aan Publiek smeet in 1890 essen e Haven Straathonkbal thans Kinderspeelplaats j Vul Uw garderobe GRATIS aan Lichtstoet op vijfde mei wordt traditie Loketbeambte bezweek voor verleiding Vier officieren in verre iverelddelen Hermes naar Limburgia Geld voor 'Redt een kind' in eigen zak gestoken Judo-toernooi bruine banden RADEN VOOR „DOE OPEN" ^Schiedam' gaat sof tbal spelen Doktersdiensten GSS nu aan de leiding Krediet van f 54.000 Bond van Ouden van Dagen vergaderde Feest in jarig St.-Jorisdoelen Cricket in de Korenbeurs ke revue kath. kring SVV tegen KFC Zondag in v.m. Kethel geen elektriciteit huipverkoopster 4 DAGEN GEHEEL 1 GRATIS T EK OPEN HERENMODEMIAGAZIJN TSMCO .-HET. VRIJE VOLK VRIJDAG 19 FEBRUARI 1960 (Van een onzer verslaggeefsters) Ik heb een idee,' zegt majoor M. Souvereln van het Leger des Heils, 'dat de totstandkoming van het korps Schiedam, zeventig jaar geleden, is voortgekomen uit de ontwikkeling van het Leger in heel Nederland. Er was, voorzover na te gaan, geen 'speciale reden voor de oprichting van een korps in Schiedam. ■Ik meen, dat we de 39ste stad waren, waar het hoofdbestuur een korps vestigde.' Wel was het arbeidsterrein voor de Heilsofficieren in onze .stad groter dan in menige andere plaats. Ook de tégenstand, die het Leger hier ontmoette, was heftiger dan elders. chiedammers j elkaar onder Jeugd Canada Bejaarden foto film projectie (Van een onzer verslaggevers) Ook dit jaar zo meldt het orgaan van Schiedamse voetbal-, honkbal- en softbalvereniging „Schiedam" wordt weer een straathonkbaltoernool georganiseerd. Het festijn vindt echter niet plaats in de grote vakantie, maar na de pinksterdagen op dinsdag 7 juni. De straathonkballers kunnen dan weer verschillende bekers win nen en men hoopt ze op deze manier tevens warm te maken voor honkbal als plezierige zomersport. Om dit toernooi te kunnen organi seren zijn echter scheidsrechters, leiders, mensen om de scorekaart bij te houden en om te helpen bij de terreinafzettlpg, nodig. „Dameshonkbal" Inmiddels zijn dé plannen om ook in het rayon Rotterdam tot softbal over te gaan verwezenlijkt. „Schie dam" zal de .eerste vereniging in deze omgeving zijn, die zich lid zal mogen noemen van de NDSB, de Nederlandse Dames Softbal Bond. Zaterdagvoetbal Levendig Doordat men het plein enerzijds met tegels van verschillende kleur en anderzijds met klinkers wil be straten, zai "net resultaat een uiterst levendig patroon zijn. Aanhangwagen De raad zal in de aanstaande raadsvergadering ook een voorstel behandelen tot het beschikbaar stel len van een krediet van 6500 voor de aanschaffing van een aanhang wagen ten behoeve van Gemeente werken, ervaren PANTALON Oe Broekenspecialist Justitie in de zaak tegen een voormalige PTT-employé, die woensdagmorgen wegens, verduis tering voor de Rotterdamse poli tierechter moest terechtstaan. Seliiedamse bedrijfs- klaver j aseompetitie Nu lachen ze erom b(j het Leger des Heils. Maar de eerste officieren, de kapitcine Be Jong en de luitenan- Ites Obbes en Otto, hebben er minder licht over gedacht, toen de eerste 'samenkomsten in 1890 ontaardden in bijzonder rumoerige vergaderingen, waarbij het publiek flessen jenever door de .zaal smeet, „zodat de offi cieren zelfs in gevaar verkeerden," volgens een verslag uit die dagen. Maar ze gingen dapper door en kochten, al dadelijk bij de oprichting van het korps, de voormalige gere formeerde kerk aan de Lange Haven aan, die ook nu nog het sfeervolle tehuis is van. het Leger des Heils. ^Sfeervol, ja maar véél te klein