NIEUW ONDERZOEK VAN BEVOLKING OP T.B.C. Handelweet wel wat op eerste aanbetaling Van Duijl ontmoet veel concurrentie WION titelhouder na winst van Schiedam 35 Rijks-h.b.s. verzorgt 'n succesvolle toneelavond Zang en tokkelmuziek in gevarieerd programma Studenten starten actie voor Hof Honselersdijk Vrouw valt van tram: buil op achterhoofd In februari 79 inwoners meer Jongetje onder RET-autobus 'Soiustra in Wijkcentrum Gouden bruiloft I. Kamodjojo over Maria Dermout chiedammers r elkaar onder Wisselkoersen GEVONDEN Tien jaar Algemene Foto Kring Schiedam Beroep Bap tisten gemeente door ds. Reiling aanvaard EST VRIJE VOLK DINSDAG 22 MAART 13G0 PAGINA (Van een onzer verslaggevers) De stichting 'Tuberova' zal omstreeks 15 mei een aanvang maken met een nieuw onderzoek van de Schiedamse bevolking op tuberculose. Een dergelijk onderzoek vond in onze stad het laatst plaats in 1957. Er werden toen 59.031 personen onder zocht (76 percent van de bevolking). De bijdrage van de gemeente, berekend naar tachtig cent per inwoner, bedroeg na aftrek van de vrijwillige bijdragen der be volking 24.480, 78. In de toekomst is het in het algemeen, door een maatregel van het Centrale College van het Bevolkings onderzoek, verboden om personen beneden de vijftien jaar röntgenologisch te fotograferen. (Van een onzer verslaggevers) Een televisietoestel met antenne kost gemiddeld zo'n acht honderd gulden. Er zijn tienduizenden Nederlanders, die een apparaat hebben gekocht of nog zullen kopen zonder ooit die achthonderd gulden op de spaarbank of in de portefeuille te hebben. Wie vandaag naar een winkel stapt of een handelaar opbelt, kan er vrijwel zeker van zijn, dat hij over enkele dagen een ontvanger in zijn kamer heeft. Als hij maar met enige zeker heid kan aantonen, dat hij in staat is per maand een dikke dertig gulden af te betalen. Te hoog Goede kanten Vandaag dus is ook in ome stad de inzameing voor het Leger des Beils begonnen. En als nu straks die Heilsoldaat met zijn collectebus aan vio deur verschijnt, herinner u dan nog even het artikel, dat u onlangs op deze pagina kon vinden. Het Leger des Heils is in ome stad toe aan een zeventigjarig jubileum- jeest, stónd daarin te lezen. En vit een oud „journaal" van het Heils leger diepien we de geschiedenis op van de dames uit die eerste jaren van het Leger in Schiedam: ze wer den bekogeld met lege jeneverflessen! Straks komen ze dus weer langs de deur, de soldaten van dat Leger-van- de-helpende-hand. En we hopen, dat ze met een tevreden gemoed over een royale opbrengst, het jubileum kunnen gaan vieren. De 66-jarige mevrouw T. v. V.-B. is gisteravond ter hoogte van de Nieuw-Mathenesserstraat van een tramwagen van lyn 4 gevallen. Ze zette haar kleindochtertje op de tram, stapte daarbij zelf mee in en wilde juist weer uitstappen, toen de tram zich in beweging zette. Mevrouw Van V. sloeg tegen de straat, maar 2ij kwam gelukkig nogal goed terecht. Ze kreeg een buil op het achterhoofd en is door de GG en GD verbonden, waarna ze op eigen gelegenheid naar huis kon. Dóór deze maatregel wordt de kring der te onderzoeken personen ongeveer 25 percent kleiner, waar door de kosten van het onderzoek ongunstig worden beïnvloed. De Stichting 'Tuberova- verzoekt derhalve de gemeenten om evenals voorheen tachtig cent per inwoner te willen bijdragen. De bedragen, die de bevolking vrijwillig betaalt, moeten hierop in mindering worden gebrach en het onderzoek zal van de gemeen te Schiedam ongeveer zeventig cent per doorlichting vergen. Burgemees ter en wethouders stellen de raad