Ook de KAB IS niet voor school directeur BUSSTAKING worden vlotgesleept j Zakenlieden in Den Helder geplaagd door vies water NBV: Personeel heeft het geduld verloren 4 Mexico biedt mogelijkheden voor Nederlandse bedrijven9 VAD WEER OP DE WEG De staking in de kranten niet direct Nationaal Vredeling wil handhaving EEG-verdrag 'Indonesië duldt geen A-explosies op Nieuw-Guinea' Regering meent: belasting op Euro- salarissen te laag MINISTERS: IS HET VRUE VOLK DINSDAG 26 JANUARI 1960 PAGINA 3 (Van onze sociaal-economische redactie) Het NW heeft met grote bezorgdheid kennis genomen van de wijziging der subsidieregeling voor de woningbouw die de re gering voorstelt. In een adres dat het verbondsbestuur van het NVV gisteren aan de Tweede Kamer heeft gezonden, zegt het, dat juist nu die woningen moeten worden gebouwd waaraan de grootste behoefte bestaat. De vraag of dat particuliere of woningwetwoningen zullen zijn, is daaraan ondergeschikt. HUREN WmËmÊm li m (Vervolg van pag. 1) „Wacht lot donderdag Eén dag Niet ver genoeg (Van een onzer verslaggevers) Het llbertyschip Lievevrouwekerk van de VNS te Den Haag zal door de bergingsmaatschappij voorheen G. Doeksen en Zonen te West-Terschelling worden vlotgesleept. Onderzoek Radicaal Taal handicap waaraan !!l!lli:illlll (Van onze soc.-economische redactie) De KAB heeft in een adres aan de Tweede Kamer over het woning bouwbeleid van de regering gewaar schuwd dat niet voldoende woningen zullen worden gebouwd voor bevol kingsgroepen die aangewezen zijn op goedkopere woningen. Het door de regering vastgesteld subsidiebeleid houdt volgens de KAB •tevens ernstige risico's in voor een te zware financiële belasting van deze bevolkingsgroepen. Daarom dringt de KAB er bij de Tweede Kamer met klem op aan de bouw van meer goedkopere woningen dan thans is voorzien te garanderen. Advertentie I.M. Toen een fabrikant met een hee! magazijn vol met stukken, honderden stukken...duizenden meters handdruk-decoratie- stof omhoog zat. toen was het voor ter Meulen zaak de hele partij te kopen, als speciale aanbieding voor alle klanten. Morgen gaat U het kopen, tien tallen verschillende soorten van deze handdruk-decoraciestof, 100 katoen in linnen struc tuur-weefsel, drukstoffen van zes tot tien gulden normaal, voor nog géén drie gulden. rootste Maar de regering heeft het aantal woningwetwoningen voor dit jaar op 37.500 gesteld, terwijl het nog lang niet zeker is, dat er voldoende goed kope particuliere woningen zullen komen. En als het aantal woning wetwoningen wordt verhoogd tot 40.000 waartoe de mogelijkheid open is dan houdt zo'n late aan vulling het gevaar in van een schoks gewijs verloop van de bouwmarkt. Ernstige bezwaren heeft het NVV tegen de subsidieregeling. De sub sidie voor de woningwetwoningen wordt verlaagd van 350.- tot 250.- gemiddeld. Dit betekent dat het huurpeil van de nieuw te bouwen woningwetwoningen ongeveer vijftien percent zal stijgen. Daarentegen wordt voor de laagste huurgroep in de particuliere bouw een premie gegeven van 2000.- en een jaarlijkse bijdrage van gemiddeld 440.