Schiedams amateurvoetbal Voor zondag kans op aantal afkeuringen een 4De Postduif exposeerde en huldigde kampioenen Nieuwjaarsrede mr. Van Walsum Wat zal effect zijn van Pijpen naar de Rijn? Goede wegverbinding van groot belang Schiedams echtpaar 65 jaar getrouwd Willem N. Straatmans ten grave gedragen Start biljarten om Van de Water-beker Hermes speelt opnieuw uit Verdwenen auto in Gouda ierug Fietser botst tegen motor 'Kleindochter is grootmoeder' Brommers botsen Inenting Accordeonexamens Burgerlijke Stand Personenauto botst op veewagen Veilingnieuws Broodbezorger van carrier geslingerd Voorwedstrijden om Rembrandt-beker HST VRUE VOLK DONDERDAG 7 JANUARI 1960 PAGINA 8 PANTALON De Broekenspecialist Advertentie lit Het gaat er naar uitzien dat de weersomstandigheden het vlotte competitieverloop bij het amateurvoetbal voor het ko mende weekeinde zullen stagneren. De overdadige regenval hebben de terreinen grotendeels niet kunnen verwerken, het geen ongetwijfeld diverse afkeuringen tot gevolg zal hebben. Mocht dit echter meevallen dan gaat tweedeklasser Excel sior '29 zondag te gast bij LFC. Onze stadgenoten hebben de punten harder nodig dan LFC, dat een gunstige positie op de ranglijst Inneemt. Een tweede overwinning op LFC (in Schie dam werd het destijds 21) zou voor Excelsior dan ook bij zonder welkom zijn. DHS gaat op bezoek bij Westlandia De eerste ontmoeting werd een draw (2-2) en tot dit resultaat moeten de Schiedammers nu minstens ook in staat zijn. In de kopgroep van de vierde klas se E met Schiedam en SFC tot de kanshebbers, blijft het nog steeds spannen. Bijzonder belangrijk is in dit opzicht de thuiswedstrijd van Schiedam tegen koploper Naaldwijk. Een overwinning voor onze stadge noten betekent een definitieve stap naar de ereplaatsen. In Naaldwijk werd het destijds een puntloos gelijk spel en het is niet overdreven te zeg gen dat Schiedam in de strijd van zondag favoriet is. Niet minder belangrijk is de uit wedstrijd van SFC tegen EDS, dat op de ranglijst lager geplaatst staat. Onze stadgenoten zullen echter bij zonder op hun teilen moeten passen, gezien ook het gelijke spel dat EDS de Schiedammers op eigen terrein afdwong. 3VDPW krijgt bezoek van 's-Gra- venzande. We verwachten een re vanche" van de mannen van voorzit ter Hardeman van de in 's-Graven- zanae geleden 2—I-nederlaag. RAVA Martinit is een gelijkwaardige strijd uit de middenmoot van de ranglijst. De Schiedammers moesten reeds twee punten laten aan Rava, dat ook voor zondag de beste papie ren heeft. HOOGSTRAAT 86 TELEFOON 68981 Spijtig was het, dat Hermes-DVS zondag met lege handen uit Leeu warden terugkeerde. Toch heeft dit geen catastrofale gevolgen, daar alle titelkandidaten verloren, zodat Her mes de aansluiting behield. Maar de ■panning in de le divisie B is hier door danig toegenomen. Daarom is het jammer, dat Her mes wederom een uitwedstrijd heeft en nu in Doetinchem tegen de Graafschap. Op eigen veld versloegen onze stad genoten de Graafschap met ruim verschil (40), doch het lijkt ons, dat de kracht van deze tegenstanders daarna is toegenomen, zodat Hermes op zeer zware tegenstand moet reke nen. Kansloos zijn de blauw-witten zeer zeker niet. Zaterdagmiddag om half drie heeft san de Damlaan het treffen plaats tussen Hermes-DVS 2 en Feijen- oord 2. Feijenoord komt met vele be kende spelers, waarvan wü noemen: Bak, Hans v. d. Hoek, Roodbergen, Meerman, Favier, v. Woerden, Tem ming en waarschijnlijk Pauke Meyers, terwijl het niet geheel is uitgesloten, dat ook Rijvers van de partij is- Dit belooft interessant voetbal aan de Damlaan. Hermes-DVS 3 speelt zondag om 10 uur op „Harga" tegen RFC 3 en het vierde elftal (10 punten voor op no. 2) gaat op bezoek bij Overmaas 4. der positie onderaan de ranglijst komt te verkeren, gaat op eigen veld ten strijde tegen Geluksvogels, dat kandidaat is voor de bovenste plaats. Opvallend is dat de uitwedstrijd door de Schiedammers met 12 werd ge wonnen. Een reprise van dit succes zou Ursus weer nieuwe moed kunnen geven. In de Rotterdamse afdeling komt alleen Demos binnen de lijnen in de thuiswedstrijd tegen TOGB. Sinds eind november hebben de Schiedam mers niet gespeeld en het zal er dus van afhangen in welke conditie onze stadgenoten verkeren om tegen TOGB, dat ook in de onderste regio nen van de ranglijst verkeert, tot succes te komen. Hedennacht om half drie is de autoverhuurder C. Michaëlls in Gouda teruggekeerd met zijn auto. Zoals bekend is hij gisteren vertrok ken om deze wagen die in Osnabrück was achtergelaten door de huurder op te halen. De huurder was er op 12 december reeds mee verdwenen. de Gistermorgen half acht reed 39-jarige meubelmaker T. Fafiani wonende Constantijn Huygensstraat 2, vanaf deze straat op de fiets de Provinciale weg op. Vanuit de rich ting Moordrecht naderde de 19- jarige monteur C. A. Verstoep op de motor. Doordat de fietser geen voor rang verleende ontstond een botsing ten gevolge waarvan de fietser een linkerschouderfractuur en een pijn lijk rechterbeen opliep. H(j werd per ziekenauto naar het St.-Josephpa- viljoen vervoerd. Weer winst voor DRZ? DRZ, dat de laatste maand niet binnen de lijnen is geweest, heeft de thuiswedstrijd tegen Unio, dat de ranglijst aanvoert. Een moeilijke strijd voor onze stadgenoten dus, die echter reeds een huzarenstukje uit haalden door Unio op eigen terrein met 23 te kloppen. En dit laatste behoort ook zondag weer tot de mo gelijkheden. Ursus, dat in een steeds benauw- De kosteloze inentingen in het wijkcentrum, Dr. Wibautplein 123, Nieuwland zullen te beginnen op 8 januari regelmatig iedere eerste vrij dag van de maand worden gehouden van 3.30 tot 4.30 uur, namelijk tussen 3.30 en 4 uur tegen pokken en tus sen 4 en 4.30 uur tegen difterie, kinkhoest en tetanus. Onder auspiciën van de Nederlandse Werkgemeenschap zijn in Rotterdam accordeonexamens afgenomen, waar aan door veertien leerlingen van de heer P. van Hassel te Schiedam werd deelgenomen. Bijna allen zijn lid van de accordeonvereniging KDO. Geen enkele kandidaat zakte voor het examen. De namen van de geslaagden z(jn: Toos v. d. Bos. Riet Blomstee! Nelly van Gelder, Gré de Haas, Maaike van Haaften, Yvonne Hoekstra, Tineke Hoogsteden Rita Lamens. Luudje Meeder, Adrïenne Fenders. Arnold Schmohl, Thea Versteeg, Nel de Wolf en Ansje Zwaans. Als laatste van de vier plaatselijke postduivenverenigingen hield 'de Postduif' gedurende het afgelopen weekend in de zalen van de sportschool van Reinier Hulsker een grote tentoonstel ling en tevens een hokkenshow. Ingezonden werden 425 vogels waarvan de kwaliteit op een zeer hoog peil stond. De keurmeesters G. Boode en H. Pijpers kregen .als opgaaf uit al deze vogels de beste aan te wijzen. Het predikaat 'Schoonste van 't geheel' ging naar de doffer van de liefheb ber G. Breur, die bovendien nog een jonge en oude doffer als 'de schoon ste' bekroond zag. De schoonste jon ge duivin was afkomstig uit het. hok van A. Heeren; de schoonste oude duivin van de liefhebber A. J. Brok- iing. Prijswinnaars in de afzonderlijke klassen waren: Klasse I: Onbevlogen oude duivin nen: i. a. Heeren; 2. W. Poort. Klasse 2: Dito Doffers; 1. C. Verboom; 2. Th. Weelie. Klasse 3: Oude duivirmen tot 200 km: 1. L. Lems; 2. G. Breur. Klasse 4: Dito doffers; 1. G. Breurs; 