Prof. Romme vol kritiek op a.r. minister Zijlstra 'Krachtsvepast kabinet-De Quay niet Sta rfighl er-project is miljoenenorder voor Nederlandse industrie i triomf Moet u horen! GERO ZI.LVIUM Jan Musch in ziekenhuis Drie vrijgelaten bordeelhouders in bewaring Auto rijdt van dijk woning in ADËK arsenal 149,6° Luchtvaartraad: Piper was niet luchtwaardig ff) Oud-wethouder protesteert HET VRIJE VOLK ZATERDAG 26 MAART I960 PAGINA 3 Fons Rademakers j naar Hollywood iriiiiiiiBiiiiiJBiiniiiiiiiiiiiiiHiiiiinifiittjifWBiiitiiiiiitisriiiriiiiiriniiimiiHii Zuid-Afrika: protest van partijraad KVP imfimiiiiHiiiimitimiiiiiiiiiJiimiiiiiistiiiKiiifliiiijiniiiimiflinujinmiifls Geen goed woord Ruimtelijk Kritieke datum WITTE KRUIS A DE £CJtte PIJNSTILLER Nuchterheid WITTE KRUIS Ieren spelen Shaw in Holland Festival NIEUW - v-, Caterina Valente zingt op Blokkers sterren festival Klein en groot Schuld van vlieger Advertentie I.M. Nieuwe vormen voor een stijlvolle traditie (Van onze kunstredactie) Fons Rademakere, regisseur van Dorp aan de rivier, onderbreekt zijn werk aan de nieuwe film Makkers, staakt uw wiid geraas, voor een uit stapje naar Hollywood. Hij is door de Academy of Motion Pictures Arts and Sciences uitgeno digd om op 4 april aanwezig te zijn wanneer in de Califomische filmstad de Oscars worden uitgereikt. Gelijk bekend, behoort Dorp aan de rivier tot de kandidaten voor de fel begeerde Oscar-filmprijs Rademakers vertrekt volgende week dinsdag. In zijn gezelschap reist de producent van Dorp aan de rivier de heer S. Bamstijn. (Van onze parlementsredacteur) Prof. Hommes verwachtingen van het kabinet-De Quay zijn bevestigd. Hij is dus nogal tevreden. Aldus bleek uit de rede voering die hij vrijdagavond te Utrecht hield voor de Partijraad van de KVP. Donderdag echter, bij de behandeling van de verhoging der grondoelasting in de Tweede Kamer, heeft zijn tevredenheid een deuk gekregen. Ook dat kwam in zijn rede te Utrecht naar voren. J'yL Rr,m"1K verklaarde veel waardering te hebben voor de zin voor °I m de Sta ten-Generaal, waarvan het kabinet herhaaide- I luk blijk heeft gegeven. (Donderdag,' zo zei hü, 'is hierop een zeer betreu- renswaardige uitzondering gemaakt. Wij hebben niet nagelaten daarop de v ge te leggen, de vinger van afkeuring en de vinger van waarschuwing.' Advertentie LM. Zich bewust van zjjn invloed, voeg de prof. Romme eraan toe: 'Ik hoop, dat men in de boezem van het kabi- De' nader rustig zal overwegen.' Hjj besloot dit gedeelte van zijn rede aldus: 'Een misplaatst krachts vertoon als donderdag ten beste ge geven, past alleen voor mensen met een minderwaardigheidscomplex, en dus niet voor de mensen van het vinger van waarschuwing.' De partijraad van de KVP heeft vrijdagavond een motie aangenomen. kabinet-De Quay."Voi^gezet"gemeen j ovefde wgUwa™de*Öev£ (tónend'ïorii s?°Jfc uifcschieters kmg in Zuid-Afrika wordt onderdrukt MitVpn Wl1 de wagen goed S" de menselijke rechten daar wor- S£no.elsch2?den- De KVP-fracties in ae btaten-Generaal wordt opgedragen blijven lopen'. Prof, Romme bleek er verheugd hü vjJBeuiagen over, dat binnen een paar maanden fej nroteltmet*^ZSea 0p 6613 de memorie van antwoord van mi- i p test met Zuid-Afrika. van de grondbelasting had prof. Romme geen goed woord over. 