Deuren Korenbeurs wijd geopend voor Doe open Demonstraties boksen, judo- en schermsport Hermes-D V S verliest van beter Heracles In Rotterdam heel weinig werklozen Volle winst voor Ursus - Martinit en Schiedam leden nederlaag ODI scoorde er lustig op los DHS veilig door 'n zege van 1-0 op Schoonhoven Long stoot 19.38 meter Ongewenste gast van Comedia WALDO-TAX! SFC-verdediger week niet Niveau februari 1956 bereikt Jubileumfeest A. M. Seip GSS scoorde zeven punten Jongen geraakt door schommel PPSC behaalt verdiende winst Als de kippen erbij Botsing tussen bromfietsers chiedammers BK-Schiedamse B. 64.65.0 (3 lijnen) Noren betrapt bij fietsendiefstal Fietsen te water Schoorsteenbrandje Tafeltennissters mei 8-1 de meerderen van Zwitserland HBSS velde vonnis over Groote Lindt Judotoernooien Knaapje aangereden Bert Onnes blinkt uit in interland Twee Australiërs in tennisfinale Schoorsteenbrandje in Westerweelstraat Jong Oranje tegen amateurelftal HET VRIJE VOLK MAANDAG 7 MAART i960 PAGINA 4 De deuren van de Schiedam.se Koopmansbeurs hebben zater dagavond wijd opengestaan voor de bezoekers van de sport- demonstratieavond in het kader van de grote actie „Doe Open". De opbrengst van deze actie is zoals bekend bestemd voor de vluchtelingenkampen Ohmstede en Friedrichsfeld in Duitsland. Tij- dens deze feestelijke sportavond werden er sleuteltjes verkocht, o u<aür llet was evenzeer de bedoeling om de aandacht van het Sehiedamse publiek te vestigen op de groots opgezette straatcam- pagne, die zaterdag aanstaande plaatsvindt. De verrassingen in de vierde klas waren wel de nederlagen, die zowel Martinit sis Schiedam te incasseren kregen. Won Martinit de uitbeurt met 21, nu moesten de bijzonder slecht spelende roodwitten in Rijswijk hun meerdere erkennen. door kregen de T00dwitten een pURt De start was veelbelovend, maar toen na enkele stormlopen d?en8Péen? wedstryd^me"^gesp^eW Rijswijk kans zag het initiatief over te nemen, bleek dat de Martinlt-aanvalsmachine ditmaal niet tot grote dingen in staat zou zijn. In de twintigste minuut openden de bezoekers dan ook de score, dank zij een mistrop in ds Sehiedamse verdedi ging: 0—1. Ursusvocht Mentaal hiertoe voorbereid door trainer P. Smit, is Ursus erin ge slaagd de belangrijke thuiswedstrijd tegen DZB met 42 te winnen. Hier- Ó-I Fraaie prestatie Ook DRZ geklopt Het is derdeklasser DHS inderdaad gelukt wederom voor een, zij het te kleine, overwinning te zorgen en hiermee de aanhang wat gerust te stellen. Door aan de Poldervaart Schoonhoven met 10 te slaan wisten de geel-zwarten zich behoorlijk omhoog te werken zodat het ergste degradatiegevaar voorlopig bezworen is. Voor Schiedam alleen al zijn er nog eens 16.000 sleuteltjes extra ge drukt, zo vertelde ons de heer Goettsch, voorzitter van het Sehie damse jeugdcomité, dat de actie Doe Open organiseert. Een veelbelovend ei;jer. En zoals het comité ons ook duidelijk maakte de verwachtin gen zijn inderdaad hoog gespannen. Ve actie is nu in volte gang. Een groot deel van de jeugd zal er aan deelnemen. Volgende week zaterdag middag zal men vooral ook op straat geconfronteerd worden met de actie. Met muziek wordt dan namelijk, de grote straatcollecte ingeluid. De Schiedammers, die zaterdag* avond hun televisietoestellen in de steek hebben gelaten voor Comedian hebben kunnen genieten van een toneelvoorstelling in het Volksge bouw aan de Tuinlaan, waar Comedia „De ongewenste gast" opvoerde. Het stuk is geschreven door A. Jurriaan-Zoetmulder. Het speelt in het huis van de familie Van Bragt. Vader Van Bragt is betrokken in een smokkelaffaire. Een zekere Graai- mans, gespeeld door M. Gordijn, weet daar ook