Verzoek extra-bouwcontingent K.V.K. niet gelukkig met Nieuwe mogelijkheden particuliere bouw 1 M M I M 1 M Stopte automobilist of reed hij langzaam door? K.v.K. over wonin Opleving in 1959 van de Metaalindustrie en scheepsbouw in 1959 KOOPJES BIJ „TIMCO" „TIMCO" Dat zegt alles Spannende partijen om Van de Water-beker SCHAATSEN in RET-bus ZEEMAN RUIMT WINKELDOCHTERS OF PTT-kamer duur en nutteloos Bijdrage in de kosten folder VVV-Voorne Afscheid bij Rode Kruis Zeelui vechten In district Beneden Maas: Industrialisatie behandeld door Jaap Keens Causerie van planoloog niet uit de verf Schaaknieuws Been af gekneld Brug gestremd Om Rembrandt Libre beker OPRUIMING REMBRANDT KOOPJES Zeeman's Ijzerhandel Burgerlijke Stand ƒ4.98 ƒ6.98 10 tot 50 korting 10 korting HET VRIJE VOLK DONDERDAG 14 JANUARI I960 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) De staatssecretaris van Economische Zaken heeft zijn goed keuring gehecht aan het besluit van de Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas, om aan de Hof laan te Vlaardingen een nieuw gebouw te stichten. Dit deelde voorzitter C. H. Busch- mann mee in de woensdag gehouden vergadering van de ka mer. De staatssecretaris heeft ƒ504.000,— als plafond voor de stlchtingskosten gesteld. Op aandrang van het bedrijfsleven heeft de kamer bij de minister van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid de be schikbaarstelling van een extra-contingent woningen ten be hoeve van de industrie bepleit. Het (schriftelijk) antwoord, van de minister hierop was: „Naar mijn mening is het noch uitsluitend, noch primair de taak van de overheid om in de door u gesignaleerde behoefte aan woningen in uw district te voldoen." SEIZOEN- 10 20 30 40 50 Verkiezing De heer Buschmann werd herbe noemd tot voorzitter. De heer P. Hoogerwerf werd onder-voorzitter. De verkiezing van een onder-voor zitter ter voorziening in de vacature ontstaan door het bedanken als lid van de heer B. G. Hoogendam, is aangehouden. Men is nog zoekende naar een kandidaat. De heer Hoo gendam zal aanblijven tot 1 februari. De heer Hoogendam verklaarde, dat hij het niet prettig vond om weg te gaan. Maar, zo zei hij, Ik ben niet meer in zaken en de kamer is geen instituut om ren teniers gezellig bezig te honden. houten en stalen Broersvest 52, Schiedam SPECIALE OVERHEMDENAANBIEDING Kerko No-lron 9.98 Fablo Poplin 8.98 JANSE - HERENMODES C-" (Vaneen onzer verslaggevers) In zijn nieuwjaarsrede heeft de heer C. H. Buschmann, voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas te Vlaardingen woensdag zijn bezorgdheid uit gesproken over het woningbouwbeleid. Dit is nog altijd niet synchroon met de industriële ontwikkeling afgestemd, ver klaarde hij. Hierdoor dreigen tekorten te ontstaan, die voor bepaalde bedrijven grote gevolgen kunnen hebben. Het wonlngtoouwbedrljf achtte hij een belangrijke factor bij de toenemende spanning op de arbeidsmarkt. De gemiddelde werkloosheid beweegt zich in het gebied van de Beneden-Maas op zeer laag niveau. Tegen gemiddeld 475 mannen ln 1958 be droeg deze voor 1959 321 mannen, waarbij de seizoenwerkloos heid is inbegrepen. Metaalindustrie Meer mechanisatie De stijgende tendens van de loon kosten zal volgens de heer Busch mann ongetwijfeld aansporen tot diepte-investeringen om de arbeids produktiviteit door verdere mecha nisatie en modernisering van het produktieapparaat