WBS over Rijnmondproblemen Goed bestuur alleen bij doorbreking der grenzen v. Walsum: Evenredige verkiezingen of niets V Bestuursinrichting grote gemeenten Duizenden inacs begrafenis Indijking Lauwerszee kan niet wachten WYBERT Toeschouwer door j tenor afgeranseld Regen, hagel en sneeuiv Aanwijzingen vele maar R. zegt niets gglEPEUM ?Th11bfJj AlliLJ» I 'Loonpolitiek tot nn toe niet onbevredigend' Bevan hersteld verhoog uw weerstand Journalisten naar Canada Opluchting na hotelmoord? .geniet van zo'n lekkere verse cigaret van voortreffelijke DRUM-SHAG Pittig en toch zacht! Half zwaar-lelijker het VRIJE VOLK MAANDAG 15 FEBRUARI 1960 (Van een onzer verslaggevers) „Door de stormachtige ontwikkeling van Randstad Holland ontstaan er stedelijke complexen, die alleen doelmatig kunnen worden bestuurd, wanneer de staatkundige grenzen van de desbetreffende gemeenten kunnen worden doorbroken." Tot deze conclusie kwam drs. G. W. B. Borrie, die zaterdag in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht tijdens een vergadering van de Dr. Wiardi Beckmanstichting een inleiding hield over het onderwerp „Bovengemeentelijke bestuursorganisaties" Zeer uitvoerig ging de heer Borrie in op het ontwerp van de hoogleraren Prins en Simons voor de agglomeratie rond de Waterweg, kortweg genoemd het Rijnmond-ontwerp. Bij de discussie die op de inleiding volgde kwam ook de vraag aan de orde hoe de te kiezen Rijnraondraad zou moeten worden samengesteld. Bezwaren werden geuit tegen het stelsel van recht streekse verkiezingen in een kiesdistrict met evenredige vertegen woordiging. De burgemeester van Rotterdam, mr. Van Walsum gaf als zijn opvatting te kennen, dat hij liever van de hele zaak' zou willen afzien, als de Rijnmondraad op andere wijze zou worden gekozen. waarom betaalt,41 §S£§£É£Ë! tevéél Als Rijnmonders V oorzitlerschap In kwaliteit-beschermende plastic tabakszak Gevaar PLEEGZUSTER BLOEDWMN Droogteschadetoeslag maximaal honderd galden per hectare VERVOLG VAN PAG. 1 BIJ DEFENSIE Toen doofden de lichten van TV en film en keerde iedereen voldaan huiswaarts- Iedereen, uitgezonderd de studenten. 'Wij hebben nog gevraagd namens de jongeren te mogen spreken. Fedde Schurer vond het goed, maar voorzitter Van der Mark wilde het niet hebben,' zeiden ze teleurgesteld. 'We hadden al genoeg ge daan....' BESMETTING PAGINA 3 Krabben Kleuter verdronken Advertentie I.M. De inleider Borrie ontwikkelde een aantal bezwaren tegen het ontwerp. Zo betreurde hij ten zeerste, dat het „Havenbeheer" in het ontwerp ont breekt. Alle gemeenten, die aan het over leg hebben deelgenomen, hebben zich Advertentie I.M. Ja. waarom wachten met kopen ...en dan later in het seizoen voor Uw zomerstoffen te veel betalen? Nog nooit waren onze zomer stoffen zo tijdig in huis en nog nooit was onze sortering zo groot! Tientallen tafels met honderden soorten zomerstoffen de nieuwste dessins en kleurstel lingen liggen voor U klaar, een collectie stoffen, als nooit te voren. Maar dat niet alleen, want nauwelijks zijn de eerste meters verkocht, of wijkomen al met een speciale aanbieding mo derne zomerstoffen, die U nauwelijks op het einde van het seizoen kunt verwachten. Italiaanse zomerstoffen hon derden verschillende dessins, moderne strepen en fantasie dessins. koopt U nu voor bijna de halve prijs. w Lomersto«en Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze Italiaanse zomerstoffen voor modieuse japonnen, rokken, blousesextra breed. 