseren, waarop o.a. geschaakt en gedamd kan worden. De prijzen hiervan worden aan het eind van ieder seizoen-jaar aan rl- winnaars uitgereikt. •Deze avond werd besloten met een bal waaiwoor de Wilton-Fjjenoord- babd The Music Boys de muziek verzorgde. (Van een onzer verslaggevers) HET VRAAGSTUK WORDT ACTUEEL. Want wat gaan wij in Nederland doen: parkeerschijven invoeren óf parkeerme ters Waarschijnlijk beide, want er is een wetswijziging in voorbereiding, die het de gemeenten mogelijk zal maken tussen beide controle-systemen te kiezen. De parkeerschijf: een handig kartonnetje met een draaibaar schijfje, zoals dat in Parijs wordt gebruikt. De ANWB heeft voor Nederland een verbeterd model ontworpen. De parkeerschijf kost de automobilist niets: zij zal als de ANWB zijn zin krijgt gratis bij alle benzinepompen verkrijgbaar zijn. De parkeermeter is een apparaat op een zuil, die langs de trottoir rand wordt geplaatst. Gooit men er een geldstuk in, dan gaat er een klok lopen. Overschrijdt men de toegestane parkeertijd, dan zwaait het mechanisme een rood plaatje voor. De ANWB is vurig voorstander van een grote, liefst nationale proef met de parkeerschijf, omdat de parkeer meter een nieuwe belasting voor de automobilist betekent. De organisatie heeft daarom dezer dagen aan de bestuurders van 23 grote gemeenten enkele parkeerschijven toegestuurd met het verzoek, de zaak te bestu deren. En nu is dus afwachten wat er gebeuren gaat. Dat de wetswijzi ging kómt is zeker. Het gaat er ech ter om tot welk systeem de gemsta- ten zullen besluiten. Niet alleen in Parijs rijn de erva ringen met de parkeerschijf erg gun stig, zo vertelde men ons bij de bond, maar ook de verkaersautoriteiten van Wenen, Rome, Straatsburg, Salzburg en Bordeaux hebben van tevreden heid getuigd. In kleuren De ANWB ging daarom bij het maken van een voor Nederland ge schikt model uit van het Parijse voorbeeld. Het ontwerp van de bond vertoont echter een belangrijke ver betering: het draaiende schijfje, waarop de parkeertijden staan ver meld, is namelijk in verschillende kleuren uitgevoerd. Politiemensen die met de controle zijn belast zouden daardoor op een afstand van acht meter al kunnen zien of er automo bilisten in overtreding zijn, ja dan nee. Zou men zo stelt de bond ver der de automobilisten verplich ten de parkeerschijf aan te bren- f (Van een onzer verslaggevers) Zo'n vurig voorstander is de ANWB van de parkeerschijf, dat hij de gehele Nederlandse parkeerschljvenvoorzlenlng op zich wil nemen. De organisatie heeft de gemeenten geschre ven dat zij zich geen zorgen behoeven te maken over de aanschaffing en de versprei ding van de schijven, zo zij tot invoering van de kartonnetjes mochten besluiten. De ANWB zal ze leveren: gratis en voor niemendal. Het zou dan zo worden, dat men bij elke ben zinepomp en in elk warenhuis een parkeerschijf krijgen kan. De automobilist choeft er geen cent voor neer te tellen. De bond denkt de onkosten te bestrijden door op de on derkant van de hoes een ad vertentie te drukken. Een ad vertentie bij voorbeeld van het garagebedrijf of het warenhuis, waarvan men de parkeer schijf krijgt. r'C^t smm (Van een onzer verslaggevers) „Het was geen waardig slot van die visdag", concludeerde de of ficier Van Justitie gisterochtend voor de Rotterdamse rechtbank in de zaak tegen de 45-jarige Schiedamse fabrieksarbeider T. J. Iï., die onder de invloed van alcohol op 4 juli op de Kanaaldijk onder Nieuwenhoorn met zijn bromfiets zou hebben geslingerd en een aanrijding veroorzaakte waardoor de berijder van een scooter ern stig werd gewond. De eis luidde veertien dagen gevangenisstraf. 