Iets van af hij dreigt met de politie. Jan van Bragt (J. v. d. Brug), vader des huizes, vindt, dat hij zelf mans genoeg is om de zaken bij de ordebewakers uiteen te zetten. Als echter blijkt dat zijn boekhouder a! is gearresteerd, gaat Van Bragt toch maar een poosje op reis om het geval eens rustig te overdenken. Na allerlei verwikkelingen komt het recht zegevierend uit het strijdperk te voorschijn, Comedia heeft een aardige opvoering van dit niet ge makkelijke stuk gegeven. Na afloop was er gelegenheid voor een gezellig dansje. De wedstrijd BKSehiedamse Boys is geëindigd, zoals werd begonnen: met een dubbelblanke stand dus. Beide elftallen speelden een prima partij. De kansen werden echter niet benut. Er werken verschillende fanfare en harmonieorkesten aan mee, zoals die van het Léger des Hells, van de werf Gusto en Crescendo. De voorzitter van het Sehiedamse jeugdcomité, de heer R. S. J, Goettsch vertelde, dat de actie in Schiedam tot dusver volgens plan verloopt. Hij ver. wacht veel van de acties, die op de scholen worden georganiseerd en van de straatcolleete. Wat betreft het programma voor deze avond: het overtrof alle ver wachtingen. Alle optredenden ver leenden hun medewerking volko men belangeloos. Het eerste nummer op het pro gramma was een boksdemonstratie, verzorgd door de Sehiedamse sport school van Berry Jansen. Een zestal mannen en jongens in bokskledy en -houding liet aan de hand van enkele instructieve oefeningen zien, hoe de bokssport een „noble art of self-defense" kan zijn. Er volgde een kleine partij tussen de heer Jansen en een van zijn ge spierde leerlingen: een party die aantoonde, dat boksen geen ruwe sport behoeft te zijn, maar wel een opeenvolging is van zeer nauwkeurig uitgedachte bewegingen. Dit gold trouwens evenzeer voor het judo, dat de toeschouwers zeer aansprak. Men kreeg verschillende worpen te zien in een spectaculaire uitvoering. Burgemeester Peek was helaas niet van de partij, zoals aanvankelijk het plan was Een griep verhinderde hem deel te nemen. De grondgymnastiek en de body building door het team van Blshof waren ook bijzonder attractief. Her man Bouwman bewees zijn grote le nigheid nog eens. Het publiek be leefde sioeal wat plezier aan al die ingewikkelde instrumenten en rvrare gewichten, die de jongelui gebruiken (Van een onzer verslaggevers) Voor ruim 2000 toeschouwers heeft Heracles in een matige wed strijd een vólkomen verdiende en regelmatige 2O-zege op eeir tegenvallend HermesDVS behaald. Verdiend, omdat Heracles beter voetbal speelde en over meer stootkracht in de voorhoede beschikte. De beslissing viel na ongeveer een kwartier spelen in de tweede helft, toen de Almelose middenvoor Sehuman een prachtige pass van rechtsbinnen Wltzand kreeg, zich snel omdraaide en doelman H. van der Tuyn met een keihard schot in de uiterste hoek kans loos sloeg. Na het beginsignaal van scheids rechter Lazeroms ontwikkelde zich een gelijkopgaande strijd, met Hera cles iets meer in de aanval. Reeds in de derde minuut kreeg midden voor Sehuman een prachtige kans, maar hij trapte half over de bal heen. terwijl aan de andere kant linksbuiten Ten Brake, na missen van spil Van Veen, een vrije schiet kans kreeg, doch hoog overschoot. Een fraaie omhaal van Sehuman belandde bij Greving, die, vrij voor doel staande, de bal huizenhoog ever- knalde. Een fraaie combinatie tussen C. van der Tuyn, Kemper en Van der Graaf bracht laatstgenoemde in vrije schietpositie, maar zijn schot gmg net naast. Middenvoor Van der -Graaf probeerde het direct daarop nog eens, maar de hoge voorzet van rechtsbuiten Van de Burg was net iets te hoog. In het Heracles-doel onderscheid de