2. H. Crama. Klasse 5: Bev! oude duivtnnen 200 —500 km: 1. A. J. Brokling; 2. G. Breur. Klasse 6: Dito doffers: 1. C. de Waard; 2. C. Verboom. Klasse 7; Bev! oude duivinnen boven 500 km: 1. A. Heeren; 2. G. Breur. Klasse 8: Dito doffers: 1. G. Breur; 2. L. Lems. Klasse 9: OnbevL jonge duivinnen: DONDERDAG Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: „Schiedam mers tonen hun kunstbezit", 10 tot 5 uur. Diversen: TASSAGE; Kath. Kring. „Puck" brengt „Peükaanelland", 20 uur. MUSIS SACRUM: Gevaert demonstra ties, 20 uur. Apotheek: Evers, Lange Haven 81. VRUDAG Bioscopen: PASSAGE: Charlies tante. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: „Schiedam mers tonen hun kunstbezit", 10 tot 5 uur. Diversen: MUSIS SACRUM: SG toneelwedstrijd, Geron brengt „De gebroken kruik" 20 uur. CHR, SOC. BELANGEN. Oeeum. Raad van Kerken, vergadering, 20 uur. BEURS; Ned. Bond van Vogelliefheb bers. officia» opening vogelezpo- «itle. Apotheek: Evers, Lange Haven 81. 1. G. Vermeer (winnaar gouden plak); 2. J. Koogje. Klasse 10: Dito doffers: 1. G. Breur; 2. L. Lems. Klasse 11: Bevl. jonge duivinnen tot 200 km: 1. W. Verhaeren en Co.; 2. C. Verboom. Klasse 12: Dito doffers: 1. A. Heeren; 2. C. Verboom. Klasse 13: Bev! jonge duivinnen boven 200 km: 1. A. Heeren; 2. J. de Waard. Klasse 14: Dito doffers: 1. W. Poort; 2. J. de Waard. De klassering bij de hokkenshow luidde: 1. W. Poort; 2. A. Heeren; 3. J. de Waard. De met de laagste pun ten geklasseerde duif en tevens het minst gewaardeerde hok verwierf een extra-troostprijs. De prijzen die als gebruikelijk vooral voor de echtge noten van de liefhebbers ,weer bij zonder aantrekkelijk waren, werden door de voorzitter uitgereikt. De heer Van Os heeft aan de verenigings kampioenen en die van het district over het seizoen 1959 de verdiende bekers en andere ere-trofeeën uitge reikt. (Van een,onzer verslaggeefsters) ,Als ie het hele stel hij elkaar eet, zijn het er zeker tachtig!" lacht een bejaarde Schiedamse. Ze doelt op haar kinderen, klein-, achter- klein- en achter achterkleinkinderen. De 87-jarige mevrouw C. Paar- denkoopervan Wagtendonk lacht véél als ze 'praat'. Haar man gaat gewoonlijk nauwkeuriger op de dingen in. „Zeven kinderen, 25 kleinkinderen, 33 achterkleinkinderen en drie achter- achterkleinkinderen," somt hij nu op. „Mijn kleindochter is groot moeder van drie kleintjes," vult zijn vrouw aan. Bijna. 65 jaar is dit echt Schiedam se echtpaar getrouwd. 23 januari is dc datum. En gaat nu die hele fami lie de heer en mevrouw Paardenkoo- per straks een groot feest bereiden? In het kleine huisje aan de Visseher- straat weten ze er niets van. Alles hlijft een verrassing. Bij de diamanten bruiloft werd het een enorm feest, herinnert mevrouw Paardenkooper zich nog. Haar leven dige, blauwe ogen knijpt ze dicht van plezier, als ze vertelt hoe alle buren toen de vlag hadden uitgestoken. Maar haar herinnering strekt nog veel verder. Ze kan zich allerlei epi soden uit haar lange leven nog pre cies voor de geest halen, deze 87-ja- rige. Op het eind van de vorige eeuw bij voorbeeld, toen haar man een van de eersten was, die aandrong op de oprichting van vakbonden. Kaarsemaker Hij behoorde tot de kaarsenmakers, toen werkzaam bij de kaarsen fabriek Apollo" in Schiedam, die meewerkten aan de totstandkoming van de Nederlandse Vereniging van Fabrieksarbeiders, die later over ging in de Algemene Bedrijfsgroe pen Centrale van het NVV, Voor zijn vrouw zijn er aan die tijd van stakingen herinneringen ver bonden aan moeilijkheden, maar ook aan veel voldoening. Ze vertelt rad over die kermis in 1896. „Oliebollen voor één cent," riepen