voor om voor dit doel een bedrag van 34,200 beschikbaar te stellen. De gemeenteraad zal vrijdagavond ook een voorstel behandelen om aan de N.V. J. v. d. Tempel Zn. een perceel grond van ongeveer 1330 m2 in erfpacht te verstrekken. De grond is gelegen In het industrieterrein en de firma v. d. Tempel zal er een drietal industriehallen bouwen. De N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage heeft de gemeente een vaste geldlening van 2.153.000 aangeboden ter fi nanciering van verschillende wer ken. In deeerste plaats de voorzi ningen door de technische bedrijven ten behoeve van de bouw van 531 woningen en twintig winkels in Nieuwland. Verder dergelijke voor zieningen ten behoeve van 288 Coig- net-woningen en dertig bejaarden woningen, voor de aankoop van de panden Kethelstraat 15, 21a. 21b en 23, de aankoop van gas- en elektrici teitsmeters, het installeren van vier liften in een blok van 132 woningen in Nieuwland en de bouw van twee winkelgalerijen (eerste termijn). Burgemeester en wethouders stel len voor de aanbieding te aanvaar den. Schiedam telde op 29 februari 80.192 inwoners tegen 80.113 op 1 februari. De toeneming bedraagt dus 79 of 0.099 percent. Er waren per 29 februari 39.728 mannen en 40.464 vrouwen. In deze maand werden 113 kinde ren geboren, waarvan 60 jongens en 53 meisjes. Er waren 53 sterfgeval len. 35 mannen en 18 vrouwen. 252 personen vestigden zich hier en 233 vertrokken naar elders. Het geboorte-overschot was 60. het vestigingsoverschot 19. Er werden 34 huwelijken voltrokken. Zes jonge paren betrokken eeneigen woning, zes gingen inwonen bij ouders, twee paren betrokken een eigen woning, derhuur, negen woonden afzonderlijk en elf vertrokken naar elders. Er zijn drie echtscheidingen uitgesproken in deze maand. Men neemt het niet zo nauw met huurkoopbepalingen Aan de Prof. Kamerllngh Onnes- laan, tegenover nummer 86, is gister morgen omstreeks kwart over acht het tienjarige jongetje H. G. R. uit de Fuitonslraat onder een autobus van de KET geraakt. Het kind was zonder goed uitkijken de weg overgestoken. Met schaaf- wondjes .aan het gelaat én een pijn lijke nek is de Jongen per GG en GD naar het ziekenhuis vervoerd en van daar naar huis. De sociëteit „Solustra' voor stude rende jeugd organiseert 26 maart in het Wijkcentrum Nieuwland een bij eenkomst, waarvoor een gevarieerd, pittig programma is samengesteld. Tussen de bedrijven dóór kan men een dansje maken. De muziek wordt verzorgd door een. quintet. De avond begint om acht uur. p?: De Burgemeester van Haaren- laan groeit uit tot een boulevard De mensen van Gemeentewerken zijn er op het ogenblik bezig met de aanleg van een groot ver keersplein, waarvoor het rijwiel pad in een boog wordt omgelegd. De 56-jarïge mevrouw C. J. L. verleende gisteravond tegen kwart voor zeven op de kruising Rem- brandtlaanJan Steenstraat geen voorrang aan een scooter, bestuurd door W. P. Zij kreeg een hoofdwond en is door een passerende arts naar haar woning gebracht. Dc Rijks-h.b.s. verzorgde zaterdagavond in Musis Sacrum een toneelavond met bal na. Vice-voorzitter J. de Kreek van de h.b.s.- vereniging „Onder Ons" heette de aanwezigen Hartelijk welkom. DINSDAG Bioscopen: MONOPOLK: O cud's little «ere. 2.15, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Zolang er mensen zijn. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Achtste Start- tentconateUlng. expositie v»n werk van AntOn Lutgerlnk, 105 uur. Diversen: VOLKSGEBOUtV. Instituut voor Ar beiders ontwikkeling. „Fentma- Columbla", cinemascope kleuren- fllmprugramma, 20 uur. CBR. SOC. BELANGEN. Chr. Bestu renbond, Jaarvergadering. 