Forum van PvdA-raadsleden vragen en woningen aan de orde spanning Driebandentoernooi om art noaig voor een dove achter stuur zittenr Heropening CAFÉ THALiA Verschillende takken van sport in Korenbeurs Bakkerscarrier omver Te eii |e|aHiic!FC Schaakuitslagen Animo-turners m g uitvoering Fietsen parade aan Haagse Veer Spanning bedrijfs- kla ver jassen groeit Man valt door ruit Dansavond Scopulus Burgerlijke Stand Fietsers in botsing Visafslag VDL kan zondag van Westlandia winnen Schade aan auto's bij botsing op dijk HET VRIJE VOLK - DONDERDAG 3 MAART 19G0 PAGINA 4 Telefoon Ruimte? Plezierig PANTALON De Broekenspecialisi (Van een onzer verslaggevers) Het verslag van de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Opvoeding over het 29ste levensjaar van de SBLO, betekent tevens een overzicht van de situatie van de sport In onze stad. De bouw van een sporthal blijkt langzamerhand wel zeer noodzakelijk te zijn geworden, vooral om indoorsporten en zaal sporten onderdak te kunnen bieden. De aanleg immers van sportvelden zal in de toekomst grote problemen met zich brengen. Juist daarom is het belangrijk de binnensporten te stimuleren. Onder deze binnensporten neemt dé gymnastiek een belangrijke plaats in, maar ook de andere indoorsporten hebben vele beoefenaars in Schiedam. Prot. chr. centrum Beslissend (Van een onzer verslaggeefsters) Schiedam zélf was het onderwerp van bespreking, gister avond in een vergadering van de plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid in het wijkcentrum. Een forum van raads leden gaf antwoord op alle mogelijke vragen betreffende de gemeent en het gemeentebeleid. En het onderwerp vermocht véél tongen in beweging te brengen'. Het nieuwe ziekenhuis, woningen voor alleenstaandeen, het bejaardenvraagstuk en andere kwesties kwamen aan de orde. „Die plannen voor het nieuwe ziekenhuis klinken me als muziek in de oren," aldus een der aanwezigen. „Maar hoe zit het straks met de betaling va nde veel hogere kostprijs van de verpleging? Gaat de gemeente de tekorten betalen, of wordt dit afgeschoven op de ziekenfondsen. De ziekenfondsen dragen al tachtig percent van deze lasten in het hele land. Meer kun nen zij niet aan „Ik zit tien jaar in de raad en tien Jaar lang zyn we bezig met planners voor een nieuw ziekenhuis" aldus zuster G. Bueger. „Eerst hebben we gepraat over een faseplan, omdat de beschikbare grond bij het bestaande ziekenhuis te klein was voor nieuw bouw ineens. Voor de verpleging ech ter zou de uitvoering van dit plan allerlei problemen met zich brengen. Beter is een geheel nieuw gebouw, waarbij het bestaande ziekenhuis gewoon kan doordraaien. Die moge lijkheid ontstond dus, toen de grond van de aangrenzende kwékerij vrü zou komen. De uitvoering van het prachtige nieuwe plan gaat 13 mil joen kosten. De verpleegprt) szal per dag 3,35 hoger zijn dan op het ogenblik." „Maar ik kan me toch niet' voor stellen," aldus mr. H. E. Engelmsan, die het forum presideerde, dat een raadsfractie aan een dergelijk be langrijk plan niet zou meewerken, omdat de verpleegprijs nog niet is bepaald." De heer Engelsman vond het ook niet juist om ai over gemeentelijke subsidie in het tekort te spreken, voordat er op landelijk niveau uit spraken over dit onderwerp zijn ge daan. Het raadslid J. Scheffers merkte op, dat in een stad als Schiedam nu eenmaal behoefte isaan een goed ziekenhuis met een moderne appara tuur. Wethouder P. van Bochove ging nog even in op de hogere verpleeg- prjjzen, die volgens de vraagsteller