's Morgens om half vier. al was verdachte volgens zijn verklaring met een kennis gaan vissen, 's Avonds voor de terugtocht had hij in een café te Nieuwenhoorn 3S,| flesje bier gedronken (zijn visvriend sprak van 6 a 7 flesjes). Hoewel hij de hele dag niet gegeten had, zei hü nergens last van te hebben gehad. Van de aanrijding kon hij zich niets meer herinneren. Hy was zelf ook ernstig gewond geraakt, waar door hij nog altijd zijn werk niet heeft kunnen hervatten. Nadat een wachtmeester van de rijkspolitie en een brugwachter uit Nieuwenhoorn als getuigen waren gehoord de eerste had na de aanrijding de alcohollucht geroken en de tweede had verdachte over de smalle Kanaaldijk zien slingeren getuigde het slachtoffer, de 21- jarige P, M. v. d. Ent uit Rotter dam, die eerst acht weken in het ziekenhuis heeft gelegen en nu als militair door het ongeval in het re validatiecentrum vertoeft, dat hij door de wonderlijke manoeuvres van verdachte de botsing niet had kunnen voorkomen. Uitspraak over, veertien dagen. De rennersclub Schiedam is zon dag op bezoek geweest bij de ren nersclub Rotterdam. De uitslagen luiden als volgt. A-klasse 2 maal 750 m: A v. d. Ley 64.4 (R); Uitermark 73.0 CR,)L. Witkamp 80.2 (S). B-klasse 2 maal 500 m: D. van Dijk 48.3 (S)J. Kraneburg 56.6 (R> L Muilwijk 59.0 (R): Schafthuizen 60.0 (S), Junioren 2 maai 330 m: T. Kra nenburg 38.3 (R)W. Lepolder 39.0 (S); Th. Cino 40.2 (R)P. Mostert 41.6 (S)D. Valk 45.4 (S)J, Kam- beel 46.3 (S). Bunioren 2 maal 250 m: J. Beu kers 37.7 (S); J, Schafthuizen 41.6 (S). WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Mohawk. 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Les Trlcheurs, 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: „Schilder kunst van na 1900". „Een dichter schildert" en de collectie H. L. Straat. Apotheek: F. ,H. Backer, St.-Lldulnastraat 58. Diversen: MUSIS SACRUM: Feestavond Onder ling Belang. CHR.SQC. BELANGEN: ledenvergade ring SBB: ledenvergadering DOK. WIJKCENTRUM, NCVB Nieuwland, bijeenkomst, OPSTANDINGSKERK: dr. L. J. Ca- zemler over „Mijn reis naar Israël". DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Mobawk, 2. 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: „Schilder kunst van na 1900", „Een dichter schildert" en de collectie H. L„ Straat. Apotheek: F. H. Backer, St.-Lldulnastraat 58. Diversen: PASSAGE: Kath; Kring, „Geron' geelt een opvoering van. „Da ge broken kruik". VOLKSGEBOUW: Vrouwendag van de Vrouwenbond der PvdA. MUSIS SACRUM: Wllton-FljenoOrd. amateurcabaret. ÏRENE: Wljkkerkkoor Oud-Msthe- nesse, feestavond. Zaterdag wordt ze honderd jaar mevrouw Hilde, zoals iedereen haar in het Sint-Jacobsgasthuis noemt. Ze ligt er in het zonnetje: ze praat veel en levendig. Want deze vriendelijke honderdjarige is vol belangstelling voor alles wat in haar omgeving ge beurt. Ze ivoont at jaren in het bejaar denhuis. Het was destijds een idee van haar man en als ze daarover be gint is ze nog niet uitgepraat. Ze pakt telkens in enthousiasme de hand van degene, die tegenover haar zit, als om. haar woorden beter te doen doordringen. „Hij was een Fin," zegt ze en iedereen tras op hem gesteld". Hij is op 77-jarige leeftijd 'gestorven, voor de oorlogMaar ze vertelt nog graag, hoe hij altijd vol zat met grapjes. Mevrouw Hilde gaat zaterdag