90 cm. voor hen die nü kopen om later niet te veel te betalen. uitgesproken voor opneming van de ze taak, behalve Rotterdam. Hij be greep dit afwijzende standpunt van de Maasstad te minder, omdat in het ontwerp belangrijke waarborgen zijn opgenomen voor het geval de belan gen van de individuele gemeenten op ontoelaatbare wijze worden aan getast. „Memand", aldus de heer Borrie, „wl! „Havenbeheer" direct feitelijk inbrengen als taak van „Rijnmond". Niettemin zou het van grote psy chologische waarde zijn geweest de havenexploitatic nu reeds in het ont werp te noemen. De samenstellers van het ontwerp menen, dat de leden van de Rijn mondraad eerst na een bepaalde overbruggingsperiode moeten worden gekozen. De heer Borrie voelde voor zo'n overbruggingsperiode niets. Hjj meende, dat men direct tot recht streekse verkiezingen van de raads leden zou moeten overgaan. Het ge bied van alle gemeenten zal dan één kieskring moeten vormen. Als belangrijkste motief voor de ze stelling voerde spreker aan, dat de vijfenveertig Jeden van de raad ais „Rijnmonders" worden ge kozen en niet als afgevaardigden van bepaalde gemeenten. Verder meende hij, dat geen enkele politieke partij zich kan veroorloven de kandidaten uit de kleine gemeen ten te negeren ter. voordele van de Rotterdammers. Men zal moeten trachten de beste kandidaten te stel- Dlen in overleg met de verschillende partijafdelingen of kiesverenigingen in het hele Waterweggebied. Dat het ontwerp de burgemeesters van de deelnemende gemeenten in de raad wil opnemen, zij het met uit sluitend een adviserende stem, zinde de heer Borrie allerminst. De raad moet immers de zaken vanuit het geheel besturen en daar om is het onverstandig een uitge sproken representatief lid van de gemeenten daarin op te nemen. Bo vendien is de Riinmondraad een po litiek college, gekozen door de bur gerij. Met vijfentwintig burgemees ters daarin kriigt het geheel een ver wrongen constructie. Ook staatsrechtelijk vond de heer Borrie deze samenstelling een on aantrekkelijke figuur. Men kan in een raad van politiek verantwoorde lijke leden geen element opnemen, dat niet politiek ter verantwoording kan worden geroepen. Spreker zou veel meer voelen voor een speciale adviescommissie, waarbij de Rijnmondraad zou wor den verplicht haar te horen. Deze commissie zou dan kunnen bestaan uit de burgemeesters, eventueel aangevuld met wethouders en raadsleden van de deelnemende ge meenten. De inleider achtte ten slotte het voorzitterschap van de raad onver enigbaar met het burgemeesters ambt. Misschien zou alleen in de be ginperiode de burgemeester van Rot terdam als praeses kunnen fungeren. In een later stadium zou de voor zitter in ieder geval door de Kroon moeten worden aangewezen. In de middagzitting werd onder voorzitterschap van prof. mr. dr. G. van den Bergh een forum gevormd, waarmee een geanimeerde discussie ontstond. Zo merkte de burgemeester van Oostvoorne, de heer Sprenger, op, dat men bij de vorming van de Rijn mondraad rekening moet houden met tegenstrijdige en gemengde be langen, Kiezers noch gekozenen zul len zich „Rijnmonders" voelen. Hij zag in het vormen'van één kieskring een gevaar voor de evenredige ver tegenwoordiging uit de verschillende gemeenten. Hij prefereerde een aan tal zelfstandige kieskringen. De heer Borrie verzette zich in zijn antwoord tegen verschillende kiesdistricten. Prof. Van den Bergh sprak zich uit tegen één kiesdistrict. Dat men zich direct .JRijnmonder zou voelen, leek hem slechts theorie. „Moeili jkheden bij de ontwikkeling van het havengebied zijn er oorzaak van dat het „Havenbeheer" uit het ontwerp is gebleven", kwam Rotter dams burgemeester, mr. Van Wal sum, verklaren. Eerst moeten de be stuurlijke problemen in het Botlek- gebied worden opgelost. Baar heeft men te maken met drie verschillen de gemeenten. „Geef mij eerst de grenswijziging maar", verzuchtte mr. Van Walsum. Hij bleek verder zó geporteerd voor rechtstreekse verkiezingen dat wanneer dit niet zou gebeuren Rotterdams burgemeester „liever van de hele zaak zou willen af zien. (Van onze soc.