Excelsior 20 door zege op HVV (4-2) nu veilig mm-mA Eind wedstrijden in Drieband-toernooi Hermes komt tempo te kort bij AGOW Antwerpen krij gt mammoetwerf Onverwacht verlies van VFC tegen HION Schoolmelk is duurder Pijp en kranen ontvreemd Humanisme in de praktijk van het dagelijks leven Clir. v. Leeuwen onderscheiden Geldkistje met 30,- gestolen Schiedam klopt Tediro met 3-2 GSS kampioen in 2e klas RVB zaterdagmiddag Deelnemers aan EHBO-finale zijn nu bekend Auto met vaart 120 km over kop Botsing door defecte rem DHS wint van Flakkee (1-0) Fiets terecht eigenaar niet Motorrijder bij botsing gewond Bruggen langer gesloten voor scheepvaart Auto's botsen op kruispunt Wielrijdster aangereden cbiedammers onder elkaar 64.65.0 (3 lijfian) Kind raakt ouder bestelauto Schiedamse Bo)7s winnen van Boezemkwarlier Nu stuk van Sartre toch weer niet in Holland-Festival? Voetgangsler op weg naar Harga gevallen De Coureur rijdt 0111 clubkampioenscliap Spirit 3 behaalde gemakkelijke zege HET VRIJE VOLK MAANDAG 21 MAART 1960 PAGINA 4 Door zelf in een spannende en aantrekkelijke wedstrijd met 42 van HOT te winnen, en mede door de 1- --O-nederlaag welke RKAW op eiger: veld van VCS te incasseren kreeg, bleef het tweede-klasserst-hap voor Excelsior '20 behouden. Vooropgesteld dient te worden, dat de Haagse stirdentenploeg zich op uitstekende wijze gekweten heeft van zijn sportieve plicht tegenover de andere, in degradatienood verkerende ver enigingen. Tot twee maal toe werd een zwartwitte voorsprong weggewerkt en eerst bij een 4—2-aebterstamf boog men het hoofd voor dit enthousiast en vaak goed spelende Excelsior. iiiiinmiiiiiiiuiiiniitiüBnRjiiiuihifitüfiuiiüfijrtiiiiiiiiiniuiiTiiiuiiiii Met nog vijf minuten te spelen kwam dan eindelijk het mo ment waarop de diep in hun jassen gedoken toeschouwers in de tweede helft van het duel AGOWHermes-DVS hadden de Jas de hal naar de scherp opgestelde De Jong, de wan hopige sliding van rechtsback De Groot mocht niet meer baten, beheerst richtte de Apeldoornse linksbuiten op de kleinst mo- gemaakt is, zal de prijs van de melk i gelijke hoek en AGOW had de zege definitief binnen <31). met Ingang van 4 april weer met j Voor de rast had de strijd een nogal merkwaardig verloop gehad. Want AGOW, dat door het ontbreken van IJdeken met Bakker als linksbinnen en Van Voorst als linksback opereerde, leek in het eerste kwartier regelrecht naar een nederlaag te worden gedreven. In deze periode speelde Hermes zó fris en onbevangen en AGOW zó mat en fantasiesloos, dat het vrij fortuinlijke doelpunt waarmee de Schiedammers in de tiende minuut een 10-voorsprong kregen, beslist verdiend was te noemen. Rotterdam: verbaasd Bij de Diïettant.jes zitten ze om leuke idee én niet verlegen. „Grote beloning" so verluidt het nu meer in bestuurskringen. En waarvoor die beloning dan wel wordt uitgeloofd? Welnvin gebouw Arcade begint zaterdagmiddag om twee uur een opvoering van hei jeugdtoneelspet Jaü Ben Hassan". Degens, die na a/loop van de voorstelling Ali Ben Hassan in levenden, lijvetSj aflevert bij secretaris J. B. H. Beining. krijgt de beloning. Het zal me daar zater dag een feest zijn, in Arcader Nog even terug naar die donder dagavondtoen Dorus in het Passage- theater toejuichingen oogstte. Ergens in de zaal namelijk zat een man en hij was waarschijnlijk de enige die Derrus geestig vond, maar die toch méér belang stelde in Cor Steijn. Het was de heer Daniels, de vroe gere bedrijfsleider van het Monopole- theater. Jk heb farert- in het arlies- tenvak gezeten," vertelde hij mij m de pauze. „En op een goeie dag belde mijn overbuurman bij me aan. Of ik niet eens naar zijn zoontje wilde luisteren, ivanl dat joch speelde piano..Fabelachtig." En u begrijpt het al die jon gen was Cor Steijn. Vandaar dat de heer Daniels daar in Passage met ogen, glinsterend van plezier, naar zijn succesvolle leerling zat te kijken. Zoals