Geert Ruygers spreekt op meifeest Meibal opgeluisterd een-mans- men iven Uniek hweekstation op commerciële basis ïl Entre Nous staat met aan van zm !J ïeus op veld aan dijk <a; Kort geding tegen de gemeente iïïïïïiïïTrm) Tewaterlating in Schiedam Met armbreuk door onbekende thuisgebracht Competitie driebanden Duivennieuws Politieagent mishandeld Mevr. Van Dijk slaat le paal 55 woningen Kortsluiting in vrachtauto cbiedammers onderelkaar Wisselkoersen m r PRISMA Veemarkt Rotterdam Lezing uitgesteld MotocrossMagneet' telt mee voor Ned. kampioenschap Schiedanise Boys zijn Smeelsiancl cle baas Mei' al Vlakbij de oude korenmolen van het dorpj" Meeuwen mid den in het Land van Heusden en Altena is sinds enige tijd Nederlands grootste postduivenkweekstation gevestigd. Deze merkwaardige fokkerij is naar Belgisch voorbeeld ge sticht door de heer C. A. Vos, firmant van de plaatselijke maalderij, annex zaadhandel. Niet minder dan drieduizend duiven bevolken momenteel zijn ikweekstation op commcciële grondslag'. De vogels hebben slechts een drieledige taak: paren, eieren leggen en broeden. Met andere woorden: er voor zorgen, dat er zoveel mogelijk jonge duifjes in het kweekstation worden geboren. li Maak er» seen „toto" van I ffl 1 DROST - VERF - VENLO Entre Nous-Karseboom Rembrandt-De Beijer Driehonderd koppels Tot augustus DE LAARS OP DE NEK" (Van een onzer verslaggevers) Koninklijk Schiedams mannenkoor Orpheus, dat op 26 decem ber The Messiah van Handel in de Grote Kerk zal uitvoeren, - (Van een onzer verslaggevers) Het meifeest, dat doorgaans wordt gevierd op 1 mei, wordt dit jaar op 2 mei gehouden, omdat de-eerste meidag een zondag is. Dat is overigens maar een geringe verandering; het feest zal er niet minder om zijn. De volwassenen komen 's avonds bijeen in Musis Sacrum. De meirede op deze avond wordt uit gesproken door Geert Ruygers, lid van de Tweede Kamer. De heer Ruygers zal de meileuze 1960: Gelijkheid van kansen, ge lijkheid voor rassen, vrede door recht, toelichten. Verder wordt er door het ensemble De Toverfluit een rijk Gevarieerd programma gebracht. Hiuaan wer ken bekende artiesten mee. Het zijn Dogi Rugani, Wim Ver hagen, Herman Emmink, Harrv de Groot, The Three Jacquets en' Jan Boot», Zangvereniging Excelsior i breaJ( een aantal socialistische i strijdliederen ten gehore. I .Kaarten voor deze bijeenkomst Vandaag is het dan weer zover: de van de Partfj van Artaid^ C^Tert tilde Clutenba wordt geopend. Het telaar. Marconistraat 11- R. Krikken zal vanavond wel druk zijn. m de Lekstraat 76b; P. v. d. Hoek Fabri- St. JorisDoèle, als de voorzitter van hét bestuur van het chibhuiswcrlc, is. J. G. Jansen, de tentoonstelling annex bazaar of fideel opent. Onder de schare belangstellenden bevinden zich dan ongetwijfeld talrijke ouders, die het werk van hun zoons en doch ters willen zien. De jongens .en meisjes, zo verneem, ik, hebben geweldig hun best gedaan bij da opbouw van de tentoonstelling van hun clubhuis. Velerlei werkstuk jes zijn te voorschijn gekomen, die met elkaar een prachtig overzicht van de activiteit in de wintermaan den vormen. Wie dus wil weien, wat er in het clubhuis wordt gedaan, doet er goed aan deze gelegenheid, te benutten om eens een kijkje te nemen. Kunt u vanavond niet, dan zijn er nog de donderdag- en vrijdagavond en de zaterdagmiddag en -avond, 's it remets zal de Clutenba van zeven lot elf uur geopend zijn. Vanavond echter pas om hall acht. Ik wens de Clutenba alvast veel bezoek toe. Gistel-middag is van de werf Gusto, voorheen A. P. Smulders de shelter dekker „Castor" te water gelaten. Dit schip dat bij de IHC-Holland besteld werd door de ..Socieöad