Perikelen bij afrekenen tussen taxichauffeur en n buitenlander Vissersbond gekant tegen advies inzake stuurmansdiploma K. van Driel over sport voor jeugd Eerste modeberichten ui en Parijs niet verontrustend m zijn zin terecht België beslist vrijdag ook Starf ighter Amusant programma voor personeel van DES J. Seldenthuis over lassen in de toekomst Wel loten, geen trekking Groeiende taak Beslissing uitgesteld SVV ¥-DFC 2 Ooltgensplaat: dorp van tachtig jarigen Auto in brand Rome bedekt de knie Parijs normale taille Felle botsingen in Guatemala, Duister vervolg vliegramp Oostduitsers eten van ons spekoversehot Rembran d t-beker Burgerlijke Stand -Schuur in elkaar gedrukt door storm -EVm BADKAMERVERWARMIHG Wisselkoersen HET VRIJE VOLK DONDERDAG 21 JANUARI 1960 PAGINA 4 PANTALON? De Broekenspecialist TV-toestel De moeilijkheden werden niet opgelost en a. verscheen gisteren voor de Schiedamse kantonrechter. Hij gaf daar een uitvoerige uiteen zetting over de gang van zaken. Uitjagen De Schiedamse Bond voor lichamelijk Opvoeding ontving gisteravond in Amstelbron de heer K. van Driel, secretaris van de Raad voor de Lichamelijke Opvoeding in Rotterdam. De lezing die de eher Van Driel hield, was getiteld „Vrijetijds besteding'" Men zou hier echter nog achter moeten denken „voor de jeugd", want het ging hier in het bijzonder over de jongeren. liPSffiPSpfp® I 55 55 Dikkere hakken Parijs: normale tailles? Telkens blijkt meer, hoe het weer standslassen een grote vlucht neemt. Niet alleen bü de autofabricage en in de zware industrieën, maar ook in de gewone kenken kan men dat merken. Be oren aan deksels en pannen, het draadwerk van vele keukengereed schappen en ook de gloeidraden van de lampen zijn allemaal electrisch gelast. De heer J. Seldenthuis heeft voor de Lasclub Schiedam in het gebouw yoor Christelijke Sociale Belangen een boeiende lezing gehouden met interessante dia's over „De triomf van het weerstandslassen." Men gebruikt bij weerstandslassen stromen met zeer hoge spanningen om het gewenste resultaat te kunnen bereiken. De in de Frankfortse fa brieken van Volgt en Haeffner ge produceerde apparatuur gaat naar Nederland, naar de Rotterdamse fir ma Welco Lasapparaten. Men beoogt het lassen zo economisch mogelijk te laten verlopen. Door een beduidende rationalisering bij het weerstands lassen spaart men namelijk veel tijd en geld uit. Tegenwoordig gaat men dikwijls ook over op het zogenaamde punt-weerstandslassen. Hierbij wordt zo'n grote hitte gevormd, dat twee staven die op deze wijze gelast zijn, bij uitrekking in plaats van op het lasvlak ios te laten, er naast breken. Door deze nieuwe methode hebben de produkten een langere levensduur en een betere constructiestevigheid gekregen. De heer Selderthuis zei. dat de voor de hedendaagse industrie onontbeer lijke- apparaten eerst gemaakt kun nen worden met behulp van het elec- tronisch lassen. Advertentie I.M HOOGSTRAAT 86 TELEFOON 68981 (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse taxichauffeur P. A. is in een moeilijk parket ge raakt. Hij heeft op een late avond met een vreemdeling rond gere den, die blijkbaar vrat beneveld was. De passagier wilde van Alhena naar een ander café rijden, maar het was al half een, het café zou sluiten, en om de vreemdeling kosten en moeite te besparen, ver telde A. hem dat. Maar zijn passagier wilde zich zelf overtuigen en ging bij het café uitvoerig poolshoogte nemen. Uit dat café kwam intussen een Rotterdammer aangezet, die een taxi had besteld en die nu gebruik dacht te maken van A.'s wagen. bij de fabriek en weer geplaatst, ter wijl een kleine veiligheidsmaatregel nog moest worden getroffen. Het bleef echter een overtreding