dus niet meer door de ziekenfondsen kunnen wordengedragen, „Als deze theorie iri" de praktijk wórdt toege past, hoe zal het dan mogelijk zijn in ons land ooit-nog een ;nieuw zie kenhuis te bouwen?" vroèg de wet houder zich af. Namens gle leesclub van de vrou wenbond der PvdA werden de vol gende kwesties te berde gebracht: Is het niet noodzakelijk alle scholen aan te sluiten op het telefoonnet? en Is het niet mogelijk een opvangcentrum in te stellen voor het geval, dat on derwijzers of onderwijzeressenuit vallen. Vooral voor werkende moe ders is het een probleem als hun kinderen onverwacht geen les heb ben en dan maar over straat moeten zwerven, omdat moeder niet thuis is. Een andere vraag over het onder wijs: Blijft de Gorzen niet achter bij de scholenbouw? De kwestie van de telefoonaansluiting is al vaker besproken, volgens wethouder H. Sa. bel. De wethouder vindt de aansluiting echter niet strikt noodzakelijk. „We moeten de gemeente niet belasten met kosten, die onnodig zijn." In de kwestie van het opvangcen trum speelt natuurlijk het tekort aan onderwijskrachten een rol. De heer Sabel kon omtrent de mogelijkheid tot instelling van een dergelijk cen trum niet onmiddellijk Iets zeggen, omdat er allerlei problemen aan kle ven. Met betrekking tot de situatie in de Gorzen zei de wethouder: „Ik ben Het er mee eens, dat een nieuw school in de Gorzen noodzakelijk is. Men krijgt echter geen intentiever klaring voor de vervanging van een school, voordat het oude gebouw let terlijk de grond in gaat." De school aan de Willem Brouwer straat is enkele keren opgeknapt, maar het blijft toch min of meer een 'gevangenisje'. Het schoolgebouw aan de Zwartewaalsestraat zal er met en kele verbeteringen weer veel beter voorstaan. Maar nu rijst er een andere vraag: Is er in de Gorzen wel ruimte voor drie scholen? Binnen een paar jaar kan het best zo zijn, dat we niet meer dan twee scholen kunnen be volken. En dat geldt evenzeer, voor het westen en in mindere mate voor het oosten. De jonge gezinnen met opgroeiende kinderen namelijk krij gen toch vooral woningen in Nieuw- land. De Gorzen kwamen later in de ver gadering nog eens ter sprake, toen een van de aanwezigen kiaagde over de bijzonder slechte toestand van de Hoofdstraat tussen de brug en de Willem Brouwerstraat. Anderen spraken over de toestand van hun woningen of hadden klach ten over de wijze waarop zij door het bureau huisvesting worden behan deld, Porumvoorzitter Engelsman vroeg in al deze gevallen om feiten materiaal, zodat men de kwesties na der kan onderzoeken. Hoe staat het met de behoefte aan woningen voor alleenstaanden? zo luidde een andere vraag. Wethouder Sabel toonde veel begrip voor het verlangen van de alleenstaande, zelf standige vrouw naar een eigen wo ninkje. Ik ben in principe: van mening, dat deze vrouw evenveel recht heeft op eigen woonruimte, als een jong gehuwd tsel. Bij het- ernstige wo ningtekort van de laatste jaren echter moet zij noodgedwongen wachten op de verwezenlijking van dat recht." woonsters in zo'n bejaardenflat een plaatsje krijgen. De bejaarden zijn in het algemeen behulpzaam voor hun jonge buurtjes, die de hele dag naar hun werk zijn. Een bejaard PvdA-iid, die in de Wilhelminaflat woont, merkte op dat men het daar plezierig vindt: de jeugd tussen de oudste generaties. Wethouder Sabel meende, dat de voorkeur van de zelfstandige vrouw uitgaat naar een centraal verwarmde woning. Hij heeft daarom telkens ge dacht aan delen van bejaardenflats. Eventueel