Transoceani- ca Canopus s.a." te Panama-City. meet 14.200 ton deadweight. Het werd ggedoopt door mevrouw Cr. M. Kiaas. seBuntemann uit- Amsterdam. Na de tewaterlating werd-het woord ge voerd door de'directeur van de werf, mr. H. Smulders, die het schip aan de rederij overdroeg. Namens de re derij voerde het woord de her H. Kuliikundisn die zijn tevrf ..ciheid uitsprak over het feit dat de tewater lating zo gunstig verliep. De doopster mocht het gebruike lijke souvenir in ontvangst nemen. plein 3; M. de Braaf, Westfranke iandsestraat 115b; J.'H. Gijzen. Schaperlaan 20. De traditionele kindermiddag ent- breek evenmin. Deze wordt ook in Musis Sacrum gehouden. Opgevoerd wordt het spel van Hans aan de Wiel: 'Erico, het maanmannetje'. Aan dit kinderfeest is bovendien een tekenwedstrijd verbonden, waaraan kinderen van zes tot veertien jaar kunnen deelnemen. Er zijn leuke prijsjes beschikbaar gesteld voor de fraaiste tekeningen. Wie zijn kind aan dit feest wil laten meedoen, vergete niet om voor het kind vrij van school tc vragen. Kaarten voor deze middag zijl ver krijgbaar bijmevr. G. Bos-van Rin gen, IJselmondesestraat 90a; mevr. M. v. Witsen-Scheffers, Van Leeu- wenhoeckstraat 14; mevr C. Zag- wijn-Van Lith, Gordonstraat 48; mevr, R. Valk-Putters, Dr. Zamen- hoffsCraat 121; mevr, J. de Braaf - v d. Horst, Westfrankelandsestraat llob en mevr. N. Chaigneau-van Os, Prof, T-ubiaan 27. Voor de oudere jeugd Cen .Mis schien ook wei voor jonge oudeien) wordt er in de zaal van de Neder landse Hervormde Gemeente aan de Dr, Kuyperlaan een meiba! gehou den. De muziek wordt verzorgd door The Rythm Aces onder leiding van Jos Tepel. Het is echter niet uitsluitend dan sen wat de klok slaat. Als speciale attractie is de artiest Nico Schoo- ienberg uitgenodigd, die een gode één-man-show te bieden heeft. Voor deze balavond zijn nog kaar ten verkrijgbaar bijH. Hamerslag. Nieuwsticht M 13; H. Guwendijk, J. A. Aib. Thijmstraat 88b; A. Wessel» Poortugaaisestraat 6b; J. Weerman, Abbenbroekseweg 18; C. Schewe, Fa- briplein- 16b en mej. S, Rotteveel, lepenlaan 50. Het meibal begint om half acht. Met een linkerarmfractuur en een buil op het hoofd werd gistermiddag door een tot nu toe onbekende dime de 4-jarige Aadje de Bruyn aan zijn woning in de Trompetstraat te Delft thuisgebracht. Hoewel het ongeval zich aanvanke lijk niet zo ernstig liet aanzien, bieek bij onderzoek later In het Gasthuis dat het jongetje zijn arm gebroken had. De verwonding moet een gevolg zijn geweest van een ongeval dat zich gistermiddag omstreeks 2 uur op de hoek van de OosterstraatVlaming straat moet hebben voorgedaan. De pelftse politie verzoekt eventuele ge tuigen van het ongeluk zich aan het bureau bekend te maken. DINSDAG 26 APRIL Engels pond 10,58;—10,59g Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling 3,7653.771 76,85—76,90 7,5617,Süj 86,87—86,92 73,Ü0i73,05 j 90,384—90,431 54,67454,721 52,8852,23 3,91—3,9 rt, 60,724—60,774 14,474—14,484 Advertentie IM. Revilae is onbetwist dé verf voor zelf-scbilders, want met Revilae bereikt U in minder tijd met minder moeite een spiegel glad, streeploos oppervlak. De heer Vos houdt, inderdaad veel van duiven/maar toch heeft hij dit kweekstation niet uit pure liefde voor de duivensport gesticht. De op zet had iets te maken met de zaad' handel, die aan de maalderij is ver bonden. Het is de bedoeling om de duivenfokkerij te koppelen aan de verkoop van verpakt duivevoer. Dat is zeker geen simpele taak. Praktisch alle duivenliefhebbers heb Vraag Uw Revilac- handelaar inlichtingen over de Revilae-wedstrijd mat kans op fantastische prijzen I Advertentie UI Een horioga kopen moet geen kansspel worden... eis zekerheid... die(vindt U aüeen bij de vakman... uw eigen horiogert I haf goede Anker-horloge WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Song 'of Scheherazade. 