van regeringszijde bekend twee centrn per liter verhoogd wor- den. Dus ook de prijs van de school- i nielkkaarten. Heeds in de allereerste minuut had de hard van stapel lopende thuisclub succes, toen Vermaas uit een door v. d. Ven genomen hoekschop de sco re wist te openen: 10, Geleidelijk aan wissen de bezoekers vat te krij' gen op het spel van onze stadgenoten en ze kwamen tot enkele gevaarlijke aanvallen. Vooral Th. Bierhuizen had aan de Haagse linksbuiten zijn handen meer dan vol, terwijl ook de aanvalsleider in het centrum De Groot tot grote activiteit noopte. In de 30ste minuut kwam de gelijkmaker, toen de Schie- damsc verdediging even aarzelde en de midvoor v. Veen kansloos sloeg: 1—1. De strijd ging na gelijk op, waar bij van Schiedamse zijde de weg nog teveel rtoo het Midden werd gezocht. In de 40ste minuut legde v. d. Ven de basis voor een tweede doelpunt, gescoord door midvoor v. <5. Lucht, die daarmede enkele gemiste kansen goedmaakte. Lang duurde de vreugde in het zwartwitte kamp niet, want nog geert t-vee minuten later was het Kolthof, die de partijen opnieuw op gelijke voet bracht. Ook nu ging de verde diging van onze stadgenoten bij dit doelpunt niet geheel vrij uit (22K Aantrekkelijk en enerverend bleef de strijd. Eenmaal vrij voor doel schoot Vermaas tegen de Haagse \doelman en aan de overzijde had v. Veen geluk toen de bal ver' buiten zijn be,reik van de paal terugstuitte. lm de tweede helft lag het tempo belangrijk lager, maar toch bleef de w dsdrijd het aanzien zeer ten volle jard. De zwartwitte middeniinie lsmceet.de nu meer de beide vleugels ei in de dertie&üe minuut kreeg Ver- maas de bal goed doorgekopt van v. d. Lucht, Het was 32. De midito». ging even tegen de grasmat esï ook: De Groot had even de hulp van de spons en de masseur nodig. Excelsior bleef doordrukken en twaalf minutes» later werd een goe de combinatie, tussen Vermaas en v. Buytenen dtoor deze laatste met een fel schot afgerond, waarop de Haagt» doelman geen antwoord had .'4—2). KW gaf zich gewonnen en groot was de rrengde in het zwartwitte kamp dat eindelijk verlicht kon ademhalen- Advertentie JJ4. De Cieer C'hr. van Leeuwen is we gens langdurige en trouwe dienst on derscheiden met de ere-medaille. ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau in brons. De heer Van Leeuwen is als kraan drijver werkzaam, bij de N.V. Werf Gusto, waar hy op 19 maart 1920 in dienst is getreden. D<* burgemeester reikte de onderscheiding zaterdag morgen in, de kantine van Gusto aan de heer Van Leeuwen uit. In de garage van de heer Bakker „v„ -aan cie Houttuinen te Delft werd dit hoogd. met teliigwerkende 'kracht tot j 5 e,®!centi ,5en Seldkist inhoudende De lonen van de Franse mijn werkers worden met 2,5 percent ver- In het sportpark „Harga" be dwong „Schiedam" het bijzonder agressief spelend Tediro en zette een 20-achlcrstand in een verdien de 32-ovcrwinning om. Oosthoek bracht nog voor de rust de stand op 12, terwijl Huet zelf een tegen hem gemaakte overtreding met een straf schop mocht bestraffen, 22. Een kwartier voor tijd zorgde Osephius na een felle rush met een even fel schot voor een 32-over- winning. Een futloos en ongeïnteres seerd spelend DRZ moest beide pun ten bij Steeds Volharden laten, dat zelf van het begin tot het einde voor de zege heeft gevochten. De ploeg deed hiermede haai- naam eer aan en won verdiend met 20. Ook Ursus is het bij „Nieuwen- hoorn" slecht vergaan en men kreeg met 40 de kous op de kop. Doelman Monster maakte enkele kostbare foutjes en dit' kwam de roodwitten op een 20-achterstand te staan. Zelf hielden zij het spel veel te kort om de stugge Kieuwehoom-verdedi ging te verontrusten. Nog voor de thee werd het 3—0 en juist in een periode van een Ursus-overwicht viei de genadeklap en kon met een 40- nederlaag de thuisclub wordegn aan vaard. Op de eerste speelavond in de eindstrijd driebanden, om het Blie- kendaaibiljart, die bij Rembrandt werden gehouden, zijn er gTote verrassingen geweest. Allereerst moe i de verdediger van het biljart, de heir Van Duijl met een nederlaag tegen Van Letten v. Rossen, die de speler Heijnekamp verving, genoegen nemen. Een tweede niet geringe verrassing was. dat Eikenbroek, die met de volle winst van 12 punten uit de voorwedstrijden was gekomen, een geduchte nederlaag tegen Buijtenhek leed, welke speler sijn partij in 46 beurten (de kortste van de 4) v/on. Buijtenhek noteerde In deze partij een moyenne van niet minder dan 0.782. 