Molen aan is met Volkstuinders moeten weg Plannen van Excelsior voor mviermg A. Kloos sprak over Co-op en vakbeweging j gaan ren in Shell-teams waren weer op dreef m Lekemuziek voor school en huis Maaskanters' oud-leerlingen uloschool Sportwedstrijden en gees ten Fietser gewond bij aanrijding Koevoetvaltvan 15 meter lioogte imm. Huismuziek uit 16e eeuw: fris bad voor 20ste Arbeider brak been op schip cbiedammers onder Lezing Griekenland voor huisvrouwen Burgerlijke Stand Veilingnieuws Inenting UITSLAGEN BILJARTEN Ruim 3300 flessen vallen van auto Excelsior klopt bij zaalvoetbal TOGR Vloer Meisje valt bij gymnastiek HET VRIJE VOLK WOENSDAG 2 MAART i960 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggeefsters) Op de hoek van de Branderssteeg en de "Westvest heeft de heer G. Kluit zijn 'Driekleuren-grutterij' geopend. Het is een bijzonder grappige winkel, die in een heel moderne aankleding toch een gezellig ouderwetse indruk maakt. De zaak is dan ook nauw verbonden met een zeer oud beroep: dat van molenaar Molenaar-winkelier Kluit gaat: dat oude beroep volgende week opnieuw uitoefenen. Dan gaan namelijk de wieken van de geheel herstelde TValviscft' we schreven enkele maanden ge leden al uitvoerig over de herstellingswerkzaamheden weer draaien en wel op windkracht! elkaar Fok-wiek (Van een onzer verslaggevers) ALS HET ZWAARD VAN DAMOCLES hangt sinds kort een beslissing van Rijkswaterstaat boven de hoofden van 25 volks- tuinders van het compIex-Broekweg te Vlaardingen: op 15 mei moeten 25 volkstuinders het veld ruimen voor het deel van rijksweg 20, dat over het volkstuincomplex is geprojecteerd. HET IS EEN HARD GELAG voor de volkstuinders, die reeds een aanzienlijk bedrag aan bemesting, zaad en bollen in hun grond hebben gestoken. Velen zullen er deze keer nog een schepje bovenop hebben gedaan, want de vereniging van Vlaardingse volkstuinders is van plan om dit jaar een ten toonstelling te organiseren. Volendam 'sJBM (Van een onzer verslaggeefsters) Bij „Pro Juvehtute" is men al weer druk bezig met de voor bereiding van een drietal zomerkampen. Buur: een wëek. Plaats: Doorn. (Van onze sportredactie) Van de Vlaardingse tafeltennissers waren de Shell-teams vorige week in de eerste klasse goed op dreef. Shell 1 won mét 6—4 van Roteb en Shell 2 verpletterde De Maasstad 4, uitslag 10—0. Het gevaar voor Shell 2 is nu wel geweken. Reflex 1 deel de de punten met Mllksteamers 3. Aanstaande vrijdag soelen Shell 2 en Reflex tegen elkaar. V Het volgende nummer van het CJMV-nieuws sof «en geheel ver nieuwd aanzien krijgen, zo kondigen de CJMV'ers aan. Én daarin zullen wellicht ook meer stukjes „van ten vrouwenhand" komen. In het laatste nummer wordt bijvoorbeeld de sug gestie gedaan voor een rubriek als Tante Coba weet raad"... Zoals bekend gaat de CJMV in 1961 het 75-jarig jubileum vieren. Ze we ten nu al, dat vandaag over precies een jaarop donderdag 2 maart 1961, in het Passagetheater een receptie- jubiieumavond wordt gehouden. Er komt een. provinciale bondsdag in Schiedam, een pinksterweekend op de Hoeve, een jongens-buitendag, een mondaccordeonconcours, een taptoe, een voetbaltoernooi en meer nieuws over de jubileumviering wordt zondag 20 maart op de alge mene ledenvergadering bekendge maakt! „De Maaskanters" zo noemen zich de oud-leerlingen van de Wil lem de Zwijgerschool uit de periode 1950 tot 1355, die een vereniging hebben opgericht met liet doel de oude contacten te vernieuwen. Die naam Maaskant wekt her inneringen op aan