2, 7 en 9.10 uur (a.l.). PASSAGE: Sapphire.... het meisje uit de Tulip Bar. 2 en B.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tekeningen en pouaches van H. M. van der Spoel; kunstwerken en voorwerpen be treffende het verleden van Schie dam en eigen bezit van het mu- eeum. 10— w uur, Diversen: WIJKCENTRUM. Alg. Fotokring Schiedam, 8.15 uur. AMSTELBBON. Contactavond Co'-p. DES. 8 uur. MUSIS SACRUM. Ontspanningsver. Vegla, feestavond. 8 uur. GEREF. JEUGDHUIS. Ned. Chr. Vrouwenbond, lezing. 8 uur. ST.-JORIS DOELE. Opening Clutenba '.30 uur. ARCADE: Feestavond raandoiinever. ONT. 8 uur. WIJKCENTRUM. Wijkavond Geref. Kerk, 8 uur. DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLEDans om het noodlot, «.8mi,Ur <13 J1"'' PASSAGE: geen filmvoorstelling. Tentoonstellingen: Stedelijk MUSEUM: tekeningen en gouaches van H. M. van der Spoel: kunstwerken en voorwerpen be treffende het verleden van Schie dam en eigen bezit van het mu seum. 10—17 uur. Diversen PASSAGE. Schied. Kunstkring: Haagse Comedie speelt „De dolle man". 8 uur. DE ARK: Contactavond Coöp. DES, 3 uur. VOLKSGEBOUW. Vrouwengroep Partij van de Arbeid. 3 uur. bT-JORIS DOELE. Clutenba. 19.30—22 uur. (Van een onzer verslaggevers) Voor de president van de Haagse rechtbank, jhr. mri G. Witsen Elias.' heeft dinsdag een kort geding ge diend, dat de' heer J. A. Wittenberg heeft aangespannen tegen de ge meente Delft. Gevorderd werd dat de gemeente geen verdere stappen zal doen voor de ontruiming van eisers woning. Eiser is met zijn echtgenote in het afgelopen jaar gaan inwonen bij zijn schoonouders te Delft. Hij kreeg een woonvergunning, waarbij hem de „ingebruikneming" van het huis werd toegestaan. In februari van dit jaar kregen zijn schoonouders echter een andere woning, zodat eiser en zijn vrouw alleen in het huis kwamen te wonen. Een maand later kocht de heer J, A. Wittenberg het huis. zodat hij hoofd bewoner-eigenaar was geworden. Hij vroeg een vergunning bij de gemeente aan en toen begonnen de moeilijkheden, omdat B. en W. meen den dat hij geen toestemming had om alleen in het huis te wonen. Er volgde een ontruimingsbevel, waar tegen hij nu in het geweer is ge komen. Namens eiser zei mr. Th. L. v. d. Veen uit Delft, dat de redactie van de woonvergunning foutief is geweest. Er wordt niet gesproken over „mede gebruik". „Een fout - van de gemeen te, die thans ook de consequenties daarvan moet aanvaarden", zo meen de hij. Mr. W. A. van Es uit Delft, die voor de gemeente optrad, zei dat eiser en z(jn vrouw inwoning is toegestaan ais leden van het gezin van de schoon ouders van eiser. Het is logisch, dat deze woonvergunning verstrekt is voor het medegebruik van de woning. Volgens de strenge richtlijnen van B. en W. ten aanzien van de huis vesting is hét jonge echtpaar niet 'ewM' Extra grote bus voldoende voor ca. 15 rrd O. (Van onze bfljartmedewerker Gisteravond is voor de tweede maal een serle biljartpartijen gespeeld voor de competitie drie banden groot biljart in het district Schiedam van de KNBB. Wanneer wij een klein over zicht maken betreffende de gespeelde partijen, valt de ploe& A van Entre Nous bijzonder op, omdat deze ploeg uit 6 gespeelde partijen de volle winst, 12 punten heeft behaald en momenteel aan de kop staat. Rembrandt b volgt op Entre Nous als tweede met slechts 6 punten ter wijl Karseboom 4 punten heeft be haald. De ploeg van Beijer besluit met siechts 2 punten. Praktisch kan de ploeg van Entre Nous a zich