ze toen. „En ik kon ze niet kopen, want m'n man werkte niet. Ach, we hebben wel veel meege maakt," zegt ze en met een vlug ge baar veegt ze diezelfde mededeling ver van zich: „Maar we zijn overal goed doorgekomen. En we hadden vaak veel plezier. Mijn man heeft op allerlei gebied veel gedaan. Hij zat in besturen, deed veel voor de Coöpe ratie en voor de vakbeweging." .JDomela Nieuwenhuis!" onder breekt de heer Paardenkooper met veel respect in zijn stem. „Als ik nog jong was u kunt het geloven of niet dan deed ik weer overal aan mee. Dan was ik precies zo actief als vroeger. Want het is nog steeds no dig!" „Mijn man was vroeger altijd een van de eersten," besluit zijn vrouw trots. (Van een onzer verslaggevers) Heeft de pijpleiding van Wilhelmshaf en naar de Roer een roi gespeeld in de achteruitgang van het vervoer van minerale oliën in dc Rotterdamse haven? De jongste gegevens wijzen duidelijk in die richting. Dit deelde burgemeester Van Walsum donderdagmiddag in de Rotterdamse gemeenteraad mede tij dens zijn nieuwjaarsrede. De invoer van ruwe olie in West-Duitsland stijgt sterk, maar die via de Beneluxhavens loopt achteruit. In de eerste helft van 1959 werd al 31 van de invoer van ruwe olie in West-Duits- land over Wilhelmshafen geleid. Het wordt interessant, aldus de burgemeester, hoe zich dit zal ontwikkelen als de pijpleiding van Rotterdam naar de Rijn in gebruik zal zijn gesteld. Dat is in de loop van dit jaar te verwachten. komende jaar wat gunstiger uit. In 1959 zijn 4410 woningen gereedgeko men tegen 5874 in 1958. Het uitvoe- rlngsniveau is evenwel sterk geste gen. Ook buiten de woningbouw heerst grote activiteit, hoewel in de sector handel en verkeer verlening van r(jksgoedkeuringen sterk is be perkt. Het is van het grootste be lang, zei de heer Van Walsum bij dit punt, dat naar evenwicht wordt ge streefd en de gemeente niet voor het feit komt te staan, dat door een tè grote beperking van opdrachten werkgevers en werknemers elders emplooi proberen te vinden. De waterkeringen in IJsselmonde en Hoek van Holland, recreatieplan nen, de systeemplannen voor scho lenbouw (zeer spoedig is een voorstel ts verwachten), de RET (in 1959 da ling met twee miljoen passagiers tot 147 miljoen), voltooiing van het Dijk- zigtziekenhuis. verpleeginrichting voor geestelijk gestoorde bejaarden aan de Spiegelnisserweg (in mei 1960 open?), de personeels- en gebouwen- zorgen van het onderwijs het wa ren allemaal punten, die de burge meester behandelde. Opmerkelijk vond de burgemeester, dat het vrachtautovervoer van en naar het buitenland een steeds ster kere positie inneemt. In de Rotter damse haven had het in 1958 het spoorwegvervoer al overvleugeld. Die ontwikkeiing zette zich in 1959 voort. Dit onderstreept nog eens het be lang van goede wegverbindingen met het achterland van onze haven, aldus de heer Van Walsum. H(j bepleitte speciaal verbetering van de verbin ding ApeldoornTwenteWestduits industriegebied. Botlek en Europoort vorderen goed. Men is in Europoort al bezig met het omleggen van de hoofdwaterkering. Dit werk zal in het voorjaar gereed komen. Dan kan de verbinding van de Europoorthaven met de Nieuwe Waterweg tot stand komen. Het is de bedoeling, zei de burge meester, dat de tweede mond naar de Europoort zo spoedig mogelijk gegTa- ven wordt» omdat déze alleen de grootste schepen ontvangen kan. Om een indruk te geven van de particuliere investeringen in het ha vengebied vertelde de burgemeester, dat het fabriekscomplex van Shell voor synthetische rubber een investe ring vergt van meer dr honderd miljoen gulden. Dit werk vordert zonder dat een buitenstaander