TWEE ENTHOUSIASTE KOREN IN „MESSIAH" Excelsior en Orpheus denken al aan kerst Vrolijk feest voor Forest Town bij Verolme te water om in tweede klas KNBB B-junioren van Hermes winnen s e 82 er met handen door leven Vrouw (28) in hotel dood gevonden Goed georganiseerde Reeks inbraken in Schiedam Valentijndag in Schiedam om Van de Water-beker i Voor Schiedams kantongerecht: Ti^in/TekeiiiiPtikelcn chiedammers onderelka Oecumenische jeugddienst in Opstan din gskerk Horloges gestolen Groot werk Jongenskoor Man probeert school binnen te dringen PPSC, GTB en GSS in opmars Burgerlijke Stand Visafslag HET VRIJE VOLK DONDERDAG 11 FEBRUARI 1960 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Schiedam staat dit jaar op het gebied van muziek een uitge breid programma te wachten, we schreven dat al eerder. Ook het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus en de arbei derszangvereniging Excelsior gaan aan dat lange programma een zeer belangrijk punt toevoegen. Nu al, in de eerste weken van februari, denken zangers en zangeressen vaiï beide verenigingen, maar vooral toch hun bestuurders en dirigenten, aan het kerstconcert. Orpheus en Excelsior zijn namelijk met Kerstmis samen te beluisteren in de Grote Kerk, in Handels Messiah. PANTALON? De Broekenspecialisi Zaterdagvoetbal koffiemelk '/a liter Advertentie IM. PASSAGE SCHIEDAM ZUID- H tl A N O S C H E .K AN TÓORBÓ EK M A N DEL ln Kethel hebben ze op een ge meente-avond in het gebouw voor' chr. belangen al een idee kunnen krijgen van het wijkcentrum dat de Ned. hervormde gemeente daar gaat neerzetten. Schiedam en Kethel hebben har telijk meegeleefd met en bijgedragen in de financiële acties, die voor deze bouwplannen zijn gevoerd. Hel gebouw komt aan de Schie- damseweg en ie Iepenlaan te liggen. Het zal een grote zaal bevattten voor meer dan 300 personen en twee klei nere zaaltjes voor 60 en 25 personen. Deze ruimten zijn gescheiden door een schuifwand en kunnen dus tot één royale zaal worden verenigd. We hebben er een uitstekende in druk van kunnen krijgen door een maquette van het wijkgebouw. Er komen een garderobe, een keuken, kleedkamers en bergruimten in en het geheel belooft bijzonder aan trekkelijk te worden. Wanneer we er iets definitiefs van zullen horenDaar is nog niets van te zeggen. De tekeningen zijn al lang ingezonden naar de gemeente Schie dam en ze moeten na goedkeuring ook nog eens naar Den Haag. In Kethel hoopt men op veel spoedt In het kader van een programma van oecumenische jeugdopvoeding, waartoe de Oecumenische Raad van Kerken alhier onlangs hel initiatief heeft genomen In overleg met de jeugdpredikanten en -leidsters, zal zondag 's avonds om 7 uur ln de Op- st/.ndingskerk een oecumenische jeugddienst worden gehouden. Als gastpredikant is uitgenodigd ds. A. H. v. d. Heuvel, secretaris van de landelijke Oecumenische Jeugd raad te Utrecht, die onlangs is aan gezocht als secretaris van het Jeugd- departement van de Wereldraad van Kerken te Genève. Als liturg is uit genodigd ds. J. Couvee, gereformeerd predikant al hier. Voor deze dienst zullen in over leg met de betrokken predikanten ln het bijzonder worden uitgenodigd de catechisanten, die dit jaar belijdenis van hun geloof hopen af te leggen. De Oecumenische Raad heeft verder de medewerking '.veten te verkrijgen van het Interkerkelijk Jeugd Evan gelisatiekoor alhier. Een negentienjarige Schiedamse jongeman is aangehouden, omdat hij ervan wordt verdacht van de juwelier B. een gouden en een automatisch horloge te hebben gestolen. DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Complot mêt de duivel. 