als kampioen in poule 2 beschouwen, tenzij Rembrandt b vol gende week alle partijen zou winnen en Entre Nous alle partijenzou ver liezen. Voor Rembrandt b, die dan tegen de Karseboom- moet uitkomen zou hiervoor wellicht enige kans be staan. maar of Entre Nous b van de Beijer b. welke ploeg tot op heden pas 2 punten heeft behaald, alle par tijen zou verhezen, zou wel als een wonder beschouwd kunnen worden. Dat- een overwinning niet altoos zo vlot in de wacht, gesleept wordt, werd wei bewezen in. de partij Heinsbroek (EN) en Karsen, welke niet minder dan 145 beurten heeft gevergd, en die ten slotte door Heinsbroek met een verschil van slechts 3 caramboles werd gewonnen. Ook Weeland (EN) had het' tegen Leenderts (Karseb.) niet gemakkelijk en had. j,oi beurten nodig om zich overwinnaar te kun nen noemen en dan met een verschil van slechts 4 caramboles. De derde partij van Entre Nous werd door Eggelmejjer gespeeld tegen Seger (Karseboom). Ook deze Entre Nous-speler behaalde cen ovenvin- n?n® na slechts 69 beurten. Seger was gerechtigd om dit huis te 'bewonen. 1 ,b^?nc!®r op 'st°ot ea had het ®cir.r s - tot slechts 18 caramboles gebracht. Rembrandt b. welke ploeg vorige Uitsuraak op 3 mei. Rotterdam, 26 april. Aanvoer in totaal 5231 dieren. Hierbij waren 650 vette koeien, 1201 stuks gebruiksvee, 971 vette kalveren, 214 graskalveren, 1658 nuchtere kalveren, 7 varkens, 10 lopers, 39 biggen, 136 paarden, 11 veulens, 168 schapen of lammeren, 95 weidelar. leren en 71 bokken en geiten. V. ee kaan voer 7488 dieren. De prijzen waren; vette koeien le 3.00—3.30. 2e 2,80—3,00, 3e 2,60—2,75: vette kalveren 2.80—3.00, 2e 2,50—2.80. 3e 2,22,40; graskalveren 440380 270: nuchtere kalveren .1—4940: lopers 80—70—60; biggf 50—40—36; slaehtpaarden 2,401,901,80; scha pen 120—95—65: lammeren 125—95— 70; kalf- en melkkoeien 12901100— 900; vare koeien 900780680: vaar zen 925—760—60 en pinken 570—500 —400. Overzicht: Vette koeien, aanvoer ruim, handel tamelijk, prijzen als gisteren: vette kalveren, aanvoer ruim, handel kalm, prijzen iets lager, enkele prima's boven notering: gras kalveren. aanvoer korter, handel ta melijk. prijzen goed prijshoudend; nucherere kalveren, aanvoer even meer. handel stug, prijzen onveran derd; lopers en biggen, aanvoer iets meer, handel kalm. prijzen prijshou dend; slaehtpaarden, aanmerkelijk groter, handel stroef, prijzen iets lager; schapen en lammeren, aanvoer even groter, handel goed; prijzen ruim prijshoudend; kalf koeien, en melkkoeien aanvoer iets kleiner handel redelijk, prijzen goed prijs houdend; vare koeien, aanvoer flink, handel stroef, prijzen ongewijzigd; week geen enkel winstpunt, behaalde was gisteravond voor De Beijer on genaakbaar; deze ploeg moest de voile winst aan Rembrandt b laten. Uit een en ander blijkt wel dat-het- de volgende week kan spannen. Zwanenburg heeft voor twee over winningen gezorgd, de eerste was tegen Van Lingen <De Beijer). Beide spelers bleven geruime tijd gelijk op spelen, zodat- in de 62e beurt de stand 1718 wals in het voordeel van Zwa nenburg. Maar hierna passeerde deze speler zijn tegenstander die 21 no teerde, en die zich de luxe permit teerde hierna 20 maal te poedelen, waardoor zijn tegenspeler de 30 ge makkelijk kon volmaken. Ook tegen Van Leeuwen heeft Zwanenburg zich weten te handha ven. -1 viel het niet mee twee par tijen achter elkaar te spelen. In zijn 45e beurt had deze speler met 18 ca ramboles een voorsprong van 8 en hoewel Van Leeuwen later iets beter in z(jn spe! kwam. wist hij deze voorsprong' permanent te behouden, zodat hij met eenzelfde verschil (30—22) zijn partij won. Ruggenberg (Renbr.) ook. was gisteravond