Congo-politiek van De Schrijver loopt in het honderd '03.m Militairen gaan weer 4prikkenin gat-Wormer 59.' Goed nieuws voor de KLM EEG: Vliegtuigen bij invoer onbelast concern m ons Nacht van rouw Opstandje in Brazilië ontdekt Draaier failliet, orgel aan ketting Twee slachtoffers op onbewaakte overwegen ZONDER COMMENTAAR Helikopters landen op dek van fregat straaljagers voor Cuba De Gaulle naar Binnen tolmuren van Zes Zeeland sleept Panamees los Tornado treft dorp in Afrika Een voorzitter Couve de Murville in Nederland WEER DOCHTER VOOR CHAPLIN ETSEN -eerlijken betrouwbaar ter meulen Vanavond tot 10 uur geopend ROTTERDAM: Ons land geschikt eerlijk en"':.' betrouwbaar WFLLEM (Van onze Brusselse correspondent) Met het uur wordt het waarschijnlijker, dat de verkiezingen die België deze maand in Congo wil organiseren, in het honderd zullen lopen. En daarmee de improvisatiepolitiek van de mi nister voor Congo, Augnste de Schrijver. Vanavond moeten de kieslijsten door de partijen gedeponeerd zijn. Welnu: een groot blok, dat van de Abako, de Congolese Nationale Beweging en de Partij voor Afrikaanse Solidariteit, heeft geen lijsten gedeponeerd. Het is zelfs de vraag of de heren lijsten hebben. Zij zijn al maanden van plan de verkiezingen te saboteren. Tot het laatste uur wordt gepro beerd de leiders van de drie extre mistische part(jen te bekeren. Dat gebeurt in Brussel, waar zij gisteren op rijkskosten zyn heen gevlogen. N'a uitvoerig voorafgaand overleg in I.eopoldslad met minister De Schry- vcr zelf (die voor een uiterste poging naar Afrika was gevlogen). Alles leek in kannen en kruiken. De leiders hadden ruin of meer be loofd van Brussel uit opdracht te zul len geven aan hun bureaus alsnog in Leopoldstad de kieslijsten te be stemder plaatse te bezorgen. Met de reis naar Brussel zou hun gezicht tegenover het binnenland gered zijn. Zo overtuigd was kennelijk minister De Schrijver van het goede resultaat dat hij nog even In Congo bleef om een bezoek te brengen aan Elisabeth- stad. In Brussel zou de minister zon der portefeuille, belast met econo mische en financiële zaken, de heer Seheijven, de Congolese politici on der zijn hoede nemen. Edoch: nauwelijks waren de heren Kasa-Voeboe. Kalondji en Gisenga in Brussel of zij begonnen eisen te stellen waarover in Leopoldstad hele maal geen akkoord was bereikt. Zij Advertentie iJM. Als wij zeggen dat onze adver tenties eerlijk en betrouwbaar zijndan gelooft U ons tóch niet. Maar als U morgen komt kijken dan wéét U het... voor altijd. Steeds zijn onze inkopers op pad om te zoeken naar artike len die in een bepaalde behoefte kunnen voorzien. En wie zou geen interesse heb ben voor deze geslaagde Salon- karpetjes? Hoogpolige tapijtjes, geweven van kleurechte garens en ideaal voor slaapkamers, kinderka mers enz. Leuke kleedjes, 100 x 150 cm die normaal gebracht worden voor 18.50 koopt U vanaf Vrij dagavond voor nog géén tien gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze Salon tapijtjes, 100 x 150 cm, in leuke moderne dessins en kleuren zoals "gG/J grijs. rood. geel Jr enz., voor S*nSi^i vroegen alsnog uitstel van de ver kiezingen, alsnog een echte ronde tafelconferentie in Brussel voor de verkiezingen. Sterker nog: zij zeiden eigenlijk niet goed te begrijpen waarom men ze naar Brussel had laten vliegen. Zij voelden er bijzonder wéinig v< t r met minister Seheijven te praten, aange zien, zeiden ze. minister Seheijven alleen maar bevoegd was te onder handelen over economische en finan ciële. maar niet over politieke pro blemen. De consternatie gistermiddag in Brussel was nogal groot. Het werd steeds duidelijker, dat minister De Schrijver geen succes geboekt had, maar bezig was een groot echec te lijden. 