'Wil de antirevolutionaire mi nister Zülstra bij een volgende huurverhoging, omdat de eigena- j nister Van Rooy over de kinderbij slagwet zal komen. Hij verklaarde, dat het bij deze wet gaat om een zaak van overwegende betekenis'. Over de nieuwe woningbouwpoü- tiek was de voorzitter der KVP-frac- tie niet ontevreden, evenmin over de opheffing van het Grootboek Wo ningverbetering. Voor de verhoging (Van onze parlementsredactie) De Nederlandse industrie zal een bedrag van circa 740.000.000 aan Duitse opdrachten te verwerken krijgen als gevolg van de geleidelijke vernieuwing van een deel der NAVO-Iuchtmacht door de produktie van vliegtuigen van het type Lockheed-F 104 g, de Starfighfer. Daarnaast zullen de Belgische en Nederlandse eigen orders zoveel mogelijk op basis van pariteit worden verdeeld. De tuinarchitect Carl van Em- pelen jr.. de ontwerper van Het Feest der Bloembollen op de Flo- riade, verdient een compliment Met zijn staf van arrangeurs heeft hij een overstelpende mas sa dood en levend materiaal tot een fantastisch mooie compositie verwerkt. Hij heeft het aangedurfd, grote vakken alleen met graszoden te be dekken en lange rijen van statige donkergroene sparren op te richten. Dit horizontale en verticale groen geeft een aangename rust en het doet de kleuren en vormen van de bloe men prachtig uitkomen. We vinden dit bloemenfeest groots maar ook lie felijk. Een rijke kleurenpracht, dat spreekt van zelf, maar geen te uit bundig geschater. Deze tentoonstel ling vermoeit niet. zoals vrijwel elke andere tentoonstelling. Men raakt er opgetogen, vertederd, ontroerd en verkwikt. Het is een weldadige erva ring. Een ruimtelijk geordende expositie, om een modeterm te gebruiken. Ook in elk afzonderlijk arrangement zijn de bloemen zo ruim gerangschikt, dat zelfs de kleinste soorten tot hun recht komen. En wat zijn er aardige kleintjes bij, zoals de dwergprtmu- iaatjes en heel fijne miniatuur-iris sen. (Van een onzer verslaggevers) De Amsterdamse rechtbank heeft gistermiddag in raadkamer besloten tot de inbewaringstelling van drie ge legenheidsgevers uit dc Spuistraat, die de vorige week door de rechter commissaris waren vrijgelaten. Het zijn de vrouw M. B. (64) en M. L. M. H. (49) en de 59-jarige J. M. U. Dit drietal was begin vorige week door de zedenpolitie gearres teerd wegens het profiteren van ontucht door het verhuren van ka mera aan prostituées. De officier van Justitie mr. J. P. Hartsuiker was tegen de weigering van de rechter-commissaris. hen in bewaring te doen stellen in beroep gegaan bij de rechtbank. Dit college heeft de vordering van de officier die voor een termijn van zes dagen geldt en met zes dagen kan worden verlengd thans toegewezen. Drie anderen, de 52-jarige echt genote van IJ. en het echtpaar P.-B„ heeft de officier na hun verhoor zel< in vrijheid laten stellen. De officier van Justitie heeft het bevel tot inbewaringstelling onmid dellijk ten uitvoer gelegd. Direct na de zitting werden de drie verdachten weggeleid. Dit deelt minister Visser (Delen, sie) aan de Tweede Kamer mee in zijn memorie van antwoord over het wotsoiitwerp waarin de financiering van de aankoop van vijftig van deze toestellen ten behoeve van de Neder landse luchtmacht wordt geregeld. De bewindsman meent de nodige gelden te kunnen vinden enerzijds in een aantal verschuivingen binnen het bestek van' de begroting voor dit jaar, anderzijds in de reserves, die in de afgelopen jaren door besparin gen zijn gekweekt. Het defensiepia- fond wordt hierdoor, zo verklaart hij, in geen enkel opzicht doorbro ken. Evenmin loopt het wetsontwerp vooruit op de prioriteitenlijst van de regering. Eike gevechtsklare Starfighter kost, compleet met reserveonderdelen, grond- en vliegeruitrusting, oefen hulpmateriaal e.d., iets meer dan 6 miljoen. In totaal is derhalve met deze aanschaffing een bedrag van ƒ310 miljoen gemoeid. Mede dank zij de Duitse orders zal als de Staten-Generaai met deze op zet akkoord gaan, de Nederlandse vliegtuigindustrie gedurende een aantal jaren volledig bezet zijn. Haar aandeel daarin beloopt ƒ400 miljoen, dat van de elektronische industrie 135 miljoen en dat van een reeks van andere bedrijven in totaal ƒ205 miljoen. Uit de toelichting blijkt verder, dat de eerste april in het complex van voorlopige afspraken dat over de ge meenschappelijke