beter in zijn spel dan de eerste speelavond, toen hij met een verschil van 6 caramboles tegen Eg- gelmeijer verloor. Wel hadden beide spelers 102 beur ten nodig om tot een beslissing te komen, maar toen had Ruggenberg zijn 36 bijeen en had ziin tegenspeler Kreuger er 6 te weinig van de beno digde 30 caramboles. Wij zijn benieuwd of volgende week de' verwachte spanning zal komen. De uitslagen zijn: Entre NousKarseboom; 60, Heinsbroek Karssen Weeland Leenders Egge'.neijer Seger Rembrandt- Ruggenberg Kreuger Zwanenburg v. Leeuwen Zwanenburg Van Lingen 30 30 30 30 30 .36 30 27 30 26 30 18 145 145 101 101 69 69 ■De Beijer; 6-0. 36 36 101 2 30 24 101 2 30 30 30 30 30 22 30 21 .03 103 103 103 0.206 0.179 0.297 0.257 0.434 0.260 0.356 0.237 0.291 0.213 0.291 0.213 Het aanhoudend kille voorjaars weer vormde voor de diverse Schie- damse postduivenverenigingen geen beletsel het vastgestelde vliegpro- gramma af te werken. De verenigiug „De Snelvliegers" nam zaterdagmiddag deel aan de door de Bond van Zaterdagvliegers uitgeschreven wedvlucht vanuit Til burg (54 km.). De duiven werden al daar om 13.15 uur gelost en zijn on danks de koude nog snel afgekomen. De eerste duif werd om 14.26 gemeld, eigenaars A. Faas Sn.; 2 M. v. Mou- rik; 3 J. v. Rossen. Totaal uitslag; 1 A. Faas Zn.; 3 en 9 J. van Ros sen: 5 W. Egging; 8 en 12 M. Broek huizen; 14 J. F. van Eyk; 17 M. v. d. Waei; 2 en 13 M. v. Mourik; 4, 6 en 15 H. J. Tjadcn; 7. 11 en 18 P. Sprong; 10 en 19 G. Rietveld; 16 T. Morra. Er waren 73 duiven in con cours. Prijzen binnen 10 minuten verdiend. De Rotterdamse Bond vloog van uit Slttard. voor Schiedam een af stand groot 140 km. De duiven wer den om 8 uur bij stormachtige n.w - wind en af en toe regenbuien gelost. De binnenkomst was hierdoor bijzon der traag en een half uur boven het tijdschema. De vereniging ..De Postduif" nam met 350 duiven deel Van de zijde van de vereniging ..De Blauwe Dof fer" namen 98 duiven deel. Aan komst eerste duif 10.41 uur; 1 J. Wen- teler; 2 J. Wenteier; 3 P. Vrauwdeunt Zn. Het concours werd eerst na 35 minuten gesloten. Dé - Nederlandse Algemene Bond Tzcad'de- duiven, naar. Roosendaal', (48 km). Door de vereniging werd met 520 duiven aan deze vlucht deelge nomen. Tijd van lossing 10'uur. Aan komt eerste duif 10.52 tiur. 1 J. Pols; 2 P. Morra en 3 M. Putters. Prijzen binnen 18 minuten verdiend. BODEGRAVEN Drie Bodegraaf- se jongelui. de gebroeders V.cn De K„ zijn aangehouden en worden er van beschuldigd op zondagavond een agent van politie te hebben mishan deld. Een vierde jongeman wordt nog door de politie gezocht. Een der jongelui wekte door zijn gedragingen ten opzicht van een Boskoopse schone het misgenoegen van de agent op. De agent wees daar om.de jongeman terecht, waarop de ze een aantal beeiedigingen uitte. De agent wilde daarna de jongeman mee naar het bureau nemen, maar joeg daardoor het hele viertal tegen zich in het harnas. Zoiets doet men echter niet on gestraft en in afwachting van hun straf bevinden zij zich thans in ver zekerde bewaring. ben bezwaren tegen verpakt voer. Het bekijken, betasten en beruiken van de duivezaden is langzamer hand tot een wezenlijk onderdeel van de duivensport geworden. Het is dan ook zeker geen lichte taak om het verpakte voer aan de man te brengen, In België, het Mekka voor de dui vensportliefhebbers, had men met hetzelfde euvel te kampen. Daar kwamen de gebroeders Scheemakers tc Antwerpen op het lumineuze idee om bonnetjes te laten drukken op de verpakking van het voer, dat ze op de markt brengen. Wie een bepaald aantal bonnen inleverde, kreeg daar voor een jonge duif cadeau. Toen de heer Vos ter ore kwam, dat zijn