's Morgens landde minister De Schrijver lachend bij Meisbroek. Hij wist nog van niets, want de verbin dingen tussen Brussel en Leopoldstad zijn niet zo best. Na enkele minuten was de minister het lachen vergaan. Hij weigerde commentaar te geven, zei eerst zich van de nieuwe situatie op de boogie te moeten stellen en verdween stil naar zijn ministerie, waar zonder twijfel de knipsels lagen uit ettelijke katholieke kranten, die stuk voor stuk de minister, die vorige week nog als een groot tovenaar werd ge zien. in de politieke steek laten. (Van een onzer verslaggevers) Onder leiding van kapitein Rlommaert van de explosieve opruimingsdienst zal een nieuw onderzoek worden ingesteld bj het gat in Wormer. Volgende week woensdag zullen militai ren er gaan werken met nieuw buitzemnater iaal Hoewel Grondmechanica na we ken lang sonderen niet heeft kunnen aantonen dat de aardlagen verstoord waren, zodat de veronderstelling dat een projectiel de oorzaak was van het gat onwaarschijnlijk werd, heb ben de militair ende moed nog niet opgegeven. Er zijn speciaal voor Wormer ftlu- miniumbuizen gemaakt waarmee men tot een diepte van 24 meter kon son deren („prikken" volgens het vakjar gon) en tegelijkertijd kan men dan vaststellen of er sprake is van mag netische storingen die door ferro- metaaal worden veroorzaakt. Indien er zich scherven onder de grond be vinden zal de nieuwe apparatuur die kunnen aasatonen. Advertentie I.M. Morgen loopt U al» eer» vo«t in Uw sportieve, hypermoderne, geklede winterjas. De prachtige stof met mohair-effect» de onberispelijke coupe en afwerking maken deze jas verrassend mooi. (Vervolg van voorpagina) Het onderzoek zal moeten uitma ken of menselijke fouten, te weinig controle, ondeugdelijk materiaal of nala.igheid bij de bouw van de stuw dam een rol hebben gespeeld. Het gemeentehuis van Frëjus wordt overstelpt met telegrammen. Zij ko men uit alle delen van Frankrijk, waar men inlichtingen wil hebben over ouders, kinderen, familieleden of vrienden. De telegraafdiensten functioneren weer normaal. Volgens een bericht van de spoorwegen wordt het reizigersverkeer tussen Cannes en Arcs onderhouden door 18 autobus sen- Het autoverkeer blijft strikt ver boden op de nationale wegen 98 en 7 die lopen van Fréjus naar St.-Ra- phael. Fréjus blijft de eerstkomende dagen alleen maar toegankelijk uit oostelijke richting via Draguignon, een lange omweg. Pas tegen het midden van de vol gende week zal de nationale weg 7 weer voor het autoverkeer worden opengesteld. De Franse regering, die voor de slachtoffers een eerste 100 miljoen frank ter beschikking heeft gesteld, heeft een officieel onderzoek gelast naar de mogelijke oorzaken van de ramp, die veel gelijkenis vertoont met een soortgelijke catastrofe in Rlva Belago (Spanje) die indertijd 135 slachtoffers heeft geëist. Europa nr. 1, de bekende Franse nieuws- en reclamezender, heeft don derdagavond in de traditionele uit zending „Jullie zijn formidabel" een beroep gedaan op alle Fransen om geld bijten te brengen voor de slacht offers. In een paar uur tijds was 314 miljoen frank by elkaar. OP het Elysée worden uit alle deien van de wereld telegrammen van rouwbeklag ontvangen. De laatste telegrammen waren ondertekend door koningin Elizabeth, de president van de Westduitse republiek, president Gronchi