doelman Koers zich bij gevaar lijke schoten van Van der Graaf, rechtshalf Eikenbroek en rechtsbui ten Van de Burg. om een harmonische ontwikkeling van hun spieren te bevorderen. Het schermers onder leiding van de heer Van Gelder was wel een buiten gewoon sierlijk en flitsend schouw spel en bovendien een heel interes sant onderdeel van deze sportde- monsiratieavond. Om ten slotte ook de toeschouwers de spieren los te doen maken, was er een gezellig bal op muziek van de i zich staande te houden, dixielandband The Riverside Jazz- PFC 3—SFC 3 eindigde band. Dindua 5—SFC 4 in 4—2. Advertentie LM. De eerste helft In de ontmoeting SFCNaaldwijk gaf een tserk aan vallend Naaldwijk te zien, waarbij de thuisclub tnaar zelden gevaarlijk kon worden. De SFC-verdediging had het zwaar te verduren, maar wist van geen wijken. (Van een onzer verslaggevers) De bij het Gewestelijk Arbeidsbureau in Rotterdam geregistreerde „arbeidsreserve" is in de afgelopen piaanden opnieuw verminderd en het eind van deze ontwikkeling is voorlopig nog niet in zicht. Er waren eind februari in het gewest Rotterdam, dat ook de stad Schiedam omvat, 2622 mannen zonder werk. Maar hierbij waren Doelman Jung stak in een ui#! 1231 wrijvingswerkiozenmensen, die doorgaans slechts even werk- loos zjjn en vrij spoedig een nieuwe betrekking vinden. Vervolgens waren er 1271 mindergeschikten bij en 125 seizoenwerklozen. stekende vorm. Een keer echter moest de paal redding brengen. De tweede helft was drie minuten oud. toen de Naaldwijkse midvoor van grote afstand onverwacht een schot loste, waar Jung geen antwoord op had. De gasten bleven in de aanval en waren ongetwijfeld het gevaarlijkst. Toch zou SFC nog gelijk komen. Het doelpunt kwam vijf minuten voor het einde. De Naaldwijkse doelman had een aanval afgeslagen, maar was niet tijdig genoeg teruggeeerd in zijn doel om een schot van linksbuiten Van Rietveld nog te kunnen keren. In de laatste minuten had de Naaldwijk-defensie grote moeite om in 2—0. Met dit al is de geregistreerde ar beidsreserve nu weer gedaald tot het niveau van februari 1956. Twee jeugdige Noren zijn op he terdaad betrapt, toen zij een fiets wegnamen, die toebehoorde aan de Schiedammer G. H. U. Een bewoner van de Rotterdamsedyk zag de No ren voor zijn woning rondscharrelen. Hij waarschuwde de politie, die de beide Noren met de radiowagen naar het hoofdbureau van politie heeft overgebracht. is 2o geworden in het voordeel van de politiemannen die eerst in de tweede helft met treffgrs van Hoek stra en Slijkhuis de volle winst bin nen haalden. Een kwartier later werd het zelfs 02 met welke stand de rust in ging. Ook na de hervatting behielden de gasten het beste van het spel. Wel bracht rechtsbuiten Post op aan geven van Bos met een hard schot een tegenpunt tot stand. Twaalf minuten later vergrootte Rijswijk de voorsprong en maakte er ten slotte 1i var*. Ook SVDPW moest ditmaal de winst bü Hoek van Holland laten. In de twintigste minuut wisten de Even voor de rust, toen ledereen 'zich al met een 0—O-ruststand ver zoend had, nam Heracles de leiding. Rechtshalf Pesman dreef de bal ver naar voren, gaf een afgemeten pass naar Greving en tegen diens felle Schuiver was keeper Van der Tuyn niet bestand en via de paal belandde de bal ln het doel, 0—1, waarna scheidsrechter Lazeroms, die een Bioscopen: MONOFOLE: Meisjes op Bet slechte pad, 2 15, 7 eo 9.15 uur. PASSAGE- opstand der gladiatoren. S èn 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen: wukgebouw toe. maasstraat. CJV-melsJeskoor, uitvoering, ZO u. Apotheek: Rembrandt-Apotheek, Rembrandt- laan 5. DINSDAG Bioscopen: MONOFOLE: Meisjes op het slechte pad, 