20 uur. Apotheek: Jansen. Swatnmerd&mtlngel 41: Nleuwland-Apotbeek. Dr. Wtbaut- pleln 17. WOENSDAG Bioscopen: MONOFOLE: God's little acre. 2.15. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Zolang er mensen zijn. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEDM: Achtste Start- tentoonsteUlng. expositie van werk van Anton Lutgerlnk. 10—s uur. Diversen: VOLKSGEBOUW. La Matlaat», uit voering met medewerking van de zangver. Excelsior, 20 uur. CHR. SOC. BELANGEN. Kon Ver. „Oost en West", lezing „Overwin ning in sneeuw en ijs", ?0 uur. IRENE. NCVB Centrum. Jaarfeest. „Lichtend voorbeeld", toneelspel In drie bedrijven. 20 uur. CHjt. SOC. BELANGEN. Chr. Jonge rengroep. Jaarvergadering. 20 uur. RURSUW. CORDA. Voetbj.lv *v. Demos, ledenvergadering, 2C uur. WIJKCENTRUM. AJg. Fotokring Schiedam, viering tweede lustrum. Apotheek: Jansen. Swammerdamslngel 41; Nleuwlond-Apotheefc. Dr. tvlbaut- Jï plein 17. g Er werd een bijzonder vlotte op voering gegeven van „De Zwarte Monnik", een spel in twee bedrijven van Jan van Havelte en Piet Mos- sinkoff, De regie was in handen van drs. A. J. van Heusden, leraar aan d: h.b.s. De smaakvolle decbrs waren vervaardigd door de firma Straat man in Overschie. Het stuk speelt zich af op Stock- wood Hall, een kasteel in Engeland. Edward Stockwood, een worstfabri kant uit Amerika, gespeeld door Rudi Scala, zou dit kasteel erven, als hy daar binnen een bepaalde tijd aanwezig zou zijn. Als hij met zijn vrouw. Hellen, zijn dochter Betty en zijn schoonzuster Barbara op Stockwood aankomt, denkt hij op tijd te zijn. Ook het huispersoneel en Willam Stockwood denkt dat. Deze William zou het kasteel er ven, als Edward niet op tüd kwam. En ze doen van alles om Edward naar Amerika te doen terugkeren. Ze vertellen onder meer het verhaal over de zwarte monnik, het familie- spook van Stockwood. Als rentmeester Littleton, uit stekend gespeeld door Mari Gip- hart, arriveert, vertelt hij dat William de erfgenaam was: net zoals in „De reis in tachtig dagen rond de wereld" had Edward zich vergist in dat laatste extra uur. Maar omdat William met dochter Betty trouwt is er toch nog een happy ending. De muziek bij het dansje na af loop werd verzorgd door drie bands, het Surinaamse „De Conjuncto Alle- gre", „The Birdland Quartet" en ,The Lazy Rover Jazzband". Op de tweede speelavond om het Bliekcndaalbiljart heeft de win naar van vorig jaar, de heer Van Duijl, wederom een nederlaag moeten incasseren, ditmaal tegen C. Ruggenberg. Bij het driebandenspel krijgt Van Duijl blijkbaar sterke concur renten. Ruggenberg slaagde erin om in 56 beurten zijn 42 caram boles bijeen te stoten, waartegenover Van Duijl er slechts 35 van de benodigde 48 kon plaatsen. Buitenhek bleef ook in zijn partij tegen De Ruiter heer en meester en had zijn 36 driebanden in precies 50 beurten bijeen. De Ruiter kreeg geen schijn van kans en bracht het tot 17 caramboles; in ieder geval nog twee meer dan vorige maal tegen Slobbe. Buitenhek die met een moyenne van 0.720 speelde, kwam dicht bij dat van Ruggenberg, die precies 0.750 be haalde. Eikenbroek was beter op dreef dan vorige week. Het is een aantrekke lijke en spannende party geworden, die in het voordeel van Eikenbroek eindigde. Slobbe bleef slechts 2 ca ramboles achter hem. Van Letten, die vorige wëek voor de grote verrassing zorgde met een overwinning op Van Duyi heeft het gisteravond tegen Zwanenburg niet kunnen bolwerken. De spelers heb ben de langste party van de avond