zou het ook mogelijk zijn om in Nieuwland tussen de normale woningen tweekamerflat jes te bouwen voor alleenstaanden. De wethouder verwachtte echer dat tegen een dergelijk plan veel verzet zou rijzen. „Het nieuwe stadhuis komt na het ziekenhuis. Ook het stadhuis is ur- Advertentie ijm V. "v «V. HOOGSTRAAT 86 TELEFOON «838» Een driewielige bakkerscarrier van Van der Meer Schoep is gister middag op de hoek van de Grote Markt en de Hoogstraat gekanteld, doordat ed bestuurder G. H. de bocht te kort nam. De laadbak werd ontzet en een paar blikken met koekjes braken open. gent, maar we vinden een voldoende groot, modern ziekenhuis toch be langrijker," aldus de heer Engels man in antwoord op een vraag. „Is het niet-mogelijk de gemeente lijke vermakelijksheidsbelasting van de amateursport af te nemen," vroeg een ander PvdA-iid. Het forum hoopt hierop een antwoord te vinden in de Sportnota, die binnenkort gaat versohijnen. Het forum was voorafgegaan door een korte vergadering, waarin me vrouw W. R. Drukker-Brink het ver slag van de raadsfractie over 1959 voorlas. Zij herinnerde daarin aan tal van voor onze gemeente belang rijke gebeurtenissen. (Ongecorrigeerd) Vrijdag en zaterdag van negen tot vijf uur is in het hoofdbureau van politie aan het Haagse Veer te Rotterdam weer een fietsenparade. Hier onder bevinden zich mogelijk ook fietsen van Schiedammers. Als men een fiets mist, kaai men er een kijkje gaan nemen. Door een 42-overwinning op Vin cent A en mede door het feit, dat BWF het tegen Standaard B. niet verder dan een gelijkspel wist te brengen, staat de A-ploeg van Excel sior thans in de Schiedamse Bedrijfs- Klaverjascompetitie met één punt voorsprong aan de kop. Ook het team van Vlug blijft be hoorlijk meetellen: de broodbakkers klopten Excelsior B met 5—1 en ble ven hierdoor nog steeds titel-kandi- daat. Volgende, week maandag' zui len de teams van BWF en Excelsior A elkaar ontmoeten, ttrwijl Vlug het tegen GW a krijgt op te nemen. Vol op spanning dus op het klaverjas- front- waar in de resterende wedstrij den de slagen bijziender duur zullen zijn. De uitslagen van deze week 'ge speelde wedstrijden luidden als volgt: GW bStandaard a 24; Excelsior bVlug 1—5: Standaard b—BWF 3—3; STW-GW a 3—3: Vincent a— Excelsior a 24, Een schaafwond boven het linker oog kreeg gistermiddag de 26jarige J. C. v. d. M., toen hij zonder uitkij- aangereden door een personenauto. Hij viel tegen een fiets en vervol gens dwars door een grote spiegelruit van het perceel 72. M. is ter plaatse door de GG en GD verbonden. De sociëteit Scopulus houdt zater dag 5 maart in het Wijkcentrum Nieuwland een dansavond, waarvoor het huisorkest onder leiding van Jan Rook de muziek verzorgt. Een dragline, die woensdagmid dag per vrachtwagen van de Vlaardingsc Broekpolder naar Rotterdam zou worden gebracht, vertoonde onderweg vreemde nuk ken. Toen het transport nabij Vlardaingen-Oost de dijk moest opdraaien, gleed de .dragline met één rupsband van de wagen. De enige Vlaardingse politie agent, die het transport bege leidde, wist een dreigende ver keerschaos te bezweren. Het transport is later weggesleept. .Geboren: José, dochter van H. Na gelhout en H. C. Daems: Alevander F., zoon van W. J. M. Deutz en P. van Breda. Overleden: D. D. Ritter, 74 jaar; D. Klok, 69 jaar, echtg. van W. Teek man; W. Verduin, 84 jaar, wed. van A. Gerdes. De fietser M. de R. kreeg een lichte hersenschudding, toen hij gister avond in de Nicolaas Beetsstraat naar links afsloeg en tegen een ande re