vroeger, toen de Ulo-Scholieren al hun vrije tijd aan de Maas doorbrachten. Ook nu gaat het weer om die vrije tijd. Eén keer in het jaar namelijk willen JDe Maaskanters" een grote feestavond organiseren met een cabaretgroep er. een handje uit eigen krachten. Tus sentijds zijn "ér contactbijeenkom sten. De voorlopige bestuurders heb ben 200 Convocaties rondgezonden en daarop hebben SO oud-leerlingen ge reageerd. Zij gaven zich op als lid. Ook degenen, die zich nog niet heb ben aangemeld, rijn hartelijk wel kom op de eerste ledenvergadering die 19 maart wordt gehouden. Inlichtingen verstrekken voorzitter J. Verhoeven, J. v. Hogendorplawi 13, secretaresse mej. E. Zwaan, Loef- straat 117 en penningmeester W. van Pelt, Westfrankelandsestraai 92 E. ■JD* vereniging „De HoUandsche Molen is eigenaar van deze fraaie, oude molen en de restauratie is met veel zorg geschied. Volgende week is het dus zo ver en treedt de molen weer in werking. Ztf zal draaien vol gens een systeem, waarmee de heer Kluit al in de molen op het Botter- damse Oostplein heeft gewerkt. Deze molen brandde enkele jaren geleden tot de grond toe af. Er wordt gebruik gemaakt van de nog vrij nieuwe vinding van de Wassenaarse ir. Pauel. Deze technicus heeft het principe van zijn vinding afgekeken van de zeilboot, waarbij men gebruik maakt van grootzeil en fok. ZUn vinding is genaamd fok-wlek en bestaat uit een afgesloten latwerk, dat naast het gewone latwerk van de wiek wordt aangebracht. Met deze fok-wiek dns kan de molenaar weer overschakelen op windkracht. De molen draalt regelmatiger en de snelheid past zich aan als het te hard waait of als er weinig wind is. Molenaar Kluit komt uit een fa milie, die het vak goed verstaat. Sinds begin 1800 waren het mole naars en de aanleiding daartoe is het vermelden waard. Een van de heren Kluit namelijk, die vroeger allen belangrijke functies bekleedden, kon het naar de zin van de andere burgers in de Hoeksche Waard te goed vinden met Napoleon cn zijn aanhang. En toen de Franse keizer voorgoed was verslagen, werd ook deze voor vader van molenaar Kluit uit zijn ambten ontzet en daarbij werd vast gesteld. dat al zijn nakomelingen geen openbare functies mochten be kleden. Ea zo begon voor de familie Kluit het molenaarstijdperk. De mole naar aan de Westvest is* overigens zeer tevreden met zijn beroep 1 Voor de leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen in Schiedam staat er voor donderdagmiddag in gebouw Irene een lezing op het programma over Griekenland. De gebrs. Boomsma, die de huis vrouwen al eerder met veel succes vertelden -over Dalmatië en "Mace donië, verzorgen ook deze lezing. Ruim 160 kleurendia's laten het mo derne Griekenland en de overblijf selen van indrukwekkende bouw werken van honderden jaren terug zien. Donderdag 17 maart is er een ex cursie naar de Drinkwatervoor ziening in Rotterdam. Op maandag 21 maartvolgt een voorlichtings middag over behang en zijn toepas sing, ook in .Irene. Aanvang 2.15 uur. Geboren: Maria J dr v Ch M Re- bers en P M Th v d Knaap; Maarten C zn v M C v d Einden en J Stout- handel: Izaak zn v I Vink en J C v Gemerden; Adrianus J zn v W H de Haas en S Blokland: Maria H dr v D J v Soest en B Gonzalez; Johannes A zn v J R Meijer en M J d Eisen; Jolanria W S dr v A D Sprong en J P C de Kort. Overleden; W Tanis 52 jr; A M v Vliet 40 jr; H G A Gonlag 76 jr echtg van L Kalden; F W Jurgens 84 jr wed v W P Borsje; M G v Kan 74 jr wed v j A Smit. Lekemuziek moet simpel zijn maar mag niet