-. Het NVV herinnert eraan, dat de minister uitdrukkelijk te kennen heeft gegeven dat naar zijn mening in de komende jaren de huren nog aanmerkelijk zullen worden verhoogd. Zo'n uitspraak acht het NW voorbarig zolang de SER hierover nog geen advies heeft uitgebracht. Het verbondsbestuur acht het bij zonder verontrustend dat de sub sidieregeling de tendens tot huur verhoging nog versterkt. Aan de ene zijde vraagt de regering offers die het gevolg zijn van de ver laging van de subsidie voor de wo- ningwetbouw, aan de andere kant worden de overheidslasten voor de particuliere bouw verzwaard, terwijl de woningwetbouw bovendien wordt ingekrompen. Woensdagmorgen om 9 uur bfgint de verkoop vandeze exclusieve cretonne, m een weelde van kleuren en dessins, handdruk decoratiestof, 120 cm breed, door elkaar per meter voor I (Van een onzer verslaggevers) Bij de Vcluwse Autodiensten te •Apeldoorn is het vervoer gistermor gen gedurende enige uren stopgezet. De chauffeurs wilden zich aanslui ten bij de protestactie van hun col lega's van de NBM, maar na bespre king tussen vertegenwoordigers van de vakorganisaties en de directies van de VAD werd het werk om half elf hervat. Ook bij de NACO, die in Noord- Holland autobusdiensten onderhoudt, is korte tijd gestaakt. Circa 25 bus sen bleven in Amsterdam-Noord staan. De chauffeurs gingen echter weer aan het werk, omdat zij het niet redelijk vonden dat de passagiers die 's morgens naar Amsterdam wa ren gebracht, niet weer per bus naar hun woonplaats zouden kunnen te rugkeren. De drang tot afschaffing van de hoge jaarlijkse bijdrage voor de par ticuliere woningen zal bijzonder groot worden, met alle gevolgen voor het huurpeil en de loon- en prijsontwik keling. Het NW concludeert, dat het voor genomen. woningbouwbeleid ernstige en niet noodzakelijke risico's inhoudt voor de woningvoorziening, vooral voor die groepen die op goedkopere huurwoningen z(jn aangewezen. mm werkende stichting tot propagering van het christelijk ambaehtsonderwijs in Koïlumerland en aangrenzende ge meenten. Het schoolbestuur ontving rijkssub sidie voor de exploitatie, de stichting echter niet. Het geld. dat door foutie ve boekingen in de kas van de stich ting vloeide, werd aan het stichtings bestuur ter beschikking gesteld. Het besluit om bij de Westlandse Stoomtram Maatschappij een 24-uurs proteststaking af te kondigen is van nacht genomen op een vergadering te Loosduinen. De bijeenkomst was georganiseerd op verzoek, van de We&tlandse afdeling van de drie vak organisaties. Drie hoofdbestuurders van de vakbonden, de heren S. Ba- rendregt (Ned. Bond van Vervoers- personeel), L. C. van Dalen (prot.- Chr. Bond) en B. G. Swemmenhuis iSt.-Raphael) woonden de vergade ring bij. De drie hoofdbestuurders hebben niet klem ontraden een staking uit te roepen. Zij 2agen daarin een vol ledige blokkering van verdere bespre kingen. „De bond staat er vandaag niet achter," zei de heer Barendregt, die tot aan het moment dat de honderd aanwezige chauffeurs het stakings- besiuit namen de leiding van de ver gadering had. „Een staking zal de vakorganisaties buiten spel zetten, meende de heer Van Dalen. „Wij dur ven wel tot staking over te gaan, maar wacht tot donderdag," aldus de heer Swemmenhuis. De op de band opgenomen nieuws uitzending, met het bericht dat de regering het overleg heeft afgebro ken, die enige keren werd afgedraaid alsmede het bericht dat de Naco eveneens wilde gaan staken, hebben mede bijgedragen tot het gevallen besluit; „We laten ons niet langer door de minister met een kluitje in 't riet sturen." DJAKARTA (AP) 'Bet is mogelijk dat de Nederlanders westelijk Nleuw- Guinea tot een proefterrein voor atoomexplosies zullen maken. Mocht dit.gebeuren dan zal ik als president van Indonesië en als Indonesisch staatsburger stappen doen om derge lijke explosies te voorkomen of deze nu door Nederlanders of door ando ren worden gehouden.' Dit heeft president Soefcamo in Bandoeng