en de officier eiste 60 of 24 dagen. De uitspraak luidde conform de eis. Een bromfietser meende, dat hij tussen Marcordplein en Koemarkt wei harder mocht rijden dan dertig km. Het ging niet op en de brom- fietser werd een boete opgelegd van 15 of 6 dagen. Op het ogenblik worden door jon gelui ioten te koop aangeboden in Gouda waarvoor nimmer trekking zal plaatsvinden. De loten zijn indertijd door het Rode Kruis gedrukt voor een actie, waarbij de loten verstrekt zouden worden door de melkhandelaren bij aankoop van een pakje margarine van een bepaald merk. Omdat er te veel reclame In het spel was, werd de vergunning door de minister geweigerd. De vernieti ging van de loten schijnt echter niet al te efficiënt te zijn geschied. In het kader van de Rembrandt Libre beker, zijn gespeeld In het club lokaal van de bv. De Sluis: Prein 42 20 37 3 0.54 Schra 44 44 37 5 1.10 Bezemer 35 35 46 4 0.76 Bosman 32 22 46 4 0.47 Na een uitvoerige discussie werden vreemdeling en Hollander het samen zo eens, dat de eerste de laatste uit nodigde om mee te rijden. En dus ging men naar Rotterdam, hoewel de chauffc-r erop wees, dat de vreem deling naar WF en dus precies in de tegengestelde richting moest. In Rotterdam ontstonden moeilijk heden over de betaling en het kwam zover, dat men A. ervan beschuldig de „gesnord" te hebben, dat wil zeg gen, dat hij bij het café op de loer zou hebben gelegen naar een vrachtje. De officier van Justitie vond het niet verstandig om deze mensen mee te nemen, omdat men dan moeilijkheden kan verwachten. De chauffeur werd schuldig verklaard, zonder toepassing van straf. De Vlaardinger W. had in januari een televisietoestel gekocht en rustig enkele maanden gekeken, in de ver onderstelling, dat de leverancier van het toestel zijn aankoop zou hebben doorgegeven aan de dienst Luister en Kijkgelden. Na enige tijd echter had hij nog niets gehoord en op eigen initiatief gaf hij zich toen nog maar eens op. Niet lang daarna kreeg hij een boete. Hü legde de zaak gistermorgen aan de kantonrechter uit. De officier wees er nog eens op, dat het een misverstand is, dat de leveranciers deze aanmeldingen ver zorgen. Hü veroordeelde de Vlaar- dingse TV-kijker tot een boete van tién gulden of vier dagen. Vier gulden of twee dagen hoorde de Schiedammer M, tegen zich eisen. Hü hal zün driejarig zoontje, dat van huis was weggelopen, aan de Nieuwe Haven teruggevonden en voor op zpn motor gezet. Hü ging zelf op de plaats van de duo-passagier zitten, maar vergat in zijn blijdschap over het teruggevon den kir.d, dat dit verboden is. De kantonrechter veroordeelde hem con form de eis. Een Delftenaar en een Hagenaar zijn éen paar maanden geleden sa- I men uit jagen gegaan in de buurt van Maasland, Maar ze hielden zich niet aan de voorschriften. Ze scho ten vanuit hun auto, op de openbare weg dus. met windbuksen en ze raak ten er twee. Het v'ng hun veertig gulden kosten of zestien dagen. Een jongeman had een lichte kneuzing opgelopen doordat een van de machines in het bedrijf van H. niet voldoende beveiligd was. H. be aamde dat volmondig. Het was in een bijzonder drukke tijd gebeurd. De machine was plot seling onklaar, is in revisie geweest Voor het Visserüschap zijn de ta ken groeiende, zowel verordenend, zelf besturend als adviserend, naar mate de wetgeving op het gebied van de visserij wordt herzien of ultge? breid is te verwachten, dat taken aan het visserijschap In medebewind zullen worden gegeven. Dat was een van de kernpunten van de rede, die de heer A. L. S. Loc- kefeer .voorzitter van het visserü schap, gistermiddag uitsprak op de eerste vergadering van het visserü schap in dit jaar. De heer Lockefeer was van mening dat het