1 januari jl. In mei krijgen de mijiv werkers een verdere loonsverhoging van anderhalf procent. De kaarten., gekocht ln de week van 21 - tot en met 26 maart zullen dus 34 centen kosten. Deze kaarten moeten dan in de week van 28 maart tot en met 1 april Ingeleverd worden. Da melk voor de ingeleverde kaarten «ordt in de week van 4 tot en met 8 april gedronken. Voor de ulo-scholen wordt de prijs 40 centen en voor de b.l o.-scholen en Sch.v.ï.O. 43 centen. De verho ging van de melkprijs wordt gecom penseerd door verhoging van de kin dertoelage. Door een 21-overwinning op Rhoon en mede door het feit. dat de naaste concurrent niet 31 van Sur.light verloor is GSS afdelingskampioen ge worden In de tweede klas RVB, zater dagmiddag. Voor rust gaven de bezoekers volle dig de toon aan maar dank zij het goede werk van doelman Den Ouden leverde hUn dit geen doelpunten op. Kort voor rust tastte de doelman van de bezoekers mis en dit betekende 10 Na de thee domineei-den de Gustomannen zodat kort voor tijd een tweede treffer kon worden ge plaatst. In de laatste minuten zag Rhoon nog kans de stand op 21 te brengen. PPSC verloor met. 10 bij SNS, terwijl GTB door Melissant met de korfbalcijfers 92 werd verpletterd. dertig gulden gestolen. De inbrekers zijn aan de achterkant van de ga- vage binnengekomen. WOEEDEN Een noodlottig on geluk gebeurde vrijdagavond in dc Leliestraat, dat het leven kostte van het bijna 4-jarige zoontje van de fam. Dyke. De groentehandelaar Van A. zou in de Leliestraat zijn bestelauto keren, maar hij had eerst uit voorzorgs maatregel twee jongetjes die daar speelden in een tuintje in veiligheid gebracht. Toen hij bezig was met Let keren, bemerkte de groentehandelaar, dat een van de jongetjes toch onder de auto was terecht gekomen. Hevig remmen mocht niet meer baten. Vrjj ernstig gewond werd de kleine naar het Algemeen Ziekenhuis ver voerd, waar hij later op de avond is overleden. Eikenbroek, die in de voorronde ongenaakbaar bleek, kon niet goed m vorm komen, mede els gevolg van het feit, dat hij bij het missen van zijn tegenspeler voor verbazend moeilijke opgaven kwam te staan, waarvoor hy weliswaar prima oplos singen vond. doch door millimeteren te veel poedels liet noteren. Reeds in zijn 23e beurt had Buij tenhek met 14 caramboles zijn voor gift weggewerkt, terwijl het aantal poedels in successie van Eikenbroek e- zo vele waren, dat Buijtenhek zijn vc rsprong gemakkelijk vergroten kon. In zijn 34e beurt serveerde deze speler een serie van 9, waarvoor hij een daverend applaus in ont vangst machte nemen. Hij kwam toen op 28, tegen Eikenbroek 8. Buijtenhek had weliswaar nog 12 beurten nodig om zijn 36 vol te ma ken. doch Eikenbroek bracht het tot slechts 11. Het verschil was te groot. Van Duijl. die volgens programma tegen Heijnekamp moest spelen, welke speler echter verstek liet gaan, kwam nu tegen de reservespeler Van Letten-v. Rossen uit. Laatstge noemde moest 30, tegen Duijl 48 ca ramboles maken. Het is de houder van het Bliekendaalbiljart niet ge lukt zijn eerste partij te winnen. Beide spelers klommen aanvanke lijk gelijk op, hetgeen voor v. Duijl reeds een achterstand betekende. Na de 25e beurt kreeg Van Duijl welis waar een kleine voorsprong, to klein echter om zijn 18 voorgift weg te werken, deels als gevolg van de uiterst moeilijke