2.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEÜM: Schiedammers tonen hun kunstbezit, 105 uur Diversen MUSIS SACRUM: WUton-Pljenoord. Journaal 1959. operette „Das Drel- m&derlhaus", 14 en 20 uur. PASSAGE: Persoceelsver. Gusto, toneelgroep Puck brengt „Ecd vreemde bezoeker", 20 uur. IRENE: Kiesvereniging Groen van Pxlnsterer, famillejaarvergaderlng. 20 uur. WIJKCENTRUM: Humanistisch Ver bond, ..Atoomenergie, vloek of zegen?" door prof. dr. M. Mlnnaart, 20 uur. VOLKSGEBOUW: De Wachttoren, filmavond, 20 uur. WIJKCENTRUM: Coöp. DES, contact avond, 20 uur. Apotheek: Evers, Lange Haven 81. VRIJDAG Bioscopen MONOPOLE: The Bravados. 2.15, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Notre Dame de Paris. 2 en 3.1S uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEÜM: Schiedammers tonen hun kunstbezit, 10—5 uur. Diversen JEUGDHAVEN: Schled. Jeugd Raad l.o. handenarbeldcursus, 20 uur. MUSIS SACRUM: Wllton-Fljenoord. Journaal 1939, operette „Das Drei- mëderlhaus, 20 uur. Apotheek: Evers, Lange Haven SI. Dirigent Gijsbert Nieuwland denkt al over een groot, volledig bezet or kest, en heel voorzichtig oppert hij de gedachte aan een Engelse solist ln dit prachtige, typisch Engels ge tinte werk, namelijk de beroemde tenor Peter Pears. Het staat wel vast, dat Orpheus en Excelsior samen gaan zorgen voor een muzikale gebeurtenis van groot belang in onze stad. Maar meer nog dan een succesvol concert is het hun bedoeling de belangstelling voor de koorzang ln Schiedam te stimuleren. Ze willen er zoveel mogelijk stadge noten toe brengen om zich aan deze prachtige vorm van musiceren en van vrijetijdsbesteding te wijden. En een grote muzikale manifestatie als dit kerstconcert belooft te worden, zal daar ongetwijfeld toe bijdragen. De heer Nieuwland, dirigent van Orpheus, is op het idee gekomen. Hij verzocht het bestuur de mogelijkheid te onderzoeken om eens met een groot werk te komen. De Messiah echter vraagt een gemengd koor. De Orpheus-bestuurders overleg den dus met het bestuur van de zeer oude Schiedamse zangvereniging Excelsior en het resultaat was een enthousiaste wederzijdse samenwer king op 'flfly-fifty-basls', zoals de heren het noemen. Ook financieel zal deze samenwer king heet de penningmeesters van beide verenigingen wellicht wat ge makkelijker maken. Want een con cert kost handenvol geld. In 1959 zelfs kenden er van de acht Schie damse koren maar twee een concert geven. Orpheus en Excelsior hopen, ten einde eerste klas solisten voor hun kerstconcert te kunnen aantrek ken, nog op een gemeentelijke sub sidie. In ieder geval gaan zangers en zangeressen weldra met de repetities beginnen. Excelsior onder leiding van dirigent L. Smit op de maandagavon den van acht tot tien uur in het Volksgebouw en Orpheus met de heer Nieuwland op de woensdagavonden ook van acht tot tien in Arcade. Men zal spoedig ook groepsrepetities hou den, opdat beide koren werkelijk een geheel gaan vormen. In 1950 zal Orpheus optreden voor de Nederlandse