2.15, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Opstand der gladiatoren, 1 en 8.15 uur. TentoonsteiUngen: STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. •Diversen: VOLKSGEBOUW: Vrouwengroep Partij van de Arbeid. .Liefdadig heid en maatschappelijk werk" door mevrouw C. A. de Ruyter-de Zeeuw, 20 uur. WIJKCENTRUM: Alg. Ned. Graf, Bond. vergadering, 20 uur. Apotheek: Rembrandt-AnotK&ak, RéinBr&Bdt- laan 5. goede wedstrijd floot, voor het einde van de eerste helft blies. Na de hervatting was het Heracles, dat het eerst in de aanval ging. Een hoge voorzet van linksbuiten Ter Beek werd door Greving overgescho ten. Hermes werkte zich onder deze druk uit en trok met hernieuwde IJver ten aanval, waarbij ook de no dige kansen kwamen. Linksbuiten Ten Brake loste, uit een voorzet van Eikenbroek, een prachtig schot, dat door doelman Koers voortreffelijk werd gestopt. Eikenbroek raakte bij deze aanval geblesseerd en werd buiten de lijnen weer opgeknapt. Hierdoor moest Hermes gedurende een minuut of tien met tien man verder spelen. Heracles kwam dicht bij een, doel punt. toen Van der Tuyn een terug speelbal niet onder controle kon krij gen, maar rechtsback De Groot redde op de doellijn. Na een kwartier viel dan de beslissing, toen middenvoor Schuin; n een prachtig schot loste, dat keeper Van der Tuyn te machtig bleek, 0—2. Hechte defensie Hermes heeft hierna nog gepro beerd iets aan de uitslag te veran deren, maar de voorhoede bleek niet opgewassen tegen de hechte Hera- eles-defensie, waarin doelman Koers de grote uitblinker was. Sehuman schoot van grote afstand tegen de paal. terwijl de laatste kans voor Hermes in rook opging, toen Koers een. kopbal van Van Herwaarden on schadelijk maakte. De „uitblinker" in deze slecht, ge speelde wedstrijd was de boksende voetballer, de Zuidafrikaan Darius Dhlomo, die rich onderscheidde door het veroorzaken van een groot aan tal vrije schoppen tegen Heracles. Bij Hermes waren doelman Van Tiest en linksbuiten Vente gebles seerd en vervangen door resp. H. van der Tuyn en Van Herwaarden. De heer A. M. Seip uit de AhtLöny Muijsstraat 10 herdacht zaterdag zijn veertigjarig jubileum bij de belastin gen. De heer Seip is adjunct-commies eerste klas. Hij heeft zijn jubileum feest in huiselijke kring gevierd. Twee jongedames van veertien en vijftien jaar deden zaterdagnacht om half drie aangifte van diefstal van hun rijwielen, die zij voor Mu sis Sacrum hadden neergezet. De po litie is ernaar gaan dreggen in de Lange Haven en he^ft belde fietsen uit het water opgehaald. Na vijf minuten spelen bracht Put ters de stand n de ontmoeting Gouds- waardse BoysGSS op 01. Daarna kreeg Goudwaarse Boys een over wicht in het spel en dat duurde voort tot de rust. De gastheren hebben in die tyd meermalen de kans gehad om te scoren, maar de verdediging van GSS wist dat telkens weer te voor komen. Na de rust kreeg men een totaal ander spelbefild te zien. Na tien min. bracht Putters de stand op 0—2, weertlen minuten later scoorde Im merzeel: 03. Daarna regende het doelpunten. Putters maakte er 01 van, Immerzeel scoorde twee doel punten en Scholten één. Met 07 werd de strijd tenslotte geëindgd. badplaatsbewoners het kostbare puntje te scoren in deze sportieve en voor onze stadgenoten belangrijke wedstrijd! Op bijzonder fraaie wijze heeft SFC kans gezien leider Naaldwijk een duur puntje te ontfutselen. Door dit gelijke spel hebben de blauwzwarten nog een vrij goede kans op de eerste plaats en ze zijn, nu Schiedam bij DDC kansloos ten onder ging de enige kampioenskandidaat van dit seizoen. De eerste helft van dit spannen de treffen gaf een aanvallend Naaldwijk te