problemen waarvoor hij gesteld werd. In dc 57c beurt kwam hij welis waar op 40, doch toen noteerde zijn tegenspeler reeds 23. Beide spelers poedelden hierna drie maal achter een, waarna Van Letten rijn 30 vol maakte. Van Duijl miste de nastoot. Tussen de spelers v. Slobbe en De Ruiter had laatstgenoemde in 13 heurten 7 caramboles, doch hij had hierna 29 beurten nodig om op 11 te komen. Slobbe kwam na zijn 22e beurt op 16 caramboles en noteerde na zjjn 40e beurt 21. Hoe goed De Ruiter ook oplossingen vond voor moeiiijJss opgaven, door „millimeteren" was hij niet erg for tuinlijk, terwijl zijn tegenspeler voor niet al te moeilijke opgaven kwam. In de 58e beurt had Slobbe zijn 30 ca ramboles bijeen en kwam De Ruiter tot slechts iö. Ook Ruggeberg liep tegen Zwanen burg hard van stapel. In zijn 15e beurt noteerde hij 10 caramboles te gen Zwanenburg 4. Na enkele poe dels was Ruggenberg ln zijn 26e beurt opgeklommen tot 23. tegen Zwanen burg pas 8. Toen Ruggenberg in zijn 43e beurt reeds 34 caramboles bijeen had, ging het er op gelijken dat dit een korte partij zou worden, doch hij had nog 20 beurten nodig om op 40 te komen terwijl de twee laatste caramboles nog 15 beurten vergden. Zwanenburg bracht het tot slechts 21 caramboles. Buytenhek 36 36 46 9 0.782 Eikenbroek 30 11 46 2 0.239 Van Duijl 43 41 62 4 0.661 Vin Letten 30 30 62 3 0.483 C obbe 30 30 58 5 0.508 De Ruiter 30 15 58 3 0.254 Ruggenberg 42 42 77 6 0.545 Zwanenburg 30 21 77 2 0.272 Voor de EHBO-kring Schiedam zijn nu alle finalisten bekend voor de stryd op 2 april te Schiedam. Na dat er twee ontmoetingen zijn geweest tussen de senior-drietallen, hebben er nu even zovele ontmoetingen plaats gevonden tussen de junior-drietallen van de ploegen uit de lering Schiedam. Zaterdagmiddag was de tweede voorronde in Honselersdijk. In twee Met een vaart van 120 km is zater- dagnrddag op de Rijksweg 13 op de hucgte van de Bouumoien een per sonenauto met vier inzittenden en kele malen over de kop geslagen, pe 27-jarige R. Puit Den Haag, die naast de bestuurder zat, werd tij dens deze levensgevaarlijke duike ling uit de wagen geslingerd en liep een schedelbasis-fractuur op. De bestuurder, de 23-jarige v, W„ opperman uit Den Haag zijn 23-ja- rtge vrouw en 21-jnrigp schoonzusje hepen verwondingen op aan het. ge zicht en de ledematen. De laatste drie konden na behandeling in het Gasthuis te Delft weer huiswaarts keren. De auto werd totaal vermeld. Het ongeluk gebeurde, toen de heer v. W. een voor Lem rijdende auto wilde inhalen. Met het linker voorwiel raakte hij in de midden berm en verloor de macht over het stuur. De auto vloog enkele malen over de kop en kwam via de heg en het rijwielpad in de zijberm tot sul- In den souterrain van een der in aanbouw zjjnde huizen in de Jaeoba van Beierenlaan te Delft is in de nacht van vrijdag op zaterdag inge broken en matena.il ontvreemd. De buit van de inbrekers bestond uit twintig meter koperen pijp. die werd meegenomen ten nadele van de ge meente en 32 flotteurs en vijf zwart rubberen sokken van een firma m Den Haag. De inbreker verschafte zichtoegang tot de kelder door en kele houten toegangsdeuren te for ceren. Op de Oostsingel te Delft bij de kruising KanaalwegJuilanalaati is zaterdag in de namiddag de 46-ja- nge wielrijdster mevr. B, door een afdelingen werd ei" gestreden. Win- personenauto bestuurd door R. uit naars werden Maasdijk en Maassluis. dc Botaniestraat te Delft aangere- Aangezien de Vlaardingers m de den en tegen de grond geslingerd. MAANDAG Bioscopen: MONOEQLE: God's little acre. 2.15, 7 en 9.13 uur. PASSAGE: Zolang er mensen zijn. 2 en 8.15 uur. T e tt toon stel lingen STEDELIJK MUSEUM: Achtste Start- tentoonstelling. expositie van werk van Anton Lutgerlnk, 10—5 uur. Diversen: IRENENed. Ver. van Huisvrouwen, voorllchtingsm: "lag over behang en zijn toepass g. 14.15 uur. GEREF. JEUGDHUIS. R.K. Vrouwen gilde, „De blindgeborene", voor dracht door P. Plron. 