Belgische collega's flinke successen boekten met hun 'koppel verkoop' begon hij het was in 1957 links en rechts duiven aan te ko- pên. Tegen het einde van verleden jaar had hij in totaal driehonderd koppels aangekocht. Het was echter nog slechts een aanloopje voor de grote sprong, die hij in het begin van dit jaar waagde. Toen liet hij cen groot fokstation, bestaande uit dertien enorme hok ken oouwen. Daarin kwamen in maart niet minder dan anderhalf- duizend duivenhuwelijken tot stand. Op het ogenblik zitten de meeste duiven dan ook op een paar eitjes te broeden. En met de heer Vos wach ten de doffers genoeglijk koerend de broedresuitaten af. De jonge duifjes gaan te zijner tijd keurig verpakt in kartonnen doosjes naar duivenhouders, die een bepaald kwantum voer afnemen. De meeste van de vogels zullen waar schijnlijk dit jaar nog wel een of an dere grote vlucht meemaken, want het is normaal in de wereld van de duivensport, dat duiven reeds in hun geboortejaar vluchten van bijna vijf honderd kilometer uit Orleans ma ken. Tot medio augustus gaat in het Meemvense kweekstation het paren, eieren leggen en broeden door. Vóór het einde van het broedseizoen zijn er namelijk nog heel wat jonge duif jes nodig. Dat is begrijpelijk, als men bedenkt, dat de Meeuwense maal derij een zeer belangrijk percentage levert van de ruim zeventien miljoen kilo voer, die Jaarlijks door onze na tionale postduivenstapel wordt op gepeuzeld. Ons land telt op het ogenblik met mmder dan 48.000 actieve duiven sportliefhebbers, met in totaa! onge veer anderhalf miljoen duiven. Al leen al in het kweekstation nemen de duiven per jaar ruim negendertig ton maïs, erwten, bonen, gerst en tarwe voor hun rekening. De vogels genieten er een uitste kende verzorging. Er zijn twee spe ciale mensen in dienst, die de duiven 'op hun wenken' bedienen. Ook z(jn er in hei kweekstation regelmatig keurmeesters te gast. Niet alieen keurmeesters echter, maar ook dui vensportliefhebbers. Vooral uit het zuiden van ons land, waar de dui vensport en alles wat ermee samen hangt een grote populariteit geniet, is bijzondere belangstelling voor het kweekstation van de heer Vos. Advertentie IM. Waarom is dit boek van Maurits Dekker boeiender dan welk bock ook over de oorlogsjaren? Omdat U 't zelf zoudt kunnen hebben geschreven. Het zijn Uw gevoelens. Het ziin Uw straten. De mensen die erin voorkomen hebt U gekend, en zij kenden U. Wilt U Uw opgroeiende kinderen laten weten wat U hebt doorgemaakt, geef ze dan dit onthullende, menselijke, onvergcreliike boek. Een boek «fat men niet vergeten kan over een tijd die men niet vergeten mag. w w (Van een onzer verslaggevers) SVV zal de grote, demontabele staantribune die op het sportterrein aan de VVestfrankelandsedijk te Schiedam staat, niet overbrengen naar het hoofdterrein in sportpark Harga. Men wil in plaats daarvan een aarden wal inrichten als staantribune. Dit blijkt uit een verzoek, dat SW aan het gemeentebestuur heeft gericht. SVV is nameiijk voornemens dit voorjaar met de bouw van het club huis op 't sportvelciencomplex Harga te beginnen. Voor deze bouw is het noodzakelijk, dat een deel van de langs de oostzijde (korte zijde) van het hoofdveld aangelegde aarden wa! verdwijnt. De vereniging verzoekt de gemeente hiervoor te zorgen. Verder verzoekt SVV een aarden wal langs de noordelijke (lange) zijde van het hoofdterrein aan te leggen, waardoor dus eenzelfde situatie als by Hermés-DVS zou ontstaan. B. en W. van Schiedam achten het billijk, om op dit verzoek in te gaan. De uitvoering van het werk zal on geveer 15200,vergen, maar'daar staat tegenover, dat de vereniging geen aanspraak