dus haar eeuwfeest vieren. En velen in het bejaardenhuis zullen dat feest meevieren! an za-wowt Par**r«n toegestaan tot Publiciteitsbureau -Bessem Amsterdam Dit is de parkeer schijf, die door de ANWB aan 23 Ne derlandse steden is toegezonden. De zaak is nogal eenvoudig: het betreft hier een vierkant hoesje van karton, waarin een schijf ronddraait. Er zitten twee raampjes in het hoesje zó, dat men precies weet wanneer men verdwijnen moet als eenmaal de tijd van aankomst is inge steld. Als de auto mobilist zijn schijf in orde heeft gebracht zet hij haar tegen de ruit. Het door de ANWB ontworpen model lijkt in vele opzich ten op de T arijse parkeerschijf, maa. het is op een belang rijk punt verbeterd: het draaiende schijf je is namelijk in kleuren uitgevoerd. Verschillende tijd stippen geven ver schillende kleuren te zien. Surveillerende po litiemensen behoe ven dus de parkeer schijven niet ie le zen: zij letten alleen op de kleur. Daarmee is snelle controle vanuit politieauto's mogelijk geworden. gen aan de kant van de rijbaan, dan ls vanuit surveillance-v,agens zeer snelle controle mogelijk. De politiemensen behoeven slechts de kleuren In het oog te houden. De parkeermeter daarentegen moet vanaf het trottoir en dus te voet worden gecontroleerd. Een snelle surveillance vanaf de rijbaan is in de praktijk niet mogelijk gebleken, om dat de geparkeerde wagens zelf te vaak het uitzicht op de bijbehorende meters verhinderen. Er is. aldus de ANWB, nog een ander praktisch bezwaar aan par keermeters: de beschikbare par keerruimte moet namelijk in vaste segmenten worden verdeeld, die al tijd op de grotere wagens afgestemd dienen te zijn. Er gaat dus kostbare ruimte verioren. Maar het is de vraag of de gemeen ten zullen vinden, dat deze nadelen opwegen tegen het voor hen we! heel belangrijke feit, dat de parkeermeters extra-inkomsten beloven. Dat is be grijpelijk: zovele steden hebben na melijk met niet-sluitende begrotingen te maken. Men wil niettemin hier en daar parkeergarages bouwen. En daarvoor zouden de gelden uit de parkeermeters prachtig kunnen wor den gebruikt Geen voorspellingen Het standpunt van Rotterdam? „We kunnen er nog niets over zeggen." zei ons verkeerscontmissaris JK, J. Müller, wie. wij om zijn mening vroegen. „Natuurlijk hebben wij de door deANWB gepropageerde schijf bekeken en B. en W. van advies ge diend. Maar u begrijpt, dat wii moei lijk mededelingen kunnen doen, zo lang 3. en W. zich nog niet hebben uitgesproken". En B. en W. zullen dat uiteraard niet doen, voordat de inhoud van de wetswijziging: precies bekend is. Om dat ook de parkeemota, die onlangs werd uitgebracht, geen bepaald sy steem aanbeval, is over de zaak dus op dit moment nog- weinig te voor spellen. Het is afwachten ook in Rotterdam! (Van een onzer verslaggevers) De koopavonden in de Sint-Nico- laas-periode zijn voor Schiedam vastgesteld op 28 november, 30 no vember, 1, 2. 3 en 4 december, zo wordt ons meegedeeld door de Schle- Alle winkels mogen op deze data damse Middenstandscentrale, open zijn tot 's avonds negen uur. Op I dec. zal de heer Jac. Van, der Graaf, referendaris-plv. gemeente secretaris. chef van de afdeling Al gemene Zaken ter gemeentesecreta rie van Schiedam, na een diensttijd van ruim 44 jaar de overheidsdienst gaan verlaten. In verband daarmee zal op zater dag 28 november, des middags 12 uur ten stadhuize het afscheid plaats vinden van de ambtenaren ter ge meentesecretarie; daarna zal tussen half