visserüschap op het juiste moment zal moeten komen tot sa menwerking in bepaalde zaken met andere schappen in de visserü, waar- bü er naar gestreefd moet worden dubbele werkzaamheden te voorko men. Terugblikkende op het afgelopen jaar releveerde de voorzitter de stu wende taak van het Visserüschap bij de totstandkoming van het pro- duktivlteitscentrum, het scheppen van een financiële mogelykheid tot bevordering van coöperaties, het in handen nemen van de opvangrege- lingen en de instelling van een com missie tot verdeling van mosselper celen in de Waddenzee. De heer Lockefeer betreurde het dat de pogingen om de EVTO-cursus te doen slagen mislukt zün. Het is te hopen dat meer het inzicht naar voren komt, dat ook in de visserij- vorming en -ontwikkeling tot de pri maire eisen behoren. „Moge onze arbeid er ook toe bij dragen dat de regering aan de vis serü doet toekomen, wat zü verdient en moge, In dit evrband gezien, de commissie Ontwikkeling Zeevisserij spoedig met goede voorstellen gereed zün," zo besloot de voorzitter (Van een onzer verslaggevers) Vooral ook vanwege de felle tegenstand van de Nederlandse Vis sersbond en tal van vissersverenigingen heeft het bestuur van het isserïjschap in Den Haag gistermiddag nog geen beslissing geno- men over een advies aan de minister inzake de instelling van een stuurmansdiploma voor de beperkte zeevisvaart. Op voorstel van de heer Voetelink, voorzitter van de Commissie Vakopleiding, werd het door deze commissie uitgebrachte advies teruggewezen, waardoor het mogelijk is geworden de ernstige be zwaren van de betrokkenen nog eens onder de loep te nemen. In het aan het bestuur van het Visserijschap voorgelegde advies deelt de Commissie Vakopleiding mee tot de slotsom gekomen te zün, dat het ten zeerste aan te bevelen is, dat zo spoedig mogelük wordt voor zien in een diploma stuurman voor de beperkte zeevisvaart. Aan de opvarenden van visser schepen tot 50 ton voornamelijk de kotter- en garnalenvloot wordt thans geen enkele eis gesteld met betrekking tot de kennis, hetgeen vooral voor de veilige vaart met schepen van 20 tot 50 ton niet lan ger aanvaardbaar is, aldus deze:Com- missle. Over dit ai De vooriztter van de SBLO, de heer J. Büloo, zei in zün -openingswoord onder meer. dat hü het zeker goed keurde als men sporthallen, sport velden en dergelijke bouwde en aan legde. Maar de heer Bülo° meende, dat de jeugd voorrang moest hebben en DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Het dagboek van Anne Frank, 2 en 8 uur. PASSAGE: The big country. 2 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: „Schiedam mers tonen hun kunstbezit". 10 tot 5 uur. Diversen: PASSAGE: Schiedamse Kunstkring. De Hoofdstad Operette brengt „Slssl", 20 uur. Apotheek: Gouka en Co.. Groenelaan 127. VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: Vuur boven Azle. 2, 1 en 9.15 uur. PASSAGE: Some like It hot. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: „Schiedam mers tonen hun kunstbezit 10 tot 5 uur. Diversen: MUSIS SACRUM: Soc, De Vrijheid, feestavond, 20 uur. WIJKCENTRUM: NCVB Nieuwland. NOVIB door de heer G. J- van Vlij men. 20 uur. SURSUM CORD Avoetbalver. Demos, ledenvergadering. 