om alle activiteiten van het Leger te kunnen herbergen. Het Schiedamse korps beschikt over een van de beste Nederlandse Leger In de kerstvakantie hebben de jon ge Schiedammertjes en Schiedamsen het in gebouw Irene druk gehad met hst ruilen van sigarenbandjes, post zegels, suikerzakjes, sigarettenplaat- jes en wat al niet meer. Hun ent housiaste toewijding maakte zoveel indruk, dat de organiserende Schie damse Gemeenschap aan een hnha- ling van het ruilfestijn dacht. Woensdag 24 februari is het zover. In Irene is er dan van twee tot vier uur weer een ruilbeurs voor de la gere schooljeugd Voor het nationale judo-toernooi voor bruine banden (ie Kyu), zater dag 20 februari in het Sport Centrum Reinter Hulsker te Schiedam, zijn totaal 60 ir.vchrUvingen ontvangen. Slechts I junioren hebben inge schreven, die in één groep zUn onder gebracht. Voor Moust en v. d. Put uit Breda zijn wel kansen weggelegd, of Geert van Dijk en Adrie v. d. Veer, beiden van CSC, moeten hun dat verhinderen. Bij de lichtgewicht senioren zal de strijd rich wel toespitsen tussen Ken- tie uit Gortncbem, v. Kuinder uit Hil versum en mogelijk Frans Klaasman van SCS. 23 middengewiehtem binden de strijd aan en wij zien daarbij Schipper uit Dordrecht,die vorige maand het blauwe ban den toernooi wist te win nen bij de zwaargewichten. Verder Bokhorst uit Hilversum, Handstede uit Vlaardingen, de kampioen van de blauwe banden Wolf uit Leiden en Cor van Gameren van SCS. Bij de zwaargewichten zal misschien de 114 kg. wegende Van Antwerpen uit Dordrecht voor een verrassing zorgen, maar eerst zal dan Bokhorst uit Hilversum, v. Koperen uit Gorin- chem, zjjn club- en stadgenoot Van Santen en ook zijn eeuwige rivaal, de Gouwenaar De Zeeuw, moeten ver slaan. Advertentie I M VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLK: Stella's sleutel. 2.15, 7 en 9.15 uur. PASSAGE; The Five Pennies, 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge-, sloten. Diversen: MUSIS SACRUM: SG-toneelwedstrfjd. SOT brengt „Als een man geen hobby heelt". 20 uur. WIJKCENTRUM: Ned. Gespreks Cen trum over „Oecumene". 20 uur: NCVB Nleuwtand, „Rembrandt" door da. M. N. Schale. 20 uur. JEUGDHAVEN: Schiedamse Jeugd Raad i.o.. handenarbeldcursus, 20 u. GERER. JEUGDHUIS: NCVB-centrum „Onze taak voor, ln en naast het gezin" door mevr. A. M. de Moor- Rlngnalda, 20 uur, IRENE: Ned. Cbr. Graf. Bond, ver gadering, 20 uur. Apotheek: Van Westendorp, Singel 83. Bioscopen: ZATERDAG MONOPOLE: Stella's sleutel. 2.15, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: The Five Pennies. 2, 4.1S. 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge- sloten. Diversen: CHR.soc. BELANGEN: werkende Jeugd, opdrachtenspel, 20 uur, IRENE: Com. Schiedam voor Chris tus. Evangelisamenkomst, 20 uur. MUSIS SACRUM: Personeelsver. Romt feestavond, 20 uur. CLUBHUIS ST.-JORISDOELE; bont programma en verjaarsdagbsl voo: de werkende jeugd, 20 uur. ARCADE: UVG dansavond, 20 uur. VOLKSGEBOUWVriendenkring, feestavond, 20 uur. Apotheek: Van Westendorp, Singel 83. des Heils-muriekkorpsen. Er is een zangkoor van zestig leden en een Vrouwen- of Gezinsbond van zeventig leden; De grootste problemen echter liggen wat betreft zaalrulmte bij de jeugd. Het Leger heeft in Schiedam een jeugdmuriekkorps en een jeugdkoor, maar bovendien een zondagsschool, die door tweehonderd kinderen wordt gevolgd, en waarvoor men van de gemeente een aantal lokalen heeft moeten huren. Jeugdinstuiven, die vroeger geregeld werden gehouden, moesten ook door ruimtegebrek van het