20 uur. IRENE. Personeelsver. Gusto, film, 20 uur. Apotheek: Jansen, Swammerdsmslngel 41; Nieuwland-Apetheek, Dr. Wlbaut- plcln 17. DINSDAG Bioscopen: MONOPOLE: God's little acre. 2.15, 7 en 8.15 uur. PASSAGE: Zolang er mensen zij». 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Achtste Stirt- tentóonsteUing, expositie van werk van Ahtön Lutgerlnk, 10—5 uur. Diversen: VOLKSGEBOUW. Instituut voor Ar beiders Ontwikkeling. .Panama- Columbia", cinemascope kleuren- flltaprogramma. 20 uur. CHR. SOC. BELANGEN. Chr. Bestu renbond, jaarvergadering, 20 uur. Apotheek: Jansen. Swammerdamslngcl 41: Nleiiwland-Apotheek, Dr. Wlbaut- plein 17." Mnar zie. het ongelukkige moment van Kruitbosch, die bij een poging een pass van Henke te onderschep pen, in eigen doel schoot, maakte AGOW ineens wakker. Meteen werd het tempo verhoogd en meteen waren de Schiedammers hun zelfvertrou wen volkomen kwijt. Bij een reeks goede en geraffi neerde Apeldoornse aanvalscombi- natles bad de goede doelman v. d. Tuyn nog enig geluk, omdat ach tereenvolgens De Vries, Van Voorst O) en Houtveen met een slappe voet richtte, maar in de 23ste mi nuut moest hij het lioofd buigen voor een kopbal van Vellekoop, die op een door De Vries even buiten het strafschopgebied genomen vrije trap vee! sneller reageerde dan dc Hermes-verdedigers, 11. AGOW behield zijn greep. Bij een kopbal van De Vries moest Keila op de doellijn redding brengen en als een hard schot van de zeer goed spelende rechtshalf Vreugd enkele centimeters lager zou zijn afgevuurd, was v. d. Tuyn opnieuw een gesla gen man geweest. Maar in de 36ste minuut sloeg AGOW opnieuw feilloos toe. Op een trekba! van De Vries sprintte De Jong razendsnel langs De Groot vervolgens met een boogje over de uitlopende v, d ,Tuyn in het lege doei, 2—1. Rommelig Ook na de rust bleek het och wel erg teleurstellende Hermes niet bij machte zijn tegenstander uit cadans te brengen. Dc meest opvallende man in deze speelhelft was arbiter Muis, die de ene vreemde beslisisng op de andere stapelde en daarmee een vooral op de tribunes vrij rommelige situatie in de hand werkte. Rechts back Kauselaar, die een kritische opmerking over zijn beslissingen maakte, werd bestraft met een aan tekening in het bekende boekje. Gelukkig voor de heer Muis ble ven de spelers het hoofd koel houden en nadat De Jong het in aanhef omschreven doelpunt had laten no teren, verliepen de laatste minuten als de bekende nachtkaars. Ook de derdeklasser DLS gaf blijk begrip voor sportiviteit te bezitten en zette in Middel harnis Flakkee de voet dwars. In de eerste helft moest de geelzwarte defensie tegen de met de wind in de rug spelende thuisclub met recht 'alle zeilen bijzetten.'. De zaak sloot als een bus, zodat met een brilstand gedraaid werd. Na de hervatting toog DHS keer op keer ten aanval. Het duurde toch nog tot in de 24ste minuut voordat Brand wijk. die Gudde was komen vervan gen, een felle schuiver losliet, welke door de doelman wel werd gehouden doch die van zjjn handen terug sprong. Snijders was er als de kippen bij om de schone kans te benutten. Met deze kleine voorsprong trok DHS zich in de verdediging terug en nam op deze wijze beide punten mse over het Haringvliet. (Van onze Brusselse correspondent) Een Nederlands-Belgische combinatie gaat in Antwerpen de grootste scheepswerf van Europa bouwen. De maatschappij zal wer ken onder de naam Chanabel en zal deze week ten overstaan van een notaris worden opgericht. Welke Nederlandse groepen precies bij Chanabel betrokken zijn is nog geheim, maar aangenomen mag worden dat met de Belgen wordt samengewerkt op een fifty-fifty basis. Behalve financiële steun geeft Nederland ook „technische hulp". Vrjjdag hebben burgemeester en schepenen van Antwerpen de aan vraag van Chanabel in principe goedgekeurd. De werf wordt 59 ha groot. Het terrein ligt even