starfighter-produk- «e is gemaakt, een kritieke datum is. Advertentie I.M. Hoofdpijn... maar ook andere plagende pijnen verjaagt u prompt met WITTE KRUIS. Tabletten, poeders of cachets! ren het zo goed hebben, overgaan tot een huurbelasting, waarom de socialisten sedert jaar en dag heb ben gevraagd?' Bj,' de bespreking van de bezitsi vorming keerde prof. Romme zich vooral tegen wat hij noemde 'de bei de liberale werkgeversbonden', die de overheidsbemoeiing hebben afge wezen anders dan in de sfeer der voorlichting. Hij noemde het vreemd, dat juist deze werkgevers hun voor naamste kritiek hierop richten, dat niet ieder van de overheidssubsidie op sparen zal kunnen profiteren. 'Wanneer ik de heren zo in alle nuchterheid op het deksel van de schatkist zie klimmen, om deze ge sloten te houden voor de bezitsvor ming, dan roept dat onwillekeurig bij mij het beeld op van de nuchter heid van het kalf, ik bedoel: van het gouden kalf,' aldus prof. Rom me. Hij klaagde erover, in de rege-' ringsnota over de bezitsvorming node te hebben gemist de gedachte van overdracht van staatsbezit naar par ticulier kleinbezit. De vrijere loonvorming noemde prof. Romme een geslaagde sociale daad. De a.r. staatssecretaris Rool- vink kreeg een pluimpje voor zijn werk. De christeiijk-historlsche mi nister van Economische Zaken, de heer De Pons, ontving een compli ment voor zijn houding tijdens de bouwstaking. Overigens onthield prof. Romme zich van commentaar. 'Ik zou me een beetje voelen als de stuurman aan de wai. wanneer ik erover zou denken aan de erbij betrokken par tijen lesjes te gaan uitdelen', zei hii. Overschrijding daarvan zou tot ernstige vertragingen leiden. De mi nister dringt daarom bij de Kamer aan op spoedige behandeling. Wat een eventueel uitstel tot na de behandeling van de komende defen sienota aangaat, dit zou 'niet met jujn verantwoordelijkheid stroken'. Het ontwerp komt waarschijnlijk aanstaande dinsdag in de Tweede Kamer in bespreking (Van onze kunstredactie) 'Arms and the man', een van de Pleasant plays' van de eens befaam de, de laatste jaren wat in het ver geetboek geraakte Britse auteur G. H. Shaw, zal in het Holland Festival in ons land worden opgevoerd door ae Ierse 'Cyrill Cusack Company'. Deze voorstelling komt op 29 juni in Amsterdam. 30 juni in Den Haag en 1 juli in Utrecht, (Van een onzer verslaggevers) Het 120 ieden tellende Israëlische -ilharmonisch orkest gaat een tour nee van twee en een halve maand maken door Japan, India, de Philip- Pijnen. de Verenigde Staten en "ankrijk. Een ruïne bleef er gisteren over van het huis Onderdijk 5 te Zwijndrecht, nadat een zware vrachtwagen, na een botsing met een personenwagen op de Ringdijk, de dijk was afgeschoten en naar binnen gereden. Het gebeurde bm ongeveer kwart over vijf. Op de grens tussen Hendik Ido Ambacht en Zwjjndrecht ontstond een botsing tussen een vrachtwagen, die werd be stuurd door de zestigjarige Dubbel dammer D. G. van der N. en een passerende personenwagen, bestuurd door J. C. A. K. uit Sprundel. Door een onverwachte manoeuvre van de vrachtauto kwam de personenauto tegen de vooras van de vrachtwagen, die in volle vaart de dük afschoot. De gevolgen waren ontzettend. De woning Onderdijk 5 werd volkomen in elkaar gereden. Enkele muren stortten in en de bewoonster, mevrouw Van der Waal, moest volkomen over stuur via het onderhuis uit de ruïne worden bevrijd, ook de auto werd zwaai- beschadigd. De kabine werd gehee! in elkaar gedrukt en vrijwel van het chassis gerukt. Met diepe snij won den in zijn gelaat moest de bestuurder naar een ziekenhuis in Dordrecht worden vervoerd. Nadat de auto uit de voorkamer was getrokken stortte ook het dak van de woning in. Van het huisraad bieef praktisch niets heel. Advertentie I.M. j' V- -.vy Sr';;: Een nieuwe, sportfieis