VeleVlaardingers voor Schiedams kantongerecht Weer nieuwe expositie svc Krachtproef voor GSS Verrassende resultaten m Namen voor straten in het industrieterrein Shell wint met invallers van GGD Studenten willen Waag als cabaret inrichten Vrouw zette jongeren tot roofoverval aan' StedL Museum: winnaar spelregeltest SFC kiest voorzitter C. A. de Ruyter- de Zeeuw voor PvdA-vrouwen Gouda, Leiden en Delft gaan naar minister ,Harpe Davids' oogst succes GalandFokker en Plesman: Eigenwijsheid kostte hijna hei leven van politieagent Officier van Justitie: "V erkeerscursus in ,Het Hof' groot succes chiedammers elkaar onder Burgerlijke Stand Tech'n. Tckaflartiki'lcn Klein Artis te water weer in Schiedam Bedrijf sklaverj assen Onderscheiding voor de agent Hersbach Wisselkoersen Visafslag Brommer geslipt Mr. J. A. Jonkman hij PvdA in Vlaardingen Meer schepen in de liaven van Maassluis m HET VRUE VOLK DONDERDAG 25 FEBRUARI 1960 PAGINA 5 PAP^LON De Broékenspecialist (Van een onzer verslaggevers) Het waren vooral Vlaardingers, die zich gistermorgen voor tal van verkeersovertredingen te verantwoorden hadden voor de Schiedamse kantonrechter. De jongeman S. uit Vlaardingen had als bestuurder van een vrachtwagen geen voorrang verleend aan een personenauto op bet pan* HoogstraatCronjéstraat. De chauffeur Van de per sonenauto en een voorbijganger, die de aanrijding had zien gebeuren, verschenen ais getuigen. De botsing had de chauffeur van de personenauto tweehonderd gulden schade opgeleverd. rr Zaterdagvoetbal o (Van onze sportredactie) De Vlaardingse tafeltennissers gaan dapper voort met het afwerken van de competitie. Over het algemeen gaat het de eersteklassers niet slecht. Shell 1 won ondanks twee invallers gemakkelijk van GGD met 73. nl deze ontmoeting was Eden- burg topscomer. Reflex heeft het tegen het oppermachtige Nationale nog tot 73 gebracht. Braak won tweemaal en De Bruin kwam eenmaal tot winst. De Delftse studenten hebben bij het gemeentebestuur van Delft een plan op tafel gelegd om de Kaaswaag aan de achter zijde va nhet stadhuis In te richten als studentencabaret. Volgens dit ontwerp zou dit historische en fraaie gebouw worden verbouwd tot een café waarin toneel-, cabaret- cn muziekuitvoeringen kunnen worden geohuden Deze bestemming wijkt wel sterk af van de huidige. Het niet onaantrekkelijke waaggebouw wordt thans door de Van der Woudestichting (sociale werkplaats) geëxploiteerd als fietsen stalling. Tevens zijn In dit gebouw enkele transformatoren van de gemeentebedrijven en een openbare toiletgelegenheid ondergebracht. te' hi t'ir 4" 'f' II m Él vl Advertentie LM. SCHIEDAM Advertentie LM. BUOtiSTKAAT 86 - TELEFOON 6698J De verdachte zette de president uitvoerig ea nauwkeurig uiteen, hoe het ongeval in zijn werk was gegaan. Hij voerde tal van verontschu'r, en- de omstandigheden aan. De officier achtte ondanks dit ver weer de verkeersfout onomstotelijk bewezen en eiste 25 subs, tien da gen. De president het zich nog om trent details van afstand en derge- lyke inlichten en maakte er ten slotte twintig gulden of acht dagen van. Een tuinder uit Naaldwijk had op de weg van Maassluis naar Maasdijk de doorgang niet vrijgelaten voor een vrachtwagen. ,,Ik verzeker u, dat die vracht auto op dat ogenblik naar mijn overtuiging niet deelnam aan het verkeer. Hij stond stil op de hel ling naar de weg. Het is trouwens een bijzonder gevaarlijke weg met al die opritten en als we allemaal zo handelden als de chauffeur van die vrachtwagen, dan gebeurden er per dag talloze ongelukken," be toogde de tuinder. Volgens de officier echter was de chaufleur van die vrachtwagen juist een bijzonder voorzichtig man ge weest. Hij