te verhogen. (Van een onzer verslaggevers) De automobilist D. N. uit Naaldwijk verscheen gistermorgen voor de Schiedamse kantonrechter, omdat hij zou hebben ge stopt op de rijksweg 20, waar stilstaan verboden is. Zelf hield hij stug vol, dat hij, zij het langzaam, had gereden. Twee getuigen beweerde het tegengestelde. Maar zij waren beiden in een rijdende wagen gezeten. Konden deze getuigen daarom een juist oordeel uitspreken? De kantonrechter meende van niet en de verdachte werd vrijgesproken. Botsing Samenwerking PANTALON De Broekenspecialist BROERSVEST 52 - SCHIEDAM OVERHEMDEN vanaf DEMI'S van Zie verder onze etalages Op alle niet afgeprijsde artikelen Heren.nodemagazïjii Broersvest 56, Tel. 69642 Schiedam BROERSVEST 6 - SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) Ëen 'doodgeboren kindje met een lam handje". Zo noemde gistermid dag in de vergadering van de Ka mer van Koophandel te Vlaardingen de heer O. W. van Bergen-Walraven de PTT-kamer. Deze kamer heeft voor het eerst In twee of drie jaar weer eens ver gaderd, maar noch de heer Van Ber gen-Walraven, noch de andere leden van deze kamer begrijpen precies wat het nut ervan is. Werkelijk belangrijke dingen wor den In de PTT-Raad behandelt, al dus de hees- Van Bergen Walraven. En dat blijft geheim. De opzet van de PTT-kamer achtte hij te kost baar (de leden hebben allerlei vrij dure dingen toegezonden gekregen) in verhouding met de resultaten. (Van een onzer verslaggevers) De Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas te Vlaardingen heeft woensdag besloten aan de VW-streekcommissie Voome een subsidie van 400 te verlenen ten behoeve van een uit te geven folder. Ook de gemeenten Brielle, Oost- voome, Rockamje en Hellevoetsluls dragen by in de kosten van dit vouwblad, De kamer wilde zich met dit be sluit echter niet binden voor volgend jaar. Men acht het gewenst, dat de genen, die de baten ontvangen van het vreemdelingenverkeer, ook de lasten dragen. Ëen bijdrage van de plaatselijke VVVs vindt de kamer dan ook noodzakelijk. Advertentie LM. bi! Korting op K WALÏTEITSKLEDING voor DAMES EN HEREN UlfKOf 49*71 De minister wijst er voorts op, dat de mogelijkheden van de woningwet beperkt zijn tot het in de rijksbegro ting voorziene maximum. Het hangt van de grote der gemeentelijke con tingenten af, of In de woningwet- bouw een oplossing kan worden ge vonden. Aangezien de verdeling van de aantallen woningwetsubsidies bij Ge deputeerde Staten berust, geeft de minister de kamer in overweging de door haar geschetste behoefte ter kennis van GS te brengen, opdat men hiermee eventueel rekening kan houden. Er bestaan echter andere wegen, die do 'voorkeur verdienen, meent de minister. Hij vestigt dan de aandacht op de bouw in de vrije sector. Ver wacht mag worden, zo besluit hij, dat eerlang nieuwe mogelijkheden voor de particuliere bouw geopend zulen worden. „Ik kan me niet voorstellen, dat we van de voorganger van deze minister een dergelijke brief zouden hebben ontvangen," verklaarde voorzitter Buschmann, die vooral de eerste zin snede van dit schrijven zeer merk waardig achtte. De vaste commissies werden her benoemd. De heer F, Sterenberg, directeur van N.V. De Papaver te Schiedam, is gekozen tot lid in de vacature B, G. Hoogendam. Aan het eind van de vergadering richtte de voorzitter een afscheids woord tot de heer Hoogendam, die in verband