20 uur. dat allereerst maetregelen moesten worden getroffen om een sportieve opvoeding mogelük te maken. Na dit korte, maar krachtige voor woord sprak de heer Van Driel, die vooral de jeugdorganisaties opriep om mee te werken aan een goede op voeding, zowel geestelijk is llchame- Ujk. „Vooral met sport kan men zeer veel bereiken. Men dient er echter wel op te letten, dat de jongens en meisjes niet te eenzijdig worden m hun sportbeoefening, zodat zij slechts een eenzijdige ontwikkeling van hun spieren krijgen", aldus de heer Van Driel. Hü vervolgde: „Ook de zogenaamde sportmaniakken vind ik eerder on gezonde, dan gezonde mensen. Gees telijk zie ik hen dikwüls „afstompen". ZÜ doen aan sport, schrüven, lezen en praten er over, zodat zij op den duur niet meer in staat zijn tot be- hoorlüke gesprekken over ander, evenzeer interessante onderwerpen. Hü vestigde er nogmaals de aan dacht op, dat de jeugdorganisaties züns inziens nauwer moeten gaan samenwerken -met de sportorgani saties. Zondagmiddag spelen de SVV- reserves aan de Bosrand de uitge stelde wedstrijd tegen het portee DFC. De wedstrüd in Dorrecht ein digde in een 2—0 zege voor de rood groen, zodat men er op kan rekenen, dat de Dordtenaren ditmaal hun huid duur zullen verkopen, temeer daar men ook bü DFC de puten nog hard nodig heeft. Een en ander belooft derhalve een spannend en interes sant duel tussen deze reserves. gendapun i bij het iunt waren tal bestuur' van van protesten bü het Visserüschap binnengekomen. Volgens de Nederlandse Vissersbond druist dit advies lijnrecht instegen de wezenlijke belangen van de be trokkenen, hetgeen nog eens- werd onderstreept door telegrammen van zestien vissersvereniglngen. Reeds de eerste spreker, de heer Voetelink, voorzitter van de Com missie Vakopleiding, kwam met het voorstel nog geen beslissing te ne men omdat er naar zün mening een tekort aan voorlichting is geweest. „Ik moet ernstig betwüfelen of de behandeling van deze aangelegenheid inde commissie wel zo gedegen is geweest dat het bestuur van het Vis serijschap met voldoende begrip over de achtergronden een beslissing kan nemen," zo zei hü. waarbij hü wees op de talrijke bezwaren van de be trokkenen. Enkele andere bestuursleden konden zich geheel verenigen met de zienswijze van de heer Voete link. Wel drongen zü erop aan deze kwestie niet op de lange baan te schuiven. Met algemene stemmen werd ten slotte besloten de vast stelling van een advies aan te houden. Voorzitter A. L. S. Lockefeer deelde aan het begin va", de vergadering mee. dat een adres aan de minister raad zal worden gericht, waarin aan gedrongen wordt op de verbetering van de Scheveningse buitenhaven. Binnenkort zal de installatie plaats vinden van de adviescommissie voor de verdeling van mosselpercelen, die daarna met haar werk zal beginnen. Ais opvolger van wülen de - heer M. Kuyt werd de heer C. Guyt be noemd tot lid van het fondsbestuur voor de aanvoersector van het pro- duktiviteitscentrum voor het visbe- drijf. De heer C. Kosten werd be noemd tot voorzitter van de beheers commissie voor het opvangfonds sprot. Geboren: Johan W. zn van L. van Loenen en J. H. Weber: Leendert zn van P. den Breeijen en M. L. F. Grandia; René zn van A. Fortes en J. H. Kramer: Stefanus J. zn van P. Holleman en P. J. A. Bijkerk-, Jo hannes B, zn van M. J. van Est en M. A. Huizing: Elizabeth dr van D. Weber en A. Geelen. OOLTGENSPLAAT ~C 'van de ruim drieduizend inwoners van Ooltgensplaat zün er thans 52 ouder dan 80 jaar. Hierbü zün 3 echtparen ..van 80 80 of ouder. De oudste inwo ner is de heer L. de Vos (95), de oudste inwoonster, mevrouw A. L. Suaarri-Overbeeke en mevrouw N. de Vos-van der Bolsem (beiden 91). Dan volgen er 3 van 90, 3 van 88, 7 van 87, 1 van 86, 3 van 85, 6 van 84, 3 van 83, 10 van 82, 5 van 81 en 14 van 80 jaar. Apotheek: Goukft en Co., Groenelaan 127. Omstreeks half zeven gistermorgen werd het dak van de koeienstal van de heer M. Olsthoorn aan de rijks straatweg in Zwammerdam afgerukt door de hevige storm. Een gedeelte van de achtergevel werd ingedrukt. De boer slaagde erin het in de stal staande vee in veiligheid te brengen. Het dak kwam naast de hooiberg te recht. De schade wordt