reed uiterst langzaam op de kruising af, ,JEen mens rijdt zich toch niet met opzet te barsten" verweerde de tuin der zich. „Ja, het heeft u nogal wat gekost, he?" Informeerde de presi dent. „Duizend gulden schade aan mijn auto," deelde de tuinder mee. De officier wilde met- deze om standigheid rekening houden en eiste 35 of veertien dagen. De president veroordeelde de tuinder tot 30 of twaalf dagen. De Goudse chauffeur C. S. W. heeft in Maassluis 'n melkwag entje omver gereden met z'n vrachtwagen. Hij was voor het eeist van zijn leven in Maassluis en had zo'n moeite er de weg te vinden, dat hij het melkwa- gentje over het hoofd zag. De officier eiste 25 of tien dagen en de president maakt er 20 van. De Surinaamse fabrieksarbeider N. uit Vlaardingen was in gedachten Gisteren was het lente in Schie dam, langs de grachten en in de par ken. En ergens in de smalle straatjes san de binnenstad zag uw verslag gever hoe een Schiedamse, warm in gepakt in een lange broek, een rieten stoel tot voor haar deur droeg, er op kaar gemak in ging zitten, haar ge acht, naar de zon gewend. Deze op timistische dame ivil blijkbaar dit seizoen geen zonnestraaltje missenI (Van een onzer verslaggevers) Zoals bekend zyn er bij het gemeen tebestuur plannen om de jeugd, die zo langzamerhand weinig herinne ringen meer heeft aan de jaren '40—.'45 door middel van het boekje 'Volk in verdrukking en verzet* op de hoogte te stellen van de ge beurtenissen nit die tijd. In het kader van de herdenkings plechtigheden gaat het Schiedamse Stedelijk Museum een bijzondere expositie inrichten van foto's, die Engelse, Amerikaanse en. Canadese oorlogscorrespondenten vijftien jaar geleden hebben gemaakt. De tentoonstelling wordt 5 mei ge opend. Tijdens de expositie za! de Canadese film 'Victory in the Ne therlands' worden vertoond. Met deze tentoonstelling wil men ook een bijdrage leveren in de ver meerdering van de kennis der jeugd over de tweede wereldoorlog. met zijn bromfiets een kruispunt ge passeerd zonder voorrang te verlenen aan een automobilist. De officier vond dat nogal gevaar lijk en vroeg 25 gulden. De uitspraak was 20 gulden. De Schiedammer S. heeft met zijn auto een handwagen geraakt, die m dezelfde nchtmg reed. „Er kwam een tegenligger aan, ik moest remmen en die temmen weigerden. Het is me ai eens eerder overkomen, en de wagen is er verschillende malen voor in re paratie geweest," vertelde de auto mobilist. De officier merkte op, dat de rem men het bij een later onderzoek uit stekend deden en de Schiedammer werd veroordeeld tot een boete van 25. De Schiedammer W van D zou in zijn auto geen voorrang hebben verleend aan een andere wagen. Zijn autonummer was genoteerd. Maar Van D. kwam nu de bewijzen overleggen, dat hi) die dag ziek in bed had gelegen, evenals zyn vrouw, terwijl de auto voor de deur had gestaan. En dus werd het voor hem vrijspraak. SVC is gisteravond winnaar gewor den in de spelrcgeltestwedstrfid van de gchiedamse scheidsrechtersver- eniging. Het team beantwoordde alle vragen goed. Excelsior '20 bezette de tweede plaats. By de a-junioren werd Schie dam derde met 77 punten. De heer M. Stolk sprak namens de deelnemende verenigingen woorden van dank tot de organisator SVC. Voorzitter L. van Sijll van de Schiedamse scheidsrechtcrsvereruging dankte Hermes voor het beschikbaar stellen van de kantine voor deze spel regeltest. Op 19 april komt Coen Moulin, de imksbuiten van het Nederlandse elf tal ea van Feljenoord, de prijzen uit reiken. Hij wordt waarschijnlijk ver gezeld door de heer Kieboom, voor zitter van Feijenoord. De uitslagen luiden: 1 SVC 255 Pit., 2 SVDPW 239 pnt., 3 PPSC 224 pnt., 4 Hermes-DVS 223 pnt., 5 Ex celsior "20 210 pnt., 6 Schiedam 205 pnt., 7 5W 170 pnt, 8 HBSS 146 pnt. Geboren: Marcel, z.v, J. Wesdorp en A. M. A. Wïgmans, Johannes B., z.v. J. b. Boer en M. W. J. Blanker. Overleden: M. Timmermans, 77 jr; C. Meerding. 