programma worden ge schrapt. Het onderwerp brengt majoor Souvereln op de activiteit van de Schiedamse jeugd in het korps, die altijd zeer groot is geweest. Er zijn in onze stad verschillende plaatselijke officieren in opleiding, die dus een bepaalde bijbelse scholing krijgen en die later eventueel de kweekschool van het Leger kunnen bezoeken. Vier officieren van Schiedamse afkomst bevinden zich in verre we relddelen: in Jamaica, waar een Schiedammer in een blindeninsti tuut werk, ln Hongkong (hier werkt een Schiedams officier onder de vluchtelingen), in Paramaribo, waar een oud-stadgenoot directeur, is van een melaatsenkolonie en in Argentinië. Schiedam was in 1890 bepaald geen gemakkelijke plaats om er een Leger des Heils-afdeling op te zetten. De stad werd „het zware Nazareth" ge noemd. Er waren 370 branderijen, het drankmisbruik was groot. Advertentie IM. En in het geschiedenisboek van het Leger staan sympathieke getuigenis sen van vroegere dronkaards, die dank zij het Leger des Heiis een an dere richting konden geven aan hun leven. In Canada, in Toronto, ontstond als het ware een klein Schiedams kolo- nletje, doordat vele gezinnen nit onze stad, die aan de zelfkant leefden, emigreerden naar aanleiding van hun contacten met het Leger des Heils. Ze begonnen er een nieuw leven, en hun enthousiaste berichten deden andere gezinnen het voorbeeld vol gen. Het Schiedamse korps telt nu 200 leden, die soldaten worden genoemd. Achter hen staat dikwijls een gezin, dat ook volle medewerking verleent en de aanhang van het Leger in Schiedam is dus nog eens enige ma len zo groot. Tot de typische taken van het Le ger behoren de bezoeken van muziek korps en zangkoor één keer per maand aan het Gemeenteziekenhuis. Er worden bezoeken afgelegd bij een zame mensen, bi) gezinnen, die hulp nodig hebben. En waar mogelijk, wordt geholpen. Met Kerstmis vieren de bejaarden het kerstfeest met de heilsoldaten en voor de patiënten in het ziekenhuis zijn er verrassingen. Er zijn veel aanvragen voor het werk onder de sociaal zwakke gezin nen. „Eén ding staat b(j ons altyd voorop; de geestelijke verheffing van j de mens," zegt majoor Souvereln.! „Ons werk ligt voor een deel op i maatschappelijk terrein, maar ons belangrijkste doel is tochde mens in contact te brengen met' Christus" Een andere belangrijke stelling van het Leger des Heils: persoonlijk con tact is onze grootste kracht en ma joor Souverein voegt er aan toe, dat het korps Schiedam veel dankt aan het uitstekende bestuur van deze af deling.1 Een van de soldaten uit de oprich tingsperiode is nog in leven. Het is mevrouw Bosman, die volgende week negentig jaar wordt. De Julianakerk wordt het centrum bü de herdenking van het zeventig jarig jubileum van het Leger. De datum van de oprichting was 23 mei en op 28 mei begint het herüenkings- prograra met een muziekuitvoering, waaraan drie Leger des Hefls-korpsen meewerken. Donderdag 2 juni is er een officiële herdenkingssamenkomst. Zaterdag 4 juni wordt de sluitingssamenkomst gehouden, waarin ook weer drie korpsen musiceren. TOTNLAAN 98 SCHIEDAM TELEFOON 67464 (Van een onzer verslaggevers) Voor de sleutelactie, die de Neder landse jeugd ten bate van de vluchtelingen in de kampen Ohm stede cn Friedrichsfeid gaat hou den, is een bijzonder smaakvol ver zorgd actieboek verschenen. Ook het Schiedamse jeugdcomité heeft zich daar blijkbaar door laten in spireren. Er is althans een aan trekkelijk programma opgesteld. Een van de grappigste pragramma- punten vinden we de wedstrijd: Raadt