stupide worden. In deze eenvoudige vaststelling ligt voor com ponisten een probleem, dat alleen in dit opzicht geroutineerden of speciaal geïnspireerden kunnen oplassen- Bij de laatste 2ending lekemuziek die Harmonia ons uit Hilversum ter bespreking stuurde, is vrij wat dat aan deze elementaire maar moeilijk te verwezenlijken eis voldoet. Het Concertinetto voor sohoolortest van Hans P, Keuning beperkt het con certerend element tot een wedijver tussen de voornaamste groepen (blokfluiten en strijkers) en vermijdt daardoor onverantwoorde solisterij. Veel aardige polyfone vondstjes, die toch door een schoolorfcest goed te gebruiken zijn, bevatten de Diver- timenti van Otto Deden, die overi gens wel het best tot hun recht ko men als ze achter elkaar als delen van een enkel divertimento worden uitgevoerd, Voor kleinere groepjes drie of vier bespelers van viool, blokfluit of gitaar is „Vrolijk sa-, menspel" van Adam Telcs niet on aardig gezet. Kleine, eenvoudige, niet al te eentonige „tukjes. De Handleiding voor de gitaar van Henk van Sohagen is, lükt.ons, niet geschikt voor zelfstudie. "Wel een goede steun voor de leraar die bereid is zijn methode te volgen; bet boek geeft al snel vlotte speélmuziek en geeft met aardige verhaaltjes en plaatjes spelenderwijs wat theorie. Dezelfde musicus schreef twee bun deltjes duetten: voor beginners in „Samen spelen" tien heel eenvoudige maar goed gezette stukjes en op een wat hoger plan voortreffelijke zet tingen van vier tweestemmige inven ties van Bach. R, O. In mei aanbestedinL gedeelte rijksweg in Donderdagavond is er in Vlaar dingen weer prijsklaverjassen in het clubgebouw De Hollandiaan, Park 't Nieuwelant, aanvang acht uur. De twee hoogst geklasseerden komen in de finale. Natuurlijk wisten de voikstulnders al geruime tijd. dat ze te eniger tijd verdreven zouden worden door de wegaanleg. Maar niemand heeft er op gerekend, dat het zo plotseling zou gebeuren. Vooral niet, doordat de huur van de tuinen in de laatstgehouden raadsvergadering weer met een jaar is verlengd. Nadien kwam echter de mededeling van Rijkswaterstaat. Wethouder G. Walstra was niet ROTTERDAM Veiling ZH- Eilanden van 1 maart Andijvie 88-92. spruiten 51-73, witlof 58-68. veldsla 2,40-3,30, spinazie 90-94, prei 62-1,06, rodekool 45-51, gelekoo! .29- 33, groenekooi 46-49, uien gesch 3-13, waspeen 23-32, sla 7-18, peen 34-39. boerenkool 29-40, selderij 4-10, pe terselie 8-22. De r.-k- sportvereniging Excelsior heeft de plannen voor de viering van het veertigjarig jubileum nu definitier vastgesteld. Op 14 mei zal een speciaal jubileamblad verschijnen. Daarmee starten de feeste lijkheden. Op hét kruispunt Westhaven- plaats-Brede Havenstraat te Vlaar dingen is dinsdagmiddag een aan rijding gebeurd tussen een brom fietser en een wielrijder. De brom fietser, de zeventienjarige C. W., leed de Brede Havenstraat af en zag plot seling op liet kruispunt een wielrijder de 57-jarige P. B., van de Westha venplaats komen aanrijden. W. wilde door remmen een aan rijding voorkomen, maar aïaagde hier. niet in. Beiden kwamen te val len. B. moest, vermoedelijk met een hersenschudding, in het Algemeen Ziekenhuis worden opgenomen. Op vrijdag 4 maart I960 bestaat er 's middags van 3.30 tot 4.30 uur ge legenheid tot kosteloze inenting m het Wijkcentrum Nieuwlaad, Dr. Wï- bautpiein 129, tussen 3.30 en 4 uur tegen pokken én tussen 4 en 4.30 uur tegen difterie, kinkhoes en tetanus. Trouwboekjes der oudere en even tueel inentingsboekjes van de kin deren meebrèngén. WOENSDAG Bioscopen: MONGPOLE: Liefde laags de weg. 2.15. 