79 jr, wed. van F. de Ronde: G. M van der Burg. 73 jr: J Ketting, 79 jr, wed. van J. M. van t Hof; j, Osephius, 75 jr; J. H. Duin, 72 jr. DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE: KFA-voorstelllng, ..On the Waterfront". Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge- sloten. Diversen: WIJKCENTRUMR.-K. voetbalver. Excelsior, film, 17.30 uur. PASSAGE: Schiedamse Kunstkring. Rott. Toneel brengt ,,'n Hete zomer avond", 20 uur. ARCADE: KAB-propaganda-avond, 20 uur. CHR. SOC. BELANGEN: SRB. alge mene ledenvergadering, 20 uur. Apotheek: Backer, St -Lidulnastraat 58. VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: Wapensmokkel naar Cuba. 2 15. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: leder meisje weet het. 2 en 3.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge- tloten. Diversen: MUSIS SACRUM: Margriet mode- show. 1430, 19.15 en 21.15 uur. 9 JEUGDHAVEN: Schiedamse Jeugd- J raad l.o., handenarbeldscursus, 20 uur. Z ARCADE'. R.-K. Bond van Bejaarden, bijeenkomst, 20 uur. d» Apotheek: Backer, St.-IAduinastraat 58. 5 In een buitengewone ledenverga dering, maandag door de Schiedam se voetbalvereniging SFC gehouden, is de heer IV. P. Schilperoord, die geen onbekende Is in de Schiedamse voetbalkringen, met algemene stem men tot voorzitter gekozen. z UIO. HÓ L L A H D s C H E KAN TO Ojt l O E K H A N D E L H Aan de Lange Haven ligt weer de lange, gestoten schuit, die „Klein Ar tis" herbergt. „Klein Artis" is een boeiende verzameling van levende en opgezette dieren, van fossielen, van allerlei vreemde en interessante za ken. De heer H. M. Deutz met zijn ..Klein Artis" was al eerder in Schie dam. Maar er zijn dit keer ook weer nieuwigheden te bewonderen, die hij m onze stad nog niet eerder toonde. Twee rbesus-aapjes uit Turkije bij voorbeeld, welke diersoort dikwijls bij raketproeven worden gebruikt. Tot de andere nieuwigheden behoren twee jonge krokodillen. ..Klein Artis" ziet er heel aantrek kelijk uit met z'n verlichte aquaria die zestig soorten tropische vissen herbergen. Er zijn zeldzame vogels en insecten, prachtige koralen, enz. De expositie is tot en met 9 maart in Schiedam. Men kan haar van 10 tot 18 uur bezichtigen en op zaterdag gen en zondagen van 10 tot 21 uur. Tijdens de deze week gespeelde wedstrijden in de Schiedamse Be- drijfs-klaverjascompetitie is er wij ziging gekomen in de kopgroep. Door met 42 van Vlug te verliezen en mede doordat Excelsior A tegen Standaard A niet verder dan een 3—3 gelijk spel wist te komen, moest leider BWF de eerste plaats aan dit Excelsior-team afstaan. Dtl resultaat kan de spanning bij de nog resterende wedstrijden slechts vergroten. De uitslagen van de gespeelde wed strijden luiden als volgt: Excelsior A Standaard A 3—3; BWF—Vlug 2—4; Vincent ASTW 5—1; Vincent B—Excelsior B 4—2; GW b—Stan daard b 24. De prijsuitreiking van dit be dril fstoeniooi vindt plaats op zater dag 26 maart» eveneens in de kan tine van de N.V. Excelsior aan de Buitenhavenweg. Een nog te enga geren cabaret-gezelschap zal de rest van de avond opluisteren. Na het voetballoze weekeinde van vorige week is er voor het Schiedam se zaterdagmiddagvoetbal voor aan staande zaterdag weer een volledig programma. HBSS gaat op reis naar Noord wijk om de club van die naam te ontmoeten. Onze stadgenoten hebben de pun ten harder nodig dan Noordwijk, dat veilig in de middenmoot van de ranglijst vertoeft. Het eerste treffen werd een 4—3-overwinning