voor -'S. een •ongelooflijk lage prijs. Praai vandaag nog met uw rijwielhandelaar. geheel compleej mei lamp, slot. en: ({«bescherming Adek, een R.S. Stokvis- product (Van een onzer verslaggevers) Blokkerhet Noordhollandse fruit, dorp dat de vorige jaren zoveel be kendheid heeft verkregen door de muziekfestivals, die de burgemees terszoon Ben Essing er heeft georga niseerd, zal op en om Hemelvaarts dag opnieuw in de belangstelling ko men. Weer is het Ben Essing, die een serie evenementen organiseert in de veilinghal. Ditmaal verschijnen er geen grote sterren van overzee. De hoofdmoot van het vier dagen durende festival komt uit het oosten, uit West-Duits- land. Zangeres en filmster Caterina j Valente wordt de grote trekpleister op Hemelvaartsdag, 26 mei. Zij treedt op niet het orkest van de Belg Eddie de Latte. Op 27 mei is er een Beierse avond met het orkest van Coiatti uit München, 28 mei wordt een sterren avond, die in het teken staat van de luchtvaart. Acht en misschien wel tien of twaalf verschillende lucht vaartmaatschappijen uit verschillen de landen zullen zich dan laten ver tegenwoordigen door jazzbands, or kesten, balletgroepen en andere en sembles op het gebied van kunst en kleinkunst. Het slotakkoord van het festival zal op zondag 29 mei gestreken i worden door de Duitser Helmut Za- charias en zijn 22 swingende violis ten. Aan bijzonder grote soorten ook geen gebrek. Een Hillegomse kweker heeft 92 soorten amaryllis ingezonden en die staan bjj elkaar te pronken met witte, roze en rode bloemen ter grootte van etensborden, zij het wei veel fraaier van vorm, doorzichtig en zacht gloeiend in het licht van met gecamoufleerde schijnwerpertjes. „Vijfentwintig jaar geleden iaa- ren er nog maar enkele variëtei ten en kijk nou eens", hoorden we een deskundig bewonderaar zeg gen. Hij vertelde ons, dat deze Hïllegammer de ongeslachtelijke voortplanting van de amaryllis heeft uitgevonden: het opkweken van verscheidene bollen uit schubben (rokken) van één bol. Dat was een amaryllisrevolutie. Tienduizend hyacinten vormen een veelkleurig patroon bij de ingang van. de hal. Ze zijn ingezonden door de vereniging De Hyacinthen en door het Laboratorium voor Bloembollen- onderzoek te Lisse vroegtijdig tot bloei gebracht. Naar Jules Veme is een wit-en-gele narcis genoemd. Een gele narcis met een flonkerend rood hart heet Little Diamond, een wit-en-roze Pink Se lect. In het centrum vierhonderd ver schillende tulpenvariëteiten, waarbij zeer ongewone, zoals de Savage Beauty, roodgestreepte bladeren en- gele bloemen. Bing Crosby. Goya en Generaal Eisenhower verheffen zich fier naast een'tulp niet een goed- Nederlandse naam: Kees Nelis. Kleine fresia's, dubbele fresia's en zeer grote fresia's, groter dan we ooit eerder hebben gezien. Een bijzondere inzending is ook die van kleine en vrij zeldzame bolgewassen: kievitsbloe men. lachenalia's en Druipende Hartjes. Deze eerste van de negen tijdelijke tentoonstellingen zal wellicht als het mooiste van alle Floriade-schouwspe- len in de herinnering blijven. We kunnen ons nauwelijks voorstellen, dat het bollenfeest nog kan worden overtroffen. Laai het u niet ontgaan; het duurt maar tien dagen. Eigenlijk wel jammer, dat het in een periode valt waarin men nog geen grote stromen buitenlandse toe risten kan verwachten. Voor de com binatie Floriade-bcllenvelden-Noord- zeestrand is het nog te vroeg. Of zou den er zondag toch al veel Belgen en Duitsers komen We zijn benieuwd. De toneelspeler Jan Muscb is voor een operatie opgenomen in het OLV-gasthuis te Amsterdam. Een van de 92 soorten amaryl lis die een Hillegomse kweker voor Het Feest der Bloembollen heeft ingezonden. (Van een onzer verslaggevers) De Raad voor de Luchtvaart te Den Haag heeft uitspraak gedaan in het neerstorten van twee