en de Paus. Ook van Eisen hower is een telegram binnengeko men. De Franse ochtendbladen van vrij dag doen een beroep op de vrouwen om te zien wat zy uit hun linnenkast kunnen missen, ook is gevraagd weeskinderen uit Fréjus tijdens ac kerstdagen en nieuwjaar een goed onderkomen te verschaffen. OP diverse plaatsen in Parijs, by kranten en in gemeentehuizen, kan de bevolking geld en dekens voor de slachtoffers ter beschikking stellen. (Van een onzer verslaggevers) De Koninklijke Marine heeft dezer dagen in de Helderse haven voor het eerst proeven genomen met het lan den van helikopters op het dek van het fregat de Kortenaer. Evenals de Evertsen en de Piet Hein werd de Kortenaer in 1957. toen de schepen werden omgebouwd tot fregat, uitge rust met een klein dek voor helikop ters. Men heeft nu echter met zwaar dere helikopters, de S 55, dan oor spronkelijk het plan. was geoefend. Mocht men tót bevredigende re sultaten komen, dan houdt dit ech ter niet in, dat de drie fregatten in derdaad met helikopters zullen wor den uitgerust. LONDEN (Reuter, AP) Groot-Brit- tannië heeft onder druk van de VS geweigerd aan Cuba 15 straaljagers te verkopen, aldus een communiqué van de Cubaanse ambassade te Lon den. Cuba zal thans t-achten de toe stellen elders te kopen. In Londen en Washington is verklaard dat Ame rika, Canada, Engeland en andere- westerse landen overeen zijn geko men geen wapens te'leveren aan het Caraïbïsche gebied zolang daar span ningen heersen. De normale prijs is 9750 maar wij maken deze jas toi Coder's herfstsensaiie, want één dag en geen dag langer betaalt U, voor deze schitterende Winterjas; vol gens de laatste mode in het gedis tingeerde antracietgrijs, de sensa tionele prijs vgn 7' v'", 75 Zolang de voorraad strekt? Telefonische of schriftelijke orders kunnen niet worden uitgevoerd. Korte Hoogstraat 11« Meeoc hk. Goedje* iingd Katendr. Lagedijk Wc. Dorpsweg West Kruiikade 35 LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 T (Van onze Brusselse correspondent) Dc KLM kan voorlopig gerust zijn. liet ziet er niet naar uit dat onze Nederlandse luchtvaartmaatschappij de eerste tien of vijftien jaar in de Euromarkt voor hogere exploitatiekosten zal komen te staan door belasting van dc invoer van vliegmachines. Dit is een van de resultaten van de zes-regeringenconfcrcntie, die in Brussel is gehouden. Een conferentie over „lijst G" van liet Euromarktverdrag. Anders gezegd: over de hoogte van liet invoerrecht dat de zes Euromarkt- landen straks zullen heffen op vele tientallen artikelen; met name ging het over artikelen, waarover tot nu geen overeenstemming tus sen, de zes partners was bereikt (Lijst G). PARIJS (AFP) De volgende week zal president de .Gaulle zich naar Senegal, ta W,st- Afrika, begeven, waar hij een bijeenkomst van de uit voerende raad zal bijwonen. Senegal is lid van de Franse gemeenschap. Enorme belangen sijn met de hoog te van het toekomstige invoerrecht (buitentarieven) gemoeid. Vast staat, dat Nederland en ook België en Luxemburg by vaststelling van dat buitentarief een veer moeten laten. De Beneluxlanden hadden in het al gemeen zeer lage invoerrechten. Ita lië,' Frankrijk en Duitsland zeer hoge. Doel van de onderhandelingen: een redelijk gemiddelde te vinden, acceptabel voor iedereen. Het is ech ter duidelijk, dat landen die van laag naar hoog moeten met een nieuwe belemmering van de buiten landse handel te maken krijgen. Goede sfeer Welnu: in goede sfeer schijnt in Brussel gewerkt te zijn. De Fransen waren zeer