zal maken op het in uitzicht gestelde renteloze voorschot van 20.000,— k 35.000,—. Dit geld zou nodig zijn geweest voor het maken van een onderheide fundering van de demontabele tri bune, als deze zou worden verplaatst. O O De vierde avond in de serie „Kunst geschiedenis in vogelvlucht" die van daag in het Stedelijk Museum te Sch.iClam zou worden gehouden, is veerrien dagen uitgesteld. Deze le zing over „Revoluties en contra-re voluties" worden nu op woensdag 11 mei gehouden. MEERKERK De Centrale Sportcommissie der Kon. Ned. Motor rijders Vereniging heeft besloten de 500 cc-klasse van de terreinraces, welke de MAC „Magneet" op 30 april organiseert, t-, doen meetellen voor het Nederlands kampioenschap. Voor deze zware klasse heeft een groot aantal renners ingeschreven Nu het nationaal kampieonschap op het spel staat, zal ongetwijfeld een felle strijd tussen de renners ont branden. Margareth, die het complimenteerden met zijn succes. Deze jonge Nedrelandse zanger hij is nog geen veertig jaa- oud zal ongetwijfeld nog veel van zich doen spreken. De repetities voor de Messiah ver lopen zowel bij Excelsior als bij Orpheus naar wens. De zangers heb ben ambitie i nd it 'Fo emfw b vv ben ambitie in dit ingewikkelde werk. en doen hun uiterste best. De Vlaardingse aannemer J. 'van der Zwan is voornemens in Maassluis 55 voor de verkoop bestemde premie woningen te bouwen. Het bouwplan, dat is ontworpen door architecten bureau A. van den Broek te Vlaar- dingen, zal worden verwezenlijkt op een gedeelte van de terreinen in de Sluispolder-Oost tussen de Rem- branütlaan en de Boonervliet. De echtgenote van de burgemees ter van Maassluis, mevr. J, W van Dijck-Hofman, zal donderdagochtènd de eerste paal slaan. Over enkele maanden zullen in de Sluispolder-Oost ruim tweehonderd woningen zijn bewoond. Met de bouw van circa vierhonderd woningen, waaronder 296 woningen volgens het systeem Dura-Coignet en van het winkelcentrum op de hoek van de Mesdaglaan en de Rembrandtlaan, zal binnenkort een aanvang worden gemaakt. Arnold van Mill is een Nederlandse bas met wereldreputatie. Hij werkt regelmatig mee aan de Bayreuther Fe.itspiele, de Festspiele in Berlijn. Verder trad hij op in de Scala te Milaan en in Zuid-Amerïka. Ook maakte hij tournees door de Verenig de staten. Hij is van afkomst Schiedammer. Stammend uit een eenvoudige Schie- damse familie verdiende hij aanvan kelijk zijn brood met zijn handen. OP zijn achttiende jaar kreeg hij de raad zijn stem te iaten testen. Die raad werd opgevolgd en het gevoig was, dat hij aan het conser vatorium ging studeren. Zijn muziek studie werd voortgezet in Leipzig en Dresden. Na het behalen van de tweede prijs op het internationale zangconcours te Genève lagen voor Van Mill de grote concertpodia in het verschiet. Na een optreden op het festival van Edinburgh, waar hij de rol van Tiresias in Strawinskys Oedipus Rex en die van Sarastro in „Die Zauber- fiöte" vervulde, werd hij voorgesteld aan koningin Elizabeth en prinses De beslissingswedstrijd tussen Smeetsland en Schiedamse Boys is voor de Schiedammers in een over winning geëindigd. De Boys hebben evrdiend gewonnen. AI na vijf mmu- ten scoorde J. Jongeneel het beslis sende doelpunt. De Boys hebben nu nog één wedstijrd voor de boeg, na melijk de promociestrijd tegen SCR. In het dashboard van een vracht auto. die in Vlaardingen op de Schie- damsedijk ter hoogte van het Oran jepark reed, ontstond dinsdagmorgen kortsluiting. Dit veroorzaakte een grote rookontwikkeling. De politie werd daardoor gealarmeerd Uitscha keling van de accu deed het vuurtje doven. - y

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1