zien, waardoor de ver dediging, met doelman Jung aan het hoofd, alle zeilen moest bij zetten om de score blank te hou den. Een verrassend schot werd hem tn de tweed", helft noodlottig en on danks dat de bezoekers het initiatief aan zich hielden kwam acht minuten voor tijd de gelijkmaker. Het was Rietveld, die na een uittrap van de Naaldwijkse doelman de bal bliksem snel retourneerde, voordat de goalie tussen zjjn palen was teruggekeerd (1—1). Zaterdagavond om kwart voor acht is in de A. Muijsstraat bij kapper J. T, K. een schoorsteenbrandje ont staan. De brandweer was het vuur met behulp van de ramoneur spoe- dig meester. (Van onze tafeitenrüsmede-verker) De zaterdagavond ln Alphen a. d. Rijn gespeelde interlandwedstrijd voor dames NederlandZwitserland is zesindlgd met een 81-overwin- ning voor onze landgenoten. Bepaald sterk waren de Zwitserse dames met en vooral hun kampioene Franzlska Hassler had het te kwaad met de gladde vloer, waardoor ze niet tot haar normale spel kon komen Anders was het met Monique Jaquet, die ondanks de hevige aanvallen van de Nederlandse dames, stug bleef vol houden en haar harde werken be loond zag met de enige Zwitserse zege op Nellie Visscher met 16—21, 1021. Viktoria Ródelberger had totaal geen kans en was werkelijk te zwak ln dit gezelschap. Bij onze dames was Agnes Simon het aan haar naam verplicht drie overwinningen te boe ken en Ursula Artz kwam er steeds beter in Zii speelde met verstand en wist zodoende eveneens drie goede over winningen te boeken. Na een puntloze eerste helft heeft DDC weten te profiteren van twee verdediglngsfoutjes van het bezoe kende Schiedam. In de eerste minuut na de hervatting werkte spil Reynierse onvoldoende weg en het I was X0. Een kwartier later kon de I rechtsbuiten van DDC gemakkelijk de roos treffen, toen doelman Reep misgreep. Om de maat vol te maken sloegen de gastheren kort op elkaar no gtwee maal toe en daarmee was Schiedam kansloos geslagen: 40. Hoewel nog niet in veiligheid is de situatie voor de toekomstige jubila rissen heel wat rooskleuriger dan enkele weken terug. Het is een kei hard voetbalduel geworden waarin de thuisclub reeds in de eerste helft de basis tot de overwinning legde. Na tien minuten spelen opende links binnen B, Weeda de score waaraan, weer tien minuten later, linksbuiten M. Huygen een tweede treffer toe voegde 20. Ursus behield het initiatief waar door Bergkotte nog binnen het kwar tier de stand tot 3—0 wist op te voe- enr. Met zijn enkele minuten voor rust gescoorde tweede doelpunt zorg de Weeda, dat er met een veilige 40 voorsprong gerust kon worden, In de tweede helft zakte'bij Ursus het tempo; mede doordat het. accent meer op bet verdédigen werd'gelegd. Al vrij spoedig maakte DZB er daar om 41 van en aebt minuten voor tüd moest de Sehiedamse verdediging nog eenmaal capituleren: 42. Er zyn allerlei tekenen die erop wijzen, dat de cijfers in de komen de maanden nog kleiner zullen worden. In de eerste plaats zullen normaal verschijnsel- vele seizoenwerklozen weer aan de slag gaan. Maar bovendien is daar de Floriade, die invloed zal doen gel den en dat lang niet alleen in de horeca-seetor. Men mag er dan ook op rekenen, dat het aantal minder geschikter:, dat werk vindt, opnieuw zal toene men. De afgelopen maanden hebben dat ook laten zien: in februari van verleden jaar stonden er bij het GAB 1908 ingeschreven, aan het eind van vorige maand 1271. Het wordt voor het bedrijfsleven intussen wel hee) moeilijk om alle posten verantwoord te bezetten. Men zal daarom zeer waarschijnlijk over gaan tot uitbreiding van de pendel op langere afstand. Over de pendelarbeiders uit Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de