meegaand, de Italiaanse minister van Handel en Industrie Colombo, voorzitter van de confe rentie. deed uitstekend werk. Hij was het die enkele knopen door hakte door te zeggen: We moeten niet pogen alles met douanetarieven op te lossen. Met name in mijn eigen land, Italië, verkeren enkele in dustrieën in dusdanige moeilijkhe den. kurk, zijde dat we beter naar andere middelen kunnen zoe ken: Sanering, modernisering, steun van het Europese Investeringsfonds. Colombo kreeg steun van iedereen. Minister De Pous, de Nederlandse minister van Economische Zaken, heeft volgens waarnemers hard ge vochten voor enkele Nederlandse be langen, volledig gesteund door Bel gië en Luxemburg. De strijd om de vliegtuigen was in het steekspel een hoogtepunt. Een compromis kwam uit de bus: Gedurende vijf jaar geen rechten op verkeersvliegtuigen voor ver- keersmaatschappyen. Daarna kans op verlenging van nog eens 5 jaar en daarna eventueel toepassing van het recht (circa 15 'percent) met kans op een uitzonderingspo sitie voor een bepaalde hoeveelheid vliegtuigen per jaar. (Ter voorko ming van misverstand: alleen vliegtuigen voor verkeersdoelein- den zullen vrij van recht zyn; sportvliegtuigen beslist niet. Overeenstemming werd bereikt voor een belangrijk artikel als hout. Want 93 percent van alle hout zal zonder rechten mogen worden inge voerd: op tropisch, hout wordt een tarief van J0 percent gezet, hetzelfde, dat ook Engeland toepast voor zyn tropisch hout. Maar de zes Europese landen z(jn bereid naar beneden te gaan, als Engeland dat ook doet. (Van onze speciale verslaggever) De gemeentelijke autoriteiten van Fréjus schatten, dat minstens de helft van de 14.000 inwoners tot de bedelstaf is gebracht. In de Rue de Verdun, in dc wijken rondom het station en bij het amfi theater zijn 80 tot 90 percent van de huizen door de vloedgolven totaal verwoest. Hetzelfde is het geval in het dal van de Reyan over een lengte van acht kilometer. Bovendien heeft Frankryk in dit deel een van zyn beste moestuinen verloren. Van de fruitbomen is zeker 80% verdwenen, weggesleurd of ontworteld. De nacht van donderdag op vrijdag in Fréjus is voor alle overlevenden en daklozen een nacht van diepe rouw geweest. In het ziekenhuis, in een jongensschool en op het kerkhof zijn drie rouwzalen ingericht, waar de 172 doden lagen geborgen. De plaatselijke pastoor heeft van nacht 170 stoffeiyke overschotten in hun laatste rustplaatsen moeten ze genen, onder wie veel kleine kinde ren. Hij had geen tyd om er by na te denken met welk een afschuweiyk werk hij bezig was. „Toen ik eindelijk klaar was en niet de familieleden moest bidden zei de pastoor ben ik in el kaar gezakt en ik heb aan een stuk door zitten huilen". in de meisjesschool van Fréjus is een vluchtelingencentrum ingericht. Daar vertoefden vannacht een vijf tigtal personen, die totaal geruïneerd zijn er die niets meer overhebben (Van ome Scandinavische correspondent) Het Bülerud-concem, In omvang de derde houtprodukten- industrie van Zweden, heeft ernstige plannen om in Nederland een papierfabriek te stichten. Er wordt in de -eerste piaats ge dacht aan de produktie van emballagepapier Deze grote onderneming die over enorme eigen bossen beschikt en 2500 man in dienst heeft, bezit een aan delenkapitaal van ruim 36 miljoen kronen 27 miljoen). Het hoofdkan toor bevindt zich te Saffie, aan het Vanermeer. Verleden jaar exporteerde Biüerud voor een bedrag van 45 miljoen kro nen 65 percent van haar papier een van de hoofdprodukten naar de zes