gezegd bij de opening van een 'vredesconferentie', Hil noemde de aanwezigheid van Nederlanders op Nieuw-Guinea een 'bedreiging voor de vrede'. „Wat ook woensdag de beslissing van de regering was geweest," zo betoogde de heer Barendregt, „het ivas vrijwel zeker dat de zes percent loonsverhoging met ingang van 1 augustus 1959 op een oor. na gevild was. Of het gesprek met de regering doorgaat of niet, interesseert ons niet. We zuilen toch verder moeten gaan met elkaar. Ook de directies, die twee jaar lang een beslissing hebben getraineerd. Daar ligt primo de schuld." In de nachtvergadering die het per soneel van de Naco maandag in Alk maar heeft gehouden kwam ook zeer duidelijk de grote ontstemming tot uiting over de zeer trage gang van zaken bij de loononderhandelingen. De meeste sprekers waren voor een staking van een dag. De hoofdbe stuurder van do Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel (NW), de heer A. W. Korbijn, verklaarde dat de bonden hun esen betreffende ver betering van de arbeidsvoorwaarden onverkort blijven handhaven. Het hoofdbestuur kon echter niet achter de staking bij deNBM gaan staan, omdat de onderhandelingen nog gaande waren. Woensdag zou de laatste bespreking met de regering plaatsvinden. Men had beter een paar dagen kunnen wachten totdat het resultaat van deze bespreking bekend was. Na het ultimatum van de regering heeft het hoofdbestuur telefonisch contact gehad met staatssecretaris Roolvink. Daarbij heeft het de hou ding van de regering onlogisch, on tactisch en onbehoorlijk genoemd. Een resolutie van de bestuurstafel, waarin aan de NACO-directie de eis werd gesteld dat de doorberekenings clausule zou worden geschrapt opdat de rijksbemiddelaars binnen enkele dagen een beslissing zouden kunnen nemen ging de aanwezigen niet ver genoeg. Met overgrote meerderheid besloot men dinsdag niet uit te rflden. Na dit besluit trad echter een lid van het stakingscomité van de NBM naar voren. Hij stelde voor aan alle vervoersbedrijven de eis te stellen dat de gewraakte bepaling wordt ge schrapt. Als dat niet voor vrijdag-is gebeurd moeten alle vervoersbedrijven op die dag staken, zei hij. Deze spreker meende dan wel op de bonden te kun nen rekenen. Na enige discussie werd dit voor stel aangenomen. Enkele ochtendbladen hebben zich uitgesproken over de regeringsbeslis sing woensdag niet verder over de loonsituatie in het busvervoer te onderhandelen. „Fout op fout" schrijft de r.k. Volkskrant. „Dat de regering weigert te praten met stakers, zolang er gestaakt wordt, is te begrijpen", aldus het blad. „Maar waarom ze weigert te praten, als een wilde sta king van 24 uur niet op een vroeger uur wordt beëindigd, is minder dui delijk. Ze praat immers met de vak bonden, maar die blijken zich uit drukkelijk van de staking te distan- cieren". En het blad stelt daarna de vraag; „Moeten daarmede al die an dere chauffeurs gestraft worden? Geef je al je zoons een pak slaag, als er één een ruit heeft ingegooid?" De Handels- en Trans port Courant pakt op de vol gende manier tegen de regering uit; „De regering Is in het eerste arbeids conflict, waarmede zij is geconfron teerd, maar ons gevoelen verontrus tend onbekookt opgetreden. Zij .heeft een dreigement geuit, dat in alle op zichten misplaatst is". En verder: „Dit onbekookte drei gement van dé regering is wij kun nen. het niet anders zien een blun der. Wij nemen aan, dat die niet door een nog grotere blunder zal wor den gevolgd en dat het overleg mor gen toch wél door zal gaan". Ook