-ecoiun. red.) Be Katholieke Arbeiders Beweging heeft becijferd, dat 500.000 overheids functionarissen en 800.000 particulie re werknemers tot nu toe hebben ge profiteerd van de vrijere loonvor ming. De totale groep loon- en salans- trekkenden in ons land wordt op cir ca 3,5 miljoen gesteld. Daarvan valt ongeveer 2,2 miljoen onder c.a.o.'s of tandende loonregelingen. De gemiddelde loonsverhoging be draagt, volgens de KAB, tot nu toe 5,3%, waarbij inbegrepen de verwer king van de huurbijslag 1957. De katholieke vakcentrale vindt de tot duS'/er bereikte resultaten j niet onbevredigend, 'tenzij men zich op het standpunt stelt dat er kost 1 wat kost geen goed woord over de I gedifferentieerde loonpolitiek mag I worden gezegd.' Zij zegt niet blind te zijn voor de moeilijkheden, die zich bij de gedif ferentieerde loonpolitiek voordoen, maar zij is van mening dat het nog bepaald veel te vroeg is nu reeds eer. definitief oordeel over deze loonpo litiek uit te spreken. (Van een onzer verslaggevers) Een commissie onder voorzitterschap van prof. mr. dr. G. van den Bergh heeft op verozek van de Dr. Wiardi Beekman-Stichting een rapport opgesteld over de bestuursinrichting van de grote gemeen ten. Ter bespreking van de inhoud van dit rapport had de WBS za terdag in het Utrechtse Jaarbeursrestaurant een vergadering belegd, waar vele socialistische burgemeesters, wethouders en gemeente raadsleden aan de geanimeerde beraadslaging deelnamen. Men kwam daarbij tot de conclusie dat er inderdaad bepaalde herzienin gen nodig zijn om de bestuurskracht van de grote gemeenten te vergroten en de bevolking op verantwoorde wijze in het bestuur te betrekken. De bejaarde prof, dr. G. A. van Poelje verdedigde met jeufedig elan de stellingen van het rapport. Hij kwam daarbij tot de conclusie, dat men het grote beginsel van de dif ferentiatie moet aanvaarden. Dat men dus binnen het algemene sche ma de gemeenten de vrijheid moet geven die regelingen te treffen, die zij behoeven. 's Middags bestond er gelegenheid aan een bijzonder deskundig forum vragen te stellen. Deze vragenstelle- rjj liep eigenlijk uit op een debta tussen de vragenstellers en de leden van het forum. De eventuele benoeming van wet houders buiten de gemeenteraad bleek een steen des aanstoot te zijn. YYethouder De Roos van Amsterdam bij voorbeeld trok tegen dit denk beeld fel van leer. Hij voorzag bij een dergelijke gang van zaken grote po- litiftee spanningen binnen partijen en fracties en voorspelde een verminde ring van de partij-invloed in de col leges van B. en W. Zelfs achtte hij op deze manier de uitschakeling van politieke minderheden niet denk beeldig. „De raad", zei de heer De Roos, „is een politieke vertegenwoordiging en dit bestuurslichaam mag uitslui tend functioneren langs politieke activiteiten". Hij verzette zich eveneens tegen het optreden van hoofdambtenaren tijdens de debatten in openbare raadsvergaderingen. Wat zou er dan van de politieke verantwoordelijk heid van de wethouder terecht ko men?" Ook het Rotterdamse raadslid de heer Laan ontwikkelde bezwaren te gen de aangeprezen oplossing van het wéthoudervraagstuk. Hij stonn overigens niet afkerig tegenover de mogelijkheid de wethouders als raadslid te laten aftreden en de fracties daarna tot de oude getals sterkte aan te vullen. Het lid van de Amsterdamse vroed schap, de heer Boetje, vreesde, dat men op deze wijze bekwame poli tieke idealisten hij noemde als voorbeeld De Miranda uit de col leges van B, en W. zou gaan weren. „Het besturen van een gemeente is toch niet uitsluitend managers- arbeid", vond hij. „Laat men vak lieden en deskundigen op allerlei ter rein in de fracties opnemen door hen te bewegen een offer te brengen in burgerzin. Wethouder Geluk uit Haarlem zag wel iets in het wethouderschap van niet-raadsleden. „Er zijn vele kundige mensen die zo