een en een uur, eveneens ten stadhuize, een afscheidsreceptie wor den gehouden, waar ieder belangstel lende welkom is. In het Stedelijk Museum te Schiedam is tot 16 december de kunst collectie van de Leeuwarder chirurg H. Straat ten toon gesteld. Zij omvat 91 werken, oude en nieuwe kunst, schilderijen cn -plastieken. Zij is boeiend als getuigenis van de ontwikkeling van de verzamelaar ".n zij laat de beschouwer genieten van verrassend mooie dingen. GEBOREN: Hubertus A. J„ z. v, H. J. Snel en P. W. Noordijk; René, z. v. C. Timmer en R. T. Tiesselinck; Bernardus H„ z. v. J. Rijken en H. J. A. M. Ronde: Theresia L. M„ d. v. G. G. Smit en M. C. van Dijk; Pieter, z. v. D. J. van Weelie en B. Vos; Maria H„ d. v. L. M. van Ettin- ger en M. H. Carati; Antonia M. L„ d. v. J. J, Belzer en J. M. Zoetmul der; Peter J„ z. v. H. Jongeneel en B. Heijster; Jacqueline M. J. d. v. J. van den Berg en M. G. C. Stangen- berger: Astrid M„ d. v, R. Horten- sius en B. van den Broek; Antonia C. H„ d. v. W. de Jong en H. Woens- dregt; Monica M. E„ d. v. A. C. van Gerven en J. S. L. Kamp. OVERLEDEN: M. E. A. Leenders, 84 jaar, wed. van J. H. J. M. Jocker J. A. Boogert, 70 jaar. De heer Straat begon met het ver zamelen van werken uit de Holland se cshool van de 16de en 17de eeuw. H'j kocht geen grote namen. Hij durfde het wagen werken te kiezen, alleen omdat hij ze mooi vond, ook van onbekende meesters. Er bevond zich in deze afdeling van zijn ver zameling menig paneel van intieme schoonheid. Het ongesigneerde Vrou- 1 wenportret uit de Leidse school (17de eeuw) is hier een ert hoogtepunt. De meester van zijn eigen tijd zijn vertegenwoordigd met werken van de expressionisten Chabot en Permeke en van de neo-reallsten Raoul Hync- kes, A. C.. Willink, Wim Schumacher en Dick Ket. Hendrik Chabot (1894 1949) is altijd op zijn best geweest, als hij zich niet al te nadrukkelijk instelde om zich machtig te onder scheiden. Dat ook de heer Straat zich hiervan bewust was. bewijst hij met de negen werken die hy per soonlijk uitzocht op het atelier van de schilder. Van Piet mondriaan (18721944) is er een portret van een Zeeuws meisje, een op zichzelf weinig be langrijk kunstwerk, dat echter voor het volgen van de ontwikkeling van de meester van bijzondere beteke nis is. Van scherp onderscheidingsvermo gen getuigde de collectionneur door de aankoop van 30 werken uit de Leeuwardense tijd van de thans „ge maakte" schilder Gerrit Benner (Leeuwarden 1897). toen nog nie mand hem herkende als een kunste naar met zeer bijzondere begaafdhe den. Deze werken vormen een verras send zuivere eenheid. Zij getuigen van een grote fantasie. Ze zijn zeer persoonlijk; rijk en edel van kleur; spOi. aan gecomponeerd. De verf is aam bracht in een natuurlijke ge- inspireerde techniek, zonder de te moedwilligen nadrukkelijkheid,, die helaas te vele van zyn werken uit zijn Amsterdamss periode heeft aan getast. Een stil werk van de Rotterdamse schilder Aad de Haas (Rotterdam, 1921) „Christus met de doornen kroon", wordt bij dit zuivere spon tane werk ietwat gemanlereerd. De jonge Arnhemse schilder Theo van der Horst (Arnhem, 1921) blijkt hier met twee grote doeken een schilder met een eigen kleur en een eigen visie. De collectie plastieken omvat een drietal houtsculpturen uit de 15de eeuw, zonder onderscheid werken met een zuiver karakter. Dat geldt ook voor de zes kleine sculpturen uit de 20ste eeuw, waaronder een op de knieën liggende vrouw van Georg Kolbe (1877—1947), Bijzonder goed is de collectie Chi nese terra cotta en plastieken uit de Tang-periode (618—906). Vol van een liefdevolle spanning tot in het klein ste onderdeel is het Gezadeld paard (nr. 74), terwijl toch de grote ryt- mische allure volledig blijf overheer sen. Nauwelijks minder treffend is een ongeglazuurd Paardehoofd (nr, 76). Ook de grote bronzen Chinese kom met een groene patine is van een zeldzame schoonheid. PIET BEGEER Onder de deelnemers, die de hand schoen, die hun door het binnenkort jubilerende Enfcre Nous is toegewor pen, hebben opgenomen, behoort ook de biljartvereniging De Beijer. Het treffen tussen deze twee ver enigingen is uitgedraaid op een vol ledige nederlaag van Entre Nous, welk team geen enkele wedstrijd wist te winnen. De uitslag is dus 010 en het winstpercentage dat De Beijer wist te behalen bedroeg 35,67 procent, waarmee de Soos-ploeg een goede gooi maakt naar de eerste plaats in dit toernooi. Persoonlijke resultaten: T. Weeland 93 68 26 P. Scheffers 165 ,165 26 W. Koens 33 15 25 M. - Kloppers 42 42 25 A. Bakkes 30 20 32 F. Droge 35 35 32 J. Schewe 45* 40 39 H. v. Llngen 54 54 39 G. Kersemeyer 33 25 18 L. van Dijk 36 36 18 De teams van de Schiedamse Vol leybal Club hebben ditmaal goede met minder goede resultaten afge wisseld. Dames I bleef ongeslagen aan de kop door met 2Z geljjk te spelen tegen ZVC 2. Heren 1 presteered hetzelfde door een 31-overwinning op het sterke Smash, dat onverwacht fel kwam opzetten. Dames 2 en 3 alsmede he ren 2 moesten het onderspit delven, resp. met 30. 3—0 en 31 tegen DRL 2. Concordia 2— en Smash 2. Op het programma staan nu: da mes: SMashSVC. Rotterdam-Zuid —SVC 2, DOP—SVC 2. Hermandad— SVC 3. Heren: Rotterdam-Zuid— SVC, ZVC 4—SVC 2. De N.V. Distilleerderij Adrianus van den Eelaart heeft de gemeente de panden Korte Haven 25 en 29 te koop aangeboden. De panden kun nen omstreeks mei 1960 geheel ont ruimd beschikbaar worden gesteld. De besprekingen hebben geleld tot vaststelling van een koopsom van 108.000,B. en W. stellen voor de panden, die gelegen zijn In een complex van gemeente-eigendom men, voor deze sora aan te kopen. 24 november Engels pond 10.581—10.583 Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling 3.771—3.775 76,9577.05 7.5417.55 i 86.93—86,98 72.927297 90.51190361 54.731—54.781 52.88—52.93 3.955—3.95Ï 60.8U~60.86) 14.571—14.58) In het eerste halfjaar 1959 heb ben vijfmaal zoveei Denen griep ge had als in de overeenkomstige periode van het jaar daarvoor. Er waren ruim zeshonderd dodelijke gevallen meer dan In 1958. Driekwart van het aantal dodelijke gevallen betrof per sonen van boven de 65 jaar. De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid viert morgenavond weer de jaarlijk se internationale Vrouwendag. De bijeenkomst voor leden van de Party van de Arbeid de dames mét hun echtgenoten dus vindt plaats in het Volksgebouw en begint om acht uur. Mevrouw J. M. Pypers-Mak- kenze is de spreekster, mevr. Riek v. d. Loos-Sprong ver zorgt een voordracht en ver der werkt de muziekgroep „La Matinata" mee aan het pro gramma, Toegangskaarten a dertig cent zyn nog verkrijg baar aan de zaai. Sint-Nicolaas komt zaterdagmid dag om twee uur in de grote zaal van gebouw Arcade aan de Lange Haven De Schiedamse jeugdtoneelvereniging „De Dilettantjes" geeft daar de grote jaarlijkse Sint-Nicolaasuitvoering Op het programma staat het spannende toneelspel „Mlnka's droom". Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1