gespeeld, één van 90 beurten. Van Letten kwam 8 caramboles tekort, toen Zwanenburg uit was. 5 Officieel moet de nieuwbakken TV-koper by de aanschaffing onge veer achttien percent vstc de koop som contant betalen. Maar degeen, die zelfs dit bedrag niet heeft, hoeft niet te wanhopen. Vooral verschillende kleinere han delaren (meestal degenen, die niet gespecialiseerd zyn in radio en TV en die niet in staat zün om later de zo nodige service te verlenen) biyken maar al te graag de hand te willen lichten met de voorschriften. Als u die honderdvijftig gulden niet kunt betalen, schiet ik u ze voor," zegt een van hen. „Van de bank vragen we dan een gewoon kre diet. We zien wel, hoe u die honderd- vijftig gulden aan mij afbetaalt". Met deze manier van doen over treedt de handelaar de geldschieters- wet. Hy neemt dat risico, omdat hy de winst op het te verkopen. TV-toe- stel niet wil missen. Een. andere handelaar zegt: „Die eerste aanbetaling? Daar vinden we wel wat op." Op de vraag, wat hy er dan op denkt te vinden, glimlacht hy en zegt: „Dat is het geheim van de smid." Dat „geheim" komt hierop neer, dat de handelaar bij de kredietin stelling of de bank een te hoog afbe talingskrediet .voor zyn klant vraagt., Op het aanvraagformulier vermeldt ny niet, dat de te leveren ontvanger met antenne en tafel achthonderd gulden kost,maar duizend gulden. Hij vertelt de bank, dat er een eerste aanbetaling van tweehonderd gulden is gedaan en dat er dus nog een be drag van achthonderd gulden te fi nancieren is. De handelaar krygt van de bank die achthonderd gulden vermin derd met de administratiekosten en is tevreden. De koper krijgt zyn TV-apparaat, betaalt achthonderd gulden plus de rente in termijnen af en is hopeiyk ook tevreden. De bank maakt door de rente een goede winst en is eveneens content. Er sehynt niets aan de hand te zijn; iedereen krijgt wat hy hebben wil. Honderden handelaren zyn reeds voor dergelijke overtredingen verba- liseerd door de Economische Con troledienst en door de rechter ver oordeeld tot boeten van 100,- tot 2500,-. Verschillende financieringsmaat schappijtjes schijnt het niet te kun nen schelen, dat ze van tyd tot tijd te grote kredieten verstrekken, zy nemen kennelijk liever wat extra ri sico dan een klant te moeten mis sen. Men kan zeggen: 'Wat geeft het allemaal? De koper, de handelaar en de financieringsmaatschappij gaan er immers allen mee akkoord, dat er geen eerste betaling wordt,gedaan?' Maar de eerste aanbetaling is ver plicht gesteld niet om de financie ringsmaatschappijen te beschermen, maar om een te lichtvaardig kopen op afbetaling tegen te gaan. Als het publiek a! te gemakkelijk steeds meer goederen in huurkoop kan krijgen en als d&ardoor de we kelijkse of maandelijkse afbetallngs- som te groot wordt, zijn de moeilijk heden voor de koper. Als hij ontdekt, dat h(j teveel hooi op zün vork heeft genomen, la het meestal te laat. En de financieringsmaatschappij, die maar steeds weer kredieten heeft ge geven, haalt nu de man voor de rech ter. 'Mensen met strafbladen als Jan Kalebas krygen grote afbetalingskre- dieten,' zei het vorig' jaar de Amster damse politierechter. 