fietser, mevrouw P. K,K. reed. Hi) is per GG en GD naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht en vandaar naar huis. ROTTERDAM,' 2 maart Aan de Visafslag alhier werden van IJmui- den en elders 2000 kisten verse zee vis 'aangevoerd. De prijzen warenheilbot 3,25—3,50 per kg; schol klein 3638; schelvis midd. 55—66; - kabeljauw midd. 45 47,klein 35—38; makreel 2326; koolvis 2527; wijting 37—40 per kist; kuit 0,50120; lever 0,801,05; snoekbaars 1,201,75 p. kg. Advertentie I.M. DONDERDAG Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSBÜM: tijdelijk Be sloten. Diversen: MUSIS SACRUM: SG, toneelwedstrijd. Geron brengt „De gebroken kruik". 20 uur. PASSAGE: Toonkunst, concert m.m.v. Hans Henkemahs, piano, 20 uur. WIJKCENTRUM: AREA, vergadering 20 uur. IRENE: Coöp. DES, contactavond, 20 uur Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan 127. VRIJDAG Bioscopen: MONOPOUE: De zoon van.de Kalief (14 Jr). 2.15, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Opstand der Gladiatoren (18 jr2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen: VOLKSGESOUW: Alg. Bond van Ouden van Dagen, rayonvergade ring. 10 uur. JUUGOHA VENSchled; Jeugdraad, handenarbeldseursus, 20 uur. OPSTANDINGSKERK: Wereld-vrou- wengebedsdag, 20 uur. LUTHERSE KERK: Vrouwen wereid- gebedsdag, 20 uur. BETHELKERK: Vrouwen-wereldge bedsdag. 20 uur. MUSIS SACRUM: accordeonver. KDO. Jaarlijkse feestavond, 20 uur. WIJKCENTRUM: R.-K. Vrouwengilde. bijeenkomst. 20 uur. IP.ENE: WUkgemeentc TV. ODG brengt „Polverlentjc wint de laatste slag". 20 uur. Apotheek: Qouka en Co., Groenelaan 127.. „De vraag is mij uit het hart ge grepen!" verzekerde zuster Burger. Zij heeft bij de laatste begrotings behandeling nog gewezen op deze behoefte - van alleenstaanden. „We hebben wei het recht om meer be lasting te betalen dan de gehuwden. Waarom dan niet op een eigen wo ning?" - Zij was er van overtuigd, dat wet houder Sabel in dit opzicht doet wat mogelijk is, gezien ook het feit, dat enkele zelfstandige vrouwen in de bejaardenflat een eigen woonruimte hebben gekregen. Enkele dames in de zaal vonden dat overigens onjuist. Zij waren bang, voor een soort gezelschaps dame te moeten fungeren in een be jaardenflat. Mej. Burger bracht daartegen in het midden, dat er meer jeugdige be- Advertentle I.M SCHIEDAM' dat Ondergetekende bericht hiermede, vanaf vrjjdag 4 maart ROTTERDAMSEDLJK 54b,TEL. 63731, door hem zal worden geëxploiteerd. HEROPENING DES NAMIDDAGS 3 UUR. Beleefd aanbevelend A. J. VAN HAMELEN, Van de door de NRSB-competitie gespeelde wedstrijden luiden de uit slagen: Het Zwarte Paard 1PTT 13 6 Th. RavesteijnP. ..Schaap 0 1 P. v. d. Kraan—J. Buntsma 0 1 J. ZwartC. Molendijk 0 1 J. MoererA. Versluis '6 C. PanlusA. Apon laMs P. v. d. Waal-A, Verhagen 0 1 H. v. d. KraanG. Bezemer laVI A. de BruynP. Both 1 0 J. Witlox—C. Kalshoven afgebr. J. v. d. WaaiJ. Schellenbach VaIs De, bij andere jaren vergeleken, vlot verioipende lagere voetbal competitie, brengt zondag met uitzondering van tweedeklasser Ex celsior '20, alle plaatselijke ploegen binnen de lijnen. De zwart- witten mogen toekijken, hoe rode-lantaarndrager VCS het er tegen stadgenoot HBS afbrengt. Weten ze het tot een overwinning te brengen, dan bezitten ze met RKAW en Excelsior '20 vijftien punten, zodat het met nog drie te spelen wedstrijden een spannende eindstrijd belooft te worden. De positie van deze klasser DHS is ondanks de overwinning van zondag ook verre va nrooskleurig. Schoon hoven wordt nu de tegenstander. De