haven bedrijven. in het algemeen bijzonder te spreken, aldus bet GAB. In West- Brabant schijnen de mogelijkheden nu wel ongeveer uitgeput, reden waarom men erover denkt andere, verderaf gelegen gebieden te gaan bewerken. De dertienjarige J. T. M. Gulleweg kreeg gistermiddag een bloedende wond boven het rechteroog, toen hij m het recreatie-oord in Kethel een schommel tegen het hoofd kreeg. Een agent van politie heeft een noodver band aangelegd, waarna de jongen door de GG en GD naar het gemeen teziekenhuis is vervoerd en vandaar naax huis. Vele voetballiefhebbers zijn zoter dag naar de Boshoek getrokken om daar de plaatselijke ontmoeting tus sen PPSC en GTB bij te wonen. De wedstrijd verliep vlot onder de uit stekende leiding van scheidsrechter G. Advocaat. GTB gmg tastend tot de aanval over. waarbij de thuisclub enkele raaien door net oog lan een naald kroop. Geleidelijk aan kwam PPSC er wat beter in, hetgeen tenslotte een doelpunt opleverde: 10. Nadat beide doelen nog enkele malen in gevaar waren geweest was het rust. Na de rust gaven de geel zwarten de toon aan. Nadat PPSC er 2—0 van had gemaakt, verkleinde GTB de achterstand uit een straf schop. Vrouwe Fortuna was by de thuis club. toen uit een voorzet, van links de bal via de staander doel trof: 3—2. Van dit ogenblik af volgde de ene GTB-aanval op de andere. Doelpun ten bleven echter achterwege. Bij een aanval van PPSC verkeek echter GTB zich. waardoor de stand 42 werd. De thuisclub behaalde hiermee een wat geflatteerde, doch verdiende overwinning. Na zelf enkele weken op de degra- datlewlp gezeten te hebben, is In de afd. KNVB zaterdagmiddag HBSS de dlrekte oorzaak geworden, dat met Die Hague nu ook Groote Lindt In de afd. 3-A tot degraderen gedoemd is. Met 21 bleven onze stadsgenoten zaterdagmiddag baas in eigen huis. Van meet a£ aan trokken zy het initiatief tot zich en dit leidde in de zevende minuut reeds tot succes. Uit een hoekschop doelpuntte midvoor Rijnsbergen die twee minuten later zelfs nummer twee liet aantekenen: 20. HBSS bleef doordrukken en dwong verschillende hoekschoppen af, welke echter zonder resultaat bleven. Eerst in de zesentwintigste minuut kreeg doelman Aaldijk het eerste schot te verwerken hetgeen hem geen moei lijkheden opleverde. Een minuut later werd hij echter gepasseerd, toen hij een op de deklat terechtgekomen terugspeelbal van spil KesseLs met tydig onder controle wist te krijgen: 2—1. In de tweede helft wogen de party'en meer teg enelkaar op. Aan weers- zyden deden zich wel kansen voor maar deze werden niet benut. In het Sportcentrum Reinier Huls- ker wordt 12 maart een natiouaal toernooi voor zwarte banden 'm ge wichtsklassen gehouden. Op 18 april is er een nationaal toernooi voor alle banden hl gewichtsklassen. Op Hemelvaartsdag ten slotte wordt m het Sportcentrum een nationaal toer nooi voor junioren in band en gewicht georganiseerd. Onze korfballers hebben er lustig op los gescoord, maar niet in alle wedstrijden hebben zij de meeste doelpunten gemaakt. ODL heeft op duidelijke wijze Rotterdam-Zuid 2 te verstaan gegeven, dat de overwinning van deze club in het begin van het seizoen een gelukstreffer Is geweest. Succes heeft tegen Unicum geen misstap begaan, maar Schiedam trof Ons Huls in een bijzonder produktieve bui, waardoor de rood zwarten ondanks de zelf gescoorde zeven punten toch nog met groot verschil verloren. ODI ging al heel vlot van start, i dammers met grote cijfers zouden Binnen een kwartier had men een voorsprong van 4—0 opgebouwd, die voor de rust tot 50 werd opgevoerd Na de hervatting werd het weldra 60, daarna 61. 