er veel van merkt. Het zal begin 1960 in gebruik worden genomen. Rijnmond In verband met de bestuursproble- men in het Waterweggebied de commissie Klaasesz zal spoedig met haar rapport klaar z(jn sprak de burgemeester over het feit, dat de re gering het wetsontwerp iJmond heeft ingetrokken en de gemeenten Bever wijk en Heemskerk wil samenvoegen Zou daarin een aanwijzing gezien mogen worden, dat zij voor ons ge bied ook de nadruk gaat leggen op grenswijzigingen en geen klemmende redenen aanwezig acht voor een bij zondere bestuursvoorzienlng b(j de wet Of zou het Waterweggebied daarvoor model moeten staan? Zou het laatste het geval zijn, dan zou ik er vrede mee kunnen hebben, mits men de grenswijzigingen daarop niet laat wachten. Over de luchthaven: De redelijk heid van de Rotterdamse verlangens is nu wei duidelijk aangetoond. Zon neklaar is gebleken, dat de Europese verbindingen het niet zonder verlen ging van de startbaan kunnen stellen. (Stijging personenvervoer bijna 40 vrachtvervoer bijna 60%). Heel Rotterdam wacht met span ning het ogenblik af, vervolgde de burgemeester, dat met de bouw van de metro begonnen kan worden. Ieder rekent ter op, dat dat tijdstip niet veraf meer zal zijn. Het wordt overigens met de dag duidelijker, dat de verkeerssituatie wat de oeververbindingen betreft onhoudbaar is geworden. Steeds meer wint het inzicht veld, dat het bij de metro niet kan blijven. De Woningbouw woningbouw ziet er voor het Het vaandel van de Schiedamse harmonievereniging: „Oefening Baart Kunst", waarvan hij oprichter was, ging voorop, toen gister middag op de Algemene Begraafplaats een bekend inwoner van Schiedam, Willem Nicolaas Straatmans, ten grave werd gedragen. Hij bereikte de leeftijd van 88 jaar. schappen. De heer H. F. C. Groenen- daai, hoofdbestuurder van de fede ratie, was uit Delft gekomen om zijn grote waardering voor het werk van de overledenen uit te spreken. Ook de voorzitter van OBK, de heer A. de Bruijn, sprak een enkel woord. De heer Sraatmans, ook actief bij de oprichting van de Bond van Glas- en Aardebewerkers heeft lange tijd in verschillende glasfabrieken in Schiedam, Delft en Viaardingen ge werkt. In de dertiger jaren kwam hij in dienst van de Texaco Oil Company, 'waar hy tot zijn pensioen bleef. Voor Schiedam en in het bijzonder voor de kring van OBK is zijn ver scheiden een groot verlies. Geboren Helena M L, d v J T J Krowinkel en H E M Manse; Ma- rinus H. z v C v Wijk en J M Bouw. Overleden: J. van Kampen 66 jaar. De grote bescheidenheid en een voud, die zijn leven kenmerkten, werden weerspiegeld in de woorden, die bü zijn laatste rustplaats werden gesproken. Woorden van dank voor zijn hulpvaardigheid voor een ieder, die moeilijkheden had; woorden van. medeleven voor de familie. Zestig jaar geleden richtte de heer Straatmans OBK op. Het was in die moeilijke tijd een waagstuk. Hij ver wachtte succes, maar dat OBK zou uitgroeien tot een bloeiende vereni ging, als het nu is, was ook voor hem verrassend. Zijn grote doorzettingsvermogen heeft er niet weinig toe bijgedra gen. De heer Straatmans heeft de laatste jaren als erevoorzitter nog van menig succes van OBK getuige mogen zijn. Waardering Hij was ook mede-oprichter van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Fanfare- en Harmoniegezel- Universiteit En over de universiteit zei hij: Zou het ai te vermetel zijn de verwachting Mr. G. E. VAN WALSUM nieuwjaarsrede. uit te spreken, dat de situatie met betrekking tot de Rotterdamse aspi raties er volgend jaar gunstiger zal uitzien? Over de Rotterdamse Schouwburg zei de heer Van Walsum: De ver bouwing aan de achterzijde