strijd werd hiervan in de zilverstad met 43 gewonnen. Slagen de geel zwarten er in beslag op beide punten te leggen, dan is het directe gevaar wel geweken. In de vierde klasse C staat voor SVDPW een moeilijke uitwedstrijd bij Hoek van Holland te wachten. Aan De partijen die gisteravond in poule 1 van dit toernooi in Thalia te Schiedam zijn gespeeld, hebben een vlot verloop gehad. De eer ste partij, tussen C- Eggelmcijer (EN) en G. Broekhuizen (Centrum) gaf aanvankelijk een gelijk opgaande strijd te zien waarin beide spe lers in de 30ste beurt 18 caramboles noteerden. Hierna nam Broekhulzen een kleine voorsprong die na nog 27 beurten, was uitgegroeid tot 5, toen hij zijn benodigde 36 caramboles bij een had. Eggelmeijer had het tot 31 gebracht. Broekhulzen Eggelmeijer 36 36 36 31 57 57 0.631 0.543 van 4 op 27 caramboles gekomen, zijn achterstand van 7 werd niet meer weggewerkt. Valkestün Hendriks 36 36 36 29 60 60 0.483 0.600 In de volgende party heeft Hen driks (Karseboom) het tegen de Rembrandt-spelerG. Valkestyn niet kunnen bolwerken. Tot in de 32ste beurt gaven de spelers elkaar niets toe, waardoor een 2121-stand was verkregen. Hierna poedelde Hendriks 9 maal, waardoor zijn tegenspeler met 29 ca ramboles een voorsprong had gekre gen van 8 caramboles. Nu poedelde Valkestün 7 maal achtereen en Hendriks was mede door een serie Th het gebouw De Ark te Kethel heeft woensdagavond de christelijke vereniging voor lichamelijke opvoe ding „Animo" een vlotte en zeer ge slaagde uitvoering gegeven. De avond werd geopend door de tweede voorzitter de heer J. Meij- boom. Voorzitter C. de Groot heeft een keeloperatie ondergaan en kon dus niet aanwezig zijn. Het eerste punt van het programma was de viaggegroet en het bondslied van het Nederlands Christelijk Gymnastiek- verbond, vervolgens kwamen de kleintjes ten tonele en het publiek beleefde veel plezier van hun ver richtingen. Bijzonder boeiend waren de wed- strijdoefeningen. door dames op de tango Jalousy van J. Gade en door meisjes vantwaaif en veertien jaar op Trafalgar van W. Zehle. De aandacht werd vooral gevestigd op de actie om te komen tot oprich ting van een drumband. De heer H. Voor bach spoorde de aanwezigen aan om hier zoveel mogelijk aan mee te werken, opdat het benodigde geld bijeen komt. De heer Voorbach had ook de gehele technische leiding in handen. Wegens het gebrek aan een eigen clublokaal kon deze 250 leden-tellen de vereniging in de vrü kleine ruimte van De Ark niet alle leden op één avond tegeiyk laten optreden. Daar- 1 om zal donderdagavond een soortge lijk programma worden uitgevoerd, waarbij tevens enige bestuursleden van het NCGV aanwezig zullen zijn. Bij de verdeling van gymnastiek- lokalen hebben gymnastiekverenigin gen de voorkeur. Het aantal speel- gelegenheden voor de indoorsporten is als gevolg hiervan zeer beperkt. Voor het beoefenen van sporten als badminton en zaalhandbal zijn bo vendien de afmetingen van normale gymnastieklokalen niet ideaal. Het is voor deze sporten in het bijzonder onmogeiyk om toernooien te organiseren. De afwezigheid van behoorlijke kleed- en douche gelegenheden is oorzaak van een slechte sporthygiëne. Zowel de Sportraad als de SBLO zyn oyertuigd van de noodzaak van de bouw van een sporthal. De Schie damse Gemeenschap heeft in het verleden al eens een actie op touw gezet voor de financiering van de bouw, helaas zonder afdoende resul taat. Ais de sportverenigingen echter zelf ook meewerken, aidus het jaarver slag van de SBLO, móet