het Gewicht". Tegen beta ling van één sleuteltje kan men het gewicht raden van een' aantal bekende en geachte stadgenoten. Het actieprogram vermeldt op zater dag 5 maart een sportdemonstra- tieavond, waar sporten als judo, schennen, boksen e-n turnen zullen worden getoond. Er Is bal na! Zaterdagmiddag 12 maart werken vele jongeren en een aantal mu ziekkorpsen mee aan de straatver koop. En diezelfde avond is er een slotbijeenkomst met toneel, volks- dansdemonstraties, muziek en weer bal na. De plannen staan nog niet geheel vast en wijzigingen zijn niet uitgesloten. Degenen, die zich daarvoor be schikbaar willen stelien worden ver zocht zich voor l april op te geven bij A. Fisser, Schiedamsevest 106, Rot terdam. tel. 135543 en P. Lucbtmeyer, Viaardingerdijk 456. Schiedam, tel. 63977 of 65044. De honkbaljunioren van Schiedam zullen naast de gewone competitie ook deelnemen aan de Babe Ruth League. iDt is een competitie voor honkballers, die niet ouder zijn dan 15 jaar. Vorig jaar namen enkele Junioren uit Schiedam al deel aan de training voor het Rotterdamse B.R.-team, dat in de landelijke competitie een eer volle derde plaats bezette, na Haar lem en Amsterdam en voor Den Haag en Utrecht. Uit deze teams werd een selectie- ploeg gekozen, die aan de Europese iuniorencoaipetitie van de Babe Ruth League deelnam. Deze wedstrijden werden toen in Duitsland gehouden en de Schiedamse junioren hebben dus een kans om dit jaar ook aan de competitie te mogen deelnemen. Na de demonstratie van vorig jaar hebben zich voldoende dames gemeld om het .honkbal voor dames" te kun nen gaan beoefenen. Zolang zich nog geen andere verenigingen uit de om- I. H. Geerdes, Veeniantstraat 2, tel 683571 J. Mokkenstorm, Van Ruysdael- laan 52b, t«L 64098. W A. de Ridder, Stadhouderslaan 46, tel. 67590. Apothekers. Bacekr, St. Liduinastraat 68. geving hebben aangemeld, worden de Schiedamse meisjes ingedeeld bij ver enigingen uit Den Haag en omgeving. Voor alle junioren en aspiranten wordt op hemelvaartsdag, donderdag 26 mei. een sportdag georganiseerd. Er is een wisselbeker beschikbaar ge steld. die definitief het bezit wordt van degene, die driemaal achtereen wint; Op het programma voor deze sport dag staan: doelscboppen, ingooien, vérschoppen, dribbelen en hardlopen. Er is ook een prijs voor paren koppen. De uiterst nuttige overwinning op ZFC heeft Hermes-DVS wat hoger gebracht en de spanning doen toe nemen. Zondag gaat Hermes-DVS naar het verre Brunssum voor de al tijd weer moeilijke wedstrijd tegen Limburgia. Toch lijken de vooruitzichten op deze wedstrijd ons wat gunstiger dan in voorgaande jaren. Immers, de prestaties van Limburgia zijn dit sei zoen tegenvallend, terwijl door de overwinning van de laatste weken het vertrouwen in de Hermesploeg moet zijn teruggekeerd. Aan de Damlaan wordt zondag middag om 2 uur de belangrijke ont moeting tussen Hennes 2 en SVV 2 gespeeld. De Hermes-reserves boeken de laatste weken goede resultaten en doen hardnekkige pogingen de ge vaarlijke zone de rug toe te keren. Doch ook SW is nog niet, geheel veilig, zodat het belang van'deze wedstrijd voldoende is omschreven. Het zal spannen. Hermes-DVS 3 speelt op „Harga" om 10 uur tegen RFC 4 en kan zijn positie verbete ren. Het vierde elftal van Hermes kan het bij Overmaas 4 wat kalmer aan doen. au het kampioenschap is be haald. De Jongens zullen hun onge slagen record toch wel willen hand haven. In het Schiedamse zaterdagmid dagvoetbal gaat het er nu werkelijk naar uitzien, dat GSS in. de Rotter damse