7 en 9.15 uur.' PASSAGE: Ieder meisje weet het, en 8.1S uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen: WIJKCENTRUM: Qerêf. Kerk, Wijk- avond, 30 uur. WIJKCENTRUM: Partij van de Ar beid, bijeenkomst, 20 uur. Apotheek: Ooulca en Có„ Gröenelaan 127. donderdag Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge- sloten. Diversen: IRENE: Ned. Var, van Huisvrouwen. Griekenland door de gebri. Sooa- sma, 14.15 uur. MUSIS SACRUM: SG, toneelwedstrijd. Oeron brengt „De gebréken kruik'.', iö uur. PASSAGE: Toonkunst, concert m.m.v. Hans Henkemans, piano. 20 uur. IRENE: Coöp. DES, cöntactavond, 20 UUr. WIJKCENTRUM: ARKA, vergadering 20 uur. Apotheek: Gouka en ca, öreenfclaan 12". Voor 15 mei staan jubileumwed- strijden voor négen seniorenelf tallen; van het tweede tot en met het tien de elftal, op het programma. Teams van DHL uit Delft zijn in deze wed- strijden de tegenspelers van Excel sior. Jubileumwedstrijden voor de C- junioren volgen op 21 mei én de volgende dag is de beurt aan "de A- en B-junioren. Hier zijn jonge voet ballers van WP uit Den Haag de te genstanders. Het Juniorentoemooi Al, BI en Cl, waarin Quick Steps, Lenig en Snel en Vredenburgh deelnemen, vindt 26 mei plaats. Vólendam bezoekt 29 mei Excel sior voor de jubileum voetbalwed strijd. Voor de jubileum crlcketwed- strUd komt 6 Juni Quick uit Nijme gen naar Schiedam. Op 1 juni is er een feestmiddag voor de aspiranten en een feestavond voor de junioren. De officiële recep tie vindt 11 juni plaats in Musis Sa crum Diezelfde dag Is er een retime van leden en oud-leden met een dl- ner. In de kerk St. Johannes de Doper in Nieuwland wordt 12 juni de Hoog mis opgedragen, waarna men voor een gemeenschappelijk ontbijt sa menkomt in - de kantine van de Schiedamse Cartonnagefabriek. Daarna is er een feestelijke ver gadering. Ten siotte -wordt op 12 juni in Musis Sacrum het grote jubileum feest gevierd. Het revuegezelschap Rens van Dorth voert dan de revue „Cocktail en Confetti" op. Na afloop is er een groot bal, waarvoor de Ma rinierskapel de muziek verzorgt. In hét kader van het Bliekendaal- toernooi werden gisteravond gespeeld by de BV Het Oosten voor poule 2: 30 30 69 2 0.434 G. v. Letten L. Dries H, Walda L. Dries Q, V. Letten j. Vermeulen 30 30 69 3 0.285 CVan een onzer verslaggevers) In de Hoogstraat te Rotterdam is dinsdagmiddag de zestienjarige Ria van der Enden uit de Oostmaaslaan getroffen door een koevoet, die van vijftien meter hoogte van een bouw werk bij Vroom en Dreestnann omlaag viel. Het meisje moest met een hoofd wond naar het Coolsingelziekenhuis worden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) Op de Mathenesserweg te Rotter dam vielen dinsdagmiddag 12 kisten met ruim -3300 flessen van een vrachtauto. De straat was bezaaid met scherven en gedurende een half uur moest het verkeer worden om geleid. De reiniging ruimde de ra vage op. De chauffeur van de vrachtauto, afkomstig uit Delft, kreeg een proces-verbaal. minder verrast dan de volkstuinders. HU heeft hun dan ook toegezegd, rijn uiterste best te zullen doen, om nog enig uitstel te verkrijgen. De volkstuinders zouden al vol doende hebben aan enkele maanden, bijvoorbeeld tot oktober. Ze hebben dan wel het grootste deel van de oogst binnen. Missohien heeft wethouder Walstra succes, ofschoon Rijkswaterstaat wel van zins schijnt te zijn om spoed ach ter de zaak te zetten. De plannen voor het tracé, dat het eerste stuk