het in de toekomst mogeiyk zijn ook in Schie dam een sporthal te bouwen. Het ledental van de SBLO is mét twee gestegen tot 56. De vereniging Helios, Velga en WK zyn toegetre den en de Schiedamse Kegelbond heeft zich als lid teruggetrokken. Op de accommodatie van de gym nastieklokalen is nog wel wat aan te merken, hoewel dit jaar in verschil lende lokalen verbeteringen zijn aan gebracht. Met de opening van de chr. technische school is ook een prach tig. nieuw gymnastieklokaal in ge bruik gesteld. i „Het is jammer", zo zegt het jaar verslag van de SBLO, „dat het schoolbestuur zich by verhuur ai bij voorbaat bleek te beperken tot de christelijke sportverenigingen. Een verzoek van de secretaris van de sportraad voor het houden van een bespreking, werd beantwoord met de korte mededeling, dat het lokaal inmiddels de gehele week was ver huurd". Verschillende takken van sport hebben dit jaar een onderdak ge vonden in de Korenbeurs, De tafel tennissers echter ondervinden veel hinder van de scheve ligging van de vloer. Een goede oplossing zou de aanleg van een houten vloer zijn, waarop dan ook de volleybal, basketbal, microkorfbal, enz. beoefend kunnen worden. Monumentenzorg heeft hier echter zijn veto over uitgesproken. Ook voor het aanbrengen van kleed- en douchegelegenheid geeft Monumen tenzorg geen toestemming. De Schiedamse (jsvereniging, die eindelijk een compensatie had gekre gen voor de ysbaan van Spierings- hoek, kon het tegrote risico, ver bonden aan de toegewezen vüver niet dragen, zodat Schiedam nu zonder behoorlijke baan zit. Tennissen Vooral in de tennissport is het aantal beoefenaars met sprongen gestegen en zoals bekend zullen er in het Volkspark een paar nieuwe banen worden aangelegd.' 27 verenigingen hebben een ver zoek ingediend om in aanmerking te komen voor het jeugdsportsubsidie, waarvoor een bedrag van 4000 is beschikbaar gesteld. Eerstdaags zal de sportnota ver schijnen, waarin de huidige situatie wordt geschetst en de toestand, die men in de naaste toekomst verwacht. Ook na het verschijnen van die nota zullen wel niet alle wensen in ver vulling gaan, maar .in ieder geval kent men dan de bestaande behoef ten. In het jaarverslag wordt ook her innerd aan verschillende jubilea. De rennersclub Schiedam, die dit jaar veertig jaar bestond, heeft nog steeds niet voldoende gelegenheid om de wielersport ten voile te beoefenen. De SBLO bestaat 18 juli dertig jaar. Dat feit zal. zij het bescheiden, worden gevierd. Ook aan de sportvelden wijdt het jaarverslag van de SBLO aandacht. Binnenkort zulien de hoofdvelden van Hermes DVS aan de Damlaan en SVV aan de Havendijk aan "de sportbeoefening worden onttrokken.. Op het Hermes-terrein zal een fiat gebouw verrijzen en op het SVV-veld De Schiedamspeler G. Heijnekamp had gisteravond niet veel moeilyk- heden met zijn tegenstander, de Entre Nous-speler A. Weeland. die deze avond zeer onfortuinlijk was. Deze speler bewees voor moeilijke posities prima oplossingen te. kun- men vinden, doch hij millimeterde helaas noga! eens.,"Tot in zün 22e beurt had Weeland gelijke tred ge houden. ny had toen met 3 caram boles nog een voorsprong van cén. Hierna ging het echter mis met Weeland, waardoor Hynekamp uit liep, een voorsprong kreeg, die hü regelmatig vergrootte en die na 72 beurten was uitgegroeid tot 14. Heijnekamp Weeland 36 36 36 22 72 72 0.500 0.305 De laatste partij tussen G. Val kestyn (Rembrandt) en H. Seger (Karseboom) is uiterst spannend ge weest. Het was een gelijk opgaande party