Klein-Europa-Ianden. Aangezien men voorlopig niet wil rekenen met het tot stand komen van een groot Europees vrijhandclsgebied, ziet men dit afzetterrein door de aan gekondigde verhoging van invoerrech ten op papier ernstig bedreigt. ff Omdat men deze markt onder geen omstandigheden prijs wil geven, wenst RIO DE JANEIRO (Reuter, AP) In Brazilië zijn gisteren de strijdkrachten gealarmeerd naar aanleiding van berichten over een revolte van enige luchtmachtofficieren. Het is alles nogal verward, maar het ziet ernaar uit, dat enige offi cieren een 'vestzakrevolutie' zUn be gonnen en zich teruggetrokken heb ben in Aragarcas, ongeveer 2000 km ten noordwesten van Rio. Aragarcas is slechts door de lucht te bereiken. Drie vliegtuigen zouden de officieren hebben buitgemaakt om hun afgelegen 'hoofdkwartier' te be reiken. Acht rebellen waren als gewone passagiers in Rio aan boord gegaan van een vier-motorig lijntoestei voor Belem do Para, in het noor den. Onderweg dwongen zij de be manning van koers te veranderen en hen af te zetten in het 'rebel- lenhoofdkwartier'. Het lijntoestei mocht zijn vlucht later hervatten.. Door deze manoeuvre was aan vankelijk de vrees gerezen dat er sprake was van een luchtramp. De rebellen zeggen dat de huidige regering onder invloed staat van de communisten en dat revolutie het enige antwoord hierop is. (Van een onzer verslaggevers) Het draaiorgel de Peije in Drach ten speelt niet meer. Het is aan de ketting gelegd en staat nu in Leeu waarden, De oorzaak ligt in het feit dat de draaier, de heer Haarsma, faiSHet is verklaard. De curator liet beslag leggen op het Drachistcr mu ziekinstrument en heeft het naar i«euuord*n latan vervoeren. Dit alles tot groot verdriet van de Stichting Draaiorgelvrienden in Smallingerland die indertyd het ini tiatief namen tot aankoop van een eigen Drachtster orge! en juist de laatste tljcf financieel uit de zorgen kwam. Die moeilijkheden waren gerezen, toen de eerste 'Peye' mankementen vertoonde, die de stichting noodhaak- ten het draaiorgel met verlies te ver kopen. Dank z(j de hulp van de heer Haarsma kon een beter instrument, de "Peije 3' worden gekocht. Maar nu is het ook daarmee misgegaan. De stichting doet nu haar best het orgel alsnog voor Drachten te behou- den. De mogelijkheid besta.it, zo zegt men. dat enkele particulieren er zich over »iB«ö - men zich binnen de tolmuren van de 7,ts nu een eigen vestiging te ver schaffen. De directie meeft verklaard dat Nederland daarvoor het aangewezen land is in verband met de lage lonen, de lage vennootschapsbelasting, de fa ciliteiten die worden verleend en de gunstige ligging wat aanvoermoge- lijkheden over see en transport naar het achterland betreft. De bedoeling is ia Nederland een fabriek te stichten, waar de uit Zwe den afkomstige cellulose wordt ver werkt. Billerud heeft voor haar bedrijven sen aantal eigen, door waterkracht gedreven elektrische centrales. Ver leden jaar werd het concern met niet minder dan 284.000 ha nroduktief msterrein uitgebreid. (De Nedertandse papierindustrie it in het algemeen in staat te vol- ioen aan de vraag op de binnen landse markt.' Nederland exporteert jovendien nog papier naar andere anden. Red, HVV). Chocolade sal worden belast met een tarief van 20 tot 25 percent. Dit betekent, dat de Euromarkt-repen in ons land aanzienlijk duurder zullen worden. Maar onze reuzelverwerken- de industrie die vrij groot is zal onder relatief gunstiger voor waarden kunnen gaan draaien. Op 18 en 19 december volgt in Brussel nogmaals een Lijst