van HBSS en een prolongatie van dit succes zou voor HBSS bijzonder welkom zyn. PPSC gaat op bezoek bij hekke- sluiter ZWSK en deze wedstrijd kan PPSC bij de kopgroep brengen. GTB krijgt ook één van de zwakkere broe ders op bezoek namelijk RSM. Ook hier de winstkansen aan Schiedamse zijde. GSS staat voor de moeilijke taak zijn koppositie te ver dédigen in de uitwedstrijd tegen Energie Boys. Er staat voor onze stadgenoten in deze wedstrijd veel op het spel. De resultaten van biljartwedstrijden leveren dikwijls verras singen op. Dit zagen wij ook gisteravond bij het driebanden- toernooi om het Bliekendaal biljart in poule 2 die by Thalia in Schiedam werd gespeeld. De eerste partij, die tussen Weeland (E.Nous) en Broekhuizen (Centrum) gaf aanvankelijk een sombere indruk van het spel van eerstgenoemde. Broekhuizen kon al spoedig een voorsprong krijgen, doordat zijn tegenspeler aanvankelijk niet in zijn spel kon komen en 35 beurten nodig had om 11 caramboles bijeen te stoten, waar tegenover Broek huizen reeds 27 kon stellen. v f Het duurde nog 23 beurten voor Weeland zijn volgende carambole maakte en op 12 kwam: toen noteer de Broekhuizen reeds 34. Vier,beur ten later was deze speler met 36 caramboles uit en bleef Weeland op 12 hangen. G. Broekhuizen 36 36 57 6 0.631 A. Weeland 36 12 57 3 0J218 In de volgende partij had Hendriks die tegen Ruggenberg uitkwam, het zelfde euvel als Weeland in de vo rige party. Wy zy'n beter spel van Hendriks gewoon. Ook deze speler bleef by zijn driebandenspel vér be neden zyn kunnen, waardoor hij van meet af aan, achter raakte. Zijn beurten bleven nog aan de lage kant, terwijl Ruggenberg goede series van o.a. 3 en 7 voor zich liet noteren. In de 38e beurt was de stand 29-4 in het voordeel van Rug genberg, welke speler nog 22 beur ten nodig had om zyn benodigde 42 caramboles vol te maken. Hendriks had het tot 22 gebracht. C. Ruggenberg 42 42 60 3 0.700 W. Hendriks 36 32 60 3 0.366 De langste party is geweest die tussen Eggeimeijer (E.N.) en Val- kestyn (Rembr,), Vijfentachtig beur ten waren nodig om laatstgenoemde winnaar te maken. Toch toonden beide spelers wel hun kunnen, want bij moeiiyfce sto ten wisten zy goede oplossingen te vinden. Hlerby werd weiiswaar vaak gemillimeterd doch zulks is te ver ontschuldigen. Om beurten hidden de spelers 'n voorsprong, hetgeen, wel wat spanning bracht. Doch na de 50e beurt nam Eggel- meijer een voorsprong met een to taal verkregen aantal caramboles van 22. Hierdoor kreeg eerstgenoem de speler een winstkans, die hij met meer verloren liet gaan. Hy won De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid in Schiedam organi seert dinsdag 8 maart in het Volks gebouw aan de Tninlaan een byeen- komst, waar mevrouw O. A. de Ruy- ter-de Zeeuw lal spreken over het onderwerp 'Liefdadigheid en maat schappelijk werk'. Oids nieuwe leden zijn harteiyk welkom. Aanvang acht uur. Drie gemeenten, Gouda, Leiden en Delft hebben besloten om op zo kort mogelijke termijn een audiëntie aan te vragen b(j de minister voor Volks huisvesting en Bouwnijverheid om de positie te bespreken waarin deze drie middelgrote gemeenten ten aan zien van toewijzing van de woning wetwoningen verkeren. Er zyn drie oorzaken te vinden voor het teleurstellend lage aantal wo ningwetwoningen dat aan bovenge noemde gemeenten is toegewezen en wel: 1. Het totaal aantal te bouwen wo ningwetwoningen Sn Nederland is door de huidige minister voor 1960 verlaagd tot 37.000, naar welk cijfer de verdeling plaatsvond. 2. In de provincie Zuid-Holland, waar 9150 woningen te verdelen wa ren, werd deze verdeling ongunstig beïnvloed door de directe toewijzing van de minister aan de beide steden Rotterdam en Den Haag. D> toewy- zing aan deze steden geschiedt niet via Gedeputeerde Staten, maar door de minister rechtstreeks. 