het Algemeen Dagblad oefent scherpe kritiek op de rege ringsbeslissing. Het schrijft: „Dat lijkt nu werkelijk op het zaaien van paniek". En voorts: „De regering heeft een onverstandige daad de wilde staking in Zeist beantwoord met een onverstandig ultimatum". De actrice Diana Barrymore, afstammelinge uit een derwermaard- ste acteursfamilies in de Verenigde Staten, is maandag op 39-jarige leef tijd overleden. (Van een onzer verslaggevers)' Wegens financieel wanbeheer is de directeur van de christelijke lagere technische school te Kolium, de heer P. Lin zjjn functie geschorst. Na Wekenlang onderzoek zijn-accountants van het ministerie van O., K, en W. ,tot de conclusie gekomen dat door het rijk beschikbaar gestelde gelden en materiaal voor verkeerde doeleinden zijn gebruikt. Zo is onder meer de bouw van een woning voor een personeelslid van de school met rijksgeld gefinancieerd, hoewel daar geen toestemming voor was gegeven, In de boekhouding wer den gefingeerde bedragen vermeld. Dat ook de boekhouder, de heer J. K., zou zijn geschorst'werd door, de. secretaris van het schoolbestuur, de heer P. Offringa, ontkend. Het school bestuur, dat ernstig over de kwestie is onderhouden, zal waarschijnlijk in. zijn geheel aftreden. De zaak is thans in onderzoek bij de justitie.te Leeuwarden. Men tracht na te gaan in hoeverre het schoolbe stuur van de gepleegde feiten op de hoogte is geweest. Enkele leden van het bestuur stonden ook als leveran cier te boek. De rijksgelden zijn gevloeid in de kas van een naast het schoolbestuur Diertjes uit het oenooud raken steeds meer in de mode als huis dieren. Een voorbeeld hiervan is het beestje dat de Engelse actrice Dorinda Stevens heeft meegeno men naar haar. Londense flat als aandenken aan Haar verblijf in Oost-Afrika, waar zij heeft meegewerkt aan een film Afri can Patrol". Geheel zonder moei lijkheden is het niet gegaan, want hoewel het beestjemr. Tikki ge noemd, meestal verblijft onder een kussen op een divan, heeft hij door het veel koudere klimaat griep gekregen. Dank zij de goe de zorgen van Dorinda is hij nu echter vrijwel hersteld. (Van onze sociaal-economische redactie De Nederlandse regering vindt ..de belasting op de „Europese salarissen" te laag. Zij heeft dan ook. in de mi nisterraad van de Europese Econo mische Gemeenschap tegen gestemd, maar het voorstel is indertijd met vijf tegen één (Nederlandse) stem aan vaard. Dit deelt de regering mee in een nota naar aanleiding van het verslag uit de Tweede Kamer over de be groting van Buitenlandse Zaken, De belastingdruk der „Europese salaris sen" benadert de druk die .in Italië op inkomens rust. In Italië is de druk veel lager dan in de andere vijf EEG- landen. Nederland had de voorkeur gegeven aan een belastingdruk gelijk aan het gemiddelde der zes landen. Het had daar zelfs een hele regeling voor uitgewerkt, maar die is niet aanvaard. Voor de berging is een contract ge tekend volgens Lloyds» open form no cure no pay (geen betaling bij geen jrcsul tci cifc) Het schip werd in vliegende storm woensdag jl. op de Vliehors van het eiland Vlieland geworpen. Er zullen lijnen en ankers worden uitgebracht om te verhinderen dat het schip nog hoger op het "strand komt. Voorts wordt een duizend meter lange sleep kabel met een boei aan het eind uit gebracht, zodat een sleepboot op elk gewenst moment zal kunnen gaan trekken. Aan boord zullen waterpom pen worden geplaatst om, indien het weer slecht mocht worden, de ruimen vol water te pompen en zodoende te verhinderen