tot in de 50e beurt toen de stand 23—22 was in het voordeel van Ruggenberg. Toen deze speler hierna 10 maal achtereen poedelde greep Seger zijn kans en de stand werd toen 31—26 In zyn voordeel .In de 71e beurt had Seger met 37 caramboles een voor sprong vari 6. doch 2 beurten later was de stand met 39 geiyk. In de 82e beurt was de stand 40—40, doch hierna kwam Seger niet verder en maakte Ruggenberg zyn 42 vol. Ruggenberg Seger 42 42 42 40 0.500 0.476 MAASSLUIS Voor het eerste elftal van VDL gaat het spannen, daar in zyn afdeling fel wordt ge streden om net kampioenschap. Zondag gaat het eerste naar West- iandia, dat danig in het nauw.zit en niet VOC de onderste plaats bezet. In .Maassluis wonnen de Maas- sluizers met 20 van de Westlan ders Gezien dit alles kan VDL be - slag leggen op de punten mits wat gaatjstraxs de scheepswerf De Jong beter wordt gespeeld dan zondag j.l. Verdere programma: zondag VDL2 aan het werk. Het terrein van Spieringshoek, waarop de voetbalvereniging Demos speelt wordt In de toekomst gebruikt voor de bouw van een r.-k. lyceum." Zodra hiermee een" begin is gemaakt, wordt ook Demos op Harga onder gebracht. De voltallige sportraad is inmid dels tot de conclusie gekomen, dat het aanbeveling verdient om een prot. chr. sportcentrum te creëren en de bouw van een eigen clubhuis toe te staan op de nieuwe velden in het zuiden van het Harga-complex. Ook het veld van Martinit zal in de toekomst moeten verdwenen. Ten noorden van het complex Harga zul len echter rueer sportvelden worden aangelegd en het is te hopen, dat daarmee aan de vraag naar velden kan worden voldaan. Van het Medisch Sportkeurings- bureau is dit jaar door niet min der dan 1399 personen gebruikge maakt, van wie 1045 mannen en 254 vrouwen, verdeeld over negen tien takken van sport, waaronder schermen en parachutespringen. Alleen de voetbalsport nam hier van 792 keuringen, terwyi verder de zwemsport en de handbalsport met respectievelijk 149 en 141. keuringen boven de honderd kwamen. De keuringen werden door vier artsen op 132 avonden verricht. Van de byna 1400 gekeurden were.a er zeven voorlopig goedgekeurd en vier voorlopig afgekeurd. —Sparta 2; VDL 4—HDVS 8. Zater dag: Ermezo—VDL: junioren VDLbl —DHS bl; Rozenburg bl—VDL b2 en VDL c2—Excelsior c2. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 1 de Oudedjjk werd het een 4—1-neder laag en ook nu zal het niet eenvou dig z|jn de zo broodnodige punten in de wacht te slepen. Martinit ontvangt Rijswijk, dat vermoedelijk wel op revanche uit zal zijn voor de op eigen grond geleden 2—l-nederlaag. Voor SEC belooft het zondag eveneens een belangrijke dag te worden. De blauwzwarten krygen bezoek van leider Naaldwyk en willen zij het kansje op een eerste plaats behouden, dan dienen de beide punten in Schie dam te blijven. Stadgenoot en naaste concurrent Schiedam gaat een beozek brengen bij DDC en heeft hier nog lang niet zonder meer gewonnen. Wil het even eens kleine kansje behouden blijven, mogen er geen steken meer valien. In deafdeling 4-F onderneemt DRZ de reis naar Hermandad, dat alles op alles in het werk zai stel len om uit de gevaarlijke zone weg te komen. Aan de Poldervaart werd het een Schiedamse zege (31). Met een gelijk spel van zondag en de terugkeer van Weeda is bij Ursus de hoop herleeft. Ditmaal komt DZB te gast en weten de roodwitter: re vanche te nemen voor de destijds ge leden 32-nederlaag, dan vermindert het degradatiegevaar in belangryke mate. In de 3e klasse A van het KNVB- zaterdagmddagvoetbal