afdeling een belangrijke rollén de lopende competitie gaat spelen. Onze stadgenoten hebben de boven ste plaats op de ranglijst ingenomen, hiermee wat bevoordeeld door een groter aantal gespeelde wedstrijden dan concurrent Rhoon. Zaterdag gaat GSS een belangrijke uitwedstrijd tegen NBSW tegemoet. De GSS-surporters kunnen zich bij de bestuursleden melden om deze belangrijke wedstrijd by te wonen. HBSS krijgt zaterdag bezoek van Groote Lindt, dat zich in een benar de voorlaatste plaats op de ranglijst bevindt. Om deze reden zullen de Schiedammers op heftige tegenstand moeten rekenen. In de uitwedstrijd werden destyds de punten gedeeld (0—0). PFSC staat in de eerste klasse van de onderafdeling nog steeds gunstig geklasseerd. Alleen een minder aan tal gespeelde wedstryden houdt onze stadgenoten van één der kopplaatsen af en dit kan zaterdag in de uitwed strijd tegen RSM gedeeltelijk inge haald worden. GTB heeft zaterdag jl. zijn kansen grotendeels verspeeld door b(j Barendrecht met 4—0 te ver liezen. Deze misstap moet tegen SNS op eigen terrein weer goed te maken zijn. (Van een onzer verslaggevers) Ongeveer vijfhonderd kinderen spelen dagelijks op het Frans Halsplein. Ze zullen cr over enkele tijd een speelplaats tot hun be schikking krijgen. B. en W. stellen de Schiedamse gemeenteraad voor om voor de uitvoering van dit plan een krediet van 54.000 beschik baar te stellen. De oudercommissie van de Jan Ligthartscholen heeft zich al eerder tot het gemeentebestuur gewend met De Algemene Bond van Ouden van Dagen, afdeling Schiedam, hield gisteren in het Blauwhuis een verga dering. Voorzitter B. Kernen hield een korte inleiding en sprak er zijn vreugde over uit, dat zovelen de byeenkomst bijwoonden. Tüdens de vergadering werd een minuut stilte in acht genomen ter herdenking van de negentig leden, die de vereniging in de ueriode van 21 april 1959 tot en met december 1959 zijn ontvallen. De voorzitter ge waagde in het byzonder van de grote verdiensten van de heer J. Vrede- bregt voor de bond. De voorzitter drong er op aan, dat de leden zich by meningsverschillen omtrent de activiteiten in het club lokaal met het afdelingsbestuur zouden verstaan om tot een bevre digende oplossing te komen. De jaarverslagen werden onder dankzegging goedgekeurd. Mevrouw Koeten-Ooms stelde voor het gehele bestuur bij acclamatie te herbenoe men. welk voorstel onder applaus werd aangenomen. In de bestaande vacature werd dc heer R. Noordennen gekozen. In de kascontrolecommissie kresen zitting de heren C. Aben, H. Heijda en On- stenk. „Feest in de Doelen." Ongeveer tachtig kinderen en enkele ouders zijn gisteravond naar de St.-Joris doelen getogen, waar onder dit mot to een feestje werd gegeven, ter ge legenheid van het elfjarig bestaan van het clubhuiswerk. De heer K. Soholten, die zich als gewooniyk een goed causeur toonde, zei in zijn openingswoord onder meer, dat men geen entree had wil len hebben, maar dat de ouders wel geld kunnen storten voor de sleu telactie „Doe open". Daarna zijn de gehele avond de kinderen aan het woord geweest en niet alleen aan het woord, want ze hadden een zeer afwisselend programma samenge steld.'