vordert goed. Over enkele weken zal het Rot terdams Toneel de door de uitbrei ding geschapen ruimte kunnen be trekken. Het concertgebouw: Ik hoop van harte, dat in de eerstvolgende ni-'uwjaarsredevoeringen gezegd kan worden, dat de bouw goed vor dert! Voor het eerst sinds 1932 is de be volking achteruitgegaan. Het zou ver keerd zijn, dacht de burgemeester, daaruit de conclusie te trekken, dat Rotterdam op zijn retour is. Veeleer leek het hem een aanwijzing, dat velen die in Rotterdam werken in toenemende omvang in de randge meenten gaan wonen. Ook in dit opzicht is Rotterdam kennelijk uit zijn jasje gegroeid. Het lijkt echter verstandig beleid, aldus de burgemeester, de reserves die Rot terdam nog te bieden heeft, spoedig te verwezenlijken. De wedstrijden om de „Van de Water-beker" zijn gisteravond in het verenigingslokaal van de biljartvereniging ,,'t Centrum" be gonnen. De Entre Nous-speler B. L. van Soelen, winnaar van het vorig jaar, moet de beker dus verdedigen en heeft gisteravond zijn eerste partij gespeeld tegen Z. Schikhof. Mefc een te maken aantal caramboles van 400 was het voor de bekerhouder geen gemakkelijke taak tegen de jonge Schikhof, die' voor 322 caramboles stond genoteerd. Van Soelen heeft echter een prima partij gespeeld en had in 25 beurten zijn 400 caramboles bij een met als hoogste serie 69, waardoor hij een moyenne van 16 no teerde. Schikhof heeft het nog tot 294 ge bracht, hetgeen h(j zelf in het begin niet gedacht zal hebben, want zijn begin was slecht waardoor in de 9e beurt van Soelen na een serie van 62 met 151 reeds een voorsprong had van bijna 100 caramboles, welke voor sprong in de 11e beurt na een serie van 51 was uitgegroeid tot 141, Hierna kwam Schikhof beter in zijn spel en noteerde enkele goede series van o.a. 40, 53 en 57 en bracht het ten slotte tot 294 toen Van Soelen zijn 400 bijeen had. Schikhof 322 294 25 57 11.76 v. Soelen 400 400 25 69 16.00 De partij tussen P. v. d. Water en W. Stigter, beiden van Het Centrum, PIJNACKER. Op de Vlielandseweg is een personenauto, bestuurd door de heer H. v. d. W. uit P(jnaeker, achterop een stoppende veewagen ge reden. De heer v. d, W. heeft ver moedelijk de achterlichten van de vrachtauto niet opgemerkt. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De personenauto werd zwaar bescha digd. PIJNACKER. De bromfietser A. v. d. W. hield vermoedelijk te veel links toen. hij, komende van de overweg, het rijwielpad op wilde rijden. Hij kwam in botsing met de bromfietser L. H. De bromfiets van v. d, W. werd beschadigd en de berijder be kwam lichte verwondingen. L. H. kwam met de schrik vrij. Op de rijksweg bij Gorkum is gis termiddag een trailer met oplegger tegen een zwaar beladen vrachtauto met aanhanger gereden. De oplegger werd bij de botsing geheel vernield. De aanhanger van de vrachtauto sloeg in de berm van de weg cm. Een moeder en zes van haar veertien kinderen zijn in Girardville in de Canadese provincie Quebec le vend verbrand in hun woning. De vader was naar zijn werk" toen het huis uitbrandde. Naar het Franse hoofdkwartier te Algiers heeft bekendgemaakt heeft Si Salah, het hoofd van het vierde militaire district van de verzetsbewe ging (Algiers), Ali ben Messaoed, de commandant van het district Sahara, doodgeschoten. GORINCHEM Coöp. Centrale Veilingsvereniging GA. te Gorin- chem. De noteringen waren op 6 ja nuari I960: Kropsla II per 100 stuks 9001000, prei per kg 28—51, bloem kool II 4951, III 10—19 per st., kro ten 24, andijvie 30—65, groene kooi 1233, rode kooi 2331, knollen 14 24, uien 27—30, winterpeen 1825, boerenkool 2125, witlof 1949, spruiten 1549 per kg. Goudrenet HH 47—55, K 31-A7, Jasappel HH 4648, Jonathan HH 5665, K 39 54, Laxton's Superbe HH 60—74, K 40—55, Bredexo HH 36—39, K 23—34, i Kleipeer K 1324, St.