voor-by de Boudewijnsluis te Antwerpen op de westelijke Scheide-oever. Er zul len verschillende dokken worden ge bouwd. De werf zal theoretisch sche pen kunnen afleveren van 150.000 ton. een maat. die op het ogenblik nca nergens gebouwd wordt. De onderhandelingen tussen Ant werpen en de combinatie hebben vele maanden geduurd. Zij zijn in het De heer A. J. Wevers heeft zondagmorgen in het wijkcentrum voor het Humanistisch Verbond de vraag opgeworpen of de huma nist in zijn dagelijks leven iets heeft aan zijn levensbeschouwing. In de afdeling Rotterdam-zondag slaagden de Schiedamse Boys er in het sterke Vlerpolders In eigen huis een gedecideerde 6l-ncderlaag toe te brengen. De tweede plaats ligt nu werkelijk binnen hun bereik en er is zelfs nog een kans dat de Fays met leider Smeetsland in punten gelijk komen. Demos dwong in de Spieringhoek Hillegersberg een 1—1 gelijkspel af. De thuisclub experimenteerde met enkele jonge spelers, miste een straf schop, terwijl doelman v. Gelder kans zag een elfj-metertrap te keren. Na twaalf minuten in de tweede helft nam Hillegersberg de leiding en het was C. Tetteroo die kort voor tijd met een tactische boogbal de partijen weer op gelijke voet bracht. Het vierde elftal van Ursus werd met een 101- overwinning op HWD 4 afdelings- kanipioen. Het tweede team versloeg DJS 3 maar even met 81 De mens moet zijn eigen weg zoeken en met verstand en gevoel proberen de wereld te verstaan. De humanist hecht grote betekenis aan het waardebesef en aan de mede- (Van onze kunstredactie) Nadat aanvankelijk zeker leek, dat ap het Holland Festival een stuk van Brecht zou worden opgevoerd, werd te elfder ure anders beslist. Het stuk was ie duur. Nadat vervolgens zeker leek, dat Theater met versterking Sartre's Le diable et le bon Dieu zou gaan vertonen in het Holland Festi val, heeft het festival-bestuur te elfder ure wederom anders beslist. Het lijkt er nu ineens weer op, dat de Nederlandse Comedie een stuk zal gaan opvoeren, dat het reeds op het eigen repertoire had willen nemen: De dertigjarige mej. M. P. B. S. uit Vlaardingen is zondagavond om streeks zes uur op de weg naar het sportpark Harga gestruikeld. Ze kwam teg»n een plank terecht en kreeg een t'rote wond aan het linker scheenbeen. Ze werd per GG en GD naar het algemeen ziekenhuis ui Vlaardingen vervoerd en vandaar, na behandeling, naar huis. verantwoordelijkheid voor de mede mens: confessionelen toetsen hun daden aar de Schrift, de humanis ten stellen zich ook in hun daden m op een veranderende wereld, waarin zij als handelende wezens staan. Spreker illustreerde zijn causerie met vele voorbeelden uit het dage lijks leven. De humanist dient steeds de menselijke waardigheid te besef fen van degenen met wie hij in aan raking komt. Het humanisme verde digt zijn recht om een prelykwaaidig aandeel te leveren in het cultuur patroon van ons volk. waarin ook andere geestelijke stromingen bij dragen. Het streeft er naar een geestelijke achtergrond te vormen voor de bui tenkerkelijken, die niet voor het ni hilisme voelen. De humanistische centra zijn ais plaatsen van ont moeting voor de buitenkerkelijken van groot belang. Humanisering overigens treft men op allerlei terreinen aan: In het maatschappelijke vlak. in de kerken en in het bedrijfsleven. Wie zich ge sterkt weet door zijn overtuiging, zal zich rijker, gezonder en met meer grootste geheim gevoerd. De goed keuring van burgemeester en sche penen van Antwerpen kwam vrijdag zelfs voor veie ingewijden als een verrassing. De voldoening over de beslissing is in Antwerpen uiteraard zeer groot. Met eén slag wordt een ein de gemaakt aan het „ten dood gedoemd zijn" van de Antwerpse haven. Het is uitgesloten, dat een privé onderneming miljoenen in een nieuwe werf zou investeren, zonder voldoende garanties voor de toekomst. In samenwerking met. het ryk is Antwerpen op het ogenblik bezig met de