met zijn hoge leeftijd (hij is tachtig jaar) en zijn ge zondheid zijn lidmaatschap heeft neergelegd Het doet ons allen leed, dat wij u moeten missen, aldus de heer Busch mann. De heer Hoogendam is zolang de kamer bestaat lid geweest en bo vendien geruime tijd voorzitter. Hij bezat een spreekwoordelijke kennis van het bedrijfsleven van zijn stad, Schiedam. Vele Jaren was hij lid van de com missie vestigingswet. Met ambitie, volstrekte eerlijkheid en onpartijdig heid vervulde hij zijn taak. „Ik raak een vriend in dit bestuur kwijt," besloot de heer Buschmann. Advertentie I.M. Gisteravond heeft in het Rode Kruisgebouw aan de Lange Nieuw- straat de heer H. Soeters afscheid genomen. Hij was 22 jaar lang lid van de Schiedamse Rode-Kruisco- lonne. Commandant, dokter J. Ste vens en plv. commandant dokter J. Mokkeiwtarm woonden de bijeen komst bü. De eerste overhandigde mee een korte toespraak een getuig schrift van het hoofdbestuur uit Den Haag. Van de huidige voorzitter van de vereniging van helpens en help sters van het Rode Kruis, de heer P. A. Boes. ontving de heer Soeters een oorkonde met de vermelding dat hij tot. ere-voorzitter is benoemd. Hij is Jarenlang voorzitter geweest van deze vereniging. Advertentie LM. Bovendien 10% korting op aile niet afgeprijsde artikelen. DE ZAAK NAAR UW SMAAK HOOGSTRAAT 93 TELEFOON 67679 SCHIEDAM FLANELLEN PYJAMA'S 9.98 Vannacht om een uur zijn in de Burg Knappertlaan te Schiedam in een RET-bus zeven Engelse zeelui en een buschauffeur, de 38-jarige L. H. uit Rotterdam met elkaar slaags ge raakt. ,De chauffeur wilde de zeelui dc bus uitzetten omdat ze zich niet behoorlijk gedroegen. De Engelsen weigerden echter en gingen rake klappen uitdelen. De politie was inmiddels gewaar schuwd en sloot de zeelui voor de rest van de nacht in een cel op het hoofdbureau ln. Ook de vrijere loonpolitiek had de aandacht van de heer Buschmann. De krappe arbeidsmarkt, die een sterke druk op bet loonniveau oefent, zal een ruime toepassing van de gedifferentieerde loonpolitiek aan merkelijk kunnen bemoeilijken, meende hij. Veël zal ervan afhangen, vervolg de hij, of de regering in staat zal zijn Bioscopen: PASSAGE: Ohirlle'a tante, 2 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: „Schiedam mers tonen bun kunstbezit", 10 tot S uur. Diversen: PASSAGE. Toonkunst, concert mét medewerking van Samuel Brill, violoncello. 29 uur. MUSIS SACRUM: Vita Centrum Nè- derlacd, demonstraties, 20 uur. Apotheek: Rembrandl-Apoth,. Rembrandtlaan 5 VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: Het dagboek van Anna Frank. 2 an 8 uur. PASSAGE: The Big Country, 2 en 8 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: „Schiedam mers tonen hun kunstbezit", 10 tot 3 uur. Diversen: WIJKCENTRUM: Ned. Gesprek Cen trum ..Democratie en medezeggen schap' door dr. S, C. Bersma. 20 u Apotheek: Rembrandt-Apoth., Rembrandtlaan S (Van een onzer verslaggevers) In de terughoudendheid van de reders in het plaatsen van bouw opdrachten voor schepen, die kenmerkend was voor 1958, is ook in 1959 geen wijziging gekomen. Dat blijkt uit het overzicht van de gang van zaken in de scheepsbouw in het district van de Kamer van Koophandel voor dé Beneden-Maas. De werven zijn nagenoeg geheel aangewezen op de uitvoering van orders, die zij nog in portefeuille hebben. De stroom van opdrachten heeft in het verleden echter zo