maar zeer waar schijnlijk ook voor de Belgische radio-omroep. Zoals bekend is Orpheus bovendien bezig met de op richting van een jongenskoor. Het jongenskoor start volgende week woensdag om half zeven des avonds in Arcade met de repetities. Het betekent voor Orpheus vooral een goede ondergrond voor'de toekomst. Bovendien, zo meent dirigent Nieuw land, geeft de combinatie van jon gens- en mannen stemmen, artistiek gezien, een bijzonder mooie vorm van musiceren. Er zijn circulaires gestuurd naar de ouders van jongens, van wie men wist, dat zij belangstelling hadden voor het knapenkoor. Leden kunnen zich verder melden tijdens de repeti ties in Arcade en bü de volgende be stuurders: D. Smit, Jan Steenstraat 83, J. de Koster, Rocterdamsedijk 222c, tel. 67630, B. Tempelaar. Von- dellaan 17b en Joh. Scheffer, St. Li- dulnastraat 74b. Advertentie IM. dOOGSTKAAX 8b - TELEFOON 68U81 (Van een onzer verslaggevers.) In hotel Aristo aan de Witte de Withstraat 49b te Rotterdam is vanmorgen het lijk gevon den van de 28-jarige Annie van der Spek, die op Kaiendrecht woonde. Men vond op het lichaam sporen van geweldda digheid. De recherche is onmiddellijk een uitgebreid onderzoek begonnen. Van middag om twee uur ontbrak van de dader echter nog elk spoor. Het ontzielde lichaam werd aange troffen door de hotelhouder, vanmor gen om half elf. Schiedam Is vannacht onveilig ge maakt door een of meer inbrekers. De politie werd op de hoogte gesteld van Inbraken b(j de Zakkenccntrale, l bij de Distilleerderij Bitter, bij het i filiaal van de coöperatie Des in dc Westfrankeniandsestraat en in de openbare leeszaal aan de Lange Ha- j ven, I Vooral in de leeszaal is erg huis- j gehouden. Alle bureaus werden doorzocht en j een bedrag van 12,30 werd ont- j vreemd. Men probeerde met behulp van een breekijzer in de kamer van i de directie door te dringen, zonder I succes echter. I In de andere bedrijver is nog niet I bekend wat er wordt vermist. J. KLEPKE halve eeuw Zondag 14 februari is het Valentijn dag. Dat gaat ook in ons land steeds meer betekenen: een dag waarop men anderen met bloemen iets aardigs wil zeggen. Ook de Schiedamse bloemisten gaan in de toekomst Valentijndag her denken. Ze beginnen dit jaar met een bloemstukje voor de portiers van de Schiedamse ziekenhuizen van wie ze altijd veel medewerking ondervinden. De bloemstukjes wor den morgenochtend aangeboden. „Maar de arbeiders volgen niet meer slaafs," zei de heer Van Eerden verder. „Van een eventuele belasting verlaging zouden degenen die niet al te veel verdienen geen vruchten plukken, wel echter de kapitaal krachtigen." Er. waren deze avond maar liefst „Wij zijn er gekomen met vallen en opstaan. We hebben gestreden voor gelijke rechten en dat het moeilijk ging weten we allemaal. Er kwamen echter resultaten. Tot voor enkele tijd ging alles goed, maar nu gaat het erop lijken dat de regering ons een beentje wil lichten." Deze felle woorden sprak gisteravond de heer A. van Eerden, be stuurder van de Algemene Nederlandse Metaal Bedrijfsbond, tot de vele leden van de Schiedamse afdeling van deze bond, die in Arcade bij elkaar waren gekomen voor de huldiging van een aantal jubi larissen. 