'Het is niet leuk mensen naar de gevangenis te moe ten sturen, die door financierings- maatschappijen voor de rechter zijn gebracht, terwijl ze van diezelfde maatschappijen nooit krediet hadden moeten krijgen.' Het kopen op afbetaling heeft zijn goede kanten. Het publiek wordt er door in staat gesteld duurzame goe deren aan te schaffen, die het waar- schyniyk niet in zijn bezit zou kun nen krijgenals ervoor zou moeten worden gespaard. Tegen de slechte kanten heeft de Nederlandse wetgever maatregelen genomen. Kopers, handelaren en fi nancieringsmaatschappijen. die deze maatregelen ondermijnen, doen daar mee het huurkoopsysteem, waarvan zy allen voordeel kunnen hebben schade. Ruggenberg 42 42 56 3 0.750 Van Duijl 48 35 56 5 0.625 Buitenhek 36 36 50 5 Ó.720 De Ruiter 30 17 50 3 0.340 Eikenbroek 30 30 67 2 0.447 v. Slobbe 30 28 67 3 0.417 Zwanenburg 30 30 90 2 0.333 v. Letten 30 22 90 3 0.233 Dat Trekvogels een kwaaie zou hebben aan Schiedam stond ook voor de Rotterdammers zelf bij voorbaat vast, maar dat deze wed strijd zou worden verloren, had men toch niet verwacht. Integen deel: de laatste kans op het kampioenschap wilde men zich niet la ten ontnemen. Dat is niettemin gebeurd en WION is nu de lachende derde. Door zelf de derde kanshebber Ons Huis te verslaan, Is WION namelijk titelhouder geworden. In feite werd het pleit tussen Trek vogels en Schiedam al in de eerste helft beslecht. Mevrouw J. Verschoor en F. Veer zorgden vlot voor een 0—2-voorsprong. Na een tegenpunt van Trekvogels volgden heel snel twee treffers van J. v. d. Kooy en D. Vermeulen. Tot de rust bleef deze 14-voor- In de voorronden om de DKC-zuil, zijn gisteravond gespeeld in poule 1 bij de BV Entre Nous: v Buuren 80 80 Poot 80 68 27 27 21 15 2.96 2.51 21 MAART Engels pond 10.5811058S Amerik. dollar3..7"/{3.77,4: Franse frank 76.85—76.90 Belgische frank7.561—7.56? Zwitserse frank86.96487,014 Zweedse kroon 72.8272.87 Duitse mark 90.4290.47 Deense kroon54.70154.751 Noorse kroon 52.8152.86 Canada 3.96?3.97 Italiaanse lire 60.74460.794 Te bevragen bij de vinders: I p. beige gjacé dameshandschoenen, Molenaar. 3t. Lldulnastraat 35: 1 p. herenhand schoenen half wol half leder. Speksnijder Lelbnltzstraat 19a; wollen handschoen r., J, Groot. Huljsmansstraat 24a: slersehlid met wieldop van auto, Theijema, Buys BaHotstngel 37a; pomp voor motorrü- wie!. H. Groenendaal, Johan de Witstn- gel 247; 1 p. zwarte Jongenssehoenen, P. v. Holst, S. v. Houtenlaan 59; sjaal, M. v. Ballegoolen, Seringenhof 12, Kethel; gestreept jongensjasje. Vijfwinkel, Paral lelweg 114P: balletschoentje 1., N, Bos. Lelbnltzstraat 12a: gele sjaal, J. Hijman, Prof. Treublaan 23: armband, c. Volle- bregt. Marconistraat 55b; gouden rin getje, G. Groeneweg, RldderkerkaeBtraat 53 a. gouden ring, v. Leeuwen, Broers- vest 58; dameBpofshorioge, K. v. d. Ree. Nw. Mathenesserstraat 90a: bedrag aan geld, A. Verwey. Nic. Beetsstraat 43b: herenpolshorloge, W. Verwijs. Nw. Maas straat 95a; bedrag aan geld. M. Schuur- mans, Heenvlletstraat 35/4; .bruin lede ren portefeuille, B. Kootje, Rubenslaan Sa; Jonge herdershond met gele bals band, Merinus Hoekersingel 59. Rotter dam; bruin-zwart hondje, G. \V, Dors man, Pr. Fr. Hendrikstraat 26b: huls sleutel. W. v. Oudenaren, Prol. Kamer- üngh Onneslaan 104a; ring met sleutels, P. de Regt. Ouddorpsestraat 27b; vulpen, R. v. Buren. Veenlantstraat 20: vulpen, K. Hollerhoek. Polderweg 94; ring met sleutels, H. Kroonen. Prof. Kamerlingh Onneslaan I17b; ring met sleutels. C. Oorschot. Parallelweg 190; etui met in houd. A. W. v. d. Poel. Wattstraat 35b; vulpen. K. de Heer, Seringenhof 4; plas tic zakje Inhoudende kapperklemmen, G. v. Walsum, Marconistraat 43a; stalen pennen van kampcertent, Politiepost Kethel. De Jong Poot 80 80 80 78 41 41 8 14 1.95 1.90 Ir. poule 2 werden gespeeld bij de BV MES in Vlaardingen Koroaat Hovener Kolenbrander v. d. Have De Vormer Hovener Kolenbrander De Herder De Herder Hovener Kolenbrander Hovener 