uitvoering van het tienjarenplan tot modernisering van de haven. De bedoeling is, dat over enkele jaren ook'de allergrootste schepen (super tankers) de haven van Antwerpen zullen kunnen gebruiken. Het bericht van de superwerj m Antwerpen teas voor de Rotterdamse scheepsbouwers een volmaakte ver rassing Aanvankelijk ivildc men nauwelijks de juistheid van het be richt aanvaarden. Het leek de des kundigen in de Maasstad te onwaar schijnlijk om waar te zijn. De Rotterdammers verkeerden in het ongeivisse welke Nederlandse be langengroep aan dit experiment, dat men als gewaagd omschreef, zou deelnemen. Men vroeg zich af, welke maatregelen men. zal nemen om de Westerschelde bevaarbaar te maken voor deze zéér grote schepen 150.000 ton). Het commentaar van de Rotter dammers is samen te vatten met de woorden van een werf directeur: „Verbaasd, maar niet geschrokken." eerste voorronde gewonnen hadden evenals de Maassluizers, moeten de drietallen uit Maasdijk, Maassluis en Vlaardingen onderling uitmaken wie zich kampioen van de kring Schie dam mag noemen. In de eerste afdeling kwamen de Vlaardingers ditmaal met verder dan de tweede plaats achter Maasdijk. Het verschil tussen beide ploegen be droeg echter slechts zeven punten. De voorsprong van Maassluis, win naar m de tweede afdeling, op num mer twee, Schiedam, was aanzienlijk groter. Niet minder dan 31 punten bleek by de eindnotering Maassluis meer behaald te hebben. De leidersprijzen gingen naar de leiders van de ploegen uit Maasland en Maassluis. Einduitslag: afd. I: 1 Maasdük, 2 Vlaardingen, 3 Maasland. 4 's-Gra- vensande. 5 Hoek van Holland; afd. II: 1 Maassluis. '2 Schiedam. 3 en 4 Overschie en Naaldwijk, 5 Kraling- scheveer. 6 Rozenburg, De 27-jarige koopman B. uit Delft heeft dit weekend bij de politie ge meld, dat hij in de nacht van veer tien bp vijftien maart een zwart ge lakt hererarijwiel heeft ontvreemd. De heer B. zou die nacht onder in vloed van sterke drank zijn geweest. De eigenaar van de fiets is tot heden nog niet bekend. (Van onze sportredactie) De eerste rit over de korte afstand om het clubkampioenscliap van de Vlaardingse rennersclub De Coureur is zondag gereden. Bij de amateurs was eerste R. ter Stege en bij de nieuwelingen A. Drop. Verder waren de uitslagen: Ama teurs (45 km. 1 uur 5 nim.)2. J. Franken, 3. P. Heyster, 4. J Nieu- wenhuizen. Nieuwelingen 43 km, 1 uur 7 min.)2. H. van der Vaart, 3. J. Sloot 4. J. van Reven. Met een wond aan het hoofd is me vrouw B. ter behandeling naar het gasthuis vervoerd. De botsing had plaats, toen de automobilist, die de wielrijdster van achteren naderde, naar rechts wlide afslaan, terwijl zijn bedrijfsrem wei gerde. Spirit 3 heeft zaterdagmiddag in een slappe wedstrijd een gemakkelijke 41-overwinning behaald op de nieuwe Schiebroekse club NIO. De thuisclub was onmiddellijk in de meerderheid, maar de aanvallen werden slordig afgewerkt waardoor het enige tijd duurde voor er doel punten vielen. Toen Leo van der Vaart de mand eenmaal had gevon den na ruim een half uur volgde dan ook spoedig het tweede doelpunt van dezelfde speler- In de tweede opstelling bleek het middenvak van Spirit een slechte dag te hebben. Een van de weinige keren dat Spi rit nu tot een aanval komen kon. be zorgde Frans Oppe een vrije schiet kans vlak achter de korf (3Oh waarna vrij spoedig dc rust aanbrak. In de tweede helft was aanvanke lijk het beeld hetzelfde, waarbij het nogmaals Frans Oppc was die. na cuca tien minuten spelen, de stand op 40 bracht en daarmee ander maal voor vakwisseling zorgde. De gasten wisten een van hun spo radische aanvallen te benutten om de eer te redden 41). De 21-jarige motorrijder J. van 't H. uit Vlaardingen reed zaterdag in de Merellaan tegen een tegemoet komende auto, bestuurd door J. K. Hij liep een hoofdwond op en is over gebracht naar het Algemeen Zieken huis. Sinds in 1951 maatregelen zjjn ge- nomen, waarbij