71, 72 en ten slotte 82. De bezoekers staken m een bijzonder slechte vorm en kregen nog een extra koude douche, doordat by ODI alles zo gesmeerd liep. Toen de wedstrijd Schiedam—Ons Huis op gang was, had het er niet de minste schyn van, dat de Rotter- Met de wind m de rug startte de Schiedam overromneld thuisclub overdonderend doch de ocrueaam overrompeta Schoonhoven-defensie wist zich voor lopig met kunst en vliegwerk staande te houden. vóór Een schotloos DRZ heeft bij een voor behoud vechtend Herman dad de kous op de kop gekregen. Het Op de Hoflaan te Vlaardingen is zondagmiddag de vierjarige Leo M. B. door een personenauto aangere den, Het kind stak plotseling de rij weg over. Met een beenfractuur en vermoedelijk een hersenschudding is het jongetje naar het Algemeen Zie kenhuis vervoerd. Het Russische regeringsblad Izwestia hèeft het afgelopen week einde voor het eerst in zijn geschie denis een zondagsbijvoegsel met ont spanningselement uitgegeven. Het blad bevat hulshoudeiyke wenken, technische en wetenschappeiyke nieuwtjes, tekeningen, foto's en cul turele artikelen 'K HET VBUE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie Passage 20 - Tri. 68798 (Van onze sportredactie) De iafeitennisinterland tussen de vertegenwoordigende herenteams van Nederland en Zwitserland, zaterdag avond ln Veen dam gespeeld ter ge legenheid van het- tienjarig bestaan van de vereniging Meteoor, heeft een 72-zege voor Nederland opgeleverd. De beste speler aan Nederlandse zijde was ongetwijfeld Bert Onnes, die rijn drie partijen alle won. Frans Schools, de nationale kampioen, won eveneens zijn partijen. De twee partijen, die de Zwit sers op hun naam kregen bevochten zij tegen rock and roll-maa Paul Gimbel. die alleen tegen de Zwitserse kampioen Hugo Urchetti tot winst kwam. maar zijn twee andere partijen verloor. De Zwitsers vielen op door hun sterk verdedigend spel. De beste man was hun nationale kampioen Urchetti die menigmaal door zijn fraai spel de handen van het publiek op elkaar bracht. In Sint Petersburg. in de Ameri kaanse staat Florida, wordt momen teel het meester-tennistoernooi ge houden. De Australiër Neale Frase r en Roy Emerson plaatsten zich voor de finale van het heren-enkeispel Fraser versloeg de Engelsman Mike Davies in de halve iinaies mét 64 46. 6^-2 en Emerson bleef met 6—4 de Fransman Jean Noel örinda de In de vyftienöe minuut moest men echter capituleren toen uit een uit gemeten voorzet van Roozen de bal door Krommenhoek eerst tegen de lat werd gekopt, waarna de Kievith hard in knalde. 1—0. Fel reageerden de bezoekers op dit doelpunt, maar vonden een goed sluitende defensie op hun weg, zodat doelman Burger geen moeiiyk werk te verrichten kreeg. De DHS-uit- vallen waren bijzonder gevaariyk; Roozen had met zijn fraaie omhaal en later met een harde kopbal geen geluk, waarmee twee godde scorings kansen voor onze stadgenoten ver loren gingen. In de tweede helft hadden de be zoekers het windvoordeel en belaag den keer op keer de Sehiedamse veste waar men echter de zaak 'pot dicht' wist te houden. Ook DHS kreeg nog enkele kansen, die even eens onbenut bleven. "Wel wist Van Boekom nog een maal het net te vinden, maar zeer terecht werd dit doelpunt door de goed leidende scheidsrechter afge keurd. De 18-jarige Amerikaanse atleet "'alias Long (3 m 92 cm en 118 kg) iceft in Los Angeles het wereld - ccord kogelstoten met twaalf centi- 'eter verbeterd en gebracht op 1!) •eter 38 cm. Het oude record stond 1 naam van Parry O'Brien. Reeds eerder bereikte Dallas Long 3 m 3" cm en Parry O'Brien 19 m 30 cm en 19 m 40 em, maar deze prestaties werden nog niet officieel erkend. Schoonhoven trachtte met wat fors spel alsnog