56 jubilarissen, waarvan er één een halve eeuw lid is: de heer J. Klepke. Dan waren er 44 Schiedammers veer tig jaar lid en'elf 25 jaar lid van de ANMB. Ieder van hen mocht een medaille in ontvangst nemen. Er was goud voor de veertigjarige en zilver voor de 25-jarige jubilarissen. De heer Van Eerden legde er de nadruk op. dat voor hem het ver schil in het aantal Jaren, dat het lidmaatschap duurde niet zo belang rijk was. „De kleur van uw medaille is verschillend, maar uw activiteiten hebben voor ons allen dezelfde bete kenis." Onder de jubilarissen bevon den zich ook de heren Kersboom senior en junior die belden veertig jaar zijn aangesloten bij de ANMB. De heer Klepke, die met zijn vijf tig jaren lidmaatschap wel een bij zonder feit herdacht, was tevoren uitvoerig gehuldigd. De zeventigja rige Schiedammer toonde zich dank baar voor alle waardering. De ANMB-leden konden verder nog naar een bijzonder aardig pro gramma kijken onder de titel „Het weerhuisje". Het p.ubliek beleefde veel plezier aan dit kleine cabaret. Vooral Eddie Schuyer oogstte groot succes in zijn nummer „It's magic" waarin hij er lustig op los goochelde. Aardige skechjes en vrolijke mu ziek verhoogden de stemming nog. Een onbekende jongeman heeft gis- teren getracht zich toegang te ver- schaffen tot de St-Aloysiusschool aan de Marconiweg, door te vragen naar een monteur die zich in het schoolgebouw zou bevinden. Toen het hoofd der school, broeder Bernardus opmerkte, dat er geen monteur was, koos de man het ha zenpad. Hij was ongeveer 18 jaar oud, 1-70 lang, hij droeg 'n plusfours en bereed een groengelakt dames rijwiel. Behoudens PPSC komen de Schie damse zaterdagmiddagvoetballers het komènde weekeinde weer binnen de lijnen. Opmerkelijk is dat in de Rotter damse afdeling de drie Schiedamse vertegenwoordigers bijzonder gunsti ge posities innemen, PPSC en GTB hebben beide een wedstrijdachter stand. Zien onze stadgenoten echter kans de achterstallige wedstrijden in winst om te zetten, dan is voor beide de kopgroep bereikt. In de tweede klasse neemt GSS een eervolle 2e plaats op de rang lijst in en met nog voldoende wed strijden voor de boeg liggen de kaar ten voor de drie clubs zeker niet on- gunstig. HBSS, dat zich rustig in de mid denmoot van de ranglijst bevindt, gaat zaterdag te gast by Sportlust '46. Onze stadgenoten hebben wat goed te maken daar op eigen terrein tegen deze tegenstander een zware 1—6-nederlaag werd geleden. Zoveel krachtsverschil zal er zaterdag ech ter niet z(jn. GTB kan in de uitwedstrijd tegen Barendrecht een sprongetje op de ranglijst maken. Hetzelfde geldt echter ook voor de thuisclub, zodat het aan spanning niet zal ontbreken. GSS, dat naar de bovenste plaats loert, moet op eigen terrein in staat zijn Sunlight zonder puntenwinst naar Vlaardingen terug te sturen. De uitslagen van de gisteravond gespeelde partijen zijn: 180 180 24 34 SCHIEDAM. GEBOREN: Jo hannes G. J„ z v L. L. J. van de Wa ter en E. Kleijheeg; Tjitske M„ d v P. A. Baartmans en J. Anema; Tessa, d v S. S. Elzinga en M. Bodingius. (Van een, onzer verslaggevers) Het ging gistermiddag allemaal wonderbaarlijk goed georga niseerd. Er klonk een schril fluitje over de in een dunne nevel gehulde scheepswerf van Yerolme in Alblasserdam en plotseling werden overal de keggen onder het nieuwe schip vandaan gesla gen. Er ging een belletje en mrs. Elna Tufte gooide een fles cham pagne stuk tegen