3. Ten slotte wordt de verdeling ongunstig beïnvloed door de conttnu- contracten voor de steden Dordrecht en Schiedam. Beide steden krygen volgens contract voor een bepaald aantal jaren een even groot aantal woningen toegewezen. (Deze contrau- contracten lopen voor beide steden dit jaar af). Twee avonden achtereen heeft de barmonieveroniging Harpe Davids in gebouw Arcade met ree! succes ge concerteerd. Het programma begon met een pittige BBA-mars. L Arié- sienne van Bizet kreeg een gevoelige vertolking en byzonder vlot klonk ook de symfonie Concertante van Boedijn. Harpe Davids hoopt volgend jaar bij het" veertigjarig bestaan met een nieuw Instrumentarium verrast te worden. Voorzitter L. A. Albregtse huldigde de heren W. C. Planken. W. H. de Bakker en W. M. van der Veer die 25 jaar lid zyn van Harpe Davids. ODG gaf daarna een opvoering van het stuk Poverientje wint de laatste slag. ten slotte in 85 beurten met een verschil van 8 caramboles. G. Eggelmeijer 36 36 85 5 0.423 G. Valkestijn 36. 28 35 3 0.328 De party tussen Heynekamp (Schiedam) en Seger (Karseboom) was in 74 caramboles beslist. Beide spelers hadden toen 36 caramboles. Dit wilde niet zeggen dat het een „remise"-party geworden was, want Seger had met te maken 42 caram boles een voorgift van 6 caramboles moeten geven. Aanvankelijk geleek het erop, dat deze speler deze voor gift gemakkelijk zou wegwerken, want hy had met 19 caramboles ai spoedig een voorsprong van 8. Heynekamp wist hierna met een 2021-stand zijn achterstand tot slechts één te verkleinen, waarna in de 41e beurt de stand, met 27, geiyk geworden was. seger kwam in 7 beur ten later op 35 caramboles, waarte genover Heijnekamp er 31 plaatste. Daar beiden 36 caramboles moesten maken, ging het spannen; doordat Seger enkele malen poedelde, maakte Heynekamp in zyn 74e beurt zyn 36 vol en kreeg Seger in de nastoot zyn laatste kans. Hij bracht het echter ook tot 36, hetgeen' voor hem 6 ca ramboles te weing betekende. Heynekamp Seger 36 42 36 36 0.486 0.486 In poule 3 werden by Entre Nous gespeeld, onderstaande partyen: G. Buitenhek J. Heinsbroek B. van Deursen A. Vos E Fortuijn G. Schelïenbeek 36 30 30 30 30 30 36 20 30 24 48 48 96 96 30 102 18 102 0.750 0.416 0.312 0.250 0.294 0.176 Districtekampioenschap 2e klasse: N. Hartog 150 150 44 14 3.40 C. v. Reeven 150 138 44 13 3.13 H- v. d. Veer M. Leyte 150 150 123 150 22 18 2.67 3.26 De namen van P. Caland, A. H. G. Fokker en dr. A. Plesman zullen verbonden worden aan straten in het industrieterrein ten westen van de Schie, in de onmiddellijke omgeving van de industriehal, die is gebouwd door de N.V. Aannemerscombinatie SSN. Pieter Caland leefde van 1826 tot 1902. Hij Werd in 1857 aangesteld als secretaris van de Raad van Waterstaat, die tot taak had de mogelijkheden te onderzoeken voor een nieuwe waterweg van Rot terdam naar de Noordzee. In deze functie vervaardigde hij een ontwerp, waarby de Raad zich aansloot. Bij wet van 24 januari 1863 besloot men tot de uitvoering van dit plan en Caland werd belast met de uitvoering. De Nieuwe Water weg werd in 1872 geopend. A. H. G. Fokker werd in 1890 in Kediri op OosWava geboren en overleed in 1939. Hij was een Ne derlands vliegtuigbouwer van inter nationaal formaat. De grote reputa tie, die de KLM zich in de eerste MAASSLUIS Tydens een bij eenkomst van de reserve-gemeente- politie reikte maandagavond burge meester W. J, D. van Dijck de VrywilligersmedaiUe met bijbehoren de oorkonde aan de heer J. H. Hersbach uit. „Patriae servire libertas" (het vaderland dienen is vrijheid). Deze woorden, die op de medaille voorko men, hebt gU waargemaakt", aldus burgemeester van Dijck," want door de vrijwillig op U genomen verplich tingen, hebt gij bijgedragen tot be scherming en beveiiiging onzer ge meente". De heer W. Bakker en J. M. M. Vermin werden verleden jaar met deze medaille begiftigd. De gezellige bijeenkomst werd be sloten met het vertonen van een aantal dia's, door de heer J. de Jongh, inspecteur van politie, op zijn reis naar Engeland gemaakt. 