niet door de verzekering gedekt. Om tien uur vanmorgen reed een Volkswagen-bestelauto van de firma Bergers de Langeperkstraat uit naar de Grote Markt. Een automobilist, die achter de bestelauto reed merkte dat de wagen aan de achterzüde in brand stond, Hü waarschuwde de chauffeur R. v. d. B. Het gemeentepersoneel maakte een begin met het blussingswerk, dat door de brandweer onder leiding van commandant D. de Jager werd voort gezet. De schade bleef beperkt. I »"v- V; OOK LIT DE FRANSE CONFEC TIE: een snoezig pak uit een Prince de Galles-ruit (marine met witl, uitte kraag en dito manchetten uit de driekwart mouw van het rechte jasje (JEAN CHASMA). mm DE FRANSE CONFECTIE waagt zich voor het voorjaar niet aan grote experimenten. Wat de Franse haute couture doet. moeten we nog afwach ten, maar dit confectiepak,je uit beige tweed, met een kraag en zakgarne- ring van lichtbruin sucde is in elk geval best te gebruiken. TIKTINER). GUATEMALA (Reuter) Het is gis teren in Guatemala tot felle bot singen gekomen tussen tienduizend betogers en de politie. Aanleiding was het besluit van de regering 200 employés van een. in stelling voor sociale zekerheid, die in hongerstaking waren gegaan wegens het ontslag van 51 collega's, door de politie uit het gebouw té laten zetten. De ontevredenheid over deze uitzet ting was zo groot dat de hele dag mensen de straat opstroomden en het overal tot botsingen kwam met de politie: Militairen en politie wierpen ten slotte uit politie-auto's en ambu lances traangasbommen om de me nigte te verspreiden. De bronzen medaille van de orde van Oranje Nassau Is verleend aan de heer C. H. Anraad, chauffeur by de Erven de Weduwe J. van Nelle N.V. te Rotterdam en aan de heer Chr. J.. Jochems, plaatsvervangend magazijnmeester bü R. 3. Stokvis en ïonen N.V. te Rotterdam. WASHINGTON (Reuter) Dr. Robert Spears, de man die, naar men dacht, op 16 november was omgekomen bij een vliegtuigonge luk boven de Golf van Mexico, is levend en wel teruggevonden, tegen zijn zin, wel te verstaan. Hij woonde namelijk onder een aangeno men naam in een motel in de staat Arizona. De man, die in werke lijkheid is omgekomen, is iemand anders, William Taylor, die de plaats van Spears in het toestel vermoedelijk onder invloed van hypnose heeft ingenomen. (Van onze moderedactrice) De modeontwerpers uit Rome en Florence zijn al weer een venijnige concurrentiestrijd aan het uitvechten, sinds daar dezer dagen de voorjaars shows zijn begonnen. De Romeinen waren de Florentijnen net een paar dagen vóór. zodat daar het eerste nieuws vandaan komt, dat spreekt van iets langere rokken, die de knie in elk geval onzichtbaar laten en een opmerkelijke voorkeur voor de kleur rood. Rome schijnt deze keer alles op al les te willen zetten, om de rijke Ame rikaanse Inkopers méér orders af te vangen dan het In de regel veel beter uit de bus komende Florence. Daarom propageert Rome 'een lange slanke lijn, voor de lange slanke vrouw.' want het ls een bekend feit, dat dit vrouwentype In Amerlkt niet dun ls gezaaid. Het heeft sr veel van, dat Rome de Parijse mode van het afgelopen sei zoen als inspiratie namde tunieken zijn er niet dood. en de mantelpak- jasjes blijven aanzienlijk langer dan we ze jareMMhtereen hebben gedra gen. De schoenen Italiës exportartikel bij uitnemendheid zijn weer lang en puntig, maar de hoge hakken wor den wat dikker, opdat de,dames niet voortdurend met de punten tussen straatstenen. Ijzeren matten en an dere !aag-bij-de-«rondse obstakels be. kneld zullen blijven zitten. - Er zün zelfs schoenen getoond met een kompas in de hak, maar derge lijke grapjes kan men evenmin seri eus nemen, als de lange maar vinger- loze handschoenen, waarmee