rijkelijk gevloeid, dat de grondslag voor een redelijke bezetting van de bouwplaatsen ook vöor 1960 nog aan wezig kan worden geacht. Aanvuling van het orderboek in dé loop van I960 is echter zeer gewenst. Wanneer dit gepaard zou gaan met een grotere spreiding in het type van de te bouwen schepen, dan zou enige bezorgdheid van de werven over de ontwikkeling der dingen in de naaste toekomst wegvalen. Werven, die zich naast nieuwbouw met reparatie bezig houden, kregen minder werk. Vooral in de eerste helft van 1959 was dit merkbaar. In de tweede helft trad verbetering in. Ook voor de kleine scheepsbouw was het verkrijgen van orders erg moeilijk en als het soms gelukte, dan was het tegen kostprijs of-zelfs daar onder. Samenvattend meent men ech ter, dat de gang van zaken in de scheepsbouw in het jaar 1959 geen reden geeft tot uitbundig optimis me, maar evenmin tot een zwart pessimisme. In dé sector van dé metaalindus trie, die zich bezig houdt met de vervaardiging van kapifca&lsgoederen, bleek in het begin van 1959 nog wéinig van de opleving dér conjunc tuur. In het eerste halfjaar bleef hét aantal en de grootte van dè aanvra gen en van de versterkte opdrachten aanzienlijk beneden het peil vaö vóór de recessie. Door gebrek aan werk was de con currentie tussen de bedrijven zeer scherp. Dit kwam tot uitdrukking bij vele openbare aanbestedingen, waar bij werd ingeschreven tegen nauwe lijks lonende prijzen. Een ander gevolg van de vermin dering van de werkgelegenheid was, dat een aantal bedrijven van de per soneelssterkte aan de werkhoeveel- heid moest aanpassen, of een ver korting van de werktijd moest door voeren. In de tweede helft van 1959 werd een verbetering in de conjunctuur merkbaar. En tegen het einde van dat jaar waren de vooruitzichten aanzienlijk beter dan een jaar gele den. SCHIEDAM Geboren: Petxonel- la G, d v T J v d Vlies en M J Vos: Diana, d v M A Cléveringa en M Bras; Maart, z v L G M Huigen en PCOv d Moet; Cornelius P A, z v P Duifhuis en H C de Leede. Overleden: J J Arendse 77 jr. het loon- en prijspeil in de hand te houden, respectievelijk of de produk- tiviteitsverhoging inderdaad min stens gelijke tred zal houden met de loonsverhogingen, die reeds heb ben plaatsgehad. Een loonsverhoging, die niet is ge dekt door een verhoging van de pro- duktiviteit brengt de loontrekkers geen voordeel, betoogde de heer Buschmann, omdat de prijzen nood zakelijk zullen stijgen en zodoende de loonsverhoging illusoir maken. De heer Buschmann constateerde in het afgelopen jaar een duidelijke opleving van de investeringsdrang. .Door de toegenomen produktie en arbeidsproduktiviteit en door de ho gere winstverwachtingen van het be drijfsleven is zijns inziens een situa tie geschapen, die rijp is voor het opzetten van meer ambitieuze inves tering®- en uitbreidingsplannen. Van de noodzakelijke voorzienin gen, die ten behoeve van het ver keer moeten worden getroffen, noemde de heer Buschmann de Benelux-tunnel. Er is een plan ontwikkeld, om de verwezenlijking van de tunnel te bespoedigen, door het stichten van een particulier lichaam, dat gelden zal aantrekken en zelf de bouw van de tunnel ter hand zal nemen. Om dit mogelijk te maken zal het noodzakelijk zijn tijdelijk tol te hef fen. Aan het rijk zal de mogelijkheid worden gegeven van deze tunnel te allen tijde tegen boekwaarde over t nemen, zodat dit lichaam zond winst of verlies zai werken. Reeds is ter zake overleg geplee. met de minister van Verkeer en W. terstaat. Omtrent de- technische Zi de van dit project wordt nog oye leg gevoerd met ir. Maris, de dim teur-generaal van de rjjkswaterstaa. Nadat de heer Buschmann de pro blemen die de ontwikkeling op het eiland Rozenburg en in het overige Botiekgebied oproept, had aange stipt, zei hij: „We staan nu op een G. K. was drie maal gezakt voor zijn rijexamen, de beide laatste keren op theorie. 