G-confe- rentie. Nog 30 artikelen moeten door de zeef. waarbij papierpulp en auto- onderdeien. Algemene indruk van een insider: Nederland mag niet mopperen. We krijgen meer dan we een jaar gele den hebben durven hopen. Maar het is onvermijdelijk dat onze landbouw een paar harde noten te kraken krijgt. (Van een onzer verslaggevers) De zecsleepboot Zeeland van Wijs muller is er vanmorgen om half vijf in geslaagd bet 7.170 ton metende Panamese vrachtschip Libertad, dat zondagavond onder de Tunesische kust by het Kerkennah-eiland op een bank liep, vlot te slepen. Het is nog steeds slecht weer in de Middellandse Zee. Daarom zal de Zeeland de Libertad zo snel moge lijk naar een veiilge ankerplaats sle pen. De Zeeland, die van Port Said op weg was naar IJmuiden, arri veerde woensdagmiddag bij de Liber tad. Het bergingswerk werd bemoei lijkt door het noodweer, zodat er vier pogingen nodig waren om de Libertad uit zijn hachelijke positie te bevrijden. De 499 ton metende Nederlandse kustvaarder Alle Damhof uit Delf zijl meldde vannacht om half twee 75 mijl ter. westen van Hoek van Holland ter hoogte van het Engelse lichtschip Outer Gabberd met een defect aan de voortstuwing te kam pen te hebben. De Sltnson van Wys- muller heeft de Alle Damhof van morgen omstreeks negen uur vast gemaakt en zal het schip naar Rot terdam slepen. KAAPSTAD (AP). Een kind werd gedood en 120 mensen werden ge wond van wie 20 ernstig toen een tornado die gepaard ging met zware regen gisteravond bet dorpje Prieska trof aan de oever van de Oranjerivier. Binnen tien minuten had de tor nado tweederde deel van het stadje met de grond gelijk gemaakt. Bomen werden uit de grond ge rukt en vlogen door de lucht, tele foon» en elektriciteitsleidingen knap ten af en van meer dan 150 huizen werden de daken afgerukt. In de tien minuten viel meer dan 27 centimeter regen en de straten werden modderstromen. De schade wordt geschat op enige honderdduizenden guldens. In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. Voorzitter van de commissie voor werknemersbelangen van de VDD, die zal onderzoeken of de oprichting van een verbond ran werknemers op basis van de posiv.'e van de werkne mer in bet staatkundig bestel op liberale grondslag gewenst is en of die oprichting verwezenlijkt zou kin nen worden, is h-t Tweede-Kamerlid de heer mr, J. C. Corver. Bij het debat over de interpellatie- Suurhoff inzake de loonpolitiek beeft deze heer Corver een merkwaardige uitlating gedaan. Naar aanleiding van het wat won derlijke konijnenhokvoorbeeld van de heer Suurhoff, dat de regering twee konijnen dat van de huurcom- (sensatie en van de loonsverhoging in één hok wil stoppen en dat er daarom voor het laatste vrijwel geen plaats was, zei de heer Corver, dat dit dan ook maar klein moest blijven. Dat belooft iets voor de behartiging der werknemersbelangen. Dit "De Gids' van het Christelijk Nationaal Vakverbond van £8 november 1959. Advertentie LM. Als wij zeggen dat onze adver-, fenties eerlijk en betrouwbaar zijn ...dan gelooft U ons toch niet. Maar als U morgen komt kijken dan wéét U het...voor altijd. Als wij praten over een wollen deken van 19.50, dan is dat ook een deken waar U nergens een cent minder voor betaalt. Want een wollen deken beoor delen op kwaliteit hoeven wij onze klanten niet meer te leren en de prijzen kennen zij op hun duimpje. Vrijdagavond beginnen wij met de verkoop - niet van gewone wollen dekens - maar van prachtige langharige wollen dekens van 19.50 voor nog geen twaalf