het schip en doopte het Forest Town. Op de tri bune begon direct daarop een lampje te branden. Met een zilveren bijltje werd een koord doorgeslagen en praktisch op hetzelfde mo ment begon het schip te glijden. Vlot maar toch statig gleed de Forest Town het grauwe water van de Noord in. Nog was de show voor de vele hon derden kijkers niet afgelopen. Ter wijl een nijver sleepbootje de op de' rivier gedraaide reusop sleeptouw,' nam voor de reis naar IJsseimonde, sjouwden een paar arbeiders -. een groot wit bord op de juist vrijgeko men helling, waarop met grote let ters stond, voor welk schip hier de kiel binnenkort zal worden gelegd. Het wordt een buikcarrier van 24.000 ton voor de Smedings Tank- rederi te Stavanger in Noorwegen. Terwijl de overkant van de rivier is weggezonken in een lichte nevel glijdt de Forest Town in het grauwe water van de Noord. Nadat deze bulkcarrier te water zal zijn gelaten wordt eenzelfde schip op stapel gezet voor de rederij waar voor de Forest Town is gebouwd. Dat Is de N.V. Nationale Tankvaart Maatschappij te Rotterdam, die het bijna twintigduizend ton metende schip in bareboatcharter geeft aan de rederij I. M. Skaugen te Oslo, die het op haar beurt weer in timechar ter geeft aan de British Petroleum- company te Londen. Het schip wordt echtergeregistreerd onder Neder landse vlag. Het schip is er één van de zoge- Dat de kandidaten voor het persoonlijk kampioenschap 2e klasse libre, in het district Schiedam van de KNBB, goed tegen elkaar zijn opgewassen, blijkt wel uit het feit, dat drie van de vier gisteravond gespeelde partijen, resp. 30,31 en 33 beurten vergden, terwijl de vierde partij tussen v. d. Does (LSV) en De Koning (DKC) 40 beur ten vergde om in „remise" te eindigen. Het spel van De Koning, die als DKC'er dus in eigen home speelde en het' biljart dus door en door kent, viel wel enigszins tegen met negen poedels in de eerste 20 beurten. Hij noteerde weliswaar toen 65 caramboles tegen v. d. Does, die zijn kampioenstitel verdedigt, 51'. De werkster C. J. L. is gister middag op de kruising van de BE.- laan en de Jan van Avennestraat met haar bromfiets geschept. Zij kreeg een wond boven het linkeroog en werd door de GG en GD ter plaatse verbonden. Hierna ging het spel gelijk op met standen als 127—131, 135—148, 148 149 en ten slotte 150150. Het was remise. De Koning 150 150 40 22 3.75 V. d. Does 150 150 40 20 3.75 De Confiance-speler Van. Rees heeft niet veel moeite gehad, om de OBK'er Hartog te slaan. Deze speler was niet in vorm zoals wij van hem gewoon zijn, en noteerde in zijn 19e beurt na een serie van 10 pas 47, toen Van Rees reeds 88 noteerde. De beurten van Hartog bleven dit maal laag en pas in zijn 29ste beurt Bij het begin van de tweede avond van de spelregeltestwedstrijd heeft, scheidsrechter L. n Ravens, een van de beide Schiedamse arbiters die in het betaald voetbal fluiten, zijn tevredenheid te ken nen gegeven over de C-junioren, die verleden week 594 van de 720 punten behaalden, hetgeen neerkomt op 82,5 percent. P. Eikenbroek M. Kooij B. van sóelen W. Stigter P. v. d. Water C. v. Duikeren 310 162 24 28 7.50 6.75 400 400 32 61 12.50 160 103 32 15 3.21 170 170 25 23 184 86 25 12 6.80 3.44 Volgende week op de laatste speel avond zal het spannen. De spelers p v d. Water en B. v. Soelen