dat het schip verder op het strand wordt gezet. De Lievevrouwekerk zal bij pogin gen van sleepboten om los te trekken zelf meehelpen. De stoommachine is nog intact en er is ruim vijfhonderd ton brandstof aan boord. Daartoe zullen machinisten aan boord komen die het schip onder stoom zullen houden. Op het eiland denkt men, dat de berging een kwestie van enkele maan- kan worden. (Van een onzer verslaggevers) Hoewel de overstromingsramp, die Amsterdam-Noord beeft getroffen, aan de direct betrokkenen zeer veel leed en schade heeft gebracht en nationaal aanspreekt, dient zij, ge zien de omvang van de overstroming en de omvang van de persoonlijke en materiële schade, niet als een natio nale ramp te worden aangemerkt in dien zin, dat de opheffing van de ge volgen als een rechtstreekse taak van het rflk is te beschouwen. Dit delen de ministers Korthals en Klompé mee in antwoord op schriftelijke vragen van het Twee de-Kamerlid Koersen (k.v.p.) naar aanleiding van het bezoek, dat deze ministers aan het overstromingsge bied hebben gebracht. De ministers zeggen in hun ant woord verder, dat hun bezoek een oriënterend karakter had. De regering acht het juist, dat het initiatief met betrekking tot de op heffing van de gevolgen van de ramp en de eventueel hierbij van haar te verwachten medewerking bij het ge meentebestuur ligt. Intussen heeft de regering er met voldoening van kennis genomen, dat het Nationaal Rampenfonds weer in functie is getreden en voornemens is vergoeding te geven voor de mate riële schade in de persoonlijke sfeer. Zij beveelt het beroep dat het Na tionaal Rampenfonds hiervoor op de gehele Nederlandse bevolking doet, van harte aan. De vragen van het kamerlid Koer sen (k.v.p.) over de watersnood in Oostzaan en het antwoord van de ministers Klompé en Korthals heb: ben nodeloos ontstemming en wellicht ook ongerustheid gewekt. De heer Koersen heeft gevraagd of de regering, de overstroming be schouwt als een nationale ramp en de beide minsters hebben geantwoord, dat de ramp wel nationaal, aan spreekt, maar geen nationale ramp is. Zo moeten misverstanden wor den gekweekt. Wat is een nationale ramp? Bj| welke graad van rampzaligheid begint een ramp nationaal te worden? Hangt dat af van het aantal mensen, dat omkomt of van het aantal hulzen, dat grondig wordt verwoest? Onder scheidt de regering rampen volgen! de administratieve indeling en moet men dan gaan spreken van gemeen terampen, provinciale rampen, polder, rampen, waterschapsrampen, heem raadschapsrampen, hoogheemraad, schapsrampen en nationale of rijks- rampen? Dat is natuurlijk onzin. Maar daar. om is het ook onzinnig van over heidswege etiketten te gaan plakken en zelfs onderscheid te maken tussen een ramp, die nationaal aanspreekt en een nationale ramp. Men spreekt van een nationale ramp in de krant en in het gesprek en dan bedoelt men met deze geheel niet-bureaucratische preeieze term niets anders dan een ramp, die „na tionaal aanspreekt". Als de' regering er een officieel stempel van maakt gaat men natuurlijk denken, dat ie zich wil drukken voor de financiële consequenties en dat het bezoek van ministers aan bet rampgebied dos maar een jjdel vertoon is. En het Nationaal Rampenfonds, dat het van de nationaal-aangesproken bnrgers moet hebben, klimt onmiddellijk in de pen met de mededeling, dat er wel degelijk een nationale ramp ge beurd is. Achter het nutteloze en schadelijke woordenspel is maar één ding belangrijk, nl. dat de overheid opkomt voor het herstel van de schade, Hoe