een draw te force ren. maar ook deze poging liep op mets uit. Door alleen voor de doel man gekomen het leder rakelings over de lat te lepelen, verzuimde De Kievith er 20 van te maken. Een kip, die het' eigendom is van de heer h. van der sman te Pijnacker, is vandaag moeder ge worden van zeven welgeschapen kuikens. De eerste kuikens in een seizoen (die door de echte moeder zijn uitgebroed) komen gewoonlijk pas enkele maanden later ter we reld. i Op de Deltaweg te Vlaardingen zyn zaterdagmorgen twee bromfiet sers met elkaar in botsing gekomen. Het waxen ae 55-Jarige arbeider N. K. en de veertigjarige arbeider P. v. d. Z. De eerste kit.egde over pyn m zyn borst: de tweede Liep een her senschudding op en moest naar het Algemeen Ziekenhuis worden ge bracht. Zondagmiddag is er schoorsteen- brand-alarm gemaakt voor een wo ning in. de Jan van Westerweelstraat te Vlaardingen. Het bleek, dat een kaohelpyp het begeven had. De kachel kon naar bulten worden ge dragen en het vuur gedoofd. Er is geen schade aangericht. De brand weer behoefde niet uit te rukken. gaan winnen. Onze stadgenoten ga ven in die periode dluidelijk de toon aan, maar Ons Huis schoot griezelig zuiver. Tegen de verhouding m kwa men de gasten daardoor met 02 voor en vlot na de wisseling zelfs met 04. Het had er alle schyn van. dat de rollen werden omgedraaid, toen H. Verschoor in derde opstelling binnen drie minuten voor 2—4 zorgde, maar de doelpuntenmachine liep bij Ons Huis door. De eerste helft werd met 27 af gesloten en na de hervatting schoot Ons Huis meestal twee keer raak tegen Schiedam één keer. In de tweede helft was Ons Huis trouwens duidelijk sterker, hetgeen al na de stand 2—4 het geval was. J. v. d. Tuuk knabbelde eerst wat van de achterstand af, 37. waarop Ons Huis heel vlot tweemaal de roos trof, 3—9. D. Bogaerdts probeerde het ook nog eens, 49, maar weer volgde een Rotterdams punt J. v. d. Tuuk liet 510 noteren, maar prompt volg de 511. H. Verschoor en D. Ver meulen kwamen wat verder en wel tot 711, maar om zeker van zijn zaak te zijn, meende Ons Htus er goed aan te doen dp twee laatste punten voor zyn rekening te nemen, waardoor de eindstand op 7—13 kwam Uit het seonngsverloop valt af te leiden, dat dit doelpuntenfes- tijn door beide partyen zeer is ge waardeerd. Succes speelde tegen Unicum een vrij tamme wedstrijd. Onze stadge noten hebben gewonnen, maar niet zozeer door een overtuigend over wicht over alle linies dan wel cLor een te primitief aanvalsspel van de thuisclub. De blauwwitten waren voor de korf duidelijk gevaarlijker en dat kwam ook in de doelpunten tot uit drukking. B van Krogten opende t e score, waarna mej. A. Kauffman de voorsprong op 0—2 stelde. Nog voor de pauze volgde een tegenpunt. Na de hervatting zorgde mevr. Ru- seler voor l3, waarop Unicum met 23 antwoordde Door de dames R van Krogten en A. Kauffman kwam het einde met 2—5 De reserves kregen met grote cij fers klop. Het Zuiden 6—Succes 3 werd 15—0 en Sperwers 4—Schiedam 2 81. By de aspiranten was het he ter. Zy kwamen met de volgende cij fers voor de dag: Velox a—Schiedam a 01 en OSCR cSchiedam b 22. DEN HAAG (ANP) Als voorberei ding voor de ontmoeting tegen Enge land zal Jong Oranje donderdag avond 10 maart in het Olympisch Stadion te Amsterdam een oefenwed strijd spelen tegen het Nederlandse amateurelftal. De opstelling van Jong Oranje is als volgt: Doel: Van Heeswijk (Blauw Wit) xchter: De Groot (Hermes-DVS) en Ftenderf? 'P8V'midden: Haak (ADO), Borghuis (GVAV) en Mul ler (Ajax); voor: Swart (Ajax), H. Groot (Ajax), Theunissen (Vitesse), Prins (Ajax) en Bouwmeester (NAC)

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1