Rome ook voor de dag komt. Een leuk nieuwtje voor vrouwen, die vaak een handschoen verliezen, lükt me het sportieve paar (leer van binnen, ge breid van boven) dat uit drie exem plaren bestaat: namelijk één rechter extra. In Parijs beginnen de shows zondag pas, maar als de vage voorberichten waarheid spreken en dat doen ze zelden zal men daar weinig op zienbarende veranderingen in het modebeeld te aanschouwen krijgen: geen buitenissigheden fluistert men de taille zal normaal zijn.de roklengte 'redelijk', de stoffen lichter en soepeler dan ooit. Dat laatste wordt aan het begin van elk voorjaarsseizoen verkondigt, het zegt dus .niets. Blljartgroen zal de lievelingskleur zijn bij Dior. oranje domineert bij Cardin en Balanciage, Chanel schijnt beige en wit te prefereren en Guy Laroche houdt het bij roze. Alle Parijse mannequins zullen deze keer op elkaar lijken, volgens de ge ruchten, Het zijn brunettes, van een respectabele lengte: (1.70,m) en -er is voor de variatie eens- meer op per soonlijkheid geletdan. -op oogver blindende schoonheid. (Van onze Brusselse correspondent) Vrijdag zal de Belgische regering in een speciale kabinetsraad waarschijnlijk beslissen welk vliegtuig het voor zijn luchtmacht zal bestellen. Uitgelekt is, dat vrijwel zeker de keus toch zal vallen op de Starfighter, hetzelfde toestel dus als Nederland gekocht heeft. Maar aldus hedenmorgen een zegsman van het Ministerie van Landsverdediging niets is zeker. Duidelijk is intussen, dat het mi nisterie minister Giison de Amerikaanse Starfighter WH en niet de Franse Mirage. DuidelUk is echter ook. dat niet alleen militair-tech nische. maar ook politieke factoren bij de beslissing zullen meespelen. De druk die de Fransen hebben uit geoefend was zeer groot. Deze week nog heeft de Franse ambassadeur over de zaak een bezoek gebracht aan de eerste minister Eyskens (mi nister Wlgny, Buitenlandse Zaken, vertoeft in het buitenland)De Duit sers echter hebben op het laatste moment deze week enkele zware troeven op tafel gegooid ten gunste van de Starfighter, waarbij, zoals bekend, de Duitse industrie Het vliegtuigongeluk is waarschijn- lük veroorzaakt door het ontploffen van een bom in het toestel. Niet minder dan 42 mensen zün er bij om het leven gekomen. Dr. Spears had tevoren een hoge levensverzekering afgesloten. Spears is geen onbekende van de politie, hy wordt ervan verdacht.dat hü met anderen plannen heeft gé- maakt om abortus te plegen. Op het tijdstip van de vliegtuig ramp was hij tegen betaling van een borgsom van 2500 doliar op vrije voeten gelaten. Er zün thans drie nieuwe beschuldigingen wegens abor tus tegen dr. Spears ingebracht, en ditmaal zal hy een borgsom van 105.000 dollar moeten betalen om op vrije voeten te komen. De politie van Phoenix in Arizona, waar hü gear resteerd is, ondervraagt hem op het ogenblik over zyn aandeel in het vliegtuigdrama. De man, die op naam van Spears In het toestel heeft gezeten, William Taylor, had voor het vertrek van het vliegtuig ook een levensverzekering ten gunste van zijn zeventienjarige zoon afgesloten. De polis voor 37.000 dollar werd mevrouw Taylor twee dagen na de ramp thuisbezorgd. De verzekeringsmaatschappü heeft tot nu toe niets uitbetaald. Op 6 januari heeft zich eveneens Advertentie IM. A.E.G. - Philips - Daalderop - MUOCM Inventum - Sinus vanaf 33,— QQ MOL vANwCill LANGE KERKSTRAAT 66 - TEL. 6.8.5.7.0. een vliegtuigramp in de VS voorge daan. vermoedelijk doordat een pas sagier, de 32-jarige Julian Frank, met een bom in het toilet van het toestel zelfmoord heeft gepleegd. Deze man had levensverzekeringen ter waarde van 900.000 dollar afge sloten. Tegelük met hem kwamen de 33 andere inzittenden om het leven. 