heb ben elk vijf partijen gespeeld en heb ben ieder 8 punten behaald. Type rend is wel dat beide speiers hun partij verloren tegen P. v. d. Water. De B-junioren, die gisteren in de kantine van Hermes-DVS aantraden, hebben deze hoge score niet kunnen bereiken. Maar hun vragen waren ook wat moeilijker. Zij behaalden een percentage var, precies 70. Ook nu weer heeft het niet aan spanning ontbroken by de jonge voetballers. Een honderdtal aanwezi gen was getuige van het verloop van de nek-aan-nek-race. die vorige week is ingezet door de verenigingen SVDPW. SFC en Hermes-DVS. Gis teravond voegde PPSC zich daar nog bij. Wisten verleden week de junioren van onze vierde kiesverenigingen SVDPW en SFC de eerste plaats te bereiken, ditmaal was het Hermes- DVS dat de meeste punten haaide. De uitslag van deze wedstrijd voor B-junioren luidde: 1 Hermes-DVS 79 punten; 2 PPSC 77; 3 SFC 75; 4 SVDPW 74; 5 Schiedam 58; 6 SVV 53; 7 HBSS 47; 8 Excelsior '20 41. De A-junioren komen 24 februari aan de beurt, ook weer in de kantine van Hermes-DVS in het Harga- sportpark. Aanvang half acht. soorde hij een serie van 12, waardoor hij op 83 kwam, dochVan Rees noteerde toen reeds 140. Deze speler had nog 4 beurten nodig om zijn 150 vol te maken: Hartog bracht het tot slechts 97. Van Rees 150 150 33 26 4.54 Hartog 150 87 33 12 2.93 De Tonegido-speler v. d. Veer is blijkbaar 'uit de rails'. Zijn vierde party, tegen Weeland. bracht hem, evenals de vorige partijen, geen enkel puntje op. Bracht hy het maandag tegen Van Rees nog tot 101, gister avond kwamen hy slechts tot 87., Weeland daarentegen speelde een prima party en poedelde in zijn 31 beurten slechts drie maal, waar door hy een keurige moyenne van 4.83 notterde. Weeiand 150 150 31 26 4.83 v. d. Veer 150 87 31 26 2.80 Het spel van Ley te, gisteravond te gen Van Reeven, is heel wat beter geweest dan maandag tegen De Ko ning. Tot in de I3e beurt ging het spel gelijk op (5352), waarna Leyte een serie van 23 serveerde en op 76 kwam tegen Van Reevcn 53. Doch deze speler hield vol en kwam in de 24e beurt na een serie van 10, met 96 caramboles gelijk. Hierna toonde Leyte echter zijn kunnen met een serie van 30, waardoor hy op 131 kwam, tegen Van Reeven 99. Vier beurten later maakte Leyte met een serie van 10 zyn 150 vol; Van Reeven bracht het tot 106. Leyte 150 150 30 30 5.00 v. Reeven 150 106 30 14 3.53 De stand is thans na vier partyen: 1 H. v. d. Does (kamp. 19591 7 pun ten. 2 H, van Rees 6 p.. 3 J de Ko ning 5 p.. 4 A. Weeland 4 p. 3.656%, 5 M. Leyte 4 p. 3 416%, 6 N. Hartog 4 p. 3.158%, 7 C. v. Reeven 2 p„ 8 K. v. d. Veer 0 punten. naamde „Forest-serie", waarvan de eerste, de Forest HUI, op het ogen blik in IJsseimonde wordt afgebouwd én., op; '5 maart' gereedzal zyn... Het derde schip in deze serie is dé Fo rest Lake, waaraan, nu op de,werf in Héusden wordt gebouwd. 