van de nieuwe rijksweg in Vlaardingen zal worden en dat on geveer tussen de Vlaardingse Vaart en de padvindersboerderij is geprojec teerd, zijn bestekskiaar. In mei zal de aanbesteding worden gehouden. In de Edition Peters (Newyorkse vestiging) is een muziekboek ver schenen dat in de eerste plaats voor musicologen bestemd Is maar een veel verder strekkende betekenis kan hebben. Het is een heruitgave van The first book of consort lessons" van de zestiende-eeuwse Engelse componist Thomas Morley, 25 gro tendeels vrolijke dansstulcjes van hem zelf en anderen, door Sydney Beck. Gewone huismuzikanten zuilen het minder interessant vinden dat Beek de meestal ontbrekende luitpartij knap en zeer muzikaal heeft gerecon strueerd, maar belangrijker is voor hen dat de zeer zorgvuldige polyfonie van deze „broken consort" muziek voor hen een prachtige en tegelijk verfrissende studie van contrapunt betekent in uren van verkwikkend samenspel. De stukjes zijn geschreven voor viool of vedel, blok- of dwars fluit, basvedel of cello. luit. sister en pandora (een grote sister), maar zo nodig kunnen gitaar, spinet en heel voorzichtig des noods de piano mee inspringen om deze ten dele ongebruikelijke instrumenten tc vervangen. Maar deze muziek, die technisch geen problemen aan enigszins gevor derde spelers stelt, kan ook worden aanbevolen aan beoefenaars van lichte muziek. ZIJ vinden hier een vorm van samenspel die hen in hoge mate kan inspireren bij de collectieve improvisatie. Tientallen van on2e amateurcombo's zouden zo'n bad In deze „ernstige" muziek opperbest kunnen gebruiken. R. O. In het Volksgebouw aan de Tuinïaan heeft gisteravond de NVV Bestuurdersbond in samenwerking met de Coöperatie DES een bij eenkomst gehouden. De heer A. Kloos, secretaris' van het NVV en commissaris van Co-op-Neöerland heeft hier een inleiding gehouden over „Coöperatie en vakbeweging". De voorzitter, de heer A. M. van der Wel, merkte in zijn welkomstwoord op, dat er sinds tientallen jaren een contact bestaat tussen de Co-op en het NW. Overzicht van hel bouwterrein aan de Donkersingel in Schiebroek waar vandaag de eerste paal geslagen werd voor twee irv systeembouw uit te boeren lagere scholen. De klaverjasclub DOM houdt elke vrijdagavond klaver jaswedstrfj- den in het Volkagetoouw, Schiedamse- weg 12 te Vlaardingen, aanvang acht uur. MAASSLUIS - Zaalvoetbal trekt in Maassluis nog steeds veel belang stelling. Zo ook weer maandagavond toen in de nederlaag serie de ontmoe ting ExcelsiorTOGR plaatsvond. Een ontmoeting die tot op heden de beste was in de serie. Er werd snel doch o.-te beheerst gespeeld. Er werden veel doelpunten gescoord, vooral door Excelsior, dat 23 maal het doel wist te vinden, tegen de bezoekers 11 maai. Ook de Rotterdammers leden een nederlaag. Het is 10—2 voor de Maas- sluizers geworden, die in deze serie nog geen nederlaag leden. De uitslag van de series: 3—1. 4—1, 2—1. 7—1, 3—4 en 4—2. Maandagavond komt in de Veiling hal op bezoek Fortuna uit Vlaardin gen. 9 maart komt Hermes DVS, terwijl op 14 maart de series worden afge sloten met een ontmoeting Excelsior —Oud-Internationals. De heer A. Kioös sprak zijn ge hoor aan met 'consumenten', want hieronder valt iedereen: werknemers, bejaarden, werkgevers. Met het opkomen van de vakbe weging ging de opkomst van de co- operatie gepaaid, aldus spreker. Een 30 30 30 25 30 30 30 27 77 17 80 80 0.389 I 0.324 0.375 0.337 In poule 3 wérden gespeeld bij de BV Entre Nous; - 30 30 77 3 30 26 77 2 E. Fortuin A. Vos 