-' 'Zo kon mén onder andere genieten yan een koddig opgevoerde parodie op een circus onder de titel Circus Troelala. Verder werden er enkele spelletjes door de kinderen uitge voerd. Ook de muziek oogstte by de ouders zeer veel succes. De heer Soholten, die nu al jaren lang dit sympathieke werk voor de Schiedamse jeugd verricht, verdient zeker de wel bekende pluim op zyn hoed. Dat hy voor de kinderen nog maar jaren lang „oom Karei" mag. blijven. Reeds enige weken wordt er door de jeugdige cricketers van Hermes- DVS op donderdag- en vrijdagavond in de Korenbeurs ijverig en enthou siast geoefend. Al is deze ruimte niet Ideaal, toch is het een unicum in ons land dat men in de wintermaanden, bai en bat te voorschijn kan halen. Aangezien men evenais bij andere sporten ook by cricket talentvolle jeugdspelers moeilijk kan ontberen heeft men besloten geselecteerde gToepen een intensieve training te geven. Onder de uiterst kundige lei ding van H. Stolk en mr. B. Hoek trachten de jongelui de diverse 'strokes' zo goed mogelijk uit te voe ren en de bal op de juiste plaats te laten pitchen. De wyze waarop sommigen het bat hanteren of de bal een geraffineerde 'break' mee weten te geven, recht vaardigt alleszins de hoop dat Her mes DVS ook op het prachtige cricketveld in het sportpark „Harga", zijn fraaie .positie in het Neder landse cricket zal weten te handha ven. het verzoek het stukje ryweg tussen de scholen en het Frans Halsplein af te sluiten en het plein geschikt te maken ais kinderspeelplaats. Er zal nu een definitieve speel plaats worden aangelegd, waarby volledig wordt tegemoetgekomen aan de wensen van de ouders. De rijweg voor de scholen zal wor den afgesloten door beplantings- groepen. Het overblijvende deel van de ryweg wordt dan opgehoogd en voorzien van een tegel- en klinker- bestrating en gaat zo een geheel vormen met de speelplaats, die op het Frans Halsplein zal worden aange legd. Op de speelplaats krijgen verschil lende speeiwerktuigen en een negen tal banken een plaats. Tevens zal op het plein een basketballstelling wor den aangebracht. De speelplaats krijgt niet alleen de functie van speelplaats voor de Jan Ligthartscholen. Het wordt een open bare speelplaats, die dus ook be stemd is voor de kinderen, die ln de j omgeving van hetFrans Halsplein wonen. De realisering van het plan zal 54.000 vergen, waarvan 30.630 .be stemd is voor de betegeling. B. en W. stellen voor het benodigde be drag te voteren. Bij deze dienst bestaat behoefte aan een aanhangwagen met laag gelegen laadvloer voor het vervoer van sohaftwagens en straatmakers- werktuigen (o.a. trilwais cn kleine bulldozer) President Nasser zal eind maart naar India reizen voor een officieel bezoek van twaalf dagen. Omstreeks 10 april wordt hy voor een officieel bezoek in Pakistan venvacht. Hy zal omstreeks het einde van april in Cairo terugkeren, waar hy dan de gastheer zal zyn van president Soe- karno van Indonslë. Advertentie I.M. Gevraagd voor de zaterdag. BANKETBAKKERIJ 'T WESTEN St.-Liduinastr. 49, Tel. 67586, Schiedam Voor de leden van de Katholieke Kring hebben donderdagavond in het Passage-theater Berry Kievit en Ge rard VValden de nieuwe KRO-revue 1960 getiteld „Rikketik" opgevoerd. De avond was zeer geslaagd, voor al ook door het optreden van de Sel- vera's het harmonica-trio Willy Ré, Syivia de Leur, Fons Dankaart en de acrobatengroep The Movers. Verder zorgde het KRO-revueorkest onder leiding van Andre van Hittingen voor de muziek. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om bij het vijftleiv jarig bestaan in april een grote opera-uitvoertng te verzorgen. SW heeft zich de afgelopen weken met een enorm enthousiasme ingezet om uit de gevaarlijke onderste regio nen te geraken en men heeft in zo verre hiermede succes geboekt, dat men zowei het sterke BW ais de oude rivaal Excelsior heeft weten te bedwingen. Nog is het gevaar echter niet ge weken en men zai ook zondag weer een krachttoer moeten verrichten om aan de Bosrand KFC te overwinnen. De Kogers zyn lange tijd in deze afedling ernstige kandidaten voor de kopgroep geweest en beschikken over een technisch knap elftal. De laatste overwinning van 20 op NOAD laat niets aan duldeiykheid over. De roodgroenen zullen dan ook zondagmiddag weer alles op alles moeten zetten om deze stryd naar hun hand te zetten. Met het voor deel van eigen terreinen en publiek en met de morele steun van de af gelopen twee succesvolle wedstrijden moet ook zondag de volle winst weer ln Schiedam kunnen blijven. Gezien het huidige enthousiasme in de gelederen van de roodgroenen belooft het ook tegen KFC een span nende vertoning te worden. Scheids rechter is de heer C, Arkenbout. De opstelling van SW is ongewijzigd. SW 2 speelt zondagmiddag tegen Hermes DVS 2. Een plaatselijke der by met als inzet twee punten, die beide ploegen nog hard nodig hebben. SW 3 speelt om 10 uur aan de Pol dervaart tegen VFC 2. Advertentie IM. f Tn VioE t.-Hrlvolr tian 1?» fplirimH t.nh pn mpf. 14 TYiAJirt In het tijdvak van 15 februari tot en met 14 maart stellen wij U in de gelegenheid Mocht U tot de gelukkigen behoren, dan krijgt D tegen inlevering van uw kassabon het gehele door U bestede bedrag in contanten terug. BROERSVEST 56 SCHIEDAM Het bovenstaande geldt ook voor onze afdeling confectie. De Ver. Nat. Feest- en Gedenkdagen (de voormalige Oranjever eniging) zal na de vorige successen ook dit jaar in het programma voor dè feestelijke herdenking van de bevrijding, nu 15 jaar geleden een lichtstoet opnemen. De belangstelling van het publiek plannen op bezwaren stuiten is er was telkens zeer groot en men is daarom voornemens de lichtstoet op de avond van de vijfde mei tot. een traditie te maken. Een commissie is al begonnen met de voorbereiding. Men hoopt, dat nog meer grote en kleine bedrijven, middenstander, sport-, jeugd- en andere verenigin gen ditmaal zullen deelnemen. Met eenvoudige middelen zyn al heel aardige effecten te verkrygen. Voor degenen, die wel willen mee doen, maar die geen bepaalde ideeën hebben of met de uitvoering van hun Advertentie IM HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 68981 (Van een onzer verslaggevers) Toen het loket gesloten werd en hij maanden gevangenisstraf, waarvan maar in een Vlaardingse fabriek," naar een andere afdeling ging, ver- twee voorwaardelijk met drie jaar antwoordde een der verdachten. ,Deze jongeman heeft een wel 8at hy het formulier mee te nemen, proeftyd. Volgens de raadsvrouwe „Een nogal brutale opmerking," hnifénppwnon misselijke streek Een collega vond het en ontdekte, had verdachte diep berouw; hij was vond mr. Heynsius. „Met de haven «itsrehnalrizei de officier van dat de storting van die vijftig gul- zelfs blij, dat men de verduistering bedoel ik ook de industrie om de aZ den niet war geboekt. had ontdekt, zo luid sprak zyn ge- haven heen. Jullie moeten in Bra- weten. Verhoor, bekentenis, ontslag op Het vonnis luidde: vier maanden De verdachte sprak het niet tegen, gj HU was als loketambtenaar op het g hoofdpostkantoor te Rotterdam werkzaam geweest in de periode, toen ér veel stortingen .werden gedaan op g de girorekening van de actie „Redt een kind". „Als ik zo'n storting nu s I eens. niet zou boeken en het geld in g mün zak stak, zou er geen haan naar kraaien,"-dacht hy. „De mensen ver wachten geen bedankbriefje en ze zuilen natuuriyk ook niet gaan infor meren of het comité hun bydrage wel heeft