vliegtuigen, een Tiger Moth van de Nationale Luchtvaartschool en een Piper Pacer, een parachutistenvlier lig. De Piper Pacer stortte 28 mei van het afgelopen jaar bij het vliegveld Zuid-Limburg te Beek neer. De Raad oordeelde dat het vliegtuig niet lucht waardig was. Bij dit ongeluk kwamen drie inzittenden om het leven, een vierde werd ernstig gewond. Heb ongelijk was te wijten aan het feit dat de motor direct na de start afsloeg ten gevolge van het leeg- vliegen van de abusievelijk ingescha kelde vrijwel lege rechterbenzinetank. In het belang van de veiligheid acht de Raad het geboden dat ten aanzien van dergelijke lichte vlieg tuigen een stuurhutcontrote voor elke start verplicht wordt voorgeschreven. Het neerstorten Van de Tiger Moth van de NLS bij een stuntvlucht boven Nieuw-Loosdrecht inseptember, ..van het afgelopen jaar is naar het oor deel van de Raad voor de Luchtvaart geheel te wijten aan de schuld van de vlieger. De Raad onthoudt zich van het uitspreken van een berisping, omdat hij rekening houdt met de gevolgen van het ongeluk voor de bestuurder zelf, hij werd ernstig gewond en zal invalide blijven, en het feit dat de bestuurder reeds door de strafrechter voor het vliegen op geringe hoogte is veroordeeld. De Raad wenst aan de directeur- generaal van de RLD in overweging te geven, na te gaan of het dragen van valhelmen in bepaalde gevallen in het belang van de veiligheid niet verplicht moet worden gesteld. Prof. dr. K. A. Busia, die uit Ghana naar ons land, is gekomen, is be noemd tot hoogleraar in de sociologie en cultuurkunde-van Afrika aan de Leidse Universiteit. Dr. Busia werd vorig jaar uit zijn land verbannen; hij was er leider van de opppsitie. In ons land werden bij zijn komst in juli hier en daar be zwaren geopperd, maar na zijn ver klaring van aile politieke activiteit te zuilen afzien, werd hij geaccepteerd. In de herfst trok het Institute of Social Studies te Den Haag hem aan als docent en thans heeft de Kroon de benoeming in de bijzondere leer stoel te Leiden vanwege het Afrikaans Studiecentrum bekrachtigd. (Van een onzer verslaggevers) Oud-wethouder M. Zeijler van Oos- terland (Z) heeft beroep aangete kend tegen het raadsbesluit om de SGP'ers M. Stouten, J. van der Maas en J. op 't Hof toe te laten als raads lid. 'In Oosteriand wordt de democra tie vermoord met de kieswet in de hand,' aldus de heer Zeijler die gis teren zijn bezwaarschrift indiende. Hij is het er niet mee eens dat een commissie van onderzoek, bestaande uit de twee overgebleven (SGP)- raadsleden, de geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden onder zocht in de raadsvergadering van 18 maart. Volgens het reglement van orde moet de commissie van onder zoek uit drie leden bestaan. 'Het kan niet de bedoeling van de kieswet zijn dat zo maar een aantal mensen bij elkaar wordt gezocht die bereid zijn lid van de raad te worden.' Bij de Koninklijke Marine hadden ze uitgeplozen, dat de sergeant-maj'oor A. de Ronde dezer dagen zijn vijfduizendste rijexamen zou afnemen. En achter de stramme rug van deze 51-jarige onderofficier voltrok zich in het diepste ge heim een plezierige militaire actie. Nu ik hem gesproken heb, kan ik me voorstellen hoe De Ronde zich tijdens de huldi ging voor het front van de troep in het Marine Oplei dingskamp te Hilversum ge voeld moet hebben. Uiterlijk onbewogen en beheerst, een rijzige martiale figuur die zijn verbazing over dit ongebrui kelijke eerbetoon meesterlijk wist te verbergen. Maar toen het fraaie polshorloge met in scriptie voor de dag kwam, waarvoor alle chauffeurs van de marine 'gelapt' hadden, moet er iets van een spontane ontroering over dat strakke gezicht gegleden zijn. Geen chauffeur bij de mari ne of hij is door de handen van deze sergeant-majoor ge gaan. De neus van schout bij nacht L. A. C. M. Doorman (een broer van 'Ik'val aan, volg mij') moet fijn geweest zijn, toen hij op 15 mei 1945 bij De Ronde thuis aanbelde om hem te vragen of hij het transport van de marine in Sluiskil wilde 'runnen'. Van de vele burgerchauf feurs die zich begin '46 bij de marine aanmeldden, zakte 55 percent voor de rijproef op zwaar materieel. 