24 Februari Engels pond 10.56Ï10,571 Amerik. dollar 3,76ï3,77e Franse frank 76,791—76,84?. Belgische frank 7.557,568 Zwitserse frank 86,9086,95 Zweedse kroon 73,79172,841 Duitse mark 90,3990,44 Deense kroon54,59454,64s Noorse kroon 52.72152,774 Canada 3.96i—3.96S Italiaanse lire 60,67460,724 Oostenrijkse schilling 14,50114311 ROTTERDAM, Aan de Visaf slag alhier werden van IJmuiden en elders 250 kisten verse zeevis en 300 kg spiering aangevoerd. De prijzen waren: schol klein 4042; schelvis midci. 5456; kabeljauw gr. 58—60; kabeljauw midd, 4347; kabeljauw klein 38—40; makreel 15—18; wijting 23—39; haring verse 28—33 p. kist; kuit 0,76—1,00; spiering 0,750,80 p. kg. tien jaren van haar bestaan ver wierf is voor het grootste deel te danken aan de toen gebruikte Fok- kervhegtuigen. Dr. Plesman werd in 1889 gebo ren en overleed in 1953. Hij speel de een hoofdrol in onze luchtvaart. Hy organiseerde in augustus 1919 de eerste luchtvaarttentoonstelling te Amsterdam, werd administrateur van de KLM, later directeur en na Tweede Wereldoorlog president- directeur. Hij bouwde het gehavende bedrijf in uiterst korte tijd weer op en bracht het tot een hoogte, die het voordien niet had gekend. De Tech nische Hogeschool te Delft eerde zijn verdiensten door hem te benoe men tot doctor honoris causa in de technische wetenschappen. De 35-jarige Goudse politieagent J. E. Meyrlnk werd gistermiddag by zessen bijna, het slachtoffer van de eigenwijsheid van de 29-jarige auto bestuurder F. E. uit Gouda. De brandweer zou uitrukken voor een brandje in een schuur op het Lom bokplein te Gouda en de agent Meyrink, die dat wist, zette het ver keer op de verkeersrotonde bü de Kleiwegbrug stiU. Uit de tunnel kwam een autobe stuurder die zyn stopsein negeerde en doorreed. De agent gebaarde hem te rug te rijden. De automobilist voldeed hier niet aan en hy kwam uit zijn auto, omdat hy wel eens wilde weten waarom hij terug moest. De agent liep naar hem toe en toen zij samen by de wagen, die de doorgang voor de brandweerauto ver sperde. stonden, kwam de brandweer auto met hoge snelheid van de an dere zyde de rotonde oprijden. De bestuurder daarvan zag de in de weg staande personenauto, tracht te deze al remmend te ontwijken en vloog op de pratende agent af. Deze wist met een reuzensprong zyn leven te redden en werd slechts even ge raakt. Tegen de automobilist werd proces-verbaal opgemaakt. Shell 2 won met 64 van hekke- sluiter UVS en is nu op veilige af stand van de onderste plaats geko men. TWEEDE KLASSE: Reflex 2 ver loor, door een off-day van De Graaf, met 64 van "Van Hessen. Meijer won tweemaal, De Graaf en Tuytel elk een keer. Ook Shell 2 verloor en wel met 19; de tegnstand kwam van de aanstaande kampioen IRO. DERDE KLASSE: De Hollandiaan 1 won ternauwernood van VBP 2. Olivier maakte een mooie hattrick en stelde daardoor de zege veilig. Het tweed team won, eveneens op het nippertje, met C4 van K en K. Hier was Top met 3 overwinningen d gro te man. Toch was er nog een ge wonnen dubbel nodig om de 2 punten te behalen. Reflex 3 maakte met Hagero korte metten, uitslag 82. Shell 4 hand haafde zyn kampioenskandidatuur door een 9—1-oevrwlnning op NKF 2. Shell, 5 biyft echter in de onderste regionen verkeren, nu door een "ne derlaag tegen Overschie 2, Pelmolen 1 won onbedreigd van Americano 1, het werd 8—2, daar De Wit 2 steekjes liet vallen. MAF l gaf HPV 2 geen schijn van kans. uitslag 9—1. Sunlight 1 bracht het niet verder dan 28 tegen Wilton 3 Het college van B. en VV. heeft het project in studie. Door de studenten, de TH-gemeenschap als geheel en het bureau voor vreemdelingeiiver- De 27-jarige kraanmachinist A. K. kreeg gistermorgen een lichte her senschudding, toen hij op de B.K.