druk bezet zijn, dat zij voor het raadslidmaatschap geen tijd hebben. Zij zouden misschien wel bereid zijn als „fulltime'-wethouder op te treden. In hun antwoord wezen prof. Van Poelje en prof. Van den Bergh erop. dat het de raad zelf zai zijn, die moet beslissen welke kant het uit zal gaan. Het WBS-rapport wil alleen de mogelijkheid openen om dergelijke beslissingen te kunnen nemen. In de octhendvergadering was on der meer aanwezig minister Toxo- peus. LONDEN (Reuter, AP)De waar- j nemend leider van de Britse arbei- derspartij, Aneurin Bevan, heeft gis teren het ziekenhuis verlaten na te zijn hersteld van een zware buik operatie, die hü zeven weken gele den onderging. De dokters hebben de 62-jarige Bevan enkele maanden rust voor geschreven. ZAGREB (Reuter) Meer dan drie duizend mensen hebben zaterdag in dc kathedraal van Zagreb in Zuïd- slavië dc uitvaartdienst bijgewoond van kardinaal Stepinac, die vorige week op 6I-jarige leeftijd overleed. Meer dan duizend mensen trotseer den de regen om iets op te vangen van de begrafenisplechtigheid van de boerenzoon, die opklom tot pri maat van Zuidslavië. Onder de ge lovigen stond hij bekend als fel be strijder van het communisme. Het regime van Tito doodverfde hem als oorlogsmisdadiger. De begrafenis begon een half uur te laat. De aartsbisschop van Wenen, kardinaal König, die de plechtigheid zou leiden, kreeg onderweg naar Zagreb een auto-ongeluk. Zijn chauf feur werd daarbij gedood, hij zelf en zijn secretaris liepen vrij zware ver wondingen op. Waarnemers noemden de begrafe nis van Stepinac die negen jaar onder huisarrest heeft geleefd een van de grootste katholieke demon straties sinds zijn arrestatie in '46. De voorzorgsmaatregelen, die de po litie had getroffen, waren, uiterlijk althans, minimaal. Advertentie l.M, met de ECHTE Uitsluitend bij apothekers en drogisten (Van onze soc.-econ. redactie) Land- en tuinbouwers die door de droogte van vorig jaar meer dan 35 percent van hun opbrengst derven, komen in aanmerking voor een scliadetoestag van rijkswege van ten hoogste honderd gulden per hectare cultuurgrond. Ondernemers die geacht- kunnen worden de schade zelf te kunnen dragen, krijgen geen overheidshulp. Dit is het geval indien het gemid delde van de aanslagen in de inkom stenbelasting over de jaren 1955, 1957 en 195S buiten de AOW-premie meer dan 1000 gulden heeft bedra gen. Per 1 januari 1959 in de ver mogensbelasting aangeslagenen ko men evenmin in aanmerking. De regering heeft, zoals vorige week bekend werd gemaakt, een bedrag van 27,5 miljoen gulden voor hulp aan door de droogte getroffen bedrijven beschikbaar gesteld. Friese en Groninger studenten, die door d stad reden met geluidswa gens. n archeerden de Beurs binnen, luid roepend: 'Den Haag laat ons verdrinken.' Zij droegen spandoeken waarop stond: "Geen nathals door Korthals' 'Wy wolle klaei fan de Quay" en ook -Potdomme, de dyk' sil er komme'. Buiten, rond de nek van het beeld Mercurius, die daar midden in Leeu warden boven een fontein troont, hadden ze een bord gehangen met de kreet: 'Zonder dijk een ifjk'. Politie en brandweer waren hen behulpzaam geweest aat oora en enkele redümgs- gordels te bevestigen. Het begon vrij kalm daar onder het felle licht van TV- en fiimschijn- werpers. Maar naarmate de uren ver derden nam de geladenheid tóe. Ge ladenheid vooral ook door de moge lijkheid dat er over de Lauwerszee in de Kamer voorlopig geen beslissing zal worden genomen en dat de motie- Burger (waarin op onverwijlde uit voering wordt aangedrongen I tot na der order zal worden, aangehouden. Het actiecomité dat. zoals bekend, in de nazomer het Lauwerzee-peti tionnement organiseerde en 140.000 handtekeningen verwierf, dat nu ook alle politieke partijen, alle agrarische en vrouwenorganisaties en alle 'Frys- ke' organisaties achter zich wist, zag van de uitgenodigde ministers er niet één komen en van de kamerleden slechts enkele. Zij die ministers en kamerleden hadden dan een grote tekening van de Lauwerszee kunnen zien met de gewenste dijk in rode lampjes aan gegeven en ze hadden ook een ge dicht kunnen lezen dat er achter hing en waarop stond: 'Een noorder- storm met windkracht elf en het Friese land wordt verzwolgen. Rege ring versta uw plicht, de Lauwerszee moet dadelijk dicht!'