'Nu is dat anders,' zegt De Ronde vol daan. 'Ze worden eerst zorg vuldig geselecteerd in jongens die een volledige of een voort gezette opleiding nodig hebben. Zes weken gaan ze onder het mes. Zakken ze voor de twee de maal, dan is het bij de ma rine voorgoed afgelopen.' Fel is de sergeant-majoor op de (wat hij noemt) burger streken van jongens die al een rijbewijs B/E hebben. Burger streken het woord doet me denken aan de legendarische definitie van 'n hooggeplaatst officier die burgers eens 'af gekeurde militairen' noemde zijn: slippend rijden {'pe daalridders.' zegt De Ronde), niet in de spiegel kijken, zich niet correct gedragen in het verkeer, slordig achteruit rijden. De marine neemt de rijvaar digheid van haar personeel hoog op. Elk jaar worden alle chauffeurs opnieuw getest en een herscholing is geen uitzon dering. Misschien zouden wij bur gers nog wel eens een paar De Ronde's kunnen gebruiken. 29 maart de Nederlandse pers naar Schiphol willen lokken voor de aankomst van het straalvliegtuig, Caravelle, waarmee Finnair van 1 april af tussen Helsinki en Amster dam gaat vliegen. Helaas echter blijkt een groot deel van de Nederlandse pers op dat tijdstip aan boord te zijn van de eerste DC-8 van de KLM, op een eendaagse re tourvlucht AmsterdamMa drid. Maar gisteren straalde het gezicht van Kivinen weer als vanouds. 'Ik heb net bericht gekregen, dat de aflevering van de Caravelle twee dagen Is vertraagd. Hij komt nu op 31 maart. Technische complica ties, begrijpt u, 'voegde hij er met een stalen gezicht aan toe. De Telegraaf wijdde deze week een halve pagina aan het feno meen Pierre Janssen, de 33-jarige conservator van het Stedelijk Museum te Schie dam, die met zijn TV-praatjes over Kunst (AVRO) heel Ne derland In zijn ban had. Na zijn journalistiek debuut bij de Arnhemse Courant laat Nederlands 'neutraal' dagblad Pierre Janssen zeggen; ik ■kwam bij andere kranten... in Rotterdamdaar begon ik met beeldende kunstkritiek toen terug naar Arnhem ik werd toneelcriticus er ging weer een heel nieuwe wereld voor me openWat was dat een onbeschrijfelijk mieterse tijd! Pierre Janssen zelf heel; er nooit doekjes om gewonden, dat hij deze 'onbeschrijfelijk mieterse tijd' heeft doorge bracht bij het dagblad Het Vrije Volk: tien jaar en zeven maanden, om precies te zijn. De Telegraaf wond er wél een doekje om. Dat begrijp ik niet goed. Een doekje voor het bloeden kan het niet zijn, want dat bloed van ons, nou, dat kunnen ze wel drinken. Rauno Kivinen, de jon ge robuuste directeur van Finnair' in Neder land, heeft een kom mervolle week achter de rug. Zijn bol, anders zo blijmoedig gezicht stond zorgelijk, want met veel ophef had hij dinsdag De emigratie van Ne derlanders naar Zuid- Afrika loopt de laatste tijd snel achteruit, een tendens die terecht wordt toe geschreven aan de 'onzekere situatie rond de apartheids politiek,' om het maar be schaafd te zeggen. De directeur van de Katho lieke Emigratie Centrale, drs. Jos. van Campen zegt. volgens de Volkskrant van gisteroch tend, hierover: 'Persoonlijk ge loof ik wel. dat de teruglopen de emigratie naar Zuid-Afri ka met de -rassenmoeilijk- heden te maken heeft. Wij waarschuwen de mensen er voor zoals wij ze ook attent maken op de ongewisheden van de Canadese winters.' Oh juist, ja. Nou begrijp ik 't. Maar als die toekomstige r.-k. emigranten 't nou ook maar begrijpen WILLY LEVI>

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1