- laan te Schiedam ter hoogte van de Vondellaan met zijn bromfiets slipte ea viel. De slippartij ontstond, door dat een wagen met sleep die uit de Vondellaan kwam het stopverbod negeerde zodat K. plotseling moest remmen. K. is per GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis gebracht, vanwaar hy naar huis kon worden vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) 'Deze vrouw heeft een gevaarlijk en gemeen spelletje gespeeld: zij heeft op geraffineerde wijze drie jongeren tot een roofoverval aange zet.' Aldus de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank, die van morgen wegens uitlokking van een roofoverval twaalf maanden gevan genisstraf met aftrek, waarvan vier voorwaardelijk en toezicht tegen de 27-jarige Haagse kousenreparatrice G. O. eiste. Onder tranen erkende deze ver dachte betrokken te zijn geweest by de roofoverval, die drie Haagse jon geren in de nacht van 5 op 6 sep tember 1959 op de caféhouder John B. hebben gepleegd. Daarbij werd een bedrag van ruim veertig gulden buitgemaakt. De verdachte had op de bewuste avond een afspraak met John B. "Ik wist dat hy elke avond na sluitingstijd z'n cafés langs ging om af te rekenen.' zo vertelde ze. "ik vermoedde dat hy veel geld by zich zou hebben.' Zij verkeerde namelijk In geldnood, maar naar haar zeggen is het plan voor de overval niet van haar, maar van een van de jongeren afkomstig, hetgeen overigens door twee van de jongeren, die als getuigen werden ge hoord, ontkend werd. De afspraak was dat John B. in de Twinckelstraat zou worden over vallen. Aanvankeiyk waren de drie knapen er niet. Ze zei toen tegen B.: 'Wacht vijf minuten en kom me dan na.' Direct daarna volgde de overval. Nadat de officier zyn els had ge steld, zei mr. A. Mout, de verdediger, uitlokking niet bewezen te achten. "Wegens medeplegen of medeplichtig heid vroeg hy een straf, gelyk aan het voorarrest. Uitspraak op 10 maart. keer is het ontwerp met enthousias me begroet. Monumentenzorg schijnt tegen de voorgenomen bestemming geen be zwaar te hebben. Volgens de schets zou het inte rieur van de Waag worden ingeaeeld in een ruimte voor het toneel en een plaats voor 100 stoelen. Men heeft het voornemen drie avonden per week voorstellingen te geven aoor een eigen studenten-cabaret groep. Ook wordt het mogeiyk de zoge naamde pauzeconcerten en andere muziekuitvoeringen daar te organi seren. De studenten hebben toegezegd ook in de zomermaanden, speciaal voor de toeristen, voorstellingen in de dne moderne talen te geven. Dit is de reden waarom ook de directeur van het Vreemdelingenverkeer sterk m het plan is geïnteresseerd. Omdat noch Leiden noch Den Haag zo'n theatertje hebben, ver wacht men dat de Delftse Waag een zekere aantrekkingskracht op de om ringende gemeenten zal hebben, Het bedienend personeel van de Waag zal bestaan uit werkstudenten. Voor het bezoek aan de voorstel lingen zal geen entree-prys worden geheven maar een verplichte con sumptie moeten worden gebruikt. De exploitatie zou in handen zyn van een beheercommissie,, bestaande uit leden van de studenten, de bur gerij en het gemeentebestuur en de