de Koemarktbrug en initiatief aan zijn taak kunnen wij- dg Oranjebrui; tijdens de spitsuren den. Dit is tevens de betekenis van het humanisme in het dagelijks leven. Op het kruispunt Rotterdamsewec Johan de Witstraat te Vlaardingen ontstond zaterdag een bolsiu>; l" wij twee auto's. De oorzaak was het niet verlenen van voorrang. Beide auto's zijn ernstig beschadigd. op werkdagen gesloten zouden blijven voor het verkeer te water, Is het weg verkeer via deze bruggen zo sterk ge groeid. dat men de sluitingsuren gaat uitbreiden. Van gemeentewege is besloten om met ingang van i april, ten einde stagnatie van het verkeer door open staande bruggen te voorkomen, de sluitingsuren als volgt te bepalen. Van maandag tot en met vrijdag: '.an 8 tol 9 uur, van 12 tui 13.15 uur en van 16 30 tot 13 ui.»op zaterdag van 8 tot 9 uur en ..n 11.30 tot 12.45 i uur. (Van onze sportredactie) VFC heeft een even onverwachte als verdiende nederlaag geleden tegen HION (02). De Sportparkbewoners hebben zich in de laat ste competitiewedstrijd volkomen de wil laten opleggen door de be zoekers. lil de uitwedstrijd heeft VFC minder prettige ervaringen opgedaan met de Rotterdammers. En zondagmiddag in Vlaardingen hebben de gasten evenmin de sportiviteit in het oog gehouden. De gehele wedstrijd werd er fel en hard gespeeld door de Rotterdam mers, maar jammer genoeg waren er enkele spelers, met name de linksbuiten cn de linkshalf, die hun harde spei lieten ontaarden in voetbal, waarbij alle zelfbeheersing ontbrak. voorhoede ging veel te weinig gevaar uit en de 'weg-is-weg'-methode van de HION-verdedigmg stond eveneens succes in de weg. Verder dan een schot op de paal van M. de Wildt kwam VFC niet. Enkele minuten voor tijd liet J. Dekker zich vervangen door J. v. Selm. Bij het begin van de wedstrijd was een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis van de heer A. Hofman, erelid van VFC, terwijl te vens de vlaggen halfstok hingen. De scheidsrechter deelde een ware regen van vrfje schoppen uit. maar dit alles had niet de minste positieve invloed op de mentaliteit van de ber zoekers. Aangezien de VFC-spelers deze middag er kennelijk op uit waren het veld te verlaten zoals zfj het betraden, dat wil zeggen onbescha digd, liet men zich vaak al te ge makkelijk van de bal dringen. In de voorhoede was verder alle verband zoek. Slechts de eerste 25 minuten van de tweede helft slaagden de Vlaardingers erin tot enkele goe de combinaties te komen, maar het leverde voor het HION-doel toch be trekkelijk weinig gevaarlijke momen ten op Reeds na 13 minuten spelen namen de bezoekers de leiding. De grondslag voor de eerste treffer werd gelegd door VFC-halfspeler J. Dekker. Een slechte pass van hem gaf de Rotter damse linksbuiten een vrij veld en een goede schuiver naar de midvoor volgde. Deze schoot vanaf de rand van het strafschopgebied hoog in, naar welk schot H. Groeneveid geen hand uitstak (01). Na 28 minuten spelen in de eerste helft werd de tweede treffer voor HION genoteerd. Een goed genomen hokschop werd door Groeneveid ver keerd beoordeeld en van dichtbij had de rechtsbinnen geen moeite (02), Tijdens de eerste helft was het spel steeds harder geworden. Ook enkele Vhardingse spelers lieten zich niet onbetuicci. zodat, de scheidsrechter vele malen tussenbeide moest komen, Na rust drukte VFC- aanvankelijk door, maar zonder resultaat. Van de Met een hoofdwond is zaterdag morgen de 58-jarige wielrijdster me vrouw van B. uit Delft naar het zie kenhuis Bethel vervoerd. Op de Delftgauscheweg ter hoogte van de van Barneveld_ werd zij door een achter haar rijdende personenauto aangereden en tegen de grond ge slingerd. Haar rijwiel werd bescha digd, Het ongeluk had plaats toen de vrouw plotseling naar links de ryweg over wilde steken. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tsi. 68798

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1