20 JANUARI Engels pond 10.55810,561 Amerik. dollar 3.771—3,774 Franse frank 76.85176,901 Belgische frank 7,561—7,56S Zwitserse frank 87,23187,281 Zweedse kroon 72,82172.871 Duitse mark 90,4790,52 Deense kroon 64,57154,621 Noorse kroon 52,73152,781 Canada 396x^—3,96^ Italiaanse lire 60,721—60,771 Oostenrijkse schilling 14,5214,53 „Co-op knipperbol" het vlotte programma dat woensdagavond voor het personeel van de co-operatie DES Schiedam in het het Volks gebouw werd uitgevoerd, is een groot succes geworden. Na de opening door voorzitter A. M. v. d. Wel waren al gauw de Klema's aan het woord. De Klema's vormen een nu ai der tien jaar oud duo, bestaande uit Joop Bloemsgeer en Frits Kletn-Wolt, die veel In het buitenland optreden. Ze speelden voor de Nederlandse mili tairen in Indonesië, zij komen nu en dan voor de Vlaamse omroep en binnenkort zullen zü waarschynlijk op de televisie in het programma „Pas geperst" van PI Schelf er een van hun nieuwste successen op de plaat Introduceren. In het Volksgebouw brachten zy de ..Knipperbol" en ze wilden daarmee als het ware een halt toe roepen aan de dagelükse beslommeringen, Zü zongen allerlei dwaze liedjes, ver kleedden zich intussen, parodieerden in een enorm vlot tempo en ze lieten zien hoe men eieren niet moet ko ken. De Klema's waren zo vrolük, dat ze. zoals ze zongen, „burgemeester" van Rotterdam waren, er Iedere week bal in de Maastunnel zou zijn De zaal was enthousiast en bü een der liedjes ontstond er spontaan een koor van meisjes in de zaal dat luidkeels meezong. Ook de quiz waarvoor aardige prijzen beschikbaar waren, werd een enorm succes. grote belangen heeft. Bekend is ook geworden, dat Duitsland België be loofd heeft miljoenenorders voor verschillende industriële produkten in België te zullen plaatsen indien de Starfighter wordt gekozen. Bo vendien zal de Belgische industrie ten behoeve van de Starfighter op drachten krügen tot een totaal van U-2 miljard gulden verdeeld over vyf jaar. (Van een onzer verslaggevers) De Oostduitsers leveren op het ogenbli'. een belangrijke büdrage tot de oplossing van he*, overschotpro bleem aan spek in ons land. Wij stu ren er 400 kilo spek heen en de Oost duitsers sturen een paard terug. Er is op het ogenblik in ons land een goede vraag naar paardevlees, om dat het goedkoper is dan varkens- of rundvlees. De hele ruii is vast gelegd in een akkoord. Wij hebben bovendien nog een tweede akkoord met Oost-Duitsland gesloten, waarbij ook anderen dan de varkensfokkers gebaat zün. Te genover een invoer aan paarden tot een waarde van een miljoen gulden, neemt Oost-Duitsland een half mil joen af aan spek. een kwart miljoen aan kaas en nog eens een kwart miljoen aan fokvee, dat men daar bijzonder graag heeft. De voorzitter van het Produkt- schr.p voor Vee en Vlees, de heer Joh. uc Veer. heeft dat woensdag meegedeeld in de bestuursvergade ring van dat produktschap. Hü ver telde ook, dat de prüzen van de var kens kort geleden met zeventien cent per kilo waren gedaald; doordat er 5000 varkens „uit de markt" werden genomen steeg de prüs weer met vyf cent. Niettemin vertonen de prüzen van varkens-, en ook van rundvlees, een neiging tot enige daling. Om iets te doen tegen het grote overschot aan spek zal het produkt schap 50.000 stoppen in een recla mecampagne. die het eten van meer spek tot doel heeft. Een cabaretavond voor bejaar den wordt op 1 februari gehouden in Sarto aan het Afrikaanderplein in Rotterdam-Zuid. Leden van de afdeling Rotterdam var, de Neder landse Bond voor Ouder, van Dagen kunnen op 25 januari kaarten voor deze avond halen aan de.Egelantier straat 26.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1