gulden. Vrijdagavond om 6 uur (wij zijn tot 10 uur open) begint de ver koop van deze langharige wol len dekens In frisse moderne kleurstel- llngen en aparte MM0V dessins, 150 x 200 voor? (Vervolg van voorpagina) Be onbewaakte overweg tus sen Winterswijk en Groeiilo heeft gisteravond een slachtoffer geëist, toen een personenauto door een goederentrein werd gegrepen en over grote afstand meegesleurd. De bestuurder, de 31-jarige B. Vonk uit Deventer, werd zwaar gewond en overleed later in het ziekenhuis te Groenlo. Het trein verkeer werd geruime tyd ge stremd. Op de onbewaakte overweg tus sen Hoogkerk en Zuidhura is gister avond eveneens een ongeluk gebeurd dat een mensenleven heeft geëist. Een auto met acht arbeiders uit Brabant, die voor het Groningse (Van onze parlementsredactie) De Franse minister van Buiten landse Zaken Maurice Couve de Murville is gisteravond per trein to Den Haag aangekomen voor een of ficieel bezoek van drie dagen. Hij werd welkom geheten door minister Luns. In een korte verklaring voor radio en pers betuigde de heer Couve de Murville zijn dank voor de uitnodi ging van de Nederlandse regering tot een bezoek. Hy wees op de nauwe betrekkingen tussen Frankrijk en Nederland in EEG en NAVO. Vandaag bracht de Franse minister korte bezoeken aan de minister president en aan minister Luns. Hy gebruikte de lunch op paleis Soest» dijk. Vanavond biedt de regering hem een diner aan in het Mauritshuis in Den Haag, Zondagavond verschynen de heren Couve de Murville en Luns voor de televisie. Onbekenden hebben in de nacht van woensdag op donderdag in het gebouw te Londen van de maat schappij die. de Evening News, de Daily Sketch en de Daily Mail uit geeft, een brandkast geforceerd en 25.000 pond (ongeveer 260.000 gul den) gestolen. GEB een karwei hadden uitgevoerd in Den Hom, werd gegrepen door de stoptrein GroningenLeeuwarden. De wrakstukken van de auto kwamen in een sloot langs de spoorbaan te recht. De 22-jarige J. de Jong uit Sprundel, die bij de botsing at ge wond raakte, kon niet meer uit de auto worden bevrijd. Hij is verdron ken, Van de andere inzittenden werd J. van Steenselen uit Mijnsheercnland ernstig gewond, de overigen liepen lichte verwondingen op. Op de brug over de Mark te Standaarbuiten (N.-B.) slipte de 27-jarige vertegenwoordiger J. Schrauwen uit Breda gistermorgen, toen hij met zijn bestelauto moest remmen voor een tegenligger. Hy schoot met zy'n wagen door de ba lustrade heen in het vijf meter die pe water en verdronk. By het station Vierlingsbeek is gisteravond de 50-jarige mevrouw J. Jansen-Fransen om het leven ge komen, toen zy de deur van de trein uit Venlo opende, terwijl deze nog reed. De vrouw viel uit de trein en werd zestig meter meegesleurd. Door plotseling naar links uit. te wü'ken, terwyl hy door een truck met aanhangwagen werd gepasseerd, heeft de 38-jarige wielryder J. Meye. rink gistermiddag in de Haarstraat te Rjissen het leven verloren. Hy sloeg tegen de aanhangwagen en was op slag dood. LAUSANNE (Reuter, AP) Oom Chaplin, echtgenote van Charles Chaplin, heeft donderdag in een kraamkliniek het leven geschon ken aan een meisje dat de naam Annette Emilie heeft gekregen- Moeder en dochter maken het goed Annette is het zevende kind uit het huwelijk van de nu zeventig jarige filmacteur met Oona O'Neill, dochter van de Ameri kaanse toneelschrijver en Nobel prijswinnaar Eugène O'Neill. O or. a is 34 jaar. Uit een eerder huwelijk heeft Chaplin al volwassen kinderen.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2