0.389 0.337 G. Buitenhek C. Schellenbeek p. Eikenbroèk G. v. Gerven 36 -36 30 12 30 SO 30 22 42 42 85 85 0.857: 0.285 0.352 0.270 G v. Gerven 30 30 98 4 Ó.3Q6 B. V. Deursen 30 25 98 3 0.255 Voorde DKV-zull werden gespeeld, in poule l bij de BV Entre Nous: F. v.'d. Knaap J. Foot H. de Wolde j. de. Jong H. v. d. Berg p. v. Buuren p, v. Buuren F. v. d. Knaap 80 80 80 80 80 80 80 80 44 28 6 80 28 12 80 S3 80 62 80 58 38 12 38 11 25 12 25 7 42 10 42 9 1.57 2.85 2.10 1.65 3.20 2.48 1.90 1.38 In poule 2 werden gespeeld bij MES in Vlaardingen: T. Kornaat P. Kolenbrander C. de Vormer C. de Herder H. v. 0. Knaap W. Hövener p. Kolenbrander H. v. d. Knaap J. v. a. Have W. Hovener T Komeet V. d. F 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 53 70 30 70 54 70 52 70 43 70 42 80 13 30 10 21 10 21 .5 44 44 45 45 44 44 34 34 233 1.76 3.33 1.42 1.59 UZ 1-55 1.15 1.59 0.97 2.05 1.23 De jongens en meisjes, die geregeld van de partij zijn, zijn na tuurlijk vooral met dat reisdoel in hun schik. Doorn dat betekent weer kamperen in de hertenhut van het jengensiniernaat Nieuw Ruimzicht eh daar hebben de jonge Schiedammertjes zich in de loop der jaren een hele vriendenkring verworven, Een aardige)* logies dam die hertenhut is trouwens nauwelijks denkbaar. Het is een Jüeinhouten huisje, opgebouwd uit kleine paaltjes. Het staat aan de rand van een groot sportveld, waarop de kampeerders naar hartelust kunnen dollen. En achter het huisje beginnen de bossen, die in dit deel van Utrecht wel bijzonder weelderig zijn. vol mogelijkheden om die vakantieweek plezierig door te brengen. Op negen juli vertrekt de eerste groep kampeerders. Dat rijn voor het eerst leerlingen van de bJ.o.-school in de leeftijd van 9 tot XI jaar. In de daaropvolgende week gaat een groep jongens van 11 tot 14 jaar naar Doom en ten slotte is de beurt aan een twintigtal meisjes van 11 tot 14. Voor het bezoek van de Schie dammers zal de Doomse herten hut nog worden voorzien van een betonnen vloer en de wanden wor den afgeschut met zachiboard, zo dat het vakantieverblijf er. verge leken bü vorig jaar, weer op voor uit zal zijn gegaan. Men moet nog enkele leiders en leidsters aantrekken, maar ook in dit opzicht vorderen de voorbereidingen goed. En de jonge Schiedammertjes gaan er hun oude snolletjes weer spelen: ganzenbord in het bos, vuurtjes sto ken om zelf parmekoeken te kunnen bakken, eigen tuintjes aanleggen, enz. enz. Een groot aantal kampeerders krijgt binnenkort een klein voor proefje op die vakantie. Zij zijn na melijk door de jongens van het in ternaat uitgenodigd om een weekend in de Doomse school te komen door brengen. En zowel in Doorn als in Schie dam verheugt de jeugd zich op dat bezoek, waarbij ongetwijfeld allerlei zomerherinneringen zui len worden opgehaald en nieuwe plannen voorbereid! belangrijk vraagstuk is dat van de prijzen. Waarom is het nodig, dat een loonsverhoging altijd wordt ge volgd door een prijsstijging, zodat de nieuwe welvaart telkens ongedaan wordt gemaakt. Een middel om tot een oplossing te komen is het gezamenlijk oprich ten van fabrieken en winkels en het inkomen op de juiste wijze te ge bruiken. De coöperatie kan zorgen voor goede kwaliteit tegen een rede lijke prijs, aldus de heer Kloos. Vergeleken met Engeland en de Scandinavische landen in het in Nederland met de coöperatie slecht gesteld. 