'Hard leren!' raadde de kantonrechter. Maar K. is nu een tijdje geleden zonder rijbewijs m zijn auto gestapt. Tijdens dat riije is hij rechtsafgeslagen en hinderde daarbij een bromfietser ernstig. De officier van Justitie vroeg 40 gulden of zestien dagen voor het rij den zonder rijbewijs en 35 of i4 dagen voor het met verlenen van voorrang. De kantonrechter maakte er twee maal dertig gulden o£ 12 da gen van, Een andere automobilist J. J. 5. was, om linksal te slaan, de Schie- dainsetnjk opgereden, naaat hij zich ervan overtuigd had, dat tot op hon derd meter aistand geen verkeer na derde. Toen hij echter op de as van de weg stond, kwam op ongeveer zes tig meter een scooter aan. Er ontstond een botsing en ae om- eier wees de verdachte er nu op, dat hij op dat ogenblik niet op die piek van ae weg naa moeten staan. De automobilist bracht in het midden, dat de scooterberijder kalm genoeg reed en makkelijk nad kunnen remmen, maar hem eenvoudig niet had gezien. De of ficier vroeg ƒ35; 3u of 14 dagen luidde de uitspraak. Een ander was 15 augustus langs een stilstaande auto Dij een door knipperboilen beveiligde oversteek plaats gereden, terwijl daar een man en een jongen overstaken. De auto mobilist kreeg' eind september be richt van zijn overtreding. Hij kon er gistermorgen weinig tegenin bren gen, want hij had van het hele voor val niets gemerkt. De kantonrechter veroordeelde hem conform de eis tot 25 of tien dagen. Eenzelfde boete, 25 gulden subs. 10 dagen, werd de Vlaardinger C. v. d. P. opgelegd, die een televisiekaart had aangevraagd en deze niet "juist had ingevuld, 't Eerste half jaarheb ik het toestel niet gebruikt,' vertelde de verdachte. 'Maar u had het wel in huis!' zei de kantonrechter. Boxer K. K. uit Indonesië verscheen met zijn vader. Hij had een speelse boxer aan de ketting uitgelaten, Het dier rukte zich echter los en vloog de rij baan op, tegen een fietser. En dat betekende dus overlast,- waarvoor K. tot een. boete van ƒ7,50 of drie dagen werd veroordeeld. M, reed midden in de nacht op In het Voiksgebouw aan de Tuin- laan is gisteravond opnieuw een in leiding gehouden voor de NVV-Be- stuurdersbond. De iczing was er één in de serie „Groeien wij vast in tal en last?" Evenals de vorige keer was de spreker de heer Jaap Reens, die dit maal voornamelijk de industrialisatie behandelde en dat dit onderwerp ve len interesseert, bleek wel uit de tal rijke suggesties van 'de aanwezigen. De heer Reens was van mening, dat men in ons land veel meer moet overgaan tot standaardisering. „Na tuurlijk niet zo, dat ledereen met de- uinmsoTj apjtaziau ua prq apjjaz loopt, maar meer op de manier van dezelfde auto's en dergelijke". Hij toonde zich geen groot voor stander van de automatisering hoe wel hij ook wel inzag, dat maatrege len in deze zin niet zijn tegen te hou den. Ondanks de geringe opkomst was het een belangwekkende avond en de