Technische Hogeschool. De afdeling Vlaardingen van de Partij van. de Arbeid belegt vrij dagavond om acht uur een bijeen komst in zaai 5 van het Volksge bouw aan de Schtedamseweg. Op deze vergadering zal mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer een inleiding houden. Intiem 2 won wederom, nu met S—2 van Stadhuis 2. vierde KLASSE: Cincinnati 1 ontging juist de overwinning tegen SVA 4. Door de uitslag 23—25 in de derde game van het dubbelspel werd het slechts 55. De Hollandiaan 3 versloeg USV 6 met 73. Reflex 4 zegevierde met 64 over koploper Stadhuis 3. In een enerve rende wedstrijd scoorde De Wilt driemaal en De Kruyf tweemaal. Sa men wonnen zy het dubbel. Stad- hius staat niettemin nog 2 punten voor op Reflex, dat nu de tweede plaats Inneemt. De Hollandiaan 4 dwong Germinal 8 met 91 op de knieen. Pelmolen 2 scoorde tegen het sterke Xerxes 7 geen enkele tegenpunt. Intiem 3 vei- loor, door falen, van Van Oosten met 64 van Greesel, VIJFDE KLASSE: Zowel Intiem 4 als Intiem 6 speelden vorige week tegen Cincinnatl-teams, namelijk het tweede en vierde. Het werden twee Intiem-overwinningen, resp. 1CM en 6—4. Intiem 5 won - met 9—1 van Raket 3. Pelmolen 4 verloot met 7—3 van RET 3, ondanks 2 overwinningen van mej. Hoozemans. Pelmolen 3 bracht het slechts tot 2—8 tegen RAP 2. Reflex 5, eerst in de tweede helft ingezet, boekt louter 10—0-overwin- nlngen. Het won nu weer van TSF5. Shell 7 won met 9—1 van het sterke Hoogvliet. MAF 2 won met dezelfde cijfers tegen Noad 8. De Hollandiaan 5 verloor op het mpeprtje van Noad 7, een gewonnen dubbel had nog een. gelyk spel kun nen brengen. Cincinnati 3 verloor met 010 van Sozaro. Junioren: Een mooie 10—O-over winning op 21-Up van de hope van Reflex. (Van een onzer verslaggevers) Voor het eerst is de veillg-verkeer- cursus, die door de Vereniging voor Veilig Verkeer te Rotterdam voor talloze weggebruikers is georgani seerd, in een tehuis gegeven en wel in het Jongenshuis Het Hof aan de Hoflaan. Achttien, van de 22 werkende jon gens, die in dit tehuis wonen, heb ben met steeds stygend enthousiasme deze cursus gevolgd. Met veel succes: alle achttien slaagden ze voor het examen, waarby eén van hen, Arie C. Vry, zelfs 95 van de maximaal te behalen 96 punten kreeg. Dit succes was behalve aan het enthousiasme van de jongens te dan ken aan de hoofdagent J. Kwekel van de afdeling verkeerspropaganda van de Rotterdamse politie, die de cursus gaf. De voorzitter van de Vereniging voor Veilig Verkeer, de heer F. E, E. Kleyn-van Willigen, reikte woensdag avond de diploma's aan de jongens met een korte toespraak tot allen en een gelukwens voor ieder afzonder lijk uit. Arie Vry kreeg bovendien de Vellig-Verkeermedallle voor de beste cursist Mr. J. J. H. van der Burg, voor zitter van de Stichting Nazorg Bui tengewoon Lager Onderwijs te Rot terdam, dankte de Vereniging voor Veilig Verkeer en de Rotterdamse po litie voor het organiseren van de cursus. Hoofdagent Kwekel kreeg van de jongens en de leiding van het tehuis een platenbon. Na de diploma-uitreiking bieef men in gezellige sfeer nog enige tijd bijeen, waarbij onder meer enige films werden vertoond. MAASSLUIS. Uit het overzicht van het scheepvaartverkeer in de Maassluise havens blykt, dat het ver keer weer is toegenomen. Het aan tal schepen bedroeg m 1958 5571 met een inhoud van 1.594.481 m3 tegen 8637 schepen in 1959 met een inhoud van 1990.491 m3. De opbrengst van havengeld was in 1958 64.411.13 tegen 61.464.90 in 1959. Het aantal scheper, dat dc bruggen passeerde was in 1958 8369 tegen 8107 m 1959. Bruggeld ra 1958 f 1.352.27 en in 1859 2.573.60. Jïtt sbl J i

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1