de gemeentelijke, provinciale, water- schaps- en rijkskassen de verant woordelijkheid financieel zullen ver delen en welk deel van de gevolgen niet voor overheidsrekening kan wor den opgevangen maar aan hét ram penfonds toevalt, dat zijn zaken, die in onderling overleg geregeld moeten worden. Maar dat de regering de Indruk wekt zich onmiddellijk te willen te rugtrekken achter de verklaring, dat dit geen nationale ramp is, lijkt ons ontactisch en onjuist. LUXEMBURG (AFF). Het Ne derlandse lid van het Europese Par lement, de heer H. Vredeling (van de socialistische fractie) twijfelt er aan, of een onlangs door de Franse regering genomen besluit, waarbij op nieuw minimumprijzen werden vast gesteld voor verschillende soorten in gevoerde groenten wel In overeen stemming is met de bepalingen van het EEG-verdrag. Hü heeft de Europese commissie schriftelijk gevraagd, welke stappen zij reeds heeft genomen of denkt, te nemen, opdat in de toekomst de Franse regering of andere regeringen na haar niet nog eens handelen in strijd met letter en geest van het verdrag. (Van een onzer verslaggevers) Het grondwater donker, drab big en een bijzonder onwelriekende lucht verspreidend plaagt de za kenlieden in het centrum van Den Helder. De wijnkelder van het hotel Bellevue is veranderd in een stinken de poel, de winkeliers in de Keizer straat hebben stankverdrijvende mid delen in hun zaak gespolen om de klanten niet aj te schrikken. .Begin vorig jaar verscheen het eerste water op de vloer van de stookkelder," vertelt de directeur van Bellevue, de heer A. F. van Broek huizen. „Maar de laatste weken is de toestand onhoudbaar geworden. Met twee pompen hebben we moeten werken om het water zo laag moge lijk te houden. Anders zou het nu het vuur in de kachel hebben ge doofd. Bovendien is het vieze water een broedplaats gebleken voor mug gen". De middenstanders in.de Keizer- 1 straat beamen het: in het begin van. (Van een onzer verslaggevers) De Nederlandse Bond van Ver voerspersoneel (NVV) meent, dat het resultaat van de bespreking met de regering op 27 januari a.s. dient te worden afgewacht. De organisatie heeft er echter volledig begrip voor, dat het personeel het geduld heeft verloren. Dit wordt gezegd in een verklaring van het hoofdbestuur van de NBV over de staking bij de Nederlandse Burtvervoer Maatschappij, uitgegeven voordat bekend werd dat de regering het overleg vaa woensdag bad af gelast. De NBV wijst er op, dat de voor stellen inzake de twee-ploegentoe- slag van 6% gebaseerd waren op de richtlijnen van de oude loonpolitiek. Een aantal werknemers in ons land heeft reeds een loonsverhoging op basis van de gedifferentieerde loonpolitiek gekregen, waarop het personeel in de voedersondememin- gen ook nog zit te wachten. Naast de twee-ploegentoeslag heeft dit perso neel ook nog recht op een loonsver hoging op basis van de zogenaamde ruimte. De regering heeft steeds weer de indruk gevestigd, dat het met de vrijere loonpolitiek beter zou gaan dan vroeger en dat werknemers spoe diger aan de verbetering van hun so ciale positie toe zouden zijn. De werkgevers, hebben reeds in juli 1959 een positieve verbetering in de positie van het personeel .per 1 augustus 1959 in uitzicht gesteld. Anderzijds stonden zijn. deor de ta rievenpolitiek als voorwaarde te stel len. een spoedigegunstige beslissing in de weg. Vele vair deze ondernemingen hebben, aldus de NBV, in ,een reeks van jaren zeer behoorlijke bedrijfs resultaten geboekt. De beloning van de werknemers is