heer Reens bleek ook nu wc ji een zeer onderhoudend spreker. kruispunt van wegen en zoeken naar de wegwijzer die ons aangeeft in welke richting onze bestemming ligt. Eerst wanneer van hogerhand de wegwijzer is geplaatst, zal de Kamer van Koophandel haar taak als we geninformatiedienst ten behoeve van het bedrijfsleven ten volle kunnen ontplooien. We hopen vanaf de plaats, waarop we zijn gesteld in samenwerking met alle betrokkenen een positief aandeel te kunnen leve ren ter realisering van de perspec tieven voor dit gebied." (Van een onzer verslaggevers) De causerie over „Het toekomstig verkeer in het Beneden-Maasgebied" die ir. W. Mulder, hoofdingenieur bij de Provinciale Planologische Dienst Zuid-Holland, gistermiddag In de bij zondere vergadering van de Kamer van Koophandel te Vlaardingen heeft gehouden, beantwoordde niet aan de verwachtingen, die het onderwerp heeft gewekt. Ongetwijfeld waren de gemeente bestuurders en zakenlieden, die het gehoor van de heer Mulder vormden, goed-geïnformeerd als zij zyn over de problematiek van het Beneden- Maasgebied, teleurgesteld over het geen er uit de bus kwam: een niet bijzonder onthullende toelichting op een aantal op het witte doek gepro jecteerde kaarten. Daaruit kon men opmaken, dat er tussen Vlaardingen en de Van Brie- nenoordbrug voor diverse rivierover gangen negen tunnels zijn gedacht. Met betrekking tot de Benelux-tun nel merkte ir. Mulder op. dat met het tracée daarvan niet voldoende reke ning is gehouden. Met passen en meten zal een gebogen tunneltracée kunnen worden uitgevoerd. Uit een stromendiagram, waarop een prognose van te verwachten ver keersstromen van .woon- naar werk gebied in beeld is gebracht, bleek, dat men een stroom van 14.000 per sonen per dag van Hellevoetsluls in de richting van de Rotterdamse city aanneemt. Advertentie iJA. HIHH.Sl KAAI 86 TELEFOON 68981 Advertentie I.M. Van de in de wintercompetitie van .Ie NRSB gespeelde wedstrijden lui ten de uitslagen van Het Zwarte aard IITediro III: 1 J GroenewegL de Zwart 01, C W van ZornA Karapanagiotes !j, 3 P v Campen— C Rijke 0—1. P Paulus—A Rijka 1—0. 5 J v d /aalW Sinnema 10, 6 C van [eeuwdonk—P de Breijer y27 .V Kerkhof—H Dörr Vi~ lA, 8 K Wes terB Klip 1—0, 9 H Mak—N W de Breeijer 1—0, 10 S N Gouka—W Stolk 10, totaal 6163'd. Bij het meren van het motorschip „Niet Blijvend" op de Nieuwe Water weg ter hoogte van de Shell Intal- latie Vlaardingen, raakte woensdag avond ed achttienjarige dekknecht J. G, Matthezing uit Den Haag met zijn rechterbeen bekneld in een staal draad. Het been werd onder de knie afgekneld. Het slachtoffer Is in het Algemeen Ziekenhuis te Vlaardingen opgenomen, Mej C. A/miste uit haar jas, die in dc garderobe van een Schie- J riamse distilleerderij was gehangen i éen portemonnee met twee gulden. zijn brommer over de Vïaardinger- dijk met een snelheid, die belangrijk hoger was dan het maximum aantal kilometers ln de bebouwde kom. Vijftien gulden of zes dagen vroeg de officier en de kantonrechter besloot aldps. Een jonge Schiedammer P. K. had twee Jongens op zijn brommer vervoerd hij had bovendien niet gestopt op een teken van een agent. De eerste overtreding ging hem 4 of twee dagen kosten; de tweede ƒ15 of zes dagen. Advertentie I.M. NAPPA HANDSCHOENEN vanaf De Konlnglnnebrug over de Bui- tensluls te Schiedam zal op 15 januari a.s. vanaf 7 uur, ln verband met de