-Rémy HH 33, K 30—33. Op de kruising van de Oosterstraat -Vlamingstraat te Delft had gister morgen een botsing plaats tussen een vrachtauto bestuurd door de 25- jarige s. uit Apeldoorn en de motor- carrier van de 48-jarige bakker v. V, uit Delft. Met een gecompliceerde beenbreuk is van V. door de GGD naar het Hippolytusziekenhuis ver voerd. De bakker werd bij de aanrij ding van zijn carrier geslingerd. Bei de voertuigen werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde doordat de vxaehtautochauffeur geen voorrang verleende. Hij zou door de zon zijn verblind. Bij een botsing tussen een trein en een vrachtauto in de buurt van Johannesburg (Zuid-Afrika) zijn woensdag vier mensen om het leven gekomen en tien gewand. Het aantal inwoners van Fin land is 'in 1959 toegenomen tot 4.433.700. De toeneming in het afge lopen jaar bedroeg 39.000» dat Is circa 1.60Ö meer dan in 1958, hetgeen voor namelijk als oorzaak heeft de ver mindering van het aantal emi- j F. eindigde in het voordeel van eerstge noemde. Deze speler startte met een serie van 20 en liet deze volgen door series o.a. van 20, 13, en 27 waardoor h(j in zijn He beurt met 94 caram boles een voorsprong had van 49. Hierna kwam Stigter wel iets beter in zijn spel en maakte betere beurten dan zijn tegenspeler, waardoor in de 25e beurt de stand 116—112 was ge worden. Hierna serveerde v. d. Water een serie van 45 en kwam op 161, be antwoord door stigter met een serie van 12 die op 125 kwam. Twee beur ten later had v. d. Water zjjn 170 ca ramboles bijeen. Stigter die op 128 stond miste de nastoot. v. d. Water 170 170 29 45 5.86 Stigter 160 128 29 12 4.41 Tusen de beide ,,Sluis"-speIcrs Kooij en v. Duikeren heeft het ge spannen. Kooij moest met te maken 310 caramboles een voorgift geven van 126 caramboles, hetgeen hem niet mocht gelukken, want hij strandde op 278 toen Van Duinkerken zijn 184 bijeen had. Het is een prima partij geworden, waarin na 16 beurten pas de eerste poedels genoteerd werden. Kooij no teerde toen reeds 177 van de benodig de 310 caramboles, terwij! Van Dui keren het tot 67 van de 184 had ge bracht. Daarna bleven de series van Kooij wat aan de iage kant, terwijl Van Duikeren hier tegenover series van 15, li, 29 en 31 plaatste, zodat in de 24e beurt, Kooij na een serie van 26 nog slechts een voorsprong had van 70. Wel serveerde Kooij nog twee se ries resp. van 17 en 21 doch hij bracht het tot 278, toen Duikeren zijn 184 bijeen had. De uitslag werd: Kooij 310 278 28 53 9.02 v. Duikeren 184 184 28 31 6.57 De eindstand van de voorwedstrij den om de Rembrandt Libre-beker is als volgt: F. Fratermsn, DKC S 208 166 11 ICS G. Bezemer, Sluis 8 208 185 7 1.12 A. v ,d. Roest, LEV 8 173 165 G. Buddenböiamer, Vgb> 6 155 153 M. Schwagermann, DKC 6 95 195 F. Bosman. LEV 3 152 202 J. Preln, DKC 4 ISi 163 J. Hovener, Scliied. 4 143 166 A. Spronkers, LEV 4 181 141 A .v. d. End. OBK 4 143 166 J. Verheye, Conl. 3 168 166 A. Vermehrem, Vgb. 2 182 165 8 1.05 7 1.01 4 0.50 7 0.75 5 1.13 7 0.86 7 1.28 7 0 .9" 8 1.01 7 1.10 De zeven best geplaatste spelers komen in de eindstrijd met de beker winnaar van vorig jaar, de heer H. Schra van De Sluis. Gisteravond zijn bij De Sluis de eerste partijen hiervoor gespeeld, waarvan de uitslagen zijn: granten. A. v. d. Roes Schwagermann G. Bezemer J Prein Bosman 38 20 46 42 32 i G. Buddenböhmer 34 13 20 20 42 20 34 18 18 29 29 36 36 0.72 1.11 0.63 1.44 0.55 094 'm

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1