'De inhoud van de motortanker Forest Town is ongeveer 26.300 kubieke meter. Nog meer „bom en" De hoofddirecteur van Verolmes Verenigde Scheepswerven, de heer A. de Booü zei, sprekend over de „Fo- rest-serie", te hopen, dat dit bos (fo rest) meer dan drie bomen zou blij ken te tellen. HU dankte de doopster en bood haar een antieke Hollandse hroche aan, waarvoor mrs. Tufte in een kort hartelük toespraakje be dankte. De directeur van.de rederij I. M. Skaugen, de heer B. Skaugen achtte de mogelpkheid in elk geval niet uitgesloten, dat „het bos nog meer bomen zou blyken te bevatten".. De directeur van de Alblasserdamse werf, ir. C. J. van Heel, die hem de zilveren byi, die by de tewaterlating was gebruikt, overhandigde, hoopte daarop. Hy zegde bovendien toe dat de 24.000 ton metende bulkcarrier, die voor de redery wordt gebouwd in elk geval een kortere leveringster- myn zou hebben dan de Forest Town. Het was de heer De Booü. die ten slotte de directeur van de werf van Verolme in Brazilië, jhr. ir. R. F, R. Röell, die bü de doopplechtigheid aanwezig was, veel geluk in Zuid- Amerika toewenste. Jhr. Röell ver trekt binnenkort naar Brazilië. De Forest Town, die een deadweight van 19.900 ton heeft, is ruim 170 me ter lang en heeft een breedte van bijna 22 meter. De diepgang van het schip is ruim 9 meter. De laadrui men worden verdeeld in 27 lading tanks. ROTTERDAM, 10 febr. Visafslag. Heden kwamen aan de visafslag al hier werden van IJmuiden en elders 250 kisten verse zeevis en 300 kg snoekbaars en spiering aangevoerd. De pry zen waren: schol mld 33-36. klein 20-24. schelvis mid 50-54 kabel jauw gr 50-53, klein 30-33. makreel 23-25, haring verse 35-37 p kist; kuit 60-80, spiering 75-80, snoekbaars 1,40- 1,50 per kg. Advertentie IM. «CONDENSEERDE HEIKVOOKK (Van een onzer verslaggevers) De Schiedammer J. van K. heeft op de Dam het stopverbod met zijn motor overtreden. „Maar edelachtbare, ik kan toch niet met vuile handen door het leven!" sprak hij nadrukkelijk tot de kanton rechter. Want wat was het geval? Van K. hr.a zyn met olie besmeurde handen bij een kennis op de Dam willen wassen. Dat veranderde weinig aan zyn overtreding, waarvoor hy zich tot drie gulden boete hoorde veroordelen. De kantonrechter zag talloze over treders van de voorrangsregels voor zich verschonen. De jeugdige v. d. S., byrUder, had in Vlaardingen met zijn bromfiets een scooter geen voorrang verleend. Dat ging hem twintig gul den subs, acht dagen kosten Mevrouw A. K.van T. uit Vlaar dingen beging dezelfde overtreding in een personenauto. Z.y kreeg een boete van dertig gulden of twaalf dagen. Een Vlaardingse automobilist had een bord op de Rotterdamse RUweg over het hoofd gezien, hield zich dus niet aan de voorschriften en kwam daardoor in botsing met een brom fietser. Veertig gulden eiste de officier v&u Justitie. De verdachte protes teerde echter; „Het gaat mij niet om die veertig gulden. Maar ik be- grüp niet, dat zoiets mij kon over komen. Ik rijd duizenden kilome ters per jaar. Ik geef toe, dat ik fout was. maar als je nu toch goed willend bent, nietwaarDe kantonrechter maakte er 35 gulden van. Een Vlaardingse aannemer, N. v. d. L., had met zyn auto niet de door gang vrygelaten voor een fletser in Schiedam. Ook hem werd een boete opgelegd van 35 of veertien dagen. De Schiedammer v. d. M. hoorde vijftig gulden tegen zich eisen, omdat het stuur van zyn personenauto een veel te grote speling had vertoond. De uitspraak was 40 of zestien da gen. De chauffeur G. W. S. uit Maas sluis verscheen eveneens voor de kan tonrechter in verband met manke menten aan zijn auto. De officier vroeg 30. welk bedrag door de kan tonrechter werd verminderd tot ƒ25. I'

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1