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 60 70 60 70 38 70 48 70 53 70 41 38 38 42 42 32 17 32 6 41 41 46 46 46 11 46 5 1.84 1.57 1.66 1.42 2.18 1.18 1.70 1.17 1.52 1.15 1.52 0.89 - De algemene Foto Kring Schiedam viert woensdagavond 23 maart met een bUeenkomst in het Wykcentrum Nieuwland het tienjarig bestaan. De voorzitter opent de avond, waar na er dia's van de heer Boon worden vertoond, verder staan op het pro gramma de kleurenfilms „De Rijn, hartader van Europa," „Winterva- kantie in Duitsland" en „Palet uit het Zwarte Woud". Ds. R. Reiling is door de Baptis tengemeente Schiedam beroepen. De predikant heeft heim beroep onmid- deliyk aanvaard. Ds. R. Reiling is evangelisatiepresidant van Rotter dam en omstreken. Hy blijft in Rot terdam wonen en zal ambtelijk aan Rotterdam-Zuid verbonden biyven en bovendien zün evangeiisatiewerk- zaamheden in de omgeving van Rot terdam voortzetten. Merkredon, la 23 an de marto Klubvespero. Mensa gimnasiko ce kino Van Gink Ploegstraat 19. Etus gojiga se vi venus pli regule. Liefhebbers van koorzang én van tokkelmuziek kunnen woensdag middag hun hart ophalen in het Volksgebouw. Het arbeidersmando line-orkest „La Matinata" onder leiding van de heer H. F. Jung en de gemengde arbeiderszangvereniging „Excelsior" onder leiding van de heer L. Smit verzorgen een gevarieerd concert, waarvoor een veel belovend programma is samengesteld. sprong gehandhaafd. Daarna werd het 24 en vervolgens 2—5 door P. Bogaerdts. Trekvogels gooide er nog een schepje bovenop en kwam tot 45, maar een doelpunt van H. Ver schoor hield een verdere opmars nog even tegen. Die kwam echter toch, waardoor het evenwicht werd hersteld (6—6). Het laatste deel van de strijd verliep onder grote spanning. Schiedam bleek ten slotte de sterkste te zijn: Mevrouw J. Verschoor deponeerde het winnende doelpunt in de korf. (6—7). Charlpis—nSgcccs Bij CharloisSucces ging het heel wat kalmer toe. Succes moest met drie invallers aantreden, maar slaagde er niettemin in de moeilijk te overwinnen Rotterdammers een kleine nederlaag te bezorgen. In de eerste helft schoot J. Corde- roans van ver in. Na de rust kwam de geiykmaker, maar invaller T. v. d. Ley liet het winnende doelpunt noteren (12). ODI was tegen TOP bepaald on fortuinlijk. De bezoekers namen aan vankelijk de leiding, maar moesten die al spoedig prijs geven. Met de rust stond ODI met 3—1 voor. In de tweede helft kreeg TOP twee straf- worpen toegewezen, die beide werden benut. Vervolgens nam TOP de leiding over en stond die niet meer af, on danks het feit, dat ODI het laatste kwartier constant in de aanval ope reerde. Maar de verdiende ge lijkmaker bleef uit. Door de overige twaalftallen wer den de volgende resultaten bereikt: OverkantersSucces 2 4—0, Schie dam 2—Ons Huis 3 0—1. Het Zuiden- Schiedam a 0—2, WLON a—Succes a 13, Oranje Nassau b—ODI a 010, Schiedam bHet Westen a 70, Hillegersberg aSucces b 4—1, KOAG b—ODI b 0—1, „La Matinata" brengt bijvoorbeeld een aantal vlotte melodieën ten ge hore van bekende componisten als G. M. Ziehrer, K. Wölkl, Joh. B. Kok en anderen. .Excelsior" heeft populaire liede ren. op het programma gezet, waar onder het geliefde „Heil sei Euch Gcweihten" uit „Die Zauberflöte" van Mozart. Ook het bekende Mor genrood van Otto de Nobel wordt door de zangers en zangeressen van „Excelsior" uitgevoerd. Verder werken aan het progfam- ma mee Adri Slootmaker, piano: de kampioen amateuraccordeon- nist Tonny v. d. Hoek en de ac cordeonist Hans v, d. Hoek. Zan geres Adinda Gospeliah omlijst het geheel. Aan de zaal