ontvangen." bant biyven, mannen! Dat zouden ze voortaan ook wel doen, beloofden de verdachten, want ze waren voor dat margarinezaakje ontslagen. Een paar weken lang had den ze x-'fs geen ander werk kunnen vinden en dat was een hele strop ge worden. „Je moet vergoeding aan het ryk g vragen!" raadde de rechter aan, De officier vorderde tegen drie der verdachten, 50 boete of tien dagen en tegen de vierde, die drie pakjes ten geschenke had aangenomen, ƒ25 staande voet, arrestatie, huis van met aftrek, van deze straf twee of vyf dagen. bewaring, terechtzitting. De politierechter las uit het re- classeringsrapport voor, dat ver- Hij was maar één keer voor deze dachte een infantiele figuur was en verleiding, bezweken, vertelde hy nu. erotisch was ingesteld. Een dame kwam vyftig gulden stor- „Elke man is erotisch ingt -eld," ten voor „Redt een kind". Hij gaf gaf hU als commentaar. .De redes- haar het afgestempelde stortingsbe- sering noemt deze ambtenaar wijsje, maar boekte de storting niet nauwkeurig". Dat is wel wat vnen- aers, cue een partyye pasjes mar- 01 arie aagen voor ae neung. en legde het formulier apart. Er delijk gezegd.garine hadden gestolen of geheeld. De Brabanders deden verheugd af- heèft toch een haan naar gekraaid. De officier van Justitie eiste vijf „We werkten niet in de haven, stand van hoger beroep. maanden voorwaardeiyk met drie „Kan hét niet wat lager, edelacht. jaar proeftyd en twee jaar toezicht, bare? We verdienen nu veel minder en het is een dure tijd." Weer die Brabanders»Ja' de levensmiddelen zyn tegen- „w eer aie oraoanaers woonüg inderdaad duur> Il£ sa! wat ,,'t Zyn weer de Brabantse arbel- van de boete afdoen," zei de politie- ders, die we hier in de haven heb- rechter. ben," zei de politierechter tegen vier 't Werd dertig gulden of zes dagen ieksar „on- te Breda woonachtige fabrieksarbei- voor de diefstallen en vyftien gulden een commissie van deskundigen, die eventueel adviezen zal verstrekken. Kleine kinderen kunnen ditmaal niet meelopen in de stoet. Voor hen is er op de vooravond van koningin nedag, op 23 april dus, "s avonds een speciale lampionoptocht, waarover nog nadere byzonderheden volgen. Na afloop van de lichtstoet op 5 mei zal aan de Vlaardingerdyk waar ook de stoet eindigt, vuurwerk wor den afgestoken. Dat betekent dan het lichtende einde van een dag, die waard Is gevierd te worden Inlichtingen omtrent de lichtstoet kan men verkrygen by de heren A. M. Schoof, Lange Haven 77-79 (Mer- curius), tel. 6S812, P. J. Drentb, Burg. van Haarenlaan 946, tel. 63838 en G. Rosman, Lange Haven 132, tel. 63784, by wie men zich ook als deelnemer kan aanmelden. Na de deze week gespeelde wed stryden Is er aan de kop van de rangiyst van de Schiedamse bedrijfs- klaverjascompetitle weinig verande ring gekomen. Zowel BWF als Ex celsior A. wonnen hun wedstryden resp. tegen Excelsior B. en STW met 42. De uitslagen van deze ronde waren Vincent BStandaard A 15; GWB-—Vlug 24; Excelsior B—BWF 24; Standaard BGWA 24 en Excelsior A—STW 42. Voor maandag staan de leidende teams moeiiyke wedstryden te wach ten. BWF krygt het tegen het team van Vlug op te nemen terwyi Excel sior A. Standaard A. als tegenstan der krygt. De directeur van de Technische Bedrijven maakt bekend dat, ln ver band met uit te voeren werkzaam heden, de elektriciteitsvoorziening aan ras. Xcthe! op zondag 21 fe bruari a.s. van 8 uur vm. tot ca. 4 uur nam. zai worden onderbroken. Het betreft hier het dorp BUdorp en Tuindorp.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1