... Daden, recht op maximumveilig heid. meer begrip voor de situatie in het noorden, dat vroegen de vier die aan het woord kwamen. Louwes ver weet de regering onvoldoende begrip en hardleersheid, mevrouw Kramer— BrURvenkamn. uit Berïikum verklaar de: 'Bij elke noordwesterstorm huive ren we- achter onze onvoldoende dij ken'... en Fedde Schurer riep ver bitterd: 'Be wou dat ze Waterstaat maar opdoekten en bü Defensie on derbrachten. Dan was er wel geld.' Advertentie l.M. OVERAL DREIGT Gebruik regelmatig AUwn in dozen met Wybert-beeWmtrk NAPELS (Keulen Uc hel- g denlenor uit Verdi's opera II g Trovatore is zaterdag in de g opera van Napcis met zijn ge- trokken (toneel)zwaard de g zaal ingesprongen om daarmee vervolgens een al te kritische g toeschouwer af te ranselen. g Het incident deed zich voor. g toen de tenor Franco Corelh g samen met de sopraan Fedora g Barbieri aan het eind van een g: bedrijf het snpiaus in ont- g vangst nam. Eer jonge Napo- litaan schreeuwe dal Corelh het podium moest verlaten, g opdat hij mej. Barbieri alleen g kon toejuichen. s De tenor ontstak in woede 3 en stoof de zaal in met gehe- ven toneelzwaard. Andere toe- s schouwers en zaalwachters g scheidden de vechtenden. Na g een half uur kon de voorstel- g ling pas worden hervat. g lÏHUillt!tiBIHBtlTtl!3HIIiitniilHii!lü'imlilUil)lUlt!IKItïlfBIM!IBHll!lhM»ffl (Van onze weerkundige medewerker) Vanmorgen lag er in verschillende delen van ons land een centimetr sneeuw. Deze was gevallen uit polaire bnien die over de Noordzee naar onze omgeving doordrongen. De "koude lucht blijft het weer in ons land be heersen, waarbij van tijd tot tijd regen, hagel en sneeuwbuien kunnen voorkomen en het 's nachts in het binnenland Ucht vriest. Wij bevinden ons sinds de afgelo pen nacht in koude, uit de poolstre ken afkomstige lucht. Deze lucht passeert Spitsbergen met een tem peratuur van 25 graden, arriveert op Jan Mayen en IJsland met 5 tot 8 graden en bereikt Schotland met een temperatuur van ongeveer 0 graad Celsius. Onder invloed van het Noordzeewater kan de tempera tuur in onze omgeving overdag tot enkele graden boven het vriespunt oplopen. 's Nachts komt het vooral in het binnenland tijdens opklaringen tot lichte vorst. De depressie voor de Noorse kust, die deze kou-inval, die vooral in de hogere luchtlagen spre kend is, ensceneert is verantwoorde lijk voor de hier en daar tot ontwik keling komende winterse buien. Zo als het er vanmorgen uitzag gaat de depressie hiermee nog wel even door. (Van een onzer verslaggevers) Uitgeleide gedaan" door de heer en mevrouw Murray van de Canadese ambassade en enkele bekenden ver trokken zondagavond met het KLM- vliegtuig Rode Zee onze verslaggeef ster Gerda Brautigam en vier man nelijke collega's naar Montreal voor een reis van vier weken door Canada. De journalisten maken deze reis op uitnodiging van de Canadese rege ring en de Nederlandse Emigratie- dienst. Ze zullen op bun reis dwars door het Canadese gebied gelegenheid hebben het land te leren kennen en zelf te zien hoe het de Nederlandse emigranten is vergaan. „Zenuwachtig?", vroegen wij aaa mevrouw Brautigam vlak voor het Instappen. „Welnee, ik heb een pil meegenomen" en dan „ik heb alleen vergeten hem in te nemen". Paus Johannes XXIII heeft mgr. Corrado Bafile, een van zijn vier ka