achtergebleven, omdat de werkgevers een redelijke vergoeding voor de zeer onregelma tige diensten en het werken in pre mie (dan wel een premiedervingsre- geling) niet hebben gerealiseerd. Als aan de gerechtvaardigde ver langens van het personeel geen recht wordt gedaan, zal het moeilijk zijn soortgelijke conflicten bü andere on dernemingen te voorkomen, aldus het hoofdbestuur van de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel. In de Sowjet-republiek Kazakh stan is een Ministerie voor de Staats boerderijen ingesteld. Aan het hoofd ervan is benoemd Alexis Kozlof, die vijf jaar geleden op de achtergrond geraakte nadat hij in de regering- Malenkow minister voor Plattelands- economie en Staatsboerderijen was geweest. 1959 begon het. Toen werd het oude rioleringsstelsel vervangen door een nieuw. Het werd steeds erger. De directeur van Openbare Werken in Den Helder, jhr. ir. S. Laman Trip, heeft naai- aanleiding van een rekest van de directeur van Bellevue gisteren met twee assistenten een onderzoek in het hotel ingesteld. ,,He| stijgen van het grondwaterpeil kan niet het gevolg zijn van de uieumi riolering of een breuk in, de waterleiding," aldus de. heer Laman Trip. „Het kan er wel verband mee houden". Hij weet de stijging van liet water aan de invallende dooi en het smelten van de sneeuw daardoor. Openbare Werken zal geen verder onderzoek instellen, zei de heer La man Trip. Alleen de klachten die binnenkomen zullen worden onder zocht. Vandaar het bezoek aan Bel levue. Bijzonder radicaal was de oplossing die de directeui-.van Openbare:Wer ken voor Den Heider gaf.-- .De stad afbreken en opnieuw opbouwen. Slechts een .derde van de grond'be bouwen, zodat de rest als een tuin drainerend.kan werken. Wij hebben altijd te kampen gehad met een hoge stand van het grondwater. Bij het oude drainerend-werkend riolerings stelsel. hadden wij vuile grachten en schone huizen, nu, sinds de nieuwe dichte riolering in begin 1959, heb ben wij vuile huizen en schone grachten. Daaraan is nu eenmaai niets te veranderen". (Van een onzer verslaggevers) 'Persoonlijk geloof is, dat er in Mexico op verschillend terrein nog veel mogelijkheden zijn voor Neder landse bedrijven) Tk ga'hier met on dernemingen én banken het een en ander bespreken, in de hoop, dat er voldoende belangstelling bestaat. Aan Mexicaanse kant -leeft deze belang stelling heel sterk.' Een gebruine prins Bernhard toon de zich gistermiddag op Schiphol zeemflUgtan over ziin ioneste reis. die hem behalve in Mexico ook op Aruba en Curasao bracht. 'Mexico wil de industrialisatie be vorderen,' aldus prins Bernhard. 'Ne derland kan daar wei degelijk een rol in spelen. Er is nu een permanen te commissie voor dit soort aangele genheden. Wij in Nederland zijn mis schien wat traag geweest met de voorbereidingen. De president van Mexico hoopte, dat we nu vele acti viteiten zouden ontplooien. De belangstelling voor emigratie naar Mexico is hier z er ine. De taal is Uiteraard een handicap en men wil liever naar bestaande kolonies, waar Nederlandse vrienden zijn en men zich niet zo moederziel alleen voelt.' Mexico had aanvankelijk geweigerd de DC-8, waarmee ook de KLM gaat vliegen, op de luchthaven toe te laten. 'Maar die kwestie is nu opge lost.' verklaarde prins Bernhard. 'Toeristisch zijn er op Aruba en Curafao veel mogelijkheden,' zei Ae Prins, 'maar er moet veel meer be kendheid aan worden gegeven.' Koningin Juliana was ter begroe ting op Schiphol aanwezig.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2