uitvoering van herstelwerk zaamheden, zijn afgestoten voor alle verkeer, met uitzondering van voet gangers. Ook het scheepvaartverkeer zal hierdoor zijn gestremd. Advertentie LM. KREUGER RUIMT 6P De drie partijen, die gisteravond bij de b.v, „Het Centrum" in het kader van de „Van de Water Beker-serie' zijn gespeeld, hebben allen een spannend verloop gehad. Vooral de laatste partij, die tussen de Sluis-speler M. Kooij met te maken 350 caramboles tegen P. v. d. Water met 170 caramboles, had een sensationeel verloop, Kooij opende met een serie van 25, gevolgd door een van 26 en noteerde in zijn 10e beurt reeds 112, waar tegenover v. d. Water 54 kon stelen. Hierna serveerde Kooij onmiddellijk een serie van 21, doch hierna ging het minder goed met zijn spel. Hij maakte lage beurten en bovendien nog een vijftal poedels. Zijn tegenspeler v. d. Water had zich na drie opeenvolgende poedels hersteld en noteerde in de 27e beurt reeds 132, waartegenover Kooij slechts 158 kon plaatsen! Doch hierna herstelde Kooij zich. Een serie van 18 werd gevolgd door een van 14, waarop v. d. Water met 19 antwoordde. Hierna bouwde Kooij een nieuwe serie op, die uiteindelijk tot 88 uitgroeide, waardoor hij op 283 kwam en de winst reeds in zijn zak had. Van de Water antwoordde met slechts 3, waarna belde spelers 3 x achtereen poedelden. Koojj bracht het in zijn volgende beurt tot 288, waarna v. d. Water miste. Met een serie van 22 bereikte Kooij zijn 310 caramboles. In zijn nastoot scoorde v. d. Water 2. Z, SchikhofP. Eikenbroek 20. De Entre Nous speler Schikhof heeft het tegen de Pleinzicht-speler Eikenbroek niet kunnen redden. Met 322 te maken caramboles gaf hij een voorgift van 142, hetgeen bij normaal spel voor hem geen bezwaar is. Slechts 7 maal kwam Schikhof in zijn 27 beurten boven de 10, hetgeen vqor hem wat weinig Is. Beurten van 44,30, 20 en 2 maal 34 maakten nog wel veel goed, doch brachten hem tot slechts 276 van de benodigde 322 caramboles. Eikenbroek, die slechts 4 maal miste, had toen zijn benodig de 180 bijeen. Tussen de Sluis-speler C. v. Duike- ren (184) en de Centrum-speler W. Stigter (160) heeft het bijzonder ge spannen. Na wat 'stuivertje wisselen' in het begin noteerden beide spelers in de lSe beurt 81. De balans schommelde voortdurend en in de 34e beurt noteerde Van Dui- keren 140 tegen Stigter 137. Hierna maakte elke speler een serie van 10, waarop v. Duikeren een serie opbouw de en met 32 op 182 kwam. Stigter antwoordde met 5 en no teerde 152. In de 37e beurt maakte v. Duikeren met 2 zijn 184 vol. In zijn nastoot bracht Stigter het tot 158 en verspeelde een redelijke kans op remise. De uitslagen van de gespeelde par tijen zijn: M. Kooij 310 310 36 88 8.61 P. V. d. Water 170 154 36 14 4227 Z. Schikhof 322 276 27 44 10.22 P. Eikenbroek 180 180 27 33 6.66 C. v. Duikeren 184 184 37 32 4.97 W. Stigter 160 158 37 15 4.27 In Poule 2 voor de Rembrandt- Ubrebeker, zijn gespeeld by de BV De Sluis te Schiedam: K, Sehra (Sluis) 44 42 31 6 0.82 G, Bezemer (Sluis) A. v, a. Roeat (LEV) P. Bosman (LEV G. Buddebotnner (VGBj M, Schwagertnan (DKC 20 14 30 3 046- In de constructiewerkplaats van de N.V. Gaasbeek aan de Van Cleeff- straat te Schiedam is ingebroken. Alles werd doorzocht, maar er wordt niets vermist. 48 46 31 3 0.90 33 37 42 3 0.88 32 32 42 6 0.T6 34 34 30 8 1.13

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1