en by het secretariaat van La Matinata, Rotterdamsedyk 24 c, is nog een beperkt aantal m- troductiekaarten verkrügbaar. Het concert begint om acht uur. ess» MAASSLUIS Het echtpaar G. van Katwijk N. van K&twijk- Lufors, Korte Boonestraat 5, Maas sluis, viert donderdag 31 maart het 40-jarig huwelijksfeest. NAALDWIJK. Za terdag wordt op feeste lijke wijze de actie voor restauratie van het Hof Honselersdijk gestart. Een groep Delftse stu denten van het dispuut Tartares komt die mid dag namelük naar het Westland. Onder hen zullen zich 'stadhouder Frederik Hendrik en zün echtgenote Amalia van Solms' bevinden, lie de herbouw en res- stauratie van hun vroe gere residentie zullen inluiden. Deze studentengToep benut zijn lustrumvie ring om eens extra de aandacht op de restau ratie van het vervallen Poortgebouw te vesti gen. Met een extra treintje komen de stu denten omstreeks twee uur in Naaldwyk aan. Begeleid door Honsels Harmonie gaat het ge selschap dan naar het Wilhelminaplein. Op een platte wagen rijden de studenten daar naar toe, terwyi zy een grote perspectieftekening van het te restaureren ge bouw meevoeren. De praeses van het ius- trumcomité zal op het WiUielminaplein een toespraak richten tot burgemeester v. Heijst van Naaldwyk. Vergezeld van het college van B. en W. gaat het gezelschap daarna naar Honselers- dük, waar 'de stad houder en zün echtge note' zich by de studen ten aan zullen sluiten. Voor het Poortgebouw zal Frederik Hendrik ;en toespraak houden. Na deze byeenkomst gaan de studenten naar de bloemenveiling in Naaldwijk waar zy aan het gemeentebestuur een maquette van het te restaureren gebouw zullen aanbieden. Het ligt in de bedoeling, dat deze maquette een plaatsje znl krijgen op de tentoonstelling Flo- riade te Rotterdam. De Boekenweek krygt ook in Schie dam de aandacht. Op vrydag 1 april namelijk organiseren de gezamenlijke Schiedamse boekhandelaren een voor drachtsavond. waar indra Kamod jojo vertelt over het werk van Maria Dermoüt, de fünznnige schryfster, die pas op latere leeftyd begon te publi ceren. Deze Boekenweek-avond wordt gehouden n gebouw Irene. Voor het begin van de raadsver gadering, vtydagavond aanstaande, wordt aan burgemeester sar. J. W. Peek het Boekenweek-geschenk over handigd. De heer cn mevrouw Boomsluiter uit de Zwartewaalsestraal 9 zijn o0 maart vijftig jaar getrouwd. Vele Schiedammers kennen dit welge moede paar. In een kamer vol kleu rige feestvlaggetjes - waarvan hun rode kater Samba, die is opgevoe" tussen jonge ape*», zenuwachtig wordt - hebben ze ons herinnerin gen verteld. De heer Joh. Boomsluiter - hü is 72 jaar en ziet daar bepaald nog met naar uit - denkt dan. vooral aan de perioden van werkloosheid. „Ik net) het nu een stuk beter, dan toen w® pas getrouwd waren,"verzekert nu- En als de heer Boomsluiter het over trouwen heeft, herinnert hij zien ogenblikkeiyk die avond, direct na na hunhuwelük, toen hij middenin de nacht werd gewekt, omdat ae destilleerderij van Jansen, waar WJ werkte, in lichtelaaie stond.Maar er was 'n nieuwe fabriek klaar, we konden er zo instappen." HU was ook werkzaam bij de droog dokken. Hu sloot zich, gesteund door zyn vrouw, al spoedig aan ou de bond, waarvan, hij al een zilve ren insigne bezit. En volgend jaar als de heer Boomsluiter veertig jaar lid is, volgt het gouden insigne. Het echtpaar heeft een zoon, drie dochters en vijf kleinkinderen. „Ge lukkig allemaal in Schiedam, ver zucht mevrouw Boomsluiter. En al lemaal gaan ze straks het !epsl meevieren.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2