is voor HBSS de thuiswedstrijd tegen Groote Llnd vastgesteld, waarin de oranjehem den beslist een puntje moeten- buit maken, willen zij zich in déze klas handhaven. Het eerste treffen eindigde onbe slist en beide voorhoeden wisten niet tot scoren te komen. Over de uitslag valt weinig te voorspellen. Zeker is echter, dat het zaterdagmiddag in sportpark Harga geducht spannen zal. Even interessant wordt in deze af deling de return PPSC—GTB waarin de thuisclub er op gebrand zal zyn revanche te nemen voor de destijds aan de Havendyk geleden 10 neder-' laag. De thuisclub is technisch gezien favoriet maar de vechtlust van de gas- en lichtmensen mag zeker niet worden onderschat. GSS gaat bij Goudwaardse Boys op bezoek. In eigen huis werd het een draw en het zal voor de Gusto-ploeg nog moeilijk genoeg worden de beide punten nu wel in de wacht te slepen. In de afdeling Rotterdam trekt zondag Demos naar Wit Rood Wit, waartegen in Spieringhoek een heil stand het resultaat werd. Met het jubileumfeest in zicht zullen de rood- biauwen de competitie op een rede- ïyke plaats willen beëindigen en daarvoor dienen er nu wel doelpun ten gemaakt te worden. WF dat thuis tegen St.-Lodewijk moet aantreden, mag geen enkel puntje meer verspelen. Het 'to be or not to be' zal niet nalaten een stempel op deze wedstryd te drukken. Schiedamse Boys brengt een- tegen bezoek bij leider Boezemkwartier, waarvan in eigen huis met 4—1 werd verloren. Gnze stadgenoten moeten in staat geacht worden althans voor een eervol resultaat te zorgen. ZWIJNDRECHT Op ed Ring dijk, ter hoogte van de Walbrug, zyn gistermorgen twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Een personen auto, bestuurd door C. J. van D. uit Hendrik Ido Ambracht. wilde een ge parkeerde auto passeren en werd op dat moment ingehaald door een vrachtauto, bestuurd door C. P. ook uit Hendrik Ido Ambacht. De vrachtauto remde af en slipte en kwam tegen de linkerkant van de personenauto terecht. Deze auto werd zwaar beschadigd. geronk van de motor en ülU *-'■*- A-V-/JLX opletten. Ik vond de stil te zelfs aangenaam. Een (Van onze Parijsc Een Parijse krant heef! dove. die op de grote weg correspondent) de proef op de som ge- geen claxon hoort, zal Mag een dove, tot wie not»en en ecn va° dc rc" vee' dan een be werkelijk niets van de dacteuren zoveel ver- rende in zijn spiegels buitenwereld doordringt, handstof en leukoplast kijken. Juist doordat hij achter het stuur vaneen ota zijn hoofd laten bm- doof is krijgt hij een auto zitten? Volgens de ''en dat hij vrijwel niets --1- Franse wet wel. Als een s"eer kon horen. De ver- dove zich presenteert s aggever is daarop ptan voor het examen mag de rijden, n et alleen door examinator hem niet ket hart van Parijs. maar ook over de auto routes. In het begin, aldus zijn conclusie, voelde ik mij niet op mijn gemak, maar later was ik aan de stilte volkomen gewend. Raïij van Montë'Carlo tale bestuur van Veilig Zonder het «tadslawaai heeft gewonnen en die Verkeer. om mij heen, zonder het is... stokdoof! weigeren en als hij om berispelijk rijdt krijgt hij zijn rijbewijs. Een arts in de Haute Vienne hceft als protest tegen dez maatregel ontslag gen; - men uit het departemen scherper gezichtsvermo gen en reageert sneller. Een nadeel is dat hij geen gehoor beeft op zijn motor, maar dat be zwaar is gemakkelijk te ondervangen door een '.oerentcllcr. Het sterkste argument voor de doven is echter dat Crapez de

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1