merheren. benoemd tot nuntius in West-Duitsland. Advertentie ILL (Vervolg van pagina 1) In de vroege ochtenduren van don derdag baggerde inspecteur Joh. Blaauw met waterlaarzen door de sloot, die R. had aangewezen. Ter wijl de inspecteur drie lege geld kistjes uit de modder riste, wist be halve de moordenaar nog niemand in Rotterdam van de dood van Tijger- AnniePas uren later, om kwart over tien, vond de bedrijfsleidster van hotel Aristo het lichaam van de vrouw op het bed, dat zij met haar moordenaar had gedeeld. R. werd kort daarna van „gewone" arrestant tot belangrijke politie- prooi. Men herinnerde zich hoe ge weldig hij bij zijn arrestatie was ge schrokken. Men zag, dat hij krab ben in zijn gezicht had. Waar was hü die nacht vandaan gekomen? Van een nieuwe insluiping öf van het voor Annie v. d. S. zo fataal ge ëindigde rendez-vous in hotel Aristo? De centrale recherche liet R. van zijn cel in het bureau Marconiplein overbrengen naar het hoofdbureau. Daar werd hij geconfronteerd met de bedrijfsleidster van het hotel, die des nachts Annie v. d, S. en haar met gezel een kamer had gewezen. Ze herkende R. niet. Maar de taxi chauffeur, die het paar die avond enkele malen had gereden en ook van Katendrecht naar het hotel had gebracht, zei dat R. de man was, die hü in zijn wagen had gehad. R. gaf toe met Tijger-Annie in de taxi te hebben gezeten, maar dat was eer der op de avond geweest. Hij zei, dat hij beslist niet mét haar naar Aristo was gereden. „Dat moet een ander zün geweest", zei hij. Er kwamen nog meer getuigen. Bezoekers van een Katendrechtse bar zeiden, dat zij des avonds R, in gezelschap van Tijger-Annie had den gezien. Bezwarend waren ook de verklaringen van twee andere taxichauffeurs. De eerste had in die nacht met zijn wagen voor de Ficcadilly-bar (nog geen honderd meter van hotel Aristo) op een klant gewacht, toen er een man bü hem kwam en vroeg of de wa gen vrij was. Toen dat niet het geval bleek ging de man verder en hield op de Westersingel de tweede taxi aan. Die bleek wel vrij. De man vroeg of hij naar café Daantje in Den Haag gereden kon worden. De taxichauffeur zei, dat het kon, maar dan moest hij eerst even de zaak bellen. Bü een telefooncel wüzigde de passagier zijn plannen echter. ,Xk heb nogal haast", zei hij, „Ik ga wel op mijn bromfiets". De taxichauffeur vond dat nogal vreemd, maar de klant ts koning en hij reed de jongeman naar een adres in het westen van Rotterdam, waar de bromfiets zou staan. Bij dat adres stapte de man uit en ging een por tiek in. De taxichauffeur haalde donderdag op het politiebureau uit een grote stapel foto's, die van R. als van de man, die hij in zü'n wa gen had gehad. R. werd daarop met de chauffeur geconfronteerd, die hem herken de. Maar R. zei: ,Lk heb nog nooit bü hem in de wagen gezeten". De politie kwam met nog meer aanwijzingen, onder meer dank zij de speurhond Astor, Speurhond geleider H. J. Maas liet het dier eerst aan R. ruiken en leidde hem daarna langs een aantal lakens. Bij een ervan bleef Astor staan en be gon te blaffen. Het was het laken van het bed. waarin Tüger-Annie was vermoord. R. bleef ontkennen. In het gebouw van de rivierpolitie werd hij gecon fronteerd met het stoffelijk over schot van Annie v. d. S. Hü bleef onbewogen. Maar de politie gelooft aan zijn schuld. Men wil nog slechts een be kentenis om de zaak „rond" te heb ben. Als vanmorgen R. door de offi cier van Justitie is gehoord over de inbraken zal h'u vermoedelijk weer naar het hoofdbureau teruggebracht worden, waar het verhoor zal worden voortgezet. (Van een onzer verslaggevers) De 3-jarige Hans "Waaüerink uit Beerserveld (gemeente Den Ham) is zaterdagmiddag in het Overijsels Ka naal verdronken, waarschijnlük bil bet spelen.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1