'Daar zijn wij allemaal ver- Kloos. Wij geven 35 tot 40 percent van ons budget uti aan voeding en daaruit volgt dus, dat het overgrote deel van ons Inkomen aan verduurzaamde ar tikelen wordt besteed. Van de kwali teitswaarde hiervan wéten we meest al niets. Als we een meubelstuk of een wasmachine of een brommer ko pen. laten we ons voorlichten dooi de winkelier, van wie we niet Beker weten of hij objectief is.' Op het laatste congres van de ver- bruikscoöperatieve beweging is beslo ten steekproeven te nemen. Bij een onderzoek is toen komen vast te staan, dat de goedkooptste stofzui gers dikwijls zeer goed waren. Een geïmporteerde stofzuiger, die het meest werd verkocht, was tweemaal zo duur ais een apparaat, dat even goed bleek Dit zijn nu dingen, die de Co-öp wil voorkomen door onder meer een nauwe samenwerking tussen Go-op en vakbewegingen. Na deze inleiding werden er enkele films vertoond over de Co-op-fabrie ken. De hoofdfilm 'De gestadige stroom' is vervaardigd door de ble kende cineast Max de Haas. Voor deze moderne fraaie kleuren film heeft Hugo de Groot speciale muziek gecomponeerd, die bijzonder' ecceftief is in combinatie met de beelden, die men van de Co-op-fa- bricken te zien krijgt. De films zijn voor de KAB ver toond en zullen ook voor leden van het CNV worden gedraaid. In de 2e klasse kon Shell 3 het tegen het zwakke Stawero niet bol werken. m de eerste helft waren de resultaten van Shell 3 aanzienlijk beter. Bij Reflex 2, dat in dezelfde afdeling uitkomt, ligt dit juist an dersom. Het team won nu met 8—2 van HFV, terwijl het in de eerste helft een 73 nederlaag was. In de 3e klasse kon Sunlight I In de uitwedstrijd tégen PTT 5 niet tot een enkel tegenpunt kotnen. Het werd dus een kansloze 100 nederlaag. De Hollandiaan 1 trad verge week tegen zijn naaste concurrent Over- schie 2 aan. Met 73 zegevierden de Hollandianen, zodat dit team thans vier punten voorstaat op nummer twee. Het kampioenschap van de 3e klasse E kan De Hollandiaan 1 vrijwel niet meer ontgaan. Door onvolledig uitkomen verloor De Hollandiaan 2 met 6—4 van VBP 2. MAF l boekte weer eens een 100 De achttienjarige fabrieksarbeider T. v. G. Uit Numaasdorp is woensdag aan boord van een by -de ENCK te Vlaardingen liggend schip gevallen. Hy brak zijn rechterbeen cn moest overwinning, nu was Gakaro het slachtoffer. Het is nog de vraag of het deze week tegen Europoort 3 ook zo gemakkelijk zal gaan. Beide teams staan gelijk en wie wint wordt on getwijfeld kampioen van de afdeling 3A. Reflex 3 bevocht een gelijk spel tegen Fijnwerk 1. Gelijkspelen deed ook Shell 4 tegen rivaal Xerxes 4, Het gevolg hiervan is dat beide teams nog steeds gelijk staan; ook de eerste ontmoeting eindigde namelijk in een puntenverdeling. 46 klasse: Pelmolen moet altijd maar op het nippertje verliezen. Dit maal deed dat het tweede team: 4—6 tegen MASC 2. De Hollandiaan 3 onderwierp PTT 7 met 9—1 en het vierde team presteerde hetzelfde, echter met 100 tegen Everest 2 Reflex 4 bracht het tot een 7—3 over winning op "VVTV 2. 5e klasse: Pelmolen 4—Intiem 6 46. Telefoon 7Pelmolen 3 46 De Hollandiaan 5—RHTr S 6—4 MAF 2—(Schiebroek 2 16—0, Constant 2— Reflex 5 2—8, Junioren: een knappe 6—4 over winning op het sterke Favoriet voor do Reflex-junioren. Tijdens gymnastiekoefeningen, in dè aaii cfe Délftèeveeriveg te Vlaardingen, kwant de zestienjarige E. Q, dinsdagavond ongelukkig te- door de GGD naar het Zuider- recht by «en afsprong van de brug [•den ge- Zii brak hot lint-1- ziekenhuis in Rotterdam, worden ge bracht. Zfj brak het linkerbeen en ïs naar het Algemeen Ziekenhuis vervoerd.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1